Зміна грудей під час вагітності – зміни на різних термінах виношування малюка


Изменение груди во время беременности

В організмі жінки в період вагітності відбуваються фізіологічні перебудови, які зачіпають всі системи органів.

Процес адаптації організму для виношування дитини поширюється і молочні залози. У період вагітності кількість залізистих клітин значно збільшується під дією статевих гормонів, зростає їх метаболічна активність.

Чи змінюються відчуття в молочній залозі при вагітності?

У період вагітності жінка може помітити, що чутливість її грудей значно збільшується. Будь-який дотик може викликати неприємні відчуття або навіть біль. Вагітна може відчувати, що груди напружується або наливається.

Виникнення вираженого дискомфорту – привід проконсультуватися з лікарем. Можливо, даний симптом є ознакою будь-якого захворювання.

Як змінюється груди в період вагітності?

Зміна грудей під час вагітностіЗміни грудей при вагітності залежать від терміну гестації. На початкових стадіях вагітності можливо повна відсутність змін, з плином часу симптоми стають більш вираженими.

Найвища інтенсивність змін молочних залоз спостерігається безпосередньо перед пологами, так як організм матері повинен бути готовий до лактації.

Зміни на початкових термінах в першому триместрі

При вагітності груди є одним з перших органів жіночого тіла, що реагує на зміни, що відбуваються. Ознаки вагітності в першому триместрі виражені слабо, але їх наявність дозволяє жінки запідозрити зачаття і пройти обстеження.

Хворобливість грудних залоз: болить в перші дні

У перші три місяці характерні неприємні відчуття, пов’язані з підвищеною чутливістю грудей до подразників. Це фізіологічне явище, обумовлене перебудовою тканини молочних залоз для забезпечення максимальної ефективності вигодовування.

Дискомфорт може виникати відразу ж після зачаття, ще до появи затримки місячних – аменореї. У перший місяць особливо характерні болі в грудях. Вони мають гострий характер, найбільш виражені біля сосків. Жінка уникає дотиків до даної області, не може надягти білизну.

Чи завжди набухає?

Зміна грудей під час вагітностіНабухання грудей – це один з можливих ознак вагітності. Збільшення молочних залоз в першому триместрі може бути виражено незначно, іноді жінка може не помітити набухання.

Як виглядає на початку вагітності?

У першому триместрі вагітності груди трохи збільшена. Навколо неї виникають судинні сітки та розтяжки. Збільшується розмір сосків і ореол.

Чи є виділення із сосків?

На ранніх термінах поява виділень не характерно. У деяких жінок вони можуть виникати тільки в самому кінці першого триместру.

Хворобливість молочних залоз у другому триместрі

У другому триместрі зміни стану грудей стають більш помітними. Перебудова молочних залоз призводить до зміни форми і будови грудей, появі характерних виділень.

Чи завжди болять у другому триместрі?

Зміна грудей під час вагітностіНаявність болю в другому триместрі вагітності індивідуально – це залежить від фізіологічних особливостей організму. У більшості жінок неприємні відчуття в грудях зникають приблизно після 12 тижня, коли завершується перший триместр. У інших вагітних болю зберігаються, проте їх характер змінюється. Вони стають менш інтенсивними, що тягнуть або ниючі. Зазвичай біль виникає у відповідь на подразники – тиск, дія низької температури. В окремих випадках можливий і збереження гострого болю, характерних для першого триместру.

Як довго болить під час другого триместру?

Болі можуть зберігатися протягом усього другого триместру. Особливості болів залежать від чутливості вагітної жінки.

З’являється молозиво?

Молозиво – це виділення, які з’являються на початку другого триместру. Вони мають жовтий колір і більш в’язку консистенцію, ніж звичайне грудне молоко. Молозиво вважається поживним субстратом, який споживає новонароджений в перші кілька днів життя. Однак воно може виділятися і до настання лактації.

Коли збільшується грудна залоза?

Зміна грудей під час вагітностіУ другому триместрі збільшення грудей триває, але воно протікає менш інтенсивно, ніж на початкових етапах вагітності. При цьому молочні залози набувають характерний зовнішній вигляд:

 • Соски і ореоли значно збільшуються в розмірах;
 • Вони стають темнішими;
 • Навколо залози з’являються характерні вузлики.

Зміна молочних залоз на останньому третьому триместрі

У третьому триместрі в тканини молочних залоз відбуваються завершальні зміни, що готують орган до настання лактації.

Чи повинна боліти?

Болі в третьому триместрі залежать від особливостей жінки, її гормонального фону і чутливості грудей. У деяких пацієнток болю відсутні, в інших відзначається слабо виражене відчуття дискомфорту. У рідкісних випадках можуть спостерігатися і виражені гострі болі в грудях.

На тлі вироблення молозива часто виникають травми сосків, з’являються тріщини. Їх виникнення призводить до того, що до симптомів загальної хворобливості приєднуються поколювання і печіння в області ореол.

До якої тижні болить?

Больовий синдром може зберігатися протягом всієї вагітності, аж до пологів.

Чи виділяється молозиво?

У третьому триместрі характерно нерегулярне виділення молозива.

Яка повинна бути груди перед самими пологами?

Зміна грудей під час вагітностіУ період перед пологами груди матері повинна бути готова до годування дитини. У молочних залозах накопичується молозиво, яким жінка буде годувати дитину відразу після його народження.

виділення

Можлива поява молозива білястого кольору з ліпковатим виділеннями. Не обов’язково молозиво з’являється і видно. Переживати не варто, якщо молозиво не відзначається.

нагрубание

Перед пологами груди максимально збільшується в розмірах, навколо неї з’являються вузлики і розтяжки. Зростає діаметр ореолів, вони стають темнішими, пігментованими.

хворобливість

У період перед пологами хворобливість молочних залоз зазвичай не характерна.

Що повинно насторожити?

Неприємним симптомом, що свідчить про наявність патології, є виникнення гострого болю при виділенні молозива. Такі зміни свідчать про застій молока в залозах – розвитку лактостазу. Симптомами тривоги є також зміна шкіри грудей (почервоніння, поява висипу), освіти в тканини органу, що визначаються при пальпації.

Коли перестане боліти після пологів?

Зміна грудей під час вагітностіПри забезпеченні правильного догляду молочні залози перестануть хворіти через кілька днів після пологів. Наявність тріщин в сосках на тлі недотримання правил особистої гігієни призводить до того, що біль зберігається довгий час.

Наскільки збільшується груди під час всієї вагітності?

За весь термін вагітності груди збільшуються на кілька розмірів. Інтенсивність змін залежить від особливостей молочних залоз жінки.

Як зберегти форми грудей?

Рекомендації для збереження форми молочних залоз включають загальні правила поведінки жінки і спеціальну гімнастику.

Що робити, щоб не обвисає?

Зміна грудей під час вагітностіДля збереження форми грудей після пологів необхідно підібрати правильний бюстгальтер, який буде забезпечувати хорошу підтримку.

Необхідно уникати сильного тиску на молочні залози, не можна купувати стягуюче білизна. Рекомендується підбирати бюстгальтер з широкими бретельками, без «кісточок». Можна скористатися спеціальним білизною для вагітних.

Важливо дотримуватися режиму годування дитини. Необхідно прикладати його до грудей кожного разу, коли він хоче (вигодовування «за вимогою»). Завдяки цьому інтервал між годуваннями скорочується, не скупчується надлишок молока, завдяки чому молочні залози менше розтягуються.

Вправи для пружності і лактації

Зміна грудей під час вагітностіДля підтримки форми молочних залоз потрібно регулярно виконувати вправи, які зміцнюють м’язи рук і грудної клітини. Це можуть бути проста гімнастика або вправи з гантелями. Лікувальна фізкультура не повинна бути занадто складною, виснажливої. Організм вагітної ослаблений після пологів, тому необхідно підібрати адекватний рівень фізичного навантаження.

Компонентом відновлення після пологів є масаж. Ефективним методом є апаратний масаж, який швидко відновлює еластичність тканин і перешкоджає розвитку лактостазу. Процедура проводиться і в домашніх умовах. Масаж рекомендується повторювати регулярно, щодня або через день.

Догляд за грудьми під час вагітності: рекомендації

Правильний догляд за молочними залозами – запорука успішного природного вигодовування. У період вагітності жінка повинна дотримуватися ряду рекомендацій:

 • Використовувати спеціальну білизну для вагітних.
 • Дотримуватися правил особистої гігієни, регулярно приймати контрастний душ.
 • Акуратно обтирають груди рушником, уникайте сильного здавлення.
 • Використовувати крему або лосьйони для догляду за шкірою.
 • Відмовитися від використання агресивних косметичних засобів, використовувати м’які продукти, що містять натуральні компоненти.
 • При активному виділенні молозива потрібно придбати спеціальні «прокладки» для грудей, які кріпляться на область сосків і перешкоджають намокання одягу.

Чи болить груди при патології вагітностей?

Зміна грудей під час вагітностіБіль в грудях вважається симптомом патологій вагітності (гестозів, прееклампсії).

Диференціювати фізіологічні болю від прояву цих процесів можна при наявності інших симптомів, що свідчать про патологічний процес.

Як знизити хворобливість на різних термінах вагітності?

Для усунення болю при вагітності необхідно дотримуватись рекомендацій:

 1. Чи не здавлювати груди нижньою білизною, підбирати правильні комплекти.
 2. Дотримуватися особистої гігієни.
 3. Залишати груди відкритої на повітрі.
 4. Використовувати правильні косметичні засоби з мінімальним вмістом шкідливих речовин.
 5. Уникати стресових ситуацій, психоемоційного напруження.
 6. При наявності вираженої болю та інших змін з боку молочних залоз зверніться до лікаря або до мамолога.

Таким чином, груди під час вагітності – це орган жіночого тіла, який першим реагує на зміни, що відбулися в тілі.

Біль, збільшення обсягу молочних залоз і виникнення виділень – це нормальні прояви реакції організму жінки у відповідь на розвиток плода. Підготовка до майбутньої лактації вимагає перебудови тканини в грудях, що і призводить до виникнення негативних симптомів.

 

Груди при вагітності: як виглядає, зміни

Виношуючи дитину, організм жінки піддається сильним трансформацій. Багато з них відбуваються всередині і абсолютно непомітні, а багато-достатньо відчутні і видимі, причому не тільки самою жінкою, але і оточуючими.

Крім сечостатевої та гормональної системи, які першими відгукуються на те, що сталося зачаття, грудні залози, як частина репродуктивної системи, також відчувають на собі масштабні перебудови, що відбуваються в жіночому організмі.

Яких змін в грудях очікувати, виношуючи дитину? У чому їх причина? Які зміни нормальні, а які – ні? Чи болить груди при вагітності і як довго? Про це та про багато іншого піде мова далі.

Як змінюється груди під час вагітності

З моменту зачаття весь організм майбутньої мами налаштовується на виношування і народження дитини. І молочні залози, як основний орган годування малюка, під впливом гормонів піддаються значних трансформацій. Найчастіше жінки стикаються з наступними змінами:

збільшення грудей

Вже з самого моменту зачаття під впливом основних гормонів прогестерону та естрогену грудні залози збільшуються в розмірах. Це навіть вважають одним з основних ознака вагітності на ранніх сроках-.

Найбільш відчутні етапи зростання – це перші 10 тижнів вагітності , а також період перед пологами.

У цей час збільшується кількість жирової сполучної тканини, активізується кровотік, ростуть молочні протоки.

 • За час очікування малюка груди збільшуються, в середньому, на 1,5-2 розміру.
 • Молочні залози розбухають, наливаються, стають важчими, під впливом гормонів в них утримується більшу кількість рідини, і це є однією з причин, чому болять груди при вагітності.

На даний період рекомендують запастися комфортним білизною з натуральних тканин, без кісточок, з найбільш зручною підтримкою бюста.

Зміна грудей під час вагітності

Чутливість і больові відчуття

Підвищена чутливість, що реагує на найменші дотики досить різкими відчуттями – теж один з перших ознак зачаття.

Часто в перші місяці бюст болить, яскраво реагує на будь-який дратівливий чинник, може спостерігатися поколювання й оніміння, буває, груди свербить при вагітності – це говорить про те, що орган готується до процесу вигодовування дитини.

Якщо соски стають дуже чутливими, лікарі рекомендують не знімати білизну навіть під час сну.

Зміна грудей під час вагітності

потемніння ареол

Змінам піддаються і соски. Вони стають значно темніше, як і колір ареол. Також змінюється і їх розмір: соски розростаються до 12 мм, а окружність ареол – до 50 мм. Таким чином груди готується до годування малюка, а темний колір служить малюкові вираженим сигналом і дозволяє легше знаходити своє джерело живлення з перших хвилин життя.

 • Часто на ареоле соска можуть виникати поодинокі прищики, пухирці. У період виношування дитини рекомендують бюст щодня обливати водою кімнатної температури, без використання мила, а починаючи з другого триместру, проводити загартовування, повітряні ванни, контрастні обливання.
 • Чи знаєте ви?  На сосках існують так звані залози Монтгомері. Вважається, що при годуванні вони видають запах амніотичної рідини, відчутний тільки немовлятами, що і допомагає їм знайти джерело живлення.
  Зміна грудей під час вагітності

Виділення із сосків

Часто можна спостерігати виділення із сосків, особливо на пізніх термінах, перед пологами. Це молозиво – перша їжа для малюка, яке приходить ще до народження дитини. Воно має в’язку консистенцію і жовтуватий відтінок. Якщо виділення приносять незручності в повсякденному житті, рекомендують використовувати спеціальні грудні гігієнічні прокладки з аптеки.

Венозна сітка на грудях

Через посиленого кровообігу в грудній клітці і стрімкого зростання, на молочних залозах можна помітити виступають вінки. Особливо це явище характерне для худеньких жінок. Шкіра на цій ділянці досить тонка, тому вени можуть проступати і виділятися венозної сіткою.

 • Турбуватися з цього приводу не варто, так як після пологів та грудного вигодовування це зникне саме. До щоденного догляду лікарі рекомендують ще додати втирання нейтральних масел (кокосового, із зародків пшениці та ін.), Що також стане відмінною заходом профілактики появи розтяжок на грудях під час вагітності.
 • Важливо! Ще на етапі підготовки до вагітності дуже важливо відвідати мамолога та пройти необхідне обстеження. Це виключить ризик можливих ускладнень при новоутвореннях, а також лікар зможе дати вичерпну інформацію про всі можливі зміни в грудях і рекомендації по догляду за молочними залозами протягом усього періоду виношування дитини і лактації.

Зміна грудей під час вагітності

причини змін

Всі зміни в організмі майбутньої мами відбуваються під впливом статевих гормонів, і груди в даному випадку – не виняток.

Пролактин – основний гормон, який відповідає за вироблення молока, стимулює лактацію . Прогестерон, головний гормон вагітності, що впливає на весь організм, в області бюста викликає зростання залозистого грудного компонента, що відповідає за молочні протоки і зростання альвеоли. Гормони щитовидної залози сприяють виробленню пролактину.

А окситоцин регулює подачу молока в грудні протоки. Дія цих та інших гормонів і провокує всі зміни в молочних залозах, необхідні для успішної лактації.

Зміна грудей під час вагітності

Які симптоми повинні насторожити

Спостерігаючи за фізичними змінами під час виношування дитини, слід пам’ятати, що організм кожної жінки індивідуальний, і спиратися на свої відчуття і консультацію лікаря.

Але існують ряд симптомів, ігнорувати які не слід:

 • поява болів внизу живота, особливо супроводжуються кров’яними виділеннями з піхви;
 • різке підвищення температури і загальне слабке стан;
 • несиметричні зміни в молочних залозах, наявність явно виражених западин або опуклостей, гарячі ділянки.

При наявності одного або декількох з перерахованих вище симптомів слід негайно звернутися до лікаря, так як це може вказувати на завмерла вагітність або загрозу викидня, а також на запальні процеси в молочних залозах.

Багато жінок починають турбуватися, коли перестала боліти груди при вагітності, рости, тверднути, впала чутливість. При відсутності інших небезпечних симптомів, це не завжди говорить про проблеми, але проконсультуватися з лікарем необхідно. Особливо небезпечний цей симптом на ранніх термінах, до 8-го тижня – періоді найбільш інтенсивного росту молочних залоз.

Зміна грудей під час вагітності

На якому терміні починаються зміни і скільки тривають

Майбутніх мам часто хвилює питання – як довго болить груди при вагітності? Тривалість і інтенсивність грудних перетворень дуже індивідуальна і залежить від індивідуальних особливостей організму кожної жінки.

 • У одних всі зміни проходять за короткий період, і аж до наближення пологів бюст перестає їх турбувати. Інші ж довгі місяці відчувають набухання, чутливість, свербіж та інші відчуття в області молочних залоз.
 • У всіх випадках зміни абсолютно в межах норми.
 • Здебільшого, вся необхідна грудна підготовка проходить за перший триместр вагітності. І вже після 10-14-го тижня всі симптоми слабшають, і бюст повністю адаптується до гормональних змін.

Дуже важливо прислухатися до свого організму і при виникненні будь-яких сумнівів звертатися до спостерігає вас лікаря, так як інформації зараз дуже багато, і поняття норми дуже розмито. Довіра неперевіреними джерелами інформації може принести тільки додаткові хвилювання і переживання, що точно не на користь майбутній мамі.

Зміна грудей під час вагітності

Якщо змін немає

У разі, коли факт зачаття підтверджений, а в бюсті жінка не відчуває особливих змін, це не обов’язково свідчить про наявність патологій. Перш за все, чутливість кожного жіночого організму індивідуальна, і все що відбуваються зміни в молочних залозах можуть проходити непомітно.

 • Наприклад, у жінки не буде хворіти груди під час вагітності, якщо є спочатку досить місця для розростання залозистої тканини. До того ж, у деяких інтенсивне зростання молочних залоз відзначається тільки перед пологами. Сприйнятливість до фізичних змін тіла у всіх жінок різна, як і уважність до власного організму.
 • Нерідкі випадки, коли жінка пропускала не тільки видозміни в області бюста, а й інші перші ознаки запліднення.

Зміна грудей під час вагітності

Вагітність вносить значні корективи в життя сучасної жінки, адже тепер її здоров’я впливає і на малюка. І навіть після народження дитина ще довгий час залишається повністю залежним від мами, як від джерела живлення, захисту і благополуччя.

І дуже важливо забезпечити по максимуму все дитячі потреби на ранньому терміні, адже це запорука міцного здоров’я і успішного розвитку на довгі роки. Тому прийміть всі зміни в тілі, які принесла вагітність, адже це був шлях до щасливого материнства!

Зміни в системах і органах малюка і мами на тридцять четвертому тижні вагітності

 

Як змінюється груди жінки під час вагітності?

Зміни в грудях – нормальна ознака здорової вагітності, який стає результатом гормональних зрушень. Такі зміни починають виявлятися вже через тиждень після зачаття і можуть спостерігатися до самих пологів або довше.

У поточній статті ми пояснимо, що відбувається з молочними залозами під час кожного триместру. Ми також дамо кілька порад по ослабленню дискомфорту в грудях під час вагітності.

Важливо відзначити, що у кожної жінки під час виношування дитини груди змінюється по-своєму. Тобто в цей період можуть спостерігатися не всі перераховані нижче симптоми.

Зміни грудей в першому триместрі

З моменту зачаття дитини і до 13 тижня вагітності жінки можуть спостерігати в своїх грудей наступні зміни.

Хворобливість і дискомфорт

Зміна грудей під час вагітностіГормональні коливання можуть викликати зміни в грудях під час вагітності

Хворобливість грудей є один з найбільш ранніх симптомів вагітності.

 • За даними Національного інституту дитячого здоров’я і розвитку людини США, жінки можуть почати стикатися з хворобливістю, вагою або поколюванням в грудях вже на 1-2 тижні вагітності. Соски також можуть стати більш чутливими, а в деяких випадках в них спостерігається біль.
 • Перераховані зміни відбуваються під впливом підвищення гормональних рівнів в організмі і посилення припливу крові до тканин грудей. Дискомфорт в цій частині тіла зазвичай проходить через кілька тижнів, хоча він може повернутися на більш пізніх стадіях вагітності.

збільшення

Значне збільшення розмірів грудей під час вагітності – нормальне явище, особливо якщо жінка готується народити свого первістка. Зростання грудей може початися вже на ранній стадії вагітності і тривати в міру її розвитку. Груди жінки може ставати ще більше в період грудного вигодовування.

Іноді швидке зростання грудей супроводжується свербінням, оскільки даний процес викликає розтягнення шкіри.

Прояв синіх вен

Обсяг крові в організмі жінки в період вагітності підвищується майже на 50%. В результаті цього на кількох ділянках тіла, в тому числі на грудях, починають проявлятися сині вени.

Такі вени необхідні для здорової вагітності, оскільки вони забезпечують перенесення додаткових обсягів крові і поживних речовин, яких потребує плід, що розвивається.

Зміни грудей в другому триместрі

З 14 по 27 тиждень вагітності жінки можуть спостерігати в своїх грудей наступні зміни.

потемніння ареол

Ареоли – це пігментовані ділянки шкіри, які оточують соски. Протягом другого та третього триместрів ареоли часто стають більше і темніше. Деякі люди вважають, що таким чином природа полегшує немовляті пошук джерела материнського молока.

З фізіологічної точки зору потемніння ареол стає наслідком гормональних змін. Після завершення періоду грудного вигодовування ареоли зазвичай набувають той колір, який вони мали до вагітності, але іноді вони залишаються кілька темніше, ніж були спочатку.

Горбки на ареолах

Під впливом вагітності на ареолах починають з’являтися безболісні виступи. Мова йде про що виробляють масло залозах, які в медичній практиці прийнято називати горбками Монтгомері. Вони виділяють жирне речовина, яке змащує груди і полегшує грудне вигодовування.

Виділення із сосків

У одних жінок виділення із сосків починають проявлятися в другому триместрі, у інших – дана зміна розвивається в третьому триместрі, у третіх – тільки після пологів. Виділення можуть виникнути в будь-який момент, але частіше це відбувається після стимуляції грудей.

Такі виділення мають жовтий колір і густу консистенцію. Вони позначаються терміном «молозиво» і являють собою рідину, яка зміцнює імунну функцію новонароджених на самій ранній стадії грудного вигодовування.

Шишки в грудях

У деяких жінок під час вагітності в грудях розвиваються тверді освіти. У більшості випадків вони не свідчать про наявність серйозних медичних станів і можуть вказувати на наступне:

 • галактоцеле – кістозна порожнина, заповнену грудним молоком;
 • фіброаденому – доброякісну пухлину молочної залози.

Жінкам потрібно пам’ятати, що при виникненні будь-яких утворень в грудях їм слід обов’язково розповідати про це лікаря.

Ризик розвитку раку молочної залози під час вагітності низький, а особливо у тих жінок, вік яких не перевищує 35 років.

Однак в період виношування дитини лікарі стикаються з більш істотними труднощами при діагностиці та лікуванні даного стану, а раннє звернення до фахівця може істотно полегшити ці завдання.

третій триместр

З 28 по 40 тиждень вагітності жінки можуть спостерігати в своїх грудей наступні зміни.

продовження зростання

Багато змін в грудях, які почали відбуватися в першому і в другому триместрах, тривають в останні місяці вагітності. Груди може стати ще більше, ще важче, а соски можуть прийняти ще більш темний вигляд. При цьому молозиво часто починає виділятися частіше.

розтяжки

Швидке зростання тканин викликає розтягування шкіри, а це може призводити до появи так званих розтяжок. Дослідження показали, що від 50 до 90% вагітних жінок мають справу з розтяжками, які найчастіше виникають на стегнах, животі та грудях.

Стереотаксическая біопсія грудей: що потрібно знати?

Зазвичай даний симптом жінки вперше помічають на шостому або сьомому місяці вагітності, проте він може виникати як раніше, так і пізніше.

вироблення молока

Зміна грудей під час вагітностіЛікар дасть жінці корисні поради, якщо вона стурбована проблемами з грудним вигодовуванням

Всі зміни в грудях вагітної жінки виникають для того, щоб забезпечити годування новонародженого.

 • Однак жінкам, які не спостерігають критичних трансформацій молочних залоз, не слід переживати з приводу здатності свого організму до рудному вигодовуванню. Зміни сосків і грудей не потрібно вважати індикатором такої здатності.
 • Відразу після пологів, а іноді й раніше, груди починають виробляти незначні обсяги молозива. Ця рідина допомагає стимулювати імунну систему дитини. Новонароджені діти мають дуже маленький шлунок і потребують лише в невеликих кількостях молозива.
 • Через кілька днів замість молозива в грудях починає вироблятися молоко. Виробництво грудного молока зазвичай стартує між п’ятим днем ​​і другим тижнем після пологів.

Якщо жінка турбується з приводу здатності годувати немовля грудним молоком, то їй слід обговорити це питання з лікарем або консультантом по грудному вигодовуванню.

Як послабити дискомфорт?

Багато жінок стикаються з дискомфортом у грудях в період вагітності. Однак існують заходи, за допомогою яких можна адаптуватися до змін в молочних залозах і послабити дискомфорт.

Використання прокладок для бюстгальтера

Для вбирання молозива слід вставляти в бюстгальтер спеціальні прокладки, які можуть бути як одноразового, так і багаторазового використання.

 • Шляхом нанесення лосьйонів і масел на груди можна послабити натяг і свербіж шкіри. Багато жінок також використовують подібну продукцію в надії на те, що вона допомагає усувати розтяжки.
 • Однак дослідження, результати якого в 2014 році були опубліковані Британським журналом дерматології, показали, що топічні лікарські засоби, наприклад масло какао і інші масла, не запобігають розвиток розтяжок. Замість використання таких методів лікування експерти рекомендують жінкам запасатися терпінням, оскільки розтяжки і інші зміни шкіри зазвичай зникають після народження дитини.

Лікування заблокованих молочних проток

Жінки можуть лікувати заблоковані молочні протоки шляхом прикладання теплих компресів до хворобливих і заблокованим ділянках грудей.

Масаж також може приносити користь у таких випадках. Для досягнення ефекту слід акуратно масажувати груди в напрямку від хворобливого ділянки до соску.

Перевірка грудей на пухлини

Під час вагітності слід виконувати регулярні самоперевірки грудей на ознаки пухлин і розповідати лікареві про будь-яких занепокоєння і підозри. У більшості випадків у жінок діагностуються доброякісні пухлини. Крім того, утворення в грудях можуть вказувати на засмічення молочних проток.

Поради щодо вибору бюстгальтера

Вибір якісного і зручного бюстгальтера – один з кращих способів щодо зниження дискомфорту в грудях під час вагітності. При покупці бюстгальтера слід звертати увагу на наступні моменти:

 • хорошу підтримку грудей;
 • широкі бретелі;
 • регульовані застібки;
 • тканинні елементи з бавовни;
 • відсутність кісточок;
 • відсутність шва в області сосків.

Бюстгальтери, призначені для сну і занять спортом, добре підходять і для носіння в період вагітності. Багато жінок після пологів воліють купувати спеціальні бюстгальтери для годування. Їх також зручно використовувати під час сну і в період вагітності.

Які зміни відбуваються в грудях після вагітності?

Зміна грудей під час вагітностіЯкщо жінка вже мала кілька вагітностей, то вона пов’язана з підвищеним ризиком провисання грудей

 • Після пологів у жінок зберігається збільшений розмір грудей у ​​зв’язку з виробленням молока.
 • Коли період грудного вигодовування закінчується, груди і соски зазвичай приймають первісну форму, розмір і колір.
 • У деяких жінок цей процес відбувається дуже швидко, але іноді він займає тривалий час, а в окремих випадках груди так і не повертається до того виду, який вона мала до вагітності.

Після виношування дитини груди можуть провиснути. Більш високий ризик зіткнутися з такою проблемою мають жінки, які курять або мають інші фактори ризику. До числа таких факторів відноситься наступне:

 • високий індекс маси тіла;
 • великі груди до вагітності;
 • раніше перенесені вагітності.

Коли слід побачитися з лікарем?

Жінкам, які стурбовані змінами в своїх грудей під час вагітності, слід розповідати про проблеми лікаря.

Важливо проходити медичну перевірку, якщо в грудях формуються тверді освіти або в тих ситуаціях, коли з сосків виділяється рідина, яка не схожа на молозиво. Такі симптоми в більшості випадків не вказують на шкідливі захворювання, і все ж їх повинен оцінити лікар.

У більшості випадків під час вагітності жінки стикаються зі змінами в грудях, які розвиваються в зв’язку з підвищенням гормональних рівнів і збільшенням обсягу крові в організмі.

Однак такі зміни виникають не у всіх. Якщо вони не спостерігаються, то це зовсім не означає, що у жінки є проблеми зі здоров’ям або в майбутньому вона може зустрітися з труднощами при годуванні дитини грудьми.

Зміни в грудях в період вагітності можуть викликати почуття дискомфорту. Щоб ефективно управляти симптомами, жінки можуть купувати зручні бюстгальтери, наносити лосьйони на сверблячу шкіру і користуватися прокладками для вбирання виділень з сосків.

Багато змін в грудях зникають після пологів або після завершення періоду грудного вигодовування.

Як сказати начальнику про вагітність?

 

Груди під час вагітності

З моменту запліднення в організмі матері відбуваються глобальні зміни. Деякі з них ми не може побачити і відчути, інші – навпаки помітні вам і оточуючим.

Груди на початку вагітності

Груди під час вагітності якраз сигналізує нам про нову зародилася життя. У багатьох відбувається набухання і чутливість молочних залоз. Незначне збільшення грудей можна спостерігати вже на ранніх термінах вагітності. На пізніх термінах відбувається значне збільшення грудей.

 • Але не варто забувати і про індивідуальностях кожної жінки – у кого-то будуть відбувається значних змін (груди сильно збільшиться в розмірі, буде болючою), а у кого-то залишиться колишньою. І це не є патологією. Причому все залежить не тільки від особливостей жінки, а й від самої вагітності: наприклад, в першу вагітність відбуватимуться зміни з грудьми, а в другу немає.
 • Отже, найголовніше, що ми з’ясували – індивідуальний характер змін з грудьми під час вагітності. Тепер же настав час зрозуміти, що ж конкретно може відбуватися?

Груди під час вагітності: питання вагітних

Вагітних часто турбують питання щодо грудей: її розмірі, виділених, догляді. Як правильно підготувати груди до годування? Як зберегти пружність?

Кожній жінці слід знати все про свої груди і спостерігати за її станом протягом життя. Тому, почнемо з анатомії.

Анатомія жіночих грудей

Груди – парний гормонозалежний орган, який є частиною репродуктивної системи і виробляє молоко. Груди жінки має складну структуру і складається з:

 • залозистої тканини (паренхіми), з проходять в ній протоками різного діаметру;
 • строми (сполучної тканини);
 • жирової тканини, в яку занурені паренхіма і строма.

Форма і розмір грудей залежить від співвідношення цих компонентів. Але ні розмір, ні форма грудей не впливають на здатність жінки годувати дитину грудьми. Знаю багатьох жінок з великими і маленькими грудьми, які не мали проблем з грудним вигодовуванням.

Кожен вид тканини грудей робить певну роботу: паренхіма виробляє молозиво, а потім молоко, строма розділяє груди на частки і часточки, а також визначає форму грудей, а жирова тканина відіграє захисну роль і теж впливає на форму грудей.

Паренхіма кожної грудей складається з безлічі альвеол – невеликих трубчастих залоз, які можуть виробляти молоко. 150-200 альвеол об’єднуються в часточку, а 30-80 часточок – в частку молочної залози.

Кожна груди складаються з 15-20 часток (іноді є додаткові частки, розташовані, як правило, в пахвових западинах, тому у деяких жінок під час вагітності буває припухлість в області пахв).

Від кожної альвеоли відходить молочний проток, молочні протоки об’єднуються у великі, які впадають в сосок. Часткові протоки розширюються до краю соска і утворюють своєрідні порожнини – молочні синуси, в яких накопичується молоко.

 • Груди прикріплена до м’язів грудної клітини за допомогою сполучнотканинних тяжів, званих зв’язками Купера.
 • Слід звернути вашу увагу на те, що груди не має м’язової тканини, тому її не можна накачати за допомогою силових вправ.
 • Поруч з грудьми: під нею, над ключицею і в пахвовій ямці розташовані 30-40 лімфовузлів, які виконують захисну функцію від поширення мікробів.

Груди жінки: соски

Сосок і ареола покриті ніжною шкірою. У кожної жінки форма і величина соска різні. Тон має конусоподібну форму у родили жінок, циліндричну – у народжували. Приблизно у 4% жінок бувають плоскі і втягнуті соски, але така форма соска не перешкоджає грудному вигодовуванню.

У жіночих грудей (в сосках і ареолах) знаходиться величезна кількість нервових закінчень – це одна з найбільш чутливих ерогенних зон жіночого організму. У ареолах є залози Монтгомері, що утворюють навколо соска невеликі піднесення.

На поверхні соска розташовані отвори – чумацькі пори, які представляють собою закінчення молочних проток.

Груди під час вагітності: гормони і підготовка до лактації

 1. Всі метаморфози з грудьми під час вагітності пов’язані зі змінами рівнів статевих гормонів: 15 гормонів і гормоноподібних речовин впливають на груди.
 2. Естрогени впливають на ріст і розмір грудей, а також розвиток проток і сполучної тканини.
 3. Прогестерон в великих кількостях виробляється під час вагітності, відповідаючи за ріст і розвиток паренхіми: зростання числа альвеол, часточок.
 4. Пролактин – гормон активної стимуляції лактації: призводить до зростання клітин, що виробляють молоко.
 5. Хоріонічний гонадотропін захищає тканину молочних залоз від раку грудей.
 6. Гормони щитовидної залози впливають на секрецію пролактину.
 7. Гормони надниркових залоз підсилюють дію пролактину на тканини грудей.
 8. Окситоцин «подає» молоко в протоки.

Що відбувається з грудьми під час вагітності?

Зростання і зміна грудей під час вагітності відбувається під складним гормональним впливом.

Збільшення розміру грудей під час вагітності

Процес їх збільшення відбувається за рахунок зростання залозистої тканини. Відзначають початковий 10-тижневий період, в який відбувається швидке зростання грудей за рахунок збільшення кількості альвеол, часткою і проток.

Зміни в грудях тривають до самих пологів і початку лактації. Кожна груди можуть збільшитися в розмірах з 150-200 г до 300-900 м Така зміна відбувається вже на першому місяці вагітності (в першому триместрі).

Якщо під час вагітності груди не набубнявіли, то цього можна очікувати після народження дитини.

Буває і так, що розмір грудей протягом вагітності і післяпологового періоду не змінюється: але це не заважає успішному грудному вигодовуванню. Найчастіше груди не збільшуються у повторнородящих.

Хворобливість і загострення чутливості грудей

Прояв синіх смужок (НЕ розтяжок!) – кровоносних судин, викликаних збільшеним кровообігом.

Поява густих жовтих виділень з соска (молозиво)

З другого триместру (у кого-то в середині вагітності, а у кого-то тільки після пологів) груди вагітної починає виділяти молозиво, яке в майбутньому «перетворюється» в молоко.

Зміни сосків і ареол

Потемніння сосків і ареол, збільшення діаметра ареол з 35 до 51 мм, самого соска – з 10 до 12 мм. Зміна кольору сосків пов’язано з діяльністю меланоцитів – клітин шкіри, що виробляють пігмент. Роль «колірних» змін при вагітності погано вивчена. Однак є версія, що темна ареола є візуальним сигналом для новонародженого.

Набухання залоз на поверхні ареол – горбків Монтгомері

Розтяжки на грудях під час вагітності

Шкіра грудей під час вагітності відноситься до зон ризику по виникненню розтяжок, що неодмінно пов’язане зі збільшенням її розміру. Розтяжки на грудях можуть з’явитися в період найбільш інтенсивного збільшення обсягу.

Наявність або відсутність розтяжок залежить від структури сполучної тканини – співвідношення колагену і еластину, «відповідають» за еластичність і еластичність шкіри.

Розтяжки – це місця розриву сполучної тканини. При появі вони мають червоний колір, а з часом світлішають і за кольором практично не відрізняються від шкіри грудей, але шкіра в цих тонша.

Догляд за грудьми під час вагітності

Груди під час вагітності вимагає догляду. Для збереження форми необхідно придбати хороший і зручний бюст. Пам’ятайте, що він повинен підтримувати, але ніяк не здавлювати вашу груди. Бюст повинен бути виконаний з натуральних тканин (ще підходить мікрофібра, лайкра, еластан, тактель) і сидіти ідеально.

Груди під час вагітності – вся увага на соски!

Особливу увагу слід приділити сосок. У деяких жінок бувають плоскі або втягнуті соски, однак під час вагітності та грудного вигодовування вони розвиваються.

Ви можете досліджувати свої соски: якщо сосок витягується з працею, то він погано розтягується. Якщо сосок не витягується, а входить глибше, він – втягнутий. Якщо соски втягнуті або плоскі, то з 36 тижнів вагітності слід робити спеціальний масаж.

Чи можна зберегти форму грудей, якщо відмовитися від грудного вигодовування?

Природу обдурити не вийде – зміни відбуваються вже під час вагітності: сполучна тканина розростається задовго до народження дитини.

А якщо немає вагітності?

Збільшення грудей і болючість може бути причиною мастопатії, ознаменовивать наступ менструального циклу, бути ознакою запального процесу. Тому, якщо ви не вагітні, то зверніться до лікаря-мамолога.

Previous Шукаємо причини малої ваги у дитини: рекомендації для батьків, методи вирішення
Next Ідеї для фотосесії вагітних: творчий підхід, незвичайні образи, поради з підготовки

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *