Видалення зовнішнього геморою – методи оперативного втручання


Удаление наружного геморроя - методы оперативного вмешательства

Лікар може призначити пацієнтові операційний метод лікування захворювання, викликаного хронічним варикозом прямої кишки, якщо медикаментозна терапія і фізіопроцедури виявилися неефективними.

Крім того, до оперування вдаються при загостренні запального процесу, що супроводжується інтенсивними болями.

При цьому фахівець спочатку домагається переходу хвороби в стан ремісії, і лише після цього геморойні шишки видаляють.

Операція з видалення геморою

При наявності показань і в разі відповідного стану хворого, лікар призначає проведення хірургічної операції. Перед оперированием обов’язково проводиться аноскопія і, для деяких пацієнтів ректороманоскопия. Якщо запланований радикальний метод видалення гемороїдальних вузлів, хворого направляють на здачу наступних аналізів:

 • загальний крові, сечі;
 • ВІЛ, РВ;
 • коагулограмму;
 • визначення групи крові, резус;
 • маркери гепатиту;
 • згортання крові.

Якщо операція на геморой призначена на ранок, ввечері напередодні чоловік або жінка повинні зробити очисну клізму або прийняти спеціальний препарат для очищення кишечника (Фортранс).

Перед процедурою заборонено приймати антикоагулянти та інші препарати, що розріджують кров, оскільки вони здатні спровокувати кровотечу під час видалення геморою.

Якщо пацієнту призначено гемороїдектомія методом доктора Миллиган Моргана, хворого кладуть в стаціонар, оскільки операція передбачає використання загального наркозу.

Види операцій при геморої

Хірургічне видалення гемороїдальних вузлів необхідно людям, які протягом тривалого часу намагаються позбутися від захворювання за допомогою консервативних терапевтичних методів, але у них не виходить.

При цьому висічення шишок є єдиним дієвим методом, який здатний вилікувати патологію.

Існують різні способи видалення геморою, включаючи малоінвазивні, які можуть застосовуватися як при зовнішньому, так і внутрішньому освіті вузлів.

Оперативне лікування геморою виправдано на пізніх стадіях розвитку недуги (при 3 або 4 ступеня тяжкості), коли були випробувані всі інші терапевтичні методики. Показаннями до проведення операції є:

 • прогресування хвороби, неефективність консервативного лікування;
 • при кожному процесі спорожнення кишечника відбувається випадання наповнених кров’ю вузлів;
 • розвиток ускладнень хвороби, поява свищів з абсцесами в прямій кишці, запалення шишок і кровотеча.

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Геморроїдектомія

Дана операція не передбачає безпосереднє втручання в порожнину очеревини, однак пов’язана з травматизацією шкірних покривів, кровоносних судин і слизової оболонки.

При несприятливому збігу обставин операція гемороїдектомія може призвести до кровотечі або зараження організму хворого будь-якої інфекцією.

Цим пояснюється необхідність у проведенні ретельної підготовки до маніпуляції.

Традиційним методом, за допомогою якого оперують пацієнтів із запаленням гемороїдальних вузлів, є операція по Міллігану-Моргану.

Даний спосіб постійно вдосконалюють, підбираючи максимально оптимальні варіанти проведення операції.

Перевагою такого хірургічного втручання є ефективність при лікуванні внутрішнього геморою 3-4 ступеня зі схильністю до тромбозу або рясних кровотеч.

Як видаляють геморой методом геморроідектоміі? В ході операції гемороїдальних вузол січуть разом зі слизовою.

Даний оперативний метод лікування захворювання вважається травматичним і проводиться в стаціонарних умовах під загальною анестезією. Після операції пацієнта тримають в лікарні ще як мінімум тиждень.

Відновлення при цьому тривати близько місяця (при відсутності післяопераційних ускладнень).

Все частіше для видалення гемороїдальних вузлів використовують техніку Лонго. Цей хірургічний метод має на увазі резекцію слизової оболонки прямої кишки. Дане лікування менш травматично і має менший ризик розвитку ускладнень, крім того, метод Лонго застосовують без загального наркозу. Недоліком такої терапії є неможливість використовувати її для пацієнтів з зовнішнім гемороєм.

Видалення геморою лазером

Метод має на увазі припікання тканин високочастотним інфрачервоним випромінюванням. Лазерна коагуляція геморою забезпечує запаювання судинних стінок, тому ризику кровотечі немає. Якщо лікар оперує венозний запалення зовнішньої локалізації, процедура протікає дуже просто – лазерні промені відрізають вузлик і відразу ж припікають рану, при цьому виключаючи ризик зараження.

Вапоризація (лікування геморою лазером) – відносно проста техніка, яка здійснюється за допомогою використання високотехнологічних апаратів, і має мінімальний ризик розвитку негативних наслідків.

Тим не менш, не завжди лазерна операція приносить гарні результат, оскільки збільшені вузли неможливо припекти в повному обсязі. Через часткового видалення шишок ймовірність рецидиву хвороби залишається високою.

Інфрачервона коагуляція гемороїдальних вузлів

Даний метод є малоболезненное і не займає великої кількості часу. Інфрачервона коагуляція здійснюється за допомогою впливу світлових інфрачервоних хвиль на ніжку гемороїдального вузла.

Потрапляючи всередину підстави шишки, він провокує згортання тканин, що перешкоджає попаданню в вузол крові. Через певний час шишка відмирає. Процедура з видалення вузлів відбувається швидко, при цьому пацієнт не відчуває дискомфорту.

На наступну добу пацієнт повертається до звичного способу життя.

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Склеротерапія гемороїдальних вузлів

Цей відносно новий спосіб лікування геморою має на увазі ліквідацію геморагічних шишок за допомогою перекриття їм доступу крові. Під час процедури в просвіт вузла ін’єкційним шляхом вводиться ліки – склерозант.

Воно стимулює запальний процес в вені, внаслідок чого стінки судини злипаються і заростають, зупиняючи кровопостачання шишки. Видалення гемороїдальних вузлів може здійснюватися як для внутрішнього, так і зовнішнього геморою.

Дана амбулаторна процедура менш болюча, ніж операція, і не вимагає використання наркозу.

Для ліквідації глибоко розташованих вузлів цей спосіб лікування підходить ідеально, оскільки видалення розташованої далеко від анального отвору шишки набагато складніше, ніж зовнішнього.

Незважаючи на те, що процедура не вважається операцією, для успішного її здійснення пацієнту необхідно заздалегідь підготуватися до видалення шишки. З цією метою за дві години до початку маніпуляції роблять очисну клізму.

Кріодеструкція геморою

Метод має на увазі вплив на пошкоджені тканини дуже низьких температур. Під час процедури припиняється кровопостачання шишки, завдяки чому вона відмирає і відторгається.

Припікання геморою здійснюється крізонідом в стаціонарних або амбулаторних умовах, при цьому госпіталізації після видалення не потрібно. Оскільки низькі температури викликають звуження судин, кровотеч під час процедур не буває.

Крім того, холод усуває м’язовий спазм в оперується і покращує регенерацію тканин.

Лігування зовнішнього гемороїдального вузла

Як проходить операція з видалення геморою? Для цього використовують прилад лігатор, за допомогою якого спеціального латексне колечко надаватися на внутрішні шишки.

Кільце віджимає гемороїдальні вузли, в яких знаходяться живлять судини. Поступово відбувається некроз шишки, її ніжка заміщується сполучною тканиною, а сама підстава відторгається (весь процес займає близько 2 тижнів).

Відірваний вузол виходить через анальний канал разом з калом.

Лігування геморою здійснюється поступово, завдяки чому некроз розвивається повільно, стримуючи інтенсивність запального процесу і перешкоджаючи трансформації вузлів в гнійні освіти.

Згодом за рахунок нової сполучної тканини формується надійна культя.

Процедура рідко викликає серйозні болі, але для усунення дискомфорту лікар призначає пацієнтові прийом анальгетиків в перші дні після видалення вузлів.

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Як підготуватися до операції з видалення геморою

Про підготовчі заходи вам розповість лікар-проктолог. Підготовка до операції на геморой важлива, оскільки від неї залежить якість оперативного лікування.

Крім того, ігнорування підготовчого етапу збільшує ризик розвитку ускладнень після видалення шишки. У передопераційний період важливе увага повинна приділятися харчуванню пацієнта, оскільки діарея або запор сильно ускладнять процедуру і погіршать перебіг хвороби.

Дієта має на увазі відмову від важкої їжі за кілька днів до операції. З раціону виключаються:

 • манка;
 • боби;
 • Рис;
 • виноград;
 • капуста білокачанна;
 • алкоголь;
 • соління;
 • солодке;
 • хліб чорний;
 • газовані напої / вода;
 • маринади;
 • копчені продукти.

Лікарі радять перед видаленням геморою віддати перевагу рідким каш, супів, пісному м’ясу, птиці, кисломолочним продуктам, рибі. Крім цього, збільшується питний режим (необхідний обсяг – 2 літри за день. Напередодні операції пацієнтові необхідно:

 • закінчити останній прийом їжі не пізніше, ніж за 12 годин до видалення гемороїдальних вузлів;
 • ввечері провести очисну клізму;
 • перед процедурою провести гігієнічні процедури.

Реабілітація після операції на геморой

Відновлювальний період після видалення вузлів шляхом їх видалення займає близько півтора місяців, при закритій операції він триває до 4 тижнів. Обов’язковою умовою після хірургічного втручання є постільний режим пацієнта (рекомендована лікарями тривалість цього етапу – 2 тижні). Операція на геморой післяопераційний період має на увазі такий:

 • легкі фізичні вправи дозволені лише на 5-7 добу після видалення шишки (можна ходити і робити нескладну зарядку);
 • заняття спортом дозволяється відновити не раніше, ніж через 3 місяці після операції;
 • якщо у людини сидяча робота, необхідно користуватися спеціальною лікувальною подушкою, яка кладеться на стілець;
 • під час відновлення не можна відвідувати лазні / сауни.

Для запобігання рецидивам і швидкого відновлення після операції, пацієнту необхідно дотримуватися легку дієту. Правила харчування, які потрібно дотримуватися:

 • раціон повинен включати мікроелементи і вітаміни;
 • їжа повинна бути добре подрібненої, легкої;
 • їсти краще трохи, але часто (5-6 разів за добу);
 • слід відмовитися від ускладнюють травлення продуктів;
 • приблизно 80% раціону людини після операції повинно доводиться на рослинну їжу;
 • продукти можна готувати на пару, запікати, тушкувати або відварювати;
 • воду слід пити в необмежених кількостях, випиваючи першу склянку натщесерце.

Відгуки

Наталя, 33 годаДолго не наважувалася звернеться зі своєю проблемою до лікаря, а коли пішла в лікарню геморой досяг 3 ступеня. Призначили операцію (робила безкоштовно в державній установі) через тиждень.

Сама процедура зайняла близько 40 хвилин і не доставила серйозного дискомфорту, але відновний період був борошном – не могла ходити в туалет від болі.Анатолій, 42 годаНе варто економити на здоров’я, тому при діагностуванні у мене внутрішнього геморою, звернувся в приватну клініку. Операцію робили лазерним методом.

Все пройшло безболісно, ​​після близько тижня був дискомфорт. Я намагався їсти мінімум їжі, щоб скоротити кількість походів в туалет (вони викликали біль). Через 3 тижні все нормалізовалось.Татьяна, 29 років

Після пологів зіткнулася з цією проблемою. Ігнорувати її було не можна, оскільки почалися кровотечі.

Вузли вирішили видаляти методом кріодекструкціі – це було безболісно і швидко. Процедура обійшлася приблизно в 5 тисяч рублів, при цьому навіть в відновлювальний період під час спорожнення кишечника дискомфорту практично не було.

Як здійснюється видалення зовнішніх гемороїдальних вузлів?

Як здійснюється видалення зовнішніх гемороїдальних вузлів? На це питання відповість лікар-проктолог. Найпоширенішим захворюванням прямої кишки є геморой. Він став проблемою для людей, чия робота передбачає постійне сидіння.

До групи ризику потрапляють в першу чергу офісні працівники, бухгалтери, водії. Ще однією причиною появи геморою є проблеми з травленням.

Часті закрепи призводять до того, що поверхневі вени поблизу анального отвору значно розширюються і починають завдавати занепокоєння.

Чи треба видаляти зовнішні гемороїдальні вузли?

Ця хвороба може проявитися і у спортсменів, чиї види спорту пов’язані з підняттям тяжкості. У мам після пологів можна виявити симптоми геморою.

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Що собою являє геморой? Це щільне утворення, що має неправильну округлу форму. Воно покрито шкірою і дуже болісно при торканні. Через те, що при дефекації людині доводиться тужитися, відбувається тромбування зовнішніх гемороїдальних вузлів.

Чи потрібно видаляти гемороїдальні вузли? Вибір схеми лікування багато в чому залежить від стадії, до якої розвинулися гемороїдальні вузли, і скарг пацієнта. Медикаментозне лікування не може дати повного одужання. Воно лише тимчасово знімає ознаки загострення. Найчастіше пацієнти звертаються до лікаря під час загострення.

Проявляється захворювання тромбозом гемороїдальних вузлів, які через різке припливу крові і порушення її відтоку запалюються. При цьому вузли збільшуються в розмірах. Цей стан супроводжується сильними болями. Через некрозу гемороїдального вузла може спостерігатися сильна кровотеча. Всі ці симптоми легко виявляються шляхом звичайного огляду.

Способи видалення зовнішнього геморою

Повністю позбавитися від проблеми може допомогти тільки хірургічна операція. При виборі методу лікування медики намагаються підібрати такий, який повністю вилікував би пацієнта і надав мінімальне травмуючий дію.

Це такі методи:

Оперативне лікування проводять після консервативного і тільки в тому випадку, якщо воно не дало позитивних результатів. Прямим показанням до операції є випадають, що кровоточать гемороїдальні вузли. В інших випадках операції проводяться в період ремісії, так як оперативне втручання протипоказане при активних запальних процесах в прямій кишці.

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Раніше після видалення геморою хворому потрібно затратити багато часу, щоб відновити своє здоров’я. Сама операція була болючою і в деяких випадках супроводжувалася ускладненнями.

Тепер видалення зовнішнього геморою проходить швидко і практично безболісно. Якщо хворий звертається за допомогою до фахівця на початкових стадіях хвороби, як правило, хірургічної операції вдається уникнути.

Але якщо у хворого виявлено випадання прямої кишки, яке супроводжується кровотечею, операція проводиться обов’язково. Але це правило відноситься тільки до пацієнтів молодого віку.

Пацієнтам середнього віку перш, ніж призначити дату проведення операції, лікарі пропонують пройти повне медичне обстеження. У літньому віці намагаються уникнути хірургічного втручання.

Навіть в разі випадіння прямої кишки в високовозрастним пацієнтам рекомендується проводити тільки медикаментозне лікування. У цьому випадку призначаються мазі, свічки, таблетки.

Широко застосовуються всілякі народні засоби.

Як видаляють гемороїдальні вузли?

Операції з видалення геморою проходять із застосуванням наркозу. Якщо у пацієнта є важкі патології з боку серця, легенів, печінки і нирок, в проведенні операції буде відмовлено через великий ризик виникнення ускладнень.

Протипоказаннями до проведення операції є наявність онкологічних захворювань, цукрового діабету. При діабеті дуже погано гояться рани, тому не можна проводити операцію з видалення вузлів.

Не можна лікувати подібним способом геморой, якщо є різні патології кишечника, пов’язані з утворенням виразок. При вагітності теж заборонено оперативне втручання.

За статистикою, зовнішній геморой лікується хірургічним шляхом в 50% випадків, так як в основному пацієнти приходять до лікаря на пізніх стадіях захворювання.

Малоінвазивні методи. При проведенні операцій такими способами не використовується скальпель. Його замінюють проколи, завдяки яким хірург може здійснювати всі необхідні маніпуляції. Протипоказань такий метод лікування практично не має, а період відновлення після них дуже короткий.

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Найвідомішим з усіх хірургічних способів є метод склерозування, коли через прокол вводиться спеціальна речовина, що викликає склероз зовнішнього гемороїдального вузла. Він значно зменшується в розмірах.

Метод інфрачервоної коагуляції вимагає застосування спеціального приладу фотокоагулятора. До вузла підводиться наконечник світловода, за яким йде тепловий потік і впливає на вузол майже так само, як і лазер. Але варто відразу сказати, що таким способом неможливо видалити вузол. Він дозволяє тільки зупинити кровотечу.

Ще один цікавий метод, коли необхідно прибрати зовнішній геморой, це лігування латексними кільцями. На гемороїдальні вузли надягають спеціальні кільця. Потім запускається вакуумний лігатор.

Шишка відпадає разом з кільцем. На її місці залишається культу зі сполучної тканини. Вузол повністю відпадає через два тижні після надягання кільця.

Цей метод використовується в більшості випадків лікування геморою.

Видалення зовнішнього гемороїдального вузла здійснюють за допомогою заморожування. Для цього використовується рідкий азот. Після того як вузол повертається до нормальної температури, він відпадає. На всю процедуру йде рівно 4 хвилини.

Класичні методи і раніше використовуються для лікування геморою. Після цих методів лікування не спостерігається рецидивів. Після завершення операції не залишається відкритих ран. Практично не буває сильних кровотеч.

При сучасному рівні хірургії на реабілітацію йде до 4 днів. Так як операція проходить під наркозом, хворий не відчуває болю. Хворий може практично відразу після завершення операції ходити.

Всі ці переваги оперативного втручання стали можливі після заміни скальпеля лазером.

Оперативне лікування геморою

Вилікувати геморой на початкових стадіях не складно. Досить приймати медикаментозні засоби, активувати фізичну активність і стежити за особистою гігієною. Але є випадки, в яких пацієнтові просто необхідна операція з видалення геморою.

Це ефективний метод в хірургії, який дозволяє видалити внутрішні або зовнішні вузли. У сучасній науці існує безліч технік і способів оперативного втручання, тому лікар може підібрати найефективніший і відповідний для конкретної ситуації вид.

Перед втручанням пацієнту варто детально обговорити з доктором стан хворого, передбачуваний ефект від операції і можливість ускладнень. Досвідчений фахівець переконливо аргументує необхідність застосування такого радикального методу.

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Показання до операції

Якщо у пацієнта хвороба розвинулася до простої або середньої форми тяжкості, лікарі рекомендують позбуватися від неї за допомогою ліків. Показаннями до хірургічного висіченню вузлів є ускладнення і деякі прояви симптомів недуги.

Тому вам потрібна операція, якщо:

 • випадають вузли;
 • з’явився тромбоз вузлів;
 • є кров’янисті виділення з запалених вен;
 • трапляються сильні кровотечі з анального отвору.

Часті кровотечі можуть стати причиною анемії. Випадання вузлів викликає запалення шкіри, знижує рівень її захисту, що може призвести до потрапляння в організм різних інфекцій. Як наслідок – поява нового захворювання.

Крім того, на запущених стадіях симптоми дуже неприємні і болючі. Тому багато пацієнтів самі просять провести операцію якомога швидше, щоб позбутися від постійного свербіння, печіння, дискомфорту і болю.

Малоінвазивні способи

Це найновіші техніки, що дозволяють боротися з хворобою «щадним» способом. Існують такі їх різновиди:

 • склеротерапія;
 • ІК коагуляція;
 • кріотерапія;
 • лігування.

Виділені способи позбавлення від захворювання проводять без загального наркозу. Після завершення втручання хворий може відразу вирушати додому. Кваліфіковані лікарі радять ці методики на початкових стадіях розвитку недуги. У більш серйозних випадках рекомендують оперативне лікування геморою.

Види геморроідектоміі

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Хірургічне лікування геморою – це великий радикальний метод усунення вузлів, проводиться під загальною анестезією.

Існує безліч його різновидів, на кожному з яких зупинимося більш детально:

 • закрите;
 • відкрите видалення;
 • метод Миллиган-Моргана;
 • спосіб Лонго.

Роблять операцію на геморой відкриту тоді, коли у пацієнта помічені різні ускладнення. Щоб уникнути сильної кровотечі, використовують спеціальний скальпель, що дозволяє зупинити кров у пошкоджених ділянках. Кровотік до вузла закривають, що призводить до його зменшення.

Закритий спосіб видалення вважається традиційним. Після того, як проходить операція з видалення геморою, кетгутом робиться фіксація тканини слизової. Реабілітація після втручання досить тривала, протягом усього цього часу лікарі рекомендують приймати медикаменти для знеболювання.

Операція Миллиган-Моргана – один з найбільш давніх методів позбавлення від гемороїдальних вузлів. Показання: вузли великого розміру, можливість сильної кровотечі.

Процедура досить тривала, тому пацієнт значний час знаходиться під анестезією, а потім довго реабілітується на стаціонарному лікуванні. Причина недуги усувається (січуть венозні освіти і уражені області слизової), але існує можливість повторної появи геморою.

Метод Лонго підходить для оперування внутрішнього геморою. Суть втручання в тому, що артерію, яка забезпечує кровопостачання запалених вузлів, перетягують, накладаючи на неї спеціальний шов.

Головні переваги цього способу: проводиться в амбулаторії під місцевим наркозом, тривалість – трохи більше 30 хвилин. Пацієнта можуть госпіталізувати на день, або взагалі цього не робити. Людина повністю відновлюється за час від 3 до 5 днів.

Підготовка до операції

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Підготуватися до оперативного втручання можна, дотримуючись основних правил. Перше з них – нормалізація стільця. Дотримуючись дієти кілька тижнів аж до дня геморроідектоміі, хворий поліпшить роботу кишечника.

Якщо це правило не дотримано, краще не проводити втручання. Часті закрепи, викликані неправильним харчуванням, погіршують стан вузлів. А після операції ускладнюють процес реабілітації, не дозволяючи тканинам відновитися.

Якщо в області анального отвору є запальний процес, його потрібно зняти. Хірургія може погіршити стан різних виразок, подразнень або набряклість. Зменшити запалення допоможуть медикаментозні препарати або засоби народної медицини.

Перед видаленням венозних шишок проводять очищення кишечника одним із способів: пацієнт приймає проносне або йому роблять клізму.

Реабілітаційний період

Як проходить післяопераційний період, залежить від методики втручання. Пацієнтам не радять перевантажувати кишечник в перший день після операції, щоб уникнути хворобливого акту дефекації.

У цей період доктор призначає пацієнтові спеціальну дієту, яка складається з легкої і рідкої їжі. Вона дозволить зробити спорожнення кишечника безболісним, адже від цього залежить, скільки заживає геморой після операції.

Дієта після видалення геморою хірургічним шляхом забороняє вживання в їжу чорного хліба, родзинок, білокачанної капусти, редьки, ріпи, яблук, малини і часнику. Копченості, пряні і гострі страви теж під забороною. Також потрібно утриматися від молока, квасу, алкоголю і газованих напоїв.

Так яким має бути харчування після операції геморою, що можна їсти? Список корисних продуктів в післяопераційний проміжок часу такий:

 • каша;
 • пшеничний хліб;
 • кисломолочні продукти;
 • білкова їжа;
 • овочі та фрукти.

Гречана або пшоняна каша – це живильне частина раціону для відновлюється організму. Разом з тим, ці продукти легко перетравлюють, що не навантажують кишечник. Перед приготуванням крупу добре промивають під проточною водою. Коли каша доварити, їй дають постояти і увібрати в себе рідину.

Якщо ви не можете без хліба, купуйте продукт з борошна грубого помелу. У ньому багато вітамінів, мікроелементів і корисних речовин. Він поживний і не утрудняє травлення.

Чому не можна молоко, а кисломолочні продукти – можна?

Це питання задають багато пацієнтів. Вся справа в тому, що бактерії, які є і постійно діють в молоці, в продуктах кисломолочної групи вже неактивні. Вони припинили бродіння, створивши багато корисних речовин. Саме вони і корисні для травлення.

Серед білкової продукції радять додавати в раціон куряче м’ясо, телятину і рибу. Робити це коштує приблизно через тиждень після операції. Найбільш корисні овочі – гарбуз, буряк, салат і морква. З фруктів в цей період рекомендують банани і ківі.

Крім того, потрібно пити багато рідини. Найкраще, якщо це буде вода (негазована) або трав’яний чай.

Реабілітація після операції на геморой – складний період, в який потрібно максимально точно дотримуватися всіх правил і рекомендацій лікаря. Від цього залежить швидкість відновлення і ваше подальше здоров’я.

Можливі ускладнення

Залежно від способу хірургічного втручання, по-різному проходить процес відновлення. У зв’язку з цим можливі різні ускладнення після операції на геморой:

 • кровотеча;
 • інфікування;
 • свищ;
 • рецидив.

Кровотеча – звичайний наслідок будь-якої операції. Але при видаленні гемороїдальних вузлів можливі особливі причини проблеми. Якщо в рану потрапляє інфекція з калових мас, про це може свідчити рясні кров’янисті виділення. Тому лікарі не радять пацієнтові вживати їжу в перший день після втручання.

Можливі ускладнення з загоєнням слизової оболонки. Це може бути наслідком методів Миллиган-Моргана або Лонго. Кваліфікований лікар, знайде рішення проблеми.

Інфікування рани – небезпечний наслідок, адже гноїння може початися в уже загоюються тканини. У такому випадку доводиться повторно розкривати рану і встановлювати спеціальний дренаж, через який буде виходити гній.

Одне з найбільш небажаних ускладнень – свищ. Це канал, який з’єднує стінку прямої кишки з піхвою або з отвором на шкірі. Може виявитися через кілька місяців після операції, позбавляються від нього оперативним шляхом.

Не допустити рецидив геморою після операції можна, дотримуючись призначену лікарем дієту і щадний режим для всього організму. Нескладні профілактичні заходи допоможуть раз і назавжди забути про цей неприємний і хворобливому захворюванні.

Замість підсумків

Геморой – непроста хвороба. Його локалізація, процес розвитку і післяопераційного загоєння набагато складніше, ніж у багатьох інших випадках. Тим не менш, не варто впадати у відчай.

Якщо ви не вилікували геморой на початкових стадіях, існує багато способів зробити це навіть із запущеною формою захворювання.

Головне – звернутися до досвідченого фахівця. Він детально оцінить ваш стан, визначить і аргументує методику лікування.

Правильна підготовка до оперативного лікування – це половина успіху після нього.

Дотримуйтеся правил і у вас все вийде.

Дотримуючись всі призначення лікаря в реабілітаційний період, можна не допустити рецидив недуги. Правильне харчування і необхідний рівень спожитої рідини зробить відновлення менш болючим і швидшим.

Методи лікування геморою хірургічним шляхом

Виникнення геморою провокує безліч факторів, наприклад, важкі фізичні навантаження, незбалансоване харчування, споживання спиртовмісних напоїв і т.д.

Існує багато методик позбавлення від недуги. До них відноситься хірургічне лікування геморою. На думку багатьох хворих, лікування геморою без хірургічного втручання – більш привабливий варіант, але в деяких випадках необхідна саме операція.

Коли потрібна операція?

Лікування геморою хірургічним шляхом необхідно в цих випадках:

 • Неефективність лікарських засобів і прогресування захворювання.
 • Випадання гемороїдальних вузлів при виділенні калових мас.
 • Тромбоз.
 • Інші захворювання прямої кишки.
 • Анемія, спровокована постійним кровотечею при випорожненнях.

Види операцій

Геморроїдектомія по Міллігану-Моргану і геморроідопексія по методу Лонго – це основні хірургічні методи лікування геморою.

Геморроїдектомія може проводитися в стаціонарі або в амбулаторних умовах (все безпосередньо залежить від особливостей захворювання). Показання до операції – зовнішній геморой і внутрішній другий (за умови сильного збільшення вузлів), третьої і четвертої стадії.

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Процес триває півгодини. Реабілітаційний період в стаціонарних умовах триває від трьох днів до тижня. Після п’яти тижнів повністю відновлюється працездатність. В період реабілітації больовий синдром відзначається у всіх пацієнтів.

Суть операції – усунення всіх вузлів. Зазвичай процес здійснюється за допомогою ультразвукового скальпеля, але може використовуватися лазерна техніка.

Геморроідопексія по методу Лонго проводиться строго в стаціонарних умовах. Показання – внутрішній геморой переважно в третій стадії.

Тривалість операції – не більше двадцяти хвилин. Тривалість реабілітаційного періоду в стаціонарі – три дня. Працездатність повністю відновлюється через тиждень. Приблизно 15% пацієнтів після хірургічного лікування турбує неяскраво виражений біль.

Лікування геморою хірургічним способом по Лонго здійснюється з метою підняття гемороїдальних вузлів. При цьому вирізають невелику область слизової кишкової оболонки.

Зразкові ціни

Ціни на обидві операції безпосередньо залежать не тільки від цінової політики клініки, а й від регіону. Орієнтовна вартість вказана в таблиці:

Москвавід 36000 рубліввід 25000 рублів
Санкт-Петербургвід 35000 рубліввід 22000 рублів
Казаньвід 32000 рубліввід 20000 рублів

Малоінвазивні операції

Хірургічне лікування зовнішнього геморою і внутрішнього не завжди обов’язково. В якості альтернативи фахівець може запропонувати:

 • Дезартірезація. Артерії, які насичують вузол кров’ю, перетягуються, після чого він виходить назовні, не доставляючи незручностей.
 • Хірургічне лікування геморою лазером. Згори на них впливає спеціальний лазер.
 • Кріодеструкція. Після маніпуляції оброблений рідким азотом вузол виходить назовні.
 • Вакуумне лігування. Вузли витягуються вакуумом.
 • Склерозування. Вузол насичується речовиною, яке згубно на нього впливає. Процедура введення складу через голку має і погані, і хороші відгуки.

Протипоказання до операції

Відмовитися від хірургічного лікування геморою на користь іншого методу потрібно тим, у кого спостерігаються ці захворювання і стану організму:

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

 • вагітність,
 • Період лактації,
 • Онкологія,
 • ВІЛ,
 • Хронічні хвороби в загостреній формі,
 • Інфекційні захворювання,
 • Хвороба крона.

Правила підготовки

Ретельна підготовка до хірургічного лікування – одна із запорук успішної операції. Перед впливом фахівців потрібно прийняти ці заходи:

 • Обстеження, рекомендоване проктологом.
 • Дієта. Вона має на увазі відмову від містить клітковину їжі. Особливо це стосується бобових культур.
 • Голод. Повечеряйте в сімнадцять-вісімнадцять годин вечора і не споживайте їжу в цей і на наступний день (день операції).
 • Застосування седативних медикаментів. Прийом потрібно здійснити ввечері і вранці.
 • Клізма або використання медикаменту «Фортранс». При непереносимості ліки потрібно робити клізму до чистої води.

післяопераційний період

В період реабілітації потрібно дотримуватися кількох правил:

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

 • Використовуйте засоби з антибактеріальним ефектом після кожного випорожнення. Рекомендується підмиватися, використовуючи аптечне мило-антисептик.
 • Дотримуйтесь постільний режим протягом доби після хірургічного втручання.
 • Чи використовуєте проносні препарати з метою розм’якшення твердих калових мас і запобігання травм заднього проходу.
 • У першу добу після хірургічного втручання пийте тільки чисту воду і чаї. У другі можна нежирні бульйони і рідкі йогурти. У треті – м’які каші на воді і молоці, відварені овочі.
 • Споживайте велику кількість рідини.
 • Відмовтеся від гострих приправ і спиртовмісних напоїв на 6 місяців.

можливі ускладнення

Після хірургічного лікування геморою можуть виникнути такі ускладнення:

 • Сильний біль,
 • Кровотеча з анального отвору,
 • Виділення гною внаслідок запального процесу,
 • Погіршення функції виділення сечі,
 • Звуження заднього проходу.
 • Мимовільне виділення газів і стільця через слабкість сфінктера.

Видалення зовнішнього гемороїдального вузла

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

Той, у кого вперше з’явилися гемороїдальні вузли, спочатку намагається прибрати їх консервативними методами. На ранніх стадіях хвороби це вдається. Але в міру розвитку процесу результат стає все менш відчутним. Тому видалення гемороїдальних вузлів виявляється останньою спробою розлучитися з хворобою. Для цього використовують хірургічні методи, хоча іноді хороший ефект дають і безопераційні техніки.

Оперативне лікування геморою

Хірургічне видалення геморою в сучасній проктології можливо за допомогою операції по Міллігану-Моргану. Вона полягає в висічення зовнішніх і внутрішніх вузлів.

При використанні іншої техніки – геморроідопексіі по Лонго – вузли залишаються недоторканими, а видаляється частина слизової прямої кишки вище зубчастої лінії. За рахунок цього вузли підтягуються вгору, кровопостачання їх порушується, через якийсь час вони заміщаються сполучною тканиною і зменшуються в розмірах.

Кожна оперативна техніка має показання та протипоказання, певне перебіг післяопераційного періоду і свою вартість.

Зовнішній геморой

Діагноз зовнішній геморой ставлять пацієнтові, коли гемороїдальні вузли внаслідок хвороби розташовані в зовнішній частині анального каналу. Як правило, в спокійному стані зовнішній гемороїдальних вузол не викликає дискомфорту.

Однак зовнішній геморой – це небезпека розвитку ускладнень, наприклад, тромбозів гемороїдальних вузлів. У цьому випадку вони стають болючими і приносять дискомфорт.

Через небезпеку розвитку супутніх захворювань лікування зовнішнього геморою є обов’язковою процедурою для кожного пацієнта.

Зовнішній гемороїдальних вузол і лікування

Залежно від стадії хвороби проктолог визначає, як вилікувати зовнішній геморой: лікування може бути консервативним, безопераційним або хірургічним.

Консервативне лікування зовнішнього геморою – це комплекс заходів, спрямованих на усунення запалень, нормалізацію кровообігу в прямій кишці, нормалізацію стільця. Консервативний підхід передбачає загальне і місцеве лікування за допомогою фармацевтичних препаратів, які доповнюються спеціальними процедурами. Оперативні методи використовують при гострих ускладненнях тромбозі, кровотечах та ін.

До хірургічного методу вдаються у випадках, якщо спостерігається зовнішній геморой і лікування іншим способом буде неефективним. Безопераційні методики припускають маніпуляції, спрямовані на видалення зовнішнього гемороїдального вузла без застосування скальпеля.

 Медичні центри ОН Клінік спеціалізуються виключно на безопераційних методиках – латексне лігування і інфрачервона коагуляція.

Лікування зовнішніх гемороїдальних вузлів можливо безопераційним методом. Але саме це захворювання може бути ознакою різних внутрішніх порушень в задньому проході. Від правильності діагнозу і визначення характеру захворювання залежить не тільки ефективність, з якою буде вилікуваний зовнішній гемороїдальних вузол, а й в цілому стан здоров’я пацієнта.

Фахівці мережі медичних центрів ОН Клінік володіють усіма необхідними знаннями, навичками і багатим досвідом і завжди можуть сказати, як вилікувати зовнішній геморой і підібрати оптимальний метод. Комплексний і уважний підхід до кожного пацієнта є запорукою успішного лікування і своєчасного виявлення прихованих захворювань.

Медичні центри ОН Клінік спеціалізуються виключно на безопераційних методиках – латексне лігування і інфрачервона коагуляція, які заслужили довіру пацієнтів в багатьох країнах Європи і вважаються золотим стандартом серед лікарів-проктологів.

Правда, застосування малоінвазивного лікування при проктологічних захворюваннях можливо тільки в разі, якщо хвороба не запущена, а хворий вчасно звернувся до лікаря. Таке лікування не вимагає перебування в стаціонарі, а одна процедура забирає від 5 до 7 хвилин.

При латексному лигирование на підставу гемороїдального вузла надівається каучукове колечко, яке сприяє його відмирання протягом тижня. При інфрачервоної коагуляції на ніжку вузла проктолог впливає за допомогою пучка інфрачервоних променів.

Через 2-3 процедури вузол відпадає і непомітно виходить з каловими масами.

Зовнішні гемороїдальні вузли видно при простому огляді промежини. Як правило, вони виглядають як неправильної округлої форми освіти, вкриті шкірою, синюватого кольору, щільні, напружені, болючі.

Все це ознаки тромбозу зовнішніх гемороїдальних вузлів. Тромбоз може виникнути при надмірному напруженні під час дефекації, при піднятті важких предметів, при вагітності, під час пологів і т.д.

 Тромбірованние гемороїдальні вузли заподіюють багато незручностей, викликають дискомфорт і болі.

Внутрішні гемороїдальні вузли розташовуються в глибині анального каналу на відстані 4-6см від анального кільця. Основною ознакою їх існування є кровотеча з прямої кишки, яке в свою чергу може бути як невеликим, так і досить рясним.

Тривало існуючі внутрішні гемороїдальні вузли збільшуються і можуть випадати з прямої кишки, викликаючи сильний біль. Вибір найбільш оптимальної тактики і методу лікування зовнішнього геморою залежить від стадії захворювання і ступеня вираженості симптоматики.

Консервативне лікування геморою, головним чином, спрямована на боротьбу із загостреннями геморою. Тому слід розуміти, що в силу хронічного характеру захворювання будь-консервативне лікування носить виключно тимчасовий характер. Малорухливий спосіб життя, погрішності в харчуванні і надмірні фізичні навантаження ведуть до чергового загострення захворювання.

У більшості хворих успішному лікуванню зовнішнього геморою сприяє застосування сучасних малоінвазивних методів лікування і їх комбінацій:

 • інфрачервона коагуляція,

Видалення зовнішнього геморою - методи оперативного втручання

 • склеротерапія,
 • лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями,
 • перев’язка гемороїдальних судин під контролем ультразвукової допплерометрії
 • лазерне лікування геморою та ін.

Мала травматичність і незначна болючість при лікуванні зовнішнього геморою роблять ці методи дуже привабливими як для лікарів, так і для пацієнтів. Сучасні хірургічні методики, що застосовуються в Клініці Проктології, дають можливість виключити розвиток ускладнень і домогтися гарних функціональних результатів.

Тромбоз зовнішнього гемороїдального вузла

При геморої в зовнішніх гемороїдальних вузлах кровообіг порушено через спазм анального сфінктера. Це викликає застій крові і часто призводить до тромбозу зовнішніх гемороїдальних вузлів.

Зазвичай це ускладнення гострого геморою, або загострення хронічного процесу.

В області заднього проходу утворюються досить великі червоно-синюшні вузли, еластично-щільні, що викликають біль і істотний дискомфорт.

При несвоєчасно розпочатому лікуванні або самолікуванні тромбоз ускладнюється некрозом вузла. При тромбозі гемороїдального вузла часто потрібне термінове хірургічне лікування. Наслідком домашнього лікування геморою часто є утворення так званих періанальних бахромок навколо ануса шкірних складочок, що заважають і викликають дискомфорт. Їх можна видалити хірургічно.

Видалення тромбу при тромбозі зовнішнього гемороїдального вузла

При сильних болях ефективним методом лікування тромбозу гемороїдальних вузлів є тромбектомія – операція з видалення тромбу. Зазвичай вона проводиться за допомогою електрокоагуляції або радіохвильовим методом. Радіохвиль видалення тромбу переважно, оскільки практично безкровно, сприяє загоєнню без грубих рубців, знижує ризик ускладнень.

Операція проводиться амбулаторно, під місцевою анестезією. Хірургічне втручання малотравматично – під місцевою анестезією через маленький розріз тромб витягується і операція завершується накладенням асептичної пов’язки.

Іноді операція може бути доповнена повним видаленням зовнішнього вузла, що дозволяє повністю позбавити пацієнта від таких небажаних наслідків тромбозу, як формування шкірної періанальній бахромки. В день операції пацієнт повертається додому.

Після видалення тромбу якогось додаткового лікування з цього приводу в відновлювальний період не потрібно. Загоєння відбувається протягом 2-3 днів, коли можливі неприємні відчуття. Працездатність не порушується взагалі!

Обов’язкова попередня консультація лікаря-проктолога.

Джерела: netgemorroya.ru, www.woman.ru, onclinic.ua, yangiyul.ru, proktolog.be, www.stomed.ru

Напевно, кожен хоч раз у своєму житті зустрічав невеликий чагарник, який покритий помаранчевими ягідками. Це обліпиха. Багато цінителів нетрадиційної медицини ні …

Лікування тріщини в задньому проході

Тривалий час мене турбує тріщина в задньому проході, яке лікування ви мені порадите? Прийшла на прийом до проктолога, він призначив блокаду, …

Клізми для кишечника при коліті

Лікування коліту. Велика частина хронічних захворювань кишечника має або первинно-запальну природу, або запалення вознікаетдетям старше років індивідуальний режим дозування встановлює лікар.

Чим лікувати геморой при лактації

Хвороба помітно погіршує якість життя будь-якої людини, особливо в періоди загострень. У періоди лактації жінок особливо виділяють, побоюючись завдати …

Кров із заднього проходу при вагітності що робити

Як правило, люди про хвороби, які стосуються геніталій і заднього проходу відмовчуються. Чомусь, більшість соромиться таких захворювань. Звертаються до лікарів вже …

Навіщо потрібен післяпологовий бандаж?

Лікарі рекомендують його використовувати після пологів для якнайшвидшого відновлення тонусу черевних м’язів, і після операції кесаревого розтину для фіксації шва …

Геморой і пологи

Одним з досить поширених захворювань, яким піддається тільки що народила жінка, вважається геморой. Розвиватися захворювання це може ще в …

Рак кишечника 4 стадії

Лікування раку кишечника 4 стадії нелегке завдання з огляду на занедбаного стану хвороби. Але, як відомо, народна медицина часом може творити …

Мазь Вишневського при геморої

За даними статистики, серед проктологічних захворювань геморой виявляється у кожного другого пацієнта. Як правило, людина намагається вилікувати захворювання в …

В якому випадку зовнішній геморой вимагає видалення вузлів – лікування геморою

Радує те, що дана недуга досить добре вивчений і тому видалення зовнішнього геморою, як і лікування інших форм хвороби, цілком можливо. Але чим відрізняється зовнішній геморой? Для нього характерно те, що вузли знаходяться зовні, тобто навколо анального отвору. Але вони зовсім не турбують хворого поза загостренням. При цьому у них можуть бути різні розміри. Утворюються такі шишки за рахунок того, що стінки вен гемороїдального сплетення, розташованого під шкірою поблизу ануса, розширюються.

Коли видалення зовнішніх вузлів не уникнути

До однієї з головних передумов такого захворювання, як зовнішній геморой, зазвичай відносять вроджену слабкість венозної стінки, але вузли випинаються лише тоді, коли:

 • Людина веде малорухливий спосіб життя і протягом дня, в основному, варто чи сидить
 • У людини спостерігаються проблеми зі стільцем, запори, дефекація ж супроводжується напруженням або тривалим очікуванням
 • Людина за родом своєї діяльності змушений займатися силовими видами спорту або просто піднімати тяжкості
 • Коли улюбленою їжею пацієнта є гострі м’ясні страви, а також при зловживанні алкоголем
 • Що стосується жінок, то зовнішній геморой часто виникає в період вагітності або після пологів, особливо повторних

У всіх цих випадках відбувається переповнення промежини і вен таза кров’ю, що при згадуваної вище слабкості венозної стінки може привести до її розтягування і далі випинання, іншими словами, до формування вузлів.

Симптоми захворювання:

 • Дискомфорт і свербіж в області анального отвору. А якщо ви будете при цьому розчісувати шкіру, то виникне також роздратування.
 • Криваві сліди на туалетному папері. Як такого кровотечі зазвичай не буває при даній формі захворювання, але в разі збільшення утворень щільні калові маси іноді травмують шкіру, в результаті чого виділяється незначна кількість крові. Кровотеча при дефекації виникає в деяких випадках з анальних тріщин, які, в свою чергу, нерідко супроводжують геморой.
 • Коли вузли запалюються при загостренні, може з’явитися біль під час стільця. Але даний симптом в спокійному стані, як правило, не спостерігається.
 • Самі шишки навколо ануса різних розмірів, які легко намацати пальцями.

Дана форма захворювання зазвичай турбує людини тільки при загостренні, на стадії ремісії будь-яких особливих скарг практично не буває.

Можливі ускладнення

Кров’яний згусток розпирає сплетіння зсередини і викликає сильні болі, які стають зовсім нестерпними при рухах, чханні, кашлі і т.п. У пацієнта при цьому навіть може підвищитися температура, сам же вузол стає набряклим і набуває синюшного кольору.

Якщо ж запальний процес поширюється і на підшкірну клітковину, то набряк і почервоніння захоплюють область промежини, болі же починають відчуватися не тільки в шишці, а й навколо неї.

Ліки від зовнішнього геморою в цьому випадку приймати потрібно в обов’язковому порядку, інакше все загрожує закінчитися гнійним парапроктитом або ж освітою параректальних свищів. Ось чому лікування тромбірованного геморою, особливо із запаленням, потрібно починати якомога раніше.

Методи лікування

Отже, головне питання – як лікувати зовнішній геморой, тобто зняти запалення, прибрати набряк і, звичайно, біль? Для цього можуть застосовуватися різні лікарські препарати.

Місцева терапія зазвичай здійснюється за допомогою свічок і мазей, до складу яких входить кілька компонентів: гормональне речовина з потужним протизапальну, протисвербіжну та протинабрякову діями; анестетик, який має знеболюючий ефект; і розріджує кров компонент, що перешкоджає тромбоутворення або ж такий, що розсмоктує існуючий тромб.

Зазвичай в якості такої речовини виступає гепарин. У деяких свічках і мазі містяться також компоненти, які прискорюють процес загоєння або мають антибактеріальну дію.

Найчастіше використовуються такі препарати, як Реліф Адванс, Реліф Ультра, Гепатромбин Г, Ауробін, Проктоседил, Проктоглівенол.

Так як на зовнішні вузли простіше наносити мазь, пацієнти зазвичай віддають перевагу саме її, а не свічки.

Можливе використання народних коштів, тільки за умови, що шишки не дуже великі, і відсутня тромбоз. В першу чергу, мова йде про парових і сидячих ванночках, приготованих в домашніх умовах, натуральних мазі і різноманітних примочках.

Можна робити сидячі ванночки з відварами протизапальних трав, наприклад, ромашки, календули або череди, а також прополісу, цибулиння і часнику. Користуються популярністю і ванночки з галуном.

Крім цього, вузли змащують соком чистотілу або березовим дьогтем, роблять різні примочки, наприклад, з глини, сирої моркви і тертого буряка, це добре допомагає знімати набряк і біль. Легкі форми зовнішнього геморою народні засоби прибирають дуже швидко.

Однак, якщо розвиваються ускладнення, то потрібні зовсім інші підходи до терапії.

Як вилікувати зовнішній геморой при наявності тромбу? По-перше, потрібно звернутися до проктолога, самолікування тут не підійде ні в якому разі. У такій ситуації дорога кожна хвилина і потрібні серйозні ліки і методики.

Крім місцевих засобів, найчастіше призначається прийом нестероїдних протизапальних препаратів, таких як індометацин, диклофенак, ібупрофен, мовилося, а також венотонизирующих медикаментів – флебодіа або Детралекса.

Якщо стан хворого погіршується або просто не поліпшується, то вдаються вже до розтину вузла, подальшого видалення тромбу. Радикальні заходи в такому випадку необхідні, так як інакше наслідки можуть бути дуже важкими.

Взагалі, коли пацієнти задають питання: «Зовнішній геморой як лікувати?», Лікарі відповідають, що існує два підходи: консервативний і, відповідно, хірургічний. Спочатку використовують консервативні способи, і якщо вже вони не дають позитивного результату, то залишається тільки хірургічне втручання.

З особливою обережністю потрібно підходити до лікування зовнішнього геморою в разі вагітності, оскільки потрібно не просто прибрати симптоми, але не нашкодити при цьому дитині.

Тому в такій ситуації абсолютно всі засоби (і лікарські, і народні) можна застосовувати виключно за призначенням фахівця.

Це ж стосується виникнення захворювання після пологів, коли жінка ще годує грудьми дитину.

Але зрозумійте головне, що ви завжди можете прибрати утворилися вузли. Однак, зберігши у своєму житті чинники, що провокують дана недуга, будьте впевнені, що він через певний проміжок часу з’явиться знову, можливо в іншому місці або в іншій формі.

Кращий засіб профілактики геморою – зміна способу життя, іншими словами, розставання з факторами і звичками, які можуть привести до виникнення захворювання.

Previous Ефективні методи позбавлення від холестерину
Next Скільки витрачається калорій: при активному способі життя, в стані спокою і протягом доби

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *