Заняття з фітболом для схуднення: опис вправ з м’ячем і рекомендації фахівців


Вправи з м’ячем для фітнесу для схуднення

Заняття з фітболом для схуднення: опис вправ з м'ячем і рекомендації фахівців

Практично всі представниці прекрасної статі, незалежно вікової категорії, пильно стежать за станом своєї фігури, роблячи для цього все можливе (а часом і неможливе), щоб вона була красивою, стрункою і підтягнутою. В силу чого вони навідуються в тренажерні зали, фітнес-клуби, оскільки завдяки фізичним заняттям можна «зігнати» докучливі сантиметри з сідниць, стегон і боків.

На сьогоднішній день надзвичайною популярністю користуються вправи з м’ячем для фітнесу, виконувати які можна не тільки під наглядом фітнес-тренера, але і самостійно в домашніх умовах, оскільки вони досить прості.

користь фітболу

Гімнастичний м’яч, фітбол – саме так найчастіше називають дане спортивне пристосування.

Систематичні тренування з використанням фітболу роблять позитивний вплив на організм, зокрема:

 • сприяють підвищенню тонусу в м’язових тканинах;
 • допомагають розвинути гнучкість всього тіла;
 • покращують роботу вестибулярного апарату;
 • гарні для схуднення.

Ази правильних тренувань на фитболе

Щоб комплекс вправи на фітбол приносив лише користь вашому організму, необхідно дотримуватися деяких правил і рекомендацій досвідчених фахівців:

 1. Систематичність.
  Між заняттями не повинно бути тривалих перерв. В ідеалі, кількість тренувань в тиждень має бути не менше двох, а краще, якщо їх буде чотири. Та й до того ж, використовуючи вправи з фітболом для схуднення, регулярність грає дуже важливу роль, від якої залежить кінцевий результат схуднення.
 2. Не перевантажуйте свій організм.
  Роблячи комплекс вправ, слід між кожним міні-блоком давати відпочинок своєму тілу. Як правило, тривалість тренування становить від півгодини до години. Все залежить від рівня вашої фізичної підготовки.
 3. Різноманітність.
  Не робіть одне і те ж вправу (наприклад, для преса) день у день, оскільки такі тренування незабаром для вас будуть нудні. Підбирайте кожен день все нові і нові вправи, завдяки чому ви завжди будете отримувати від них масу задоволень і позитиву.
 4. Поєднуйте відразу кілька методик занять фітнесом.
  Даний вид спорту досить багатогранний, в силу чого кожен з нас зможе підібрати для себе найбільш підходяще вправу.
 5. «Працюйте» правильно.
  Виключно правильна техніка виконання зможе зробити ваші тренування ефективними. Для цього ви може переглянути масу відеороликів в інтернеті, або ж відвідати фітнес-клуб.

Отже, ви вже трохи вникли в усі нюанси занять з даним видом спортивного пристосування, тому, якщо ви готові перейти до практичної частини, приступимо!

Наводимо м’язи преса в порядок

Якщо регулярно виконувати комплекс вправ для преса, то можна набагато швидше домогтися бажаної мети, ніж при інших фізичних навантаженнях. Вони відмінно підходять для схуднення, оскільки допомагають позбавитися від зайвих сантиметрів в області живота.

Пропонуємо до вашої уваги кілька дієвих вправ, які допоможуть привести м’язи преса в гарну форму:

 • Вправа №1.Прісажіваемся на фітбол, ноги при цьому наголошуємо в підлогу, а ручки схрещуємо перед собою. Перебираємо невеликими кроками вперед таким чином, щоб спинка виявилася на фитболе, коліна під щиколотки. Голову тримаємо у висячому положенні. Після цього не поспішаючи піднімаємо верхню половину корпусу до того моменту, поки ви не відчуєте напругу м’язів преса. Повертаємося в початкове положення. Робимо на початку тренування 2 повтору і в кінці теж 2. На кожному наступному занятті необхідно додавати по одному підході, поки кількість повторів не досягне 10 разів.
 • Вправа №2.Ложімся на підлогу, животом вгору. Затискаємо фітбол між кісточками, ніжки тримаємо прямими, а ручками беремося за будь-яку опору. Тепер згинаємо ноги в колінному суглобі і плавно тягнемо їх до грудей, не даючи м’ячу вислизнути. Фіксуємо це положення на кілька секунд і повертаємося у вихідне положення. Кількість повторів – не менше 10 разів. Якщо ви правильно робите дану вправу, то повинно виникнути відчуття напруженості в районі преса.
 • Вправа №3.Ложімся на спину, тримаємо ноги прямими, а в руки беремо м’яч для фітнесу і піднімаємо його над головою. Тепер з цього положення починаємо відривати голову, потім плечі і спину від підлоги і підтягуємо руки з фітболом до рук. Після цього опускаємо верхню частину корпусу (але тільки плавно) на підлогу, піднявши випрямлені ноги з фітболом вгору. Ви повинні відчути, як працюють м’язи преса. Тепер перехоплюємо м’яч за допомогою рук і знову піднімаємо над головою. Кількість повторів – не більше 10 разів.

Виконуйте даний комплекс щодня, і ви будете задоволені підтягнутими і красивими м’язами преса.

Качаємо спинні м’язи за допомогою фітболу

Правильне виконання цього міні-блоку допоможе вам не тільки зміцнити верхні м’язи спини, але також більш глибокі тканини.

Наведений нижче комплекс вправ для м’язів спини допоможе вам придбати витончену і красиву поставу:

 • Вправа №1.Ложімся на фітбол животом, стегнами і бюстом, а ноги необхідно уперти в тверду і нерухому опору. Витягуємо ручки вперед і складаємо перед собою, розгорнувши їх в ліктьовому суглобі на всі боки. Підводиться голову і намагаємося відкинути її максимально назад. Затримуємося в такому положенні не більше 15 секунд і повертаємося у вихідне положення. Новачкам вистачить і одного підходу, але кожного тижня необхідно додавати їх кількість, поки воно не досягне чотирьох, оскільки зростання навантаження допоможе зміцнити м’язи спини. Дуже важливо робити невеликі перепочинку між підходами, від півхвилини до хвилини.
 • Вправа №2.Ложімся на фітбол животом, ноги наголошуємо в підлогу, а руки фіксуємо в замок за головою. Стежимо за спинкою, вона повинна бути рівною протягом усього вправи. Необхідно плавно підняти тулуб вгору, утримуючи рівновагу. Прогинається так, щоб ви відчули, як працюють м’язи спини, після чого повільно повертаємося в початкове положення. Кількість повторів – не менше 10 разів. Якщо ви вперше використовуєте даний комплекс вправи, то буде досить і одного підходу. Однак з часом, коли м’язи вашої спини стануть більш витривалими, збільшуємо кількість підходів до чотирьох.
 • Вправа №3.Для нього вам знадобитися пара гантелей, вагою до 2-х кілограм. Лягаємо на фітбол животом, колінами впираємося в підлогу і притискаємо таз до м’яча. Беремо в руки гантельки і намагаємося розвести їх в сторони максимально високо, плечі при цьому необхідно підняти. Фіксуємо це положення і виконуємо повороти тулубом спочатку в одну сторону, потім в протилежну, після чого повертаємося в початкове положення. Кількість повторів – не більше 8 разів. Дані рухи тіла добре використовувати також і для схуднення, оскільки в ньому працюють відразу кілька м’язових груп.

Зміцнюємо м’язи сідниць і стегон

Завдяки вправам, які ми наведемо трохи нижче, ви зможете підкоригувати форму своїх стегон і сідниць. Та й до того ж цей міні-блок відмінно підходить для тих, хто має на меті схуднення. Після виконання даного міні-блоку, м’язи ваших сідниць стануть вельми пружними і набудуть більш округлі форми. А стегна стануть надзвичайно привабливими для протилежної статі.

Використовуючи ці вправи з фітболом, ви зможете зменшити окружність сідниць на пару сантиметрів, що є важливим в процесі схуднення.

приступимо:

 • Вправа №1.Несмотря на свою простоту, воно є дуже і дуже ефективним. Сідаємо на гімнастичний м’яч і просто стрибаємо на ньому, не відриваючи сідниць від нього. Ноги при цьому необхідно «приклеїти» до підлоги так, щоб під час виконання даної вправи, вони були нерухомі. Стрибати потрібно швидко і з високою амплітудою руху, оскільки саме таким чином м’язи сідниць працюватимуть. Тривалість – не менше 5 хвилин.
 • Вправа №2.Ложімся на підлогу животом вгору, м’яч для фітнесу тримаємо за допомогою литок і п’ят. Підводиться таз, згинаємо ноги в колінному суглобі і підкочує м’яч максимально близько до сідниць. Повертати його на вихідне місце будемо, використовуючи носочки ніг. Дуже важливо виконувати цю вправу, напружуючи м’язи живота і сідниць. Кількість повторів – не менше 5 разів.
 • Вправа №3.Становімся сідницями до твердої і нерухомій опорі, затискаємо фітбол між опорою і спиною. Потім повільно опускаємося вниз, намагаючись, щоб м’яч для фітнесу не випав з-за вашої спини. Дана вправа допомагає зміцнити спинні і сідничні м’язи. Кількість повторів – не менше 10 разів.

Всі ці цікаві і нескладні заняття відмінно підходять як для схуднення, так і для коригування ліній свого тіла до бажаного результату.

Комплекс вправ для схуднення з м’ячем для фітнесу

Комплекс вправ для схуднення з м'ячем для фітнесу

А, чи знаєте ви, що м’яч для фітнесу винайдений фізіотерапевтом з Швейцарії Сюзан Кляйн-Фогельбах в 1960 році? Вона створила цей спортивний інвентар для реабілітації людей з порушеннями роботи опорно-рухового апарату. Оздоровча гімнастика з фітболом дала приголомшливі результати, і він прославився на весь світ.

Жоден сучасний фітнес-центр не обійдеться без швейцарського м’яча. Це відмінний тренажер для майбутніх мам, який допоможе підготуватися до пологів. Крім того, він широко використовується для домашніх тренувань.

За допомогою м’яча фігура стає стрункою і красивою, зміцнюється мускулатура, він допомагає відновитися після травм або хірургічного втручання.

Далі ми розповімо про схемою занять з фітболом, про те як вибрати м’яч для фітнесу і представимо комплекс вправ з відео добіркою.

комплекс вправ

Ця програма увібрала в себе актуальні для схуднення вправи. Вона допомагає зміцнити м’язи преса, сідниць, зробити красивою поставу, а фігуру витонченою і гнучкою.

Перекочування кулі ногами

Зіпріться на руки, ноги притисніть до фитболу в області литок, голова рівна, дивіться в підлогу. Затримайтеся в цій позиції, напружте м’язи живота, і повільно згинаючи коліна, перекачує куля ближче до себе. Слідкуйте, щоб куля не вислизнув. Коли коліна повністю зігнулися, затримайтеся в цьому положенні не менше 5 секунд і поверніться у вихідне. Кількість повторень – 12 разів.

бічні підтягування

Ляжте на бік на м’яч, розслабте м’язи корпусу, ноги на підлозі, можна для стійкості спертися про предмет меблів або стіну. Руки за головою або підняті і схрещені над головою. Піднімайте корпус, при цьому напружуйте м’язи живота. Затримайтеся в такому положенні не менше 3 секунд і не поспішаючи опустіться вниз.

Повторіть по 12 разів для кожної сторони.

Зворотні перекочування кулі ногами

Приляжте на спину, гомілками зіпріться об м’яч і підійміть сідниці. Тіло при цьому має бути прямим, напружені тільки сідниці і стегна.

Потім починайте підкочувати куля ногами ближче, і в міру його наближення піднімайте тулуб ще вище. Затримайтеся в такій позиції на мить, і почніть знову випрямляти ноги, відкочуючись куля від себе.

Поступово опустіть корпус на підлогу. Повторіть 12 – 16 разів.

Жими від статі

Зіпріться руками об підлогу, а ногами про м’яч, так, щоб коліна розміщувалися в його центрі. Слідкуйте за ліктями, вони повинні бути прямі. Виконуйте класичні віджимання. Кількість повторень – 10 – 15 разів. Тренуються плечові, грудні м’язи, руки і живіт.

Зміцнення косих м’язів живота

Зіпріться про фітбол сідницями, ноги при цьому зігнуті в колінах. Плавно піднімайтеся і повертайте тулуб в сторону, м’язи живота при цьому напружені, а спина рівна. Повторюйте від 12 раз.

Балансування на м’ячі

Зіпріться корпусом про фітбол, ноги на підлозі. Спробуйте зловити точку рівноваги, для цього відривайте кінцівки і витягайте. Як тільки вийде підняти руки, затримайтеся в цій позиції на 15 – 20 секунд. Напружуйте м’язи спини, живота, а також ноги.

Після цього кулю потрібно перекотити під таз і спробувати зберігати рівновагу, спираючись на ліву руку і праву ногу. Тіло повинно бути рівним як планка. Повторіть вправу з упором на праву руку і ліву ногу.

Жими від фітболу

Зіпріться долонями про кулю, розчепірте пальці, ногами упріться в підлогу (новачки можуть додатково впертися в шафу або стіну). Плавно опускайте торс, максимально наближаючись грудьми до фитболу, і різко повертайтеся. Повторіть 12 – 20 разів. Зміцнюються руки, плечі і груди.

Перекочування фітболу спиною

Присядьте на фітбол, ноги на рівні плечей (можна трохи ширше), стегна паралельні підлозі. Не поспішаючи рухайтеся вперед, пересуваючи ногами, опускайте тулуб. Куля повинна перекочуватися по спині. Зупиніться, коли на фитболе виявиться спина і потилицю. Пробуйте перекочувати кулю з правого на ліве плече. Слідкуйте за попереком, вона повинна бути рівною.

Підйом м’яча ногами

Приляжте на спину, руки на підлозі, охопите ногами фітбол так, щоб він не випав. Піднімайте ноги з кулею до тих пір, поки не вирівняються коліна. Утримайтеся в такій позиції не менше 5 секунд. Повторіть від 12 раз. Зміцнюється прес і внутрішня сторона стегон.

Фітнес з фітболом для схуднення

Комплекс для вагітних

 1. Сядьте на кулю, нахиліться вперед з витягнутими руками. Потім підніміться, руки розведіть в сторони.
 2. Сядьте на фітбол, нахиліться вперед і зіпріться ліктями об ноги. Це дозволить розслабити спину.
 3. Сядьте на кулю, руками спирайтеся про нього. Зробіть поворот в ліву сторону, праву руку заведіть за ліву ногу. Затримайтеся в цій позиції на мить і повторіть, але вже в інший бік. Підходить для розтяжки м’язів спини.
 4. Присядьте на фітбол, ноги спираються об підлогу. Потім потрібно випрямити ліву ногу, спираючись про п’яту. Плавно тягніться до неї правою рукою. Зробіть те ж для правої ноги.
 5. Вправа виконується стоячи, ліва нога попереду, а права ззаду, правою рукою спираємося про кулю. Зігніть праву ногу і випрямити. Повторіть для лівої ноги.
 6. Сядьте на фітбол, посуньте в сторону ліву ногу. Не поспішаючи тягніться лівою рукою до ноги. Повторіть для правої ноги.
 7. Станьте, ноги трохи розведені, руками зіпріться об м’яч. Акуратно перекочуйте його вперед і назад, при цьому рухаються тільки руки, ноги стоять на місці.
 8. Зіпріться тазом про кулю, ноги злегка розставлені. Перекочуйте його так, щоб лягти на нього спиною. Спина розслаблена, основне навантаження на ноги.
 9. Сядьте на фітбол, руки покладіть на талію. Пружиньте на кулі вперед і назад, потім в праву і в ліву сторону, а потім по колу.
 10. Станьте, візьміть м’яч, витягніть руки. Стисніть його і тягніть то до себе, то від себе.

Кожну вправу виконуйте 5 – 6 разів.

Вправи для спини і хребта

 • Ляжте на фітбол грудьми, ноги впираються в підлогу або стіну. Упріться долонями про кулю, лікті розведіть. Вдихніть і підніміть корпус, потім видихніть і опустіть. Повторіть 8 разів.
 • Ляжте грудною кліткою на м’яч, тіло пряме. Повертайте голову назад, щоб побачити п’яти – 5 разів на кожну сторону.
 • Вихідна позиція та ж, руки вздовж тіла. Вдихніть і підніміть тулуб без допомоги рук, видихніть і опустіться. Повторіть 8 разів.
 • І. п. Те ж. Вдихніть і витягніть руки вперед, видихніть, підніміть корпус вгору і заведіть руки назад. Повторіть 20 разів.
 • І. п. – на животі. Зіпріться руками і носочками об підлогу, зігніть руки і тягніться головою вниз, ноги при цьому не відривайте від підлоги. Відмінна розтяжка для хребетного стовпа, шиї і ніг.
 • Ляжте на кулю, витягніть ліву руку перед собою. Трохи підніміться, заведіть ліву руку назад, а правою тягніться вгору. Повторіть 20 разів.
 • Зіпріться колінами об підлогу, руками тримайтеся за фітбол. Тягніться вперед, розтягуючи хребет.

вибираємо фітбол

Для того щоб тренування були ефективними потрібно правильно підібрати спортінвентар. У цьому випадку розмір має значення: якщо м’яч великий, то ви будете з нього сповзати і не зможете дотягнутися кінцівками до статі (сидячи, лежачи), а надто маленький постійно вислизає, перевантажує ноги і суглоби.

Методи вибору фітболу

Присядьте на м’яч, ноги разом, спина рівна. Потрібно щоб коліна були під кутом (90 °). Якщо це не так, то зверніть увагу на ступінь надути м’яча, він не повинен сильно прогинатися або бути надмірно пружним. Спробуйте підкоригувати цей показник, якщо градусів не дорівнює 90, то вибирайте інший м’яч.

М’ячі для фітнесу мають різний діаметр: від 50 до 90 см.Существует спеціальна таблиця відповідності росту людини і діаметра м’яча.

Вибирайте фітбол для свого зростання:

 • до 155 см – 50 см;
 • від 155 до 165 – 60 см;
 • від 165 до 185 – 70 см;
 • від 185 до 200 см – 80 см;
 • від 200 см – 90 см.

На кожному м’ячі вказано максимальна вага тіла.

Всі новачки бояться, що м’яч просто вибухне під ними під час тренування. Але це не так, правильно підібраний інвентар з легкістю вас витримає. Тим, хто хоче перестрахуватися потрібно звертати увагу на моделі з маркуванням BQR і ABS – це спеціальна система безпеки, яка запобігає вибух в разі пошкодження м’яча.

види м’ячів

 • з гладкою поверхнею – це найпопулярніша модель;
 • з ріжками – це більше дитячий варіант, також підійде вагітним, допомагає утримати рівновагу;
 • масажний (сенсорні) з шишечками – покращує кровообігу під час занять, допомагає боротися з целюлітом.

Не забудьте придбати ручний насос.

секрети тренування

М’яч для фітнесу підходить для тренування вестибулярного апарату і розвитку координації рухів, не навантажуючи при цьому хребетний стовп. Дуже добре підходить для повних людей. Гімнастика з фітболом необхідна для розвантаження суглобів, профілактики варикозу, остеохондрозу і артритів.

Підходить для тренування окремих груп м’язів. Його форма дозволяє виконувати вправи в повну амплітуду і змушує напружувати м’язи для підтримання рівноваги.

Однак для збільшення ефективності тренувань потрібно дотримуватися наступних правил:

 • Підберіть відповідний м’яч.
 • Заняття повинні бути регулярними 3 – 5 разів за сім днів, кількість повторів – від 10 до 20 разів.
 • Заборонено їсти за 3 години до занять і 2 години після них. Потім перекусіть легкою білковою їжею: нежирний сир, риба і курка і овочі з низьким вмістом крохмалю. Це допоможе схуднути.
 • Ефективні тренування повинні викликати втому і рясне потовиділення, інакше вони не мають сенсу. Якщо цього немає, збільште кількість повторень або сетів.
 • Кожне тренування починайте з розминки і закінчуйте розтяжкою.
 • Солодка, борошняна і жирна їжа заборонена для тих, хто хоче скинути зайву вагу.

Протипоказання

Цей спортивний снаряд змушує одночасно працювати руховий, вестибулярний, зоровий і тактильний апарат.

Всі комплекси з фітболом (крім аеробних для схуднення) щадні і не виснажують організм.

Тому гімнастика з м’ячем підходить практично для всіх, незалежно від віку і фізичного стану: немовлята, вагітні, люди похилого віку та люди, які хворіють варикозом.

Мінімальні протипоказання все-таки існують, тренуватися з фітболом не рекомендується людям з важкими недугами серця і судин, міжхребцевої грижі і внутрішніми патологіями. Але якщо сильне бажання є, то виконуйте вправи по спеціальній техніці, але тільки під наглядом лікаря!

Відгуки тих, що худнуть про вправи на фітбол

Заняття з фітнес-м’ячем – це відмінний спосіб швидко схуднути, зміцнити мускулатуру і підготуватися до пологів.

Втрачаємо вагу граючи: як робити вправи з м’ячем для схуднення

Втрачаємо вагу граючи: як робити вправи з м'ячем для схуднення

Гімнастичний м’яч, або фітбол, був розроблений для хворих, які проходять реабілітацію після лікування патологій, травм хребта. Згодом люди стали застосовувати цей снаряд і для схуднення.

Заняття в цьому напрямку були настільки ефективні, що увійшли в список рекомендацій лікарів-дієтологів з приводу вибору методики зниження маси тіла.

М’яч може використовуватися не тільки для схуднення, але і після досягнення мети це закріпить результати.

Користь від занять з м’ячем для схуднення

Якщо регулярно проводити заняття з м’ячем, то схуднути, скоріше за все, не вдасться. Звичайно, вага знизиться на кілька кілограмів, а фігура стане більш підтягнутою, але будь-яких вражаючих результатів домогтися не вийде.

Лікарі-дієтологи і інструктори рекомендують використовувати м’яч в поєднанні з скоригованим, низькокалорійним харчуванням. У такому випадку і вага стане нижче, і шкіра не буде в’ялою, а м’язи – млявими. Користь від занять з м’ячем для схуднення очевидна:

 • відбувається формування правильної постави, яка автоматично змушує людину втягувати в себе живіт – пасивна тренування м’язів черевного преса теж впливає на красу фігури і вагу людини;
 • поступово зміцнюється м’язовий каркас, все тіло стає підтягнутим, особливо це видно на м’язах черевного преса;
 • циркуляція крові в судинах поліпшується, зі шкіри починають виділятися токсини і шлаки, зайва рідина – це все сприяє зникненню целюліту;
 • навіть після важкого трудового дня заняття знімають втому, тонізують;
 • укупі з дієтою м’яч прискорює схуднення, так як для виконання вправ потрібні певна вправність і фізичні навантаження.

Крім цього, заняття з м’ячем для схуднення можна виконувати в будь-якому віці і з будь-якими захворюваннями в анамнезі. Навіть вагітність не перешкода, навпаки – фітбол допомагає опорно-руховому апарату і м’язів організму підготуватися до пологів.

Рекомендуємо прочитати про вакуумних массажерах для схуднення. Ви дізнаєтеся про переваги та механізмі дії вакуумних масажерів, їх види та особливості.

А тут докладніше про массажере метелик для схуднення.

Вибираємо м’яч правильно

Щоб займатися з м’ячем було комфортно, а ефект з’явився швидко, потрібно придбати якісний і безпечний снаряд. Це вдасться зробити лише при дотриманні певних правил:

 • шви, спайки повинні бути максимально непомітні;
 • якщо приступити до тренувань доводиться вперше, то краще купити фітбол з «ріжками» – це допоможе утриматися на ньому навіть не дуже гнучким людині, з великою надмірною вагою;
 • відповідний розмір визначається в індивідуальному порядку – потрібно сісти зверху на м’яч, стопи поставити прямо на підлогу, спину випрямити, при цьому кут між стегном і гомілкою, тулубом і стегном повинен бути прямим;
 • гімнастичний м’яч діаметром 45 – 55 см підійде людям, чий зріст не перевищує 155 см;
 • людям з ростом 155 – 170 см потрібно купувати фітбол діаметром 55 – 60 см;
 • діаметр гімнастичного м’яча в 65 см і більше підійде тим, у кого зростання становить вище 170 см.

Обов’язково потрібно вивчити сертифікати якості і переконатися в тому, що виробник гімнастичного снаряда використовував антирозривні систему. В цьому випадку при пошкодженні м’яч просто здується, а не лопне під вагою тіла.

Деякі фахівці стверджують, що потрібно при виборі фітболу враховувати і його колір:

 • жовтий – діє укрепляюще на імунну систему;
 • червоний – збуджує, тонізує, додає енергії і бадьорості;
 • сірий, синій, зелений – розслаблюють, заспокоюють.

Про користь фітболу і правилах вибору спортивного девайса дивіться в цьому відео:

Як використовувати гімнастичний атрибут для фітнесу

Тільки на перший погляд заняття на гімнастичному м’ячі виконувати легко і просто, граючи, як дитина. Насправді виконуючи одну вправу, м’яч «змушує» працювати всі групи м’язів тіла. Навіть просто сісти і утримати рівновагу на м’ячі для деяких людей буде складно – це вже допоможе спалити калорії.

Перед кожним заняттям потрібно зробити розминку. Важливо, щоб м’язи були розігріті, тоді всі вправи будуть виконуватися правильно і давати хороше навантаження. Досить елементарної зарядки – ходьба на місці, нахили тулуба, кругові рухи руками, махи ногами, підйом ніг і тулуба в положенні лежачи і так далі.

Фахівці рекомендують до занять з гімнастичним м’ячем провести нетривалу кардиотренировки – це може бути біг на біговій доріжці, ходьба, присідання і так далі.

У продажу можна зустріти гімнастичні м’ячі з гладкою поверхнею і з шорсткою. Для початківців своє схуднення, новачків в заняттях оптимальним вибором стане гладкий фітбол – простіше навчитися правильно виконувати всі вправи. Шорсткий, «колючий» м’яч не тільки приносить користь в схудненні, а й зміцнює, робить більш еластичною і пружною шкіру, позбавляє від «апельсинової корочки».

Але заняття з таким снарядом можуть доставляти біль, залишати на тілі синці.

Фахівці стверджують, що важливим є правильний настрій: часто у новачків не виходить виконати навіть найпростіші вправи. Це не повинно стати приводом до відмови від тренувань – рано чи пізно все вдасться, потрібно просто уважно слідувати рекомендаціям і щодня займатися.

Вправи з великим м’ячем для схуднення живота, ніг

Для схуднення досить виконувати всього 4 вправи на гімнастичному м’ячі. Взагалі існують комплекси вправ, але вони зажадають вправності і певного досвіду. Такі комплекси складають інструктори, вони ж стежать за правильністю виконання кожної вправи. У домашніх же умовах ефективними будуть:

 • Віджимання . Гімнастичний м’яч розташовується під ногами, руки людини долонями впираються в підлогу. Своє тіло потрібно розташувати так, щоб плечовий пояс не перебував на м’ячі. У цьому положенні потрібно робити віджимання від підлоги, 10 – 15 повторів.

Ця вправа ефективніше, ніж віджимання за класичною схемою, так як потрібно буде не тільки попрацювати корпусом і руками, але і нижньою частиною тулуба – м’яч вислизає з-під ніг, що робить необхідним постійно його утримувати.

 • Повороти тулуба . Людина сідає на гімнастичний м’яч, ноги широко розставляє в сторони, стопи розташовуються на підлозі всій поверхні (упор не робиться на носки), руки знаходяться на талії. У цьому положенні потрібно здійснювати повороти верхньої частини тулуба вправо і вліво, робиться не менше 15 повторів в кожну сторону.

Під час виконання цієї вправи в напрузі знаходяться всі м’язи тіла, особлива навантаження лягає на талію, яка згодом стає стрункою, тонкої.

 • Катання на м’ячі . Потрібно лягти на м’яч животом вниз, снаряд розташовується під м’язами черевного преса. Потрібно здійснювати перекочується руху, допомагаючи собі руками і ногами – м’яч перебуває то під грудьми, то під гомілками. Тривалість виконання вправи – 5 хвилин, але поступово час має збільшуватися до 10 хвилин. Швидкість виконання велика.

Катання на м’ячі надає навантаження на м’язи черевного преса, одночасно з цим опрацьовується шкіра на животі – вона стає пружною і підтягнутою.

 • Стрибки . Людина сідає на гімнастичний м’яч, стопами впирається в підлогу, руками притримує снаряд (це зручно робити на м’ячі з «ріжками»). Потім потрібно починати стрибати, але так, щоб ноги не відривалися від підлоги. Важливо вибрати оптимальний темп виконання вправи. Якщо його здійснювати дуже швидко, то втома не дасть попрацювати протягом 10 хвилин (це рекомендований час), а повільні стрибки будуть неефективні для схуднення.

При виконанні стрибків на гімнастичному м’ячі буде відчуватися вібрація в усьому тілі. Це означає, що працюють всі м’язи тіла.

Про те, які вправи з фітболом допоможуть схуднути, дивіться в цьому відео:

Фітнес з дитячою іграшкою

Для схуднення можна використовувати не тільки великий гімнастичний м’яч, але і маленький, дитячу іграшку. Вона підійде для виконання наступних вправ:

 • Встати спиною до стіни так, щоб між спиною і стіною помістився дитячий м’яч. Потрібно виконувати повільні присідання таким чином, щоб дитяча іграшка не впала, а перекочувалася спочатку вниз, потім вгору.

Ця вправа опрацьовує спину, сідниці і черевний прес. Щоб правильно його виконати, потрібно тримати спину прямою, а це виробляє ідеальну поставу.

Присідання з фітболом біля стіни

 • Сісти на стілець, між колінами затиснути дитячий м’яч. Протягом 30 секунд сильно стискати його шляхом напруги стегнових м’язів, потім розслабитися на 30 секунд, але не випускати іграшку з «лещат». Робити такі чергування потрібно 10 – 15 разів поспіль.

Ця вправа допомагає зробити внутрішню лінію стегон стрункою, без отвисшей шкіри.

Протипоказання до занять

Протипоказань до занять з м’ячем для схуднення немає, вправи можна виконувати і дітям, і дорослим, і вагітним. Звичайно, є деякі обмеження. Наприклад, під час виношування дитини вправи на м’ячі лежачи на животі протипоказані.

Перш ніж починати заняття на фітбол, варто проконсультуватися з лікарем-терапевтом, а якщо є хронічні патології, то з лікуючим фахівцем. Скасування тренувань не відбудеться, але буде підібраний комплекс вправ в індивідуальному порядку.

Рекомендуємо прочитати про магніти для схуднення. Ви дізнаєтеся про принцип дії магнітів, плюси і мінуси їх застосування, видах магнітів і їх особливості, вартості.

А тут докладніше про браслетах для схуднення.

Гімнастичний м’яч – відмінний варіант снаряда для схуднення. Заняття на ньому будуть веселими і результативними, їх можна проводити в домашніх умовах. Приємним бонусом до зниження ваги стане зміцнення м’язів, пружність шкіри, здоровий опорно-руховий апарат і гарний настрій.

Вправи на фітбол для схуднення з відео

У наших країнах фітбол для схуднення стали використовувати зовсім недавно. Цей «снаряд» допомагає побудувати тіло мрії, адже куля є універсальним інструментом, оскільки допомагає поліпшити як форму сідниць, надати тонус ніжок, так і позбутися від декількох складочок на животі.

Примітно, що ефективні вправи для початківців ви зможете виконувати в домашніх умовах. Відеоуроки, якими ми поділимося з вами, складені на основі базових тренінгів. Також ви дізнаєтеся, що говорять жінки про тренування на гімнастичному м’ячі.

Народження дитини, нова робота або стрес – все це впливає на наші фігури. Швейцарський м’яч допомагає безболісно і в найкоротші терміни зігнати зайвий жирок з усіх проблемних зон.

У чому ж його ефективність, і чи дійсно комплекс вправ на фітбол для схуднення в домашніх умовах корисний для душевної рівноваги і фізичного здоров’я? Яких правил необхідно дотримуватися під час тренувань, щоб не нашкодити собі? Чи можна стрибати на снаряді під час вагітності? Як правильно підібрати кулю? На всі ці питання ви будете знати відповіді після прочитання статті.

Як вибрати фітбол для початківців

Відгуки представниць прекрасної статі говорять про те, що добитися найкращих результатів схуднення від вправ можна лише за допомогою правильно підібраного швейцарського м’яча.

Наприклад, занадто великий фітбол не дає можливості займатися в повну силу, оскільки ви будете з нього зісковзувати. Якщо ж він меншого розміру, ніж вам потрібно, то «тренажер» буде вислизати з-під вас.

Щоб тренування пройшло продуктивно, необхідно вибирати кулю за розміром.

Зарядка на фитболе з пружними і досить жорсткими шипами показана для дівчат, які мають виражений целюліт на стегнах і сідницях. При регулярних заняттях ці шипи будуть надавати масажний ефект на всі проблемні частини вашого тіла. Також такий м’яч допоможе вам розслабитися після насиченого трудового дня.

Існує кілька способів:

 1. Сядьте на вподобаний куля в магазині. При цьому ноги поставте перед собою, тримайте спину прямою. Простежте, щоб кут колін був дорівнює 90 градусам. Також зверніть увагу, що м’яч не повинен прогинатися під вашою вагою.
 2. Розмір гімнастичного снаряда для схуднення необхідно підбирати по зростанню жінки. Відгуки кажуть, що при зростанні 165-180 см. Необхідно вибрати м’яч діаметром 65 см. Якщо ви вище – 75 см. А невисоким красуням зростанням до 165 см. Ідеально підійде куля 55 см.

Зверніть увагу, що для новачків найкраще робити вправи з м’ячем з власниками. Вони спрощують процес тренувань, а також істотно знижують ризик отримання травм під час виконання вправ.

Користь вправ з фітболом

 • Завдяки регулярним тренуванням, у жінок поліпшується постава. Адже щоб утримувати баланс тіла, необхідно задіяти більшу частину м’язів торса.
 • Заняття покращують розтяжку і гнучкість тіла.
 • Уроки фітнесу на надувному м’ячі не протипоказане навіть вагітним жінкам. Тільки займатися потрібно індивідуально або в групі під наглядом тренера.

Якщо ви по кілька разів на тиждень займаєтеся силовими вправами вдома або в тренажерному залі, не полінуйтеся включити гімнастичний тренажер у фітнес-комплекс.

Він допоможе вам не тільки прискорити процес схуднення, але також підвищити витривалість тіла, поліпшити розтяжку і координацію рухів. Адже багато людей, які займаються на тренажерах, нехтують розтяжкою, через що їх м’язи виглядають масивно і нежіночно.

важливі рекомендації

 • Заняття на фітболі для схуднення дійсно допомагають позбутися від зайвих кілограмів. Але крім домашніх вправ для схуднення необхідно скорегувати свій раціон харчування. Тоді результати тренувань будуть значно краще.
 • Пілатес на фитболе можна починати тільки через 2.5-3 години після прийому їжі. Бажано, щоб основу предтреніровочную їжі становили білки і вуглеводи. Постарайтеся не вживати жири як до тренування, так і після протягом 1 години.

Які м’язи зміцнюються

Багатьох жінок, яких цікавить фітнес з фітболом для схуднення, цікавить питання про те, які ж частини тіла можна пропрацювати з його допомогою. Насправді, комплексні вправи на швейцарському м’ячі більш ефективні, ніж на тренажері тому, що:

 • Вправи на фітбол для схуднення живота ще й прекрасно зміцнюють м’язи нижньої частини спини, які допомагають утримувати баланс таза і хребта.
 • Швейцарський м’яч корисний для опрацювання преса. Багато вправи, націлені на розвиток координації рухів і балансу тіла, опрацьовують глибокі і дрібні м’язи кора.
 • Вправи для схуднення рук також можна виконувати на фітбол. Щоб розвантажити спину, займаючись з гантелями, можна сісти на кулю. Якщо ж ви хочете зміцнити біцепси і трицепси рук, то вам допоможуть різні варіанти планок.
 • Схуднути за допомогою цього снаряда можна не тільки у верхній частині тіла, але і нижньої. Стабілізаційні вправи і різні ізометричні пози дають хороше навантаження на сідничні м’язи і ноги.

Кому протипоказана гімнастика на фітбол

Звичайно, вправи на швейцарському м’ячі більш безпечні, ніж заняття з тренажерами і вільним вагою, тим не менш, варто поставитися до них з обережністю при:

 • серйозних захворюваннях серцево-судинної системи;
 • грижі міжхребцевих дисків;
 • патології внутрішніх органів.

Також нам слід попередити вас про те, що вправи на фітбол для схуднення після пологів можна виконувати тільки після дозволу лікаря. У випадку з кесаревим розтином почекайте 6-8 місяців.

Навіть, якщо ваше здоров’я дозволяє зануритися в світ пілатесу і тренувань з фітболом, радимо проконсультуватися з лікарем. Можливо вам знадобиться індивідуальний план тренувань.

Як схуднути в нижній частині тіла

Існує чимало вправ на фітбол, які допоможуть вашим ніжкам знайти бажаний рельєф і додадуть вашій дупі пружності.

 1. Думаєте, щоб «виліпити» красиві сідниці обов’язково потрібно залізо? А ось і ні. Станьте спиною до стіни. Затисніть фітбол між нижньою частиною спини і опорою. Повільно присядьте вниз до паралелі стегон з колінами. Плавно поверніться у вихідне положення, як ніби вас тягнуть за верхівку вгору.
 2. Зміцнити м’язи спини і сідниць допоможуть зворотні екстензіі. Встаньте на коліна, помістивши м’ячик перед собою. Схрестіть руки на грудях або зімкніть їх у замок за головою. Плавно опустіться грудьми на фітбол, а потім, затискаючи сідниці і напружуючи спину, поверніться у вихідне положення.

Вправи для схуднення живота

 1. Замінюємо гімнастичним м’ячем ролик для преса. Упріться про кулю долонями, станьте на коліна. На вдиху прокотите його якнайдалі, подаючи корпус вперед. На видиху, напружуючи м’язи живота, прокотите назад.
 2. Ляжте ліктями на фітбол, стопи впираються в підлогу. Підніміть стегна вгору так, щоб ваше тіло утворило єдину пряму. Напружте м’язи живота і нижньої частини тіла.Стійте в позі планки якомога довше, регулярно покращуючи витривалість і баланс свого тіла.
 3. Якщо під час скручувань ви відчуваєте біль, то розвантажити поперек допоможе фітбол. Ляжте на нього спиною, розставивши ноги на ширині плечей. Руки схрестіть на грудях і виконайте скручування. Від кулі відривайте тільки верхню частину спини. Поперек повинна щільно прилягати до швейцарського м’яча.

Тренування на м’ячі для зайнятих жінок

Якщо у вас не вистачає часу на півгодинну тренування, пропонуємо вам невеликий комплекс вправ для схуднення, які опрацьовують відразу кілька зон.

 1. Упріться руками в гімнастичний м’яч, як ніби ви збираєтеся робити зворотні віджимання. Опустіться вниз, згинаючи руки в ліктях. Затримайтеся в такому положенні на 3-5 секунд. Потім повільно поверніться у вихідне положення, витиснувши себе руками і при цьому напружуючи сідничні м’язи, штовхаючи їх вгору.
 2. Ще одним універсальним вправою, яке опрацьовує м’язи кора і допомагає схудненню нижньої частини тіла, є підйом таза. Прийміть вихідне положення: лежачи на спині, поперек притиснутий до підлоги, а стопи на фітбол. Підніміть таз вгору, максимально напружуючи м’язи сідниць, затримайтеся в такій позиції і поверніться в початкове положення.
 3. Зміцнити руки і одночасно прибрати зайві сантиметри з талії допоможе наступну вправу. Помістіть гомілки і стопи на фітбол, витягніть тіло в пряму лінію. Потім перекотити м’яч вниз до шкарпеток, при цьому напружуючи і як би підтягуючи сідниці вгору. Перекочуйте м’яч злегка по діагоналі, щоб якісно опрацювати косі м’язи живота.

Всі вправи для схуднення виконуйте по 20-30 разів в 2-3 підходу. Якщо ви бажаєте збільшити навантаження, то не робіть між сетами перерв.

Не забувайте, що початися тренування повинна з легкої розминки, а після заняття проведіть легку розтяжку і потягніть м’язи.

Фітнес з м’ячем для схуднення: відео

Відгуки тих, що худнуть жінок

Серед тих, хто почав займатися на фітбол, складно знайти незадоволених результатами. Пропонуємо прочитати кілька думок представниць прекрасної статі про ефективність тренувань:

Тепер ви знаєте, що, виконуючи вправи на швейцарському м’ячі в домашніх умовах, можна домогтися ефективного схуднення. Крім регулярних тренувань для початківців не забувайте про правильне харчування і намагайтеся щодня здійснювати піші прогулянки.

Вправи для схуднення на фитболе

Вправи для схуднення на фитболе

зміст:

Фітбол був винайдений в середині минулого століття в Швейцарії. Лікар Сьюзан Кляйнфольдбах вперше використовувала великий еластичний м’яч для реабілітації хворих з ураженнями центральної нервової системи.

Вправи на фітбол можуть виконувати люди з надмірною вагою , не перевантажуючи коліна. Спортивний снаряд безпечний для всіх.

Заняття з м’ячем дозволені навіть в тих випадках, коли заборонені всі інші види фізичного навантаження. Тренування проводиться в ігровій формі, вправи виконуються лежачи або сидячи. Доводиться витрачати багато зусиль, щоб утримати вислизає м’яч, що дозволяє використовувати фітбол для схуднення.

Як вибрати фітбол для будинку?

Фітбол можна вибрати безпосередньо в магазині, виконавши нескладні і приємні дії.

Сісти на м’яч.

 • Поставити ноги перед собою, намагаючись зберігати рівновагу і рівномірне розподіляти навантаження.
 • Коліна повинні знаходитися трохи нижче таза. Стегно і гомілку складуть кут 90-100 гр.

Можна підібрати підходящий снаряд по зростанню за допомогою таблиці.

Зростання людини, смдо 152152-164164-180180-200вище 200
Діаметр фітболу, см4555657585

Як купити і підготувати фітбол для занять

М’яч доступний в різних колірних відтінкахвиберіть свій колір на смак

Крім покупки м’яча, потрібно придбати насос. Еластичний матеріал фітболу оснащений системою безпеки ABS, що запобігає можливому вибуху.

Якщо раптом під час занять м’яч випадково проткнули або порізали, то повітря з нього потихеньку вийде і не відбудеться ні бавовни, ні вибуху.

На м’ячі повинна бути маркування BQR або ABS (за першими літерами Burst Resistent Qulity і Anti-Burst System). При невеликому стисненні фітбол повинен прогинатися. На занадто жорсткому м’ячі складніше зберігати рівновагу. Якщо надути м’яч слабо, то м’язи не отримають достатнє навантаження. Поверхня м’яча гладка.

Є снаряди з невеликими жорсткими шипами. Такі м’ячі називають сенсорними, вони використовуються для самомасажу.

Користь і протипоказання вправ на фітбол

Фітбол-аеробіка не має протипоказань. Ідеально підходить оздоровлюючий м’яч для людей з варикозним розширенням вен. Еластичний великий м’яч дає можливість виконувати вправи на основні групи м’язів в перевернутих позах. Розширені вени не тільки не відчувають додаткового розтягування, але і відмінно масажуються зворотним потоком крові при інтенсивному виконанні вправ.

Фітбол – багатофункціональний спортивний снаряд, за допомогою якого можна ефективно опрацювати всі групи м’язів.

З снарядом можна виконати всі відомі види вправ.

 • Силові.
 • Статичні.
 • Стретчинг.
 • Вправи на рівновагу.

Ті, хто має зайву вагу і твердо вирішили з ним розлучитися, рекомендується починати заняття з фітболу.

Еластичний м’яч дає можливість зміцнювати м’язи, підвищувати їх тонус, опрацьовувати рельєф тіла, не навантажуючи хребет і суглоби.

Необхідність постійно підтримувати рівновагу, балансуючи на м’ячі, включає в роботу всі найдрібніші м’язи, незадіяні при звичайних рухах. Значно зміцнюються внутрішні м’язи малого тазу, що благотворно позначається на стані органів сечостатевої системи. М’яч розвиває координацію, тренує вестибулярний апарат.

Переваги занять на фітболі

 • Вправи з еластичним м’ячем дозволяють домогтися значного зниження ваги за рахунок підвищення швидкості обміну речовин і інтенсивного спалювання калорій.
 • М’яч еластичний, м’яко амортизує навантаження на суглоби і хребет, що знижує ризик травмування.
 • Нестійкість м’яча дозволяє поліпшити координацію і гнучкість.
 • Фітбол виробляє правильну поставу, задіюючи при виконанні вправ всі м’язи.
 • Підвищує витривалість м’язової сили.

  Помірна постійне навантаження підвищує їх загальний тонус, покращує кровопостачання м’язових волокон, забезпечує доставку поживних речовин і кисню.

 • Заняття виробляють рельєфний красивий прес.

  Вправи на баланс зміцнюють м’язовий корсет, який утримує внутрішні органи і спину. У нього входять м’язи преса, косі м’язи живота і м’язи спини.

Протипоказання фітболу

У фітболу немає постійних протипоказань. Тимчасовими обмеженнями для занять може бути ускладнена вагітність і локальні шкірні захворювання.

Порядок виконання вправ з фітболом для схуднення

Для тренування знадобиться килимок. Добре, якщо є можливість придбати спеціальний килимок для фітнесу, його легко мити. Він відповідає вимогам гігієни, не ковзає. Знадобиться хороша музика і приємне товариство однодумців. Гарний настрій – важливий фактор.

Вправи на фітбол

Наведемо невеликий комплекс вправ для проблемних місць.

розминка

М’язи тіла обов’язково потрібно підготувати до майбутнього тренування. Для того щоб їх розігріти, візьміть в руки фітбол і виконайте прості рухи.

 • Приставні кроки, утримуючи на витягнутих руках снаряд. Зробити 30 кроків вліво і 30 вправо.
 • Приставні кроки з виведенням м’яча в сторону руху. 30 кроків зробити вліво і 30 вправо.
 • Без м’яча виконати 60 кроків з високим підніманням стегна.
 • Легкий біг – одна хвилина.
 • Взяти фітбол в руки і, крокуючи на місці, піднімати його на витягнутих руках над головою і опускати вниз до рівня талії.
 • Зробити 10-20 присідань, утримуючи снаряд перед собою.

Вправи для схуднення в талії

 1. Передача м’яча. Лягти на підлогу. Взяти на витягнуті руки м’яч і, не змінюючи положення рук, піднімати корпус, намагаючись не відштовхуватися від підлоги, а напружувати м’язи преса. Одночасно піднімає вгору ноги, намагаючись тримати їх прямими. У верхній точці підйому розводимо ноги, ставимо м’яч між гомілками і міцно утримуємо його колінами.

  Потім повертаємося в початковий стан.

 2. Передача м’яча з киснем статі за головою. Лягти на підлогу, затиснути фітбол між гомілками. Скручуючи прес в нижньому відділі, підтягнути м’яч до грудей. Взяти м’яч на витягнуті руки і торкнутися їм статі за головою. Потім скрутити верхню частину преса, утримуючи м’яч, передати снаряд в ноги.
 3. Лягти на підлогу, ноги трохи зігнути в колінах, утримуючи ними фітбол. Руки тримати за головою, виконувати підйом корпусу.
 4. Лягти на спину, фітбол підкласти під сідниці. Обігнути м’яч ногами, міцно притиснути його п’ятами до стегон. Руки прямі, лежать на підлозі долонями вниз. Піднімати ноги з м’ячем до грудей, сідниці при цьому повинні відриватися від підлоги.

Вправа для сідниць

Присідання уздовж стіни. Встати спиною до стіни, фітбол помістити між нижньою частиною спини і стіною. Притискаючи м’яч, робити присідання, поки стегна не стануть паралельні підлозі. Повернутися в початкове положення. Вправу виконувати повільно, м’яч катається вниз-вгору вздовж спини.

Присідання уздовж стіни з гантельками

Міст. Лягти на спину, п’яти покласти на фітбол. Стискаючи сідниці і спираючись на п’яти, виштовхувати тіло вгору, намагаючись максимально витягнутися по прямій лінії. Затриматися в витягнутому положенні, зробити три глибокі вдихи і повернутися в початкове положення.

Вправи для стегон

Опрацювання внутрішньої частини стегна. Лягти на бік, стиснути стопами м’яч. Піднімати прямі ноги, утримуючи снаряд. Зробити для правого і для лівого боку.

Для прямого м’яза стегна. Сісти на м’яч, підняти зігнуту в коліні ногу, випрямити і затримати на три вдиху, повернути в початкове положення.

Вправи для рук

Віджимання. Ноги покласти на фітбол, руками впертися в підлогу вниз обличчям. У такому положенні, чим вище знаходяться ноги по відношенню до голови, тим складніше виконувати віджимання.

Віджимання з зігнутими колінами. Вправа опрацьовує не тільки руки, але і м’язи стегон. Розташуватися особою вниз, коліна на м’ячі. Віджиматися від підлоги руками, одночасно стискаючи колінами фітбол.

Віджимання з зігнутими колінами

Статична вправа на фітбол для схуднення

 • Прийняти положення для віджимань: фітбол розташувати під гомілками, руки в упорі, особа дивиться вниз. Живіт втягнути, напружити прес. Лопатки постаратися зблизити і притиснути до хребта. Поперек не прогинається, тримати рівно. Дихати вільно, в спокійному темпі, не затримувати на вдиху і видиху дихання.
 • Тримати описане положення хвилину. Потім відірвати ліву руку від підлоги і витягнути вперед. Зберігати рівновагу ще одну хвилину. Повернути ліву руку на підлогу і повторити вправу для правої руки. Після хвилини повернути праву руку на підлогу.
 • Зігнути ноги в колінах і, напружуючи нижню частину преса, підкотити м’яч до живота, потім повернути його назад.

Відео упражнеия

Тренування на м’ячі AnnaVanlee

Комплекс різних упражений на м’ячі. Тренер: Ольга Силиванова

Поради для виконання вправ

З наведених вправ досить вибрати 3 або 4, спрямованих на опрацювання м’язів проблемної зони. Бажано включати в свою програму вправи для преса. Вправи виконуються за три підходи. Число повторень в кожному підході визначається по самопочуттю.

Щоб знизити вагу особливе значення має наполегливість і сталість тренувань.

В середньому кількість повторень в одному підході залишає від 15 до 20. Займатися досить три рази в тиждень. Вправи виконувати повільно, зосереджуючись на працюючих м’язах. Між підходами робити невеликі паузи 30-40 секунд. Після занять м’язи потрібно добре розтягнути. Розслабитися після виконаної роботи допоможе масаж або сауна. Вправи в комплексі змінювати раз на місяць.

Особливості харчування після тренування

Якщо тренування проводилася після шести годин вечора, то бажано нічого більше не їсти. Можна випити трохи кефіру або чистої води, з’їсти одне невелике яблуко.

Вправи на фітбол дозволяють скинути вагу і схуднути всім, без обмежень за віком і станом здоров’я. Найбезпечніший спортивний снаряд зміцнить м’язовий корсет, посилить обмін речовин, забезпечить ефективне спалювання зайвих кілограмів.

Результати занять з фітболом

Систематичні заняття призводять до стійкого схудненню, особливо в області талії. Красиво опрацьовуються і подовжуються м’язи ніг і рук. Фігура набуває стрункість і підтягнутість.

Відгуки про використання фітболу для схуднення

Людмила Петрівна , 52 роки.

Займаюся вже майже три місяці. Дуже подобається, навіть і не думала, що так довго протримаюся. Зазвичай, починаю худнути, два тижні займаюся і набридає. З фитболом ніби і не займаєшся, а граєш. І весело, і результат пристойний: вже чотири кг скинула. Для мене це багато.

Вероніка , 38 років.

Відмінний спосіб добре потренуватися. Займаюся недавно, поки все подобається. Вага йде. Спочатку важко було вловити рівновагу. Зараз майже всі вправи роблю правильно.

Previous Що таке суха голодовка: опис і результати голодування за 3 дні
Next Рисова дієта для схуднення: принципи рисової дієти для очищення організму від шлаків, рецепти страв, відгуки

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *