Загружается, подождите...

Ранопрост (Ranoprost)


міжнародна та хімічна назви: tamsulosin;(-)-(R)-5-[2-[[2-(0-етокифенокси) етил] аміно] пропіл]-2-метоксибензенсульфонамід,моногідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: коричнево-помаранчеві капсули розміру “2” змаркуванням “R” на ковпачку і “TSN 400” на корпусі чорними харчовими чорнилами;

склад: 1 капсула містить тамсулозину гідрохлориду 0,4 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат,дисперсія кополімеру метакрилової кислоти та етилакрилату (1 : 1) (30%), натріюгідроксид, триацетин, тальк, титану діоксид.Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Препарати, які застосовуються для лікуваннядоброякісної гіперплазії передміхурової залози. Код АТС G04C A02.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Ранопрост вибірково і конкурентно блокуєпостсинаптичні альфа1А-адренорецептори, що знаходяться у гладкіймускулатурі передміхурової залози, шийці сечового міхура й простатичної частиниуретри. Це призводить до зниження тонусу гладкої мускулатури передміхуровоїзалози, шийки сечового міхура і простатичної частини уретри, поліпшуючи відтіксечі. Одночасно зменшуються симптоми обструкції і подразнення, пов’язані здоброякісною гіперплазією передміхурової залози. Як правило, терапевтичнийефект розвивається через деякий час після початку приймання препарату.Здатність Ранопросту впливати на альфа1А-адренорецептори в багаторазів перевершує його здатність взаємодіяти з альфа1В-адренорецепторами,які знаходяться в гладких м’язах судин. Завдяки такій високій селективності препаратне спричиняє будь-якого клінічно значущого зниження системного артеріальноготиску як у пацієнтів з гіпертензією, так і у пацієнтів з нормальним вихіднимартеріальним тиском.Фармакокінетика.Після перорального прийому тамсулозин швидко й практично повністюабсорбується в шлунково-кишковий тракт. Рівномірність всмоктування препаратуможна поліпшити, якщо щодня приймати тамсулозин після одного й того самогоприйому їжі. Біодоступність препарату – приблизно 100%. Після одноразовогоперорального прийому 0,4 мг максимальна концентрація препарату в плазмідосягається через 6 год. У стані рівноважної концентрації (через 5 днівкурсового прийому) значення максимальної концентрації тамсулозину в плазмікрові приблизно на дві третини вище, ніж після одноразового прийому препарату.Зв’язування з білками плазми 99% при невеликому об’єму розподілу (майже 0,2л/кг). Тамсулозин має низький ефект першого проходження й повільнометаболізується в печінці з утворенням фармакологічно активних метаболітів, щозберігають високу селективність до альфа1А-адренорецепторів. Більшачастина тамсулозину присутня у плазмі в незміненому вигляді. Тамсулозинвиводиться нирками, 9% препарату виділяється в незміненому вигляді. Періоднапіввиведення препарату становить 10 год.

Показаннядля застосування.Симптоматичне лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

Спосіб застосування та дози. Ранопрост призначають по 1 капсулі (0,4 мг)1 раз на день в один і той же час після прийому їжі (після сніданку). Капсулуварто приймати не розжовувуючи, запиваючи склянкою води. Термін лікуваннязалежить від тяжкості та перебігу захворювання і визначається індивідуально.

Побічна дія. З боку серцево-судинної системи: рідко відмічаютьсязапаморочення, у поодиноких випадках може виникнути ортостатична гіпотензія,непритомність. З боку статевої системи: рідко – порушенняеякуляції, зниження лібідо. Алергічні і шкірні реакції: дуже рідко шкірнівисипання, свербіж, ангіоневротичний набряк.Інші:сонливість, безсоння, астенія, головний біль, біль у спині, діарея, риніт.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якогоінгредієнта препарату. Ортостатична гіпотензія в анамнезі, вираженаниркова/печінкова недостатність.

Передозування. Симптоми:гостра гіпотензія. Лікування:промивання шлунка, призначення етеросорбентів. Терапія симптоматична.Гемодіаліз неефективний.

Особливостізастосування. При першихознаках ортостатичної гіпотензії (запаморочення, слабкість) хворий має сістиабо лягти. Хворим з порушенням функції нирок і печінки препарат призначають зобережністю.Передпочатком лікування слід виключити злоякісні новоутворення передміхуровоїзалози. Впливна здатність керування транспортними та іншими складними механізмами.При застосуванні препарату слід утримуватися від керуваннятранспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними складнимимеханізмами.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами.При одночасному застосуванні Ранопросту з циметидином відмічене підвищенняконцентрації тамсулозину в плазмі крові, тому застосовувати Ранопрост зциметидином треба з обережністю. При одночасному застосуванні Ранопросту зфуросемідом спостерігається зниження концентрації тамсулозину.Приодночасному застосуванні з альфа1-адреноблокаторами можливопосилення гіпотензивного ефекту. Диклофенак і варфарин прискорюють швидкістьвиведення.

Умовита термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25°С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z