Щеплення від ВПЛ: показання та протипоказання, вікові критерії, думка лікарів


Прививка от ВПЧ: отзывы врачей и до какого возраста стоит делать?

Робити щеплення чи себе від вірусу папіломи людини (ВПЛ) – досить актуальне питання серед пацієнток гінеколога. Думки з цього приводу і серед жінок, і серед докторів розділилися на два протилежні табори. Одні вважають вакцинацію справжньою панацеєю, інші – біологічною зброєю проти людства, що призводить до жіночого безпліддя.

Класична медицина відносить ВПЛ до числа досить невибагливих вірусів, що мають більше сотні різновидів. Хвороботворний організм без праці проникає в тіло жінки і локалізується в нижній частині її статевої системи.

Якщо сил імунної системи “господині” не вистачить для того, щоб побороти вірус, він за умови виникнення відповідної середовища інтенсивно розростається, провокуючи розвиток дисплазії шийки матки (передраковий стан) або поява менш небезпечних для здоров’я аногенітальних кондилом. Тому більшість фахівців все ж виступають за проведення вакцинації.

Механізм дії вакцини від ВПЛ

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Щеплення від ВПЛ діє таким же чином, як і будь-які інші препарати, призначені для вакцинації. Що потрапили всередину антитіла викликають в організмі імунну пам’ять, необхідну для захисту органів від впливу хвороботворного вірусу.

Лікарські засоби, призначені для вакцинації, не містять ракових клітин або живого вірусу. У їх складі присутній тільки білкові частинки, зовні схожі з вірусом, чого цілком достатньо для розпізнавання організмом небезпечного агента.

Вакцинація не несе небезпеки для жінки або дівчинки.

Чи потрібно робити щеплення від вірусу папіломи людини: за і проти

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Своєчасно проведена вакцинація є хорошим захистом від впливу вірусу.

Однак не варто забувати, що щеплення не є довічним страховим полісом від розвитку раку шийки матки і не дає 100% гарантії того, що захворювання не потурбує пацієнтку протягом життя. Адже причиною розвитку пухлини також можуть стати і багато інших чинників.

До числа недоліків вакцини від ВПЛ можна віднести можливу появу алергічної реакції на щеплення.

З якого і до якого віку роблять?

Ідеальним віком, в якому роблять щеплення, є 9-12 років. Вакцинація проводиться за згодою батьків.

Висока ефективність захисту пояснюється відсутністю у дівчинки статевих партнерів, які можуть стати джерелом інфікування. Дорослі жінки, що живуть статевим життям, також можуть пройти вакцинацію.

Однак в цьому випадку слід пам’ятати про те, що ефективність щеплення може бути нижчою, оскільки в момент введення препарату в організм пацієнтка може бути вже заражена вірусом ВПЛ або мати розвинену дисплазію шийки матки.

Куди ставлять укол?

Препарат від ВПЛ вводять тільки внутрішньом’язово. Якщо ввести ліки підшкірно, воно може втратити власні властивості. Для введення вакцини використовують зону стегна або плеча, оскільки саме тут м’язовий шар прекрасно розвинений і близько підходить до шкірного покриву.

Схема вакцинації від HPV

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Вакцинація від ВПЛ проводиться строго за схемою, що дозволяє досягти максимальної ефективності. Схема вакцинації передбачає проведення трьох щеплень.

Згідно класичною схемою, перерва між першим і другим введенням вакцини становить два місяці, а між другим і третім – чотири.

Але при необхідності також допускається і більш часте введення. Можна робити друге щеплення через місяць після першої, а третю – через два місяці після другої.

Чи можна робити щеплення від папіломи-вірусної інфекції, якщо людина вже заражений?

Робити щеплення, якщо людина вже заражений, можна, але це не принесе бажаного ефекту. Вірус папіломи є доброякісним утворенням, видалити яке з організму за допомогою щеплення не можна. Вакцина використовується тільки для запобігання дії ВПЛ, але ніяк не для його знешкодження і видалення.

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

назви препаратів

Для вакцинації жінок проти папіломовірусу можуть застосовуватися такі лікарські препарати, як Церварикс, Гардасил і деякі інші препарати. Перераховані варіанти вакцини є найбільш популярними і ефективними.

Протипоказання до застосування

Наявність вірусу папіломи в організмі не є протипоказанням до застосування препаратів проти ВПЛ. Але в цьому випадку необхідно в обов’язковому порядку проконсультуватися гінекологом.


Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Прямою забороною для проведення вакцинації є:

 • алергія на один з компонентів, що входять до складу лікарського засобу;
 • вагітність;
 • загострення багатьох захворювань.

Якщо причиною скасування вакцинації є хронічний недуга, щеплення проводять після одужання пацієнтки.

Реакція на вірусне навантаження: норма і відхилення показників

Як правило, вакцина переноситься пацієнтками добре.

У деяких випадках все ж можлива поява патологічних реакцій, які прийнято відносити до числа ускладнень:

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

 • кропив’янка;
 • больові відчуття в місці введення ліків;
 • головний біль;
 • непритомність;
 • алергія;
 • біль в м’язах або кістках;
 • Загальна слабкість.

Ускладнення проходять протягом доби.

Якщо симптоматика не слабшає, а навпаки – набирає силу, зверніться за допомогою до лікаря.

Чи може бути безпліддя після щеплення від папіломавірусу?

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Дане питання цікавить багатьох жінок і батьків дівчаток. Численні дослідження, проведені фахівцями, все ж показали, що до безпліддя може привести запущена дисплазія і ракові утворення на шийці матки.

Сам же препарат здатний викликати такі серйозні ускладнення тільки в тих випадках, коли ліки було введено при наявності у пацієнтки очевидних протипоказань до проведення вакцинації.

Скільки коштує щеплення від вірусу папіломи людини: середні ціни

Середня вартість препарату в аптеках може варіюватися в межах від 6000 до 6700 рублів. Також можливі коливання в ту або іншу сторону, оскільки сучасні продавці ведуть різну цінову політику.

Відгуки лікарів і пацієнтів

Відгуки пацієнток і лікарів про вакцинацію проти ВПЛ:

 • Юля, 29 років . Сьогодні на прийомі дізналася, що у мене є легка дисплазія. Лікар призначила деякі медикаменти. Сказала, що найімовірніше після завершення курсу мені буде зроблено щеплення від ВПЛ, тому що це вірус з високим ступенем онкогенности. Дітей у мене немає, тому трохи переживаю. Адже ходили чутки, що це щеплення викликає розвиток безпліддя;
 • Катя, 32 роки . Мені робили таке щеплення 3 роки тому. Кололи Церварикс. Було страшно через чутки про безпліддя, яке викликає ці ліки. Але лікар мене заспокоїла. Сказала, що таке може бути, тільки якщо зробити укол при наявності протипоказань, а у мене їх не було. Рік тому у мене народився абсолютно здоровий синочок. Тому міфи про безпліддя можу сміливо спростовувати;
 • Ольга Іванівна, акушер-гінеколог . Рекомендую своїм пацієнткам проходити вакцинацію від вірусу папіломи. ВПЛ – небезпечний агент, здатний волати рак шийки матки. Ідеальним періодом для проходження вакцинації є вік 9-12 років, поки дівчата не мають статевих партнерів. Робити вакцину дорослим жінкам краще тільки після консультації з гінекологом. Однак щеплення не можна вважати довічної захистом від раку шийки матки. Оскільки даний вид захворювання здатні викликати і інші чинники, регулярне обстеження на предмет наявності онкологічного захворювання скасовувати не варто.

Вакцинація від ВПЛ не є обов’язковою. Робити щеплення чи ні – залежить від особистих переваг пацієнтки і індивідуального думки про процедуру подібної спрямованості.

Особливості діагностики та лікування ВСД у дітей

Щеплення від папіломи: сенс ставити до і після зараження

Щеплення від папіломи знижує ризик утворення наростів. Доброякісна пухлина (її ще називають ВПЛ), яка з’являється на слизових або на шкірі. Освіта схоже на сосочок, покритий щільною оболонкою.

Такі судини можуть з’явитися навіть при народженні дитини. Але іноді їх природа пояснюється зараженням вірусною інфекцією. Найчастіше страждають статеві органи. Кількість видів налічує близько 100 різновидів.

Деякі проходять самі по собі, а деякі несуть небезпеку.

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Трохи про папіломах

Зазвичай папіломи утворюються у пацієнтів, які мають слабкою імунною системою. Людина з міцним імунітетом, навіть якщо заражається цією хворобою, він її практично не помічає, і вона проходить сама по собі з невеликою симптоматикою.

Інша справа заражені пацієнти зі слабким імунітетом. Папіломи видаляються хірургічним шляхом, але вони можуть спровокувати розвиток захворювань. Наприклад, рак шийки матки, носоглотки, вульви, ануса, ротової порожнини.

Зараження відбувається, як тільки підліток починає активне статеве життя. Саме в цей момент організм стає найбільш вразливим до статевих інфекцій. Статистика свідчить, що кожен рік до цього захворювання піддаються близько 470000 пацієнток з усіх країн світу. З них 80% – це країни третього світу.

Звичайно, заразитися можна не тільки через статевий зв’язок. Зазвичай пацієнти з таким діагнозом надходять в клініку з симптомами в анус, ротової порожнини – тобто там, де відбувався контакт.

Але передача вірусу може статися через звичайне рукостискання. Так як інфекція поширюється контактним способом.

Якщо в пологовому відділенні не дотримуються санітарні норми, тоді папілома може проникнути під час сутичок і передатися дитині.

Незважаючи на те, що інфекція контактного роду, презерватив не завжди рятує від такого хвороби, тому що хвороба передається не тільки статевим шляхом. Будь-який контакт з шкірою може стати причиною виникнення пухлин.

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Але в кров інфекція не потрапляє. Зазвичай глибокі шари епідермісу стають для вірусу своєрідним будинком. А сам вірус починає розмножуватися усередині клітин. Місця з підвищеною вологістю можуть бути рознощиком зарази. А саме: лазні, сауни, громадський пляж, басейни. Тобто – саме ті місця, де на людину практично немає одягу, а сам він перебуває в сирому середовищі.

Як з’явилася вакцина від папілом

Теоретична робота над хворобою почалася в 1940 році. Російський вчений Л. А. Зільбер перебував у в’язниці. Там він досліджував рак. Тоді він висунув теорію про те, що пухлини провокуються вірусом, але сам по собі вірус є всього лише ініціатором в освіті наростів.

Грунтуючись на знаннях Л. А. Зільберта в 1980-х роках, в США почалося практичне дослідження проблеми. При цьому над вакциною працювали одночасно три дослідних інститути:

 • медичний центр університету Джорджтауна;
 • університет Рочестера;
 • національний інститут раку США;
 • університет Квінсленда (єдиний університет, який перебував не в США, а в Австралії).

У 2006 році почалися перші випробування вакцини проти вірусу ВПЛ. Вона була випущена під брендом «Мерк & Ко» і була названа «Гардасил». Через рік вакцина поширилася в 80 країнах світу. В цей же рік інша компанія «ГлаксоСмітКляйн почала власну розробку препарату від ВПЛ. І в 2007 році вакцина вже була сертифікована.

Щеплення від вірусу папіломи запобігають зараженню двох типів вірусу (16 і 18 номер). Ці різновиди провокують близько 70% захворювання раку шийки матки по всіх країнах (включаючи країни третього світу).

Кому і як роблять щеплення від ВПЛ

Об’єктом для розвитку пухлин стають особини жіночої статі. Тому щеплення від папіломавірусу включена в програми по зміцненню імунітету:

 • в США обов’язково проходять вакцинацію особини жіночої статі, яким виповнилося 11 – 12 років;
 • у Франції щеплення проходять дівчинки з 11 років;
 • в Німеччині цей вік від 12 до 17 років;
 • в Австрії обов’язкове щеплення від ВПЛ роблять з 9 до 17 років.

В інструкції препарату зазначено, що вакцина показана для жінок від 9 до 25 років, які ще не мали можливість заразитися вірусом. Навіть якщо у них був сексуальний досвід.

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Вакцинація ділиться на три етапи. При цьому між першим і другим етапом повинно пройти не менше двох місяців. А між другим і третім етапом – не менш чотирьох місяців. Якщо щеплення роблять вагітній жінці, тоді останній етап переноситься на післяпологовий період (терміни обговорюються з лікарем). Але краще вакцинувати свій організм вже після пологів.

Наскільки ефективна вакцина

В результаті випробувань було виявлено, що щеплення від папіломи для людини безпечна, якщо прищеплювати правильно, з дотриманням санітарних норм. Обидві вакцини, які запобігають вірус №16 і вірус №18 дають потрібний ефект, якщо робити щеплення до того, як об’єкт заразився штамом вірусу. У зв’язку з цим краще вакцинувати об’єкт до першого сексуального досвіду.

Вакцина була розроблена з метою запобігання хвороби. Але лікувати саму хворобу, коли пішов процес зараження вона не в змозі.

У деяких випадках препарат дозволяє запобігати у особин чоловічої статі виникнення статевих кондилом.

Крім цього захворювання вакцина знижує ризик виникнення ракових утворень (в тому числі статевого члена і раку прямої кишки). Але дослідження не до кінця об’єктивні.

Це пов’язано з тим, що відсоток ракових утворень у чоловіків набагато нижче, ніж у жінок. А дослідження не проводять у зв’язку з тим, що вкладені гроші не окуплять себе.

У гомосексуалістів ризик зараження ВПЛ значно зростає, ніж у чоловіків-натуралів. А ті гомосексуальні пари, що практикують зміну ролей, піддаються впливу інфекції з більшою ймовірністю, ніж інші партнери. Це пов’язано з тим, що у гомосексуалістів статевий акт відбувається через анус або ротову порожнину. А саме там знаходиться сприятливе середовище для розмноження папілом.

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Не можна замінити щеплення від ВПЛ на скринінг. Ці дві процедури бажано проводити, синхронно обумовлюючи послідовність з лікарем. Статистика показує, що у тих особин жіночої статі, які пройшли вакцинацію, в 99% випадків розвинулися захисні антитіла. А країни, які практикують цей метод запобігання папілом, знизили ракові захворювання шийки матки на 63%.

Побічні ефекти і різні реакції на вакцину

Як будь-які ліки вакцина проти вірусу папіломи людини має свої побічні ефекти:

 • в місці введення вакцини може спостерігатися біль протягом кількох днів;
 • область навколо уколу може свербіти, набрякати і червоніти;
 • в деяких випадках у пацієнтів спостерігалося підвищення температури тіла;
 • іноді пацієнти почували себе після введення препарату втомленими.

Ці симптоми загальна реакція імунної системи на штам вірусу. Нічого страшного в цьому немає. Але так як такі симптоми відбуваються не у всіх пацієнтів, краще повідомити лікаря про свої нездужання.

Протипоказання

У нашій країні немає обов’язкової програми вакцинації від папілом. Це робиться виключно на добровільній основі. Тому, перш ніж робити щеплення від папіломавірусу, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Але, в будь-якому випадку, вакцина протипоказана:

 • для осіб, які мають непереносимість одного з компонентів препарату;
 • якщо у пацієнта виникла алергічна реакція після одного з етапів (першого або другого) вакцинації;
 • протікання гострої хвороби (грип, ГРВІ тощо);
 • різкі загострення під час хронічної хвороби.

Проблема з вагітними жінками розділило лікарів на два табори. Одні вважають, що робити щеплення від ВПЛ під час вагітності можна, але тільки перші два етапи. А третій переноситися на післяпологовий період. Але інші лікарі вважають, що щеплення треба робити або до зачаття дитини, або вже після його народження. І це тільки в тому випадку, якщо партнер не заразив папилломой свого партнера.

Коли у пацієнтів виникає гостре протікання хвороби, вакцинацію відкладають до повного одужання. В цьому випадку пацієнту рекомендують утриматися від статевих контактів.

Громадська думка «за» і «проти»

Будь-яка вакцина, наскільки б ефективна вона не була завжди «розбиває» людей на кілька таборів. Серед них є ті люди, які бачать ефективність препарату. А є ті, які виступають проти такого методу запобігання хвороби. Але є і такі, які шукають в цьому вигоду.

На території колишнього СРСР, зокрема Росії вакцина проти папіломавірусу не входить в курс обов’язкових щеплень. Тому вся відповідальність перекладається на плечі батьків, у яких дитина скоро почне статеве життя. Але в європейських країнах і США це викликало саме справжнє протистояння.

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

З одного боку американський національний інститут раку вважає, що вакцинація населення позбавляє жінок від проведення таких неприємних процедур, як біопсія, інвазивні маніпуляції і ПАП мазки. Вони вважають, що щеплення від папіломавірусу значно знизили смертність за останні роки. У Росії про це тільки згадали медики, коли редакція «Російська газета» провела «круглий стіл».

Але, з іншого боку, на сторону батьків встали деякі консервативні організації та релігійні громади. Прецедентом стало те, обов’язкове проведення таких щеплень для підлітків позбавляє батьків їх прав.

Ще одним аргументом проти обов’язкової вакцинації стало те, що підлітки, отримавши захист від такого захворювання, почнуть раннє статеве життя. Так як незміцнілу свідомість влаштовано інакше.

Почуття безпеки призведе до того, що він буде забувати про використання елементарного презерватива під час статевого акту. Медичні страхові компанії теж виступили проти обов’язкової вакцинації населення.

Але з їх точки зору, витрати на препарат занадто високі.

Профілактика і лікування папілом

Освіта папілом говорить про те, що імунна система організму перебуває в ослабленому стані. Тому, щоб запобігти рецидиву, слід підтримувати свій організм в укріпленому стані:

 • займатися спортом;
 • вживати додатковий комплекс вітамінів і мінералів;
 • робити вилазки на природу;
 • виробити режим харчування.

Якщо ви любитель м’ясних, і жирних страв, потрібно просто знизити кількість шкідливої ​​їжі. Додати в раціон свіжі салати з овочів. А взагалі краще їсти потроху, але часто.

Якщо нарости почали з’являтися на тілі, ні в якому разі не можна їх відривати самостійно. Лопнули бульбашки можуть поширити інфекцію на інші ділянки шкіри. Якщо хвороба тільки почала себе проявляти, слід тут же звернутися до дерматолога. Не можна чекати поки нарости збільшаться в розмірах і покриються грубої кіркою.

Перш ніж лікувати хворобу, необхідно виявити джерело захворювання.

Це може бути не тільки гінекологічні хвороби, але ще і різного роду захворювання кишечника, шлунково-кишкового тракту, онкологічні проблеми.

Це необхідно робити в спеціалізованих лікувальних установах. Тому, коли бородавки почали утворюватися на тілі, лікар спочатку спостерігає за симптомами хвороби. І тільки потім призначає лікування.

Щоб зцілити організм від хвороби, призначається комплексне лікування, яке включає:

 • позбавлення від вірусних інфекцій;
 • підвищення імунної системи;
 • видалення пухлин.

Нарости видаляють за допомогою таких методів. А саме:

 • лазер;
 • азот;
 • радіохвилі;
 • хімічна коагуляція.

Ці методи досить ефективні, стерильні і не залишають шрамів.

Але є ще кілька способів вирішення проблеми. Наприклад, електрокоагуляція. Ефективність методики це повне позбавлення від папілом. Після операції немає ніяких слідів – шкіра стає чистою і гладкою.

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Ще один метод – це впровадження в сам інфікований вогнище особливих інтерферонову коштів, які запускають роботу імунітету в цій області. Цей метод працює ефективно з озонотерапією. Вірус засинає на 5 – 10 років, а організм за цей час виробляє антитіла.

висновок

Папіломи – в наш час дуже серйозна проблема. І пов’язано це в першу чергу з тим, що підлітки дуже рано вступають в статеве життя.

Якщо від звичайних венеричних захворювань може врятувати презерватив, то у випадку з папіломавірусом це не допоможе. Адже інфекція передається через будь-який відкритий ділянку шкіри.

А вакцина дозволяє зменшити ризик провокування таких небезпечних захворювань, як рак шийки матки.

Препарат не внесений в обов’язковий календарний план щеплень, тому її в нашій країні роблять виключно на добровільних засадах. Хоча в США і країнах Євросоюзу вона є обов’язковою для дівчаток – підлітків. Це викликає деякі протести з боку консерваторів і релігійних громад.

В якому віці роблять щеплення від ВПЛ: види вакцин і їх ефективність

Щеплення від ВПЛ – це спосіб отримати імунітет до деяких небезпечних штамів вірусу. Вакцина ефективна щодо 4-х штамів вірусу, дозволяє уникнути ускладнень, широко поширився по всьому світу. Особливо це стосується жіночої статі.

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Особливості проведення вакцинації від ВПЛ

ВПЛ – вірус, який викликає появу папіломи, деякі штами інфікують зону дисплазії шийки матки. Папіломавірусна інфекція поширена по всьому світу, вражає чоловіків і жінок, які ведуть активне статеве життя.

Щоб запобігти інфікуванню вірусом, що володіє онкогенних потенціалом, було ухвалено створити вакцину з профілактичною метою.

Особливістю проведення щеплення є те, що цільовою групою є дівчата віком до 25 років. У чоловіків частота розвитку ракових захворювань менше, ніж у жінок. Вакцинація жінок ефективніше. Вона проводиться до початку статевого життя, коли ризик зараження мінімальний.

Є країни, в яких проводиться профілактика ВПЛ у чоловіків з метою зменшити кількість вірусу в популяції.

Від яких типів ВПЛ і їх наслідків захищає щеплення

Вакцинація сприяє виробленню активного імунітету до папіломавірусу людини 6, 11, 16 і 18 типів. Перші два – викликають розвиток гострих кондилом. Їх виявляють у 9 з 10 випадків появи наростів. ВПЛ 6 і 11 відносяться до штамів з низьким онкогенних ризиком.

ВПЛ 16 і 18 відносяться до вірусів з високим онкогенних ризиком, розвиваються в зоні дисплазії епітелію шийки матки.

Застосування щеплень дозволяє уникнути інфікування, розвитку наслідків, що приносять величезної шкоди фізичному, психологічному, фінансового благополуччя.
Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

Яку вакцину від папіломавірусу вибрати

Існує кілька варіантів вакцин від ВПЛ (в зарубіжних джерелах «hpv vaccine»): «Гардасил» і «Церварикс». Мають подібний принцип дії: містять рекомбінантні (створені штучним шляхом) білки капсида (зовнішньої оболонки вірусу), з якими взаємодіють імунокомпетентні клітини, розвивається активний імунітет.

«Гардасил» містить білки чотирьох поширених, небезпечних типів (6, 11, 16, 18). Існує вакцина від ВПЧ «Гардасил 9», в якій передбачено формування специфічних антитіл до 5 іншим типам – 31, 33, 45, 52, 58.

«Гардасил» має свідчення:

 • профілактика раку шийки матки, вульви, піхви у жінок; раку пеніса, карциноми ануса у чоловіків;
 • профілактика появи гострих папілом на статевих органах.

Для щеплення характерний низький ризик розвитку побічних явищ. Вона безпечна для вагітних, годуючих жінок. Негативного впливу на здоров’я малюка, дітонародження немає.

Вакцина «Церварикс» є двухвалентной, формується імунітет до двох типів – 16 і 18, які вважаються провокуючими факторами в 70% раку шийки матки. Містить білки капсида вірусу, але відрізняється ад’ювантом.

Ад’ювант – речовина, здатна депонувати антиген, збільшувати його вплив на імунну систему. Титр антитіл при використанні щеплення став більше в 16-26 разів, ніж при природній їх виробленні в результаті зараження.

Щеплення «Церварикс» не захищає організм від 6 і 11 типів. При застосуванні перехресно виробляються антитіла до 31 і 45 видами, які мають високий онкогенний ризик, здатні провокувати розвиток кондилом, карцином слизових оболонок, хвороби Боуена, Бовеноідний папуллез.

Побічні ефекти, характерні для більшості щеплень:

 • лихоманка;
 • озноб;
 • гіперемія, набряк в області ін’єкції;
 • хворобливість місця уколу;
 • кропив’янка.

В даний момент відбувається розробка терапевтичної вакцини, здатної нівелювати онкогенное дію вірусу, за допомогою руйнування онкопротеінов, стимулювати імунну систему до руйнування заражених атипових клітин. Вона ефективна для лікування передракових станів.

Вибір щеплення залежить від лікуючого лікаря і препарату.

Обидва препарати мають низьким ризиком розвитку побічних ефектів. «Гардасил» має більший спектр дії, «Церварикс» – більш тривалий, виражений противірусний ефект, але коло його дії вже.

Згідно з проведеними епідеміологічними дослідженнями, поширеність конкретних типів ВПЛ в різних країнах різна. Раціонально використання вакцини дозволить запобігти зараженню поширених штамом для певного району.

схема вакцинації

Після звернення до дерматолога, лікар проведе огляд, призначить здачу аналізів. Після проведення діагностики, підтвердження відсутності інфекції в організмі, протипоказань, лікар ознайомить зі схемою вакцинації.

Гардасил. Імунізація дітей проводиться від 9 до 17 років, жінок від 18 до 26. Метод введення відповідно до інструкції – внутрішньом’язово в дельтоподібний м’яз або в чотириглавий м’яз стегна. Вводять 0,5 мл.

Курс складається з трьох введень: через 2 місяці після першого, останнім на шостому місяці. Існує прискорений курс: друге введення здійснюють через місяць після першого уколу, а останнє – на 3 після другого. Якщо відбулося порушення порядку застосування, вакцинація вважається успішною при введенні всіх доз протягом року.

Церварикс. Оптимальна доза для вакцинації дівчаток старше 10 років становить 0,5 мл. Вводиться в дельтоподібного області руки. Схема введення:

 • перше застосування;
 • друге – через місяць;
 • третє – на 6 місяці.

Щеплення від ВПЛ: відгуки лікарів і до якого віку варто робити?

До якого віку можна робити щеплення

Щеплення від вірусу папіломи людини роблять у віці від 9 до 25-26 років. В цьому періоді людина або не веде статеве життя, або тільки почав, ймовірність носійства вірусу мала. В результаті вакцинації формується імунітет на тривалий час (мінімум – 5 років). Ревакцинацію не проводять.

Якщо людина не заражений ВПЛ 6, 11, 16, 18 типом у віці старше 26 років, йому можна зробити щеплення.

Щеплення від персистирующего вірусу папіломи людини в організмі неефективна.

Чи потрібна вакцина від папіломавірусу вже зараженому людині

Вірус проникає всередину клітин, там він втрачає білкову оболонку, його генетичний апарат переймає контроль над кліткою, починаючи збірку нових вірусних частинок. Коли відбувається активне розмноження вірусу, то говорять про продуктивної інфекції.

При переході папіломавірусу в інтегровану форму, клінічні ознаки зникають, розвивається непродуктивна ВПЛ-інфекція. Саме інтегрована форма найбільш небезпечна.

В такому стані активуються гени, відповідальні за синтез онкогенних білків Е6 і Е7, які сприяють іммортілізаціі клітин епідермісу.

Введення щеплення призводить до появи специфічних антитіл, здатних розпізнати білкову оболонку вірусу. При попаданні всередину організму, він піддається розпізнаванню, руйнування. Якщо людина вже інфікована, до моменту звернення в лікарню клітини вже схильні до змін. Усередині них антитіла не можуть розпізнати інфекційний агент. Вакцинація в такому випадку неефективна.

Думка лікарів про вакцину від ВПЛ: за і проти

Навколо вакцини скупчився ряд міфів:

 1. Доказів захисту від раку немає.
 2. Щеплення захищає від усіх типів ВПЛ.
 3. Призводить до безпліддя.
 4. Роблять тільки дівчаткам.
 5. Шкода вагітності.
 6. Щеплення застосовується для лікування папіломавірусу ВРХ.

Міф 1. Щеплення були розроблені в кінці 20-го століття, існуючий досвід їх застосування незначний. Вона виключає розвиток раку шийки матки з інфікуванням ВПЛ.

Міф 2. «Гардасил» і «Церварикс» захищають тільки від вузького переліку типів ВПЛ. Існує понад 140 типів, здатних викликати бородавки, кондиломи, інші прояви інфекції. Вакцина захищає від 4 штамів.

Міф 3. Даних про порушення фертильності у вакцинованих людей за роки моніторингу не виявлено.

Міф 4. Вакцинація хлопчиків проводиться рідко. Непопулярність «Гардасил» для вакцинації чоловіків пов’язана з тим, що форми раку, індуковані ВПЛ, не зустрічаються, а рак шийки матки – одна з найбільш поширених онкології.

Міф 5. Щеплення в ході дослідження не показали негативного впливу на плід, але внаслідок незначної вибірки не можна говорити про повну упевненість в цьому. Не рекомендуються для застосування під час вагітності.

Міф 6. Деякі вважають, що препарати використовують для вакцинації великої рогатої худоби від папіломатозу. Вірус папіломи якої людини (не бика або корови) не дивує велика рогата худоба.

Лікарі рекомендують вакцинацію. Вона дозволить запобігти інфікуванню небезпечними штамами при ерозії шийки матки.

Протипоказання до вакцинації від ВПЛ

Протипоказаннями до проведення вакцинації:

 • індивідуальна непереносимість компонентів препарату;
 • розвиток алергічних реакцій при попередньому введенні;
 • гарячковий стан;
 • наявність запалення в місці введення.

Відносні протипоказання для щеплення від ВПЛ «Гардасил»:

 • тромбоцитопенія;
 • гемофілія;
 • порушення згортання при прийомі антикоагулянтів;
 • лихоманка.

Щеплення від ВПЛ – ефективна і чи варто ставити її? Коли можна пройти вакцинацію від ВПЛ і навіщо це потрібно?

Вірус папіломи людини вважається одним з найнебезпечніших, оскільки він здатний викликати рак, а також від нього спостерігається найвища смертність. Однак, на сьогоднішній день від нього існує вакцина, про яку ми і поговоримо в нашій статті.

Вірус папіломи людини (ВПЛ) є одним з найнебезпечніших. Він може спровокувати різні типи раку і найнебезпечніший з них – рак шийки матки. На сьогоднішній день від нього вмирає дуже багато жінок.

Небезпека вірусу полягає ще й в тому, що його не можна вилікувати. Так що він залишається в організмі назавжди. Однак, попередити зараження або розвиток раку можна завдяки вакцинації.

Про неї ми і поговоримо з вами далі.

Вірус папіломи людини – причина раку

Якщо ми звернемося до статистики, то побачимо, що в одній тільки Росії, щороку у 250 тисяч жінок виявляються освіти різного характеру на шийці матки. У розвинених країнах статистика далеко не втішна. До речі, серед жінок саме рак шийки матки є однією з найчастіших причин смерті.

Однією з головних причин появи раку ми вже назвали вірус папіломи. Ця інфекція найпоширеніша серед жінок.

Найвищий ризик зараження стосується жінок, які курять, мають хронічні запалення, а також слабкий імунітет. Навіть імунітет здорової людини не здатний впоратися з вірусом.

Так що виключно при своєчасній вакцинації можна забезпечити собі надійний захист.

Що таке папіломавіруси?

Папіломавіруси є окремою групою, в якій налічується 150 видів. Вони зустрічаються у всьому світі і можуть серйозно нашкодити здоров’ю. У 99% заражених жінок, як правило, розвивається рак шийки матки.

Вірус папіломи не нешкідливий і для чоловіків. Незалежно від статі можуть утворитися наступні види раку:

 • рак ануса
 • Рак рота і глотки
 • Рак піхви і вульви
 • рак пеніса

Залежно від потрапив в організм штаму, можуть розвиватися інші захворювання і не обов’язково ракові. Наприклад, вірус може проявити себе генітальними і шкірними бородавками. У рідкісних випадках бородавки з’являються на слизових оболонках.

Як передається ВПЛ – вірус папіломи людини?

Незважаючи на те, що ВПЛ зустрічається дуже часто, спосіб передачі у нього всього один – через статевий контакт. Як правило, відразу після зараження і ще деякий час людина не відчуває ніяких змін в організмі, так як все відбувається без симптомів. Але не варто швидко бігти з розбірками до партнера, тому що він і сам може не знати, що вас заразив.

До речі, висока заражаемость якраз пов’язана з відсутністю симптомів. Наприклад, був у вас один партнер, який вас заразив і потім з’явився інший, а ви ще й самі не знаєте, що заражені.

Виходить, що другий партнер теж виявляється зараженим. І ось таким чином здійснюється передача від одного до іншого. Подібна ситуація відбувається при ВІЛ або навіть герпесі.

Тому, якщо ви не дуже впевнені в своєму партнері, то варто оберігатися, хоча б презервативом.

Чи можна захиститися від ВПЛ презервативом?

Так, безперечно, презерватив здатний захистити від зараження вірусом, але при цьому він теж не є безперечною гарантією. Справа в тому, що він не здатний закрити абсолютно всі точки дотику і тому не варто сподіватися на абсолютний захист. Незважаючи на це, презерватив все ж рекомендується використовувати для попередження подібних захворювань.

З чого складаються вакцини проти ВПЛ – вірусу папіломи людини?

Існує два види вакцини від цього вірусу і обидві вони складаються з його порожній оболонки. У вакцині не міститься ДНК вірусу, а тому через вакцинацію заразитися неможливо. Завдяки вакцинації майбутнє зараження запобігає.

Найнебезпечнішими на сьогоднішній день є штами ВПЛ 16 і 18. Вони провокують виникнення раку матки і ануса. Крім того, в окремих випадках вони можуть викликати рак інших органів.

Вакцини від ВПЛ призначені для захисту від зараження і попередження раку шийки матки.

Надійність обох вакцин доведена. У кожній з вакцин міститься зовнішня оболонка вірусу і вони не можуть викликати зараження.

Вакцинація здійснюється за допомогою внутрішньом’язових ін’єкцій. Вводиться три дози протягом 6 місяців.

Однак, є і відмінності у вакцин:

 • Сироватка Gardasil допомагає захиститися від штамів 6 і 11 ВПЛ, які призводять до утворення генітальних бородавок. Її можна використовувати, як чоловікам, так і жінкам, але в Росії вона зареєстрована тільки для чоловічої статі.
 • Цю сироватку перевірили і затвердили в якості вакцини. Вона захищає від раку піхви, вульви і ануса.
 • А ось друга вакцина – Cervarix призначена для жінок без обмежень за віком.

Для кого призначена вакцина проти ВПЛ?

Найкращим часом для вакцинації є 9-16 років. В ідеалі, щеплення повинна бути поставлена ​​до початку статевого життя. Це обумовлено способом передачі вірусу, і вже при першому статевому контакті можна заразитися. Так що не варто жартувати з цим і вчасно ставити всі щеплення.

Якщо щеплення ставиться в більш пізньому віці вже після 25 років, то її ефективність буде не така висока. Хоча, вона все ж є.

Від чого захищає вакцина від ВПЛ?

Використання вакцини здійснюється для захисту від інфекції, а також для полегшення симптомів вже наявних. Сучасна вакцинація дозволяє захиститися від появи гострих кондилом, ракових змін шийки матки або вульви.

Ще вакцина захищає від раку прямої кишки або іншої локалізації.

Щеплення від ВПЛ (вірусу папіломи людини) – чи є небезпека: поширені міфи

побічні реакції

Всі противники вакцинації вважають, що є великий ризик прояву побічних реакцій.

Прихильники ж стверджують, що у вакцині немає ДНК вірусу, а значить ніякої великого навантаження на імунітет не виявляється. Крім того, на безпеку вказує і можливість використання під час вагітності та годування.

Ще важливо, що вакцинація допустима і при прийомі інших препаратів, головне, щоб схема і доза не змінювалася.

відсутність ефекту

Це ще один аргумент проти. У багатьох країнах дана щеплення входить в список обов’язкових і численні дослідження довели, що ризик зараження знижується. Завдяки використанню вакцини інфікування знизилося до мінімуму.

В останні кілька десятиліть постійно проводилися великі дослідження, де оцінювалися дії вакцини. Вона практично на 100% довела свою ефективність після проведення повного курсу лікування.

Це говорить про те, що ефективність підтверджена. Крім того, було доведено, що від вакцини формується перехресний імунітет, дозволяє організму чинити опір іншим видам ВПЛ, які не входять до розглянуті вакцини.

безпліддя

Є думка, що вакцини проти вірусів викликають у жінок безпліддя та інші ускладнення. Ось тільки ті, хто це стверджує, що не беруть до уваги той факт, що вони успішно застосовуються більше 10 років і безплідних від цього більше не стає. А перш ніж почати масову вакцинацію ще 5 років проводилися дослідження.

Можна заразитися вірусом

Ще раз повторимося, що всупереч усім твердженням, через вакцину вірус проникнути в організм не може. Вакцини, що застосовуються в Росії не мають в складі вірус, а лише осколки капсули. При цьому, вирощені вони в лабораторіях. Саме проти них організм вчиться виробляти захист.

Заразитися можна при частій зміні партнерів

Безперечно, інфекція передається статевим шляхом. Як ми вже відзначали вище, 80% населення заражені цією інфекцією. Але активний вірус отримати можуть нібито тільки ті, хто часто міняє партнерів.

Англійські вчені спостерігали за дівчатами 15-19 років. Експеримент тривав три роки і після його закінчення вийшло, що 43% дівчат з одним партнером мали інфекцію. Так що не обов’язково мати багато партнерів, щоб заразитися, досить і одного. Хоча, безладні зв’язки – це теж погано, адже це значно збільшує ризик зараження.

Наявність бородавок або папілом на статевих органах збільшує ризик появи раку шийки матки

На сьогоднішній день існує 150 видів ВПЛ. На радість багатьох вони не всі є онкогенними. Наприклад, зростання бородавок на руках, гострих кондилом та інших. Це все не так небезпечно.

До раку шийки матки можуть привести штами 16, 18, 31, 33, 35 і 39.

Як правило, при проникненні небезпечного штаму в організм, ніяких симптомів не проявляється, а тому можна навіть і не зрозуміти, що це сталося.

ВПЛ – виліковна хвороба

Сьогодні немає жодного такого засобу, який міг би впоратися з ВПЛ. Незважаючи на це в багатьох клініках воно пропонується. Ось тільки таким способом лікарі просто заробляють гроші і нічого більше.

На відміну від герпесу, який з’явившись залишається назавжди, вірус папіломи може пропасти і ніяк себе не проявляти. У всякому разі, це відбувається в 75% ситуацій. Нерідко це буває у молоденьких дівчаток, які тільки позбулися невинності. Через це дослідження не проводиться до 25 або навіть 30 років.

Варто враховувати, якщо небезпечний штам проник в організм, то ризик виникнення раку значно збільшується.

Щеплення можна ставити тільки дівчаткам в 11-13 років, а хлопчикам в ньому немає потреби

Від ВПЛ дозволяється ставити щеплення в будь-якому віці. Точніше, є нижня межа, але краще якщо вакцина буде введена до проникнення вірусу в організм. Іншими словами, до першого статевого контакту.

Ще один аргумент на користь щеплення ще в підлітковому віці – це те, що у молодих рак шийки матки швидко розвивається. До речі, саме тому у дівчат до 25 років його найчастіше знаходять на останніх стадіях.

Як ви розумієте, лікування вже мало що зможе виправити.

У західних країнах щеплення ставлять кожному підлітку і не просто, щоб попередити зараження, але і можливі захворювання. Дозволяється вакцинація і до 45 років, а при необхідності пізніше. Це збільшує шанси на попередження страшного захворювання.

У підлітків проводиться дві вакцинації, а у дорослих – три. Навіть якщо поставити один раз щеплення захист вже почне діяти. Попередніх тестів для визначення ВПЛ не потрібно, тому що найімовірніше вірус вже є в організмі.

Вакцина захищає від усіх небезпечних штамів

На сьогоднішній день використовуються вакцини в Росії дозволяють захиститися від 4 найнебезпечніших штамів, що дозволяє попередити появу раку в 70% випадків. На Заході використовується 9-валентна вакцина і вона більш ефективна – на 90%. Можливо, така вакцина добереться і до Росії, а поки краще використовувати хоча б те, що є.

Ви повинні розуміти, що не дивлячись на всі протиріччя, ні в одному джерелі ви не знайдете інформацію, що папіломавірус лікується. Єдиний спосіб захисту своєї сім’ї – це виключно вакцинація.

Previous Щеплення від гепатиту А дітям: особливості та побічні дії
Next Щеплення БЦЖ дітям: що це, думки за і проти вакцинації

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *