Загружается, подождите...

Оманукореневища з коренями (Rhizomata et radicesinulae)


міжнародна назва: Inula helenium L.;

основні фізико-хімічні властивості: шматочки коренів та кореневищ різної форми,що проходять крізь сито діаметром 7 мм; колір сірувато-бурий, жовтувато-білийабо жовтувато-сірий;

склад: оману кореневища з коренями.

Форма випуску. Кореневища з коренями.

Фармакотерапевтична група. Відхаркувальні засоби. Код АТС RO5C A24 .

Фармакологічні властивості. Препарати із кореневищ з коренями оману, щомістять ефірну олію, до складу якої входять геленін, алантол, проазулен, сумішсесквітерпенових лактонів, а також вітамін Е, сапоніни, смоли, каміді, слиз,пігменти, полісахариди та алкалоїди, мають відхаркувальну, протизапальну таантимікробну дію.

Показання для застосування. Застосовують як відхаркувальнийзасіб при захворюваннях верхніх і нижніх дихальних шляхів і легенів.

Спосіб застосування та дози. 1 столову ложку сировини кладуть вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води,закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 30 хвилин.Охолоджують при кімнатній температурі протягом 10 хвилин і проціджують.Сировину, що залишилася, віджимають, об’єм одержаного відвару доводятькип’яченою водою до 200 мл.Приймають внутрішньо у теплому вигляді по 1/2 склянки 2-3 рази на добуза 1 годину до їжі. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.

Побічна дія. Відсутня.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.

Передозування. Не виявлено.

Особливості застосування. Безпека та ефективність застосування кореневищ ізкоренями оману у дітей не встановлені, тому не рекомендується без призначеннялікаря застосовувати препарат дітям віком до 12 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не досліджувалася.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при кімнатній температурі (15-25°С). Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z