Правила сушки тіла: що це таке і як її робити, рекомендації для організму


Правильна сушка тіла (традиційна методика)

Правила сушки тіла: що це таке і як її робити, рекомендації для організму

Спочатку відповідь на питання про те, як робити сушку тіла правильно цікавив виключно культуристів, які професійно займалися бодібілдінгом і брали участь в офіційних змаганнях. Сьогодні правила сушіння тіла цікавлять не тільки досвідчених спортсменів, а й любителів і навіть дівчат, фітнес заняття для яких – не більше ніж захоплення.

Головний секрет сушіння полягає в можливості позбутися від зайвого жиру, при цьому уникнути появи в’ялою, обвислій шкіри. Сувора безвуглеводна дієта в сукупності з фізичними навантаженнями і дотриманням режиму дозволять швидко позбутися від жирового прошарку.

Поговоримо про те, як правильно самостійно робити сушку, планувати меню, входити і виходити з дієти.

нюанси процесу

Під час активних фізичних навантажень і аеробних тренувань нарощується м’язова маса, а одночасно з нею з’являється і жир. Роз’єднати ці процеси не представляється можливим.

Саме тому якщо ви націлені зробити прокачування м’язів тіла, то деякий час доведеться миритися із зайвими кілограмами.

Як тільки м’язова маса буде набрана можна починати робити сушку тіла правильно – спалюючи жирову прошарку без нанесення шкоди м’язам.

Сушка тіла – це найактуальніший спосіб видалити жир, а не воду з організму. Досягти результату можна тільки в результаті введення спеціальної жорсткої безвуглеводної дієти, яка буде провокувати спалювання жирів з нарощуванням м’язової маси.

Правильна жорстка сушка дозволить не тільки зробити тіло струнким за рахунок видалення жиру, а й збільшить в обсязі суху масу тіла. Таким чином культуристи, здатні робити сушку правильно, за кілька місяців втрачають до 30 кг маси, зберігаючи м’язи. По закінченню процедури тіло стає спортивним, сухорлявим з чітко позначеним рельєфом.

В основі сушки сувора спортивна дієта, що передбачає собою обмеження в споживання вуглеводів і тваринних жирів.

Називають дієту безвуглеводної і вона становить певну небезпеку для здоров’я людини, яка не розуміє какделать сушку і які правила потрібно дотримуватися.

Саме тому перш ніж зробити сушку тіла, слід пройти медичне обстеження і, бажано, заручитися допомогою професійного тренера.

Що відбувається в організмі?
Під час дотримання дієти організм відчуває дефіцит глюкози. Спочатку в хід йде глікоген, після того, як його запаси виснажуються розщепленню підлягає жир.

Сам по собі цей процес непростий, що вимагає витрат енергії. Побічним ефектом можуть стати утворилися кетонові тіла і кетоцідоз. Вирішити проблему можна буде досить просто, додавши в раціон трохи вуглеводів.

Вони посприяють видалення кетонів і не допустять інтоксикації організму.

Підсумовуючи все вищесказане зазначимо ефективність безвуглеводної дієти для сушки тіла при правильному її застосуванні.

Дієта – основний раціон

В основі безвуглеводної дієти під час сушіння – бистроусваемий білок. Порції їжі, що вживаються протягом дня, скорочуються в кілька разів, так само, як і інтервали між прийомами.

Це потрібно зробити для прискорення метаболізму в організмі. Вуглеводи з раціону потрібно виключати поступово, зменшуючи їх кількість протягом декількох тижнів.

В результаті потрібно буде вийти на приблизну кількість вуглеводів 0,5 г на кілограм маси тіла.

Нижче пропонуємо ознайомитися з зразковим меню, якого можна дотримуватися під час сушки тіла. Харчування під час сушки тіла будується на переліку базових продуктів, на основі яких можна готувати різні смачні і корисні страви.

Це: • яйця; • варене м’ясо або риба нежирних сортів; • морепродукти; • деякі види овочів і фруктів; • вівсянка і гречка; • макаронні вироби грубого помелу; • кисломолочні продукти; • жири тільки рослинного походження;

• чиста вода, імбирний чай, фреші.

Тим, хто погано справляється з дефіцитом вуглеводів під час дотримання дієти, рекомендується завжди під рукою мати пачку солодкого соку. З його допомогою можна буде швидко прийти до тями, якщо раптом стане погано.

Зверніть увагу, що харчування такого роду суворо заборонено людям, що страждають діабетом, хворобами печінки, нирок і підшлункової залози. Крім того, категорично заборонено робити сушку тіла таким чином вагітним жінкам і годуючим мамам.

Продумати харчування під час сушіння в домашніх умовах вам допоможуть спеціальні таблиці і калькулятори для підрахунку калорій. Дотримуйтесь рекомендації фахівців і у вас обов’язково вийде домогтися результатів.

Харчування – меню

Починати робити упор на зміну раціону харчування слід в останній місяць роздільного тренінгу на гіпертрофію до початку регулярних кардиотренировок. Важливо, щоб організм адекватно сприйняв нове харчування і навантаження, не відчуваючи глобального стресу.

Харчування під час дієти на сушку має на увазі собою щоденне вживання приблизно 30 г вуглеводів, 10-15 г білка і 5 г жиру. Денний раціон можна скласти з сиру, яблука, цільнозернового хліба, філе риби на пару, вівсяної каші, овочевого салату, м’яса птиці і тушкованих овочів.

Зверніть увагу, що харчування на сушінні вже з перших днів дієти виключає напої з газами, ізотоніки, концентровані чаї. Кількість води, необхідної під час сушіння, можна розрахувати виходячи з норми літр на 30 кілограмів ваги плюс ще півлітра під час тренувальних навантажень. Кава також потрібно буде виключити з меню, а молоко замінити нежирним кефіром.

Починаючи з п’ятого тижня харчування на сушінні міняється – повністю прибирають з меню складні вуглеводи в другій половині дня.

Меню жорсткої дієти в цей період може виглядати так: Сніданок: яєчні білки, салат зі свіжих овочів, кілька ложок гречки або рису. Другий сніданок: відварний рис або геркулес, біле варене м’ясо, овочі.

Обід: рибне філе на пару, овочі без масла. Полудень: яблуко і протеїновий коктейль.

Вечеря: біле м’ясо, морепродукти або риба, зелень.

Зверніть увагу, що провести правильну сушку – означає не тільки розпланувати харчування, але і правильно вийти з дієти, не зашкодивши організму, поступово вводячи в раціон продукти, багаті вуглеводами.

Сушка тіла для дівчат. Що, до чого і чому?

Після прочитання кожна дама дізнається, що таке сушка, в чому полягає цей процес, а також які існують сушильні постулати. Крім того, ми розглянемо практичну сторону питання, тобто конкретну програму тренувань і дієту для прояву м’язів.

В очікуванні літа фітнес клуби і тренажерні зали заповнені величезною кількістю клієнтів, які жадають скинути зайві кілограми і підготувати своє тіло до пляжного сезону. І, як показує практика, дівчата відвідують зал набагато частіше, ніж хлопці, а ось інформації в інтернеті для них набагато менше. Тому давайте сьогодні розберемося в питаннях сушки тіла для дівчат.

Сушка і схуднення це одне і теж?

З огляду на мізерної інформації щодо надання тілу рельєфного вигляду, багато панянки (і не тільки) не зовсім точно орієнтуються в понятійному апараті і часто прирівнюють сушку до схуднення. Однак це два абсолютно різні процеси.

Застосовуйте наші поради і БУДЕТЕ ЗДОРОВІ!

Сушка – хлібобулочний виріб з процес прояви м’язів за рахунок зменшення рівня підшкірно-жирової клітковини до певного процентного значення ( 8-12% ). Її основною метою є винесення м’язів на перше місце, тобто висікання їх з-під жирової маси.

Схуднення – загальний скидання маси тіла, причому не обов’язково тільки жирової. Метою схуднення є, наприклад, влізання в свої дородові (або просто улюблені в юності) джинси, причому шляхом НЕ заштовхування і утрамбовиванія свого тільця, а плавний, як по маслу, вхід :).

Сушка тіла має на увазі проведення наступних попередніх цього процесу робіт:

 • чітке дотримання массонаборной програмі тренувань в певній кількості повторень і підходів;
 • підвищена калорійність раціону, сприяє підтримувати анаболічні середу для зростання;
 • розвиток (у певному співвідношенні) жирової і м’язової тканин.

Іншими словами, сушка тіла для дівчат це не одномоментне “хочу швиденько підсушитися до літа”, це усвідомлене виконання панянкою певних кроків і перебудова в потрібний момент свого раціону харчування і коригування програми тренування.

Звідси випливає, що сушка м’язів це процес не для всіх, і часто недоцільно його проводити з однією лише метою – красиво кілька разів вийти на пляж, бо овчинка не варта вичинки.

Звичайно, якщо Ваше життя передбачає постійні фотосесії, пляжні заходи і відпочинок, то сушка це для Вас.

Якщо метою є 1 раз в рік на 2-3 тижні поїхати у відпустку в теплу країну і там блиснути своїми формами, то майте на увазі, що тимчасові витрати і зусилля, витрачені на приведення себе в сушену форму, не співвідносяться з часом її демонстрації.

Тому я Вас попередив, а Ви приймайте рішення, чи варта гра свічок! Якщо стоїть, то йдемо далі.

Отже, як ви вже зрозуміли, сушка тіла має на увазі початкове присутність загальної маси – як м’язової, так і жирової, в іншому випадку процес буде нагадувати різьблення по кістки.

Я маю на увазі, що якщо дівчина важить 45 кг при зрості 175 см, то ні про яку сушінні тут мови йти не може. Оптимальним вихідним матеріалом для дівчини зростом 170 см є вага – 60 кг і відповідне співвідношення жирової до м’язової маси.

Зокрема, початковий рівень підшкірно-жирової клітковини повинен знаходитися в межах 20-25% .

Важливо також пам’ятати, що спалити м’язи набагато простіше жиру, тому в період сушіння їм потрібна якісна і кількісна нутріентная і силова підтримка. М’язи – енергозатратна структура, в свою чергу жирова тканина споживає набагато менше калорій. Тому метою сушіння є одночасне збереження м’язів і позбавлення від жиру.

Що являє собою сушка? Механізм створення рельєфного тіла.

В основі сушки лежить комплекс спеціальних заходів, спрямованих на зниження відсотка жирової маси в організмі до певного рівня. Часто цей рівень (в 8-12% ) дозволяє істотно проявити м’язи і побачити заповітні кубики преса.

Візуально оціните композицію тіла при різних відсотках рівня жиру.

До сушильних заходів належать:

 • слідування певної стратегії урізання вуглеводів;
 • вживання більшої кількості води;
 • урізання NaCl в раціоні;
 • збільшене споживання пісного білка;
 • прийом продукції спортивного харчування: амінокислот BCАА, протеїну (ізолят, гідролізат), жироспалювачів;
 • переорієнтація тренувань з важких силових на ізольовані, многоповторних, блочно-тренажерні вправи.

Сам процес сушіння зав’язаний на проведенні маніпуляцій з вуглеводами. Вони є найбільш доступним і швидким способом поповнення енергії в організмі. І головною дійовою особою в енергетичних процесах є глюкоза.

Всі вуглеводи (прості і складні) розщеплюються в шлунку людини під впливом різних речовин, що беруть участь в травних процесах. Розпад вуглеводів – складний біохімічний процес, в результаті якого формується ланцюжок моносахариду під назвою глюкоза.

Для кращого всмоктування глюкози, організму необхідний транспортний гормон інсулін, що секретується підшлунковою залозою.

надлишок вуглеводів

Коли Ви їсте вуглеводи, тіло входить в інтенсивний режим підвищення і накопичення глюкози. Вона починає швидко накопичуватися в волокнах м’язів і клітин печінки, утворюючи запас таких речовин у вигляді депо глікогену.

Якщо контроль вуглеводів не помер і останні продовжують надходити в організм, і їх кількість перевищує норму, а м’язові волокна і клітини печінки “забиті” гликогеном, то відбувається перетворення глюкози в жир. Такий жирової надлишок зберігається в жирових клітинах, адипоцитах. Цей процес є оборотним, так що якщо організм відчуває нестачу в глюкозі, він бере його з глікогену.

Після вичерпання джерела, починається виробництво глюкози з жирових клітин. Процес розпаду / руйнування жирів (ліполіз) є складним і вимагає значної витрати енергії.

недолік вуглеводів

При гострому дефіциті глюкози процес розщеплення жирів не є повним, і в організмі накопичуються недорозщеплені залишки і кетонові тіла, кров закісляется, що призводить до розвитку кетоацидозу.

Щоб придушити цей процес, спалити кетони і допомогти організму, необхідно заправитися вуглеводами. В іншому випадку, збільшується отруєння та інтоксикація організму, і людина може впасти в кому.

Висновок: “безуглеводка” дійсно призводить до розщеплення жирів, але вона небезпечна, тому що призводить організм до кетоацидозу.

Йдемо далі …

Особливості сушіння тіла для дівчат

Процес сушки тіла це (більшою мірою) не спосіб позбавлення організму від зайвої рідини, це ефективний метод спалювання жиру, основним джерелом енергії в якому виступають вуглеводи. Жіночий організм є більш чутливим (ніж чоловічий) до різних біохімічних змін, які відбуваються в ньому.

Тому тут важливо не перегинати палицю, довівши його до виснаження / коми, і своєчасно вантажити організм вуглеводами (в т.ч. простими). Ще однією особливістю є налічествованіе вихідного сушильного матеріалу, тобто м’язової маси – вона повинна бути.

У зв’язку з тим, що пані не звикли працювати в силовому стилі і вільними вагами, необхідно буде переступити від фітнес-тонусних тренувань до массонаборних, підібравши спеціальну тренувальну програму.

Програма тренувань на сушку для дівчат на увазі велику кількість повторень і легкі ваги з огляду на те, що їх (Ваш) організм краще переносить тривалі навантаження (більш витривалий) через переважання повільних червоних м’язових волокон.

Шаг№1. Сушка тіла – проста арифметика

Важливо розуміти ще до початку проведення сушильних процедур, яке тіло (з яким складом) може бути отримано на виході. І в цьому нам допоможе розібратися простий приклад і арифметика.

Припустимо, у нас є дівчина Крістіна вагою 60 кг, ростом 175 см і відсотком підшкірного жиру 20% .

Завдання – визначити вагу при 10% жиру і збереженні поточної набраної м’язової маси.

Наведена нижче таблиця показує основні арифметичні викладки по досягненню ідеальної ваги.

Як бачите, вага повинна складати 54,3 кг, тобто потрібно скинути жирової маси в кількості 6 кг.

Шаг№2. Ведення щоденника харчування

Втрата жирової маси при збереженні м’язової це, в першу чергу, питання правильного підходу до харчування. Рівняння балансу енергій говорить – якщо Ви їсте менше калорій, ніж спалюєте, Ви будете втрачати вагу. В іншому випадку буде відбуватися массонабор. Тому калорії вважати доведеться, причому як сумарні за добу, так і в кожний прийом їжі.

Ось як це може виглядати.

Не сперечаюся, це та ще морока, але ніхто не говорив, що буде легко. Як помічник-облегчітеля в підрахунку КБЖУ можна скористатися спеціалізованими програмами лічилки або онлайн-калькуляторами на сайті, наприклад, таким.

Маючи таку таблицю під рукою, Ви зможете управляти своєю дієтою і співвідношенням її мікронутрієнтів, змінюючи їх кількість в залежності від зміни фігури (зменшення / збільшення жирової маси). Основним правилом при сушінні є збільшена доза протеїну. Пам’ятайте, на пісний білок має припадати більша частина (від 40 до 50% ) добового раціону.

Білок дає відчуття ситості і допомагає підтримувати м’язову масу, захищаючи її від перепалювання. З білком відмінно поєднуються овочі / клітковина, тому робіть прийоми їжі з поєднання таких продуктів.

Отже, тепер поговоримо про …

Основні правила сушіння тіла

Дуже важливо в процесі сушіння отримати не тільки бажаний ефект для тіла, але і уникнути негативних наслідків для організму. Дотримання наступних правил допоможе Вам у вирішенні цих завдань.

правило №1

Протягом усього дня підтримуйте стабільний рівень цукру, без стрибків вгору і спадів, для цього дотримуйтеся дрібного харчування ( 5-7 прийомів) і правильних продуктів.

правило №2

Споживайте кількість чистої води = [свою вагу] х0,03. Прохолодна вода дозволяє витрачати більше енергії організмом на її утилізацію.

правило №3

Навчіться рахувати калорії і поступово скорочуйте їх споживання, однак пам’ятайте, що урізання калорійності раціону за рахунок вуглеводів в кінцевому підсумку може призвести до виснаження запасів глікогену, який може викликати спалювання активної м’язової тканини. Збільшення вуглеводів на 100-200 гр 1 раз в тиждень дозволить поповнити запаси глікогену досить, щоб уникнути втрати м’язової маси.

правило №4

Правильний процес сушіння повинен займати від 8 до 12 тижнів.

правило №5

Тренування на сушку на увазі високу інтенсивність (велика кількість повторень, легкі ваги, зв’язки вправ в сети / супермережу) або силовий об’ємний тренінг (краще підходить для чоловіків).

правило №6

При урізання раціону за допомогою вуглеводів, збільште споживання пісного білка, щоб організм не спалював м’язи, зокрема з цифри 1,5-2 к / 1 кг до 2-3 гр.

правило №7

Якщо відбувається різке обмеження калорійності, то організм спробує запасти енергію про запас, сповільнюючи свій метаболізм. Помірне скорочення калорій (тижневе зменшення на 100-200 ккал), дозволяє організму переключитися на витрачання жирів і не вводити метаболізм в “штопор”.

правило №8

Жироспалювачі класу термодженики / термогенікі ефективно стимулюють центральну нервову систему, збільшують виробництво норадреналіну, сприяють запобіганню метаболічного уповільнення і дозволяють жировим клітинам випускати і спалювати жир.

правило №9

Глютамин “шкодує” спалювання амінокислот з розгалуженим бічним ланцюгом, які використовуються в великих кількостях, коли калорійність знижується. Також глютамин збільшує швидкість метаболізму і спалювання жиру. Приймайте по 5 гр ВСАА перед і ще 5 гр після тренування, а також за сніданком і перед сном.

правило №10

Згодом всі дієти викликають уповільнення метаболізму, коли Ви “дійдете до ручки” і зрозумієте, що обмін речовин завис, завантажте себе на 1-2 дня хорошими вуглеводами і жирами. Така розвантаження струсоне гормони щитовидної залози, і при поверненні до дієти Ви продовжите спалювання підшкірного жиру.

правило №11

Не використовуйте неволокнистих вуглеводи (білий рис, хліб), вуглеводи повільного перетравлення (коричневий рис, вівсянка, солодка картопля) приведуть до більшої довгостроковій втрати жиру. Високі рівні інсуліну асоціюються з великим накопиченням і меншим спалюванням жиру. Волокно уповільнює засвоєння вуглеводів, які керують рівнем інсуліну.

правило №12

Іноді необхідно йти в крайності, наприклад, влаштовуючи собі 1 раз в 10-12 днів критично низько-вуглеводний день, обмежуючи споживання вуглеводів до 50-80 м Так можна обдурити тіло, примушуючи його втратити більше жиру за рахунок зниження запасів глікогену. Це підсилює жиросжигание.

правило №13

Предтренировочний прийом їжі повинен включати в себе білок швидкого засвоєння (сироватковий протеїн) і повільно-переварювані вуглеводи, вівсянка, хліб з цільного зерна.

правило №14

Жири з більшості видів риб, здатні компенсувати дефіцит ЖК і стимулювати розщеплення підшкірного жиру. Тому потрібно включати рибу в прийоми їжі хоча б 1 раз в день.

правило №15

Головною метою дієти, крім збереження м’язової маси, є максимізація гормону росту (GH). Він не дає спалювати м’язи і стимулює розпад підшкірного жиру.

Рівні GH ростуть в перші 90 хвилин після засинання, але загальна кількість глюкози (з переварених вуглеводів) в крові впливає на вивільнення гормону росту. Низький рівень глюкози сприяє максимальному викиду зростаючого гормону.

Тому якщо Ваші тренування закінчуються ввечері (після 7 ), а лягайте Ви спати в 23-00 , то утримайтеся від прийому вуглеводів в останні 1-2 прийому перед сном.

Правила сушки тіла для жінок

Правила сушки тіла для жінок

Сушка – це спалювання шару підшкірного жиру за допомогою зниження вживання калорій, інакше – вуглеводне голодування. Жир спалюється, а м’язова маса залишається на місці. Такий вид схуднення використовують бодібілдери і профі-спортсмени, оскільки це сприяє формуванню рельєфу тіла.

Але як при цьому уникнути стресу? Легко – просто потрібно правильно підійти до сушіння, і проблем не виникне.
Люди, які випробували на собі всі принади сушки, стверджують, що вона досить корисна для організму.

При цьому необхідно зробити упор на аеробні тренування: біг, ролики, велосипедні прогулянки і так далі.

Якщо Ви думаєте, що «сушка» – це позбавлення від зайвої рідини в організмі, то Ви дуже сильно помиляєтеся. Сушка на увазі активну втрату жиру. Вуглеводи – це основний енергетичний джерело для нашого організму. Для засвоєння такого простого вуглеводу, як глюкоза, необхідний гормон інсулін.

Але якщо ж глюкоза надходить в надлишку, то це не означає, що інсуліну виробляється більше. Цей гормон виробляється в тій же кількості, а залишок глюкози має властивість відкладатися в м’язовій тканині і печінці у вигляді глікогену. При надлишку (в результаті переїдання) вона переробляється в жир.

При штучному дефіциті глюкози (відмову від солодкого) організм перейде до розщеплення безпосередніх запасів – тобто підуть в витрата жирові відкладення. Це найскладніший процес в організмі, що вимагає великих витрат енергії.

http://fitnessi.ru/sushka-tela-dlya-zhenshhin

Найчастіше, коли організм зупиняє роботу над розщепленням жирів, залишається невелика частина запасів – кетонові тіла, в результаті чого розвивається кетоацидоз. В цьому випадку потрібно прийняти трохи вуглеводів, щоб розчинити і кетони, і глюкозу. Висновок: не слід зовсім відмовлятися від солодкого.

На замітку: сушка не проводиться, якщо не набрано певний обсяг м’язової маси !!!

У сушки є кілька основних правил, яких слід дотримуватися, щоб домогтися необхідного ефекту:

 1. Підтримувати метаболізм за допомогою дрібного харчування;
 2. У день випивати не менше 2,5 літрів чистої води;
 3. Увечері не їсти каші;
 4. Підраховувати калорії і зменшувати їх споживання;
 5. Чи не їсти за 2 години до тренування і після неї протягом 2-х годин.

На першому етапі слід повністю забути про вуглеводної їжі. Щоб уникнути стресової ситуації для організму потрібно робити це плавно. Наприклад, з’їдати вуглеводну і жиросодержащая їжу виключно на сніданок, а на вечерю – що-небудь легке. Як Ви вже зрозуміли – в основі такої дієти лежить легкоусваиваемий білок.

Як правильно харчуватися жінкам при сушінні?

Раціон в даному випадку повинен бути досить суворим. Запам’ятайте і чітко дотримуйтесь правил, інакше всі зусилля будуть марними! Відмова від нижченаведеного переліку продуктів принесе величезну користь для організму, тому що вони є корисними виключно в невеликих кількостях і при рідкісному прийомі.

Отже, слід забути:

 • Солодощі (будь-які) – замінюємо їх фруктами і медом;
 • Борошняні вироби – замінюємо кашами (не більше 200 г);
 • Молочні жири;
 • Тваринні жири – замінюємо рибою

Які продукти вітаються:

 • гречка;
 • Пісне м’ясо;
 • Рис;
 • бобові;
 • Овочі;
 • Сир;
 • фрукти;
 • Молоко.

Тривалість сушіння – не більше 5 тижнів.

Під час першої семиденний період необхідний прийом 2 г вуглеводів на 1 кг ваги. Від заборонених продуктів потрібно відмовлятися поступово. Тобто цей тиждень вступна. Заведіть щоденник для підрахунку калорій.

Зробіть наголос не на фрукти, а на клітковину – цільнозернові каші, зварені курячі грудки, яєчний білок, білу рибу, сир, філе кальмара. Зведіть до мінімуму вживання солі, масла і приправ.

Приблизна кількість білка не повинно бути більше 50%, а жиру – не більш 20%. Решта 30% – це вуглеводи.

Під час другої семиденний період вживається 1 г вуглеводу на 1 кг ваги і повністю виключається сіль.

Вживання білка виростає до 80%, жир залишається на колишньому рівні, а вуглеводи – то кількість, які Ви вирахували.

Вітаються: сир (бажано знежирений), молоко, яловичина, кефір, куряча відварна грудка, морепродукти і риба, висівки (не більше 1 ложки в день), молоко, зелень, капуста, огірки і помідори.

Під час третьої семиденний період добовий рівень вуглеводів знижується до 0,5 г на 1 кг ваги. Якщо з’явиться запах ацетону від шкіри або роту, а також запаморочення – випийте трохи солодкого соку. Зменшіть вживання води (до 1,5 літра) .Кушайте молочні продукти, яєчний білок, грудки курячі відварні, висівки 3 рази в день. Бажано приймати полівітамінні комплекси.

У період четвертої семиденний період слід вибрати: перейти до харчування або як на другому тижні, або як на третій. П’ята семиднівка проводиться так само, як і перша.

П’ята семиднівка проводиться так само, як і перша.

На замітку: Слід нагадати – якщо Ви не будете підраховувати вуглеводи, то вага повернеться найближчим часом. Щоб тримати себе в тонусі, потрібно стежити за тим, що вживаєш в їжу і за нормами цього споживання.

Вправи для дівчат, що сприяють сушінні тіла.

Зверніть увагу на проблемні місця – у кого-то це руки, у кого-то стегна і сідниці, у кого-то немає преса … І займайтеся саме тим, що потрібно Вам. Але пам’ятайте одне – кілька підходів без відпочинку або з перервою не більше 1-ї хвилини.

 • біг;
 • Велосипедні прогулянки;
 • Присідання (в тому числі і з навантаженням);
 • Віджимання (а також вертикальний жим від стіни);
 • планка;
 • Махи ногами (в горизонтальному і вертикальному положенні);
 • Плавання і так далі.

Тобто – будь-який активний вид спорту чи відпочинку. Сушка без зривів протягом 5 тижнів дає відмінний результат. Контроль за харчуванням після сушки – довгий і стійкий ефект. Тримайте себе в формі, але, перш ніж вдаватися до цього методу схуднення, ознайомтеся з протипоказаннями: це вагітність, грудне вигодовування, цукровий діабет, хвороби нирок, шлунково-кишкового тракту і печінки.

Сушка тіла: секрет рельєфних м’язів у чоловіків

Сушка тіла: секрет рельєфних м'язів у чоловіків

Представники сильної половини людства, як і жінки, змушені докладати чимало зусиль, щоб добре виглядати. Гарний м’язовий рельєф не дається від народження і чоловікам доводиться проводити багато часу в спортзалі, використовувати БАДи.

Однак в деяких випадках, для демонстрації тіла у всій красі застосовується бодибилдерские прийом – сушка тіла для чоловіків.

Чим процедура відрізняється від банального схуднення, кому вона протипоказана і чому її роблять переважно спортсмени, – давайте розбиратися.

Що таке сушка

Під сушінням на увазі усунення підшкірного жиру зі збереженням м’язової маси. Під час нарощування і «скульптурного» створення м’язового контуру неможливо уникнути появи жирового прошарку.

Перед важливими змаганнями, фотосесіями, щоб рельєф був більш наочним, з’явилася можливість продемонструвати кожен м’яз і її могли помітити глядачі навіть з найостанніших рядів, атлети і вдаються до сушіння.

Важливо! Сушка тіла вимагає моральних, фізичних зусиль і відрізняється короткочасним ефектом. Як тільки людина повертається до звичного раціону, втрачена жировий прошарок швидко відновлюється.

Сушку не роблять в якості простого зниження ваги, не розглядають як банальну дієту, якщо у чоловіка відсутня м’язовий рельєф. Процедура підходить суто людям, які регулярно займаються виконанням силових вправ і працюють над обрисами свого тіла.

Сушка передбачає комплексний підхід.

 • Спеціальне харчування, в якому жорстко, систематично обмежуються вуглеводи. Дефіцит нутриента призводить до витрачання гликогенових запасів, зосереджених в м’язах, а потім і спалюванню жирів.
 • Програма тренувань, які розробляє фітнес тренер або вибір здійснюється самостійно.
 • Режим дня, в якому передбачено 6-8 трапез, час на фізичні навантаження і відновлення, відпочинок.

Важливо! Перш ніж приступати до сушіння, необхідно проконсультуватися з лікарем. Низьковуглеводні харчування погано поєднується з розумовою діяльністю, що також слід враховувати.

Принципи харчування при проведенні сушіння

Допомогти тілу позбутися від жиру допоможе низкоуглеводная система харчування. Велика частина раціону – 70% – припадає на білки. 20% займають складні вуглеводи і 10% відводиться корисним жирам, які містяться в рибі, горіхах, рослинних маслах, авокадо, насінні. Норма споживання нутрієнтів на 1 кг маси тіла виглядає наступним чином:

 • жири 0,5 г;
 • вуглеводи 0,5-1 г;
 • білки 2,5-3 м

Виходячи з цих даних, нескладно порахувати індивідуальну потребу в компонентах. На перший погляд може здатися, що норма протеїнів завищена. Насправді, в період нарощування м’язової маси чоловік споживає від 1,5 до 2 г білка на кожен кілограм своєї ваги. У період сушіння же для підтримки працездатності і збереження м’язів потреба в білку зростає.

Основні правила, як робити сушку тіла для чоловіків.

 1. Головна концепція сушки зводиться до обмеження вуглеводів в раціоні. Скорочувати їх споживання слід плавно. При цьому важливо прислухатися до свого організму. Якщо в роті відчувається запах ацетону, з’являється слабкість, запаморочення, значить вуглеводів занадто мало в раціоні і їх норму необхідно збільшити.

Важливо! Повністю виключати вуглеводи категорично забороняється. Такий підхід може призвести до кетозом. Дефіцит глюкози провокує утворення кетонових тіл, що отруюють організм.

 1. Прості вуглеводи абсолютно протипоказані. Про цукор, будь-яких продуктах з його змістом на час сушки доведеться забути, так як вони в значній мірі сповільнять процес. У пріоритеті складні вуглеводи з низьким глікемічним індексом, які містяться в крупах, макаронах з твердих сортів пшениці, зелені, овочах, фруктах, хлібі з муки другого сорту, цельнозерновом. У деяких випадках допускається невелика кількість солодкого після тренування. Але це швидше виняток з правил. Бажано, щоб всі продукти з вмістом вуглеводів вживалися в першій половині дня і не пізніше, ніж за 5-6 годин до сну.
 1. Є треба частіше. Це аж ніяк не означає, що якщо раніше ви з’їдали 3 великих порції в день, то в період сушіння їх кількість зростає до 6-8. Денний обсяг їжі не збільшується, він просто розподіляється на більш часті прийоми їжі. Інтервали між ними не повинні перевищувати 3 годин. Дробове харчування знижує навантаження на травний тракт, запускає метаболізм, що сприяє прискоренню спалювання ліпідів. Для посилення ефекту можна додавати в раціон продукти, які надають позитивний ефект на обмінні процеси. До таких відносяться пекучий перець, зелений чай, імбир, кориця, шпинат, кокосове масло, каррі.
 2. Контроль споживаних калорій – обов’язковий супутник сушки. Необхідно стежити за тим, щоб витрата енергії перевищував кількість калорій, отриманих з їжею. Створити дефіцит можна двома способами: урізати калорійність раціону або збільшивши фізичну активність. За годину ходьби цілком посильно спалити від 200 ккал. Якщо обмежувати калорійність їжі, то робити це слід плавно. У перший тиждень досить буде дефіциту в 200 калорій, щоб маса тіла почала зменшуватися. Періодично раз в 3-4 дня необхідно зважуватися і здійснювати виміри. Якщо вага стоїть на місці, слід внести корективи в раціон харчування і збільшити брак енергетичних одиниць ще на 100. Так вдасться позбутися від жирового прошарку і зберегти м’язи.
 3. Білки повинні бути якісними. Вони є ключовим моментом в сушці і успіх заходу багато в чому залежить від якості і кількості протеїнів. Крім традиційної курячої грудки, телятини, яєць, риби, молочної продукції можна вживати білкові коктейлі. Приготувати їх можна з сухої суміші або простих і доступних продуктів з холодильника.
 1. Повноцінний поживний сніданок – невід’ємний атрибут правильної сушки для чоловіків. По-перше, він сприяє прискоренню метаболізму. По-друге, зарядить організм бадьорістю, необхідними компонентами і допоможе уникнути переїдання протягом усього дня.
 2. Алкоголь, шкідлива їжа в пакетиках, що містить непотрібні калорії, борошняне, консерви, соління з раціону виключаються. Рекомендується утриматися від кави. Всі перераховані продукти сприяють затримці рідини в організмі.
 3. Пити достатню кількість води. При розщепленні ліпідів вивільняються токсичні сполуки. Якщо вживати недостатньо рідини, шкідливі компоненти будуть застоюватися в організмі, що в кінцевому підсумку призведе до інтоксикації. До того ж інтенсивні фізичні навантаження мають на увазі підвищене споживання води. Ще один вагомий аргумент – звичайна вода, зелений чай прискорюють метаболізм.
 4. Не позбавляйте організм жирів. Маргаринів, жирного м’яса, спредів та всім насиченим жирам немає місця в раціоні спортсмена на етапі сушіння. Вітається морська риба, горіхи, рослинні масла, авокадо, які містять корисні жирні кислоти.
 5. Не можна їсти перед сном. Максимум, що можна собі дозволити, це стакан кефіру або яблуко. За 2-3 години до сну допускається стакан легкого сироваткового протеїнового коктейлю.

На замітку! При необхідності в період сушіння вживаються полівітамінні комплекси.

Фізична активність

Підтримка м’язів в тонусі – важливий пункт в процесі сушіння. Комплекс вправ не може бути однаковим для всіх і складається спільно з фітнес-тренером. Найчастіше знижується інтенсивність занять і збільшується їх тривалість.

Належна увага приділяється аеробних навантажень, так як вони сприяють інтенсивному спалюванню калорій, відповідно прискорюють і роблять більш ефективною саму сушку.

Силові навантаження підбираються таким чином, щоб підтримувати тонус м’язів і не провокувати їх спалювання.

У професійних спортсменів тривалість сушіння становить 2-3 тижні. Початківцям атлетам для досягнення необхідного ефекту знадобиться 6-7 тижнів.

Що таке сушка тіла і як її правильно робити

Що таке сушка тіла і як її правильно робити

Практично кожен спортсмен одного разу стикається з терміном «сушка тіла». Більш того, ця методика схуднення стає популярною і серед людей, що не захоплюються серйозно фітнесом або бодібілдінгом. Що це таке, в чому її відмінності від звичайних дієт і які правила її дотримання – поговоримо нижче.

 • Що таке сушка тіла
 • Кому потрібна сушка тіла?
  • Чим відрізняється сушка тіла від схуднення?
  • Сушка окремих частин тіла
 • Як почати сушитися
  • Протипоказання для сушки
 • Основні загальні правила
 • Харчування на сушінні
   • Як розрахувати кількість калорій?
   • Роль вуглеводів (кількість вуглеводів на сушінні)
   • Що можна з вуглеводів
   • безуглеводка
   • Що виключити з раціону
   • Які продукти можна споживати
   • дефіцит жирів
   • Вода і сушка тіла
   • Регулювання рівня глюкози
   • Молочні продукти
  • Спортивні добавки
   • протеїн
   • креатин
   • BCAA
   • Л карнітин
   • Жироспалювачі і їх компоненти
 • Меню при правильній сушці тіла – приклад на тиждень
 • Як тренуватися під час сушіння
  • кардіо
  • Силові тренування
 • Сушка тіла в домашніх умовах
 • Відмінності сушки тіла для чоловіків і жінок
 • Роль сушки тіла при підготовці до змагань

Що таке сушка тіла

Сушка тіла – це спортивний термін, що означає зниження рівня підшкірного жиру при максимальному збереженні м’язової маси. За результатами такого комплексу заходів тіло набуває стрункий підтягнутий вид з хорошою рельєфною прорисовкой всіх м’язів. Незважаючи на те, що в практику він був введений бодибилдерами, метод повсюдно використовується різними категоріями людей.

Кому потрібна сушка тіла?

«Просушити» може будь-яка людина, що бажає не просто знизити вагу, а саме поліпшити силует свого тіла. Основні правила цього методу включають поступова відмова від вживання вуглеводів і посилені фізичні навантаження. Потрібно враховувати, що він більшою мірою підходить людям з достатньою м’язовою масою. В іншому випадку складно домогтися гармонійного зовнішнього вигляду.

Чим відрізняється сушка тіла від схуднення?

Під час сушіння, як і під час звичайного схуднення, упор робиться на обмеженнях у харчуванні і фізичних навантаженнях.

Різниця в тому, що дієти сприяють уповільненню обміну речовин і не враховують важливість збереження м’язових волокон. Для сушки, навпаки, це першочергове завдання.

Для звичайного спортсмена або людини, яка хоче надати своєму тілу точений силует, можна просто обмежити споживання вуглеводів і зберегти здоровий раціон і спортивні навантаження.

Раніше ми писали & nbsp, як схуднути і накачати м’язи & nbsp, одночасно, на скільки це можливо і що потрібно робити.

Сушка окремих частин тіла

Якщо вас цікавить, як просушити одну конкретну частину тіла (ноги, руки, прес і т.д.), то відповідь ніяк. Процес схуднення під час сушіння обов’язково зачіпає все тіло і впливає одночасно на всі жирові тканини.

Безумовно, у кожної людини є свої проблемні місця. Бодібілдери – не виняток.

І щоб домогтися найбільш гармонійних пропорцій, їм доводиться підбирати план тренування, навантаження в якому будуть розподілені з урахуванням індивідуальних особливою організму.

Як почати сушитися

Перед тим, як почати сушку, необхідно проконсультуватися з лікарем. Методика є дозволеною лише при достатній м’язової структурі.

Оскільки процес такого схуднення зачіпає лише жировий прошарок, важливо щоб в кінці ви залишилися хоч з чимось. Саме тому у професіоналів перед сушінням йде набір маси.

Момент початку «сухого періоду» визначається вже залежно від стану тіла. Кому-то для досягнення бажаного рельєфу вистачає двох тижнів, а кому-то може знадобитися півроку.

Протипоказання для сушки

Сушка – не самий щадний для організму спосіб схуднути. Саме тому для нього існує ряд абсолютних протипоказань:

 • вагітність і період годування груддю,
 • цукровий діабет будь-якого типу,
 • захворювання шлунково-кишкового тракту,
 • захворювання серця і судин,
 • хвороби нирок, печінки і підшлункової залози.

З огляду на відсутність перерахованих вище явищ, а також інших факторів, що ставлять під сумнів користь для вашого організму, лікар дасть відповідні рекомендації: дозволить або попередить вас про небажаність проведення сушки.

Основні загальні правила

Під час сушіння організму доводиться підлаштовуватися під абсолютно новий режим роботи. Він звик брати енергію виключно з споживаних вуглеводів, що тепер стає неможливим зважаючи на серйозний обмеження їх кількості. У розпорядженні залишаються накопичені жири і м’язова маса.

Якщо враховувати, що організм запрограмований на збереження жирових запасів, то очевидним стає той факт, що він захоче задіяти м’язи. Але основне завдання сушіння – зберегти їх. Тут на допомогу приходить достатнє вживання білка і силові тренування.

Ці два фактори разом позбавляють організм вибору і змушують його використовувати для видобутку енергії саме жирові тканини.

Таким чином, основні правила сушіння полягають в наступному:

 • поступово зменшуємо (зводимо до мінімуму для професіоналів) кількість вуглеводів в раціоні,
 • збільшуємо споживання білків,
 • дотримуємося інтенсивний режим тренувань, побудований на поєднанні кардіо і силових навантажень,
 • використовуємо допоміжні спортивні добавки і препарати – для професіоналів.

Вхід і вихід

Важливими моментами правильної сушки є поступовий вхід і вихід з неї. Методика такого схуднення являє собою серйозний стрес для організму, який може привести до частої зміни настрою і навіть легкого ступеня неврозу.

Починати весь процес рекомендується з рівномірного зменшення кількості вуглеводів в раціоні до норм, які будуть описані нижче. Вихід здійснюється так само поступово з поверненням їх колишнього кількості.

Такий процес, як правило, займає близько двох тижнів.

Харчування на сушінні

Основні правила харчування в період сушіння включають в себе наступні моменти:

 • урізуємо денну норму калорій,
 • співвідношення білків, жирів і вуглеводів повинно бути 55%, 15% і 30% відповідно (при збалансованому харчуванні воно 30%, 20% і 50% відповідно),
 • особливу увагу приділяємо споживання білка – розраховуємо його кількість в межах 1,5-2 грами на 1 кг ваги,

Що таке сушка тіла і як її робити для схуднення

Заняття спортом є цілий комплекс заходів, спрямований на спалювання зайвого жиру і збільшення обсягу м’язів.

У медичних цілях лікувальна гімнастика служить для тонізації м’язових тканин і їх зміцнення.

Однак існує інший термін в світі спорту, який називається сушінням тіла для схуднення, наприклад, ніг і рук, і важливо знати, що це означає і як її правильно робити, щоб не нашкодити здоров’ю.

особливості висушування

Зрозуміти, що таке жорстка, але ефективна сушка організму для схуднення, досить просто, якщо поглянути на тіло цього атлета:

Чоловік скинув 14 кг жиру і його м’язи стали більш вираженими. Спочатку і уявити було важко, що з пухкого любителя можна стати таким атлетом.

Однак без накачаних м’язів такого ефекту не буде, адже навіть супер швидка бюджетна сушка тіла має свої вимоги, наприклад, розроблені стегна, сідниці, руки і т. Д. Фахівці радять почати з набору м’язової маси.

Після досягнення необхідного обсягу м’язів можна переходити на режим фітнес сушки тіла. Бажано, щоб в момент початку цього процесу запаси жиру були не менш 20%.

Люди, які не розуміють, що значить сушка тіла, і для чого вона потрібна, не можуть відрізнити цей процес від звичайної дієти. Однак між цими двома моментами є свої відмінності:

 • Дієта являє собою певний режим харчування, який потрібно підтримувати на постійній основі. Якщо меню скласти правильно, то організм буде отримувати всі необхідні корисні речовини і не постраждає;
 • Правильна сушка тіла може тривати стільки днів, скільки потрібно тілу, щоб досягти позначки в 5% жиру і за такий експрес-результат організм сильно розплачується. Адже таке різке зниження маси є стресом для всіх систем людини.

Орієнтуючись на такі відмінності, будь-яка людина може зрозуміти, що таке сушка тіла і навіщо вона потрібна спортсменам. Якщо всі нюанси були з’ясовані, то можна переходити безпосередньо до самого процесу експрес-спалювання підшкірного жиру.

Дізнатися скільки триває сушка і що потрібно робити, щоб прискорити цей процес можна, подивившись такі відеоролик:

Харчування для правильного сушіння

На відміну від періоду набору маси, фітнес сушка ніг, рук і всього іншого тіла не вимагає наявності вуглеводів в раціоні харчування. Їх доведеться по максимуму виключити з щоденного меню і наситити його білковою їжею. Подивитися в яких продуктах більше білків, а де вуглеводів можна нижче:

Щоб підсушити тіло, фахівці рекомендують складати меню з продуктів в перших 2 групах і виключити третю.

Страви повинні бути простими, тобто потрібно відмовитися від смаженого і копченого на користь варіння і приготування на пару.

Якщо мета полягає в тому, щоб підсушитися до літа або до спортивних заходів, то важливо в кінці цього процесу знизити концентрацію вуглеводів до мінімуму. В такому випадку результат буде ще краще.

У фахівців часто запитують, скільки можна скинути за 2 тижні або місяць на супер сушінні тіла, але відповідь на це питання залежить від самого спортсмена.

Адже цей процес має на увазі спалювання підшкірного жиру аж до 5%, а значить, підсумковий результат залежить маси людини та його прагнення до своєї мети.

Однак це зовсім не означає, що потрібно голодувати, так як необхідно максимально розігнати обмінні процеси в організмі, щоб жирові тканини швидше розщеплювалися. Для прикладу, бодібілдери їдять близько 7 раз в день, але невеликими порціями.

Після закінчення цього періоду, ще 5 днів потрібно посидіти на щадить дієті, щоб організм звик до звичайного ритму життя.

Ефективна сушка тіла не впливає на кількість споживаної води, що дає можливість не заливатися нею безмірно. Фахівці рекомендують пити близько 2 л. рідини в добу і не більше, так як в організм вона надходить у великому обсязі з продуктів харчування. Вживати воду найкраще за півгодини до трапези або через 2 години після неї. В такому випадку їжа буде краще засвоюватися організмом.

Складно зрозуміти, що в спорті означає сушитися, що не узагальнивши основні правила харчування властиві цьому режиму:

 • Щоденне меню повинно являти собою набір страв з великою концентрацією білка і мінімальною кількістю вуглеводів;
 • У раціоні має бути багато овочів;
 • Страви повинні бути простими і без всяких соусів і спецій;
 • Через 15 хвилин після тренінгу з фітнесу можна перекусити вуглеводною їжею, а повноцінно поїсти продуктами багатими на білок можна вже через півгодини.

Аналогічні рекомендації підійдуть і простим людям, які накачали м’язову масу і вирішили спалити зайвий жир. Дотримуючись їх, можна досягти результату вже за 2 місяці підсушують дієти на тлі постійних тренувань.

тренувальний процес

Скажена сушка без потрібної маси не принесе результату, навіть при правильному виконанні вправ для схуднення. Такий нюанс слід враховувати перед складанням тренувальної програми. Якщо м’язи прокатані досить, і у спортсмена є не менше 20% жиру, то можна переходити до його спалювання. Основний ухил буде йти на кардиотренировки і виконання аеробних вправ.

Побачити правильну техніку виконання можна, подивившись на відеоуроки, викладені в інтернеті. Для прикладу, відмінний кардіокомплекса для підсушування тіла можна виконати за 20 хвилин, а побачити його можна нижче:

Аеробні вправи не менш корисні. Подивитися тренувальний комплекс з аеробіки з рубрики «худнемо разом» можна на цьому відео:

біологічні добавки

Люди побоюються БАДів (біологічно активних добавок), так як про них було розказано багато негативних моментів. Однак не всі вони є правдою і при правильному застосуванні такі препарати можуть бути дуже корисними. Існують такі безпечні добавки:

 • Протеїн (білок). У вигляді порошку він є доповненням до раціону спортсмена. Основна кількість протеїну можна отримати з їжі при правильному харчуванні, але повністю задовольнити запит організму вкрай складно, особливо на тлі важких тренувань. Адже білок є фундаментом м’язів, і без нього м’язи не будуть рости. У цю ж групу входять протеїнові амінокислоти (BCAA), які самостійно не відтворюються організмом, а саме лейцин, ізолейцин, валін. Якщо їх достатньо, то білок засвоюється краще і прискорюється зростання м’язових тканин. Покрити дефіцит цих амінокислот можна, вживаючи продукти, в яких їх знаходиться найбільше, наприклад, яловичину;
 • Вітаміни. Вони незамінні для організму і беруть участь у всіх процесах. Для того щоб вийшло підсушити тіло без шкоди здоров’ю потрібно більше вживати вітаміни з групи В і корисні мінерали, особливо хром. Однак багато продуктів виключаються з раціону атлета, тому доведеться додатково купувати вітамінні комплекси для компенсації нестачі корисних речовин. Окремо потрібно приділити увагу Л-карнітину. Він являє собою речовина, яке має натуральний склад і продається в аптеці. Фахівці вважають карнітин близьким до вітамінів групи В, так як він прискорює процес спалювання жиру і з розщеплених молекул людина черпає силу. За рахунок антиоксидантних здібностей речовини, атлет додатково зміцнює імунітет.

Протипоказання і поради

Перед тим як починати сушитися, слід порадитися з тренером і з’ясувати, коли це краще робити і на які моменти варто звернути уваги. Список таких нюансів можна побачити нижче:

 • Для непрофесіоналів оптимальний час на сушку одно 10-12 тижнях. Досвідчені спортсмени можуть впоратися і за місяць, але для організму це є великим стресом;
 • Відмовлятися повністю від вуглеводів вкрай небезпечно для здоров’я. У людей, які довго не їдять такої їжі, може розвинутися кетоацидоз. Помітити таку проблему можна по запаху ацетону з ротової порожнини;
 • При правильному виконанні всіх правил, атлет буде втрачати по 1 кілограму в тиждень. Якщо результат більше або менше, то потрібно підкоригувати процес.

Люди дізнаються про те, що значить сушити тіло з інтернету і новин, але не всім можна цим займатися, необхідна консультація з фахівцем. Протипоказання у такого процесу виглядають наступним чином:

 • Ендокринні збої;
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту;
 • Патології серцево-судинної системи;
 • Вагітність і годування груддю.

Сушка тіла являє собою тривалий і виснажливий для організму процес, який дуже популярний у спортсменів. Простим людям бажано проконсультуватися у фахівців з цього приводу, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. Якщо врахувати всі нюанси, то можна домогтися відмінного рельєфу за 1-2 місяці.

Previous Препарат для схуднення Карнітон з l карнітином: рекомендації і інструкція із застосування, відгуки
Next Пояс для схуднення vulcan classic: відгуки, склад і принцип дії, інструкція із застосування пояса вулкан

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *