Загружается, подождите...

Геделикс (Rsirop vіd kashlyuhedelixhustensaft sirup)


основніфізико-хімічні властивості: прозорий жовтувато-коричневий розчин із запахом анісовоїолії; після фасування допускається опалесценція й утворення осаду, що невпливає на якість і дію препарату;

склад:5 млсиропу містять екстракту листя плюща DAC (2,2-2,9:1) – 40 мг;допоміжніречовини:макроголгліцерингідроксистеарат, олія анісова,гідроксиетилцелюлоза, сорбіту розчин 70%, пропіленгліколь, гліцерин, водаочищена.

Формавипуску. Сироп.

Фармакотерапевтичнагрупа. Засоби,що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Код АТС R05C A16**.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка.Лікарський засіб рослинного походження, який містить активну речовину,екстракт листя плюща, терапевтична дія якого грунтується на секретолітичній таспазмолітичній дії глікозидних сапонінів, що містяться в листі плюща. Одним зкомпонентів препарату є бісдесмостичні сапоніни з групи тритерпенглікозидів, закількістю домінує Hederasaponin C (Hederacosid C) нарівні з дещо меншоюкількістю Hederacosid C. Завдяки прийому препарату слиз стає рідшим, полегшуєтьсявідхаркування, покращується дихання, зменшується або зникає кашель.Фармакокінетика.Фармакокінетика та біодоступність препарату не вивчалась.

Показаннядля застосування. Гостріі хронічні інфекційно-запальні захворювання органів дихання, що супроводжуютьсяутворенням густого та в”язкого бронхіального секрету та/або утрудненням йоговідхаркування: гострий і хронічний бронхіт, трахеобронхіт, бронхіальна астма,бронхоектатична хвороба.

Спосібзастосування та дози. Геделикс®сироп від кашлю слід застосовувати нерозведеним, незалежно від прийому їжі.Немовлятам та дітям рекомендується давати препарат розведеним у фруктовому сокуабо чаї. Тривалість застосування залежить від виду та тяжкості захворювання,але навіть при легкому перебігу захворювань дихальних шляхів лікуванняпрепаратом необхідно проводити не менше одного тижня. Після зникнення симптомівхвороби лікування слід продовжувати ще 2-3 дні. Сироп приймають 3 або 4 рази надобу. Нижченаведена таблиця застосування препарату для різних вікових груп. Вікова група Кількість прийомів Разова доза Максимальна добова доза Дорослі і діти, старше 10 років 3 рази на добу 5 мл 300 мг активного компоненту Діти віком від 4 до 10 років 4 рази на добу 2,5 мл 200 мг активного компоненту Діти віком від 1 до 4 років 3 рази на добу 2,5 мл 150 мг активного компоненту Вупаковці Геделикс® сиропу знаходиться мірна ложечка, яка відповідає 5 мл і маєподілки “1/4”, “1/2” та “3/4”, що відповідають 1,25 мл, 2,50 мл та 3,75 мл.

Побічнадія. Восіб з підвищеною чутливістю до препарату можуть спостерігатися розладишлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, пронос).

Протипоказання.Ці ліки неслід застосовувати при відомій гіперчутливості до екстракту з листя плюща абодо одного з компонентів препарату, а також при недостатності синтетазиаргінінсукцинату (хворобі, викликаній порушенням обміну речовин сечового циклу)Геделикс® сироп не можна приймати при спадковій непереносимості фруктози. Дитячийвік до1 року.

Передозування. Після прийому великоїкількості сиропу можливий гастроентерит, що зумовлено в основному вмістом вліках сапонінів. Лікування симптоматичне.

Особливостізастосування. Геделікс® сироп не слід застосовувати при вагітності та в періодгодування груддю. Зауваженнядля діабетиків: Геделикс® сироп придатний для діабетиків, 5 мл сиропу містять1,75 г сорбітолу (відповідно 0,44 г фруктози), що відповідає приблизно 0,15 ХО.Сорбітол може мати незначну проносну дію.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Взаємодія невідома.

Умовита термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, при температурі15 - 25º C. Після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці,препарат не застосовувати. Термін придатності – 5 років. Термін придатностіГеделикс® сиропу після розкриття флакона – 6 місяців.Помутнінняпрепарату або утворення осаду, що з’явився при зберіганні протягом терміну придатності,не зменшує активності препарату і не є перешкодою для його застосування.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z