Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання


Причины психосоматики геморроя и способы устранения заболевания

Психосоматика – наука про зв’язки негативних думок людини (душевних страждань) з проблемами здоров’я.

Вплив характеру, способу життя, звичок на перебіг патологічного процесу підтверджується клінікою і тривалістю хронічного геморою. 

Геморой по Синельникову відноситься до психосоматичних захворювань, його неможливо вилікувати через збереження у пацієнта негативних емоцій.
Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Свою діяльність Синельников починав як лікар-психіатр, вивчав траволікування, народну терапію, гомеопатію. Є автором книг з психосоматики. Продовжує і розвиває вчення Луїзи Хей. Основний напрямок рекомендацій по лікуванню геморою – «Ми живемо тим, про що думаємо».

Чому виникають гемороїдальні вузли: психосоматика геморою по Синельникову

Валерій Синельников в своїх роботах стверджує, що причиною хвороби є невідповідність намірів підсвідомості людини і його свідомих бажань.

Будучи віруючим християнином, він передбачає, що внутрішній розум (підсвідомість) забезпечує зв’язок людей з Богом, вказує на відведену кожному роль на Землі.

Ця частина нервової системи значно важливіше, вона «знає» про людину набагато більше, ніж він сам.

Синельников стверджує, що патологія прямої кишки пов’язана з певним душевним станом. Від геморою часто страждають люди з упертістю, що доводять боротьбу і справа до кінця. В характері пацієнтів можна виявити:

 • незадоволеність підсумками своєї роботи, життя;
 • звичку до консерватизму, агресивна відповідь на будь-які зміни (часто провокує кишкова кровотеча з гемороїдальних вузлів);
 • невміння і відсутність бажання забути негативний досвід минулих років, подальший почуття провини, злість, страх, заздрість;
 • розставання зі старими, непотрібними речами переноситься важко, ознака називається «болем втрати», при геморої носить вкрай виражений характер.

Причиною розвитку геморойних змін, на думку Луїзи Хей, є перенесена і укорінена в мозку глибока образа. Вузли формуються, коли людина «з’їдає» себе, постійно думаючи про образу. Одночасно він дуже боїться що-небудь втратити, змінити, пропустити. Ці відчуття в психосоматики іменуються «емоційної пасткою».

Організм, доведений до істерики, висловлює свою відмову від діяльності порушенням кровообігу в зоні прямої кишки, утворенням тромбів. Симптоми геморою сприймаються як додатковий удар, проблеми невдалої життя. Посилюється негативне ставлення до навколишнього світу. Зазвичай на такому тлі загострюється запалення, провокується інтенсивний свербіж і болі в задньому проході.

Порочне коло патології замикає страх перед майбутнім, мала віра в одужання, сумніви в дії лікарських засобів і успішності операції. З точки зору різновиди характерів, хворі гемороєм частіше виявляють меланхолію.

Зв’язок емоційного стану і геморою

У книзі «Возлюби болезнь свою» В. Синельников висловлює теорію, що дискомфорт і ознаки хвороби слід розцінювати як сигнал тіла про душевні негаразди.

Можливо, думка прозвучить парадоксально, але автор пропонує подякувати хвороба за «інформацію, що надійшла» і терміново зайнятися зміною внутрішнього світу.

Не можна ображатися на долю, впадати в зневіру, продовжувати звичне життя.

Лінь, небажання змінюватися, ухилення від власної участі в лікувальному процесі підтверджується звичним назвою важких проблем «гемороєм».

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Оскільки кишечник виконує функцію виведення з організму всього небажаного, непотрібного, психосоматика прямої кишки (включаючи геморой) безпосередньо пов’язана з накопиченими старими образами, негативними емоціями. Непотрібний тягар як запор затримується і завдає шкоди організму.

Теоретично в походженні симптомів геморою можна виділити психологічні проблеми:

 1. Страх втрати старих відносин, пам’яті на негативні події – людина накопичує негативну енергію і не дозволяє їй вийти в зовнішнє середовище. У кишечнику формується запор, каловий завал, варикоз венозних каверн, застій крові.
 2. Придушення емоцій і почуттів – прагнення самостійно впоратися з проблемами, щоб «ніхто не здогадався», сприяє зриву функцій прямої кишки, сфінктера.
 3. Жадібність – скупчення будинку старого мотлоху, листів, паперів збирає негативну енергію. Підсвідомість наполегливо вказує на необхідність позбавлення від непосильної тяжкості.

Дуже важливо зрозуміти, що «сигнали» внутрішнього розуму підказують духовну зупинку в розвитку особистості. Вона здатна привести людину до загибелі.

З різних джерел отримані дані про причини конкретних проявів геморою, наведених у таблиці.

психосоматичне порушеннясимптом геморою
Страх майбутнього, перед проведенням заходу, відповідальністю, зривом планів.Запалення вузлів.
Примусова робота, необхідність займатися справою, невідповідність бажань і можливостей.Сверблячка, відчуття печіння, поява тріщин на слизовій.
Негативна реакція на людину, що заважає досягненню мети.Кишкова кровотеча.
Відкладання важливих справ «на завтра», прагнення встигнути в останній момент.Збільшення зовнішніх і внутрішніх вузлів.
Впевненість, що у невдачі винні інші, а не власні помилки.Дисбаланс кишкової мікрофлори, переважання патогенних бактерій.
Боязнь критичних зауважень на свою адресу.Перехід запалення на навколишні тканини (парапроктит).
Невпевненість і страх в хорошому результаті дорученої справи.Спастичні скорочення м’язових волокон ректального сфінктера, можливе обмеження вузлів.

Психосоматика у жінок

До особливостей психосоматики геморою у жінок, крім наведених причин, відносяться:

 1. Постійна незадоволеність і сумніви в привабливості, страх втратити коханого чоловіка, прагнення боротися з ознаками старіння, сексуально виглядати. Віковий досвід лікування вказує, наскільки часто косметичні проблеми завдають непоправної психологічний удар жінці. Зв’язок з нераціональним харчуванням, ожирінням, запорами створює порочне коло, з якого складно вибратися, якщо додати впевненість у відсутності краси.
 2. Перебіг геморою у жінок погіршується при надмірному опікою над подорослішали дітьми, постійне втручання в їх життя, вибір професії, супутника життя.
 3. Жінкам властиво придушення почуттів і емоцій. Деякі не бояться називати це «брехливістю». Ми б вважали – за акторську майстерність. Зазвичай винні батьки-диктатори. Подорослішали дівчата приховують справжні думки і наміри через страх за власне благополуччя, безпеку. Покаранням служить геморой.

Психосоматика у чоловіків

Для чоловіків більше, ніж для жінок, важливий кар’єрний ріст. У них страхи пов’язані з можливістю втратити досягнуте, ризиком починати з нуля, наявністю суперників.

В особистих стосунках чоловіка більш консервативні. Вони наполегливо тримаються за досягнуте, навіть якщо умови життя далекі від ідеалу. Опір змінам та переходу до нових рішень провокує застійні явища в прямій кишці.

Читайте також Що таке комбінований або змішаний геморой?
Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Навіть успішні чоловіки «закривають» від оточуючих свій внутрішній світ, тому що відчувають страх втратити нажиті блага. Постійна напруга і переживання викликають неузгодженість емоційного стану, підтримують запалення в геморойних структурах.

Таблиця взаємозв’язку системних захворювань і геморою

Психосоматика визнає наявність безлічі факторів хвороби і одночасний вплив причин в сукупності проблем. Вплинути на патологію можуть суміжні умови, які, на перший погляд, не пов’язані між собою.

В офіційній медицині визнаний термін «вторинний геморой». Так класифікується хвороба ректальних вен, викликана іншою соматичною патологією. Загострення провокуються погіршенням перебігу основного захворювання. До них відносяться:

 • цироз печінки з портальною гіпертонією;
 • серцева недостатність;
 • хвороба Крона;
 • пухлини товстого кишечника;
 • язвений коліт;
 • целіакія.

Перераховані патології викликають перевантаження вен прямої кишки, застій калу, запор або часті проноси.

Доктор Синельников створив таблицю, що дозволяє будь-якому охочому порівняти свої проблеми з психологічними причинами геморою, щоб вжити своєчасних заходів. У список включено безліч захворювань, синдромів. наприклад:

 1. Головні болі – служать «сигналом» лицемірства, невідповідності думок і поведінки. Порівняємо з психосоматичними особливостями жіночого організму, виявимо зв’язок і загрозу геморою.
 2. Частий пронос – відображає тривогу і страх, почуття незахищеності. Збігається з факторами розвитку гемороїдальних вузлів.
 3. Запори – небажання відпустити старі образи, викинути непотріб, змінити роботу, скупість і жадібність. У наявності однакові причини з гемороєм.

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Існує таблиця, пропонована психологом Луїзою Хей. У ній патологія прямої кишки, включаючи геморой, більш за все пов’язана з гнівом, страхом, злістю, невпевненістю в собі.

Синдром накопичення

Синдром «накопичення» в російській літературі з психосоматики ще називають «синдромом Плюшкіна», за аналогією з поведінкою і схильностями одного з героїв Н.В. Гоголя. Більш наукове визначення дозволяє віднести його до емоційних пасток.

Фахівці стверджують, що гемороїдальні вузли збільшуються в міру захаращення і користолюбства людини.

Жадібність, скупість, збирання непотрібних речей, страх позбавлення або втрати переслідують людей подібного складу все життя наполегливими болями в прямокишковому каналі, частими рецидивами хвороби, незважаючи на лікування. Захаращується організм, з’являється застій в венах кишечника. У вузлах накопичується негативна енергія, розпирає їх, прагнучи вийти назовні.

Люди, пристрасно займаються колекціонуванням, входять до групи ризику, вони повинні проводити профілактику. Лікарі радять припинити зациклення на старі проблеми, відпустити негативні думки, викинути непотрібні речі, зробити подарунки знайомим і незнайомим.

Способи психологічного лікування

Психотерапія не лікує ліками. Лікар добивається відвертих зізнань пацієнта, спільно з хворим виявляє причину, пояснює згубність, виробляє план усунення наслідків. Людині потрібно переглянути ставлення до навколишнього світу, близьким, роботі, звичкам, зрозуміти свою роль в настрої на хворобу і усвідомити неправильну поведінку.

Для цього недостатньо самостійної роботи з таблицями. Представники психосоматики пропонують:

 • використовувати спеціальні позитивні установки (афірмації);
 • навчитися медитувати;
 • стежити за промовою, щоб не накликати проблеми в анальну зону.

Популярно регулярне повторення фрази «Відпускаю все, крім любові».

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Конкретні афірмації можна підібрати з психологом. За методикою Луїзи Хей, кожен пацієнт повинен пройти кілька етапів-кроків:

 • навчитися розслаблятися, відкритися для світу;
 • не забувати, що вам допомагає Всесвіт;
 • залишити і відпустити терзання, образи, страхи, рухатися вперед;
 • відкрито висловлювати свою думку, почуття, емоції;
 • домогтися впевненості в собі.

Як впоратися з самим собою?

В. Синельников на підставі практичного досвіду і спостережень радить до психологічного лікування постаратися змінити своє ставлення до захворювання.

Потрібно пам’ятати, що хвороба створена за участю підсвідомого розуму. Це означає, що в організмі утворилися умови для досить вагомих причин.

Доктор рекомендує відмовитися від боротьби, подякувати Богові і саму хворобу за зупинку і перегляд свого життя.

Перебудувати себе на інше мислення, поведінку і спосіб реагування надзвичайно складно, але можна. Людина в стані навчитися керувати думками, змінити особистість шляхом самовиховання. Намагаючись відгородитися від чужих очей, люди звалюють на себе непосильну ношу страху показати справжнє обличчя. Панічний страх змін виражається в застої венозної крові у венах прямої кишки.

Доктор Синельников пропонує скористатися методом підсвідомого програмування, замінити застарілий стереотип мислення на нові погляди і життєвий уклад. Для цього доведеться усунути механізми, якими підсвідомість створює хвороба:

 • приховане позитивне намір – добитися уваги рідних і близьких людей;
 • гальмівний вплив на небажану поведінку – відомо, що ангіна передує негативним висловлюванням, почуттям, запалення суглобів настає до реакції роздратування і гніву;
 • важкий досвід пережитого стресу;
 • навіювання певних думок в різні періоди життя, починаючи з дитинства;
 • буквальне сприйняття слів і фраз, що мають подвійний сенс ( «це важко переварити», «засунути в дупу», «від нього один геморой»).

До підсвідомої агресії призводить гординя (відчуття власної важливості). Вона вважається джерелом негативних думок і емоцій. Якщо людина відчуває себе вище інших, то формується осуд, ненависть, зверхність, зарозумілість. А далі створюється бажання принизити оточуючих. Почуття потрібно змінити на усвідомлення своїх можливостей для вдосконалення інших людей і світу.

Необхідно привчитися відповідати за себе і свої дії, не перекладати вирішення проблем на інших. Допомагає молитва, віра в Бога. Ні в якому разі не можна принижувати себе. Релігії, засновані на постійному відчутті провини і страху, не допомагають впоратися з проблемами.

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Почуття невдоволення іншими людьми, критика, претензії супроводжуються втручанням в чужій внутрішній світ, руйнують свої думки і рівновагу. Слід частіше згадувати аксіому про «колоді в своєму оці». Необхідно змінити негатив на бажання досягти досконалості, допомогти іншим в складній ситуації.

Для лікування доведеться навчитися приймати оточуючих такими, як вони є. Поважати людей, з якими живемо, закони країни. В кожній людині є хороші якості. Варто уважно поставитися до них, частіше хвалити і захоплюватися. Не можна засуджувати ближнього. Слід навести порядок в своєму світі.

Якщо спробувати поєднати психосоматику з патофізіології геморою, то виходить, що негативне мислення, внутрішні стримувані емоції руйнують регуляцію нервових та імунних процесів. В якому саме органі вони проявляться хворобою, залежить від стійкості, спадкової схильності.

При недостатній міцності гемороїдальних судин накопичення негативних почуттів викликає затримку кровотоку, збільшення і запалення вузлів. Справитися з перебігом захворювання тільки медичними методами навряд чи вдасться. Необхідно застосування психосоматичного впливу.

Психосоматика геморою у чоловіків і жінок – психологічні причини

Геморой є наслідком прогресування застійних процесів в районі прямої кишки, малорухомості, зайвої ваги і не дуже правильного харчування. Але, незважаючи на цілком зрозумілі фізіологічні причини проблеми, є ще одна має право на існування зв’язка – геморой і психосоматика.

Багато дослідників психосоматичної зумовленості хвороб розглядають гемороїдальних недуга як підсвідомий сигнал, який отримує людина для вирішення своїх психологічних розладів.

Психосоматика геморою в трактуванні Луїзи Хей

Луїза Хей – знаменита засновниця руху самодопомоги, вона написала близько трьох десятків книг популярної психології.

Якщо врахувати той факт, що Луїза прожила 90 років, має сенс прислухатися до її ідеям. Вона стала мільйонеркою: люди активно купували її книги, фільми, зняті за темами, які розробляються Луїзою.

І сьогодні в будь-якому книжковому магазині вам скажуть – цей автор більш ніж затребуваний.

Про причини геморою з боку психосоматики Луїза говорить наступне. Справжнім фактором запуску механізмів цієї недуги вважається страх кінцевої риси і злість на події минулого. Якщо всередині свідомості людини активні ці почуття, якщо на них є якась зацикленість, психосоматика геморою працює – і людина захворює.

Також пише автор і про те, що почуття пригніченості і боязнь дати свободу своїм бажанням також знаходиться в основі психологічних механізмів проктологічного недуги. Якщо людина буквально роками плекає в собі цей негатив – діагноз, можна сказати, йде йому назустріч.

Який вихід пропонує Луїза Хей? В її практиці популярні афірмації, спеціальні короткі фрази з вербальної формулою, які при багаторазовому їх повторенні закріплюють потрібний образ або установку в людській підсвідомості.

Адепти цієї теорії називають афірмації всемогутнього словами. В протидію геморою Луїза Хей пропонує вимовляти наступне: «Любов зі мною. Мені вистачить місця і часу, щоб здійснити задумане ».

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворюванняПовторювати ці фрази потрібно кожен день, можна – перед дзеркалом.

Ліз Бурбо і її пояснення геморою

Ліз Бурбо – теж дуже популярна просвітитель і психолог, вона розробила унікальну систему оздоровлення організму. Цей автор вважає: першопричина всіх неуспіхів і проблем полягає в глибинних блокування і незасвоєних уроках. І для позитивного рішення потрібно пропрацювати власну систему ставлення до себе і свого кола.

Фізіологічно геморой письменниця Бурбо трактує в паралелі з класичною медициною. Вона стандартно пише, що це варикоз вен ректального каналу. Прогресування варикозу анальних вен підтримує кров’яний застій в судинної мережі малого таза при їх довготривалому пересичення кров’ю, чому підвищується тиск на судинні стінки. Але це, пише Ліз, лише фізична блокування.

Емоційна ж блокування недуги – це, перш за все, страх і надмірне внутрішнє стиснення, його людина не бажає визнавати і обговорювати. І ось такі пригнічені емоції стали важким тягарем. Виходить, що проявляються вони у людини, що змушує себе в чому-небудь примушувати, який, наприклад, робить ненависну роботу.

Так як локалізація проктологічного недуги – ректальний канал, людина немов квапить і напружує себе, адже він хоче швидше все закінчити. Все – мається на увазі те, що йому точно не подобається. Така особистість зазвичай до себе надто прискіплива.

Сильне емоційне напруження провокує імпульс отримати щось недосяжне. При цьому недосяжне – це суб’єктивна характеристика. Людина банально не вірить в свої ресурси і заздалегідь ставить блоки. А почуття бажаного новонабутий при цьому нікуди не йде.

Є ще й ментального плану блокування:

 • Чим більше невпевненості у хворому, тим більше мук буде приносити йому геморой;
 • Щоб придушити це почуття, він примушує себе робити те, чого насправді не хоче;
 • Зазвичай це виходить не так скоро, і хворий злиться на себе, квапить і, як підсумок, перенапружується.

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворюванняГемороїдальних патологію з психосоматики Ліз Бурбо потрібно лікувати новими установками, які знімуть негативні блокування. Хворий для одужання повинен знайти віру в наш світ, довіритися силам світобудови, довіритися Землі, яка здатна подбати про своїх жителів.

Також людина для одужання може навчитися вирішувати собі бути вільним, навчитися впевненості у власних силах і сміливості вираження почуттів. Людина повинна визнати своє право мати деякі страхи в грошовому аспекті.

Чим пояснює недуга Гуру Ар Сантем

Цього автора насправді звуть Геннадій Стаценко, і він є творцем і ректором Інституту імені себе.

Незважаючи на те, що довгі роки життя ця людина віддав промисловості (в тому числі, і космічної), відомим він став як йог і автор своєї оздоровчої теорії.

Колись у самого Геннадія лікарі знайшли сечокам’яної хвороби, і тоді чоловік звернувся до йоги. Через рік медики чимало здивувалися – від захворювання не залишилося і сліду.

Чи може Довга розширення вен пройти без лікування?

Гуру Ар Сантем трактує геморой як справжнє небажання людини відпускати те, що повинно піти в силу законів природи. Також причиною розвитку недуги цей автор називає жадібність.

Один з найвідоміших прикладів, який наводить автор, такий: одна жінка збирала в коморі величезна кількість консервації. Соління вже давно вийшли з усіх термінів придатності, але вона ніяк не хотіла з ними розлучатися. Ця думка, за визнанням самої жінки, не давала їй спокою – вона спати не могла від розуміння, що склянки доведеться викинути.

Як пояснює Гуру Ар Сантем, від таких сильних емоцій енергія всередині тіла почала зі збоями циркулювати, що відображалося на фізичному рівні саме в особі геморроидального недуги.

Тут, як зазначає автор, спрацював закон подібності: фекалії за законами природи повинні піти з тіла. Але їх болісно відпускати, якщо у вас з анусом проблеми. При цьому хворому шкода відпускати речі, прощатися з грошима або навіть витрачати власну енергію на інших – все те, що належить пупкової чакри.

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Як пояснює геморой Валерій Синельников

Синельников – відомий автор для вітчизняних читачів. Він написав багато праць, за освітою це лікар-терапевт, який згодом став гомеопатом і психотерапевтом. Провів понад сотні семінарів. У своїй практиці намагається відродити слов’янські звичаї і традиції, при цьому віддає данину індійським ведическим знань.

Цей автор хвороби ануса і прямої кишки трактує як невміння позбавлятися від проблем, образ і негативних емоцій. Він каже, що проблеми проктологічного характеру з’являються у особистості, у якій є деструктивний страх розставання з речами.

І такий викид для нього вкрай болюче, важкий. Людина відчуває гнів і злість, він відчуває свою провину щодо деяких значущих для нього подій. Це все заправлено самими негативними емоціями.

Згадує Синельников один цікавий випадок: до нього прийшов пацієнт, що страждає тривалими запорами і гемороїдальними проявами. У спілкуванні з ним доктор зауважив, що чоловік занадто упереджено і гордовито відноситься до деяких речей. І мова його рясніє не найприємнішими фразами: «Засунути куди-небудь в зад» і подібними висловами, що асоціюються з процесом дефекації.

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворюванняСинельников зазначає, що позбавлення від старого не повинно бути болючим. Він просить своїх читачів привчити себе до думки, що тіло ваше відторгає те, що вам дійсно не потрібно. Проводьте аналогію з життям: вас залишає те, що гальмує вас і ваш зріст. За віджитого чіплятися не варто.

Володимир Жикаренцев про геморої

Про геморої в психосоматики пише автор Жикаренцев, практично повторює ідеї Луїзи Хей. Популярний російський психолог зазначає, що на людину тиснуть такі фактори, як сильна злість на минуле, як страх дати свободу почуттям і сильна тривога напередодні вимушеного розставання. Каже психолог і про жадібність – важливою межах в розвитку механізмів геморою.

Він підводить підсумок: геморой, на думку Жікаренцева, це є фізичний показник емоційного вигорання і несвідомого страху, які людина не дає собі демонструвати.

Так як локалізується геморой в фінішному сегменті товстого кишечника, це слід трактувати як те, що хворий швидше хоче завершити з деструктивними емоціями, через що серйозно напружується і квапить себе.

Рекомендації психологів

Мало зрозуміти, в чому полягають психосоматичні причини геморою. Важливо ще вирішити, що з цим знанням робити.

Робота над самим собою – найбільш складна і найвідповідальніша в житті кожного з нас. Далеко не всі готові до тривалого шляху самокопання і пошуку своїх же резервів, енергетичних ресурсів. Це не завжди просто і швидко, ця робота сповнена точок відчаю і бажання залишити все це. Але ті, хто йдуть і не опускають руки, приходять до бажаної психологічної гармонії.

Геморой в психосоматики – це хвороба пригнічених почуттів і домінування образи і злості. Це недуга тих, хто жадібний і не хоче розлучатися з чимось або з кимось, вже давно обтяжуючим ваше життя. Це бажання скоріше щось зробити, досягнувши бажаного.

наслідок цього, рекомендації психологів будуть наступними:

 1. Заходьте за рамки установок. Дуже часто людина відмовляється від чогось значимого для себе, просто читаючи установку «немає, цього я не можу». Він не намагається її спростувати – це ще чому не можу? Я спробую! Треба дійсно поставити таке питання собі і покроково скласти план, як ви розіб’єте сформований шаблон. Простий приклад: дівчину мама буквально змусила вступити до інституту на чужу їй спеціальність. Інститут закінчений, дівчина працює економістом на пристойному підприємстві. Але робота її не радує, вона без особливого афішування цього тихо в’яже собі іграшки. І продає потроху. Її роботи користуються попитом і пора розширятися, але посаду економіста не залишає часу для дійсно бажаного. Що заважає їй кинути роботу і віддати себе реально важливого для неї справі? Відповідь дивує – мама. Вона боїться її образити. Якщо дівчина пропрацює всю цю схему всередині себе, вона зрозуміє: своєю безвідмовністю вона живить патологічну впевненість мами в тому, що тільки вона знає, як саме потрібно і як правильно. І шантаж маминими емоціями – це шкода дочки, це маніпуляції, які будуть рости сніговим комом. Пора розрубувати цей вузол простим, переконливим і спокійним оголошенням свого рішення;
 2. Звільніть себе від непотрібного. Дуже часто буває так, що у вашому житті набралося багато мотлоху. На антресолях, в шафах, в кухонному гарнітурі, в холодильнику, на балконі … Як глянеш на все це, руки опускаються. Холоднокровно поставтеся до проблеми. Складіть план по днях: в який день яку зону будинку ви опрацьовує. Є східне правило: потримайте річ в руці 10 секунд, якщо вона не приносить вам радості, розлучайтеся з нею. Звільнивши будинок від непотрібного, ви помітите, що і голова стала легкою, свідомість ясним, а організм сповнений сил. А тепер пора братися і за голову, за своє життя. Бути може, вас обтяжує непотрібне, вимотує спілкування з ким-то – ви дійсно не в силах від нього піти, або просто боїтеся? Відмовтеся від традиційних посиденьок зі старими подругами, якщо це давно вас не радує. Не плету слідом за дружиною в жаркі країни, якщо пляжний відпочинок вас стомлює. Чи не «вбивайтесь» на грядках на дачі, якщо процес вам ненависний і не хочеться вже ніякого врожаю: засейте землю газонної травою і купіть собі крісло-гойдалку. Працюють найпростіші правила: роблю те, що хочу і не роблю того, чого не хочу;
 3. Проведіть ревізію почуттів. Наприклад, психологічні причини геморою у жінок часто криються в затаєних образах. З моменту розлучення з чоловіком може пройти вже двадцять років, а образа живіший за всіх живих. Жінки не прощають своїм матерям важкого (на їх погляд) дитинства, не прощають лікарям проблемних пологів, які були вже дуже давно. Вони збирають в собі цей негатив, як ніби він їх має. А прихильник психосоматики скаже, що живить він не саму жінку – а її хвороба, наприклад, гемороїдальні вузли. Залиште його в минулому. Як би банально це не звучало, але минулого вже немає фізично, майбутнього ще немає фізично, а ось що об’єктивно є – це справжнє. Будьте щасливі сьогодні.

Щоб впоратися з хворобою, потрібно розплутати клубки негативу в своїй свідомості. Не чекайте спонтанного просвітління – для нього потрібна ваша власна робота. Якщо ви в полоні установок, потрібно розкривати всі двері і вікна свідомості, давши можливість цим стримуючим вас установкам покинути вас.

Важко почати самим? Запишіться до психолога. Якщо ви не готові комусь довіритися, читайте спеціальну літературу. Ставитися до робіт вищеперелічених авторів можна як завгодно, але перш ніж заздалегідь відкидати, спробуйте новий досвід.

Психосоматика геморою у жінок і чоловіків – Психологія

Геморой – це варикозне розширення вен в області заднього проходу, пов’язане зі збільшенням, випаданням, запаленням, іноді кровотечею венозних ділянок прямої кишки.

Пряма кишка людини пронизана мережею венозних сплетінь з дрібними артеріями. В основі ж геморою лежить порушення функції цих судин: збільшення припливу артеріальної крові і зниження відтоку крові з венозних сплетінь. Це порушення веде до розширення венозних сплетінь і формування гемороїдальних вузлів.

 • Виявлено, що дана недуга частіше діагностується у чоловіків (80%).
 • Ознаки геморою:
 • неприємні відчуття,
 • свербіж і біль в області заднього проходу,
 • кровотеча.

По розташуванню гемороїдальних вузлів виділяють внутрішній, зовнішній і комбінований види геморою.

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

 1. Залежно від ступеня ускладнення діагностують чотири стадії геморою.
 2. Причинами та факторами виникнення геморою є:
 • генетична схильність,
 • перенапруження м’язів малого тазу і підвищення тиску всередині нього внаслідок надмірних фізичних навантажень (заняття спортом, підняття важких предметів),
 • венозний застій в судинному сплетінні малого таза і ослаблення перистальтики кишечника через малорухливого способу життя,
 • постійні порушення стільця з-за нездорового і незбалансованого харчування,
 • хронічний запор або діарея,
 • вагітність і пологи,
 • різні інтоксикації (алкоголь і ін.),
 • інфекції, що викликають запалення гемороїдальних вен.

Напевно, не раз доводилося чути, як називають словом «геморой» складності в житті, які забирають нервові сили людини.

Якщо подивитися на метафізичний символізм вен, то стає зрозумілим таке ототожнення складнощів і хвороби. Кровоносні судини є «дорогами», по яких рухається життєва сила і радість (кров). І ось на шляху руху з’являються перешкоди у вигляді проблем і переживань, які порушують нормальне функціонування і призводять до застою (до хвороби).

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Психосоматика геморою: думки Ліз Бурбо, Луїзи Хей, Володимира Синельникова

Відомий автор з психосоматики Луїза Хей пише, що анус – це канал звільнення від всього непотрібного . І до проблем з цим органом, на її думку, призводить крайня засміченість (непотрібними старими думками, переконаннями і емоціями).

На думку доктора В. Синельникова , геморой з’являється, якщо утруднено позбавлення від старого і непотрібного в життя. Позбавлення відбувається важко і болісно через злості, страху, гніву, почуття провини у зв’язку з минулими подіями. Людина обтяжений неприємними емоціями, відчуває «біль втрати», тому не хоче відпустити минуле.

В. Жикаренцев психологічними причинами геморою бачить страх забороненою риси, межі, гнів по відношенню до минулого, боязнь відпустити процес, тяжке почуття.

Згідно психолога Ліз Бурбо , геморой говорить про емоційній напрузі і страху, який людина не хоче ні показувати, ні обговорювати. Ці пригнічені емоції пов’язані з тим, що людина постійно себе примушує, тисне на себе, особливо. в матеріальній сфері. Все це стають важким тягарем.

З огляду на, що геморой з’являється в прямій кишці, яка є кінцевим ділянкою товстої кишки, психолог пише, що людина напружує і підганяє себе в зв’язку з тим, що хоче швидше закінчити щось.

На думку Ліз Бурбо, психоемоційне напруження часто створюється прагненням людини мати щось або когось. Це прагнення пов’язано з відчуттям матеріального неблагополуччя або нездатністю приймати рішення. При цьому, чим сильніше невпевненість в собі або в завтрашньому дні, тим більше страждань завдає геморой.

Психолог вважає, що анус як кінцеве отвір символізує кінець ідеї, відносин або іншого процесу. Біль в цій області говорить про почуття провини у зв’язку з сильним бажанням щось припинити.

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Згідно Ліз Бурбо, кровотеча при геморої говорить про те, що людина не дає собі насолоджуватися життям. Людина досягла межі своїх можливостей. Все, що він придушував в собі, виривається назовні.

Доктор Лууле Виилма так характеризує хворого гемороєм: людина веде важку злісну війну без бажаного результату. Такій людині властиво бажання будь-що-будь закінчити розпочате, використовуючи будь-які засоби і можливості.

Фахівці з рейки, Б. Багінський і Ш. пустувала пишуть , що страждає гемороєм людині важко щось залишити, що щось його турбує, але він не може або не хоче позбутися від цього.

Учитель йоги Г.Г. Стаценко (Гуру Ар Сантем) пише, що психологічною причиною геморою стає жадібність і небажання відпускати те, що повинно піти за природними законами. Людині може бути шкода відпускати те, що відноситься до пупкової чакри: речі, гроші або енергію.

Психологічні причини недуги

Неодноразові дослідження вчених і психологів виявили, що дана недуга найчастіше зустрічається у людей, які регулярно переживають психоемоційні стреси.

Сильна прихильність до чогось, неотпущенние спогади про щось неприємне в минулому, довіру тільки до близьких, страх перед змінами – такі характеристики належать людям, що страждають гемороєм.

Кровотеча при геморої вказує на їх втрату смаку до життя, яка супроводжується гнівом і розчаруванням. Люди, які страждають на цю недугу, зазвичай дратуються, замість того, щоб побачити позитивне в ситуації.

Якщо всі ці якості і негативні емоції, з’єднавшись в одне ціле, на тривалий час «поселяться» у внутрішньому світі жінки, то її, тіло з метою самозбереження, буде змушене знайти хворобливий вихід з ситуації, що склалася.

Шляхи зцілення психосоматичного геморою

Якщо мова йде про психосоматическом недугу (а не геморої, що з’явилося після підняття важких предметів), то алгоритм дій тут досить простий (як і у випадку з іншими психосоматичними недугами).

Буде краще, якщо перед «розбором польотів» ви заспокоїте свої думки і емоції і розслабитеся.

 1. Спокійний аналіз попередніх хвороби нав’язливих думок і сильних емоцій, які довгий час не дали вам спокою. В якості підказки можна використовувати перераховані в статті психологічні причини.
 2. Усвідомлення і прийняття знайденої психоемоційної причини вашої недуги. Тут потрібна чесність з самим собою і мужність для визнання своїх невірних руйнівних думок-емоцій. Усвідомлення дає звільнення.
 3. Формування у себе позитивного сприйняття навколишнього світу, вибудовування щадного відношення до себе: вчитися відпускати негативні думки-емоції, підібрати для себе техніки релаксації, давати собі час і свободу, бути впевненим у собі, вміти висловлювати свої почуття і т.д.
 4. Формування у себе звички дякувати Творцеві за кожен день життя і радіти кожному дню.

Чому виникають гемороїдальні вузли: психосоматика геморою

Наука психосоматика давно встановила, що душа і тіло людини тісно пов’язані, а негативні думки, дії і негативні риси характеру безпосередньо впливають на виникнення тих чи інших порушень здоров’я.

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Наука психосоматика давно встановила, що душа і тіло людини тісно пов’язані, а негативні думки, дії і негативні риси характеру безпосередньо впливають на виникнення тих чи інших порушень здоров’я.

В цьому відношенні не є винятком і поява гемороїдальних вузлів. Дослідники, що займаються вивченням психосоматики геморою, твердо впевнені, що у даній патології теж є психоемоційні причини, впоравшись з якими, можна перемогти і саму хворобу.

Зв’язок емоційного стану і геморою

Кишечник – орган, завдяки якому в організмі людини відбувається всмоктування корисних речовин і виведення шкідливих сполук, які не становлять ніякої цінності для здоров’я.

Згідно психосоматики, захворювання прямої кишки, в т. Ч.

геморой, розвиваються у тих людей, які не можуть позбавлятися від вантажу старих образ, роками збирають в собі негативні емоції і важко приймають будь-які зміни.

Людина, яка не володіє управлінням думками і не вміє вчасно звільнятися від негативу, постійно знаходиться в стані стресу, при цьому нерідко намагаючись всіма силами приховати від сторонніх своє справжнє душевний стан і тим самим звалюючи на себе непосильну ношу. Така поведінка, в свою чергу, призводить до збільшення тиску на пряму кишку, згущення крові і, як результат, до геморою.

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

Вплив емоцій на здоров’я організму.

Найбільш схильні до розвитку даного захворювання люди, які довгий час пам’ятають про неприємні минулі події, відчувають сильну прихильність до старих речей, довіряють тільки близькому оточенню, з яким знайомі багато років, і панічно бояться радикальних змін в звичному укладі життя.

Причини

Чим сильніше і довше людина культивує в собі негативні емоції, тим більш вираженими стають симптоми геморою.

Психолог Луїза Хей називає такі психосоматичні причини появи геморою:

 • боязнь не встигнути зробити що-небудь, укластися у відведений час;
 • страх розлучитися з близькою людиною, втратити роботу, нажите роками майно;
 • приховані образи, гнів з минулого, бажання помститися;
 • невміння приймати критику;
 • надмірна тривожність.

За Синельникову

Представник російської психосоматики Валерій Синельников стверджує, що першорядна причина розвитку геморою – невміння і небажання звільнитися від вантажу минулих подій і пов’язані з цим почуття провини, страху, злості. Позбавлення від старого і непотрібного відбувається вкрай важко, супроводжуючись «болем втрати» і виникненням характерних симптомів варикозного розширення вен прямої кишки.

Способи психологічного лікування

Щоб позбутися від геморою, використовуючи психологічну терапію, слід переглянути погляди на власне життя і навколишній світ, перестати боятися змін, навчитися приймати їх і усвідомити, що старе йде за непотрібністю і чіплятися за нього не потрібно.

Щоб впоратися з перенапруженням і привести в порядок нерви, відпустити все непотрібне і підготуватися до сприятливих змін у своїй долі, представники психосоматики рекомендують вдатися до використання позитивних установок (афірмації) і медитації, а також виключити зі своїх розмов агресивні мовні звороти, образно пов’язані з анальної областю.

Наприклад, Луїза Хей радить регулярно повторювати собі: «Я відпускаю все, крім любові. Завжди є час і місце робити те, що я хочу ».

Психосоматика у жінок

Для жіночого геморою характерні не тільки вишеозвученние психосоматичні причини.

Нерідко захворювання виникає у представниць слабкої статі через постійні сумнівів у власній привабливості і сексуальності, що супроводжуються страхом втратити кохану людину.

Крім того, жінки провокують розвиток геморою, якщо бояться відпустити від себе вже дорослих дітей і виявляють гиперопеку.

Другий за значимістю психосоматичної причиною виникнення гемороїдальних вузлів у представниць прекрасної статі є придушення істинних емоцій. Помічено, що захворювання частіше діагностується у жінок, дитинство яких пройшло під контролем строгих владних батьків, а також у тих, хто змушений жити з чоловіком-тираном і приховувати свої почуття заради власної безпеки.

 

Психосоматика геморою: причини, лікування по теорії Луїзі Хей, Ліз Бурбо

Причини психосоматики геморою і способи усунення захворювання

«Усі хвороби – від нервів». Це банальне, але мудрий вислів виправдовує себе як мінімум на 70%. Саме стрес і емоційний дискомфорт самим негативним чином впливають на життєдіяльність і енергетику людини. Переживання, депресії буквально роз’їдають душу і тіло людини, часом перетворюючись на першопричину важких хвороб, до яких і відноситься геморой.

Прийнято вважати, що геморой у людини зароджується на тлі застійних явищ в області ректального відділу, через малорухливого способу життя, незбалансованого харчування, надмірну вагу та ін. Однак проведені психологами дослідження вказують на і інші причини виникнення геморою – психологічні.

Що таке психосоматика?

 • Психосоматика, в дослівному перекладі з грецької мови означає – душа і тіло, в рамках медичної науки і психології вивчає якийсь зв’язок психологічних чинників із зародженням і ходом захворювань соматичного виду.
 • Під патологіями психосоматичного характеру мають на увазі захворювання тіла або інші негативні процеси, що проявляють себе в організмі через внутрішніх переживань людини і його емоційних сплесків.
 • На підсвідомому рівні до розладів емоційної сфери людини можуть призводити такі стани:
 • Внутрішні конфлікти;
 • страхи;
 • Почуття агресії;
 • Душевні страждання.

Психосоматичний недуга починає свій розвиток в момент метафізичної болю і душевних страждань, які після досягнення якогось напруження вихлюпуються назовні через тіло, завдаючи тим самим шкоду йому і його діяльності.

Психосоматика виділяє наступні джерела хвороб:

 • Конфліктні стану всередині себе;
 • «Відносну вигоду» – це коли пацієнт ховається від проблем потім або іншим захворюванням;
 • Вплив шляхом навіювання з боку – це, наприклад, коли з дитячого віку людині твердять про те, що він скупий, незграбний, шкідливий, і вразлива особистість переймає це на себе;
 • «Мова органічного властивості», вирази типу – «У мене розбите серце», «Я божеволію від цього». Може проявити себе симптоматика подібних захворювань;
 • Бажання на кого-то, походити, при якому від іншої людини переймаються наявні у нього захворювання;
 • Самобичування і почуття провини;
 • Стрес емоційного характеру з’явився, наприклад, з причин втрати, близької людини, переїзду, звільнення з роботи;
 • Болючий досвід з минулого, видрукуваний на нинішньому стані.

Але завдяки дослідженням ряду психологів, таких як Луїза Хей, Валерій Синельников, Володимир Жикаренцев, Ліз Бурбо, а також її книзі по метафізиці захворювань, де накопичені інформація про психологічні причини виникнення, тієї чи іншої хвороби і ментальних установках по їх викоріненню – можна не тільки вилікувати недугу, а й запобігти його.

Психологічні причини геморою

Психологи виділяють наступні психологічні причини геморою:

 • Страхи перед розставанням з минулим. Дослідники вважають, що психосоматика геморою – це якась проекція розпорядку життя людини, коли, незважаючи на дискомфортність стану пацієнт не хоче розлучатися з роботою, що залишилися в минулому відносинами та іншими негативного характеру подіями. Людина накопичує в собі негативну енергію і не намагається виплеснути її назовні. Таке ж поведінка властива і людському кишечнику, в якому патологія у вигляді варикозного розширення вен не дає вийти застійним масам з організму;
 • Стримування почуттів. Геморой, як показує психосоматика, є не тільки хворобою фізичного тіла. Людина, що займається придушенням своїх емоцій, завжди намагається впоратися зі своїми проблемами і образами самостійно. Через що в результаті у нього починає проявлятися якась дисгармонія душевних якостей, що і призводить до зародження і прогресуванню захворювання;
 • Скупість. При прагненні до захаращеності та накопиченню в будинку купи непотрібних речей, у людини також може розвинутися геморой. Саме такий розпорядок життя призводить до застійних явищ негативної енергії в будинку, коли підсвідомість вказує організму на необхідність позбавлення від непотрібного вантажу і тяжкості;
 • Стопор в розвитку. З’явився у людини геморой, говорить про його небажання далі розвиватися в духовному плані. У такий період підсвідомість вказує на неможливість такої поведінки, яке може привести людину до загибелі в фізичному і духовному плані.

Психосоматика геморою у жінок

Захворювання у вигляді геморою у жінок обумовлено двома основними причинами – сидячому способом життя і неправильним харчуванням, що, по суті, є наслідком проблем психологічного характеру.

Малорухливість у жінок пов’язана з їх довгим проведенням в сидячому положенні за столом.

При цьому жінка, перебуваючи в дискомфортно стані, не покидає роботу, яка їй не до душі, і помилково вважає, що кращої діяльності їй не знайти.

Нераціональне харчування, при якому жінка недоїдає, або надмірно багато їсть, вказує на можливість появи у неї якихось страхів на рівні підсвідомості у вигляді, наприклад, невдоволення своєю фігурою.

Можливо, колись раніше жінка отримала несхвальну оцінку від чоловіка, і це посприяло її сильному емоційному потрясіння.

Або ж дама сама склала про себе думку, як про непривабливою особі.

Звичайно ж, в подібній ситуації жінка може взяти себе в руки – нормалізувати харчування і привести себе в порядок. Але якщо за підсумками своїх досягнень вона знову не отримає потрібного їй схвалення – живильний процес знову порушиться, і відновити раціон буде куди складніше.

Психосоматика виникнення геморою у чоловіків

Робота частенько є причиною формування певних психологічних відхилень. На відміну від жінок, у чоловіків вони проявляються трохи в іншій площині.

Піднімаючись по кар’єрних сходах, в певний момент, у багатьох чоловіків виникає страх втратити те, що вже було досягнуто і боязнь того, що домогтися більшого вже навряд чи вдасться, а за умови зміни роботи – починати все з початку. Все це призводить до появи психологічних травм.

Щось подібне зачіпає і сферу особистих відносин. Це змушує чоловіка триматися за існуючу дійсність, не дивлячись на її неідеальність, а також намагатися протидіяти всьому новому, що і стає соматичної причиною розвитку недуги.

У самодостатніх і успішних чоловіків, які дотримуються здорового способу життя, також часом діагностують геморой. Зовнішні прояви успіху і сили духу зачату є ширмою.

Внутрішні глибокі переживання на тлі прихованого страху все втратити, супроводжується значним напруженням, що призводить до неможливості сконцентруватися на життя і викликає різкі протиріччя в емоційному і психологічному стані чоловіки.

Результатом таких внутрішніх переживань буває недолік необхідних мікроелементів і вітамінів, що в свою чергу є каталізатором для виникнення геморою.

Вплив психосоматичних факторів на геморой

Зародився геморой в організмі згідно психосоматики свідчить про те, що процеси відновлення і чищення здійснюються досить болісно і з великими труднощами.

До так званого «сміття» відносять не тільки відходи фізіологічного плану, а й психосоматичні моменти – поняття «вчорашнього дня», які важко поміняти, місце діяльності на якому немає будь-якого кар’єрного росту і розвитку.

Психосоматика описуваного захворювання вказує на емоційне напруження людини, яке він весь час приховує. Людина постійно страждає від такої непосильної ноші, так як йому доводиться виконувати не улюблену заняття швидко і якісно.

Психосоматика зародження гемороїдальних вузлів виражається у вигляді постійної напруги пацієнта. Людина, розмірковуючи про можливість швидкого виконання роботи, провокує патології пов’язані із захворюваннями ануса.

Геморой і його психологічні причини розвитку можуть викликати у людини:

 • Гнівні стану і злість на кого-то протягом довгого часу накопичуються і шукають вихід, що і призводить часто до такого захворювання, як геморой;
 • Важливу роль у зародженні геморою можуть грати страхи і боязнь втрати, близької людини, втрати дорогої речі, жах перед самотністю.

Важливо! Хвороб товстої кишки часто схильні люди мислячі консервативно. Наприклад, запор у людини може з’явитися через сидячого способу життя і недостатню рухливість. Пацієнти з такою патологією «важкі на підйом».

Психосоматика геморою згідно з вченням Луїзи Хей

Доводиться рахуватися з викладеним на початку статті виразом: «Усі хвороби від нервів», так як воно небезпідставно. Наприклад, геморой і його взаємозв’язок з емоційним станом хворого по Луїзі Хей має непогану доказову базу.

Найвідоміша письменниця, психолог Луїза Хей виявила якесь вплив метафізичного стану і емоцій людини на організм. Згідно з її твердженнями при виявленні почуттів і виявленні думок, які спровокували недуга можна вилікувати хворобу. Захворювання у вигляді геморою не виняток, так як його симптоми безпосередньо відображають душевний стан пацієнта.

Для знаходження психологічних причин хвороби і його лікування необхідно в першу чергу зануритися в свою свідомість. Для цього потрібно:

 • Встановити метафізичні причини зародження геморою – проаналізувати власні думки, турботи, які долали до початку зародження хвороби;
 • Знайти вдалий стереотип і відпрацювати його, як запасний варіант;
 • Вселяти собі думки, що до повного одужання вже недалеко.

Подібні езотеричні медитації, що здійснюються щодня, допоможуть пацієнту очистити організм від патологій, як у фізичному, так і в метафізичному плані.

Також психологічної причиною виникнення геморою є глибоке почуття образи. У порівнянні з іншими проблемами і розладами, подібний емоційний надрив тривалий період часу ятрить душу людини.

Луїза Хей вважає, що для абсолютного одужання, пацієнт повинен себе позитивним чином налаштувати, а також розробити послідовність дій, якусь схему для вдалого лікування. Важливий момент подібної тактики – це навіювання. Людина повинна запевнити себе в можливості легкого позбавлення від непотрібних йому речей і емоцій.

Луїза Хей на численних прикладах довела, що ментальні проблеми викликали геморой пов’язані з постійною острахом по недогляду моменту кудись запізнитися, не встигнути вчасно щось зробити.

Таблиця хвороб Луїзи Хей

Психолог Луїза Хей переконана в тому, що виникнення такого захворювання, як геморой може вказувати на якийсь сигнал підсвідомості, відправлений людині для вирішення психологічної кризи.

На першопричини захворювань вказує представлена ​​нею таблиця, в якій патології у вигляді геморою, хвороб ануса, ректального каналу безпосередньо пов’язані з почуттями страху, гніву, злоби, невпевненістю і ін.

Геморой (Анус). Щоб невимушено сидіти, застосовуйте афірмації і читайте про лікування геморою травами.Боязнь не вкластися у відведений час. Гнів в минулому. Страх перед розставанням. Обтяжені почуття.Я розлучаюся з усім, крім любові. Завжди є місце і час робити те, що я хочу.

Психосоматика захворювання з теорії Ліз Бурбо

Відомий психолог Ліз Бурбо в своїх роботах розділила причини виникнення геморою на три групи:

 1. Фізична блокування. Малорухливий спосіб життя, підйом і перенесення важких предметів, неправильне харчування, яке призводить до запорів – все це сприяє застою та тривалого переповнення кров’ю вен малого таза, що веде до підвищення тиску в стінках судин, а як наслідок – утворення геморою.
 2. Емоційна блокування. Страх і сильне емоційне напруження, які пацієнт хотів би приховати від оточуючих. Придушення емоцій. Надмірно високі вимоги до себе. Незадоволеність власним життям, роботою, матеріальним становищем як результат постійного тиску і примусу себе. Найчастіше емоційне перенапруження є результатом сильного бажання мати щось або когось.
 3. Ментальна блокування. Якщо наші бажання не співпадають з нашими можливостями, якщо не виходить дістати все і відразу, якщо щось йде не так, як нам би цього хотілося, то це призводить до сильного перенапруження і злості на себе і, як результат, породжує невпевненість у собі і в завтрашньому дні.

Ліз Бурбо рекомендує знайти віру в наш світ. Довіритися Всесвіту, яка подбати про всіх нас. Слід навчитися давати свободу собі і своїм почуттям. Визнати той факт, що ми не можемо все контролювати і бути відповідальними за все. Набути впевненості і навчитися прощати себе і оточуючих.

Методи лікування геморою, який виник на нервовому грунті

Для очищення своєї душі і психіки, а також для позбавлення від метафізичних підстав сприяють розвитку геморою необхідні медитації. Саме вони допоможуть усунути внутрішні страхи. Людині необхідно переконати себе, що часом він не обмежений, і витіснити тим самим так званий страх запізнень.

Способи лікування геморою без операції

Так чому геморой часом важко піддається лікуванню? Луїза Хей стверджує, що описується захворювання розвивається в основному у тих людей, хто в більшій частині схильний почуттю провини і постійно чекає за нього якогось покарання. На ділі виходить, що людина сама собі на психологічному рівні ставить блокування на власне здоров’я.

Тому лікування потрібно починати з голови – перебудовуючи власне мислення. Традиційна терапія необхідна, але установки на ментальному рівні і опрацювання власної свідомості нададуть людині посильну допомогу в позбавленні від внутрішніх протиріч і зцілення душі.

Необхідно навчитися любити себе і своїх близьких, природу і оточуючих людей, а також саме життя!

В пізнанні себе, в позбавленні від тілесних недуг і хвороб душі можуть допомогти багатовікові знання езотерики.

Ефективним методом лікування може стати – зоотерапія, яка займається лікуванням захворювань за допомогою тварин. Подібна терапія заспокоює нерви, допомагає поглянути на навколишній світ іншими очима, дає можливість перебудувати свій спосіб життя. Будь вихованець готовий обдарувати людину лише позитивними емоціями, які зцілять його душу і тіло.

Previous Причини зниження і підвищення вмісту еритроцитів в крові
Next Причини появи і методи лікування купероза

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *