Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем


Лечение пациентов после инсульта с правосторонним параличом

Все частіше ми чуємо про ризик розвитку інсульту. Цей стан стало занадто частою причиною смерті людей похилого віку. Інсульт – порушення кровообігу в мозку, яке призводить до відмирання нервових клітин.

Причиною такого стану може бути або тромб, або розрив судини. 80% всіх випадків, які призводять до інсульту, пов’язані з утворенням тромбу, що перешкоджає нормальному кровотоку в головному мозку.

Результатом захворювання може бути параліч.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемВідновлення після інсульту тривалий, так як людина може втратити здатність розмовляти, пересуватися, самостійно їсти і т. Д. Тяжкість таких наслідків залежить від швидкості надання медичної допомоги відразу після інсульту. Уникнути паралічу можна тоді, коли пацієнт протягом години після інсульту доставлений в лікарню, і розпочато лікувальна терапія.

Інсульт: наслідки, права сторона

Розрив судини або блокування судини тромбом впливає на певний півкуля головного мозку. Лікарі відзначають, що значно простіше діагностувати інсульт, якщо уражена ліва півкуля. Саме в цій частині мозку знаходяться відділи, які відповідають за мову. І поширення і прояв інсульту в такому випадку протікає набагато яскравіше і швидше.

Важливо! Чим раніше діагностовано інсульт, тим більше шансів запобігти розвитку паралічу, а в подальшому – інвалідності.

Наслідки правостороннього інсульту серйозні. У деяких випадках можуть призвести до інвалідності. Пацієнти з геморагічним інсультом можуть переживати:

 • Геміпарез лівого боку.
 • Порушення роботи м’язів.
 • Порушення або відсутність чутливості.
 • Сильне запаморочення.
 • Часткову втрату гостроти зору (особливо на ліве око).
 • Стійкі порушення сну.
 • Проблеми з ковтальної функцією.

Все це призводить до розвитку важких інфекцій сечовивідних шляхів, пролежнів, артропатий, пневмонії, спастичних контрактур.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемУ комплексі захворювання призводять хворої людини в хронічний стрес і депресію. Нервове напруження згодом може привести до повторного інсульту. В результаті лікувати правобічний інсульт можна тільки за допомогою лікарів-реабілітологів. Хворий в такому стані не може обходитися без допомоги інших людей.

Що чекати при інсульті правої сторони тіла?

Інсульт правого боку, наслідки та лікування, реабілітація – все це важливо знати, адже від швидкості надання першої допомоги залежить подальше життя пацієнта. Знати про симптоми інсульту повинні не тільки медики. Яскравими симптомами інсульту можна вважати:

 1. Порушення мови – перша ознака. Людина невиразно говорить, не може сформулювати фрази, не розуміє мову інших людей, не може чітко вимовити слова. У пацієнтів, які переживають параліч, згасає словесна пам’ять. Їм важко формулювати думки, не можуть читати і писати.
 2. При паралізації правого боку людина переживає напруження м’язів, що призводить до відсутності активності верхніх і нижніх кінцівок, важко посміхатися. Якщо попросити висунути язик, то або не зможе це зробити, або мова викривлений.
 3. Мимовільні м’язові рухи. Найчастіше відбувається одночасне згинання руки і розгинання ноги. Рука може бути притиснута до тулуба і зігнута в кулак. Звертати увагу на лицьові м’язи. Один з куточків губ опущений, а повіку – отвисшая.
 4. Втрата координації. Людина не зможе одночасно підняти дві руки перед собою. Одна рука нижче.

Це – основні ознаки інсульту, які потрібно знати кожному. Для швидкої діагностики досить попросити людину зробити три речі – заговорити, посміхнутися і підняти руки прямо перед собою.

Які види інсультів бувають?

Які шанси на одужання при інсульті правого боку? Щоб відповісти на це питання, необхідно знати вид інсульту, і як швидко надана допомога. Саме від цих речей залежить прогноз на відновлення.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемВиділяють два види: ішемічний і геморагічний. Ішемічний (лакунарний) інсульт – закупорка судини тромбом, що утворюється через скупчення холестеринових бляшок. Першопричина такого стану – атеросклероз.

Це хвороба судин, які схильні до негативного впливу шкідливого холестерину. Саме ця речовина виснажує стінки судин, робить їх ламкими і крихкими. Причини появи цього виду інсульту полягають в частій аритмії, високою згортання крові, тахікардії.

Розвиватися стан може від 2 годин до доби.

Геморагічний інсульт розвивається в результаті високого артеріального тиску або через вроджену патологію судин. Гіпертонія призводить до посиленого кровотоку, основну причину розриву судини.

Лікування інсульту в домашніх умовах: паралізація правого боку

Імовірність повернутися до повноцінного життя у людини, який переніс інсульт, висока тільки в тому випадку, якщо в перші години після події йому почнуть вводити необхідні препарати.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемВарто враховувати і складність інсульту. Лікарі вивели приблизний час відновлення в залежності від складності розвитку хвороби:

 • Ішемічний інсульт з мінімальним неврологічним дефіцитом зажадає на повне відновлення 2-3 місяці.
 • Виражений неврологічний дефіцит (сильний параліч кінцівок). Повне відновлення рідкісне, але варіант часткового відновлення з можливістю самообслуговування потребують 6 місяців.
 • Обширний інсульт і стійкий неврологічний дефіцит призводять до інвалідизації. Щоб пацієнт після такого інсульту зміг самостійно сидіти, буде потрібно 1-2 роки. Повне відновлення неможливо.

Неврологічний дефіцит показує, наскільки масштабно омертвіли нейрони в головному мозку. Відновити уражені ділянки не вдається, але розвинути минулі функції можна за рахунок здорових клітин, які залишилися. Говорити про сприятливий прогноз відновлення можна в будь-якому з варіантів, адже ніхто не знає індивідуальні особливості людини.

Реабілітація

Яким має бути відновлення після інсульту? Права сторона, яка паралізована, вимагає реабілітаційної терапії. Лікарі підтверджують, що відновити колишні функції при правом паралічі простіше, ніж з лівим. Весь секрет у тому, що нейрони лівого півкулі повільніше гинуть. Саме ця особливість і дозволяє швидше повертати людей до нормального життя.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемСимптоматика

Важливо! Правобічна паралізація часто дає сприятливий прогноз на одужання.

Тому реабілітаційні заходи залежать від:

 • Місця розташування вогнища.
 • Гостроти інсульту.
 • Тяжкості ураження.
 • Розвитку ускладнень.

Іноді на прогноз одужання впливає вік пацієнта, так як в молодому організмі процес відновлення протікають більш активно, але цей нюанс індивідуальний. Найчастіше після правильного медикаментозного лікування і реабілітаційної терапії пацієнт з мікроінсультом може через кілька місяців повернутися до повноцінного ритму життя.

Яким має бути медикаментозне лікування?

Розберемо більш докладно як відбувається лікування після інсульту в домашніх умовах. Щоб мати сприятливий прогноз на одужання, необхідно знати, як правильно лікувати інсульт правого боку вже на етапі реанімаційної терапії. На відновному етапі лікування основне завдання – повернути колишню мозкову активність.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемвведення препаратів

Це здійснюється шляхом курсового прийому медикаментів. На цьому етапі лікарі призначають такі препарати:

 • Поліпшують кровопостачання мозку (Кавінтон, Церебролізин).
 • Ноотропні препарати (пірацетам, Ноофрен).
 • Прискорюють метаболізм на клітинному рівні (Гінкго-форт, Цераксон, Кортексин, Актовегін).
 • Комплексні.
 • З седативною дією (Гліцин).
 • Антидепресанти.

Медикаменти, дія яких спрямована на заспокійливий ефект, часто лікарі пропонують приймати і після завершення гострої фази. І жінкам, і чоловікам після інсульту важливо повернутися до буденного ритму життя, але не у всіх це виходить. Щоб максимально згладити психологічну напругу, і призначаються відповідні препарати. У важких випадках пацієнти приймають антидепресанти.

Відновлення після інсульту: права сторона в домашніх умовах

Людина, яка продовжує жити після інсульту, перш за все повинен налаштуватися на тривалий відновлювальний період. Оточуючі його люди, які допомагають відновитися, повинні набратися терпіння. Головне – виконувати всі приписи лікарів-реабілітологів.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемОдним з важливих моментів реабілітації є відновлення рухових функцій кінцівок. Якщо правильно підходити до цього питання, то навіть пацієнти з параплегией (параліч обох кінцівок) можуть з часом відновитися.

На цьому етапі краще звернутися до професійного лікаря-реабілітолога, який за допомогою мануальних практик відновлює м’язові функції.

Звичайно, викликати лікаря додому – задоволення недешеве, тому багато людей починають самостійно вивчати техніки вправ і масажу.

Для цього потрібно запам’ятати кілька простих правил:

 1. Будь-курс процедур починати з легкого масажу або погладжувань. Досить легко розігріти шкіру, щоб збільшився приплив крові. Якщо немає протипоказань, то розігрівати тіло теплою ванною. При ураженому правом боці доречно проводити легкий масаж протягом 15 хвилин або прикладати до кінцівок теплу грілку.
 2. Після вправ хворий не повинен відчувати втому або біль. Якщо він відчуває дискомфорт, то це означає, то підібраний комплекс виконується неправильно.
 3. Краще виконувати курси вправ 3-4 рази на день по 20-30 хвилин, щоб людина не перевантажувався.
 4. Важливо виконувати вправи за рекомендаціями лікаря, щоб не привести хворого в стан перевтоми або вираженою втоми.
 5. Якщо людина перенесла важкий інсульт, то в процесі реабілітації не зможе самостійно виконувати вимоги лікаря. Краще, щоб допомагали домашні, близькі люди або доглядальниця. Особливо це важливо, якщо людина перенесла кому.

Зменшення тонусу м’язів – основне завдання для людини, який проводить відновлювальні процедури. Через параліч хворий просто не в змозі самостійно згинати кінцівки.

Приклад відновної гімнастики для лежачих хворих

Комплекс вправ, який далі представлений, підходить всім людям, що знаходяться на відновлювальному етапі після інсульту, які переживають сильний спастичний параліч. Перелік вправ:

 • Згинання та розгинання суглобів. Починати з кистей. Продовжувати руху у напрямку до ліктів, плечей, колін, стоп.
 • Обертання кінцівками. Виконувати вправу за допомогою доглядальниці, щоб вона стежила за амплітудою рухів.

Важливо! Всі вправи повинні нагадувати руху, які може виконувати здорова людина.

 • Розтягування рук за допомогою лонгет. Ефективно при стійкому паралічі. Для цього руку поступово розгинати від пальців до плеча або передпліччя. Кінцівка в розігнутому вигляді прибинтувати до твердої плоскої дощечці. Час розтягування – 30 хвилин.
 • При відновленні функцій кисті можна здійснювати вправи за допомогою рушники. Братися за два кінця рушники. Кінці зводити, розводити, піднімати опускати, обертати. Вправу виконувати або в положенні сидячи, або лежачи.
 • Розтяжка підколінної області. Для цього під коліно укладається валик, який поступово збільшується в діаметрі.
 • Обхват гомілки руками. Необхідно проводити згинання та розгинання ніг в колінах, руками притримувати зігнуті суглоби. Вирівнювати ноги плавно, ковзаючи ногами по ліжку.
 • Вправи для очей. Для цього достатньо зафіксувати погляд на одній точці. Після проводити кругові обертання головою, але без відриву погляду.
 • Обертання очей в різні боки. Потрібно повторювати очними яблуками наступні фігури: коло, квадрат, трикутник. Можна повторювати очима обриси цифр. Важливо сильно не напружувати очі. Час вправи не більше 20 хвилин.

Виконуючи всі зазначені вправи, важливо пам’ятати про одну умову – не можна перевантажувати себе. Важливо виконувати кілька підходів в день по 15-20 хвилин.

Відновлення мовного апарату

Найчастіше правобічний інсульт у чоловіків і жінок має негативні наслідки в плані того, то може віднятися мова. Відібрати мова може вже в першу годину після нападу. Відновитися функція може і через кілька тижнів, і через кілька років.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемВправи для артикуляції

Важливо проводити заняття з відновлення мови з перших днів після купірування інсульту. Мова відновлюється важко. На це може піти не один рік, але не варто панікувати. Навіть якщо людина не видає бажаних результатів, то в певний момент все ж заговорить.

Головні рекомендації:

 1. Постійно говорити з хворим, навіть якщо він не може відтворювати звуки. В процесі прослуховування звуків він буде намагатися повторювати їх.
 2. Починати з вивчення окремих складів або звуків. Хворий повинен самостійно продовжувати розпочате слово. Важливо розділяти слова на склади. Наприклад: слово «мо-ло-ко», «ле-то» і т. Д.
 3. Для прискорення мовної здатності людини важливо включати аудіозаписи, щоб слухав спів інших людей. Таким методом швидше почне відтворювати окремі звуки.
 4. Важливо проводити вправи для поліпшення артикуляції. Це може бути: скручування губ в трубочку, випинання мови, шипіння, облизування губ, оскаливание і т. д.

Коли мова відновлена, приступати до відновлення і зміцнення пам’яті. Для цього з пацієнтом продовжувати вчити скоромовки і короткі віршики. Благотворно впливають настільні ігри, які будуть відволікати людину.

Все залежить від тяжкості інсульту. Звичайно, найнебезпечніший варіант – обширний інсульт, але навіть в такій ситуації не можна опускати руки.

 

Що робити якщо при інсульті паралізувало праву сторону

Правобічний інсульт зустрічається набагато частіше, ніж лівобічний. Паралізація правого боку свідчить про те, що уражена ліва півкуля мозку. Прогноз в даному випадку буде значно сприятливішим.

Перш за все це досягається завдяки тому, що можна швидко поставити діагноз і почати лікування. Якщо при інсульті паралізувало праву сторону, то діагноз поставити дуже легко – практично завжди дана патологія супроводжується порушенням мовних функцій.

Саме цей показник дозволяє виявити проблему практично безпомилково.

Особливості хвороби

По суті правобічний інсульт має дуже мало відмінних рис від лівостороннього, але все ж деякі нюанси все ж існують. Їх дуже важливо враховувати насамперед для постановки правильного діагнозу – саме від цього буде залежати подальше лікування пацієнта.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

Причини виникнення

Причини розвитку інсультного стану не відрізняються від місця ураження судин головного мозку. Вони стандартні для обох типів:

 • підвищений артеріальний тиск;
 • неправильне харчування (раціон, що містить продукти, які провокують підвищення рівня холестерину в крові);
 • зайва вага;
 • шкідливі звички;
 • цукровий діабет, захворювання серця;
 • спадкова схильність.

Всі ці фактори можуть поодинці провокувати розвиток захворювання або впливати на нього комплексно.

Часта симптоматика

Зазвичай ураження лівої частини судин головного мозку характеризується не тільки стандартними проявами будь-якого типу інсульту (головні болі, запаморочення, нудота, блювота), але також і деякими специфічними особливостями, що дозволяє відразу припустити саме подібний тип інсультного стану:

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемПорушення міміки при інсульті

 • характеризується паралізацією правої сторони тіла;
 • з цього ж боку відзначається також і параліч лицьового нерва;
 • відзначаються значні порушення мови;
 • погіршується пам’ять. Людина може навіть забувати окремі слова;
 • серйозні порушення інтелектуальних функцій мозку (людина може забувати як виконувати елементарні побутові завдання).

Симптоми починають виявлятися практично відразу після розвитку інсультного стану.

Період реабілітації

Якщо паралізована права сторона, то зазвичай прогноз буває значно більше сприятливий, ніж якщо буде паралізована ліва сторона.

Справа в тому, що справа розташоване менше життєво важливих органів (зокрема, серце знаходиться зліва) і тому при ураженні правої сторони менше порушуються важливі функції організму.

Але при цьому наслідки можуть також бути серйозними, а період відновлення – тривалим.

Ось чому так важливо звернути належну увагу не тільки на основне лікування, але також і на період відновлення, коли пацієнту потрібно максимум терпіння і підтримки близьких людей.

Методика лікування

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемЗазвичай лікування призначається залежно від того, який саме тип інсульту діагностований, а також наскільки саме вражений мозок хворого. Зазвичай терапія багато в чому має стандартні моменти і полягає в наступному:

 • усунення першопричини. Важливо дізнатися, що саме спровокувало розвиток подібного захворювання (атеросклероз, гіпертонія, ішемічна хвороба серця, ниркова недостатність) і почати терапію для стабілізації цієї хвороби;
 • нормалізація кровотоку. Найчастіше для цього застосовують препарати для розрідження крові і усунення спазмів судин. Але при геморагічному інсульті навпаки спостерігається дуже посилений кровотік і під його тиском відбувається розрив стінок судин. В такому випадку необхідно як раз зменшити тиск крові на стінки судин;
 • засоби для поліпшення тонусу стінок судин;
 • препарати для нормалізації артеріального тиску;
 • сечогінні засоби допомагають не тільки знизити артеріальний тиск, але також перешкоджають розвитку набряку головного мозку.

Крім цього додатково часто призначають ліки для поліпшення роботи серця і зниження рівня холестерину в крові. Також терапія повинна включати в себе суворе дотримання дієти і коригування способу життя.

Безпосередньо саме лікування після того, як захворювання було діагностовано проводиться в умовах стаціонару. Дуже часто пацієнтові може знадобитися підключення до спеціальних апаратів для штучного життєзабезпечення організму. Потім вже процес відновлення відбувається вдома або в реабілітаційному центрі.

Процедури відновлення

Відновлення після інсульту вимагає тривалого часу і величезного терпіння. Близько в цьому випадку повинні проявити найбільшу стриманість і максимально постаратися допомогти хворому. Треба розуміти, що такій людині заново доведеться вчитися всьому (читати, писати, їсти, ходити).

Реабілітація зазвичай відбувається не тільки вдома, але часто і в спеціальному центрі, де людям після інсульту відновитися допомагають професійні медичні працівники. Навіть якщо після цього масажі та інші процедури будуть допомагати робити близькі люди, то все одно навчити цьому повинні професіонали.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемМасаж при інсульті має величезне значення. Він допомагає не тільки відновити рухові функції кінцівок, але також і перешкоджає виникненню пролежнів і застоїв крові в організмі. Але при цьому робити його потрібно дуже обережно.

Слід розуміти, що паралізована кінцівка відразу після інсульту дуже вразлива і тому в цей час масажі повинні бути дуже короткостроковими (не більше 15 хвилин), в ідеалі вони повинні проводитися після проведення ранкових гігієнічних процедур. Спочатку вони повинні полягати тільки в погладжуваннях і легких розтирання.

Поступово можна збільшувати інтенсивність масажу і його тривалість. Надалі можна доповнювати масаж іншими різними вправами, що допомагають відновити рухову активність кінцівки і усунути гемипарез.

Параліч правої сторони після інсульту при нормальному перебігу ситуації вдається усунути в перші півроку після розвитку інсультного стану. При цьому рухова активність пальців відновлюється вже через місяць.

Поки ж пацієнт сам не почав знову нормально рухатися його слід кожні дві години перевертати на інший бік: це буде перешкоджати атрофії м’язів і утворенню пролежнів. Дуже важливо з цією ж метою приділяти особливу увагу і гігієну тіла хворого, потрібно стежити за тим, щоб на ліжку були відсутні складки і нерівності.

При проведенні гігієнічних процедур дуже важливо стежити за тим, щоб вода була не дуже гарячою – шкіра паралізованою кінцівки в цей час дуже вразлива і навіть трохи гаряча вода може спровокувати утворення опіку.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемВправи для відновлення

Якщо після того як стався інсульт паралізувало праву сторону, то для відновлення рухової активності потрібні і додаткові процедури, вправи.

Після консультації з лікарем рекомендується почати курс лікувальної дихальної гімнастики і відвідування басейну.

Водні процедури надають дуже сприятливий вплив на організм таких хворих, допомагають розслабити м’язи, поліпшити загальний стан хворого.

Коли пацієнт вже може самостійно вставати з ліжка, то йому рекомендується гуляти на свіжому повітрі. Бажано, щоб прогулянки проводилися на рівній поверхні (парк, сквер), де відсутні підйоми. Спочатку прогулянка повинна бути не більше ніж на 500 м, а далі можна продовжити прогулянки до 2 км.

Будь-яке заняття необхідно закінчити, якщо у пацієнта виникають неприємні відчуття або погіршується загальний стан.

Також в комплекс відновлювальних заходів прийнято включати також правильне харчування. Раціон повинен бути складений з урахуванням всіх особливостей організму, а також потреб знизити рівень холестерину в крові.

Можливі ускладнення

Деяка частина пацієнтів при такій патології може в подальшому відзначати у себе ряд серйозних ускладнень.

Вони виникають в тих ситуаціях, коли терапія була вибрана не правильно, не коректно призначена або якщо вражена занадто велика площа судин мозку.

Також незворотні наслідки можливі в тому випадку, якщо пацієнту тривалий час не була надана необхідна допомога. Тоді можливі такі явища:

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

 • погіршення мови. Це може бути як повна втрата мовних функцій так і уповільнення мови або виникнення певних труднощів у вимові;
 • утворення пролежнів, тромбів, застоїв, пневмоній через нерухомості пацієнта;
 • якщо зачеплені занадто великі ділянки мозку, що відповідають за регуляцію першочергових функцій організму, то хворий може повністю перестати контролювати процеси сечовипускання, дефекації;
 • найчастіше виникають суттєві порушення в роботі головного мозку. В такому випадку у людини розвиваються порушення пам’яті, орієнтації в просторі, зіставлення деяких фактів між собою.

Зазвичай якщо навіть допомогу хворому була надана несвоєчасно, то при правильно підібраній терапії все ж ускладнення поступово зникають. При цьому важливо просто проявити терпіння – процес відновлення в такому випадку вимагає значно більше часу.

Профілактика і прогноз

Скільки живуть після подібних хвороб безпосередньо залежить від того, наскільки ретельно пацієнт буде стежити за своїм здоров’ям. Наслідки можуть бути не дуже негативними, якщо лікування розпочато вчасно і пацієнт дотримується всіх рекомендації свого лікуючого лікаря.

Багато людей, які пережили інсульт правого боку, легко можуть жити ще дуже довго і навіть повністю відновитися після перенесеного захворювання.

У будь-якому випадку, якщо навіть пацієнт зумів повернутися до звичної колишнього життя, то йому все одно слід час від часу проходити підтримує курс, приймати препарати для зниження артеріального тиску і розрідження крові.

Також дуже важливо дотримуватися деякі додаткові рекомендації:

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

 • знизити споживання тваринних жирів. Вони провокують утворення холестеринових бляшок на стінках судин і розвиток атеросклерозу;
 • зменшити вживання солі. Вона провокує порушення виведення рідини з організму і провокує підвищення артеріального тиску. Те ж саме можна сказати і про надмірну вагу;
 • вести активний спосіб життя. Навіть в період реабілітації піші прогулянки, плавання і дихальна гімнастика не завадять;
 • уникати стресових ситуацій;
 • дотримуватися строгий розпорядок дня, достатньо висипатися.

Будь-пацієнт повинен розуміти, що навіть після повного відновлення існує значний ризик повторного розвитку інсульту і тому всі запобіжні заходи слід строго дотримуватися, щоб уникнути рецидиву.

Отже, інсульт звичайно ж є дуже серйозним захворюванням, яке може провокувати складні і часом незворотні наслідки, ось чому так важливо якомога швидше почати лікування.

Крім основної терапії не менш важливий і період відновлення, щоб пацієнт зміг повернутися до нормального повноцінного життя. При цьому треба розуміти, що після одного разу перенесеного інсульту ризик розвитку повторного захворювання збільшується в десятки разів з ймовірністю первинного розвитку.

Ось чому так важливо з особливою увагою ставитися до стану свого здоров’я і дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.

Після інсульту паралізована права сторона: симптоми, причини, лікування

Якщо після інсульту паралізована права сторона, то це вказує на пошкодження лівої частки головного мозку. Прогноз захворювання сприятливий, оскільки постановка діагнозу значно полегшена. Типовою ознакою стану стає порушення мови.

Що таке параліч правої сторони тіла?

Параліч правої сторони тіла у людини розвивається в тому випадку, коли місцем розташування патологічного вогнища стало ліва півкуля головного мозку.

Повний параліч або частковий (парез) стає найбільш поширеним руховим ускладненням у пацієнтів з перенесеним геморагічним або ішемічним інсультом. Діагностується стан в 88% від усіх випадків.

Види паралічу правого боку

Прийнято розрізняти два типи паралічів – центральні та периферичні.

Центральний параліч

Цей різновид ураження формується в результаті пошкодження рухової зони кори головного мозку. Супроводжується стан повним / частковим безсиллям, що поширюється на весь м’язовий корсет. Центральний параліч призводить до знерухомлення людини, з подальшим розвитком парезів, пролежнів і некрозів.

Периферичний параліч

Для периферичного паралічу типово ураження периферичних нейронів руху. Стан супроводжується онімінням рук і ніг, втратою чутливості, тремором, порушенням дрібної моторики і т. Д. При цьому порушення спостерігається тільки в певної частини тіла, тобто людина може себе обслуговувати самостійно.

Причини недуги

Причини виникнення інсульту стандартні і не залежать від сторони ураження головного мозку. Такими є:

 • хронічно підвищений артеріальний тиск;
 • зміст в меню страв, підвищують показники холестеролу;
 • наявність зайвих кілограмів – ожиріння;
 • куріння, алкоголь;
 • високий вміст цукру в крові;
 • серцеві патології;
 • схильність на генетичному рівні.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

Симптоми

Для ураження лівої півкулі головного мозку характерно розвиток такої симптоматики:

 • Порушення мови. Стає первинною ознакою, що вказує на що стався інсульт. У хворого проглядається невиразна вимова слів, пояснення неузгодженими / уривчастими фразами, погана артикуляція, відсутність розуміння зверненої до нього мови.
 • Втрата мовної та вербальної пам’яті. Супроводжується забудькуватістю слів, мовних зворотів.
 • Паралізація правій частині тіла. Характеризується проблемами з руховою активністю на тлі відсутньої м’язової атрофії. У хворого може віднятися рука і / або нога.
 • Сінкінезіі (неконтрольовані згинання паралізованих кінцівок).
 • Статева психологія – пригніченість, замкнутість.

Зовні параліч після інсульту лівої півкулі головного мозку проявляється в наступному:

 • зігнута в ліктьовому суглобі, притиснута до тіла права рука;
 • стиснення кисті в кулак;
 • нога розігнути в коліні, стопа повернута всередину;
 • куточок губ і куточок нижньої повіки з правого боку особи опущені вниз.

Лікування

Лікування стану передбачає комплексний підхід.

Лікарська терапія

Основною причиною паралічу стає інсульт, саме тому лікування стану направлено на усунення наслідків ураження головного мозку. Розвиток паралічу обумовлено гальмуванням діяльності клітин, і завдання препаратів – відновлення їх активності.

В процесі лікування застосовуються такі групи:

 • Нейротрофічні препарати комбінованої дії. Мають одночасно і вазоактивними, і метаболічними властивостями, що забезпечує кращий терапевтичний ефект. Застосовуються внутрішньовенно, краплинним способом. Курс – 10-25 ін’єкцій / крапельниць.
 • Антиагреганти. Необхідні для розрідження крові, що перешкоджає формуванню тромбів і нормалізує загальний кровотік.
 • Вазоактивні препарати. Впливають на тонус судин. Засіб вводиться внутрішньовенно, внутрішньом’язово і крапельно (залежить від різновиду медикаменту).
 • Ангіопротектори. Застосовуються для захисту судин головного мозку.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

Спосіб життя

Відновлення після перенесеного інсульту багато в чому залежить від налаштованості людини. Необхідно кардинально переглянути звичний спосіб життя. Рекомендації будуть наступними:

 • дотримання встановленого доктором режиму;
 • контроль артеріального тиску;
 • посильні фізичні навантаження;
 • абсолютний відмова від спиртного і тютюну;
 • дотримання принципів правильного харчування;
 • повноцінний відпочинок.

Важливо забезпечити хворого від стресових ситуацій.

Народні рецепти

Народні засоби, що використовуються в лікуванні післяінсультних паралічу, допомагають в нормалізації тиску, зниженні ризику формування тромбів і поліпшенні стану судинних стінок.

Хороші результати показує лікування продуктами бджільництва.

 • Потрібно змішати прополіс (2 грами) і спирт (100 мл). Настояти три доби. Пити по 8 крапель двічі на день після їди.
 • Травневий мед (200 мл) з’єднати з настоєм чайного гриба (60 мл) і м’яти перцевої (5 мл). Настояти складу в темному місці 10 діб. Приймати по великій ложці тричі на добу.

Для відновлення правого боку після паралічу, викликаного інсультом, рекомендується використовувати рецепти на основі муміє. Засіб сприяє поліпшенню:

 • процесів кровообігу;
 • передачі нервових імпульсів;
 • течії обмінних процесів.

Крім того, муміє допомагає приводити в норму м’язовий тонус.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

Найбільш популярні рецепти:

 • Хворому необхідно з’їдати по 0,4 грама продукту двічі на добу, запиваючи достатньою обсягом теплої води. Тривалість прийому – 10 днів. Необхідно пройти три-чотири курси, роблячи між кожним 5-денну перерву.
 • Потрібно змішати муміє (5 грам) з соком алое (150 мл). Пити 10 діб по великій ложці двічі на добу строго до їжі. Повторити лікувальний курс через 15 днів.

Непогані результати дає використання трав.

 • Необхідно поєднати колір ромашки аптечної, траву кмину, звіробою, бруньки берези (кожного компонента взяти по 100 грам). Велику ложку міксу перекласти в високий сотейник, заварити 200 мл окропу і залишити настоятися. Долити 300 мл води. Довести до закипання і відразу зняти з плити. Приймати по повному склянці вранці / ввечері за 25 хвилин до їди. Тривалість прийому – 30 днів.
 • Настоянка ехінопса (головатеня). Столову ложку подрібненого продукту залити спиртом (500 мл). Настояти в теплому місці три тижні. Приймати щодня по 30 крапель 3 рази на день.

Важливо! Лікування за допомогою народних методів не повинно скасовувати призначеної раніше медикаментозної терапії.

Масаж правого боку

Однією з обов’язкових лікувально-відновлювальних процедур після інсульту, що супроводжується паралічем правої сторони, стає масаж. Його основними цілями є:

 • відновлення порушеною функціональності рук і ніг;
 • відновлення кровотоку;
 • усунення больового синдрому, набряків;
 • відновлення м’язового тонусу;
 • стимуляція ШКТ, попередження розвитку запорів;
 • попередження появи пролежнів;
 • зниження спазмів і гіпертонусу.

Досить часто параліч супроводжується контрактурами (обмеження рухливості в суглобах) і атрофією м’язової тканини.

Важливо! Всі масажні маніпуляції повинні виконуватися в щадному режимі.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

Боротьба з пролежнями

Пролежні – Порушення цілісності шкірного покриву, обумовлене проблемами місцевої мікроциркуляції і іннервації в результаті тривалого здавлення.

Попередження пролежнів полягає в наступному:

 • Необхідно якомога частіше змінювати положення тіла паралізованого: кожні 2 години протягом дня і через 4 години на нічний час. Зонами ризику вважаються області постійного зіткнення з іншими твердими поверхнями.
 • Щоденна санація шкірного покриву. Для цієї мети не радять застосовувати камфорний спирт, оскільки засіб може провокувати пересихання шкіри. Краще користуватися особливими вологими серветками, створеними для лежачих пацієнтів.
 • Легкий масаж. Необхідно виконувати рухи, що погладжують і вібрації пальцями в зонах потенційного утворення пролежнів.

Важливо! При порушенні процесів сечовипускання рекомендується ставити катетер, оскільки памперси також можуть провокувати утворення пролежнів.

Додатковими профілактичними заходами стають:

 • гарне харчування хворого;
 • регулярні перевороти для зміни положення тіла;
 • провітрювання приміщення, підтримання оптимальної температури – шкіра не повинна зопрівати і потіти;
 • підтримка гігієни – обтирання шкіри і зміна натільної білизни – має проводитися щодня;
 • масаж – розтирання потенційних зон утворення пролежнів сприяє відновленню кровотоку;
 • застосування протипролежневі матраци – виріб постійно здувається / надувається в різних зонах, що забезпечує регулярну зміну опорних точок.

При лікуванні утворилися пролежнів використовуються:

 • Ранозагоювальні мазі – «Солкосерил», «Левосин», «Ируксол», «Левомеколь». Препарат застосовується двічі на день під суху пов’язку.
 • Колагенові губки, серветки, пластирі.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

При відсутності результатів необхідно проконсультуватися з хірургом.

Реабілітація після інсульту і паралічу

Реабілітація після обширного інсульту починається через 3 тижні, після завершення гострого періоду. Що Їх заходи багато в чому залежать від області розташування вогнища ураження, загального самопочуття, побічних ефектів і наявних ускладнень.

Важливо! Якщо при інсульті паралізувало праву сторону, то відновлення йде набагато швидше. Оскільки загибель клітин головного мозку лівої півкулі відбувається дещо повільніше, ніж правого.

Реабілітаційні заходи спрямовані на відновлення уражених тканин головного мозку, а також функціональних можливостей постраждалих внутрішніх органів. Варто зазначити, що відновлення після ішемічної форми інсульту займає тривалий час.

Ускладнення

У певної частини хворих розвиваються важкі ускладнення, зокрема, параплегія (параліч обох рук / ніг). Причиною стає невірно вбрання чи неправильно проведене лікування, велика поразка головного мозку. Наслідки незворотного характеру розвиваються при несвоєчасному наданні медичної допомоги.

Ймовірні наслідки інсульту:

 • Порушення мови. Не виключено як повне порушення мовного функціоналу, так і уповільнене вимову.
 • Формування пролежнів, запалень легень, тромбів. Причиною стає тривала нерухомість людини.
 • Порушення процесів дефекації і звільнення сечового міхура. Розвивається в результаті ураження великих областей головного мозку.
 • Порушення пам’яті, неможливість орієнтування в просторі, складності з зіставленням фактів. Обумовлені поганою роботою головного мозку.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

Як правило, подібні ускладнення є оборотними і при адекватно проведеної терапії поступово зникають.

Прогноз

Якщо після інсульту виявилася паралізована права сторона, то прогнози захворювання багато в чому залежать від вікової категорії пацієнта.

Люди старше 50 років рідко повертаються до звичного способу життя. Відновлення відбувається частково. Іноді параліч усунути, незважаючи на всі вжиті заходи, не вдається. Приблизно в 70% випадків повторний інсульт відбувається протягом першого року і стає причиною летального результату.

Пацієнти у віці до 45 років приблизно в половині всіх випадків повністю відновлюються. Повторний напад можливий через 3-4 роки. Може завершуватися повною паралізацією. Не виключено і повторне одужання, але певні прояви паралічу – тремор кінцівок, швидка втома – можуть супроводжувати людину до кінця життя.

Попередити розвиток паралічу на тлі події інсульту може грамотно організоване догоспітальному лікування при появі первинної симптоматики. В цьому випадку вогнища запалення не встигають прогресувати, і лікування захворювання займає менший час.

 

Параліч правої сторони після інсульту, наслідки та відновлення: паралізована рука і нога і мова відсутня, терміни лікування, прогноз

Правобічний параліч – це важке ускладнення, що виникає при інсульті лівої половини мозку. Знерухомлення пацієнтів після нападу супроводжується різноманітною супутньою симптоматикою. Втрата рухової функції призводить до подовження термінів лікування і реабілітації. Своєчасна постановка діагнозу і адекватна терапія сприяють швидкому регресу рухових порушень.

Причини паралізації

 • Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемПаралізація половини тіла праворуч настає, якщо геморагічний або ішемічний інсульт стався в лівому мозковому півкулі.
 • Це пов’язано з перехрещуванням нервових волокон – клітини лівої півкулі відповідають за роботу правої половини тіла.
 • Для захворювання характерний швидкий розвиток паралізації слідом за ушкодженням судини.

Причини правостороннього паралічу діляться на контрольовані і не неконтрольовані. Першу групу складають фактори, які може контролювати сама людина. До другої групи належать зовнішні чинники, а також вроджені аномалії.

Контрольовані причини:

 1. Надлишок тваринних жирів в їжі і підвищене утворення холестерину;
 2. Неконтрольована артеріальна гіпертензія;
 3. Зайва вага;
 4. Тривалий прийом глюкокортикоїдів;
 5. Цукровий діабет.

Чи не модифікуються причини:

 1. Аномалії розвитку лівих судин мозку (передній, середній і задньої мозкових артерій);
 2. Атеросклероз лівої внутрішньої сонної артерії;
 3. Ниркова гіпертонія;
 4. Обтяжена спадковість;
 5. Звивистість хребетних артерій.

Тому якщо після інсульту паралізувало якусь частину тіла, то винен може бути і сам хворий, який не вів здоровий спосіб життя, і наслідки в такому випадку набагато серйозніше.

Характерні ознаки

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемПараліч розвивається незабаром після порушення кровопостачання мозку.

 1. Незалежно від того, яка артерія була пошкоджена, захворювання супроводжується як загальними, так і локальними симптомами.
 2. Загальні симптоми:
 1. Запаморочення, головний біль;
 2. Нудота і блювання, що не приносять полегшення;
 3. Втрата свідомості з можливою аспірацією шлункового вмісту;
 4. Падіння артеріального тиску, частий пульс.

Параліч починається зверху вниз. Його перші прояви пов’язані з пошкодженням рухових черепних нервів:

 1. Втрата тонусу мімічних м’язів;
 2. Опущення правого століття і куточка губ;
 3. Параліч половини мови;
 4. Неможливість говорити, жувати і ковтати;
 5. Параліч правого очного яблука.

Слідом за поразкою черепних нервів приєднується параліч мускулатури голови і шиї:

 • Труднощі при повороті і нахилах голови;
 • При прохання примруживши або посміхнутися пацієнт не може виконати команду.

Параліч половини тіла вказує на тромбоз таких великих артерій, як внутрішня сонна, хребетна, базилярна. Знерухомлення розвивається в межах 0,5-3 годин в залежності від глибини і тяжкості ураження. Втрата рухової здатності носить спадний характер з паралельним приєднанням атаксії (порушення ходи), тремору, вестибулярних розладів.

Після паралізації м’язів шиї процес послідовно переходить на:

 1. М’язи правої половини плечового пояса і руку;
 2. М’язи тулуба (міжреберні м’язи уражаються в останню чергу);
 3. Праву половину тазу і всю нижню кінцівку.

ДОВІДКА. У рідкісних випадках напад інсульту розтягується на години і дні. Це пов’язано з таким феноменом, як «наростаючий тромбоз» – поступове перекриття стінки судини. В такому випадку симптоматика наростає в межах 3-5 діб і супроводжується різноманітними порушеннями інтелектуальних функцій, сприйняття навколишньої дійсності, свідомості.

Наслідки паралізації

Наслідки більш виражені в тих випадках, коли був пошкоджений великий мозковий посудину, або лікування було розпочато неадекватно і не вчасно. Можливі такі наслідки:

 1. Стійкі мімічні порушення, опущення століття;
 2. Порушення ковтання, жування;
 3. Зниження інтелекту;
 4. Розлад координації рухів;
 5. Втрата контролю над тазовими функціями (дефекація, сечовипускання);
 6. Часткова втрата пам’яті, порушення мови, читання та письма.

Часто, якщо паралізована права частина тіла, то мова відсутня повністю. Це ускладнює процес відновлення.

Лікування та відновлення паралізованою боку

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемЛікування повинно бути організовано ще до госпіталізації.

Перші заходи починають на дому або при транспортуванні в лікарню і включають в себе:

 1. Забезпечення доступу кисню;
 2. Контроль дихання і кровообігу;
 3. Підтримка рівня цукру в крові (так як мозок харчується глюкозою) – внутрішньовенне введення глюкози;
 4. Тромболізис (заходи по розчиненню тромбів) – введення тромболітичні препаратів;
 5. Профілактика набряку мозку (сечогінні засоби);
 6. Заповнення рідинних втрат (введення фізіологічного розчину, кровозамінників за індивідуальними схемами).

У стаціонарі терапія грунтується на лікувальних заходах і підтримці життєвих функцій.

Режим: постільний. Пацієнт перебуває у відділенні реанімації, далі перекладається в неврологічний стаціонар;

Харчування: парентеральне і через зонд. Використовують спеціальні білково-вуглеводні суміші, розчини амінокислот, глюкозу.

Лікувальні заходи:

 1. Профілактика повторного тромбоутворення (антиагреганти, тромболітики);
 2. Зміцнення стінок судин (судинні препарати, нікотинова кислота);
 3. Підтримка мозкових функцій (ноотропні засоби);
 4. Контроль тиску (засоби проти артеріальної гіпертензії, бета-блокатори);
 5. Стабілізація супутніх захворювань (антиаритмики – при аритмії, статини – при атеросклерозі, інсулін – при цукровому діабеті).

Відновлювальні процедури

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічемРеабілітацію слід починати якомога раніше.

 • Це пов’язано не тільки з можливістю більш швидкого відновлення, але і з профілактикою ускладнень.
 • Найчастішими ускладненнями для лежачих хворих є:
 1. Втрата маси тіла;
 2. пролежні;
 3. депресія;
 4. Пневмонія.

Реабілітація повинна мати ступінчастий характер і проводитися в стаціонарі , вдома і в реабілітаційному центрі. Основні процедури для того, щоб відновити втрачені здібності – масаж і пасивні (в подальшому – активні) вправи на ту сторону, яку паралізувало. Якщо за пацієнтом доглядають близькі або соціальні працівники, вони повинні навчитися основам реабілітації у професійних реабілітологів.

 

Інсульт з паралізацією правої сторони тіла – відновлення функцій після перенесеного інсульту в Москві

При гострому порушенні мозкового кровообігу відбувається інсульт. Права сторона може бути паралізована в тому випадку, коли ішемія або крововилив розвинулося в лівій півкулі мозку.

Якщо трапився інсульт, паралізація правого боку проявляється порушенням роботи м’язів. Також у пацієнтів змінюється чутливість з правого боку.

Пацієнтів з інсультом госпіталізують в клініку неврології Юсуповський лікарні цілодобово.

У 85% випадків інсульту причиною гострого порушення кровообігу головного мозку є ішемія. Лівобічний ішемічний інсульт розвивається через спазму, звуження і закупорки судин лівої півкулі мозку. Відбувається некроз тканин мозку і розбалансування діяльності всього організму. Найчастіше він трапляється у пацієнтів, які страждають на артеріальну гіпертензію.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

Геморагічний інсульт відбувається внаслідок порушення цілісності судин головного мозку. Його причиною може бути злоякісна артеріальна гіпертензія, вроджені та набуті аневризми судин головного мозку, захворювання крові. Провокуючим фактором є стрес, фізичне перенапруження, тепловий удар.

При розвитку лівосторонніх інсультів у третини пацієнтів крім паралічу правої половини тіла зустрічаються порушення м’язово-суглобового відчуття, що істотно впливає на відновлення обсягу рухів в паралізованих кінцівках, значно ускладнює відновлення ходьби і самообслуговування.

У деяких пацієнтів розвиваються аферентні парези, які проявляються порушенням виконання цілеспрямованих рухів і чутливості при збереженні сили і повного обсягу рухів в кінцівках.

Також поряд з правостороннім паралічем і зниженням чутливості у пацієнтів після інсультів лівого боку мозку можуть розвиватися болю і різні некомфортні відчуття на правій стороні тіла:

 • парестезії (відчуттями оніміння, повзання мурашок, почуття поколювання);
 • дизестезії (відхилення в чутливості при дотиках).

Порушення кровообігу в лівій півкулі мозку, крім паралічу правої половини тулуба, проявляється зміною мови, розумової діяльності, втратою пам’яті, нерозумінням значення слів. Пацієнти стають замкнутим і впадають в депресію. Медичний персонал Юсуповський лікарні уважно і дбайливо ставиться до пацієнтів.

При надходженні пацієнта з інсультом проводять обстеження на сучасному діагностичному обладнанні:

 • комп’ютерну та магнітно-резонансну томографію;
 • дуплексне сканування;
 • відео електроенцефалографію;
 • електроміографію.

Неврологи встановлюють точний діагноз і своєчасно починають лікування.

Особливості лікування інсультів, що виявляються паралічем правої половини тіла

При надходженні пацієнта в Юсуповському лікарню лікарі починають відразу ж проводити екстрені заходи, використовуючи «вікно терапевтичних можливостей». Це 3-6 годин від початку захворювання. У цей проміжок часу можна повністю або частково відновити нервові клітини мозку.

Навіть при глибокому руйнуванні нейронів в результаті інсульту вони можуть частково регенерувати втрачені функції. Ця здатність називається нейропластичності і допомагає в процесі реабілітації пацієнта.

Коли стався інсульт, права сторона паралізована, схема лікування складається з наступних пунктів:

 • загальної терапії;
 • диференційованого лікування;
 • терапії та профілактики ускладнень;
 • ранньої реабілітації;
 • вторинної профілактики.

Загальна терапія інсульту спрямована на відновлення життєво важливих органів і систем. Вона включає:

 • корекцію порушень дихання;
 • регуляцію діяльності серцево-судинної системи;
 • нормалізацію водно-електролітного рівноваги;
 • контроль обміну глюкози і температури тіла.

Медикаментозна терапія залежить від виду і симптомів інсульту.

Лікарі Юсуповський лікарні індивідуально підходять до вибору схеми лікування, змінюють препарати та їх дози в залежності від ефективності терапії і перебігу захворювання.

Реабілітологи відновлюють рухову функцію правої руки і ноги за допомогою локального або загального масажу, виконують пасивні вправи, застосовують біологічне управління з вивченням відповідних реакцій.

На питання, чи можливо відновлення при наявності паралізації після інсульту, відповідь однозначна: одужання пацієнта залежить від відновлення кровопостачання мозку. Відновлення після інсульту з паралізацією правого боку має свої особливості.

Наскільки швидко відновляться руху в паралізованих кінцівках, залежить від початкової тяжкості стану і віку пацієнта, величини патологічного вогнища і його локалізації. При лівосторонньому розташуванні патологічного вогнища спочатку відновлюються руху.

Після інсульту права сторона тіла починає функціонувати в перші 5-7 днів лікування. Порушення координації рухів і розлад мови можуть залишитися назавжди.

Прогноз відновлення рухових порушень при інсультах лівої півкулі головного мозку погіршується в разі пізно розпочатої реабілітації. Це може бути обумовлено вираженим астено-депресивним станом, важкими серцево-судинними захворюваннями, віком, пізнім зверненням або великими вогнищами поразки тканини мозку.

Для реабілітації пацієнтів з порушеннями чутливості лікарі Юсуповський лікарні застосовують спеціальні методи кінезотерапії (лікувальної фізкультури та лікувальної гімнастики), а також виборчий масаж.

Неврологи призначають лікування трициклічнимиантидепресантами, опіоїдними анальгетиками (при виражених болях в кінцівках) і препаратами, що зменшують пароксизмальную активність мозку (електричну активність кори великих півкуль, на одній з ділянок якого процеси збудження перевищують процеси гальмування).

Масаж і кинезотерапия – це основні методики відновного лікування після інсультів, які лікарі Юсуповський лікарні застосовують на тлі кваліфікованого диференційованого лікування.

Виборчий масаж надає в основному пасивне подразнюючу дію на певні ділянки тіла або групи м’язів, а класичний – тонізуючу. Під впливом різних прийомів масажу відбувається роздратування рецепторних зон з подальшим рефлекторною відповіддю всього організму.

Кинезотерапия зберігає, відновлює і створює нові умови для адаптації організму до фізичних навантажень.

Одним з провідних центрів лікування інсульту є Юсуповская лікарня.

Таке визнання клініка неврології завоювала завдяки величезному досвіду лікарів, сучасним методам діагностики, використання передових технологій в лікуванні інсульту.

 

Інсульт з правостороннім паралічем – Наслідки інсульту

Мозгова катастрофа є серйозним ударом по організму будь-якої людини. При виникненні ішемічного або геморагічного інсульту головного мозку, наслідками цього явища стає погіршення або повна відсутність окремих функцій структур мозкової тканини. Характер і тяжкість постінсультних ускладнень безпосередньо залежить від локалізації і розмірів патологічного вогнища.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

Саме тому, при виникненні мозкової катастрофи, важливу роль відіграє визначення точного місця локалізації патологічного вогнища в мозковій тканині. Від отриманих даних медичного обстеження, безпосередньо залежить тактика подальшого лікування і реабілітації пацієнта.

Симптоми інсульту в правій півкулі

Найбільш характерними проявами правобічної мозкової катастрофи є порушення рухової здатності людини і утруднене ковтання.

Оскільки нервова регуляція в людському організмі йде за принципом хрест-навхрест, то при виникненні правостороннього інсульту, у людини буває паралізована ліва сторона.

При цьому ліва рука може перебувати в характерному зігнутому положенні.

Лікування пацієнтів після інсульту з правостороннім паралічем

Такі пацієнти стикаються з труднощами при ходьбі, паралічем, онімінням і втратою чутливості в лівій частині тіла. Хворий скаржиться на труднощі під час прийому їжі і порушення ковтального рефлексу (дисфагію), а також набряклість лівої половини обличчя.

Крім того, виділяють такі ознаки правостороннього інсультного ураження головного мозку:

 • Зниження або втрата орієнтації в просторі, а також порушення координації рухів;
 • Скрутна мова, а також труднощі при русі мовою;
 • блювота;
 • Паралізує ліву половину обличчя;
 • Головний біль праворуч;
 • Порушене ковтання;
 • Німіє ліва рука і нога при паралічі;
 • Оніміння лівої половини обличчя;
 • Зниження або втрата слуху;
 • геміпарез;
 • Запаморочення.

Формування перерахованої симптоматики може вказувати не тільки на розвиток правобічної мозкової катастрофи, а й попереджати людини про швидке її настанні. В середньому це відбувається за кілька днів до самого інфаркту мозку. Якщо такій людині була надана своєчасна медична допомога, то у нього з’являється шанс уникнути розвитку серйозних і необоротних ускладнень.

Previous Що таке недокрів'я - причини, симптоми, лікування
Next Лікування гнійного геморою: найшвидші способи позбавлення від проблеми

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *