Що робити при виникненні болю в грудях?


Что делать при возникновении боли в груди?

Хоча більшість жінок і звикли до того, що раз на місяць в їх молочних залозах виникають хворобливі відчуття, іноді біль у грудях у жінок може викликати занепокоєння: а не рак чи це? Особливо часто такі думки з’являються у тих, кому за 40.

Всі жіночі болю в грудях (масталгію) можна розділити на два види: циклічні і нециклічні. Розібравшись, до якого виду належить ваша проблема, можна зрозуміти і те, наскільки вона страшна. Від цього також залежить і те, якими методами її потрібно «лікувати».

Що робити при виникненні болю в грудях?

Циклічні болю пов’язані з менструальним циклом. Їх виникнення в його другій половині є природним явищем. За кілька днів до початку місячних вони можуть посилюватися. У деяких жінок больові відчуття настільки сильні, що заважають нормальній життєдіяльності і викликають занепокоєння. У цьому випадку має сенс звернутися до лікаря, який порекомендує адекватне засіб від болю.

Нециклічні болю не мають ніякого відношення до менструального циклу і, відповідно, викликані іншими причинами: захворюваннями, травмами або чимось ще.

Що робити при виникненні болю в грудях?

У більшості випадків (двох з трьох) виникла біль в молочних залозах пояснюється причинами гормонального плану і викликана перебудовою організму під час місячних. Нециклічні болю зустрічаються досить рідко, а наскільки вони небезпечні – читайте далі.

Біль в грудях у жінок: причини

Але спочатку давайте розставимо всі крапки над i з менструальними болями. Тут з причинами все абсолютно зрозуміло: гормони живуть за своїми правилами, а то, що нам вони доставляють незручності, їх не турбує.

Так що якщо неприємні відчуття посилилися, хвилюватися не варто – це ніяка не хвороба, а просто з цим треба якось справлятися. Боріться з болем звичайним шляхом – за допомогою парацетамолу або ібупрофену.

Можна також користуватися маззю для зовнішнього застосування з аналгетичну дію.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Якщо ці безрецептурні засоби не допомагають – варто звернутися до лікаря. Він порекомендує спеціальні препарати, що знижують рівень естрогену (жіночого статевого гормону) в крові, – тамоксифен, даназол, бромокрептін або інші. Приймати їх потрібно на постійній основі, а не тільки тоді, коли виникає біль.

Прийом оральних контрацептивів, антидепресантів або коштів, що знижують артеріальний тиск, може посилювати біль в грудях перед місячними. Гінеколог допоможе відрегулювати їх вплив на організм.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Вагітність, за словами лікарів, найпоширеніша причина дискомфорту. Зробіть тест перед відвідуванням лікаря!

А ось причини нециклічних болів різноманітніші, і з гормональними явищами напередодні менструації ніяк не пов’язані. Найчастіше на них скаржаться жінки після 40 років. Їх можуть викликати:

 • Мастопатія (утворення доброякісних пухлин в тканинах жіночих грудей – наслідок гормональної перебудови).
 • Інфекція, запальні процеси (зокрема – мастит).
 • Оперізуючий лишай.
 • Рідкісні структурні зміни в грудній клітці.
 • Розтягування м’язів грудей.
 • Вагітність і грудне вигодовування.
 • Утримання в організмі рідини, особливо під час менструації.
 • Рак грудей.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Зауважте: найстрашніше – рак грудей – в цьому списку стоїть на останньому місці. Випадки, коли він супроводжується болем, дуже, дуже рідкісні. З’явитися вона може вже на пізніх його стадіях, а починається він взагалі безболісно.

Що стосується мастопатії, її головна ознака – ущільнення в грудях, а не біль. Іноді розрослася тканину перекриває протоки в молочних залозах і порушує лимфоток, що також викликає масталгію.

У будь-якому випадку, при появі щонайменшого занепокоєння – краще не думати і гадати, а відвідати жіночого лікаря. Після сорока – взагалі без варіантів. Проведений огляд і обстеження точно покажуть, чи не завелося чи в цій частині тіла чогось зайвого.

Що робити при виникненні болю в грудях?

На прийомі в лікаря

Вирушаючи до лікаря, будьте готові до того, що він задасть вам такі питання:

 • Коли була остання менструація?
 • Чи немає порушень циклу?
 • Як давно з’явився біль у грудях?
 • В якій області грудей болить найбільше?
 • Болить в одних грудей або обох?
 • Чи є виділення із сосків?
 • Які ліки в даний момент приймаєте?

Після цього гінеколог проведе ручне дослідження молочних залоз і лімфовузлів в пахвових западинах. Якщо нічого не виявить, його подальші дії залежать від вашого віку. Жінок старше 40 років він відправить додатково на мамографію. Якщо вона покаже наявність новоутворень – потрібно буде пройти біопсію, щоб визначити природу пухлини – злоякісна або доброякісна.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Ручне обстеження – перший і важливий метод перевірки.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Найнадійніший метод діагностики, який дасть точні овет – мамографія.

Подальше лікування повністю залежить від причини, що викликала біль. Призначення лікаря може складатися тільки в рекомендації носити більш зручний бюстгальтер, а не той, що викликав у вас здавлювання грудей – і подальшу біль.

Менше їсти солі він порекомендує в разі, якщо у вас в організмі накопичується надлишок рідини. Прийом вітамінів Е або В6 допоможе підкоригувати нервово-емоційний фон – і тим самим усунути наслідки випробуваних стресів, коли ваші груди прийняла удар на себе.

Буває так, що біль з’являється тільки в правій або тільки лівих грудей. Це не симптом якоїсь особливої, окремої хвороби. Таким виборчим чином може проявлятися, наприклад, предменструальная масталгия – і це нормально. Також це може бути наслідком здавлювання грудної м’язи важкою сумкою, яку ви завжди носите на правому (або лівому) плечі.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Перестанете так робити – і все нормалізується. А ще захворіти одна з молочних залоз (як і обидві відразу) може при годуванні груддю. Бактерії з рота дитини або навколишнього середовища потрапляють через сосок всередину і викликають запалення – мастит. Він супроводжується жаром і почервонінням шкіри.

Якщо ліва і права груди у вас різного розміру, можливо, масталгия викликана тим, що одна з них (та, що побільше) розпочала акцію протесту проти дискримінації з боку бюстгальтера. Її «напарниця» знаходиться в комфортних умовах, а на неї він безбожно тисне. Виберіть ліфчик розміром побільше або іншої моделі (дуже хороший – з широкими лямками).

Що робити при виникненні болю в грудях?

Під час відвідування лікаря може також з’ясуватися (або підтвердитися), що ви перебуваєте в цікавому положенні. А біль у грудях нерідко з’являється і при вагітності (теж «заслуга» гормонів).

Забути про болях в грудях допоможе не тільки лікування, а й профілактика: активне статеве життя, нормальний режим праці і відпочинку, носіння зручного нижньої білизни, постійний контроль за станом свого організму і регулярне спостереження у гінеколога.

Причини болю в молочній залозі – можливі захворювання, діагностика і лікування

Хворобливі відчуття в грудині можуть виникати абсолютно несподівано і доставляти серйозний дискомфорт людині. Причинами бувають цілком звичайні процеси життєдіяльності, але іноді ці симптоми є сигналом про наявність небезпечних захворювань.

Біль в грудях у жінок часто виникає в області молочних залоз, що буває ознакою виникнення мастопатії або говорить про можливу вагітність.

У чоловіків больові відчуття в районі грудей можуть бути сигналами про захворювання стравоходу, порушеннях серцевого ритму та інших хворобах.

Що таке біль у грудях

Больові напади всередині грудини розрізняються за характером, тривалості, етіології. Біль в грудині буває ниючий, гострої, колючої, ріжучої. Вона може бути постійною або проходити нападами з раптовою появою. Більшість випадків хворобливих проявів пов’язують з такими захворюваннями, як:

 • хвороби органів шлунково-кишкового тракту;
 • порушення роботи серця;
 • проблеми з хребтом;
 • хвороби дихальних шляхів;
 • гормональні зміни організму;
 • захворювання молочної залози.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Чому болять груди у жінки

Болі у жінки в районі молочних залоз можуть бути пов’язані з нормальними життєвими ситуаціями. Наприклад, хворобливість грудей часто проявляється при менструаціях, годуванні дитини.

При тривалих больових відчуттях, які турбують періодично, необхідно пройти обстеження молочних залоз для визначення причин дискомфорту. Діагноз може поставити тільки лікар після лабораторного обстеження.

Неприємні відчуття в грудях можуть бути ознакою таких серйозних хвороб, як рак молочної залози, мастопатія та ін.

Болить одна грудь

Неприємні відчуття можуть бути результатом тупої травми тканин молочної залози (наприклад, при падінні). При цьому болить груди та, яка піддалася ушиби.

Пошкодження молочної залози супроводжуються болем при пальпації, почервоніння, пухкими частинами. Іншими причинами бувають захворювання внутрішніх органів.

При їх загостренні можуть спостерігатися різкі, колючі, ниючі болі з тієї або сторони грудини.

Якщо болить груди праворуч, можливі такі захворювання:

 • гепатит;
 • запалення жовчного міхура;
 • захворювання стравоходу;
 • пошкодження діафрагми;
 • травми хребта зі зміщенням дисків вправо.

Коли болить грудна залоза з лівого боку, це може бути через:

 • порушень роботи селезінки;
 • гастритів, хвороб підшлункової залози;
 • панкреатиту;
 • міжреберної невралгії;
 • захворювань серця (гострий перикардит, стенокардія).

Ниючий біль

Якщо больові відчуття тягнуть, тривалі, це може сигналізувати про мастодинії. Цей стан виникає в результаті гормонального збою. Жінка відчуває циклічні болю, які мають тенденцію посилюватися.

Причиною можуть служити гінекологічні захворювання, стреси, клімактеричний період. Мастодинія виникає і на тлі тривалої гормональної терапії. Додаткові ознаки хвороби проявляються набряком, збільшенням залоз в розмірах.

Після початку місячних болі проходять.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Біль у молочній залозі при натисканні

Жінка може відчувати дискомфорт при торканні грудей. Часто болю обох грудних залоз виникають при годуванні дитини. Таке буває при лактостазе (застої молока). Він виникає через надлишок молочної рідини або, коли дитина погано смокче.

Натискання на груди можуть створювати больові відчуття при мастопатії. Це патологія молочних залоз, що виникає на тлі частих переживань, гормональних змін організму. Мастопатія супроводжується виділеннями з соска, набряками, ломота в тканинах грудей.

Колюча біль

Больові напади гострого характеру можуть виникати при міжреберної невралгії. Людина відчуває колючі, що пронизують болю, які можуть віддавати в груди, лопатку, поперек.

Такі ж відчуття з’являються під час нападів стенокардії, перикардиту, інших гострих серцевих захворювань. Іноді поколювання проявляються через психічні розлади.

Гострі болі можуть виникати при плевриті, пневмонії. Вони супроводжуються задишкою, кашлем.

Болить молочна залоза, ущільнень немає

Тягнуть відчуття в області грудей можуть з’являтися через м’язових спазмів. Такий ефект може виникнути при заняттях спортом, фізичними вправами.

Іноді болю молочних залоз викликає гормональна терапія або прийом жінкою оральних контрацептивів. Хворобливість грудей може говорити про вагітність. Це означає, що організм почав перебудовуватися на гормональному рівні.

Інтенсивність больових відчуттів може бути різною: від слабких до сильних.

При нахилі

Якщо при виконанні якихось рухів груди починають боліти, причиною може бути перенесена раніше травма. Натисканням на грудину можна виявити болюче місце.

У разі пошкодження буде боляче доторкатися до травмованого ділянки. Болі при опусканні, поворотах тулуба можуть спостерігатися через захворювання стравоходу (грижі).

Причиною больового синдрому, що з’являється після нахилу тіла, може бути міжреберна невралгія.

Опухла грудна залоза і болить

Деякі захворювання викликають виникнення пухлин або збільшення розмірів грудей. До них відносяться:

 • фіброаденома;
 • мастопатія;
 • рак молочної залози;
 • утворення кісти;
 • лактаційний мастит.

Кіста може утворюватися у здорових жінок. Це порожнину всередині грудної залози, яка заповнюється рідиною. У більшості випадків ці утворення розсмоктуються самі. Фіброаденома представляє собою доброякісну пухлину.

Клітини освіти розростаються і тиснуть на молочні протоки, що викликає хворобливість. Мастопатія характеризується збільшенням фіброзної тканини залози. Воно супроводжується набряком, огрубіння шкіри.

Пухлина і болю в грудях можуть бути ознаками раку молочної залози.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Болить під соском

Під час процедури годування у жінки можуть утворитися мікротріщини, що викликає запалення соска. При цьому відбувається пошкодження нервових закінчень, що викликає почуття болю. Причиною цих неприємних відчуттів може бути тривалий прийом гормональних препаратів. Також біль під соском можуть викликати такі захворювання:

 • гострий мастит;
 • вірус герпесу;
 • рак соска;
 • мастодиния;
 • деякі види лактостазу.

В середині циклу

Невеликі хворобливі відчуття в грудях у жінок за 8-10 днів до початку місячних вважаються нормальним фізіологічним явищем, яке не потребує лікування. Іноді це може бути ознакою вагітності.

Дискомфорту можуть сприяти такі фактори, як стреси, втома. Жінка відчуває стомлюваність, млявість, з’являються головне болю. При цьому часто спостерігається набряклість грудних залоз.

Якщо симптоми не проходять після місячних, а біль посилюється, потрібно звернутися до лікаря для призначення лікування.

Біль в грудях у чоловіків

У представників сильної статі хворобливість в грудині може з’явитися після травми грудної клітки. Болі відчуваються при натисканні на пошкоджену ділянку. При захворюваннях хребта больовий синдром виникає в грудині, лопатках, збоку від зміщених хребців. У чоловіків хворобливі відчуття в грудях можуть з’являтися через наступних захворювань:

 • розлади шлунково-кишкового тракту, порушення роботи внутрішніх органів;
 • запалення серцевого м’яза;
 • ураження опорно-рухового апарату;
 • запалення плеври дихальних шляхів, трахеїту;
 • неврозів, розладів психіки.

При легеневих захворюваннях в порожнині плеври виникає запалення. Цей процес супроводжується різким сильним кашлем, задишкою. Ураження плеври легких часто виникають у курців. Це важке захворювання, від якого важко позбутися.

При інфаркті легкого з’являються пекучі, колючі болі, які віддають в спину, живіт, лопатки. Схожі відчуття можуть викликати виразкові хвороби стравоходу. Збудниками запалення є віруси або інфекції.

Захворювання характеризуються м’язовими спазмами, які викликають сильні болі в грудині.

При інфаркті міокарда відбувається некроз м’язової тканини серцевого органу. Біль локалізується у верхній або центральній частині тулуба. Наслідки цього захворювання дуже важкі.

Запальний процес на ділянці міокарда викликає загибель серцевого м’яза. Характерними ознаками є нудота, різка задишка, холодний піт. Серцеві напади супроводжуються появою почуття страху, запамороченнями.

Болі не проходять після прийняття нітрогліцерину.

Діагностика

Жінкам рекомендується періодично досліджувати груди самостійно, щоб вчасно помітити наявність ущільнень у молочних залозах.

Це збільшує шанси виявлення раку та інших небезпечних хвороб на ранніх стадіях.

У разі сильних болів, зміни форми грудних залоз, інших негативних ознак, потрібно негайно звернутися до лікаря для огляду. Діагностика в медичних установах включає такі дії, як:

 • збір інформації, пальпація грудей;
 • УЗД області грудини;
 • мамографія;
 • рентген;
 • біопсія тканин.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Звернутися можна до терапевта за місцем проживання, а він потім призначить консультацію у фахівця в залежності від результатів огляду. При сильних болях в молочних залозах жінки можуть відразу відвідати мамолога. Що призначать:

 1. При підозрі на інфаркт може призначатися комп’ютерна томографія.
 2. Якщо причиною болю грудини є розлади стравоходу, проводиться процедура ФЕГДС, при якій шлунок досліджується всередині за допомогою спеціального апарату. Робиться паркан тканин для виявлення запалень, інфекцій.
 3. Може братися кров, сеча на аналіз з метою виявлення вірусних мікроорганізмів.

Лікування

Щоб позбутися від болю в грудях, потрібно вилікувати основне захворювання, симптомами якого є больові відчуття. Терапію може призначати тільки фахівець, на підставі проведених досліджень. Під час курсу лікування слід дотримуватися рухового режиму, встановленого лікарем (спокій, прогулянки і тд). Залежно від наявного захворювання, лікування може включати:

 • медикаментозну терапію;
 • фітотерапію;
 • физиолечение;
 • прийом вітамінних комплексів, препаратів, що зміцнюють імунітет;
 • санаторно-курортне лікування.

Ефективними ліками, за допомогою якого проводиться лікування грудних залоз, є Даназол. Це синтетичний гормон, що знижує активність яєчників. Крім цього, препарат справляє болезаспокійливу дію. Його призначають при мастопатії, гіпертрофії грудей, наявності доброякісних утворень. Засіб успішно усуває пухлини, ущільнення, прибирає больовий синдром.

Недоліком ліки можна вважати те, що його не призначають при вагітності, цукровому діабеті, епілепсії. Воно має великий список побічних дій, серед яких: порушення роботи печінки, алергічні реакції, збільшення ваги і ін. Плюсом є висока ефективність препарату в лікуванні патологій молочних залоз. Даназол може призначатися дітям з наступаючим статевим дозріванням.

Тамоксифен є сильнодіючим протипухлинним засобом. Активна речовина препарату пригнічує дію статевих гормонів, тим самим сповільнюючи ріст злоякісних пухлин. Тамоксифен успішно застосовується в лікуванні раку молочних залоз, матки, яєчників. При прийомі цього засобу у пацієнтів зупиняється запальний процес, зменшуються ракові утворення.

Недоліком цих ліків є велике число протипоказань. Його не можна приймати при хворобах крові, печінки, патології очей. Список небажаних проявів теж великий.

Побічні ефекти можуть проявлятися нудотою, вагою в шлунку, збільшенням ваги, сверблячкою статевих органів. Мінусом ліки вважається і можливість появи доброякісних пухлин після тривалого лікування.

Серед плюсів лікарі вказують сильний протираковий ефект.

Мастодинон – лікарський засіб на основі натуральної сировини. Воно має м’який дією на організм. Застосовується для лікування мастопатії, порушень менструального циклу. Активна речовина – екстракт Вітекс, деревоподібного чагарнику – відновлює природний гормональний баланс у жінок. Додатково Мастодинон проявляє знеболюючу дію.

Плюсом препарату є відсутність гормонів. Мастодинон виготовлений із застосуванням рослинних компонентів, тому він нешкідливий. Завдяки цьому ліки дбайливо впливає на жіночий організм. Для стійкого результату комплекс потрібно приймати 2-3 місяці. До мінусів гомеопатичного засобу відноситься заборона на його використання вагітним і годуючим жінкам.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Психогенний біль в грудній клітці: симптоми і методи лікування

Біль, що стріляє або рівномірна, в області грудей – поширений симптом вегето-судинної дистонії, тобто фізичне прояв тривожного розладу.

Що робити при виникненні болю в грудях?

Симптоми нервових болів у грудях мають такий вигляд:

 • біль може бути розподілена по всій грудей і бути не сильною, але тривалої;
 • може бути гострою, що стріляє, що пронизує, що віддає в живіт;
 • може локалізуватися строго в одному місці;
 • ви можете відчувати, як напружені м’язи в області грудей, іноді виразно помітний їх спазм;
 • горіння або оніміння в області грудей;
 • тиск на груди і здавленість всередині неї;
 • почуття розпирання;
 • міграція болю в спину і її повернення назад.

Психогенні болі в грудях можуть переслідувати тривожного людини постійно, а можуть бути досить рідкісним епізодом в його житті. При цьому у одного і того ж індивіда можуть бути періоди в житті, коли болю в грудній клітці його не відпускають, а можуть бути періоди затишшя, що тривають дні, тижні, місяці.

Грудні болю можуть доповнювати собою інші симптоми ВСД або проявляти себе в гордій самоті. Можуть починатися після якогось стресового події або перед ним, а можуть приходить як би на порожньому місці.

Больові відчуття схильні посилюватися в тому момент, коли невротик нічим не зайнятий, наприклад, ліг спати і відчув себе в повній мірі. Досить часто посилення больового синдрому в грудній області спостерігається після їжі, особливо багатою.

Оскільки біль в грудях може вказувати на дуже серйозні, смертельно небезпечні, стану, діагноз «психогенний біль» ні в якому разі не можна ставити собі самостійно. Тільки після того, як ви пройшли обстеження, і воно показало, що ви фізично здорові, ви можете розслабитися і шукати у себе нервові причини болю.

Чому виникає нервова біль в грудній клітці?

Перенапруження м’язів

Оскільки при тривозі людина знаходиться в стані «боротьби і втечі» його м’язи приходять в підвищений тонус. Якщо тривога швидко проходить, то м’язи благополучно розслабляються. Але якщо почуття занепокоєння залишається надовго, м’язи також не можуть повернутися в нормальний стан.

Подібне перенапруження м’язів дуже часто призводять до болів в самих різних областях тіла людини. У тому числі і в грудях.

Абдомінальний дискомфорт

Вегетосудинна дистонія часто пов’язана з такими явищами, як здуття живота і підвищене газоутворення. Скупчилися в кишечнику гази розпирають черевну порожнину, вона починає підпирати собою знизу легені і серце, і це призводить до виникнення болю в грудях.

Друга причина, по якій живіт – джерело неприємних відчуттів у грудній області, – це відображені болю.

Хвилювання і нервовий трепет дуже часто викликає дискомфорт в шлунку. Недарма англійці називають цей стан «метеликами в шлунку». Так ось ці «метелики» дуже легко перелітають з живота в груди.

Гіпервентиляція

Це – одна їх найбільш частих тілесних проблем, з якою зіштовхують тривожні невротики, бо хвилюватися і не збити собі подих досить складно.

Зв’язок же між гипервентиляцией і болем в грудній клітці наступна. Гіпервентиляція призводить до скорочення кровоносних судин, а це, в свою чергу, може викликати біль, в тому числі і в грудях, де судини дуже великі.

Самонавіювання

Всі тривожні хворі з проявами вегето-судинної дистонії, тобто симптомами фізичної тривоги, зосереджені на стан свого здоров’я і приділяють йому надмірно пильну увагу.

Однак деякі невротики досягають в цих діях вищого пілотажу. І відчувають біль тоді, коли її немає зовсім. І особливо часто вони відчувають її в груди, так як там серце, а воно у них не здорово, отже, має боліти.

Як позбутися від психогенних болів в грудній клітці?

Повна ліквідація хворобливих відчуттів в області грудей можлива тільки тоді, коли пішла тривога. Тобто для цього необхідно позбутися від тривожного, тривожно-фобічні неврозу та інших подібних станів. Це не просто. На повернення до нормального життя можуть йти роки. Тому важливо знати, як послаблювати болю в грудях тут і зараз.

А для цього треба зробити наступні дії.

Перш за все, слід зрозуміти, що викликає у вас болі найбільш часто: чи йдуть вони з живота, від м’язи, від частого дихання. Як тільки ви це зрозуміли, ви можете постаратися зменшити больовий синдром, впливаючи на його тригер.

Якщо в грудях болить від гіпервентиляції

Використовуйте ті методи, які застосовують для ліквідації панічної атаки, викликаної гипервентиляцией. А також навчитеся правильно дихати, вивчивши цю інструкцію.

Якщо біль у грудній клітці йде від живота

Постарайтеся переглянути свій раціон харчування і виключіть з нього ті продукти, які викликають підвищене газоутворення і метеоризм.

Якщо груди болить через спазм м’язів

Використовуйте техніку м’язової релаксації для повного розслаблення. Особливо пильну увагу зверніть на вправи для спини, живота і плечей.

Ви також можете навчитися виконувати вправу для розслаблення живота і сонячного сплетіння. Це допоможе вам не тільки ліквідувати надмірний м’язовий тонус, але і нормалізувати дихання.

Якщо болю насправді немає зовсім

Тут рецепт один – відволікання.

Перераховані вище способи ослаблення грудних болів допоможуть, але не вилікують вас від неврозу повністю. Піде симптом болю в грудях, прийде інший. Тому виконуючи всі зазначені маніпуляції, все-таки не забувайте про те, що лікувати треба не біль в грудях, а причину її появи – ваш невроз.

Джерело: https://nevrozanet.ru/trevoga-i-fobii/simptomyi/fizicheskie/bol-v-grudi/

Перша допомога при болях за грудиною і в області серця

Що робити при виникненні болю в грудях?

Болі в грудях завжди сильно лякають людей, адже нерідко причиною їх є захворювання серця, такі як стенокардія та інфаркт міокарда. При цьому якщо напад стенокардії можна зупинити в домашніх умовах (наприклад, за допомогою нітрогліцерину), то при інфаркті допомогти може тільки лікар. Важливо вчасно розрізнити ці захворювання.

Стенокардія, або грудна жаба, – це тривале захворювання, яке проявляється періодично виникаючими нападами болю в серці або за грудиною.

Цей біль виникає при фізичному навантаженні (наприклад, при швидкій ходьбі або бігу, при підйомі по сходах), при емоційних переживаннях, а також при підвищенні артеріального тиску. Біль зазвичай не дуже сильна, іноді це просто відчуття тяжкості або стиснення.

Вона може віддавати в ліве плече, руку, ліву лопатку і ліву половину шиї. Розрізняють стенокардію напруження, коли біль виникає тільки після навантаження (більш легкий випадок), і стенокардію спокою, коли напади можливі без будь-якої навантаження.

При нападі стенокардії людині потрібно сісти або лягти, постаратися заспокоїтися і покласти під язик 1-2 таблетки нітрогліцерину. Це повинно знизити біль протягом декількох хвилин. Викликати «швидку допомогу» при такому нападі не обов’язково.

Зовсім іншими дії будуть при підозрі на інфаркт міокарда. Так само як і стенокардія, він проявляється болями за грудиною або трохи лівіше неї, однак цей біль настільки сильна, що людина може навіть втратити свідомість, і не знімається нітрогліцерином.

Нерідко вона не проходить навіть після ін’єкції промедолу (наркотичного засобу) Вона також віддає в ліву руку і ліву лопатку, а іноді і в ліву половину голови і шиї, рідше – в щелепу. Інфаркт можна розглядати як стадію стенокардії. Причиною інфаркту, як правило, є дуже сильні навантаження, частіше емоційного характеру.

Людина блідне, а кінчики пальців і губи у нього синіють. Іноді він починає задихатися, можуть виникати нудота і блювота.

Однак причиною болю в грудях може бути не тільки захворювання серця. Захворювання легенів, такі як тромбоемболія легеневої артерії і пневмоторакс, теж можуть викликати дуже схожі болі.

Найчастіше їх плутають з інфарктом міокарда. Біль, пов’язана з органами дихання, посилюється при розмові, кашлі і спробі глибоко вдихнути.

Вона завжди стає причиною сильної задишки, відчуття нестачі повітря.

Ще одна причина болю в грудях – захворювання травної системи. Найчастіше це виразка шлунка або дванадцятипалої кишки. Якщо вона проривається, виникає різкий біль, епіцентр якої знаходиться в області сонячного сплетіння. Цей біль рідко куди-небудь віддає і часто стає причиною сильної нудоти і блювоти.

Панкреатит – запалення підшлункової залози – теж викликає сильний біль на кордоні грудної клітини і живота. Зазвичай це оперізуючий біль, яка нерідко поширюється точно так же, як біль при інфаркті міокарда: в ліву руку і ліве плече.

Також причиною болю в грудях може бути запалення нервів, що проходять уздовж ребер. У цьому випадку біль нікуди не поширюється і має чіткі межі. Вона також може посилюватися при глибокому диханні, а ось розмовляти не заважає.

При виникненні будь-якої сильної болі в грудях, а також при нападі стенокардії, які не що знімається нітрогліцерином, потрібно негайно викликати «Швидку допомогу». Хворого покладіть в ліжко, видаліть з кімнати всіх спостерігачів.

Натовп і суєта тільки будуть нервувати його, так само як і всілякі поради. Постарайтеся заспокоїти хворого, оскільки сильні емоції погіршать його стан.

Можна використовувати заспокійливі засоби (наприклад, настоянку валеріани).

Не можна використовувати зігріваючі компреси, особливо якщо ви не впевнені остаточно, що стало причиною болю. Якщо при захворюванні нервів компрес дійсно допоможе, то при панкреатиті або виразці він зробить тільки гірше. Краще не ризикувати.

Постарайтеся, щоб людина якомога менше розмовляв, особливо якщо причиною болю стали захворювання дихальної системи. Також по можливості потрібно стримувати кашель.

Якщо після сильного нападу болю в грудях людина втратила свідомість, потрібно в першу чергу перевірити серцебиття і дихання, щоб у разі потреби почати серцево-легеневу реанімацію. Якщо немає необхідності в реанімації, укладіть людини так, щоб його ноги були трохи підняті, дайте йому понюхати нашатирний спирт. Це допоможе привести його до тями.

Біль у грудях

Що робити при виникненні болю в грудях?

Відповідь на питання «Через що виникає біль в грудній клітці?» Не може бути однозначним, оскільки причин, що викликають такі клінічні прояви, чимало. Перш за все, при раптовій появі болю в грудній клітці, особливо якщо вона локалізується зліва або за грудиною, необхідно виключити серцеву патологію. Біль може бути ознакою серйозних захворювань серця, таких як гострий інфаркт міокарда, напад стенокардії, міокардит та ін. Якщо у Вас вперше з’явився біль в лівій половині грудної клітки або за грудиною, терміново зверніться до кардіолога. Біль у грудній клітці також може бути викликана також захворюваннями легенів, стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.

Однак найчастіше біль в грудній клітці пов’язана з ураженням опорно-рухового апарату. Больовий синдром, причинами якого є захворювання хребта, позначають терміном «вертеброгенная торакалгий».

Захворювання, що викликають біль в грудній клітці

Міжреберна невралгія

Це одна з найчастіших причин болю в грудній клітці.

Виникає вона через роздратування міжреберних нервів внаслідок різних причин: спазм м’язів внаслідок інтенсивного фізичного або емоційного навантаження, переохолодження; травми ребер, хребта; дегенеративні зміни хребта.

У ряді випадків поява міжреберної невралгії передує герпетичної інфекції. При лікуванні міжреберної невралгії застосовуються лікувально-діагностичні блокади, підбирається індивідуальний курс консервативного лікування.

Травми

 • Перелом ребер. Зустрічаються при сильному ударі в область грудну клітку або після падіння. При цьому виникає сильний біль, що підсилюється при вдиху або при активних скручують рухах тулуба. Якщо виникнення болю в передній частині грудної клітини передувала травма, негайно зверніться до травматолога.
 • Компресійні переломи грудного відділу хребта. Зустрічаються найчастіше у літніх людей, виникають на тлі остеопорозу. Появі болю може передувати падіння, різке підняття важких предметів, але компресійні переломи можуть виникати і без видимого провокуючого фактора. Виявляються компресійні переломи на рентгенографії, комп’ютерної томографії або МРТ грудного відділу хребта. Якщо встановлено діагноз «компресійний перелом», існує ряд процедур, які можуть допомогти швидко позбутися від болю: см. Епідуральна блокада, радіочастотна абляція нервів, периферична блокада.

Міозити і миотонический синдром

Однією з найбільш частих причин болю в спині є ураження м’язів грудного відділу хребта і грудної клітки. Причиною болю служить микротравматизация або спазм м’язів. Часто «м’язові» біль виникає після фізичного навантаження, занять спортом, переохолодження.

Як правило, біль в таких випадках залежить від положення тіла і посилюється або при активних рухах, або навпаки в спокої, вночі. Даний вид болю в грудній клітці частіше зустрічається у молодих людей і людей середнього віку.

Оперізуючий лишай

Як правило, діагноз «оперізуючий лишай» або «оперізуючий герпес» не викликавши складності при діагностиці: для цього захворювання характерна бульбашкова висип по ходу міжреберних проміжків.

Однак біль по ходу ребер може передувати появі висипань або збережуться значний час після загоєння бульбашок. В останньому випадку виникає таке ускладнення, як постгерпетична невралгія.

Дорсопатии

Поняття «дорсопатія» об’єднує в собі ряд дегенеративно дегенеративно-дистрофічних змін хребта

 • Грижа міжхребцевого діскаГрижа міжхребцевого диска в грудному відділі хребта зустрічається відносно рідко і проявляється, як правило, прострілюючого болем по ходу міжреберних проміжків, причому інтенсивність болю залежить від положення тіла. Хорошим знеболюючим ефектом при грижі в грудному відділі хребта мають епідуральна блокада, радіочастотна абляція
 • Фасеточний синдром або спонділоартрозЗаболеваніе викликано артрозом дугоотростчатих (фасеточних, міжхребцевих) суглобів. Виявляється локальним болем в грудному відділі хребта, особливо посилюється при розгинанні, тривалому стоянні і при зміні положення тіла з горизонтального у вертикальне. Біль, що виникає внаслідок фасет-синдрому, триває місяцями і роками, інтенсивність її згодом наростає. Позбутися від цієї болісної болю на тривалий час допоможе радіочастотна абляція фасеткових суглобів.

Синдром Титце

Якщо біль локалізується в передній частині грудної клітини, в місці прикріплення ребер до грудини, можливо причиною її є остеохондрит-запалення хрящової тканини, що носить також назву «синдром Титце».

При цьому захворюванні інтенсивність болю наростає при русі або на висоті глибокого вдиху.

Допомогти при даному захворюванні може грамотно підібрана консервативна терапія і периферична блокада

Діагностика болю в грудній клітці

Діагностика болю в лівій половині грудної клітини повинна починатися з виключення серцевих захворювань. Необхідно виконати ЕКГ, звернутися до кардіолога.

Додатково лікар може призначити ЕхоКГ, холтерівське моніторування ЕКГ.

Для болю в грудній клітці, пов’язаної з дегенеративними змінами хребта найбільш інформативним методом діагностики є МРТ грудного відділу хребта, для травматичних ушкоджень – рентгенографія і КТ.

Так як біль в грудній клітці може бути викликана захворюваннями внутрішніх органів, для визначення характеру захворювання, яке призвело до появи больового синдрому, перед обстеженням необхідна консультація фахівця: лікар збирає анамнез (історію) хвороби. З’ясовує скарги хворого і обставини появи болю. Потім фахівець проводить фізикальне обстеження: пальпує живіт, слухає тони серця і дихання, перевіряє рухливість суглобів, визначає локалізацію больових точок, оцінює неврологічний статус.

Лікування болю в грудях

Як уже згадувалося, у випадку з синдромом торакалгии, фахівці нашої Клініки болю спрямовують усі зусилля на усунення першопричини захворювання.

Всі процедури проводяться дипломованими лікарями з великим досвідом роботи. Ми підвищимо якість вашого життя, виключивши з неї біль!

12 причин болю в грудях

Ниючий від болю груди, як правило не варто про це турбуватися. Болі можуть виникнути з багатьох причин, від спортивних тренувань до прийому ліків. Ось, що потрібно знати перед тим, як звернутися до лікаря.

Що викликає біль в грудях?

Як тільки жінка відчуває біль в грудях, відразу виникає думка – «РАК!» Однак, біль в грудях дуже рідко пов’язана з раком молочної залози.

«Болі в грудях дуже рідко, рідко пов’язані з раком», – говорить Монік Суейн, доктор медичних наук, акушер і гінеколог в Медичному центрі Генрі Форда в Детройті.

Існує два типи болю в грудях: Циклічна біль, яка пов’язана з менструальним циклом, вона найчастіше вражає обидві груди. Нециклічного біль виникає з якоїсь іншої причини і не відповідає місячній схемою. Вона може охоплювати одну або обидві груди, всю груди або тільки частина її.

Найчастіше біль у грудях проходить сама по собі. Однак, поговоріть з лікарем, якщо біль не зникне через тиждень або два, або якщо вона заважає вашій нормальній життєдіяльності. До лікаря необхідно звернутися до лікаря, якщо у вас є інші симптоми, включаючи пов’язані з вашим менструальним циклом, виділення із сосків або ознаки інфекції, такі як почервоніння, набряк і печіння.

Наведемо кілька причин виникнення болю в грудях

Певний період менструального циклу

Дві третини болю в грудях викликані викидами естрогену і прогестерону протягом менструального циклу.

«Гормональна біль в грудях може трапитися з будь-якою жінкою, у якої наближається менструація», – говорить доктор Суейн. «Не має значення, 14 вам років або 44, якщо у вас йде менструальний цикл, то існує ризик наявності періодичної болю в грудях».

Зазвичай ви відчуваєте біль в грудях, яка пов’язана з приходом менструації, яка може бути як зовнішньої, так і внутрішньої. Більшість людей описують біль як тягне, ніж як різку.

Для деяких жінок досить просто знати, що біль зникне, як правило, через тиждень або 10 днів. Інші жінки шукають допомоги від безрецептурних знеболюючих препаратів. Існує один схвалений FDA рецептурний препарат для лікування болю в грудях, званий даназол, однак у нього (як і інших рецептурних знеболюючих) можуть бути серйозні побічні ефекти.

Для зниження менструальної болю в грудях має значення і харчування: вживання більшої кількості лляного насіння може знизити больовий ефект, так само може дотримуватися дієти з низьким вмістом жирів, багатою складними вуглеводами, вказує доктор Суейн.

Ви вагітні

Перший триместр вагітності приносить вихор гормонів, який може викликати не тільки зміни настрою, тягу до їжі, втома, нудоту і блювоту, а й біль у грудях.

За словами Дженніфер Ву, доктора медичних наук, акушера-гінеколога лікарні Ленокс Хілл в Нью-Йорку Дженніфер Ву, «Біль пов’язана з« гострими гормональними змінами », в тому числі в людському хоріонічний гонадотропін.

Біль зазвичай тимчасова. На другому і третьому триместрі біль буде менше або її взагалі не буде.

Ви годуєте грудьми

Годування дитини грудьми абсолютно природно, але воно також може викликати дискомфорт і біль. Ви можете відчути біль, коли дитина починає смоктати молоко, або якщо його або її рот неправильно розташувався на соску. Перша біль поступово йде, а друга може бути прибрана шляхом зміни положення дитини.

Вологість губ вашої дитини може також викликати хворобливість на сосках у зв’язку з виникненням мікротріщинок. Поговоріть з лікарем або консультантом по лактації про те, як впоратися з цими симптомами, оскільки вони можуть привести до інфекцій.

Ваші груди також може бути пошкоджена при годуванні, якщо у вас є інфекція в молочних протоках. У цьому випадку «молочні протоки дуже опухають», – говорить доктор Ву. «Вони можуть засмітитися». Зверніться до свого лікаря, якщо біль в грудях при годуванні триває більше пари днів.

Ви приймаєте певні ліки

Будь-який тип ліків, який містить гормони – протизаплідні, гормональні, для лікування безпліддя, – також може викликати біль у грудях, як при скачках природних гормонів в процесі менструального періоду.

Але впливати можуть і інші типи ліків. Наприклад, антидепресанти, відомі як селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), можуть викликати біль у грудях, а хлорпромазин, антипсихотик, можуть привести до серйозних больових відчуттів. Причини цього на сьогоднішній день не зовсім ясні. Деякі серцеві препарати також можуть викликати біль у грудях.

Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ліки призводить до больових відчуття, вам може бути запропоновано альтернативне лікування.

Кіста

Кісти поширені у жінок 35 років і старше. «Кіста являє собою закупорену грудну залозу з рідинним накопиченням», – каже Тереза ​​Беверс, доктор медичних наук, директор Центру профілактики раку в Університеті штату Техас в Х’юстоні.

Кісти, як правило, нешкідливі, але вони можуть бути болючими. «Якщо [рідину] розтягує стінки цього каналу, тканину, то вона може стати чутливою і дуже болючою», – говорить д-р Беверс.

Лікування залежить від вашого віку, від того, наскільки великі кісти, і від ступеня їх хворобливості. Ви можете вирішити нічого не робити, або ваш лікар може видалити рідину, щоб полегшити біль.

У вас була операція

Будь-яка травма грудей може викликати біль. Це може бути операція, біопсія, травма від ременя безпеки або навіть від простого удару.

Безпосередньо після травми, іноді в період до двох років, може статися некроз тканин, який проявляється у вигляді потовщення або грудочок в грудях. До цього часу ви не завжди можете згадати початкову травму, але, на щастя, це не небезпечно і не потребує лікування.

У вас оперізуючий лишай

Оперізуючий лишай є більш пізнім проявом вірусу вітряної віспи. Будь-, у кого була вітряна віспа, в дитинстві, в більш дорослому віці може отримати ускладнення у вигляді оперізуючого лишаю, але груди вважається пошкодженої інфекцією, тільки в тому випадку, якщо нею з’явиться висип.

Дана висип може бути дуже болючою, з зудять пухирями, які можуть лопатися. У вас також може бути підвищена температура, головний біль і чутливість до світла.

Оперізуючий лишай зазвичай триває від двох до шести тижнів. Лікарське лікування його відсутній. Противірусні препарати можуть прискорити лікування. Ваш лікар може також призначати болезаспокійливі засоби, антидепресанти і протизаплідні засоби, які можуть допомогти полегшити біль.

Ви перенапружилися м’язи

Травма вашої мускулатури після жорсткої тренування може відчуватися як біль у грудях, хоча травма насправді знаходиться в іншому місці. Для полегшення м’язового болю зазвичай досить теплових і безрецептурних болезаспокійливих засобів; ваш лікар може рекомендувати щось більш сильне, якщо біль сильніша.

Проблеми з м’язами – це всього лише один вид болю, яка виникає за межами, але відчувається в грудях. Інші причини включають пневмонію, печію, проблеми з хребтом, хвороба жовчного міхура, серцеві захворювання і артрит шиї.

Звичайно, не забувайте про будь-якої болю в грудях, яка може бути ознакою серцевого нападу. Інші симптоми серцевого нападу у жінок можуть включати в себе тиск, тяжкість в середині грудей; плутане дихання; біль в руках, спині, шиї, щелепи або шлунку. Зателефонуйте в швидку допомогу відразу ж, якщо ви вважаєте, що у вас серцевий напад.

У вас великий розмір грудей

Великий розмір грудей може викликати достатню напругу, щоб розтягнути грудні зв’язки і тканини. Це може викликати біль не тільки в грудях, а й, можливо, в спині, шиї і плечах.

«Жінки з більшою грудьми мають біль в грудях, однак зазвичай у цих жінок також виникають інші проблеми, такі як біль в спині і біль в плечі», – говорить доктор Суейн.

Пошук правильного, підтримуючого бюстгальтера може значно допомогти полегшити цей тип болю. Ви також можете спробувати безрецептурні болезаспокійливі засоби. При сильному болі ви можете розглянути рецептурні процедури, такі як тамоксифен або даназол, але побічні ефекти від їх вживання можуть бути серйозними.

У крайніх випадках деякі жінки вибирають операцію зі зменшення грудей.

Ви носите неправильний ліфчик

Неправильний бюстгальтер може викликати біль, навіть якщо у вас невелика груди. «Велику частину часу жінки носять бюстгальтери, які занадто великі», – говорить доктор Суейн, і занадто великий бюстгальтер не підтримує груди.

Занадто маленький бюстгальтер не набагато краще, так як він стискає груди. Д-р Суейн каже, що якщо бюстгальтер заподіює в грудях біль, необхідно вибрати більший розмір.

Вона також рекомендує встановити в відділ або спеціалізований магазин, де ви можете купити якісний бюстгальтер. «Конкретні бренди мають більш анатомічно грамотне будова, ніж інші», – говорить вона.

Ви наближаєтеся до менопаузи

Жінки, що наближаються до менопаузи, можуть відчувати хворобливі розпирання в грудях, звані проточною ектазією. Це викликає накопичення рідини. «Даний процес може викликати біль в сосках і ареолах», – говорить д-р Суейн.

Інші симптоми можуть включати виділення з соска.

Даний стан може бути знижено теплими компресами. Однак, якщо біль не зникне, ваш лікар може порекомендувати хірургічне втручання або лікарське лікування.

У вас може бути запальний рак молочної залози

Це один з небагатьох випадків, коли рак молочної залози може насправді включати біль. Запальний рак молочної залози – рідкісна і агресивна форма захворювання, яка складає від 1 до 5% всіх випадків раку молочної залози.

У людей із запальним раком молочної залози ракові клітини перешкоджають лімфатичних судинах в шкірі грудей, викликаючи почервоніння, набряк і запалення приблизно на третині грудей. Шкіра може також здаватися виразок через накопичення лімфатичної рідини. Іноді ви можете відчувати клубок, але зазвичай це не так.

Запальний рак молочної залози частіше зустрічається у молодих жінок, афроамериканських жінок і жінок з ожирінням – і зазвичай він лікується хірургічним втручанням, хіміотерапією і / або радіацією. Також іноді використовуються цільові методи лікування.

Багато з цих симптомів також можуть бути пов’язані з інфекцією або травмою. Не панікуйте, але необхідно відразу ж звернутися до лікаря!

Previous Що робити, якщо у дитини синусова аритмія?
Next Що означає і чим небезпечний низький холестерин в крові?

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *