Відвідування курсів для майбутніх батьків: чи варто витрачати час?


Стоит ли посещать курсы для будущих родителей

Школа для вагітних – це своєрідні курси, що проводяться або в одному їхньому помешканні жіночої консультації, або в спеціальних клубах. Призначення школи материнства – підготувати майбутню маму до пологів і догляду за новонародженим. Курси вчать вагітну правильному диханню, дозволяють долати психологічний бар’єр.

Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьківШколу можуть відвідувати чоловіки й родичі вагітної. Заняття ведуть тренера з медичною освітою, або самі акушери-гінекологи.

При жіночій консультації курси проводяться на безоплатній основі і виглядають більшою мірою, як лекція.

У клубах виявляються платні послуги, і крім лекційного матеріалу готують фізично пару до народження малюка.

На заняттях можна познайомитися з іншими потенційними батьками, поділитися досвідом і продовжити відносини після появи дитини на світ.

Які питання обговорюються

На курсах «для мам» обговорюється велика кількість питань. Акцент ставиться на дихальну гімнастику і фізичну готовність матері до народження дитини.

Особлива увага приділяється анатомії, фізіології і психології пологів. Складаються індивідуальні програми і заняття в школі материнства.

План занять може відрізнятися від програм в інших клубах і гуртках, але основні питання залишаються незмінними.

Про правильній підготовці до пологів

Заняття присвячено темі про те, як правильно підготуватися до родового процесу. Як харчуватися протягом гестації, і від чого слід відгородитися.
Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьків

Не обходиться стороною тема і самого допомоги при пологах. Найчастіше показують наукові фільми з процесом появи малюка на світ.

У будь-якій організації, що займається підготовкою батьків до материнства, першим заняттям буде лекція про фізіологію пологів і наочне приладдя у вигляді фільму.

Майбутнім татам перший «урок» може виявитися не по душі.

Про особливості плода та щойно народженого малюка

З другого заняття з’являються практичні заняття, виконуються як мамою, так і її близьким оточенням. Вважається, що спільна підготовка до пологів позитивно позначається на спільному житті подружжя.

Тема другого заняття особливості плода, до його появи на світ. Для наочного зображення надають картинки з УЗД зображенням малюка і мальовані варіанти.

Урок проводиться неонатологом – фахівцем в області новонароджених малюків.

Лікар пояснить різницю між дитиною і плодом. Розповість чим відрізняються новонароджені хлопчики і як правильно поводитися з малюком.

Про особливості догляду за новонародженим

Новонароджена дитина – це нове життя, що вимагає до себе особливого догляду і звернення. Для матусь, в чиєму житті цей малюк не перший, особливих зусиль по його догляду не представляється.

А первородящей матерям доведеться дізнатися багато корисної інформації.
Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьків

 • Тренера навчать доглядати за шкірою малюка, вимірювати температуру, купати і сповивати.
 • Крім того під час занять визначаться точні позиції харчування мами: що можна і що не можна їсти.
 • Курси по даній темі займають велику кількість часу, де обговорюється питання, пов’язані з лактацією і контрацепцією, а також з відновлювальних етапом після пологів.

Про поширені проблеми у новонароджених і методи їх усунення

 1. Лікар розповість про різні стани дитини, що є нормою і як не втратити патологію.
 2. Обговоренню підлягають такі стани як пітниця, дерматит, виділення зі статевих органів і контроль дефекації і сечовипускання.
 3. Які захворювання турбують хлопчиків, а які притаманні дівчаткам.

Про збір у пологовий будинок

Не омине стороною питання про збір майбутньої мами в пологовий будинок. Які документи необхідно надати до приймального покою, і що необхідно самої вагітної і її майбутній дитині.

Про способи долікарської допомоги новонародженому

Досить важлива тема обговорення, так як не всі матусі здатні надати першу допомогу дитині.

Лікар пояснить, як діяти в тій чи іншій ситуації, і коли необхідно викликати бригаду швидкої медичної допомоги.

Всі заняття супроводжуються не тільки міркуваннями на ту чи іншу тему, але різними фізичними вправами і дихальною гімнастикою.

Фізичні вправи для вагітних

Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьківДля вагітних надається інвентар у вигляді гумового м’яча, на якому можна стрибати і розробляти спину.

Зразкові вправи, що проводяться в школі материнства:

 • полуприседания з чоловічою підтримкою;
 • нахили і повороти в сторону;
 • в положенні лежачи «велосипед»;
 • поширене вправа Кегеля;
 • підйом фітболу;
 • розминка спини за допомогою м’яча.

На килимку матусям дозволено лежати для повного розслаблення з включеною класичною музикою.

Які ще заняття проводяться

Крім класичних вправ, що виконуються під пильним контролем фахівців, допустимі аквааеробіка, розтяжка і плавання.

У школі навчають способам самомасажу для зняття больових відчуття під час пологів або потуг.

Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьківДихальна гімнастика не менш важлива, фізичних вправ. Вона здатна полегшити родовий процес і прискорити появу дитини на світ:

 • ІП стоячи руки на поясі. Глибокий вдих через ніс, видих через рот.
 • Лежачи, руки витягнути уздовж тулуба. На вдиху закинути їх за голову, на видиху повернути в початкове положення.

Дихальна гімнастика проводиться з урахуванням терміну гестації і самопочуття мами.

Консультацію яких фахівців можна отримати

 • Курси материнства пропонують не тільки підготуватися до появи нового члена сім’ї, але і отримати консультації різних фахівців.
 • При жіночій консультації проводяться психологічні тренінги з матусями, заняття відвідують ендокринологи, гематологи і педіатри.
 • При необхідності один з уроків може провести анестезіолог і оперує гінеколог, які пояснять все процеси операційних дій, їх вплив на жіночий і дитячий організм і процес реабілітації після КС.

Чи треба відвідувати школу для вагітних зі своїми родичами

Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьківНеобхідність відвідування родичів майбутньої мами курсів, визначається самою вагітною.

 1. Якщо на її думку їй необхідна допомога після народження малюка, на деяких заняттях компанію може скласти майбутня бабуся.
 2. Присутність тата бажано на кожному етапі.

Курси дозволять дізнатися багато нових факторів про новонародженого малюка і психологічному стані жінки. А також як правильно організувати догляд за новонародженим і допомогти мамі впоратися з її новим станом.

Курси для вагітних: чи варто витрачати час?

При жіночих консультаціях нерідко створюються безкоштовні курси для вагітних, заняття на яких ведуть лікарі акушери-гінекологи.

Майбутніх мам постачають на цих курсах необхідної медичної інформацією про вагітність, періодах пологів, про новонародженого і догляді за ним і т.д.

Зазвичай якихось практичних занять на таких курсах немає, але, безумовно, вони є джерелом корисної інформації, дають можливість задати ваші запитання фахівцеві і служать доповненням до відвідин лікаря жіночої консультації.

На відміну від курсів при жіночих консультаціях, платні курси зазвичай включають в свою програму практичні заняття з фізкультури, плавання, аквааеробіки для майбутніх мам.

Заняття можуть вести фахівці-медики (лікарі акушери-гінекологи, акушери), психологи, педагоги, спортивні інструктори, які спеціалізуються по роботі з вагітними.

Як правило, такі курси є своєрідними «клубами», де майбутні батьки мають можливість не тільки отримати всю необхідну інформацію про вагітність, пологи і дітей, а й поспілкуватися, знайти нових знайомих, друзів, спілкування з якими може бути продовжено і після народження малюків.

Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьків

Програми курсів для вагітних

Програми курсів для вагітних зазвичай включають в себе кілька блоків теоретичної інформації, психологічні тренінги та практичні фізкультурні заняття (гімнастика, плавання).

Лікар акушер-гінеколог на курсах для вагітних розповідає майбутнім мамам про нормальному перебігу вагітності, особливості кожного триместру, про те, як розвивається дитина, про «критичні» періоди вагітності – найбільш відповідальних і вразливих в плані благополучного її течії, а також здоров’я мами і дитини ; про численні «потрібно», «можна» і «не можна», що стосуються всіх моментів життя вагітної: медичних процедур і аналізів, регулярності обстеження і спостереження у лікарів, харчування, гігієни, рекомендованого рівня фізичного навантаження, режиму роботи і відпочинку, можливості продовжувати трудову діяльність і її термінів і т.д. Коротко дається інформація про різні медичних процедурах, які можуть знадобитися під час вагітності та в пологах – наприклад, діагностичні маніпуляції (амніоцентез, кардіотокографія та ін.),

Практичні заняття з лікарем або акушером тренують необхідні навички правильного дихання під час пологів, освоєння основних принципів самостійного знеболювання родового процесу (масаж, самомасаж і т.д.).

На такі заняття запрошують і майбутніх тат, якщо прийнято рішення, що вони будуть присутні на пологах. Як показує практика, часто допомога чоловіка або досвідчених в даних питаннях рідних (мами, сестри і т.д.

), Особливо минулих подібні курси, виявляється неоціненною підтримкою майбутній мамі під час пологів.

Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьків

Крім того, кілька занять присвячені питанням догляду за новонародженим (годування, купання, гігієна, прогулянки, масаж, щеплення і т.д.), налагодження грудного вигодовування, благополучного фізичного, емоційного, інтелектуального розвитку дитини.

У зв’язку зі значною гормональною перебудовою під час вагітності можуть статися виражені зміни в психоемоційної сфері жінки.

Особливо актуальною ця проблема може бути для тривожних, надмірно вразливих, емоційних жінок, для яких період вагітності, підготовки до пологів і народження малюка можуть стати в психологічному плані досить складним періодом.

У таких ситуаціях неоціненна допомога професійного психолога, заняття з яким на курсах для вагітних допоможуть майбутній мамі придбати велику стійкість до стресів, емоційну стабільність, навчать різним методикам релаксації, заспокоєння, перемикання уваги, що, безумовно, буде дуже корисно і під час вагітності та в відповідальний момент пологів. Часто на заняттях курсів для вагітних обговорюються теми сімейних взаємин, які неминуче зазнають змін під час вагітності і з народженням малюка. Корисно і сприятливо для поліпшення взаєморозуміння в подружній парі відвідування таких занять майбутніми татами. Крім того, цілком природно, що в період вагітності, все, що пов’язано з нею і майбутніми пологами, хвилює багатьох жінок найбільше, і всі ці питання вимагають обговорення.

Якщо серед ваших подруг або знайомих в даний час немає вагітних, то оптимально обговорювати такі питання в колі однодумців – таких же майбутніх мам, яких так само, як і вас, хвилює даний спектр проблем. Нерідко приязні, дружні зв’язки, утворені на таких курсах, підтримуються і після народження дітей.

Заняття в спортивному залі або басейні допоможуть майбутнім батькам оволодіти техніками дихання під час пологів, розслаблення, знеболюючого масажу і самомасажу не в теорії, а на практиці, довести їх до автоматизму, що в ситуації пологів дозволить не впасти в розгубленість або паніку, а дозволить ефективно застосувати всі ці методики. Фізичне навантаження (при відсутності протипоказань) допомагає жінкам в підготовці до пологів, зміцнити м’язи, задіяні в цьому процесі, підвищити загальну витривалість і підготовленість організму, що сприятливо позначається на перебігу вагітності, пологів, фізичному та емоційному стані мами і малюка.

Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьків

зважений підхід

Отже, розібравшись, які бувають курси для вагітних і які послуги вони надають, розберемося з усіма «за» і «проти» відвідування таких курсів.

«ПРОТИ». Найбільш частими твердженнями противників різних курсів для вагітних є наступні:

 1. До відносно недавнього часу не було ніяких курсів, проте дітей народжували. До цього ж пункту належать популярні висловлювання про наших більш далеких предків, сім’ї яких були, як правило, багатодітними, народжували жінки в поле, приступаючи до звичної роботи майже відразу після пологів.
 2. Всю необхідну інформацію можна отримати від знайомих, рідних, лікаря, який спостерігає вагітність, а також знайти самостійно в книгах, в журналах для вагітних, в спеціалізованих програмах телебачення, радіо і, зрозуміло, на безкрайніх просторах інтернету, багатого різноманітними ресурсами з потрібних тем.
 3. Витрачені на курси час і гроші краще використовувати для інших цілей, необхідну вагітним фізичне навантаження можна отримати під час прогулянок, самостійних занять вдома або відвідувань басейну, спорткомплексів, фітнес-клубів і т.д.

«ЗА» думку тих, хто негативно ставиться до курсів для майбутніх мам: 

 1. Прихильники даних поглядів не беруть до виду, що у відносно далекому минулому, по-перше, у дівчат, особливо в селах, обов’язково був досвід спілкування з вагітними, присутності на пологах, поводження з немовлятами, яких зазвичай няньчили старші дочки або молодші сестри породіллі. По-друге, крім багатодітності, були ще надзвичайно високі рівні смертності і жінок під час пологів і післяпологовому періоді, і новонароджених немовлят. По-третє, в недавньому минулому, при відсутності ефективних методів знеболення та використанні традиційних, далеких від природних умов, способів ведення пологів, допомоги при пологах, у багатьох наших мам і бабусь залишилися не найприємніші враження від перебування в пологовому будинку і про сам процес пологів.
 2. Безумовно, спостереження під час вагітності й пологів у хорошого лікаря, якому ви довіряєте, а також спілкування з народжували подругами, родичками – це істотна підмога при підготовці до пологів, багато в чому компенсує невідвідування будь-яких курсів. Однак необхідно врахувати, що вашу частину роботи (а пологи – це, безумовно, робота і жінки, і дитини) за вас не виконає ні найкращий лікар, ні рідні і близькі, ніхто інший. Кожній майбутній мамі необхідно самій мати хоча б елементарні уявлення про вагітність, що потрібно взяти з собою в пологовий будинок, про періоди пологів, про те, як можна зменшити больові відчуття під час пологів, про правильне дихання під час пологів і т.д. В іншому випадку розгубленість і переляк, що посилюються через невідомість і на тлі болю, можуть серйозно ускладнити родовий процес. Нестачі в теоретичної інформації зараз немає, але нерідко в різних джерелах вона буває суперечливою, і не досвідченому в даній темі людині розібратися в ній не завжди під силу, тому питань, а отже, невпевненості і страхів, може стати ще більше. Практичні навички отримати самостійно ще складніше.
 3. У деяких ситуаціях, зокрема при наявності особистого благополучного досвіду вагітності і народження малюка, таке рішення, можливо, буде правильним. В інших випадках, скоріш за все, корисніше буде все-таки відвідати курси. До того ж плавання або заняття аквааеробікою з такими ж майбутніми мамами під час спеціальних сеансів для вагітних, безумовно, безпечніше, ніж відвідування басейну в «загальне» час зі звичайними відвідувачами. Краще, щоб у спортивних інструкторів був досвід роботи з вагітними жінками, що, звичайно, далеко не завжди гарантовано в звичайних фітнес-клубах і спортзалах.

Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьків

Йти чи не йти?

Звичайно, кожна жінка сама для себе вирішує, чи варто їй відвідувати курси для майбутніх мам чи ні. Однак, якщо у вас виникають сумніви на цю тему і ви не можете розібратися, як краще вчинити, допоможуть наступні поради.

Вам швидше за необхідні курси для майбутніх мам, якщо:

 • Це ваші перші пологи: невідомість сама по собі є сильним стресовим фактором, інформованість (хоча б теоретична) дозволяє значно зменшити стрес.
 • Це не перші пологи, однак попередній досвід з якихось причин був несприятливий.
 • Ви плануєте присутність чоловіка на пологах (в такому випадку і чоловікові необхідно відвідати хоча б 1-2 заняття, присвячених саме темі пологів). Чоловіка теж необхідно підготувати до пологів, тоді він зможе підтримати дружину не тільки емоційно, а й на ділі, виконавши знеболюючий розслабляючий масаж, нагадавши про методи правильного дихання під час пологів, тобто бути корисним учасником процесу, а не розгубитися в найвідповідальніший момент, що не рідкість при відсутності підготовки до пологів.
 • Ви майже нічого не тямите або знаєте дуже мало про вагітність і пологи, дуже боїтеся пологів і всього, що з ними пов’язано.
 • Ви пробували самостійно вивчити ці питання, але заплуталися в великій кількості інформації, не знаючи, що правильно, а що в корені невірно і т.д.
 • У вас не склалися довірчі відносини з лікарем жіночої консультації або у вас в принципі немає фахівця з акушерства-гінекології, якому ви довіряєте і у якого можете проконсультуватися з питань вагітності та пологів – в такому випадку у вас буде можливість задати всі ці питання лікарям на курсах .
 • Ви тривожні, недовірливі, емоційні, маєте потребу в психологічній підтримці, спілкуванні з іншими людьми, обговорення хвилюючих вас проблем – в такій ситуації бажано, щоб в курс входили заняття, що проводяться психологом, практичні психологічні тренінги.
 • Вам складно самостійно займатися фізкультурою (гімнастика для вагітних, плавання) – багато курси забезпечують своїм слухачам і практикум, що проходить в спортивних залах і басейні під контролем інструкторів, що спеціалізуються на роботі з вагітними жінками.
 • У вас немає досвіду поводження з новонародженими або він дуже незначний – як правило, в курси для вагітних входять кілька занять, присвячених основам догляду за новонародженим малюком.

Вам скоріше не потрібні курси для майбутніх мам, якщо:

 • У вас вже є сприятливий, відносно недавній досвід пологів (можливо, і відвідування курсів для вагітних).
 • Ваші знання про вагітність і пологи отримані з компетентних джерел, систематизовані, ви відчуваєте себе впевнено в більшості питань даної теми або у вас профільне медичну освіту.
 • Ви спостерігаєтеся у хорошого лікаря акушера-гінеколога, у якого можете отримати відповіді на всі хвилюючі вас по даній темі питання.
 • Ви спокійний, досить стрессоустойчивий людина, ваше психоемоційний стан добрий, стабільне, ви вмієте збиратися і не губитися в складних ситуаціях, а також добре ознайомлені та керуєте своїм тілом.
 • Ви інтроверт, для якого спілкування з чужими людьми завжди є джерелом додаткового стресу. В такому випадку, дійсно, краще зібрати всю цікаву для вас інформацію з книг, спеціалізованих журналів та інтернету; самостійно вдома тренувати навички дихання під час пологів, а також виконувати вправи для вагітних, хорошим виходом є регулярне спостереження вагітності й пологів у компетентного лікаря, якому ви довіряєте.

Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьків

Які курси для майбутніх мам краще?

 1. Одним з основних визначальних пунктів є фінансові можливості майбутніх батьків і графік роботи курсов.В зв’язку з останнім, рекомендується вибирати курси для вагітних, розташовані поблизу будинки або недалеко від роботи майбутньої мами (якщо жінка під час вагітності продовжує працювати), щоб уникнути занадто великих витрат часу і сил, щоб дістатися до них.
 2. Бажано, щоб освітня програма курсів для вагітних була комплексною і заняття проводилися різними фахівцями: акушером-гінекологом, педіатром-неонатологом, фахівцем по грудному вигодовуванню, психологом, спортивним інструктором, які мають спеціалізацію по роботі з вагітними.
 3. Слід надавати перевагу не надто численні групи.
 4. Наявність, крім кімнати для лекцій і психотренінгів, власних спортзалу і басейну або забезпечення слухачів курсу абонементами на спеціально організовані сеанси в орендовані спортзали й басейни є безумовним плюсом курсів.
 5. При вирішенні питання про вибір курсів рекомендується відвідування відкритих безкоштовних занять, на яких у потенційних слухачів є можливість познайомитися з програмою курсів, подивитися відеоролики про практичні заняття, отримати відомості про фахівців, які працюють з вагітними, уточнити інші питання.

Реклама в навантаження

Іноді курси для майбутніх мам організовуються різними комерційними фірмами, що роблять товари для вагітних, новонароджених (косметику, одяг, харчування та ін.).

У таких ситуаціях неминуче, що в лекції і заняття запрошених лекторів та інструкторів буде включена реклама організацій-спонсорів даних курсів, хоча варто визнати, що зазвичай фірми намагаються заманити на такі заходи дійсно висококваліфікованих фахівців, спілкування з якими буде вельми корисним для майбутніх батьків.

Що дають курси майбутній мамі?

Може здатися, що курси – це абсолютно непотрібна витрата часу і коштів. Сьогодні будь-яку інформацію про пологи і підготовці до них можна знайти в журналах для майбутніх мам, в інтернеті на всіляких форумах і порталах.Лічно я вважаю, що цього недостатньо.

Чи варто відвідувати курси для майбутніх батьків

Лікар-гінеколог в ЖК не завжди може приділити вам достатню кількість часу і розповісти все детально про пологи, розвінчати ваші страхи і дати вам позитивний настрій.

Курси, які були організовані при нашому Кіровському перинатальному центрі, перш за все допомагають психологічно налаштуватися до пологів. Можна скільки завгодно читати про періоди пологів і що потрібно робити в кожен період. Але знати – це одне, а бути готовою емоційно – це зовсім інше.

Курс для підготовки до пологів у нас був розрахований на 10 занять. Для батьків, які вибрали партнерські пологи, відвідування всіх занять строго обов’язково. Однак будь-який майбутній батько може відвідувати заняття разом з дружиною без додаткової плати.

Самі заняття проводяться провідними лікарями і психологом. Всі заняття організовані так, щоб максимально зрозуміло розповісти жінці про пологи, про грудне вигодовування, про догляд за малюком. Психолог допомагає впоратися з хвилюванням і страхами, до нього можна звернутися в разі якихось проблем.

Вся теорія підкріплюється практикою. Лікарі дуже багато розповідають історій з життя пологового будинку, показуючи тим самим, чого не варто робити, а що потрібно робити обов’язково.

Наприклад, вам обов’язково розкажуть, коли потрібно їхати в пологовий будинок. На швидку сподівайся, як то кажуть, а сам не зівай.

Нам розповідали, що бували випадки, коли взимку машини просто застрявали в снігу, і самі лікарі бігли їх відкопувати, адже десь цю машину чекає жінка з переймами.

Найбільше хочу відзначити заняття з підготовки саме до пологів. Це була не просто теорія про пологи: що, як, коли. Ми детально розбирали кожен період.

Малювали схемки і графіки, як потрібно дихати при сутичках, вчилися правильно дихати в різні періоди пологів, щоб полегшити сутичку і не витрачати сили даремно.

Крім дихання, дізналися, як правильно робити знеболюючий масаж, як можна використовувати фітболл для полегшення сутичок.

Дізналися ми не тільки фізіологію кожного періоду (буквально по хвилинах), але і дуже добре нам розповіли про емоції в кожен з цих періодів.

Безкоштовні курси для майбутніх мам

Нас оточує величезна кількість інформації, і чим більший вибір, тим складніше визначити, що заслуговує на нашу увагу, а що ні. Для майбутніх мам це особливо актуально: все намагаються давати поради, навчити, налякати, застерегти. Кого слухати і кому довіряти?

Величезна кількість шкіл для майбутніх мам, але яку вибрати?

Перед тим, як вибрати платну школу, слід вивчити, яку інформацію можна отримати безкоштовно, щоб визначитися, яких знань і навичок дійсно не вистачає. Найпростіший варіант № 1: Інтернет. Обов’язково звертайте увагу, кого ви слухаєте, і чи гідний джерело вашої довіри. А також – яка компанія є спонсором записи.

Школи для мам при РК і клініках

Задайте питання у вашій ЖК про безкоштовні курси для майбутніх мам. Незважаючи на ситуацію в безкоштовну медицину, в деяких РК проводяться невеликі курси з 2-3 занять.

Платні клініки проводять безкоштовні курси для майбутніх мам, не тільки провідних у них вагітність, але і для всіх бажаючих.

Якщо поруч з вашим будинком або роботою є платний медичний центр, не полінуйтеся, зателефонуйте і поцікавтеся, чи є у них безкоштовні курси для майбутніх мам, на які можуть ходити не тільки клієнтки даного центру. Багато медустанови зацікавлені в вас, як у потенційних клієнток їх дитячих відділень.

Школи для майбутніх мам, організовані при дитячих магазинах

 1. Регулярні майстер-класи в магазинах «Олант» – http://www.olant-shop.ru/club/indexmaster.php. Мережа магазинів «Олант» проводить лекції для мам в двох своїх магазинах: в Центральному дитячому магазині на Луб’янці по вівторках о 12.00, і в магазині на Автозаводській по четвергах о 12.00. Це рекламні лекції, що складаються з двох тем за 40-50 хвилин кожна і 15-хвилинною перервою. Кожна лекція присвячена якогось продукту, який можна придбати в магазині. Представлені марки відомі і популярні, купувати їх саме в цьому магазині ніхто не обязивает.Атмосфера дуже позітівная.Мастер-класи ведуть або продакт-менеджери рекламованих марок (продакт-менеджер або менеджер по продуктах – співробітник компанії, що повністю відповідає за дану групу продуктів і розташовує максимальної інформацією про неї), або лікарі-педіатри, або співробітники мережі. Після кожної лекції матусям дарують подарунки, найчастіше це пробники. Важливо розуміти, що це саме рекламні лекції якийсь марки або продукту.

  Попередній запис не потрібно, можна приїхати на будь-яку цікаву для лекцію. У магазині є кулер з водою, поруч з магазином туалет. У майбутніх мам, які приїжджають в магазин «Олант» на Луб’янці, розташований в ЦДМ, є можливість зайти і в інші дитячі магазини, розташований в ТЦ.

 2. Лекції в магазині Mothercare – http://www.mothercare.ru/ru/maternity-seminar.html. Це вже інший формат: 4 заняття з обговоренням важливих тем для вагітних: Заняття № 1. Вагітність. Збираємося в пологовий будинок. Пологи і післяпологовий період. Заняття № 2. Грудне вигодовування малюка. Заняття № 3. Купаємо, сповиваємо, спимо. Заняття № 4. Дитина вдома, на вулиці і в машині. Придане для малиша.Занятія в формі лекцій, але на занятті № 1 є можливість зробити невеликий комплекс вправ, корисний для майбутніх мам. Ведуть школу лікарі-педіатри та, як правило, співробітник Mothercare виступає помічником в питаннях асортименту магазина по даній темі. У Москві лекції проходять в магазині, розташованому в «Афімолл-Сіті» (м. Виставкова), також організовані лекції в інших містах: Ростов-на-Дону, Самара, Тюмень. Московські лекції йдуть за розкладом, починаються в 16. 00 і тривають від 1,5 до 2 годин без перерива.Рядом з магазином є туалет і ряди з кафе і ресторанами, але в самому магазині кулера з водою немає, а в момент лекції в сусіднє кафе за чаєм не побіжить. При цьому висидіти 2 години без перерви буває дуже сложно.Занятія дуже корисні, при цьому біля магазину є установка не займатися рекламою конкретних марок, оскільки в магазині їх багато. Різні пристосування показують, дають помацати – покриття, пояснюють, як це використовувати і для чого. оскільки в магазині їх багато. Різні пристосування показують, дають помацати – покриття, пояснюють, як це використовувати і для чого. оскільки в магазині їх багато. Різні пристосування показують, дають помацати – покриття, пояснюють, як це використовувати і для чого.Після проходження всіх чотирьох занять видається сертифікат на 15% знижку.

  За правилами магазину, необхідно заздалегідь записатися і дочекатися дзвінка від співробітника з підтвердженням. Я не стала цього робити і просто приїжджала на лекції, сідала, слухала і вносила своє ім’я в список. Місць вистачало всім.

  Порядок лекцій особливого значення не має, в Москві лекції ведуть 2 різних педіатра, деякі лекції я відвідала двічі, було цікаво послухати різних фахівців.

  Магазин розташований на 4 поверсі, як і у випадку з «Олант» в ЦДМ, можна поєднати з відвідуванням інших магазинів ТЦ.

 3. Школа майбутніх мам в магазині «Дитячий № 1» – http://detsky1.ru/school-mom. Цикл занять з 6 лекцій, кожна лекція складається з двох частин, які тривають приблизно по одній годині з невеликою перервою. Формат – лекції, виконання вправ, навіть дихальних, що не передбачається, хоча для них зовсім не потрібно вільного простору, яке, на жаль, дуже обмежена. Лекції в Москві веде лікар-педіатр вищої категорії, к. М. Н. Тетяна Гуторова, і співробітники магазину. Заняття № 1. Догляд за шкірою під час вагітності і після пологів. Підготовка до пологів. Заняття № 2. Все для комфортного грудного вигодовування мами і малюка. Грудне вигодовування: секрети успіху, меню годуючої мами. Догляд за грудьми. Заняття № 3. Якою має бути дитяче ліжечко. Вимоги безпеки до білизни і аксесуарів для сну. Розвиток дитини раннього віку. Профілактика і лікування: кольок, алергії, відрижки. Заняття № 4. Якою має бути дитяча коляска. Щеплення за і проти. Якщо малюк захворів. Заняття № 5. Критерії безпеки дитячої косметики. Що таке натуральна і органічна косметика. Особливості догляду за шкірою новонародженого. Заняття № 6. Безпека дитини під час подорожей і вдома. Приблизний режим дня і правила введення прикорму для дитини першого року жізні.Занятія організовані в магазині в Москві (вул. Алабяна, будинок 12, кор. 2) і в Санкт-Петербурзі (Великий проспекті П.С., д. 53). На жаль, не дуже зручне розташування в Москві між метро Жовтневе поле і Сокіл трохи ускладнюється тим, що це окремий магазин на першому поверсі житлового будинку, а не ТЦ, і його відвідування можна поєднати з походом по інших магазинах. Крім того, з листопада 2015 магазин ввів обов’язкову покупку подарунковій карти номіналом 1 000 руб. після першого заняття, якщо ви хочете бути присутніми на всіх інших. Використовувати карту і купити на неї щось в магазині можна відразу після її пріобретенія.Необходімо заздалегідь записатися в школу і чекати підтверджує дзвінка від співробітників, це буває проблемою, іноді зателефонувати забувають, іноді підтверджують, а потім скасовують, уточнити якісь організаційні питання по електронній пошті або телефону не завжди вдається, а «конспірація» співробітників, які не можуть сказати розклад на найближчий час, дуже дратує. У самому ж магазині персонал дуже чуйний, свої частини лекцій розповідають дуже детально і докладно, порівнюючи і пояснюючи нюанси різних марок, брендів, відмінності продукції різних стран.https: //www.youtube.com/watch? V = ViVIzc6ZEZs якщо ви хочете бути присутніми на всіх інших. Використовувати карту і купити на неї щось в магазині можна відразу після її пріобретенія.Необходімо заздалегідь записатися в школу і чекати підтверджує дзвінка від співробітників, це буває проблемою, іноді зателефонувати забувають, іноді підтверджують, а потім скасовують, уточнити якісь організаційні питання по електронній пошті або телефону не завжди вдається, а «конспірація» співробітників, які не можуть сказати розклад на найближчий час, дуже дратує. У самому ж магазині персонал дуже чуйний, свої частини лекцій розповідають дуже детально і докладно, порівнюючи і пояснюючи нюанси різних марок, брендів, відмінності продукції різних стран.https: //www.youtube.com/watch? V = ViVIzc6ZEZs якщо ви хочете бути присутніми на всіх інших. Використовувати карту і купити на неї щось в магазині можна відразу після її пріобретенія.Необходімо заздалегідь записатися в школу і чекати підтверджує дзвінка від співробітників, це буває проблемою, іноді зателефонувати забувають, іноді підтверджують, а потім скасовують, уточнити якісь організаційні питання по електронній пошті або телефону не завжди вдається, а «конспірація» співробітників, які не можуть сказати розклад на найближчий час, дуже дратує. У самому ж магазині персонал дуже чуйний, свої частини лекцій розповідають дуже детально і докладно, порівнюючи і пояснюючи нюанси різних марок, брендів, відмінності продукції різних стран.https: //www.youtube.com/watch? V = ViVIzc6ZEZs Використовувати карту і купити на неї щось в магазині можна відразу після її пріобретенія.Необходімо заздалегідь записатися в школу і чекати підтверджує дзвінка від співробітників, це буває проблемою, іноді зателефонувати забувають, іноді підтверджують, а потім скасовують, уточнити якісь організаційні питання по електронній пошті або телефону не завжди вдається, а «конспірація» співробітників, які не можуть сказати розклад на найближчий час, дуже дратує. У самому ж магазині персонал дуже чуйний, свої частини лекцій розповідають дуже детально і докладно, порівнюючи і пояснюючи нюанси різних марок, брендів, відмінності продукції різних стран.https: //www.youtube.com/watch? V = ViVIzc6ZEZs Використовувати карту і купити на неї щось в магазині можна відразу після її пріобретенія.Необходімо заздалегідь записатися в школу і чекати підтверджує дзвінка від співробітників, це буває проблемою, іноді зателефонувати забувають, іноді підтверджують, а потім скасовують, уточнити якісь організаційні питання по електронній пошті або телефону не завжди вдається, а «конспірація» співробітників, які не можуть сказати розклад на найближчий час, дуже дратує. У самому ж магазині персонал дуже чуйний, свої частини лекцій розповідають дуже детально і докладно, порівнюючи і пояснюючи нюанси різних марок, брендів, відмінності продукції різних стран.https: //www.youtube.com/watch? V = ViVIzc6ZEZs іноді підтверджують, а потім скасовують, уточнити якісь організаційні питання по електронній пошті або телефону не завжди вдається, а «конспірація» співробітників, які не можуть сказати розклад на найближчий час, дуже дратує. У самому ж магазині персонал дуже чуйний, свої частини лекцій розповідають дуже детально і докладно, порівнюючи і пояснюючи нюанси різних марок, брендів, відмінності продукції різних стран.https: //www.youtube.com/watch? V = ViVIzc6ZEZs іноді підтверджують, а потім скасовують, уточнити якісь організаційні питання по електронній пошті або телефону не завжди вдається, а «конспірація» співробітників, які не можуть сказати розклад на найближчий час, дуже дратує. У самому ж магазині персонал дуже чуйний, свої частини лекцій розповідають дуже детально і докладно, порівнюючи і пояснюючи нюанси різних марок, брендів, відмінності продукції різних стран.https: //www.youtube.com/watch? V = ViVIzc6ZEZsПоки тільки цей магазин видає брошуру до школи, де є розклад занять, місце для запису лекцій, короткий опис продукції магазину, що підходить під тему занять і невеликий довідковий блок про щеплення.

  Також видається невелика книжка з знижковими купонами, але не на будь-яку продукцію в магазині, а на конкретні позиції, на жаль, в більшості своїй, не дуже потрібні.

  Мабуть, це спроба розпродати позиції, які рідко купуються.

  Треба відзначити, що незважаючи на те, що лекції веде лікар-педіатр, протягом усього циклу відчувається нав’язлива реклама саме тих продуктів, які продаються в «Дитячому № 1».

  Це стосується косметичних засобів для майбутніх мам і дітей, пляшечок, тонометри і всього іншого, при цьому марки, представлені в магазині, – не найвідоміші і поширені.

  Крім того, магазин за цінами і рівнем продукції можна віднести до дорогого сегменту, для прикладу, ціни на дитячі ліжечка починаються з 18 000 руб. і закінчуються вище 100 000 руб. Тому нав’язлива реклама іноді дуже дратує.

  У магазині є туалет, на лекціях для мам завжди стоїть водичка, в перервах приносять яблука і банани.

Лекції та майстер-класи в рамках Фестивалю вагітних і немовлят в Сокольниках

Два рази на рік конгрессно-виставковий центр Сокільники проходить Фестиваль вагітних і немовлят

У 2015 році фестиваль був в квітні і листопаді, вже вказані плани 2016 року: черговий фестиваль пройде з 20 по 24 квітня. Вхід на Фестиваль вагітних і немовлят вільний за умови реєстрації, процедуру реєстрації можна пройти заздалегідь або безпосередньо при вході в павільйон 4.

Протягом декількох днів в режимі нон-стоп на стендах учасників, а також в конференц-залі та зону майстер-класів виступають як представники різних компаній і шкіл, так і лікарі-педіатри, психологи, фахівці різних клінік. Проводяться конкурси, лотереї і покази.

Всі ці заходи допоможуть розібратися вам в різних питаннях, пов’язаних з вагітністю, пологами і подальшим доглядом за малюком, дадуть можливість познайомитися і послухати фахівців різних клінік, лікарів-педіатрів, дізнатися про різних школах і платних курсах. І, в разі необхідності, вибрати ті напрямки для навчання, які виявилися недостатньо охоплені або за якими залишилися питання.

Курси для вагітних. чи можна навчитися народжувати

Коли недосвідчена жінка виявляється в пологовому блоці, вона часто втрачається не так через сутичок, скільки через незвичній обстановки – ходять лікарі, вони щось говорять і ніяк не допомагають послабити біль, в сусідніх боксах кричать інші жінки, панує повний хаос , всім погано. Невже це той щасливий мить, яке потім потрібно згадувати все життя? А все може бути інакше, головне, бути морально і фізично підготовленої до пологів, а вчать цьому в школах для майбутніх батьків.

Сучасні школи для майбутніх батьків пропонують своїм «студентам» найрізноманітніші програми. Більшість з них розраховане на 2-3 місяці. Заняття проходять 2-3 рази на тиждень по кілька годин (зазвичай не більше 4). Почати відвідувати школу можна вже з перших тижнів вагітності.

Найчастіше вагітні вибирають заняття з підготовки до пологів. На таких «уроках» акушери-гінекологи докладно розповідають про внутрішньоутробний розвиток дитини, про психоемоційної зв’язку матері і плоду, про те, як правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя.

Особливу увагу приділяють процесу пологів. Лікарі розповідають, як дізнатися, що пологи почалися, коли вирушати в пологовий будинок, що чекає там і, найголовніше, навчають техніці пологів. Дихання під час пологів – одна з найважливіших складових.

Саме воно допомагає жінці розслаблятися під час сутичок і берегти сили протягом всього періоду.

Часто на курсах майбутнім мамам демонструють відеосюжети, які дозволяють наочно побачити, як відбувається процес пологів, яких помилок можна уникнути, щоб розродження пройшло найбільш комфортно для мами і малюка.

Дуже багато курси, які пропагують природні пологи, розповідають жінкам, як поводитися під час сутичок, як зробити їх менш болючими, щоб по можливості не вдаватися до анестезії.

Інструктори показують, які вправи можна виконувати за допомогою фітболу прямо під час сутичок, а також навчають майбутніх тат техніці масажу. Треба сказати, що на подібних курсах завжди вітається участь пап під час пологів.

Для них пропонуються спеціальні уроки, де лікарі пояснюють, як грамотно поводитися в пологовому блоці, щоб допомогти дружині і не перешкодити акушерам.

У школах для майбутніх мам жінок навчать правильно прикладати дитину до грудей, пояснять, як зціджувати, що уникнути лактостазу, як правильно харчуватися самою, щоб не нашкодити дитині, і як максимально продовжити лактацію.

Багатьом цілком достатньо цього базового курсу. Але є батьки, які хотіли б отримати навички догляду за немовлям. Для них читають лекції неонатологи і педіатри.

Лікарі розповідають про те, як доглядати за новонародженим – як мити, робити масаж, скільки гуляти, у що одягати і як уберегти від хвороб.

Тут же можна дізнатися про необхідність проведення профілактичних щеплень, про те, як вибрати правильний підхід в цьому непростому питанні.

«Сучасним батькам складно розібратися у великому потоці інформації по догляду за новонародженим і дитиною першого року життя, вакцинації, загартовування, харчування і т. Д.

Більш того, сучасні батьки хочуть отримати професійні відповіді на питання, що стосуються своєї дитини. У цьому майбутнім мамам і татам допомагають Школи майбутніх мам, Школи майбутніх батьків.

«Випускники» таких шкіл відчувають себе значно впевненіше, залишившись наодинці зі своїм малюком, особливо якщо це перша дитина в сім’ї.

Заняття в таких школах побудовані так, щоб відповісти на основні питання, які виникають у батьків відразу після народження малюка: що таке оцінка за шкалою Апгар; які щеплення роблять в перші дні життя, чи обов’язково їх робити; що потрібно мати вдома до моменту приїзду дитини з пологового будинку; як правильно організувати грудне вигодовування; що робити, якщо недостатньо грудного молока; що таке прикорм і т. д.

Я рекомендую майбутнім батькам відвідувати заняття в таких школах для максимально спокійною адаптації до нового життя з малюком ».

Великою популярністю у сучасних вагітних користуються заняття спортом. Звичайно, в цей період існують серйозні обмеження, однак активний спосіб життя тільки позитивно позначається на здоров’я жінки і плоду. На вибір майбутніх мам – йога, цигун, плавання, аквааеробіка, гімнастика. Під наглядом досвідченого інструктора такі заняття не заподіють шкоди.

Які тільки заняття ні пропонують сучасні школи: кольоротерапія, духовне спілкування з дитиною, діти від року до трьох, психологічні тренінги та навіть рішення побутових проблем. Але і це ще не все. Рідко, але все ж можна відшукати курси для майбутніх бабусь.

Дійсно, дітей вони виростили, скоро народяться онуки, а навички догляду за новонародженими забуті. Щоб заповнити прогалини в пам’яті, розповісти про сучасні методи догляду за немовлям і познайомити з продуктами цивілізації (стерилізаторами, «дихаючими» підгузниками, мобілями і ін.

«Другий раз завагітніла в 40 років. Під час першої вагітності, 11 років тому, відвідувала заняття з гімнастики для майбутніх мам, йоги для вагітних тоді ще не було взагалі. Вдруге мені пощастило.

По-перше, я ходила на йогу, по-друге, на курсах отримала масу корисної інформації, при тому що це друга (!) Вагітність, але найголовніше – привела з собою чоловіка. Його на курсах навчили робити масаж стоп, і це найкращий масаж в моєму житті, навіть в Таїланді так не робили. І навіть не це головне.

Там, на курсах, чоловік прийняв рішення народжувати разом і пройшов спеціальну підготовку. Так разом ми народили сина! »

Сьогодні так багато шкіл і курсів для майбутніх мам, що жінки часто можна не побачити – чи то відвідувати заняття в обраному пологовому будинку, то чи на курсах, які порадила досвідчена подруга, чи то вибрати найближчі до проживання. Тетяна Борисівна Вантуріна, керівник школи для всієї родини «Лелеченя», розповідає, що важливо врахувати при виборі.

«Краще вибирати школу не тільки за географічним положенням, а й за такими критеріями:

– Важлива умова – наявність практичних занять по диханню в пологах, догляду за дитиною. Якщо навчають тільки теорії, то і під час пологів і після них жінка не відчуватиме себе спокійно і впевнено.

Планування другої вагітності: загальні поради та рекомендації фахівців

 

Чи потрібно ходити на курси для вагітних?

«У нас на заняттях вчили дихати правильно і кожен етап пологів проговорювали, розбирали. Потім фільми дивилися. Психологічно дуже готує. Якщо жінці страшно народжувати – то йти варто.

Якщо спокійно ставиться, то можна забити. Там же були заняття з догляду за новонародженим – ось це було зайве, все з голови вилетіло, як тільки народила. А взагалі нічим ні допомогло …

Коли приходиш народжувати забуваєш про все ».

Xenia_Xenia:

«Маю троє проблемних пологів. Жодного разу не відвідувала курсів для вагітних, крім тих що пропонуються в ЖК, але це занадто в загальному і ні про що. Дуже шкодую, що не спромоглася підготовкою ».

Endocrynolog:

«Мені було корисно відвідати курси. В першу вагітність я відвідала 3 різних види курсів. На останнє місце по корисності ставлю курси при пологовому будинку – лекції, дихання, відео пологів, сповивання ляльок, масаж попереку чоловіками – все не сподобалося. На другому місці – курси Стіхіаль – заняття в басейні, сауна, обід в кафе з лекцією. Приємне проведення часу.

У басейні врізалося в пам’ять вправу, де треба було пропливти під водою в «коридорі» з ніг стоять дівчаток. Імітація відчуттів малюка в родових шляхах. Вразило. На перше місце ставлю заняття в басейні для вагітних, цілком орієнтовані на дихання і розтяжку, двічі в тиждень кілька місяців.

Доведені до автоматизму техніки дихання допомогли не збивати в сутичках, плюс знову ж імітація відчуттів мами під час пологів. Друге – я зрозуміла, що мені необхідно розмовляти однією мовою з акушеркою і лікарем, інакше результат непередбачуваний. Це я зрозуміла після того, як один раз нашого тренера в басейні заміняла інша, і я її катастрофічно не розуміла, заняття пройшло жахливо.

У пологах я такого не хотіла, тому уклала договір з бригадою, з якої знайшла спільну мову ».

kvartirka_:

«На платні ходити сенсу немає. А ось на безкоштовні раджу ».

ola-:

«Ми з чоловіком ходили на курси при 2-му пологовому будинку. Мені було дуже корисно в тому плані, що пішли певні страхи, з’явилася впевненість, коли знаєш і розумієш що й до чого. А ось з чоловіком інша ситуація, у нього навпаки був привід зрозуміти, що не все так просто, і його допомога мені буде дуже важлива, в загальному я дуже рада, що ми знайшли час і можливість сходити ».

Муррр:

«Не ходила жодного разу. В останній раз прекрасно допомогла налаштуватися хороша література. Мені шкода на курси часу ».

milaya_dama_s_kosoy:

«Вважаю, що курси потрібні! І не важливо, які пологи за рахунком.

Вони допомагають налаштуватися на пологи, батьківство, дають необхідну інформацію для зняття страху невідомості, допомагають відпрацювати навички дихання і поведінки під час пологів (або згадати їх), догляду за дитиною, ГВ, просто відволіктися від роботи (хто ще не в декреті) і поспілкуватися з такими ж вагітними.

Отримати емоційну підтримку від викладача! Мені це було дуже важливо.

Після навчання на курсах я розуміла, що відбувається зі мною під час пологів, що нормально, а коли варто покликати лікаря, не боялася і не панікувала, зберігала нормальний діалог з лікарями, сутички були цілком терпимими, а коли ставало болючіше, я знала, як себе допомогти. І коли синочок народився, я прекрасно за ним доглядала, не боялася брати його на руки, швидко навчилася розпізнавати, що він хоче. Т. е. Відчувала себе цілком упевнено і спокійно. Хоча б заради цього варто йти на курси ».

Печенька Марія:

«Якщо пологи протікають стандартно, то ніякі курси не потрібні, і так народиш. А якщо нестандартно, то тим більше, т. К. Страшилки на курсах не освітлюються ».

KATI-OWA:

«Перед першими пологами сходила на курси при ЖК №5. Тоді вони були в двох варіантах: для тих, хто відвідує ЛФК, і для тих, кому не можна на ЛФК. Дуже розумна лікар вела. Заняття було присвячене тільки пологів: все по справі, з відпрацюванням дихання, прийомів самообезболіванія під час пологів, про партнерські пологи було трохи + відповіді на питання.

Я під час пологів все це використала, десь лікар підказала, що робити, але взагалі дуже добре, що знала заздалегідь. Ну і ще допомогла якась інформація, яку отримала з занять для вагітних в Російському музеї, там лікар деякі моменти висвітлювала з цікавою боку.

Перед другими пологами думала про курси, але подивилася, скільки коштує, вирішила, що мені не треба за такі гроші. Коли була в санаторії в Сестрорецьку, там було заняття про пологи. Вела керівник «лелеченя». Ось цього заняття, присвяченого тільки пологів і диханню в пологах, мені вистачило за очі і за вуха.

Ну і купила відразу книгу-практикум з підготовки до пологів. Взагалі вона на сайті у них викладена безкоштовно, але мені було зручніше мати друкований варіант. Все згадала, навіть інформацію з курсів в ЖК, потім все в пологах і застосувала. Моя думка – готуватися до пологів треба. Якщо немає грошей на платні курси, то можна сходити на заняття в ЖК.

Є безкоштовні заняття для вагітних в різних організаціях. Зрештою, можна щось почитати і подивитися відео. Зайвим точно не буде. Зате буде розуміння того, що відбувається ».

Софія2:

«Я ходила на такі курси, мені дуже вони допомогли. При пологах я добре розуміла, що зі мною в даний момент відбувається, на якій стадії і як себе вести, може бути звичайно курси скрізь різні, але мені дуже сподобалося.

На моїх курсах пояснювали коротко по порядку, зачаття-розвиток, і більш докладно пологи, дихання, вправи на розтяжку м’язів і на розслаблення, в загальному як себе вести, що робити і чого не робити. Перші ворушіння плода при першій вагітності: коли починаються і на якому тижні відчуваються?

Коли краще відвідувати курси для майбутніх батьків?

Мало хто з пар, які чекають першу дитину, знає, як доглядати за новонародженими. А вагітні жінки, як правило, навіть до кінця не уявляють, що їх чекає під час пологів, і тому роблять багато помилок, які тягнуть за собою дикі болі, а часом і ускладнення.

Але як заздалегідь підготуватися до пологів і виховання малюка? Як уникнути помилок, які допускаються багатьма недосвідченими батьками? Саме для цього і розроблені курси для майбутніх батьків, які дозволяють отримати навички ще до того, як їх необхідно буде застосувати.

Навіщо потрібні курси?

Що можна дізнатися, відвідуючи курси молодих батьків? Як правило, на курсах зачіпаються всі питання, пов’язані з вагітністю, пологами та доглядом за малюком. Багато хто вважає, що тільки жінки повинні їх відвідувати. Але це не так, чоловікам також варто побувати на курсах молодих батьків, адже їм належить стати батьками, і вони повинні приймати чималу участь у вихованні своєї дитини.

Для початку необхідно прослухати курси для вагітних. Кращі фахівці розкажуть, як повинна протікати вагітність, як розпізнати помилкові перейми, як необхідно вести себе під час пологів.

Також вони покажуть деякі вправи і пози, які здатні полегшити біль під час переймів, навчать, як потрібно дихати.

Якщо майбутній тато планує бути присутнім на пологах, то за допомогою курсів він дізнається, як робити масаж, щоб зняти зайву біль породіллі.

Для майбутніх батьків курси дуже важливі, тому що за допомогою них мама і тато будуть знати, як сповивати малюка, як купати, як годувати і як обробляти пупкову ранку. Також, якщо виникнуть які-небудь питання, фахівці завжди дадуть на них відповіді. І майбутні батьки будуть морально готові до всього, що пов’язано з їх майбутнім малюком.

Вибираємо курси правильно

Як вибрати правильно курси для майбутніх батьків? Важливим моментом є пошук кращих курсів для вагітних. Адже важливо, щоб інформація була достовірною, і щоб всі ці питання обговорював фахівець, а не людина, яка з медициною ніяк не пов’язаний. Тому перш за все необхідно звернути увагу на ліцензії, які повинні бути у організаторів курсів.

Необхідно дізнатися і про тривалість лекції. Адже якщо вона буде дуже короткою, то малоймовірно, що майбутні батьки дізнаються корисну інформацію для себе. Але і занадто довга лекція може виявитися стомлюючої для вагітної жінки.

Також важлива наявність практичної частини, щоб майбутні батьки змогли краще освоїти уроки. Ну і, звичайно ж, варто дізнатися, чи можна відвідати пробне заняття, щоб на ділі оцінити майбутні курси.

Кожен майбутній батько сам повинен вирішувати, чи варто витрачати свій час на курси чи ні. Змушувати адже ніхто не буде. Але все-таки не зайвим буде їх відвідати, так як під час і після пологів виникає дуже багато питань, на які вже не завжди можна отримати відповіді. А курси заздалегідь позбавлять від можливих питань.

Курси для майбутніх мам: За і Проти

Глянцеві журнали для вагітних і інтернет-форуми рясніють інформацією про те, що набираються майбутні матусі для відвідування курсів для вагітних.

Така практика прийшла з-за кордону, адже саме в зарубіжних країнах майже кожна мама перед пологами або взагалі протягом всієї вагітності відвідують подібні курси.

Зараз і в нашій країні це стає все більш популярним і тому кількість курсів для майбутніх мам росте буквально в геометричній прогресії.

Але далеко не всі вагітні однозначно вважають, що сенс в цих курсах є. Існують і ті жінки, які впевнені в тому, що жінку природа недарма нагородила материнським інстинктом, і він в процесі вагітності, пологів та після них зможе допомогти набагато більше, ніж та інформація, яка буде дана на курсах.

Інша ж частина жінок в положенні стверджує, що завдяки тому, що зараз у кожної є інтернет, будь-яку необхідну інформацію майбутня мама зможе знайти там, при цьому не витрачають ні свого часу, ні гроші.

Насправді у курсів, як і у всього іншого, є як плюси, так і мінуси.

Тому, якщо не виходить визначитися з тим, чи варто на них ходити чи ні, краще ознайомитися з позитивними і негативними сторонами.

Почати можна з очевидних плюсів

По-перше, на курсах жінки можуть отримати максимально детальну і правдиву інформацію про те, що взагалі відбувається і буде відбуватися в Її організмі після настання вагітності. Великим плюсом є те, що заняття ведуть кваліфіковані фахівці, а дуже частині навіть лікарі. Тому в достовірності інформації можна буде не сумніватися.

По-друге, на курсах зазвичай пропагують природне материнство, яке неможливо без грудного вигодовування.

Проходячи курси, жінки налаштовуються на годування грудьми і тому їхні діти набагато рідше виявляються на штучному вигодовуванні.

Хтось може не надати цьому значення, але ж давно відомо, що грудне вигодовування забезпечує дитину всіма необхідними і незамінними вітамінами.

По-третє, як відомо, новоспечені тата зазвичай виявляються після пологів в деякому подиві, так як не знають, як саме поводитися з немовлям, на курсах же передбачені заняття, на які можна ходити обом батькам. Завдяки відвідуванню цих занять батьки стають більш впевненими в собі і набагато частіше допомагають мамам після пологів.

По-четверте, на курсах зазвичай завжди панує дуже приємна атмосфера, всі налаштовані дуже дружелюбно, а саме в такій атмосфері вагітної буде корисно перебувати, вона зможе отримати необхідні позитивні емоції.

По-п’яте, на таких курсах, звичайно ж, можна знайти собі самих справжніх друзів, що не менше цінно.

На тлі всіх плюсів про мінуси теж забувати не варто

Це допоможе точно визначитися з тим, чи потрібно відвідувати такі курси.

Якщо на курсах роблять сильний акцент на природне батьківство, то це може привести до того, що жінка стане прихильницею домашніх пологів і буде проти допомоги лікарів, що небезпечно. Тому вибирати курси потрібно з розумом.

 • Деякі рекомендації на курсах можуть носити суперечливий характер, адже не варто забувати про те, що, скільки фахівців, стільки і думок на ту чи іншу тему.
 • Звичайно, вартість курсів теж можна віднести так чи інакше до мінусів, адже далеко не кожна сім’я може спокійно виділити таку суму грошей.

На курсах дають лише певні поради і рекомендації, тобто викладачі ніякої юридичної відповідальності не несуть.

Тільки сама майбутня мама може вирішити, потрібно їй відвідувати такі курси чи ні.

Previous Прокладки для грудей багаторазові: огляд найякісніших вкладишів в бюстгальтер за відгуками покупців і думку фахівців
Next Хромосомні патології плода: необхідні дослідження, маркери і їх розшифровка

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *