Прискорене серцебиття – є привід звернутися до лікаря!


Учащенное сердцебиение. Есть повод обратиться к врачу!

Що робити при прискореному серцебитті, якщо симптоми дають знати про себе все частіше і сильніше? Патологія може заявити про себе в будь-який момент, людина лякається, починає нервувати, що ще більше погіршує його стан.

Уповільнити скорочення міокарда можна вдома: тобто не один засіб народної терапії, що дозволяє заспокоїти ритм. Якщо такі епізоди стали повторюватися регулярно, потрібно пройти медичне обстеження, здати ряд аналізів і ЕКГ. Це дозволить з’ясувати, яка причина провокує підвищений ритм серця.

Нерідко захворювання виникає з вини іншої патології. У цьому випадку допомога лікарів необхідна.

Етіологія

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

Фізіологічна тахікардія являє собою високий ритм скорочень міокарда, який спровокований впливом зовнішніх чинників. Деякі люди не знають, що звичайні щоденні заняття змушують серце битися частіше. В цьому випадку напад виникає через такого дратівної моменту, а закінчується після його усунення, або організм самостійно справляється з подібним навантаженням.

Причини фізіологічної тахікардії:

 1. Хвилювання і переживання емоційного характеру.
 2. Сильний стрес, переляк.
 3. Інтенсивні заняття спортом.
 4. Тривале знаходження в жаркому і задушливому приміщенні, коли відчувається нестача повітря.
 5. Сексуальне збудження.
 6. Переїдання.

Примітно, що фізіологічно прискорене серцебиття небезпечно для людини, не потрібно думати, як заспокоїти роботу органу – все нормалізується без допомоги ліків.

Патологічна різновид тахікардії – більш небезпечний стан. Медики виділяють кілька основних хвороб, що впливають на появу тривожних симптомів.

Середчно-судинна система

Якщо причини прискореного серцебиття криються в патології всієї системи, то тахікардія вважається серйозною. Посилена робота відділу, в цьому випадку викликана підвищеним навантаженням на цю область. Важливо вчасно діагностувати хворобу, щоб стан людини не стало смертельно небезпечним.

 • Нерідко почастішання серця спостерігається в супроводі гіпертонії, так як тиск на стінки судин стає надмірним, то орган обов’язково відреагує на цей процес. Якщо артерії сильно вражені атеросклеротичними бляшками, то гнучкість їх порушена, а частий пульс може привести до розвитку інсульту або інфаркту.
 • Пульс є коливання крові в судинному руслі, яке обумовлено процесом скорочення передсердь і шлуночків. Коли робота органу нормальна, то кров викидається з області шлуночків і передсердь, переходячи в артерії. Якщо серцебиття занадто активне, то весь ритм такого перекачування крові порушується, вона застоюється в органі, що підвищує ризик тромбоутворення. Брадикардія теж може виникнути на тлі цього патологічного процесу.

Людина при цьому може відчувати масу неприємних відчуттів, які сигналізують про необхідність відвідування лікаря.

Розлади вегетативного характеру

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

Медицина класифікує вегетативну систему на дві частини, симпатичну і парасимпатичну. Перший відділ відповідає за активність тіла, а другий – за розслаблення. За рахунок цього може змінюватися діяльність всіх органів, скорочення серця теж посилює або знижує темп роботи.

Коли у людини діагностується ВСД (вегето-судинна дистонія), вона часто провокує тахікардію. Показники кількості ударів серця обчислюються доктором. Хвилина є одиницею часу, протягом якої вважається кожен удар органу.

Норма таких цифр повинна варіюватися в межах 60-90 скорочень. Повільний або прискорений темп роботи нерідко провокується вегетативним відділом, але мало хто здогадується про це.

Незважаючи на погіршення самопочуття, тахікардія, викликана таким впливом, не рахується небезпечною.

Ендокринна система

Посилений синтез певних гормонів може викликати підвищене серцебиття, а що робити в цій ситуації – вирішує тільки лікар після вивчення результатів аналізів пацієнта. Самостійно врегулювати вироблення деяких ферментів неможливо.

Гіпертиреоз є одним із захворювань, при якому відбувається подібний патологічний процес. Коли секреція тиреотропного гормону щитовидки надмірна – стан людини різко погіршується.

Сповільнювати роботу органу можливо, лише стабілізувавши рівень цих речовин в крові.

Небезпеку становить сильний пульс, коли він носить періодичний характер, а якщо у пацієнта діагностовано супутні патології серцево-судинної системи, то стан здоров’я і діяльність всіх органів погіршується.

Симптоми і небезпечні ознаки

Що робити при прискореному серцебитті, якщо знаходишся в домашніх умовах? Це залежить від конкретних ознак хвороби. Є певні прояви, які не потребують допомоги медиків.

Існують важкі стану, при яких необхідно терміново викликати бригаду швидкої.

Клінічна картина захворювання може бути різною, залежно від віку хворого, загальної чутливості тіла або психоемоційного фону.

Іноді людина не відчуває ніяких неприємних симптомів при частому битті серця, лише слабкий дискомфорт в області грудини. Інші пацієнти скаржаться на сильні болі і важкі ознаки патології. У будь-якому випадку подібний стан супроводжує прискорений пульс, борсання головного органу в грудній клітці, уповільнення його діяльності, або посилення.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

 1. Слабкість, млявість.
 2. Відчуття паніки або плаксивість, агресивність (при вегетативних розладах).
 3. Надмірна пітливість, нудота, тремор кінцівок, блідість шкірних покривів і низький артеріальний тиск (при серцево-судинних хворобах, гіпотонії).
 4. Тремтіння всередині тіла, найсильніший апетит або його зниження, випинання очей, посилене виділення поту (при недугах щитовидної залози, тиреотоксикозі або гіпертиреозі).

Що робити при сильному серцебитті – це залежить від патології, що викликала недугу. Запустити механізм посиленої діяльності відділу, якщо у людини є певне захворювання, яке впливає на функцію головного органу, може багато факторів.

Стреси і надмірна фізична активність протипоказані людям з серцево-судинними порушеннями, так як можуть спровокувати підвищення пульсу. Якщо подібне стану розвинулося в результаті переїдання, то потрібно прийняти горизонтальне положення тіла. Іноді деякі ліки впливають на посилення роботи головного органу.

Існують небезпечні симптоми, що говорять про важку ситуацію і необхідності викликати швидку медичну допомогу.

Коли викликати медиків?

 • Інтенсивна біль зліва в грудині або між лопатками.
 • Сильна слабкість, різке виділення холодного липкого поту, особливо в поєднанні з болями.
 • Утруднення дихання, відчуття нестачі кисню.
 • Кашель задушливого характеру, при якому виділяється мокрота рожевого кольору, схожа на піну.
 • Почуття, що серце б’ється нерівно, завмирає або може сповільнюватися, а потім різко посилювати свою роботу.
 • Потемніння в очах і запаморочення.

Якщо людини стали турбувати такі важкі симптоми, мова йде про ускладнення захворювання, які смертельно небезпечні. Діагностика і терапія необхідні, і час втрачати не можна.

Можливі ускладнення:

 1. інфаркт міокарда;
 2. миготлива аритмія;
 3. венозний застій крові;
 4. фібриляція шлуночків;
 5. екстрасистолія;
 6. асистолія або зупинка серця.

Прогноз захворювання залежить в основному від самого пацієнта. Хворому потрібно, як мінімум, вчасно звернутися за медичною допомогою, щоб його стану стабілізувався. Головна умова при важких течіях тахікардії – усунення небезпеки для життя, прийом медикаментозних засобів і використання всіх методів додаткового лікування (корекція способу життя, харчування і активності)

діагностика

Визначити причину виникнення патології відразу, на першому огляді доктора, практично неможливо. Існують методики, що дозволяють обстежувати хворого ретельно. Пускових механізмів, що впливають на почастішання биття серця багато, тому потрібно комплекс діагностичних заходів.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

 • ОАК (загальний аналіз крові). Визначає наявність запальних процесів і рівень гемоглобіну в організмі.
 • ОАМ (загальний аналіз сечі). Виявляє захворювання нирок.
 • Аналіз крові на інфекції.
 • Біохімічний аналіз крові.
 • Вивчення рівня гормонів щитовидки за аналізом крові.
 • ЕКГ.
 • Коронароангіографія (при важких станах).
 • Узі дослідження серця.
 • Узі щитовидки.

Весь перелік методик діагностики, швидше за все, не знадобиться кожного хворого. Обстеження призначаються на підставі скарг пацієнта.

Серце може хворіти при учащении пульсу, це означає серйозність стану людини.

лікування

Терапія прискореного биття серця залежить від причин, що спровокували захворювання. Якщо мова йде про фізіологічну тахікардії, то потрібно знизити вплив дратівливих чинників. Коли хвороба викликана патологічними моментами, то лікар призначить прийом препаратів.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

Заспокійливі медикаменти, синтетичного і рослинного походження ( «Ново-Пасит», «Реланіум», «Корвалол», «Валокордин», «Настоянка півонії», «Настоянка собачої кропиви», «Настоянка валеріани»).

Антиаритмічні засоби ( «Аденозин», «рітмілен», «Верапамін»).

Медикамент повинен підбиратися індивідуально, лікарем. Додатково медики застосовують фізіолікування.

Крім того, є не один народний метод терапії, але перед застосуванням будь-якого з них треба проконсультуватися з фахівцем.

В особливо важких випадках допомогти може тільки хірургічне втручання, яке проводиться при ішемії органу, вроджених вадах або після складних проявів ревматизму.

народні методи

Мало хто знає, як заспокоїти серцебиття, якщо знаходишся в домашніх умовах. В першу чергу потрібно приймати кожен препарат, з переліку призначених лікарем ліків, а додаткову допомогу нададуть трави та інші рослинні і натуральні засоби.

рецепти:

 • Мед з горіхами і курагою. Приготувати по 200 грам кураги і волоських горіхів, добре подрібнити, а потім залити 200 грамами натурального меду. Всю суміш зберігати в скляній тарі. Є по 1 чайній ложці отриманої маси 2 рази за день, вранці і перед відходом до сну. Курс терапії тривалий, більш 3 місяців.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

 • Взяти по 100 грам плодів анісу в подрібненому стані, і стільки ж деревію, 200 грам сухої трави пустирника і 200 грам кореня валеріани. Ретельно змішати сировину. Брати по 1 столовій ложці отриманого збору, всипати в ємність, краще термос і залити 300 грамами крутого окропу. Настоювати близько години, зцідити і пити по 1/3 склянки тричі за день. Курс терапії становить місяць.
 • Настій меліси. Всипати 1 столову ложку трави в банку, прокип’ятити 1 стакан води і залити сировину. Настояти протягом години, зцідити і приймати ½ склянки 1 раз за день.
 • Спиртова настоянка. Робити цей домашній препарат краще з медичного спирту. Приготувати 100 грам сухої меліси і 200 грам спирту, залити траву. Настояти 10-11 днів, зцідити. Пити 4 рази за день по 1 чайній ложці, розведеною в невеликій кількості води.

Народні засоби мають різний вплив, але заспокійливий ефект в будь-якому випадку позитивно відбитися на роботі серця. Додатково такі ліки допоможуть налагодити функціонування інших органів і систем тіла.

Лікувальна фізкультура і йога теж часто застосовуються для поліпшення стану людини з тахікардією. Прогулянки на свіжому повітрі і правильне харчування допоможуть налагодити роботу головного органу. Отже, шляхи, як заспокоїти інтенсивність серцебиття, залежать тільки від першопричини симптомів і результатів аналізів.

Перша допомога

При нападі посиленою діяльності серця важливі вмілі дії людини, що опинилася поруч з хворим. Медики радять заспокоїтися. Це знизить пульс, але багатьом не вдається розслабитися в такій ситуації. Коли прояви недуги застали в нічний час, для початку потрібно просто випити води. Перша допомога при сильному серцебитті може врятувати життя людині.

Що робити:

 • Викликати бригаду швидкої.
 • Пігулка заспокійливого засобу допоможе людині розслабитися.
 • Відкрити кватирку або вікно.
 • Для поліпшення стану хворого потрібен максимальний доступ свіжого повітря, треба розстебнути йому комір сорочки, позбавити від інших обмежувальних дихання предметів одягу.
 • Провести вимірювання кров’яного тиску.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

 • Скропити обличчя прохолодною водою.
 • Легенько натиснути людині на закриті очі і потримати пальці на них кілька хвилин.
 • Попросити хворого несильно покашляти, що підвищить тиск в грудині і зробить ритм органу нижче.

Ці дії необхідні людям, що страждають тахікардією через патологій серця. Інші фактори, що викликали недугу, можуть зажадати інших заходів з надання першої допомоги.

Профілактичні заходи, що дозволяють як уповільнити серцебиття, так і поліпшити діяльність всієї системи цього відділу, надзвичайно важливі. Щоб головний орган тіла працював нормально, треба відмовитися від шкідливих звичок, знизити споживання кави, а також займатися спортом.

Лікарі радять проходити медичне обстеження не рідше 1 разу на рік, це дозволить виявити будь-яке захворювання на ранній стадії і вилікувати його за короткий проміжок часу.

Не можна забувати про те, що прийом наркотичних засобів позначається на діяльності всього організму негативно, амфетамін та інші подібні препарати підсилюють биття серця і поступово вбивають людину.

Тахікардія зазвичай не викликає важких наслідків для здоров’я, але краще дізнатися, чому з’явилася ця хвороба. Ігнорувати постійно повторювані напади не можна, це погіршить прогноз. Проблеми з серцем небезпечні, тому треба вирішувати їх швидко і ефективно.

Джерело: https://MirKardio.ru/bolezni/uchashhenie/uchashchennoe-serdcebienie-chto-delat.html

часте серцебиття

Багато людей не звертають ніякої уваги на те, що часом їх серцебиття сильно прискорене, але це неправильно.

Тахікардія – це серйозна проблема, наслідки якої можуть стати для здоров’я дуже небезпечними. Прискорене серцебиття не з’являється без причини і майже завжди говорить про якийсь збій в організмі.

Кожній людині корисно знати, чому трапляється тахікардія, і головне, що робити при цьому явищі.

Причини прискореного серцебиття

Є маса приводів, щоб серце ваше стало битися частіше. Не завжди це патологія, є випадки, при яких так організм тахікардією реагує на перевантаження, стомлення, стрес або страх.

Якщо ж прискорений пульс не пов’язаний з якою-небудь подією, то швидше за все, має патологічний характер.

Щоб з’ясувати причину, яка викликала тахікардію, треба взяти до уваги вік людини, спосіб життя, оцінити багато інших чинників.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

У дорослих

У людини молодого або середнього віку фізіологічне часте серцебиття виникає через:

 • підвищеної фізичної активності;
 • спеки;
 • підвищеної температури;
 • стресу або нервозності;
 • тривалої ходьби;
 • підйому вгору по сходах;
 • вживання алкоголю, енергетиків, міцного чаю або кави;
 • переїдання;
 • прийому деяких ліків.

Патологічний часте серцебиття виникає при:

 • хворобах серця і судин;
 • інфекціях;
 • анемії;
 • неврологічних змінах.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

У дітей

У немовляти у віці до двох місяців часте биття серця вважається нормою через певних особливостей організму. Якщо ж пізніше тахікардія не проходить, то можливо, що порушений метаболізм міокарда.

Крім того, часте биття може бути реакцією на температурні перепади, тривалий плач, занадто швидке зростання і інші фізіологічні особливості.

Більш серйозні причини тахікардії – проблеми з центральною нервовою системою або серцеві патології.

Для дитини шкільного віку або підлітка виділяють зовсім інші чинники, що провокують симптом. Як правило, биття серця стає прискореним через емоційне або фізичне перенапруження.

Майже постійно діти знаходяться в стресовому стані, періодично у них через це тахікардія. Також проявляється в процесі статевого дозрівання.

Тахікардією організм дитини може реагувати на дефіцит заліза і хвороби ендокринної системи.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

при вагітності

Головними причинами прискореного серцебиття у майбутніх мам вважаються:

 1. Природні зміни організму. Постійне зростання плоду має суттєвий вплив на всі внутрішні органи, в числі яких і серце. Разом з гормональними змінами це цілком здатне посилити серцебиття.
 2. Стрес. Кожна жінка в очікуванні дива відчуває безліч страхів. Вона переживає про те, як пройдуть пологи і чи не буде у малюка будь-яких відхилень. Крім того, багато хто не може змиритися зі змінами свого тіла. Все це веде до тахікардії.
 3. Перевтома. Довга піша прогулянка або пересування по сходах, а на пізніх термінах навіть прибирання в квартирі можуть викликати почастішання биття серця.
 4. Недолік в крові заліза.
 5. Прийом ліків. Почастішанням биття організм іноді реагує на вітаміни, прописані вагітної, точніше на їх надлишок. Крім того, тахікардію нерідко викликає алергія на компоненти препаратів.
 6. Надмірний набір ваги. Багато дівчат при вагітності починають їсти занадто багато, в результаті набирають набагато більше кілограмів, ніж допустимо. Це створює на серце додаткове навантаження.
 7. Відшарування плаценти, сепсис, позаматкова вагітність.
 8. Захворювання ендокринної або серцево-судинної системи. Які раніше не виявлені хвороби іноді проявляються в період розвитку плоду, викликаючи тахікардію.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

Норма частоти серцебиття у здорової людини

Цей показник залежить від величезної кількості чинників. Серед них:

 1. Вік. Чим старшою стає людина, тим спокійніше биття серця.
 2. Стать. Норма серцебиття у жінок вище, ніж у чоловіків.
 3. Стан організму. Якщо людина активно займається спортом, то частота пульсу буде нижче ніж у того, хто ігнорує вправи.
 4. Зріст. Чим ви вище, тим частіше у вас серцебиття.
 5. Час доби. Найнижчі показники фіксуються відразу після пробудження і перед сном.

Нормальне серцебиття в різному віці (в ударах в хвилину):

 • у немовлят до місяця – 110-170;
 • у малюків до року – 103-161;
 • у діток до двох років – 93-153;
 • у дошкільнят (до 6-7 років) – 77-117;
 • у дітей з 7 до 12 років – 67-102;
 • у підлітків до 15 років – 54-94;
 • у дорослої людини з 15 до 50 років – 60-80;
 • у літніх старше 50 років 65-90.

Є і не найвдаліші періоди для вимірювання частоти серцебиття. Цього не треба робити при менструації або в стані сильного голоду. Чи не вимірюйте частоту серцебиття, якщо ви недавно:

 • займалися спортом або розумовою працею;
 • щільно поїли, взяли медикаменти або випили спиртне;
 • взяли розслаблюючу ванну, відвідали сеанс масажу;
 • займалися сексом;
 • переохолодилися або, навпаки, перегрілися;
 • провели безсонну ніч.

Захворювання, що викликають тахікардію

Як і було сказано вище, биття серця може бути прискорене з причин патологічного характеру. Так само як цілий ряд захворювань. Серцебиття 100 ударів в хвилину належить вважати тахікардією.

Коли ви впевнені, що немає жодної з фізіологічної причини з можливих, переважно звернутися до фахівця в даному питанні.

Якщо ви хворі, фахівець поставить діагноз і призначить лікування, яке усуне причину тахікардії.

При нормальному тискупри підвищеномупри зниженому
 1. Вегето-судинна дистонія.
 2. Проблеми, пов’язані з ендокринологічної системою. Підвищений рівень гормонів впливає на частоту серцебиття.
 3. Серцеві порушення. Йдеться про міокардит, перикардит, ішемії, ревматизмі.
 4. Інфекції.
 5. Інтоксикація.
 6. Анемія. При будь-якому її вигляді спостерігається почастішання серцебиття.
 7. Міастенія.
 8. Хвороби дихальної системи.
 9. Гнійні і запальні процеси.
 10. Онкологія.
 1. Захворювання серцево-судинної системи.
 2. Стрес і інші проблеми нервової системи.
 3. Хвороби щитовидної залози, наприклад, гіпертиреоз.
 1. Втрата крові у великій кількості.
 2. Шок. Природа його походження може бути будь-хто.
 3. Вегето-судинна дистонія.
 4. Сильне зневоднення.
 5. Гостре запалення будь-якого внутрішнього органу.
 6. Зловживання спиртним.
 7. Атеросклероз. При цьому захворюванні кровоносні судини закупорюються.
 8. Цукровий діабет.
 9. Авітаміноз.
 10. Ряд серцевих захворювань. Йдеться про ослаблення м’яза серця, перикардиті, емболії.

Коли слід звернутися до лікаря

Якщо ви помітили, що серце стало битися частіше, але ніяких інших симптомів немає і стан покращився через кілька хвилин спокою, то сильно не панікуйте.

Але деякі явища, наприклад, прискорене серцебиття і брак повітря, повинні викликати у вас серйозну тривогу.

Якщо один з цих ознак або кілька супроводжують тахікардію і стан не поліпшується протягом декількох хвилин, то терміново викликайте швидку:

 1. Запаморочення. Його часто супроводжує гострий головний біль, різка слабкість. Деяких ще й нудить.
 2. Задишка і серцебиття. Якщо вам важко дихати і ви відчуваєте, ніби в горлі застряг кому, то це привід для паніки.
 3. Біль у грудях. Здавленість в районі серця. Іноді з’являється відчуття, ніби орган дійсно боляче вдаряється об ребра і надто голосно стукає.
 4. Почастішання серцебиття безпосередньо після їжі.
 5. Тремтіння в тілі.
 6. Надмірна пітливість.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

Що робити при сильному серцебитті

Переважно при тахікардії вдатися до допомоги лікаря, щоб він порекомендував лікування. Але якщо напад прискореного серцебиття трапився, а можливості викликати швидку немає, то спробуйте приймати такі препарати:

 1. Валеріана. Можете купити таблетки, драже або настоянку при тахікардії. Уповільнює серцевий ритм, але у деяких людей викликає перезбудження і почуття тривоги. Приймається при тахікардії курсами по 45-60 днів, тільки тоді дає стійкий ефект уповільнення серцебиття.
 2. Глід. Недорога і ефективна настоянка.
 3. «Персен». Має заспокійливу дію при тахікардії, покращує апетит. Дозволено пити при учащении серцебиття не більш двох місяців.
 4. Собача. Сприяє нормалізації ритму серця. Його випускають в таблетках і настоянці. Мінімальна тривалість курсу прийому при учащении серцебиття – три тижні.
 5. «Діазепам». Седативний препарат, який застосовується при тахікардії. Його ще називають «реланиума». Є таблетки і ампули для ін’єкцій. Не можна пити довго, поєднувати з алкоголем і призначати собі самостійно.
 6. «Етацизин». Дуже хороші ліки від тахікардії.
 7. «Анаприлин». Призначається при сильному серцебитті і нервозності.
 8. «Флекаїнід». Засіб використовують для лікування і профілактики тахікардії. Добре допомагає знизити частоту серцебиття.
 9. «Фенобарбітал». Діє повільніше всіх інших ліків від тахікардії. Небажано комбінувати з іншими препаратами.

Нетрадиційна медицина не надто ефективна в лікуванні тахікардії. Коли пацієнт з різних причин не може приймати фармакологічні препарати від почастішання серцебиття, йому варто спробувати такі народні засоби від тахікардії в домашніх умовах:

 1. Подрібніть плоди глоду і пустирника і змішайте по п’ять ложок. Отриману суміш залийте півтора літрами окропу і дайте настоятися близько семи-восьми годин. Процідіть і при тахікардії пийте по 10 мл тричі на день.
 2. Собача, корінь валеріани плоди анісу і тисячелетнік змішайте в співвідношенні (2: 2: 1: 1). Дану суміш трав потрібно залити склянкою кип’яченої води. Настоянку остудіть півгодини, процідіть. Стакан випивайте за день в три прийоми. Постарайтеся лікуватися збором від тахікардії два місяці.
 3. Візьміть десяток лимонів, літр меду і 10 головок часнику. Цитрусові з шкіркою пропустіть через м’ясорубку. Часник натисніть. Перемішайте все це з медом, наполягайте в герметичній тарі тиждень. Їжте чотири рази на день по 15-20 грам. Курс лікування від тахікардії становить 60 днів.
 4. Змішайте в рівних частках мед і сік чорної редису. Вживайте тричі на добу по 1 ст. л. протягом місяця.
 5. Змішайте по 500 г меду і перетертих лимонів, ядра мигдалю або абрикосових кісточок. Їжте кожен ранок і вечір столову ложку маси. Приймайте при тахікардії три тижні.
 6. Змішайте по 0,25 кг волоських горішків і сухофруктів. Чим різноманітніше буде набір останніх, тим краще. Залийте 300 мл меду. Додайте один лимон, пропущений через м’ясорубку разом з кіркою. Їжте цю суміш тричі на день між прийомами їжі.

У ньому дуже докладно розказано, чому з’являється прискорене серцебиття і як уникнути цієї проблеми. Ви дізнаєтеся, як зменшити частоту скорочень серця, ознайомитеся з профілактичними заходами. Після перегляду ролика ви переконаєтеся, що причину тахікардії неодмінно потрібно встановити і усунути.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Прискорене серцебиття: 6 маловідомих причин проблеми

Екологія здоров’я: Почастішання серцебиття може бути викликано як малоактивним способом життя, так і надмірними фізичними навантаженнями. Саме тому для турботи про здоров’я так важливо знати міру.

Тебе турбує прискорене серцебиття і ти не знаєш, чому це відбувається? Слід мати на увазі, що причини появи цієї проблеми можуть бути різними. І далеко не завжди буває просто їх виявити.

Існує безліч факторів, здатних викликати прискорене серцебиття у людини.

Сьогодні ми розповімо тобі про основні причини цієї проблеми. Це дозволить тобі розібратися в ситуації і уникнути сильного занепокоєння з цього приводу.

Прискорене серцебиття – що це?

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

Перш ніж розглядати причини виникнення проблеми, необхідно розібратися в тому, що саме являє собою прискорене серцебиття. Подібний симптом турбує нас тоді, коли наше серце відчуває себе перевантаженим і починається скорочуватися частіше, ніж звичайно.

Деякі пацієнти говорять, що їх серце в цей момент починає нагадувати полонену в грудях птаха, відчайдушно змахує крилами в спробах вирватися на свободу.

Прискорене серцебиття зазвичай супроводжується такими ознаками, як:

 • запаморочення
 • нудота
 • Панічна атака
 • Болі в горлі і шиї

У чому причина прискореного серцебиття?

Якщо ти помітила, що твоє серцебиття стало частим і незвичним, необхідно уважно проаналізувати спосіб життя, який ти ведеш. Як правило, невеликих змін в житті буде досить для того, щоб ця проблема зникла сама по собі .

Нервове напруження

Однією з найбільш часто зустрічаються причин появи тахікардії є нервове напруження. Саме тому так важливо вміти контролювати свої емоції і керувати своїм емоційним станом, не допускаючи появи нервового напруження і панічних атак .

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

Хоча обумовлене цим фактором прискорене серцебиття не представляє небезпеки для нашого здоров’я, необхідно вжити заходів для того, щоб заспокоїтися і управляти своїми емоціями. В цьому випадку проблемабистро зникне сама по собі.

Щоб пережити подібний момент, рекомендується прилягти на спину і зосередити свої думки на щось радісне і спокійному. Це відволіче твою увагу від биття твого серця.

Поступово ти відчуєш, як твоє серцебиття повертається до норми.

Якщо ти знаходишся в стресовій ситуації, рекомендуємо тобі утриматися від кофеїну . Буде краще замінити містять кофеїн напої на чай з ромашки чи м’яти.

стрес

Якщо тобі часто доводиться переживати стресові ситуації, твоє серце не може залишитися осторонь від того, що відбувається. Наповнена стресами життя є другим фактором, здатним викликати у людини прискорене серцебиття.

Стрес викликає зменшення потоку крові, що призводить до виникнення проблем, пов’язаних з артеріальним тиском і станом серця.

Якщо останнім часом тебе регулярно турбує тахікардія, зверни увагу на ці рекомендації:

 • Виконуй фізичні вправи: вони допоможуть тобі визволити енергію і позбутися від стресу.
 • Веди спокійний спосіб життя.
 • Дотримуйся розпорядку робочого дня, виконуючи всю роботу в певний час.

Дефіцит фізичного навантаження

Чи не намагаєшся ти уникати занять спортом за всяку ціну? Можливо, що тобі слід переглянути свою точку зору на це питання, адже фізичні вправи зроблять твоє життя здоровіше .

Можливо, що тобі складно в це повірити, але це так:  занадто низька фізична активність або повна її відсутність також можуть стати причиною тахікардії .

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

У зв’язку з цим дуже важливо приділяти двічі в тиждень хоча б по 30 хвилин фізичних вправ і прогулянок. Більшості з нас було б достатньо ходити пішки на роботу і за покупками.

З іншого боку, на думку деяких спортивних експертів, кожному з нас необхідно здійснювати фізичну активність, яка не має ніяких інших цілей, крім самих тренувань.

Чому? Справа в тому, що якщо ми не плануємо займатися спортом і не одягаємо спортивний одяг, наш організм не сприймає таку активність як заняття спортом.

Надмірне фізичне навантаження

Кожен з нас розуміє, що у всьому потрібно знати міру. Це означає, що надмірне фізичне навантаження так само шкідлива, як і сидячий спосіб життя .

Особливо помітні наслідки таких перевантажень у людей старше сорока років і тих з нас, хто практикує види спорту, що вимагають серйозних зусиль.

Можливо, що саме тому тебе турбує прискорене серцебиття, в той час як інших проблем зі здоров’ям може і не спостерігатися.

Як уберегти себе від побічних ефектів занять спортом? Зверни увагу на ці рекомендації:

 • Інтенсивність фізичного навантаження повинна відповідати твоїм можливостям і твоєму фізичному стану.
 • Починай заняття з легких вправ, поступово збільшуючи навантаження.
 • Не зневажай допомогою спортивного інструктора.
 • Якщо ти хочеш спробувати себе в новому виді спорту, рекомендується насамперед пройти медичне обстеження.
 • Перед тим, як приступати до занять, розігріває мускулатуру за допомогою вправ на розтяжку.

Низький артеріальний тиск

Низький артеріальний тиск може становити серйозну небезпеку для нашого здоров’я. Ця проблема безпосередньо впливає на стан нашого серця, в результаті чого цей орган виявляється перевантаженим і нас починає турбувати тахікардія.

Якщо твій лікар діагностував у тебе низький артеріальний тиск, дуже важливо чітко виконувати його вказівки. Не варто пропускати прийом ліків і змінювати час їх прийому.

Щоб уберегти своє серце від проблем, спробуй щодня виходити на прогулянку.

Вже наявні проблеми з серцем

Можливо, тобі довелося перенести будь-яке захворювання серця? Деякі з нас мають проблеми з серцем в дитинстві або підлітковому віці, але з часом вони зникають.

Проблема полягає в тому, що поступово стрес і шкідливі звички починають підривати наше здоров’я . Це може привести до появи прискореного серцебиття.

Якщо тобі вже доводилося стикатися з серцево-судинними захворюваннями, рекомендується:

 • Чи не зловживати алкогольними та іншими напоями, що містять кофеїн і алкоголь.
 • Регулярно виконувати фізичні вправи, не допускаючи перевантажень.
 • Проходити медичне обстеження кожні півроку.
 • Повідомляти свого лікаря про появу проблем зі здоров’ям і прийомі лікарських препаратів.

Як ти встигла помітити, фактори, що впливають на появу тахікардії, досить різноманітні. Ми рекомендуємо тобі завжди бути уважною при появі цієї проблеми.

Якщо вона носить епізодичний характер, не варто турбуватися. Сприймай це як сигнал того, що твоє життя потребує змін.  Твій організм попереджає тебе про те, що тобі слід вести більш здоровий спосіб життя.

 

Прискорений ритм серця – привід для занепокоєння?

Коли ви помічаєте у себе прискорений ритм серця, це може стати тривожним явищем, особливо якщо ви не знаєте, чому це відбувається. Тут ми коротко розглянемо деякі з основних причин цього і проблеми, пов’язані з прискореним серцебиттям, а також спробуємо розібратися в тому, як і коли слід приймати подальші заходи.

Що вважається прискореним серцебиттям?

Визначення швидкого ритму серця різниться в залежності від віку людини, що зазнає його. Як правило, якщо частота серцевих скорочень у дорослого в спокійному стані більше 100-120 ударів в хвилину – є привід для візиту до лікаря.

Прискореним вважається серцебиття, яке підвищується несподівано для певного рівня фізичної активності. Зазвичай, ЧСС більшості дорослих лежить в межах 60-80 ударів в хвилину, при цьому у деяких частота серцевих скорочень наближається до 100 ударів в хвилину.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

Чи завжди прискорене серцебиття є причиною для занепокоєння?

Є кілька різних можливих причин підвищеної частоти серцевих скорочень.

У той час як деякі причини включають більш тривожні кардіологічні проблеми, є й інші причини, які можуть бути вирішені шляхом внесення змін до образ життя.

Деякі з них включають збудження (яке підігріває адреналін), зневоднення і навіть споживання нікотину або енергетичних напоїв.

Іноді підвищена частота серцевих скорочень має важливе значення. Наприклад, якщо ви боретеся з підвищеною температурою, захворіли на грип або перебуваєте в процесі відновлення після операції, прискорений серцевий ритм – це те, як наше тіло показує, що воно працює. Важливо контролювати частоту серцевих скорочень протягом цього часу, але не варто сильно турбуватися.

Вікове: стукає серце і важко дихати

Занепокоєння з приводу швидкого серцевого ритму відрізняється в залежності від віку та стану здоров’я пацієнта. Як правило, чим молодша людина, тим менше його ЧСС.

У міру старіння частота серцевих скорочень збільшується, у багатьох літніх людей розвиваються такі симптоми: не вистачає повітря, важко дихати, прискорене серцебиття після їжі і вночі спостерігається все частіше. Однак, деякі люди відчувають прискорене і уповільнене серцебиття в один і той же час.

Це явище можна побачити в багатьох вікових групах. Таким чином, причини для занепокоєння не на 100% визначаються віком.

Пришвидшене серцебиття. Є привід звернутися до лікаря!

Одну з основних ролей в підвищенні ЧСС грає стрес, нервове напруження, неспокій. При одноразових нападах стресу, прискорене серцебиття є нормальним ознакою. Але якщо це триває часто, підвищення ритму серця призводить до розвитку тахікардії.

Крім причин сильного серцебиття, пов’язаних зі стресом, прискорене серцебиття може виникати в таких ситуаціях:

 • при наявності захворювань щитовидної залози;
 • під час клімаксу;
 • при отруєнні;
 • різка фізичне навантаження для організму, який звик до сидячого способу життя;
 • вживання алкоголю та наркотичних засобів, а також різноманітних «енергетичних напоїв» і кави;
 • зайва вага;
 • висока втрата крові;
 • онкологічні захворювання;
 • ранній термін вагітності;
 • зневоднення.

Ускладнення при частому серцебитті

Підвищений ритм серцевих скорочень може спричинити за собою такі стани:

 • інфаркт або інсульт;
 • гостра серцева недостатність;
 • втрата свідомості;
 • закупорка судин в легенях;
 • судоми;
 • набряк легенів;
 • летальний результат.

Коли звертатися до лікаря?

Людині з прискореним серцебиттям слід звернути особливу увагу на те, чи відчуває він додаткові симптоми. До них в відносяться задишка, швидка стомлюваність або крайня втома. У таких випадках слід негайно звернутися до лікаря.

Важливо відзначити, що багато людей, які відчувають підвищену частоту серцевих скорочень, не відчувають її або не пов’язують її з іншими проблемами. Іншими словами, часто може знадобитися невелике обстеження, щоб з’ясувати причину.

Загальні тести і лікування

Загальні тести і процедури при прискореному пульсі включають в себе вимір артеріального тиску, ЕКГ і УЗД серця. Лікар може перевірити, чи змінюється підвищений серцевого ритму при зміні положення. Якщо так, то у вас може бути дисбаланс серцевого ритму і контролю артеріального тиску в організмі.

Лікування прискореного серцебиття буде сильно варіюватися в залежності від його причини.

Що робити при прискореному серцебитті

Якщо ви стурбовані підвищеною частотою серцевих скорочень, переконайтеся, що ви в цей час не зневоднені, і що ви належним чином стежте за своїм станом здоров’я.

Якщо ви врахували поширені причини підвищеної частоти серцевих скорочень, включаючи зниження або усунення кофеїну з раціону, і до сих пір відчуваєте симптоми, зверніться до лікаря якомога швидше.

Під час раптового нападу тахікардії рекомендують виконати наступні маніпуляції:

 • вмийтеся прохолодною водою;
 • випийте води;
 • збільшіть доступ свіжого повітря в приміщення;
 • звільніть одяг в області грудей і шиї;
 • приляжте на бік;
 • зробіть масаж очей.

Як попередити розвиток тахікардії

Після обстеження організму і з’ясування причин виникнення прискореного серцебиття, варто зайнятися конкретно їх усуненням. Але якщо певних стимулів тахікардії не було виявлено, людині з підвищеним ЧСС варто зайнятися загальним станом здоров’я, вести здоровий спосіб життя.

 1. Для профілактики прискореного серцебиття корисно займатися дихальною гімнастикою, йогою, спати достатню кількість часу, правильно харчуватися, займатися легким спортом, мінімізувати або відмовитися від вживання спиртного, куріння.
 2. Нетрадиційна медицина пропонує такі способи профілактики підвищеного ЧСС, як лікування бджолиними продуктами, точковий масаж, рефлексотерапія.

 

Від ЧОГО може бути прискорене серцебиття

Щоб з’ясувати, чи не є прискорене серцебиття результатом прояви первинної тахікардії, необхідно звернутися за консультацією до лікаря-кардіолога, зробити електрокардіограму серця, пройти луна-моніторування, УЗД серця і щитовидної залози, здати аналізи крові на гормони. Якщо всі показники дадуть негативний результат, значить, мова піде про вторинної тахікардії.

Багато людей описують свій стан як відчуття поштовхів, стрибків, поворотів, ударів в груди, горлі або шиї. Ті, у кого серце постійно б’ється прискорено, окремих ударів не помічають, але бувають дратівливі, надактивні, а потім легко стомлюються.

Інші симптоми прискореного серцебиття:

 • потіння;
 • запаморочення;
 • задишка;
 • головний біль.

Стан, при якому серцебиття супроводжується блідістю, запамороченням і задишкою, вимагає термінового втручання лікаря.

Нормальний чи ваш серцевий ритм

У ряді випадків варто звернутися до лікаря-психотерапевта. Оскільки часте серцебиття може бути викликано психогенними причинами.

Поширений страх обивателя стати «божевільним» часто відштовхує від даного відвідування. Хоча правда в тому, що психічний розлад і божевілля – речі різні. І при своєчасно підібраною терапії психічні розлади, які можуть бути причиною тахікардії, повністю виліковуються.

Таким чином, коли доводиться понервувати, в результаті чого підскакує пульс або починає неправильно працювати серце, справа може бути зовсім не в паталогії серцево-судинної системи.

Як правило, в цьому випадку кардіолог призначає лікування, щоб лише усунути симптоми тахікардії. Але її справжня причина може бути зовсім в іншому і бути результатом різних тривожних станів.

Найчастіше вони провокуються стресами, регулярної перевантаженням нервової системи, токсичними ураженнями.

Як уникнути частого серцебиття

Прискорене серцебиття при лихоманці

При лихоманці підвищений серцевий ритм є природною реакцією організму на захворювання, що не потребує особливого занепокоєння. Він приходить в норму відразу ж, як тільки гарячковий стан зникає.

Не буду нова, але стан, при яких часті прискорене серцебиття далеко не простими і тому варто обстежитися, щоб знати точно, що викликає погіршення стан вашого серця.

Причини терміново звернутися до лікаря за допомогою

Як бачите, причин прискореного серцебиття може бути безліч: це як природні прояви на зміни в житті, так і патологічні результати нездоров’я. Визначити хвороба це чи ні, може тільки фахівець.

 

Посилене серцебиття: причини, що робити і на що звернути увагу

Термін «посилене серцебиття» об’єднує різноманітні скарги на неприємні відчуття в грудях, які самі хворі також можуть називати ударами, поштовхами, перебоями і т. Д. Хворі можуть скаржитися на серцебиття як при порушеннях ритму і провідності серця, так і при інших захворюваннях. У ряді випадків серцебиття – це симптом загрозливих для життя аритмій, тому при подібних скаргах потрібне ретельне обстеження.

Часто серцебиття викликається емоційної і фізичним навантаженням. При лихоманці також спостерігається збільшення частоти пульсу. Якщо серцебиття не викликано цими причинами, то слід запідозрити аритмію.

Найвірогідніша причина

Посилене серцебиття може бути симптомом серцевої чи іншої патології, виникати при емоційної або фізичного навантаження.

Найбільш часті аритмії – це синусова тахікардія, передсердна і шлуночкова екстрасистолії, миготлива аритмія, надшлуночкова тахікардія. При синусової тахікардії частота серцевих скорочень (ЧСС) становить 100-160 за хвилину. Основні причини синусової тахікардії – лихоманка, емоційна і фізичне навантаження, підвищена тривожність.

Найбільш небезпечні захворювання

Загрозливі для життя аритмії:

 • шлуночковатахікардія;
 • синдром слабкості синусового вузла;
 • повна атріовентрикулярна блокада.

Ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарда. Іноді серцебиття – це прояв інфаркту міокарда або нестабільної стенокардії. Треба пам’ятати, що інфаркт міокарда може протікати в безбольової формі, проявляючись, зокрема, порушенням ритму.

Синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта (WPW-синдром).

Електролітні порушення:

 • гіпокаліємія (нестача в крові калію);
 • гіпомагніємія (недолік в крові магнію).

Захворювання інших органів, що викликають посилене серцебиття

Аритмія може бути не самостійною хворобою, а наслідком багатьох інших захворювань і станів:

 • При підвищенні температури тіла на 1˚С пульс частішає на 10 ударів в хвилину.
 • Посилення серцебиття при вагітності необхідно для нормального кровопостачання плода і пов’язане зі збільшенням обсягу крові в організмі жінки.

У клімактеричному періоді у жінок підвищується ймовірність захворювань серцевого м’яза гормонального походження (неішемічної). Вони проявляються, зокрема, серцебиттям.

До лікарських препаратів, здатним викликати порушення ритму серця, відносяться: антиаритмічні засоби, антидепресанти, багато сечогінні препарати, нітрати, серцеві глікозиди, судинозвужувальні засоби від нежитю, Сальбутамол, Тироксин.

Це будь-які стани, пов’язані з нестачею кисню: перебування в гірській місцевості, хвороби легенів, підвищений вміст вуглекислого газу в повітрі, що вдихається і т. Д.

Це рідкісна пухлина надниркових залоз. Для неї характерна ортостатична тахікардія: ЧСС при зміні положення тіла з горизонтального у вертикальне збільшується більш ніж на 20 ударів в хвилину.

У жінок середнього віку може зустрічатися серцебиття в поєднанні з болями в області серця, що не типовими для стенокардії. Дуже часто таке поєднання є ознакою пролапса мітрального клапана. Цей стан виявляється при УЗД серця (ехокардіографії).

порушення психіки

Серцебиття може бути і причиною, і наслідком психічних порушень. Якщо органічні і метаболічні причини аритмії виявити не вдається, то виключають тривожні розлади і депресію.

Іноді скарги на серцебиття з’являються, коли хто-небудь з родичів чи друзів хворого страждає важкою хворобою серця (кардіофобія). Слід також пам’ятати, що у хворого з тривожністю або депресією аритмія погіршує психічні порушення.

обстеження

Важливу роль в діагностиці аритмій відіграє анамнез (історія захворювання) і фізикальне дослідження. Підтверджується діагноз за допомогою інструментальних та лабораторних методів.

анамнез

Просять хворого описати напад серцебиття, уточнюють його тривалість, які супроводжують відчуття. Пропонують відстукати серцевий ритм, яким він буває під час серцебиття.

Якщо хворий не може зробити це, лікар сам вистукує ритми, характерні для різних аритмій, а хворий вибирає з них той, що схожий на його власний. Хаотичний ритм характерний для миготливої ​​аритмії. Поодинокі сильні скорочення після паузи на тлі правильного ритму – ознака екстрасистолії (частіше шлуночкової).

Відчуття поштовхів при цьому викликано не екстрасистолами, а наступними за ними серцевими скороченнями.

Основні питання, які може задати лікар:

 • Як починається серцебиття і скільки триває?
 • Які, на вашу думку, причини серцебиття?
 • Чи пов’язано серцебиття з емоційним навантаженням, хвилюванням, занепокоєнням?
 • Якими відчуттями супроводжується серцебиття?
 • Супроводжується воно болем у грудях або нестачею повітря?
 • Супроводжується серцебиття запамороченням або непритомністю?
 • Які ліки ви приймаєте?
 • Скільки кави, чаю, тонізуючих напоїв ви вживаєте?
 • Чи користуєтеся ви засобами від нежиті?
 • Провокує серцебиття гостра їжа?
 • Ви палите? Якщо так, то скільки сигарет в день?
 • Чи не вживаєте ви заборонені препарати?
 • Чи хворіли ви на ревматизм?
 • Чи не турбує вас схуднення або сильна пітливість?

Біль в грудях спостерігається при ІХС і аортальному стенозі, нестача повітря – при неврозах, мітральному стенозі, серцевої недостатності. Запаморочення і непритомність – це прояви аортального стенозу і важких, загрозливих для життя порушень провідності серця: синдрому слабкості синусового вузла і повної атріовентрикулярної блокади.

фізикальне дослідження

Найбільш інформативно физикальное (т. Е. Зовнішнє) дослідження, проведене під час посиленого серцебиття, проте це не завжди можливо. Найважливіший етап обстеження – дослідження ритму серцевих скорочень, яке може виконати і сам пацієнт під час нападу.

ЧСС вище 150 в хвилину характерна для пароксизмальної надшлуночкової тахікардії, мерехтіння або тріпотіння передсердь і шлуночкової тахікардії, нижче 150 в хвилину – для синусової тахікардії. Основні причини синусової тахікардії – фізичне навантаження, лихоманка, тиреотоксикоз, прийом деяких препаратів.

Звертають увагу на посилений блиск очей, виражений рум’янець, збільшення шиї, пульсацію вен шиї,

підвищення артеріального тиску. Вологі і теплі долоні можуть свідчити на користь тиреотоксикозу, бліді – на користь анемії. Виявляють ознаки вад серця, атеросклерозу периферичних артерій.

Інструментальні та лабораторні дослідження

Діагностувати аритмію, відрізнити один вид її від іншого допоможе електрокардіографія.

Залежно від клінічної картини лікар може призначити наступні дослідження:

 • загальний аналіз крові (рівень гемоглобіну, лейкоцитарна формула);
 • визначення рівня гормонів щитовидної залози;
 • біохімічне дослідження крові з визначенням рівня калію і магнію;
 • серологічні дослідження крові при підозрі на вірусний міокардит;
 • рентгенографія грудної клітки;
 • ЕКГ в 12 відведеннях;
 • добове моніторування ЕКГ;
 • ехокардіографія;
 • електрофізіологічні дослідження.

Серцебиття у дітей

Серцебиття у дітей може бути викликано емоційним та фізичним навантаженням, лихоманкою, порушеннями ритму і провідності. Особливої ​​уваги потребують пароксизмальна надшлуночкова тахікардія, атріовентрикулярна блокада і шлуночкові аритмії.

Серцебиття у літніх

У літніх найбільш часті причини серцебиття – серцево-судинні захворювання (ІХС, інфаркт міокарда, гіпертонічна хвороба) і прийом лікарських засобів, особливо серцевих глікозидів.

Екстрасистолія спостерігається у 40% літніх людей, зазвичай вона лікування не вимагає.

У літніх синусова тахікардія або миготлива аритмія можуть бути проявом (іноді єдиним) тиреотоксикозу.

Додатковий діагностична ознака в цьому випадку – блиск очей.

принципи лікування

При скаргах на посилене, прискорене, неритмічне серцебиття необхідно звернутися до терапевта. Він проведе початкове обстеження, при необхідності направить до кардіолога і іншим фахівцям. Тактика лікування наступна:

 • лікують основне захворювання – причину аритмії;
 • заспокоюють хворого, дохідливо пояснюють роль фізичного та емоційного навантаження в розвитку аритмії, завдання лікування;
 • обмежують вживання чаю, кави, тонізуючих напоїв, спиртного;
 • рекомендують кинути курити;
 • якщо аритмія викликана лікарськими засобами, їх скасовують;
 • при необхідності призначають антиаритмічні препарати або хірургічне лікування.

До якого лікаря звернутися

При появі скарг на прискорене або посилене серцебиття потрібно звернутися до терапевта і пройти загальне обстеження. Після того як буде з’ясована причина серцебиття, хворого направляють до кардіолога, пульмонолога, ендокринолога, невролога, нефролога, при необхідності – до психіатра. Для корекції клімактеричних порушень показано лікування у гінеколога.

Інформація надається з метою ознайомлення. Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря.

Previous Фестал і Мезим: що краще і ефективніше?
Next Встановлення стента судин серця і період реабілітації

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *