Порівняння троксевазин і троксерутин: який з аналогів краще?


Сравнение Троксевазина и Троксерутина

При появі варикозного розширення вен, гемороїдальних вузлів, забитих місць або гематом лікарі рекомендують препарати, що покращують стан стінок судин, що володіють тонізуючими властивостями. Троксевазин або Троксерутин відмінно справляються з поставленими завданнями. Незважаючи на те що діюча речовина у них один і той же, лікарські засоби різні.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Яке дію роблять препарати

Для лікування захворювань вен лікарі призначають препарати, які надають тонізуючу дію при локальному або внутрішньому застосуванні.

Основна діюча речовина більшості затребуваних ліків – троксерутин, який є похідним рутина і покращує стан вен. Сучасні фармацевтичні компанії випускають безліч препаратів.

Найпоширеніші – Троксевазин і його вітчизняний аналог Троксерутин. Засоби мають гарну ефективністю і мінімумом побічних реакцій.

Троксевазин і Троксерутин призначають для лікування захворювань вен.

Найбільше значення мають наступні види терапевтичного впливу:

 • венотоніческіх;
 • гемостатический (сприяє зупинці дрібних капілярних кровотеч);
 • капілляротоніческое дію (покращує стан капілярів);
 • антиексудативну дію (зменшує набряки, які можуть бути викликані виходом плазми з судин);
 • антитромботичний;
 • протизапальний.

Препарати призначають при наступних порушеннях:

 • тромбофлебіті (запаленні вен, яке супроводжується утворенням в них тромбів);
 • венозної хронічній недостатності (відчувається важкість у ногах);
 • перифлебіт (запалення тканин навколо венозних судин);
 • сильних ударах, розтягненнях;
 • геморої;
 • варикозному дерматиті.
 • появі капілярної сіточки на обличчі й тілі.

Порівняння троксевазином і троксерутинТроксевазин і Троксерутин призначають при тромбофлебіті.
Порівняння троксевазином і троксерутинТроксевазин і Троксерутин призначають при розтягненнях.
Порівняння троксевазином і троксерутинТроксевазин і Троксерутин призначають при варикозному дерматиті.

У описуваних засобів є і протипоказання. Їх не рекомендують для лікування в першому триместрі вагітності, при наявності індивідуальної непереносимості компонентів. У препаратів для внутрішнього вживання список протипоказань ширший. Їх не можна застосовувати при захворюваннях шлунка, порушеннях функції нирок.

Гелі та мазі протипоказані в тих випадках, якщо шкіра пошкоджена, на ній є роздратовані ділянки, садна. Ліки для поверхневого застосування в таких ситуаціях можуть спровокувати алергію і поява неприємного відчуття печіння.

Троксевазин

Троксевазин випускають відразу в декількох формах. Мазь і гель – засоби для зовнішнього застосування. Для прийому всередину призначені капсули. Основною діючою речовиною препарату у всіх випадках є троксерутин.

В 1 г гелю міститься 2 мг діючої речовини. Концентрація активного компонента в препараті – 2%. У кожній капсулі міститься 300 мг троксерутину. Гель та мазь випускають в алюмінієвих тубах. У кожній пакувальній одиниці – 40 г препарату. Капсули упаковані в пластикові контейнери по 50 або 100 шт.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Троксевазин мазь – засіб для зовнішнього застосування.

Троксерутин

Троксерутин – препарат з аналогічним діючою речовиною. Його випускають у вигляді гелю для зовнішнього застосування 2% в тубах по 10, 20, 40 г, а також у вигляді капсул для вживання всередину. Капсули 300 мг упаковані по 50 і 100 шт.

Троксерутин не можна застосовувати для лікування підлітків до 15 років і жінкам у період лактації, в першому триместрі вагітності.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Головне подібність препаратів полягає в тому, що їх діючим компонентом є одне і те ж речовина – троксевазін.

Подібність

Ліки для зовнішнього і внутрішнього застосування мають аналогічним впливом на організм.

При виробництві гелю в обох випадках використовуються такі допоміжні речовини, як карбомер, вода очищена, триетаноламін. В капсулах присутні магнію стеарат,

У чому різниця

Різниця між ліками не є суттєвою, але вона є. Троксерутин – простіший препарат, у складі якого немає дорогих добавок, що поліпшують засвоюваність, здатність вбиратися в шкіру. Це відбивається на вартості.

До складу троксерутин входить макрогол. Цей полімер сприяє проникненню активної речовини в тканини, але відрізняється здатністю очищати кишечник. Капсули троксерутин містять більше штучних барвників.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Капсули троксерутин містять більше штучних барвників.

Що дешевше

Троксерутин – доступний за ціною препарат, якщо порівнювати його з аналогами. Він має кілька форм випуску. Гель виробляють в тубах об’ємом від 10 до 40 м Упаковка гелю 40 г коштує приблизно 45-55 рублів. Такий же обсяг гелю або мазі Троксевазин варто 180-230 рублів.

Різниця в ціні капсул не є такою ж вираженою. Капсули Троксевазин 300 мг 50 штук коштують приблизно 300-400 рублів, 100 штук – 550-650 рублів. Вартість капсул Троксерутин 300 мг 50 штук – 300-350 рублів, 100 штук – 450-550 рублів.

Що краще Троксевазин або Троксерутин

Вибираючи препарат, варто орієнтуватися на особливості протікання захворювання, на чутливість організму до тих чи інших компонентів. Троксевазин вважається більш якісним лікарським засобом і в деяких випадках фахівці не рекомендують заміняти його аналогами. В період лікування потрібно точно слідувати призначенням лікаря.

У троксерутин список протипоказань менше. Можливо, це пов’язано з тим, що виробник імпортного препарату не бере відповідальності за те, що вивчено не до конца.Так, наприклад, Троксерутин можна застосовувати з 15 років, а Троксевазин – з 18.

При діабеті

На тлі розвитку діабету часто виникають проблеми з венами. Троксевазин в даному випадку допоможе зміцнити стінки судин, усунути набряки. Якщо хворого сильно мучить важкість у ногах, йому складно ходити, можна спробувати Троксевазин Нео, який є поліпшеним варіантом затребуваного препарату. Троксерутин теж можна включити до складу комплексної терапії при лікуванні діабету.

При геморої

При геморої краще використовувати Троксевазин. Цей препарат у вигляді мазі має більш щільну консистенцію. Засіб наносять локально на зовнішні гемороїдальні вузли, злегка втираючи. Для досягнення кращого результату можна просочити маззю спеціальний тампон і вставити в анальний отвір на 10-15 хвилин. Перед застосуванням препарату обов’язково потрібно проконсультуватися з проктологом.

Для обличчя

Препарати з тонізуючим ефектом використовують в косметології. Засоби наносять на шкіру тонким шаром для того, щоб зробити менш видимими судинні зірочки, припухлості і темні кола під очима.

Для обличчя краще використовувати Троксевазин у вигляді гелю. Російський аналог Троксерутин теж підходить для цих цілей.

Якщо шкіра суха, тонка, рекомендується віддати перевагу мазі Троксевазин, яка має більш щільну консистенцію.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Препарати з тонізуючим ефектом використовують в косметології.

Відгуки лікарів і пацієнтів

Олександр Іванович, 65 років, Астрахань

Троксевазин і Троксерутин – це майже одне і те ж. Але пацієнтам призначаю Троксевазин. Вартість у них різна, і часто хворі запитують, чи можна замінити один іншим.

Теоретично це можливо, але Троксевазин – імпортний оригінальний препарат і за його ефективність можу поручитися. Склад троксерутин простіший, в ньому немає компонентів, які сприяють кращому проникненню препарату в тканини.

Якщо мова йде про те, що потрібно зняти тягар в ногах або зробити менш видимої судинну сіточку, можна обійтися і їм, але більш складні проблеми він не вирішить.

Андрій Миколайович, 46 років

Троксевазин раджу пацієнтам, які страждають на різні захворювання судин. Препарат надійний і дієвий. Кращого результату можна досягти при поєднанні зовнішніх коштів і капсул Троксевазин для прийому всередину.

Але схему лікування обов’язково повинен призначати лікар. Ціна на цей препарат доступна, але при важких формах захворювання рекомендую дорожчий Троксевазин Нео.

У його складі є гепарин та інші компоненти, які сприяють зміцненню венозних стінок.

Алла Валеріївна, 67 років

Пропрацювавши багато років лікарем, завжди замислююся про протипоказання і перед початком прийому препаратів вивчаю інструкцію, раджуся з фахівцями.

Троксевазин – прекрасний засіб, і можна вважати його знахідкою для тих, хто страждає захворюваннями вен. Препарат зміцнює судини, капіляри.

Обмежень майже немає, крім індивідуальної нестерпності і хвороб шлунка, якщо мова йде про капсулах для прийому всередину.

Троксевазин і Троксерутин призначають при появі капілярної сіточки.

Відгуки пацієнтів про троксевазином і троксерутин

Анжела, 21 рік

При вагітності страждала на варикозну хворобу і користувалася троксерутин у вигляді мазі. Знаю, що є більш дорогі аналоги, але вибрала найдешевший препарат. Можу сказати, що він виявився ефективним.

З лікарем радилася, і мій гінеколог сказав, що застосовувати гель можна, але не в першому триместрі. Капсули більш шкідливі, такі ліки і не були потрібні.

Через пару тижнів вени стали менш вираженими і важкість у ногах пропала.

Олександр, 36 років

Захворювання ніг і судин у мене спадкові. Пробував різні препарати. Гелі та мазі-венотоникі допомагають добре, коли застосовую їх курсами. Троксевазин вважаю найдієвішим засобом.

При венозної недостатності (такий діагноз поставили) потрібно регулярно проходити лікування. У троксевазином багато аналогів, і спочатку хотів купити один з найдешевших – Троксерутин. Це вітчизняний продукт.

Доктор відрадив і сказав, що краще не експериментувати – в дорогому засобі більше активних речовин, воно краще засвоюється.

Лілія, 45 років

Лікування суглобів призначають часто. Але паралельно проходжу курси, які спрямовані на зміцнення вен, судин. З цим у мене проблеми. Таблетки, капсули та інші засоби для застосування всередину негативно впливають на печінку, шлунок, тому використовую тільки мазі та гелі для зовнішнього застосування. Віддаю перевагу Троксевазин, т. К. В лінійці венотоников він найефективніший.

Імпортний виробник дбає про якість ліків, і гелі, мазі жодного разу не підводили. Троксерутин, який виробляють в Росії і країнах ближнього зарубіжжя, більше підходить, якщо у людини захворювання ніг в легкого ступеня або просто відчувається тяжкість в кінцівках час від часу.

Троксевазин або троксерутин – що краще вибрати, подібності та відмінності, думка професіоналів та відгуки покупців

У 21 столітті захворювання, обумовлені дисфункцією системи кровотоку, стали актуальними, як ніколи раніше. Значною мірою цьому сприяють малорухливий спосіб життя, відсутність фізичних навантажень і зневажливе ставлення до власного здоров’я. Не дивно, що за останні 2-3 десятиліття такі хвороби, як варикоз, тромбофлебіт і дерматити сильно «помолодшали».

Порівняння троксевазином і троксерутин

У Росії від патологій вен страждає близько 37 млн. Чоловік, причому у 9 млн. Пацієнтів хвороби знаходяться в гострій або ускладненій формі.

Для лікування перерахованих недуг розроблений широкий асортимент спеціалізованих медикаментів. Деякі пацієнти і зовсім не можуть визначитися з відповідним лікарським засобом, з огляду на їх великої кількості. Яскравий тому приклад – суперечки щодо того, що краще – троксевазін або троксерутин. На цьому актуальному питанні і зупинимося докладніше.

Чим відрізняється троксевазін від троксерутину

При виборі одного з двох препаратів важливо уважно вивчити їх склад, особливостей дії і протипоказання. Визначити в чому різниця між троксевазином і троксерутин дуже просто – достатньо порівняти компоненти ліків між собою. Але, за цим критерієм медикаменти є повними аналогами.

Порівняння троксевазином і троксерутин

У чому ж різниця?

 1. Препарат троксевазін виробляє ісландський підприємство «Актавіс Груп» і болгарська компанія під назвою «Балканфарма».
 2. Троксерутин проводиться в 4 країнах – Росії, Білорусі, Болгарії та Чеській республіці.

Головна відмінність – ціна лікарського засобу. Середня вартість троксерутину в 2-3 рази нижче, ніж у троксевазина. Що стосується діючих компонентів і другорядних інгредієнтів в складі розглянутих фармацевтичних продуктів, то вони практично повністю збігаються.

Правила вибору лікарської форми

Після уважного вивчення лікарських форм двох медикаментів стає очевидним, що обидві торговельні марки представлені у формі капсул і гелю. Напрошується єдино вірний висновок – троксерутин – повний аналог троксевазина. Лікарська форма не є визначальним критерієм при виборі препарату.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Набагато важливіше – рекомендації і призначення флеболога:

 • Гель застосовують зовнішньо для локальної обробки проблемних ділянок тіла. З його допомогою купіруються хвороботворні процеси, супутня симптоматика.
 • Використання капсул показано при комплексній терапії вираженої патології (середньої і вищої форми тяжкості). Часто комбінують з іншими формами препаратів для досягнення бажаного лікувального ефекту.

Самолікування може бути небезпечним для здоров’я, рівним рахунком, як і застосування невідповідного ліки.

Опис препаратів

Розглянуті медикаменти – представники фармакологічної групи коректорів мікроціркуляціонних процесів, ці кошти відносять до ангіопротектор.

Гель троксевазін повністю відповідає троксерутин по концентрації діючих речовин.

Призначають препарати для лікування варикозної хвороби, відновлення еластичності стінок судин, усунення хворобливої ​​симптоматики, свербіння і набряклості.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Висока терапевтична ефективність забезпечується при використанні гелів на ранніх стадіях захворювання.

Компоненти венотоников мають виражені протизапальні, антиоксидантні і протинабрякові властивості.

Фармакологічна дія

Проводити порівняння між троксевазином і троксерутин недоцільно, зважаючи на ідентичності складу, і як наслідок, фармакологічної дії.

 • Діюча речовина ліки абсорбується епітеліальної прошарком і проникає глибоко в дерму. Активним компонентам властивий накопичувальний ефект, завдяки чому забезпечується пролонгація лікувального ефекту щодо венозних стінок.
 • Троксератін направлено впливає на норадреналін
  Троксерутин направлено впливає на медіатор болю під назвою норадреналін, що нівелює звуження судин.
 • Активні компоненти пригнічують лейкоцитную адгезію у венозних стінок, купируя тим самим запалення, усуваючи набряки.
 • Чинний елемент нівелює руйнування ендотелію венозних стін, запобігаючи підвищення концентрації активних форм кисню.

Перераховані особливості підвищують лімфатичний відтік, капілярну стійкість, резистентність судинних стінок до запалень, венозний тонус.

Склад і форма випуску

Троксевазин і троксерутин випускаються в двох формах – гель і капсули. Капсульований медикамент упакований в блістери з пластика (300 мг) по 30 і 50 шт. в упаковці.

Застосовують тільки орально при середніх і важких формах захворювання за призначенням лікаря. Гель (2%) поставляється в 40 г алюмінієвих тубах для зовнішнього застосування.

Ця форма підходить для терапії судинних захворювань на ранній стадії.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Склад ліки:

 • троксерутин – ключовий і єдиний діючий елемент в складі препарату (концентрація в гелі – 20 мг / 1 г продукту, в таблетці – до 300 мг / 1 г);
 • дистильована вода – 960-980 мг;
 • хлорид бензалконію – 1 мг;
 • карбомер – 6 мг;
 • троламін – 7 мг.

Допоміжні з’єднання включені в медикамент для підвищення ефективності головного компонента, концентрація номінальна.

Інструкція із застосування

Інструкцією про застосування регламентується спосіб використання кожної лікарської форми.

Порівняння троксевазином і троксерутин

 1. Гелем обробляють проблемні ділянки тіла не частіше 2-х разів на день (вранці і перед сноім). Склад втирають в епітеліальну прошарок легкими масажними рухами до повної абсорбції шкірою (15-20 хв.). Флеболог в індивідуальному порядку визначає дозування і кратність нанесення ліки. Виражений лікувальний ефект спостерігається при систематичному застосуванні медикаменту.
 2. Таблетки приймають орально по 1 шт. 2 рази на день. Гранична доза – 600 мг з можливістю збільшення за призначенням лікаря до 800 мг. Тривалість терапії варіюється від 4 до 8 тижнів, виходячи з занедбаності хвороби, симптоматики та стану пацієнта.

Інструкції, представлені вище, актуальні як для троксерутину, так і для троксевазина. Відмінностей в прийомі медикаментів немає.

Показання та протипоказання

Показання до призначення троксевазина і троксерутину збігаються (згідно з офіційною інструкції) на 99%. Зазначені фармацевтичні засоби призначають хворим з наступними судинними патологіями:

 • підвищена венозна проникність;
 • варикоз (в т. ч. при геморої);
 • дисфункція капілярного кровотоку;
 • тромбофлебіт;
 • флебіти;
 • венозна недостатність;
 • внутрішньосудинні запалення;
 • хронічна або гостра форма геморою;
 • розширення вен на тлі цукрового діабету.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Деякі пацієнти застосовують вентонікі для терапії хвороб вуха різної етіології. Відповідні дослідження не проводились, тому лікарі не рекомендують використовувати медикамент не за прямим призначенням.

Незважаючи на високу переносимість гелі протипоказано використовувати пацієнтам з такими діагнозами:

 • захворювання шлунково-кишкового тракту, супутні ускладнення;
 • галактозна або лактозная непереносимість;
 • ниркова недостатність;
 • печінкова дисфункція.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Препарати з обережністю призначають жінкам в положенні. Офіційних клінічних випробувань не проводилося, а тому вплив компонентів ліків на плід не встановлено.

Побічні ефекти

Фармацевтичні засоби не викликають виражених побічних ефектів при дотриманні призначених флебологом доз і кратності використання. При передозуванні троксевазін або троксерутин можуть спровокувати лише алергічні реакції у формі свербежу, легкого печіння та почервоніння. Для капсул допускається незначний дискомфорт шлунково-кишкового тракту.

Перераховані ефекти проходять, не потребують лікування або будь-якого втручання з боку пацієнта. Для їх усунення досить відмовитися від прийому медикаменту.

Спосіб застосування та дози

Відповідно до інструкції гель застосовують зовнішньо, таблетки – всередину. Дозування і тривалість курсового лікування призначає лікар. При відсутності рецепта рекомендується використовувати лікарський засіб в таких дозах:

Порівняння троксевазином і троксерутинГель троксерутин наносять на проблемну область тонким шаром

 1. Усунення наслідків ударів і садна – по 3-5 см на проблемну область 2-3 рази на день. Тривалість терапії – 4-5 днів.
 2. У косметології (в т. Ч. Від синців під очима) – троксерутин наносять тонким прошарком з рівномірним розподілом складу 1 раз в день по 1 г. Курс триває до 4 днів з можливістю пролонгації.
 3. Лікування запалення гемороїдальних вузлів, варикозу – троксевазін використовують не частіше 2-х разів на день. Тривалість курсу – до 1 місяця.
 4. Всередину таблетки приймають не частіше 2-х разів на добу по 1 шт., При цьому добова доза не повинна перевищувати 600 мг. У рідкісних випадках її збільшують до 800 мг. Тривалість курсової терапії – до усунення клінічної симптоматики. У терапевтичних цілях – по 1 капсулі щотижня.

Зазначені дозування – усереднені значення. Вони не враховують особливостей пацієнта, тяжкості і занедбаності хвороби. Найбезпечніший варіант – проконсультуватися з лікарем.

Відгуки

Рита, 27 років

Після вагітності загострився варикоз. На ногах утворилося дві «павутинки». Ніяк не могла від них позбутися, довелося звертатися до флеболога. Він і призначив Троксевазин.

Ефект мене повністю влаштовував, але ось віддавати за кожен тюбик кругленьку суму виявилося досить накладно для сімейного бюджету. В результаті перейшла на вітчизняний продукт – Троксерутин.

Фактично це один і той же ліки, а ціна відрізняється в рази! Чи не переплачуйте!

Ліза, 32 років

Пробувала користуватися троксевазином для розсмоктування мішків під очима. Якщо чесно, не помітила ніякого ефекту. Як були, так і залишилися. Думаю, в косметологічних цілях краще користуватися лосьйонами і кремами, а не аптечними препаратами. Не втрачайте часу дарма, особливо коли мова йде про особу.

 

Троксевазин і Троксерутин: чим вони відрізняються і що краще

Порівняння троксевазином і троксерутин

При тривалих навантаженнях на ноги можуть розвиватися варикоз і венозна недостатність. Для профілактики цих захворювань корисний прийом вітаміну P. У ряді випадків призначаються медикаменти з похідними рутина – Троксевазин і Троксерутин.

Особливості троксевазином

Активним компонентом ліки є троксерутин . Реалізується у формі капсул по 0,3 гр. (50 або 100 штук в упаковці) і гелю 2% (40 гр.).

Порівняння троксевазином і троксерутин

Це похідне рутина напівсинтетичного походження . Його дія характеризується збільшенням щільності стінок судин, зменшенням ламкості капілярів, їх проникності, поліпшенням тонусу вен. Має антиоксидантну, венотонизирующим, венопротекторну дією. Допомагає при набряках і запаленнях. Сприяє розрідженню крові.

Застосовується як лікувальний і профілактичний засіб. У лікувальних цілях приймають 3 капсули в день. Рекомендується здійснювати прийом під час їжі, запиваючи водою. Лікування триває 3 або 4 тижні.

Для профілактики і підтримуючої терапії достатньо 1 або 2 капсул на добу.

Підсилює ефект спільне вживання з вітаміном C.

Існують протипоказання для застосування капсульної форми:

 • Гострі прояви виразкової хвороби шлунково-кишкового тракту.
 • Гастрит в гострій формі.
 • 1 триместр вагітності.
 • Діти до 15 років.
 • З обережністю – при тривалому прийомі на тлі ниркової недостатності.

Для збільшення лікувального ефекту разом з капсулами рекомендується застосовувати зовнішньо гель Троксевазин. Зараз на фармацевтичному ринку з’явився ще один вид – Троксевазин Нео . Він містить ще два активних компоненти. Це гепарин і пантенол. Таке поєднання робить новий препарат більш ефективним.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Гель наноситься на області патології вранці і ввечері, акуратно втираючи до повного всмоктування. Засіб можна використовувати тривалий час до зникнення симптомів.

Протипоказаннями для обох видів гелів є:

 • Шкірні хвороби.
 • Порушення цілісності епідермісу.
 • Вік до 18 років.

Троксевазин Нео рекомендують застосовувати не більше 3-х тижнів, проводити не більше 3-х курсів за рік.

Характеристика троксерутин

Є аналогом троксевазином. Головним діючим компонентом є троксерутин .

Випуск здійснюється у формі капсул по 0,2 або 0,3 гр. (30, 50, 60, 90, 100 штук в упаковці) і гелю 2% (25 або 40 гр.).

Ангіопротекторна, протинабрякову, венотонізуючу, і протизапальний засіб. Зміцнює стінки судин, робить їх більш еластичними, зменшує проникність.

Схема призначення не відрізняється від попереднього препарату. Терапевтична денна доза становить 3 капсули (під час їжі). При вираженій позитивній динаміці через 2 тижні лікуючий лікар може знизити дозування до підтримуючої норми або залишити колишню. Курс лікування становить 1 місяць.

Гель наносять вранці та ввечері. Рекомендується використовувати засіб не менше 2-х тижнів. Протипоказання до застосування такі ж, як для троксевазином.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Що спільного у троксевазином і троксерутин

Обидва препарати можуть призначатися з метою профілактики. Мають однаковий список призначень:

 • Варикозне розширення вен.
 • Тромбофлебіт.
 • Флеботромбоз.
 • Судинна недостатність.
 • Гемороїдальні вузли.
 • Набряки, запалення нижніх кінцівок.
 • Трофічні виразки.
 • Гематоми, удари, синці.
 • Діабетична мікроангіопатія.

Лікарські засоби використовуються при відновленні після склеротерапії, видалення варикозних вузлів.

Подібність лікарських засобів виражається наступним:

 • Склад.
 • Форма випуску.
 • Фармакологічна дія.
 • Належність до групи венопротекторов.

Схожістю є також однаковий список протипоказань. Чи не відрізняються і побічні ефекти, що виражаються розладом травної системи, ерозією оболонки шлунково-кишкового тракту, головний біль. Гелі можуть проявити себе тільки у вигляді алергічних проявів місцевого характеру.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Чим відрізняються

Препарати ідентичні за складом і лікувальній дії, але відмінності у них є:

 1. Виробник . Троксевазин – це торгова назва медикаменту, який випускає болгарська фармацевтична компанія, що входить до складу корпорації Актавис Груп (Ісландія). Цей виробник першим почав випуск ліки, а також проводити його тестування. Препарат Троксерутин з’явився на фармацевтичному ринку пізніше. Його випускають вітчизняні і зарубіжні виробники.
 2. Допоміжні речовини . У виробників незначно відрізняється комплекс додаткових компонентів. Це не впливає на терапевтичну дію препаратів. Гель Троксевазин в якості додаткового компонента містить триетаноламін (категорія аміноспіртов). У косметології і фармацевтиці використовується як емульгатор. Чи не відноситься до заборонених речовин, але при тривалому контакті зі шкірою може викликати сухість, лущення та свербіж.
 3. Вартість . Ціна троксевазином значно вище аналога. Середня ціна капсул залежно від кількості їх в упаковці складає 300-700 р., Гель коштує близько 250 р. Нижній діапазон цін троксерутин в капсульної формі – від 40 р., Гелю – від 150 р.
 4. Капсули троксерутин реалізуються в 2 варіантах дозування .

Який вибрати препарат

Ці лікарські засоби довгий час використовуються в медичній практиці при захворюваннях вен. Більшість відгуків носять позитивний характер. Пацієнти відзначають полегшення стану вен, зменшення тяжкості в ногах, зникнення судинних зірочок.

Потрібно враховувати, що монотерапія гелями ефективна тільки при початкових стадіях патологій. Такий підхід підійде для лікування синців і ударів, а також для профілактики захворювань.

При наявності виражених симптомів венозних патологій фахівці рекомендують застосування гелю Троксевазин Нео, як більш сильного препарату. Це засіб особливо показано при таких захворюваннях:

 • Тромбофлебіт.
 • Перифлебіт.
 • Трофічні виразки.

Одночасно з місцевою терапією слід використовувати капсули для внутрішнього прийому. Самолікування неприпустимо, необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря.

І, звичайно, вибір може визначити вартість. Адже Троксерутин набагато дешевше свого аналога. Важливу роль відіграють і переваги пацієнта.

Що вибрати: Троксевазин або Троксерутин?

Троксевазин або Троксерутин – це вибір, який доводиться робити людям, що страждають венозною недостатністю або що входять до групи ризику щодо цього захворювання. Дослідження показують, що запобігти венозну недостатність або зупинити розвиток варикозного розширення вен допомагає прийом вітаміну Р.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Троксевазин або Троксерутин використовують для лікування люди, які страждають від венозної недостатності.

Існує безліч препаратів, що відносяться до категорії венотоников і містять похідні рутина. До їх числа відносяться і розглядаються засоби.

Яке дію роблять препарати?

Венотоникі (або флебопротектор) – це основні засоби медикаментозної терапії при варикозної хвороби. У цих препаратів, в тому числі і у троксевазином, і троксерутин є одна загальна властивість.

Вони допомагають стабілізувати структурні компоненти венозної стінки. Крім того, вони підвищують її тонус, що і відбивається в їх назві.

Троксевазин і Троксерутин застосовуються в багатьох схемах терапії хронічної венозної недостатності (ХВН). Призначення цих коштів дозволяє швидко усунути основні клінічні симптоми зазначеного захворювання, а також попередити розвиток його ускладнень. При цьому і Троксевазин, і Троксерутин застосовуються вже досить давно, лікарі добре знають і їх результативність, і побічні дії.

Обидва препарати мають не тільки венотонізуючою і ангіопротектівним властивостями, вони мають протизапальну і антиоксидантну дію, знімають набряклість.

Порівняння препаратів

У троксевазином і троксерутин є чимало аналогів. Але найбільш ефективними є ці 2 кошти. Обидва вони містять один і той же діюча речовина, яка представляє собою напівсинтетичне похідне рутина. Цей компонент так і називається – троксерутин. Він і має антиоксидантну, тонізуючу, флебопротекторним дією.

Подібність

Крім того, що у препаратів одне і ту саму діючу речовину, дозування його також є однаковою. Гелі випускають 2% -ві, об’ємом 40 г (т. Е. Троксерутину в них міститься 20 мг). Ще одна форма випуску троксевазином і троксерутин – це капсули дозуванням по 0,2 або 0,3 м Їх випускають в різних упаковках – по 30, 50, 50, 90 і по 100 шт.

Сфера застосування у препаратів однакова – варикозне розширення вен і ХВН, діабетична ретинопатія, тромбофлебіт і деякі інші судинні захворювання, геморой, лікування трофічних виразок, гематом, ударів і синців.

Протипоказаннями до прийому капсул є:

 • виразка шлунка або кишечника;
 • гіперчутливість до будь-якого з компонентів, що входять до складу ліків;
 • вагітність на ранніх термінах (перший триместр);
 • загострення хронічного гастриту.

Не слід приймати капсули і в період лактації, оскільки вплив препаратів на немовлят не було достатньо досліджено.

Список побічних реакцій теж буде практично однаковим. Це алергічні реакції, при використанні гелю можлива поява висипу і свербежу. З боку ЦНС можуть бути головні болі і безсоння. Ліки можуть вплинути на органи шлунково-кишкового тракту і на печінку – це проявляється нудотою, блювотою, порушенням травлення, іншими диспепсичними симптомами.

Ні в сфері застосування, ні в протипоказання відмінностей між троксевазином і троксерутин немає. Проводять препарати кілька компаній.

Троксевазин на ринку з’явився першим. Це торгова назва, зареєстроване болгарською компанією Балканфарма. Троксерутин з’явився на ринку трохи пізніше, його випускають і російські виробники.

Невелике розходження є в складі допоміжних речовин, що використовуються при випуску гелів. Наприклад, до складу троксевазином входить триетаноламін, а в троксерутин його немає. На лікувальні властивості препаратів його наявність або відсутність ніяк не впливає, його використовують в якості емульгатора. Але слід пам’ятати, що при тривалому використанні гелю триетаноламін може викликати сухість шкіри.

Що дешевше?

Вартість препаратів залежить від їх дозування, виробника. Наприклад, гель Троксевазин коштує близько 200 руб. за тюбик в 40 р Але ціна точно такого ж за обсягом і змістом діючої речовини гелю Троксевазин Нео становить уже майже 300 руб.

(До його складу входять декспантенол і гепарин натрію, і він вважається більш ефективним). Виробник цих препаратів – болгарський концерн Балканфарма. У той же час капсули троксевазином коштують від 300 до 700 руб. в залежності від дозування і кількості їх в упаковці.

 

Порівняння троксевазином і троксерутин

Чи можна замінити Троксевазин на Троксерутин?

При лікуванні венозної недостатності Троксевазин і Троксерутин показують однакові результати (вони можуть трохи відрізнятися в залежності від виробника). Іноді лікування суглобів, особливо після травми, передбачає використання венотоников для зняття набряклості і для запобігання розвитку ускладнень. Тут один препарат можна замінити іншим.

Що краще: Троксевазин або Троксерутин?

Однозначної відповіді на питання, що краще: Троксевазин або Троксерутин, дати не можна, оскільки обидва препарати близькі один до одного і з точки ефективності та сфери застосування, і з точки форм випуску, хімічного складу і фармакодинаміки. Та й протипоказання будуть однаковими. Це стосується лікування варикозного захворювання ніг. Але можна розглянути й інші сфери застосування.

При діабеті

Цукровий діабет 2 типу не є прямим показанням для застосування венотоников. Але у цього захворювання є ускладнення – діабетична ретинопатія.

Вона викликана порушенням глікемії, через яку збільшується транспорт глюкози, що призводить до біохімічних і молекулярних змін, через які утворюються вільні радикали або активні форми кисню, порушується проникність капілярів, можуть утворюватися тромби.

Ліки відіграють важливу роль в профілактиці діабетичної ретинопатії. Вони застосовуються в складі комплексної терапії і мають однаковою ефективністю.

Механізм дії препаратів буде однаковим – нормалізація проникності капілярних стінок, підвищення тонусу судин, зменшення запальних процесів і запобігання прилипання тромбів до поверхні судинної стінки.

При геморої

Геморой являє собою варикозне розширення вен, тільки не на ногах, а в області заднього проходу. При запущеному захворюванні судини починають утворювати гемороїдальні вузли – хворобливі, причому, іноді вони можуть навіть кровоточити при найменшій напрузі (наприклад, в процесі дефекації).

При цьому захворюванні застосовують різні препарати. Кращого результату вдається досягти при використанні одночасно антикоагулянтів, знеболюючих засобів і венотоников – наприклад, Троксевазин або троксерутин, які при цій патології мають однаковою ефективністю.

Причому в цьому випадку фахівці радять застосовувати одночасно ліки в капсулах і у вигляді гелю. Тим більше що при місцевому застосуванні і Троксевазин, і Троксерутин дають хороший протинабряковий і протизапальний ефект.

Порівняння троксевазином і троксерутин

Троксерутин дає хороший протинабряковий і протизапальний ефект при лікуванні геморою.

Для обличчя

І Троксевазин, і Троксерутин випускають у формі гелю. У такій формі вони і використовуються для особи.

Слід звернути увагу на те, що це не мазь, а засіб на основі гелю, яка підібрана так, щоб якомога швидше вивільнявся активний компонент і з максимально високою ефективністю проникав через шкіру. Для цього він включений в гідрофільну середу, оскільки вона демонструє найкращі результати.

Але це означає, що гель не містить ніяких компонентів, що живлять шкіру обличчя. Тому використовувати його як засіб проти зморшок, як пишуть деякі косметологічні портали і форуми, не варто.

Зате кошти можна використовувати при купероз, т. Е. При появі на обличчі червоних судинних «зірочок» (це відбувається при истончении капілярів). Ефективність обох препаратів при цьому буде однаковою, оскільки гелі містять рівну кількість діючої речовини (2%) і практично однакові допоміжні компоненти.

Препарати у вигляді гелю допомагають тільки на початковій стадії купероза (курс їх застосування становить 2-3 тижні, потім робиться перерва і при необхідності курс повторюють).

Якщо захворювання зачіпає велику ділянку шкіри або знаходиться на досить запущеній стадії, то рекомендується одночасно приймати капсули Троксевазин або Троксерутин і наносити на шкіру гель.

Ці ж кошти можуть використовуватися при лікуванні набряклості і для боротьби з темними колами під очима. Але для початку потрібно з’ясувати причину появи косметичних недоліків. Іноді вони можуть свідчити про захворювання нирок. В такому випадку препарати в рівній мірі будуть марні.

Думка лікарів

Євген, 41 рік, флеболог, Москва: «Своїм пацієнтам призначаю Троксевазин – препарат, який застосовується вже багато років, його дія добре вивчено. При цьому рекомендую одночасно внутрішнє і зовнішнє застосування, щоб засіб діяло на судини комплексно ».

Олена, 37 років, флеболог, Єкатеринбург: «Стандартно призначаю Троксевазин, але його можна замінити і троксерутин – вітчизняне засіб, воно входить в список життєво необхідних ліків, і ціна у нього трохи нижче».

Відгуки пацієнтів про троксевазином і троксерутин

Галина, 42 роки, Перм: «Після другої вагітності з’явилися проблеми з судинами на ногах. В якості профілактики лікар призначив Троксевазин – в капсулах і у вигляді гелю. Засіб хороше, ніяких побічних реакцій не помітила. Ефект з’явився десь через 3 тижні після прийому ».

Валентина, 58 років, Мурманськ: «Брала Троксерутин від варикозного розширення вен. Ліки недороге, але ефективний. Гелем користуюся для профілактики постійно. Ніяких побічних реакцій на нього не було ».

Олександр, 27 років, Москва: «Діабет, і Троксевазин приймаю для профілактики ретинопатії. Діє ліки добре, і ніяких небажаних ефектів від нього немає ».

Троксевазин або Троксерутин – що краще?

Судинні «зірочки» на стегнах, що просвічують через шкіру ніг вени і їх варикозне розширення – це ознаки венозної недостатності нижніх кінцівок.

За статистикою, хронічна венозна недостатність спостерігається більше, ніж у третини дорослого населення планети. 40% жінок старше 50 років страждають від однієї з форм хронічної венозної хвороби.

Якщо у вас до кінця трудового дня спостерігаються набряк, відчуття тяжкості або жару в ногах, свербіж, біль, судоми, то потрібно задуматися, чи не означають ці симптоми початкову стадію захворювання.

У практику лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок давно і міцно увійшли препарати з ангіопротекторні властивостями, наприклад, такі, як Троксевазин або Троксерутин. Нижче в невеликому огляді представлена ​​коротка характеристика цих препаратів і їх порівняння.

Троксевазин і Троксерутин – в чому різниця?

Порівняння троксевазином і троксерутин

Обидва лікарських засоби відносяться до фармакологічної групи ангиопротекторов і коректорів мікроциркуляторного русла. Троксевазин і Троксерутин – аналоги, оскільки містять один і той же діюча речовина в однаковій концентрації. Діючою речовиною в препаратах є троксерутин .

Троксевазин є продуктом фірми Balkanpharma (Болгарія). Його випускають у вигляді капсул з вмістом діючої речовини 300 г або 2% -го гелю для зовнішнього застосування.

Троксерутин – аналог троксевазином, має такі ж форми випуску. Ліки під цією назвою виробляють як за кордоном, так і в Росії:

 • капсули і гель Троксерутин-Врамед від болгарської фірми Sopharma AD;
 • капсули Троксерутин-Зентіва від чеської фірми Zentiva ks;
 • гель Троксерутин-Ветпром від болгарської фірми VetProm;
 • капсули Троксерутин-МІК від Мінскінтеркапс (Республіка Білорусь);
 • капсули і гель Троксерутин від російських виробників (Озон ТОВ, Синтез ВАТ, Біохімік).

Що таке Троксерутин?

Троксерутин відноситься до гідроксіетілрутозідам, сімейству напівсинтетичних флавоноїдів. Флавоноїди – з’єднання поліфенольних природи, вони містяться в овочах, фруктах, ягодах.

До теперішнього часу описано більше 4000 видів флавоноїдів, а позитивна дія на організм багатьох з них не підлягає сумніву. Добре відомі потужні антиоксидантні та протизапальні властивості флавоноїдів.

А флавоноїди рутин і його похідне троксерутин, крім того, мають специфічний дією на систему кровообігу, особливо на кровоносні судини.

Отже, препарати на основі похідних рутина, такі як мазь Троксевазин або Троксерутин, а також їх пероральні форми, здатні:

 • знижувати згортання крові,
 • зменшувати агрегацію тромбоцитів,
 • запобігати утворенню тромбів,
 • зменшувати проникність капілярів,
 • збільшувати здатність еритроцитів проходити через капіляри,
 • зменшувати набряки,
 • знижувати запалення,
 • здійснювати радиопротекторное і антиоксидантну дію,
 • знижувати ризик розвитку атеросклерозу.

Як діють препарати Троксевазин і Троксерутин?

В ногах людини кров по венах рухається вгору, проти сили гравітації. Допомагають їй в цьому скорочення м’язів ніг і клапани, що знаходяться в венах нижніх кінцівок. У потрібний момент клапани перекривають порожнину вени і не дають крові текти назад.

З віком клапани деформуються, а їх кількість скорочується. Наприклад, уже в 25-річному віці ефективність роботи м’язово-венозної помпи зменшується приблизно на 20%, до 50-60 років – наполовину. При цьому виникає явище, яке називається «рефлюкс венозної крові», т. Е. Переміщення крові в зворотному напрямку.

У такій ситуації вени переповнюються і відчувають компенсаторное розтягнення.

Коли це відбувається постійно, стінки вен руйнуються: втрачається їх еластичність, знижується тонус, збільшується проникність.

Лейкоцити, які постійно перебувають в кровоносній руслі, активуються у відповідь на пошкодження венозної стінки. В результаті виникає запалення, причому не тільки в вені, а й в оточуючих тканинах.

Каскад запальних реакцій призводить до змін шкіри, її гіперпігментації, викликаної відкладеннями гемосидерину, і виразки.

Оскільки препарати Троксевазин і Троксерутин – одне і те ж, механізм дії у них аналогічний. Діюча речовина цих препаратів має властивість накопичуватися в венозної стінки, особливо в ендотелії, і місцево здійснювати свою лікувальну дію.

Підвищення тонусу вен при прийомі троксерутину здійснюється за рахунок впливу на норадреналін – медіатор симпатичної нервової системи, що має судинозвужувальний ефект.

Його протизапальну дію полягає в зменшенні адгезії (прилипання) лейкоцитів до венозної стінки. Троксерутин покращує лімфовідтік, що навіть зумовлено його протинабрякову дію.

Ще один важливий аспект: цей флавоноїд зменшує накопичення активних форм кисню, смертельно небезпечних для клітин венозного ендотелію.

У світовій клінічній практиці неодноразово проводилися дослідження з метою порівняти Троксевазин і Троксерутин з іншими Ангіопротектори, наприклад, діосміном (Флебодіа 600, Вазокет) або добезілат кальцію (Докса-Хем). Троксерутин нарівні з діосміном показав найкращі результати в підвищенні:

 • тонусу вен,
 • стійкості капілярів,
 • лімфатичного відтоку,
 • резистентності венозної стінки до запалення.

Як і для інших ангиопротекторов, для препаратів Троксерутин і Троксевазин, відмінності існують в призначенні їх топічних / пероральних форм в залежності від типу венозної недостатності і провідних симптомів.

Капсули з троксерутин зазвичай використовуються при середній і важкій формах хвороби.

Гель частіше призначають на початкових стадіях (набряки і втому ніг без патологічних змін вен, «сіточки», розширення підшкірних вен) і поверхневому тромбофлебіті.

В одному клінічному дослідженні доведено, що гелі з троксерутин корисно використовувати людям, часто здійснюють тривалі рейси (більш 7 годин) в літаках. В цьому випадку набряк ніг спостерігається у 97% пасажирів, а застосування гелю (за 2 дні до вильоту і в день подорожі) зменшує набряклість на 95%, не викликаючи побічних ефектів або непереносимості.

Комплексний патогенез і ряд небезпечних ускладнень унеможливлюють лікування варикозної хвороби в домашніх умовах без спостереження лікаря. Звичайно, ніхто не заборонить вам самостійно застосовувати гель для полегшення відчуття тяжкості в ногах і зменшення набряків.

Однак при наростанні симптомів необхідно проконсультуватися з фахівцем, щоб він розповів, Троксевазин або Троксерутин – що краще і в якій лікарській формі використовувати при вашій формі захворювання.

Крім того, лікування варикозної хвороби обов’язково включає цілий комплекс заходів, починаючи від еластичної компресії (застосування спеціальних трикотажних панчіх) і закінчуючи рекомендаціями щодо зміни способу життя.

Протипоказання і вартість препаратів

Відмінності в протипоказання зовнішньої і прероральной форм троксевазином і троксерутин Гель / Капсули

[Для обох форм:] Надчутливість до складових компонентів (в т.ч. допоміжним).
До 15-ти років; Порушення цілісності і / або пошкодження шкіри в місці нанесенняI триместр вагітності (в II, III і періоді ГВ – строго за призначенням лікаря); загострення хронічного гастриту, виразки шлунка або / та ДПК
Для капсул деяких виробників: лактазная недостатність, непереносимість галактози, мальабсорбція глюкозо-галактозна.

Давайте розглянемо ще один важливий аспект: Чим відрізняється Троксевазин від троксерутин за ціною? Спробуємо розрахувати, скільки буде потрібно ліки на профілактичний курс. За інструкцією тривалість курсу становить 1 міс., А приймати потрібно по 1 капс. / День, т. Е. За все потрібно 30 капсул.

Previous Засоби першої допомоги при геморої у дорослих
Next Порівняння: Біфідумбактерин або Лінекс що краще при прийомі антибіотиків

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *