Що в себе включає комплексне лікування геморою?


Что в себя включает комплексное лечение геморроя?

Комплексне лікування геморою необхідно для того, щоб забезпечити максимально ефективну терапію захворювання, зміцнити стінки судин, виключити подальше переростання.

Воно включає в себе: медикаментозні препарати (в основному використовуються на початкових стадіях захворювання), хірургічне втручання (сюди ж входять малоінвазивні методики), народні засоби, фізичні вправи і дієти.

Розглянемо перші 3 пункти.

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Препарати

Щоб уникнути операції, пацієнтам роблять призначення консервативного методу лікування. Даний метод полягає в усуненні симптоматики захворювання. Вибір певного препарату безпосередньо залежить від форми геморою.

Для того, щоб усунути внутрішню форму захворювання, здійснюється застосування супозиторіїв і мазей. З їх допомогою проводиться зняття запального процесу, купірування хворобливості і запобігання можливості розвитку кровотеч.

Для терапії зовнішньої форми хвороби застосовуються крему і мазі. З їх допомогою проводиться усунення відчуття свербіння і болючості, а також зменшення розміру гемороїдальних вузлів.

Розглянемо кращі препарати (підійдуть для 2 форм захворювання):

Реліф

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Ліки володіє місцевим загоює властивістю і позитивно впливає на поліпшення згортання крові.

Гепатромбин Г

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Застосування препарату здійснюється при зовнішньої формі захворювання. Ліки розроблено на основі гепарину, за допомогою якого забезпечується максимально швидке загоєння тканин, а також регенерація клітин.

Ауробін

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Медикамент має знеболюючу властивістю. За допомогою нього можна усунути свербіж в максимально короткий час, а також загоїти тріщини і ерозії в області анального отвору.

Комплексне лікування геморою вимагає застосування не тільки препаратів місцевої дії, а й інших ліків:

 1. Спеціальних препаратів, за допомогою яких поліпшується тонус судин.
 2. Нестероїдних ліків, які володіють протизапальними і знеболюючими властивостями.
 3. Проносних ліків. З їх допомогою кишечник максимально дбайливо очищується від калу.

Досить часто, хворим роблять призначення ліків, які мають загальне допоміжне дію:

Детралекс

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

З його допомогою здійснюється усунення можливості розриву судин, а також забезпечення еластичності судин. Застосування препарату вагітним і при лактації заборонено.

Литовит-Б

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

В основі ліки лежать натуральні трави і рослини. Саме тому його дозволяється застосовувати при вагітності та годуванні груддю. За допомогою ліків максимально швидко заживають пошкоджені слизові оболонки. Медикамент має слабо виражену послаблюючу властивістю.

Гинкор-форт

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Дія медикаменту направлено на поліпшення кровообігу в області прямої кишки, що сприяє успішному лікуванню геморою.

Постерізан

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Є легким проносним препаратом, за допомогою якого зміцнюються стінки судин. У період використання ліки максимально швидко гояться тріщини і пошкодження на прямій кишці. Дія спрямована на зменшення тромбоутворення і усунення запального процесу.

Винничук

Комплексний підхід до терапії геморою вимагає застосування ванночок. Для усунення сверблячки і печіння в ділянці анального отвору здійснюється застосування прохолодних ванн.

Якщо у людини загострюється симптоматика захворювання, то потрібно використовувати гарячі ванночки. За допомогою теплих ванночок здійснюється зниження неприємних відчуттів, хворобливості і зупинка кровотеч.

Для їх проведення можуть використовувати різноманітні розчини:

Марганцівка

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Для приготування розчину необхідно взяти марганцівку і розвести її в воді до отримання блідо-рожевого кольору. Процедура повинна проводитися тричі на добу. Ванночка має бактерицидну, знеболюючу і протизапальну дію.

Цибулиння

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

У більшості випадків, ліки застосовується при загостренні захворювання. Для приготування відвару необхідно залити лушпиння водою і проварити протягом 15 хвилин. Після охолодження відвар проціджують і застосовується для проведення процедури.

Часникова ванночка

Для того, щоб приготувати розчин, необхідно взяти 5 літрів води і додати в неї 1 зубчик часнику, який попередньо подрібнюється. Тривалість процедури становить 15 хвилин. При наявності ран і тріщин в області анального отвору даний метод лікування не використовується.

Трав’яні збори

Для терапії геморою досить часто використовують збори на основі ромашки, родовика, кори дуба, глухої кропиви білої і т.д.

Парові ванночки

Вони характеризуються наявністю не тільки місцевого, а й внутрішнього заспокійливої ​​дії. Проведення процедури повинно здійснюватися через день. Курс лікування становить 10 процедур. Перед проведенням, необхідно провести установку очисної клізми.

Для ванночки в більшості випадків використовується аптечна ромашка, з якої попередньо роблять відвар.

Народні засоби в домашніх умовах

Для забезпечення максимально ефективного лікування захворювання рекомендується застосування засобів народної медицини. Вони характеризуються не тільки високим рівнем ефективності, але і безпекою, що дозволяє їх використовувати різним категоріям пацієнтів.

Використання примочок

Для зняття запалення і зупинки кровотечі використовуються примочки з відвару листя суниці. Для його приготування необхідно взяти невелику кількість листя, залити їх окропом і настояти протягом 30 хвилин. Для приготування примочок досить часто застосовується відвар на основі ягід горобини.

Якщо у пацієнта спостерігається сильний біль, то можна використовувати примочки з соку таких рослин, як морква і буряк. Для усунення неприємних відчуттів можна використовувати примочки з відвару цих овочів.

Застосування мазей і свічок

У народній медицині є різноманітні продукти, за допомогою яких проводиться змазування гемороїдальних вузлів. Досить ефективними в даному випадку є соки таких рослин, як цибуля і чистотіл. Також, ефективною є мазь, в основі якої лежить вазелін і вершкове масло.

Для лікування внутрішньої форми захворювання в більшості випадків здійснюється застосування мікроклізм і супозиторіїв, які можна приготувати своїми руками. Для приготування свічок можуть використовуватися настої трав, лід, картопля і т.д.

На основі меду

Характеризується наявністю заспокійливого і протизапальної дії. Для приготування необхідно взяти зацукровані мед, охолодити і зробити з нього свічку, попередньо додавши муміє і борошно або картопляний крохмаль.

З муміє

Є досить поширеним методом лікування захворювання. Для приготування потрібно змішати муміє з молоком і додати в нього крохмаль. Також, можна використовувати вершкове масло, за допомогою якого здійснюється збереження необхідної форми супозиторія.

Сиру картоплю

Володіє величезною кількістю корисних властивостей. Необхідно взяти бульбу картоплі і вирізати з нього шматочок, який за своєю формою нагадує супозиторій. Перед введенням свічки її треба занурити в олію. Процедура повинна проводитися у вечірній час. Вранці супозиторій вийде з анального отвору разом з каловими масами.

Використання клізм

Досить часто для терапії геморою застосовуються клізми. Відвари для них готуються на основі різноманітних рослин і трав – полину, суниці, ромашки, звіробою, календули. Досить часто здійснюється застосування лікувального розчину на основі глини і муміє.

Застосування хірургічного втручання

На більш пізніх стадіях захворювання лікування досить часто проводиться із застосуванням хірургічного втручання. Його застосування в більшості випадків здійснюється, якщо консервативне лікування не принесло бажаних результатів.

При випаданні гемороїдальних вузлів або прогресуванні захворювання, також здійснюється застосування даних методів.

У більшості випадків, здійснюється застосування:

Склеротерапія

Даний метод полягає у введенні в гемороїдальні вузли спеціальних лікарських засобів, за допомогою яких проводиться склеювання стінок судин. Процедура призводить до значного зменшення гемороїдального вузла. Цей сучасний безболісний метод лікування в більшості випадків застосовується в амбулаторних умовах.

Дезартерізація

Завдяки застосуванню інноваційного обладнання, проводиться обчислення артерій, які є учасниками освіти гемороїдальних вузлів. Даний метод лікування дає можливість усунення надходження крові до гемороїдальних вузлів.

Тривалість процедури становить кілька годин. Вона є абсолютно безболісною і не приносить пацієнтові дискомфортних відчуттів. Тривалість відновного періоду становить не більше 4 днів.

Тромбектомія

Це найпоширеніший і високоефективний метод лікування геморою. Він вимагає використання радіохвиль лазера. Для проведення процедури використовується анестезія. Її дія спрямована на зменшення тромбоутворення.

Застосуванні лазера

Даний метод є досить ефективним, якщо у пацієнта спостерігаються тромби в судинах або є великі випали вузли. Завдяки безболісності втручання для його проведення наркоз не використовується. Після проведення процедури хворий може відправлятися додому, так як вона не вимагає проходження відновного періоду.

Радіохвильовий метод

Характеризується високою швидкістю проведення. Для проведення процедури використовується спеціальний апарат, який не вплине на роботу внутрішніх органів і на слизові оболонки. За проведенням процедури апаратом стежить фахівець, що виключає можливість виникнення ускладнень.

Геморроїдектомія

Вона відноситься до класичних методів лікування геморою. Використовується в тому випадку, якщо у пацієнта спостерігаються великі випали гемороїдальні вузли. При використанні даної методики надсекается шкіра над вузлом. Проведення лікування здійснюється з застосуванням скальпеля, лазера і електрокоагуляції.

Проведення лікування становить всього 1 день. Відновлювальний період пацієнту проходити не потрібно. Як ускладнень відзначають виникнення гострого болю в період сечовипускання. Після закінчення декількох років після проведення лікування даним методом, може спричиняти загострення.

Застосування методу Лонго

Ця операція вимагає провести резекцію і вшити слизову оболонку прямої кишки в місці запалення. Відмінною особливістю даного методу від класичної операції є те, що резекцію проводять тільки на певних ділянках. Тривалість оперативного втручання становить не більше 15 хвилин. Для його проведення необхідно використовувати загальний наркоз.

Висічення гемороїдальних вузлів

Це класичний метод терапії геморою, який є досить болючим і травматичним. Для проведення операції необхідно використовувати загальний наркоз. Після оперативного втручання рекомендується застосування знеболюючих ліків. Використовують цей метод тільки в тому випадку, якщо у пацієнта спостерігаються великі гемороїдальні вузли, які мимовільно випадають.

Для того, щоб повністю вилікувати геморой, необхідне застосування комплексного підходу до лікування. Він вимагає використання засобів народної медицини, консервативної терапії і хірургічного втручання. Тільки такий підхід забезпечить результативність лікування.

 

Лікування початковій стадії геморою комплексно і без болю

На початкових стадіях геморой розвивається практично безсимптомно. В цьому і полягає його підступність. Час від часу захворювання дає про себе знати періодами загострення. На цьому етапі слід якомога швидше звернутися до проктолога і отримати правильне лікування початкової стадії геморою. Зазвичай воно включає в себе медикаментозну терапію, однак, в деяких випадках можуть використовуватися і малоінвазивні методи. Крім цього, хворому рекомендується повністю переглянути свій спосіб життя – почати виконувати спеціальні фізичні вправи, змінити раціон. Тільки так можна швидко і безболісно вилікувати геморой 1 стадії.

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Трохи про прояви захворювання

Геморой 1 ступеня однаково проявляє себе як у жінок, так і у чоловіків. По-перше, пацієнтів починає турбувати відчуття чужорідного тіла в прямій кишці. Симптом може посилюватися після спорожнення кишечника і підняття важких предметів.

По-друге, початкова стадія захворювання супроводжується болісним сверблячкою. Це прояв хвороби свідчить про неповну змиканні ануса через утворення гемороїдальних вузлів.

Набряклі «шишки» можуть запалюватися, викликаючи у хворого кровотечі (вони з часом тільки посилюються).

Якщо на першій стадії розвитку недуги не лікувати кровоточивість, то в кінцевому рахунку це може обернутися анемією.

Крім перерахованого вище, пацієнти відчувають проблеми з випорожненням кишечника. Тривалі запори змінюються діареєю. І ті й інші проблеми викликають у хворих напади болю. Затверділі калові маси травмують запалену слизову, гемороїдальні вузли, а рідкий стілець сприяє посиленню відчуттів свербіння і печіння.

Надалі до списку симптомів додаються постійні невгаваючі болю. При сильному напруженні гемороїдальні вузли можуть випадати з порожнини. Якщо їх не вправляти, вони починають набрякати, больовий синдром посилюється, з’являється ризик розвитку розривів запалених тканин.

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

На жаль, з часом симптоми захворювання в першій стадії вщухають, і саме тому пацієнти відкладають відвідування проктолога. А даремно! Адже через якийсь час прояви хвороби повертається, перетікаючи в нову, більш важку стадію.

З чого почати лікування?

У більшості випадків лікарі рекомендують починати лікування геморою на початковій стадії зі зміни способу життя. В першу чергу це стосується харчування. З раціону виключаються наступні продукти:

 • соління, маринади;
 • гострі і пряні страви;
 • газовані і алкогольні напої;
 • хлібобулочні вироби, солодощі;
 • їжу, що викликає газоутворення і бродіння в кишечнику.

Постарайтеся вживати побільше свіжих овочів, фруктів, продуктів, багатих на клітковину. Вони допоможуть нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, позбавлять від запорів. Рекомендується вживати і кісломолочку – нежирне молоко, кефір, ряжанку, сир. Періодично можна додавати в раціон висівки, клітковину у вигляді БАДів. Останню додають в нежирний кефір, в результаті виходить смачний і корисний перекус.

Постарайтеся випивати не менше 2 літрів чистої води на добу. Достатня кількість рідини допоможе розм’якшити калові маси, позбавить від запорів.

Проктологи не рекомендують часто вживати проносні препарати. У хворих досить швидко розвивається до них звикання, через що проблема запорів тільки посилюється. Час від часу можна приймати біологічно активні добавки у вигляді чаю. Їх приймають курсами в період загострення захворювання.

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Спеціальна гімнастика і помірні фізичні навантаження теж входять в лікування геморою на ранніх стадіях.

Піші прогулянки і кардиоупражнения в спортзалі допоможуть відновити кровообіг в малому тазу, позбутися від зайвих кілограмів, які зменшують ефективність боротьби з хворобою.

Для зміцнення м’язів ануса можна робити гімнастику по Кегелю. Постійні тренування допоможуть запобігти випадання гемороїдальних вузлів.

Якщо за службовим обов’язком вам доводиться багато часу проводити в сидячому положенні, постарайтеся використовувати спеціальні ортопедичні вироби – подушки, кола. Вони зменшать тиск на органи і кровоносні судини малого тазу, допоможуть запобігти застійні явища. Підібрати такі вироби можна в будь-якій аптеці або спеціалізованому магазині.

Народні засоби

Медикаментозне лікування геморою 1 стадії, про який ми згадаємо нижче, можна доповнити народними засобами. З натуральних компонентів роблять ректальні супозиторії, компреси, сидячі ванночки, трав’яні відвари для перорального вживання.

Однак, перед тим як лікувати геморой на ранній стадії народними засобами, скажіть про це своєму лікареві і проконсультуйтеся з фитотерапевтом. Вони зможуть підібрати ефективні і безпечні збори, які доповнять медикаментозну терапію.

Серед безлічі народних засобів лікарі рекомендують наступні:

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

 1. Сидячі ванночки. Їх можна зробити, налив в таз достатню кількість теплої води. Всього 10-15 хвилин сеансу позбавлять від сверблячки, больових відчуттів. У воду можна додати невелику кількість марганцівки (розчин повинен вийти ніжно-рожевого кольору). Так, додатково виявляється бактерицидну дію. Добре діють і відвари ромашки, календули, деревію.
 2. Натуральні ректальні супозиторії. Початковий внутрішній геморой можна лікувати за допомогою натуральних свічок. Їх роблять зі свіжого сирого картоплі, меду, льоду і навіть сала. Медові супозиторії допоможуть лікувати запальний процес в прямій кишці, крижані свічки позбавлять від болю, а народні засоби з картоплі усунуть свербіж і печіння.
 3. Компреси. На зовнішню форму захворювання впливають компресами з сирої картоплі. Його натирають на дрібній тертці, загортають у шматок марлі і прикладають до ануса.
 4. Мікроклізми і масла. При внутрішньому геморої ефективно робити мікроклізми. Їх можна приготувати з бурякового та картопляного соку, трав’яних відварів, настою прополісу і обліпихової олії. Процедуру виконують щодня перед сном до усунення неприємних симптомів. Маслам можна змащувати область ануса (добре допомагає при анальних тріщинах, свербінні).
 5. Мазі. Для виготовлення лікувальної мазі вам буде потрібно по 20 гр. дубової кори, квітів льнянки і трави водяного перцю, змішують з 60 гр. нагрітого нутряного жиру, дають потомитися на водяній бані 10-12 годин, після чого склад проціджують і остуджують. Отриманим засобом змащують область ануса по кілька разів на день.

Варто зазначити, що народні засоби можуть лише доповнити основне лікування, але ніяк не замінити його. При комплексної боротьби з захворюванням на початковій стадії можна швидко забути про болісні прояви хвороби.

Консервативне лікування

Перед тим як лікувати геморой на початковій стадії кардинальними способами, спробуйте використовувати медикаментозну терапію. Вона показує непогані результати практично на всіх стадіях розвитку захворювання. Для комплексного впливу на «гостру» проблему використовують ректальні супозиторії, мазі, таблетки. Призначають лікарські препарати з урахуванням мучить симптоматики.

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

При зовнішньої формі захворювання проктологи виписують лікувальні мазі – гепариновую мазь, Троксевазин, Левомеколь, Безорніл. Якщо пацієнта мучать больові відчуття, то можуть призначатися ректальні супозиторії та мазі Анестезин, Лідокаїн і Ультрапрокт. Широко використовуються медикаменти під торговою назвою Реліф. Вони можуть випускатися і у вигляді мазей, і у вигляді ректальних супозиторіїв.

Для поліпшення венозної сітки малого таза застосовуються таблетки. Найбільшою популярністю користуються Детралекс, Флебодіа, Постерізан, Проктоседил. Вживати їх потрібно не менше 2-3 місяців. За цей час хворий відзначає позитивні зміни стану здоров’я.

Ректальні супозиторії допомагають при комбінованому і внутрішньому геморої. Пацієнтам призначають свічки Гепатромбін Г, Простопин, обліпиховий і гліцеринові супозиторії (якщо є безліч протипоказань), Реліф. Всі перераховані вище медикаменти прописуються хворим тільки після повної діагностики, визначень протипоказань.

 • На закінчення варто сказати, що при недостатній ефективності лікування може доповнюватися використанням малоінвазивних методів.
 • Наприклад, при стрімкому зростанні гемороїдальних вузлів, посилюються кровотечах.
 • Після міні-операцій у більшості пацієнтів спостерігається поліпшення самопочуття.

 

Комплексне лікування геморою особливості, види, групи, препарати

Комплексне лікування геморою включає в себе місцеве і системне застосування лікарських препаратів. Адекватно підібрані засоби і вчасно розпочата терапія допоможуть уникнути хірургічного втручання. У тих випадках, коли операція неминуча, консервативне лікування зніме загострення, попередить можливі ускладнення.

Особливості медикаментозної терапії

Геморой має 4 стадії. Останні дві лікуються тільки радикально.

При початкових стадіях використовують різні засоби, які усувають або зменшують наступні симптоми:

Що в себе включає комплексне лікування геморою?Медикаменти

 • больові відчуття;
 • свербіння в задньому проході;
 • печіння в області ануса;
 • гемороїдальні кровотечі.

Для комплексного лікування геморою застосовують препарати, що володіють знеболюючим, зупиняють кров, венотоніческім, протизапальний ефект.

Групи і види медикаментів

Лікарська терапія складається з місцевих засобів і загального лікування.

Препарати для місцевого лікування

Ці медикаменти випускаються у вигляді мазей, емульсій, ректальних супозиторіїв або кремів. Вони є найбільш ефективними при місцевому (топическом) лікуванні геморою.

Знеболюючі, протизапальні препарати.Реліф адванс, проктозан нео, гепазолон.Зменшують інфільтрацію, надають судинозвужувальну дію, зменшують набряклість гемороїдальних вузлів.
Флеботонікі.Троксевазин, еськузан, прокто-глівенол.Механізм дії цих медикаментів полягає в зміцненні судинної стінки, зниження її проникності. Це сприяє підвищенню тонусу вен, збільшення відтоку крові з гемороїдальних вузлів.
Тромболітичні, антикоагуляційні кошти.Гепаринова мазь, гепатромбин, ліотон гель.Перешкоджають тромбоутворення і розсмоктуванню вже сформувалися тромбів.
Комбіновані кортикостероїди.Ультрапрокт, проктоседил м, ауробін.За рахунок комплексної дії вони швидко усувають симптоми запалення, сприяють регенерації тканин.

При використанні лікарських препаратів для місцевого лікування геморою необхідно враховувати переважні симптоми (біль, запалення, кровоточивість, свербіння).

Препарати для внутрішнього вживання

Венотоникі.Детралекс, диосмин, флебодіа.Відновлюють пошкоджену стінку судин.
Анальгетики.Нурофен, ібуклін або кеторол.Зменшують ознаки запалення, больовий синдром.
Проносні.Дюфалак, бисакодил, фітолакс.Розм’якшують кал, полегшують його евакуацію з кишечника. Призводить до зменшення кровоточивості і хворобливості вузлів.
Зупиняють кров.Етамзилат або вікасол.Ці таблетки надають симптоматичну дію, призначаються до зупинки кровотечі.
Ангіопротекторні.Трентал, пентоксифілін, вазони.Зменшують в’язкість крові, агрегацію тромбоцитів, мають судинорозширювальну дію.

Тривалість курсу медикаментозного лікування при геморої становить від декількох днів до декількох місяців.

Одні лікарські засоби використовують для зняття гострого стану, інші застосовують для профілактики або для зменшення ризику повторних загострень.

Підбір схеми лікування

Призначається в залежності від перебігу захворювання. Схема лікування хронічного геморою вимагає тривалих курсів комплексних препаратів.

Необхідно застосування наступних лікарських препаратів:

Знеболюючі засоби. Використовують препарати з анестетиком (реліф адванс або анузол). Вони подіють швидко, тому що всмоктуються через слизову ураженої ділянки.

 • Комбіновані кортикостероїдні препарати для місцевого лікування. Застосовуються для того, щоб зменшити запалення, зняти набряк.
 • Антикоагулянти, флеботонікі. Сприяють розрідженню крові і розсмоктуванню тромбів.

Якщо консервативне лікування хронічного геморою протягом декількох днів не зробило належного ефекту, необхідно оперативне втручання. Ущемлені гемороїдальні вузли можуть некротизироваться, привести до утворення парапроктита і розвитку гнійних ускладнень.

Підхід до лікування хронічного захворювання

При хронічному геморої на ранніх стадіях хвороби можлива консервативна терапія. При вираженому больовому синдромі рекомендовано застосування місцевих або таблетованих форм протизапальних препаратів. Необхідно також приймати такі ліки, як детралекс або Вазокет.

Вони усувають гостре стан, профилактируют можливість повторних загострень. При хронічному геморої пацієнту потрібно курсами пропивати препарати, що покращують мікроциркуляцію: трентал або вазони. Для поліпшення кровотоку призначають препарати рутина (троксерутин, аскорутин).

Як зупинити кровотечу

Іноді геморой може ускладнитися кровотечею з гемороїдальних вузлів.

Щоб усунути цей симптом можна використовувати кілька методів:

Що в себе включає комплексне лікування геморою?Компрес при геморої

 • Холодний компрес. Така примочка звужує судини, сприяє швидкій зупинці кровотечі. Її не можна тримати понад 5 -10 хвилин.
 • Зупиняють кров таблетки, ін’єкції або місцеві форми лікарських засобів. Застосовують свічки реліф, гепариновую мазь, троксевазін. При сильній кровотечі можливий пероральний прийом або внутрішньовенне введення вікасолу або дицинона.
 • Гемостатична губка. При зовнішньому геморої її прикладають до області ануса, при внутрішньому – вводять в область заднього проходу.

Губка вбирає кров, щільно прилягає до пошкодженої поверхні, зупиняє кровотечу. Її не треба виймати, вона розсмоктується сама

Правила яких необхідно дотримуватися

При комплексній терапії геморою необхідно виконувати наступні правила: Самостійне лікування можливо лише при повторному загостренні заболеванія.Еслі подібні прояви виникли у пацієнта вперше, то для уточнення діагнозу необхідно консультація фахівця.

 • Відсутність ефекту від прийому таблеток і мазей протягом декількох днів також є приводом для звернення в клініку.
 • При появі висипу на тілі, посилення свербежу ліки слід скасувати.

Лікування геморою медикаментами можливо тільки на ранніх стадіях хвороби. При третьої та четвертої стадії, частих кровотечах, обмеженні вузлів необхідно тільки оперативне втручання.

Способи лікування геморою

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Людина може розглядати геморой як розплату за те, що він прямоходяча істота. Такі тварини, як собаки чи коні, ніколи не зіткнуться з цією проблемою, тому що в їх тілі відбувається рівномірний розподіл гравітації і відсутня застій крові в нижніх частинах тіла. Людина ж, через гравітації, відчуває збільшений тиск на судини, внаслідок чого з’являється ризик захворювання.

Причини і симптоми геморою

За статистикою близько 15 відсотків людей стикаються з гемороєм, так як рід діяльності людини, його спосіб життя впливають на виникнення даної проблеми. Геморой і лікування цієї недуги віднімають багато часу і сил.

Ризик захворювання збільшується у людей з сидячим або стоячим способом життя. До цієї категорії відносяться шофери, програмісти, бухгалтери, вчителі та інші люди, чий рід діяльності не є активним.

Лікуванням від геморою частіше займаються представники саме цих професій.

Проблеми з травленням і, як результат, тривалі запори можуть сприяти появі геморою. При вагітності або пологів, коли підвищується тиск на внутрішньочеревної відділ організму, жінки також можуть страждати від больових відчуттів, викликаних гемороєм.

Існує кілька основних симптомів, які вказують на появу захворювання:

 • внаслідок дефекації з прямої кишки виділяється кров;
 • всередині калу спостерігаються прожилки крові;
 • висічення гемороїдальних вузлів;
 • больові відчуття в області ануса.

На ранніх стадіях геморою, коли хвороба тільки починає з’являтися, людина може відчувати дискомфорт або тяжкість в задньому проході. Чим довший захворювання, тим неприємніше відчуття. Згодом почуття дискомфорту може пройти, що створює імітацію одужання, але згодом при геморої лікування буде довше і складніше.

У цьому полягає основна небезпека, так як, запускаючи хворобу на ранніх стадіях, без допомоги лікаря становище може погіршитися. Часто відзначається сильне свербіння, постійні легкі поколювання або ниючий біль. Лікування при геморої на запущеній стадії проходить важче і довше, ніж було б при своєчасній консультації з лікарем.

Малопомітні кров’янисті виділення ще одна серйозна причина, щоб задуматися про похід до лікаря. Це може відбуватися через розширення вен прямої кишки або через інших серйозних захворювань кишкового тракту.

Спочатку виділення будуть не так сильно помітні, але поступово, на наступних стадіях хвороби, їх кількість помітно збільшиться.

Особливу увагу на це повинні звернути майбутні мами, так як дитина може перебувати в небезпеці, тому лікування при геморої у вагітних жінок має пройти без ускладнень.

На гострих стадіях захворювання відбувається набряк заднього проходу. Відбувається запальний процес викликає напади болю або дискомфорту при тривалій нерухомою роботі або сидінні на стільці.

Консервативне лікування геморою

Консервативна або, як її ще називають, терапія за допомогою ліків не допомагає хворому позбутися від геморою за один сеанс, так як її головна мета – це знизити частоту, тяжкість і тривалість загострень. Цей метод лікування допустимо в домашніх умовах тільки в тому випадку, коли лікар-проктолог підтвердив діагноз «геморой».

Основами для консервативної терапії є загальні і місцеві методи лікування від геморою. У загальне лікування входять заходи з профілактики, використання препаратів для підвищення тонусу вен, поліпшення мікроциркуляції крові та нормалізації кровообігу. Місцеві методи для лікування геморою засновані на усуненні запалених вузлів, больових синдромів. Для цього використовуються мазі, гелі та свічки.

Болі при даному недугу частіше відбуваються через обмеження тромбірованного гемороїдального вузла. У деяких випадках вони можуть виникнути при виникненні анальної тріщини. Для того щоб усунути больовий синдром, застосовують місцеві комбіновані знеболюючі препарати і ненаркотичні анальгетики. Місцева терапія недуги використовує такі препарати:

 • Ультрапрокт;
 • Прокто-глівенол;
 • Постерізан;
 • Гепатромбин Г;
 • нефлюан;
 • Ауробін і ін.

Першою метою консервативного лікування при геморої є нормалізація стільця хворого. Для цього необхідно приймати ферменти і засоби, які посилять перистальтику кишечника. Рекомендується приймати харчову клітковину, морську капусту або лляні насіння.

З метою лікування від геморою практикуються різні форми дієт, збалансоване харчування в комплексі з пішими прогулянками і легкими фізичними вправами. За допомогою прохолодних сидячих ванночок з марганцівки і ромашки, а також різних ректальних свічок в першу добу біль і свербіж вщухнуть.

Лікування при геморої має включати в себе правила, дотримання яких є обов’язковим. До них відносять:

 • регулярне харчування;
  Що в себе включає комплексне лікування геморою?
 • споживання великої кількості рідини;
 • вживання овочів, фруктів;
 • утримання від гострої та солоної їжі, алкоголю, борошняних виробів;
 • нечасте використання клізм і проносних засобів;
 • вживання препаратів з вмістом баластних речовин.

Комплексне лікування геморою

Це вид лікування, при якому відбувається грамотне поєднання засобів, які прописує проктолог, і методів, що відносяться до народної медицини. Комплекс лікування при геморої дозволяє зміцнити судинні стінки і виключити головні чинники розвитку захворювання. Профілактика запорів відбувається завдяки дієтам і лікувальної фізкультури, гімнастики.

Курс лікування геморою прописується лікарем-проктологом, який, відповідно до ступеня захворювання, прописує відповідні препарати і процедури. У лікуванні при геморої повинні використовуватися препарати з різних груп лікарських засобів.

Термін дії препаратів варіюється від декількох тижнів до місяця.

Наприклад, за допомогою венотонизирующих засобів лікування геморою, які призначаються під час гострих фаз, підвищується тонус судин, що не дає розвиватися набряку і запалення в області прямої кишки.

Протизапальні або знеболюючі засоби застосовуються в лікуванні геморою на стадії загострення захворювання. Якщо вузли розташовані зовні, то використовуються мазі, які лікують захворювання і область навколо; якщо всередині – то свічки.

За допомогою різних відварів, настоянок і рослин можна попередити хворобу або використовувати цей метод разом з препаратами, призначеними лікарем, щоб лікувати хворобу самому. Народна медицина, дбайливо впливаючи на уражену ділянку, відрізняється м’яким і повільним лікуванням від геморою.

Одне з перевірених засобів народної медицини – сидячі ванночки, приготовані з відвару ромашки, шавлії або інших лікарських рослин. У лікуванні геморою використовуються корисні примочки з тертої моркви чи буряка, загорнуті в марлю. Їх необхідно прикладати до запалених зовнішнім ділянок з метою ослаблення болю.

Свічки найкраще використовувати в цілях поліпшення кровопостачання. Схема лікування геморою за допомогою свічок проста. Наприклад, свічку, виготовлену з моркви або картоплі розміром 2-3 см, попередньо змастивши маслом, потрібно вставити в пряму кишку перед сном.

Медові свічки вирізаються з зацукрованого меду, а для того щоб приготувати обліпихова свічку, необхідно вимочити ватний тампон в обліпихи і вставити в анус.

Мазі використовуються в лікуванні від геморою в разі появи запалення і тріщин.

Використовуючи водяну баню, розігрійте 150 грам масла, додайте 20 грам прополісу і продовжуйте нагрівати суміш ще деякий час.

Після чого охолоджені, готову мазь намащуйте невеликим шаром на ушкоджені ділянки. Разом з прополісом іноді використовують календулу, подрібнений нарцис або свіжі ягоди горобини.

Хірургічний метод лікування при геморої застосовується на пізніх стадіях, коли необхідно видалити великі випадають вузли. Лікування при геморої народними засобами використовується як доповнення до перевірених традиційних методів.

Лікування геморою перекисом водню

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Один з ефективних способів лікування недуги – згладжування неприємних симптомів геморою перекисом водню. Існуючі способи лікування хвороби різними народними засобами набули широкого поширення серед пацієнтів.

Намочивши ватний диск, опустіть його в 3% розчин перекису. Після чого необхідно прикладати отриманий компрес на запалену область. Повторювати процедуру потрібно кілька разів на день, змінюючи диск, рясно змочений перекисом водню. Іноді компрес залишають на всю ніч або використовують до тих пора, поки не пройдуть больові відчуття.

Клізми, приготовані на основі води з перекисом водню, допоможуть позбутися від неприємних відчуттів, що виникають під час виділень. Для цього розведіть склянку води з 3% перекисом водню і вводите розчин всередину. Повторювати процедуру протягом трьох днів до видимих ​​поліпшень. У разі погіршення ситуації необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

Способи профілактики геморою

Лікування при геморої перекисом водню на останніх стадіях приносить масу проблем і дискомфорту, тому важливо заздалегідь убезпечити свій організм від цієї хвороби за допомогою профілактичних засобів. Лікувати геморой складніше, ніж попередити його появу.

Найголовніші вимоги при профілактиці геморою: правильно харчуйтеся і ведіть активний спосіб життя, так як лікування від геморою передбачає хороше травлення і міцне здоров’я.
Ваш раціон повинен включати достатню кількість рідини і клітковини, яка міститься в овочах, фруктах і кашах.

Як при лікуванні геморою, так і при його профілактиці споживання рідини забезпечить м’яке проходження калу через анус, без травмування. За необхідності слід використовувати проносне, переважно натуральне, яке забезпечить своєчасне спорожнення кишечника, що є важливим пунктом в лікуванні геморою.

Замініть туалетний папір вологими серветками. Для профілактики дуже важливо багато рухатися і виконувати гімнастику або зарядку. Якщо ваша робота зобов’язує вас постійно перебувати в сидячому положенні, то використовуйте подушку і кілька разів за день вставайте з місця і ходите.

Дотримуючись цих нескладних правил, вам не доведеться проходити лікування від геморою, і ви збережете своє здоров’я без будь-якого ризику.

Геморой – досить поширене захворювання сучасної людини.

На сьогоднішній день багато препаратів або процедури обіцяють лікування геморою за один день, але слід пам’ятати, що це захворювання вимагає уваги і часу.

До нього необхідно поставитися серйозно, адже лікування при геморої – складний процес, і якщо вчасно не звернутися до лікаря, то людина може випробувати ускладнення, які будуть заважати вести нормальний спосіб життя.

Комплексне лікування геморою: ліки, дієта, гімнастика, операції

Комплексне лікування геморою включає комбінацію всіх необхідних методів терапії. Комплексне лікування передбачає профілактику запорів і застійних явищ, зміцнення судинної стінки і виключення причинних факторів геморою.

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Профілактика запорів в комплексному лікуванні геморою

Усунути запори можна за допомогою дієти та лікувальної фізкультури. Дотримуватися рекомендацій щодо дієти і приділяти час гімнастики необхідно постійно, навіть якщо симптоми геморою не турбують тривалий час.

Дієта від запорів повинна включати продукти, багаті харчовими волокнами і володіють послаблювальними властивостями. До цих продуктів належать:

 • овочі та фрукти,
 • сухофрукти,
 • деякі крупи,
 • кисломолочні продукти.

Овочі та фрукти обробляють термічно: салати з варених овочів, запечені в духовці фрукти, тушковані рагу з овочів будуть більш ефективні при запорах, ніж кулінарно необроблені плоди рослин. Сухофрукти використовують для приготування компотів.

З каш при запорах корисні гречана, вівсяна. Кисломолочні продукти слід використовувати свіжі, особливо важливо це правило для кефіру. Кефір першої доби після виробництва має послаблюючу дію, а в подальшому може закріпити стілець.

З раціону необхідно прибрати продукти, дратівливі кишечник і закріплюють стілець. Не слід їсти рис, в’яжучі фрукти і овочі. Не рекомендуються при геморої, викликаному запорами, міцний чай, какао, кава, газовані напої і кип’ячена вода.

Фізичні вправи займають особливе місце в комплексному лікуванні геморою. Вони допоможуть нормалізувати кровообіг в венозної системі малого таза і полегшать відтік крові від прямої кишки.

Застосовують як звичайну гімнастику, так і спеціальні вправи Кегеля. Гімнастика включає вправи для зміцнення м’язів преса, для поліпшення відтоку крові від малого таза. При цьому не рекомендуються силові навантаження і різка зміна інтенсивності навантаження протягом заняття.

Лікарські засоби для комплексного лікування геморою

Препарати для лікування геморою призначають у вигляді свічок, мазей, таблеток для прийому всередину. Використовують наступні групи лікарських засобів:

 • венотоникі,
 • протизапальні,
 • знеболюючі,
 • поліпшують регенерацію,
 • в’яжучі,
 • кровоспинні,
 • тромболітичні.

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Решта групи препаратів необхідні в період загострення геморою. Вибір препарату для лікування залежить від розташування вузлів: при зовнішньому застосовують мазі, при внутрішньому – свічки. Також необхідно врахувати переважні симптоми геморою.

Детально лікарські препарати описані в рубриці кошти для лікування геморою. Призначення препаратів для лікування слід довірити лікаря-проктолога, так як самолікування може посилити прояви хвороби.

Народні та гомеопатичні засоби для комплексного лікування геморою

Перевірені часом засоби народної медицини можуть стати доповненням до традиційного лікування. Для боротьби з гемороєм використовують настої, відвари і настоянки лікарських рослин:

 • кінського каштана,
 • календули,
 • суниці,
 • горця,
 • стальника.

Що в себе включає комплексне лікування геморою?

Гомеопатія також володіє спектром засобів для лікування геморою. Використовують зовнішні засоби, наприклад, свічки з календулою, обліпихою. Також лікарі-гомеопати призначають препарати у вигляді крапель і гранул від геморою для прийому всередину.

Хірургічні методи лікування

На пізніх стадіях комплексне лікування геморою не може бути ефективним без хірургічних втручань. Вони необхідні для видалення великих випадають вузлів.

На 2-3 стадії використовують дезартерізацію геморою, фото-, електро- і інфрачервону коагуляцію, кріодеструкцію, лігування вузлів, геморроідопексію. При великих розмірах та великій кількості вузлів ці методи можуть бути неефективними. Тоді перевага віддається радикальної геморроідектоміі.

Після оперативного лікування слід також дотримуватися всіх заходів профілактики геморою, так як в більшості випадків хірургічні втручання не дозволяють усунути причину хвороби.

Previous Види, лікування і профілактика кільцеподібної еритеми
Next Симптоми, розвиток і лікування стенозу легеневої артерії

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *