Коли і як правильно вимірювати пульс?


Когда и как правильно измерять пульс?

Всі ми знаємо, що показники серцебиття дуже важливі для розуміння стану людини. Приблизно ми представляємо, якими вони повинні бути, однак на зміну значень впливає і вік, і фізична активність. У зв’язку з цим розглянемо докладно, яка нормальна пульс у людини. Дізнаємося, як його правильно вимірювати.

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Нормальний пульс людини

Щоб зрозуміти, від чого залежать показники серцебиття, слід знати, що взагалі розуміється під цим терміном. У медицині нормальний пульс здорової людини – це коливання стінок артерій у вигляді поштовхів, які залежать від биття серця. Будь-які відхилення від нормальних значень свідчать про те, що у людини можуть бути присутніми захворювання серця, судин, інших органів.

У дорослої людини, якщо він знаходиться в спокої, середня частота пульсу становить близько 60-80 ударів в хвилину. При цьому ранкові та вечірні показники можуть істотно відрізнятися. Наприклад, вранці, коли організм ще не настільки активний, нижньою межею може бути 50 ударів, а ввечері частота поштовхів може доходити до 90 ударів.

З віком кількість поштовхів артерій може змінюватися. Таблиця по віковим групам допоможе вам дізнатися, який повинен бути пульс у вашому віці у здоровому стані.

Стабільне підвищення норми з кожним десятком років пояснюється тим, що органи поступово старіють. Щоб прокачувати кров по судинах і забезпечувати тканини харчуванням, потрібно все більше поштовхів. Тиск і пульс безпосередньо пов’язані один з одним.

Як відомо, з віком тиск починає підвищуватися, багато людей похилого віку страждають гіпертонією. Вона як раз і може бути наслідком почастішання пульсу.

На частоту впливає не тільки вік по роках, а й підлогу. У жінки обсяг серця менше, в зв’язку з чим йому доводиться здійснювати більше серцебиття, щоб перекачати кров. Чоловік частіше займається фізичними навантаженнями, тому різниця в пульсі у прекрасного і сильної статі може становити 5-10 ударів.

Під час вагітності частота скорочень може підвищуватися до 110 ударів в хвилину, що пояснюється необхідністю забезпечувати поживними речовинами і дитини. Зміни пульсу можуть відбутися у жінки і в 45 років, коли вона входить в період менопаузи. Подібні зміни вважаються нормальними і не вказують на патології.

Норма пульсу у дітей

Якщо порівняти показники в дитячому віці, то ми отримаємо цікаві дані. До місяця у новонароджених дітей норма пульсу може доходити до 140 ударів в хвилину. У дитини в рік показники знижуються до 124 ударів.

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Ближче до чотирьох років ми спостерігаємо середнє значення 115, а ближче до 6 років воно вже коливається на рівні 106. Поступово до 12-15 років діти підлітки наближаються до цифри 70-80 ударів, після 15 років пульс встановлюється на середньому рівні в 70 ударів. Всі перераховані показники є усередненими, і в кожній віковій категорії теж можуть відзначатися коливання.

Визначаючи дитячий пульс по віковим групам, не варто забувати про те, що тиск і пульс у дітей можуть істотно змінюватися після бігу і інший фізичного навантаження. Діти – великі непосиди, тому зафіксувати у них серцебиття в спокійному стані дуже складно. Проте, вимірювання до і після навантаження обов’язково слід провести кожному малюку.

Для чого це потрібно? Діти, особливо в шкільному віці, активно відвідують спортивні і танцювальні секції, ходять на фізкультуру в школу. Щоб не перевантажувати малюка, потрібно розуміти, яке фізичне навантаження для нього є допустимою.

Показник обчислюється за формулою: 220 – вік малюка. Якщо пульс нижче отриманого значення, навантаження можна збільшити. При завищених показниках фізнагрузкі необхідно знижувати, інакше це може негативно позначитися на здоров’ї дитини.

Пульс спортсмена

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Дещо по-іншому ситуація з серцебиттям йде у спортсменів. Регулярні фізичні навантаження зумовлюють абсолютно інші норми.

Щоб з’ясувати середній пульс спортсмена, потрібно визначитися, який вид спорту він вважає за краще. Якщо це силовий тип, то і показники будуть вище. У тих, хто займається тренуванням витривалості, значення будуть занижені.

В середньому в спокої у спортсмена середній пульс досягає 50-60 ударів в хвилину. У молодих і початківців показник значно вищий – 75-80 ударів. З віком і тренуваннями вже після 30 років пульс може сповільнитися до 45 ударів в хвилину. У жінок, що займаються спортом, це значення може бути ще нижче на 7-10 одиниць.

Незважаючи на такий розкид показників, все ж можна виділити допустиму норму: від 40 до 90 ударів. Якщо пульс занадто низький, це привід звернутися до кардіолога. Високий пульс теж не являє собою нічого хорошого і говорить про те, що настає знос тканин і судин.

Що ж відбувається у колишніх спортсменів, які перестали тренуватися? Їх пульс згодом навряд чи перейде в загальноприйняту межу норми. Тіло надовго запам’ятовує свій стан після тривалих тренувань і не розлучається з ним. 45-50 ударів в хвилину – це хороші показники для таких людей.

Як виміряти пульс?
Коли і як правильно вимірювати пульс?

Виміряти пульс цілком можна в домашніх умовах. Для цього не обов’язково вирушати в лікарню або мати спеціальний прилад. Частоту серцебиття визначають на руці на дотик, прикладаючи палець іншої руки до того місця, де проходить променева артерія.

Якщо пульс погано прощупується, або його необхідно виміряти у дитини, найкраще зробити це на скроневої артерії на шиї або на зворотному боці стопи.

Правила вимірювання пульсу самостійно наступні:

 1. Спочатку потрібно перевірити, чи однакова частота серцебиття на обох руках. Зверніть увагу: удари повинні бути симетричними. Якщо все нормально, продовжувати вимірювання будемо на лівій руці, розташованої ближче до серця. Нерівномірний пульс на обох руках сам по собі вже є патологією, з якою необхідно звернутися до кардіолога.
 2. Прикладіть вказівний і середній пальці правої руки до артерії. Не варто натискати занадто сильно, так як природні показники можуть змінитися.
 3. Засічіть час 30 або 60 секунд. Найкраще проводити вимірювання протягом хвилини: вони будуть більш точними. Але якщо ви дуже поспішаєте, порахуйте кількість серцебиття за 30 секунд, а потім помножте результат на два.
 4. Якщо ви вимірюєте пульс в лікарні, показники будуть більш точними. Крім того, лікар вкаже, яка наповненість, ритмічність і висота показника.
  Коли і як правильно вимірювати пульс?

Якщо ви займаєтеся спортом, і необхідно виміряти пульс під час бігу, найкраще придбати спеціальний прилад. Це можуть бути годинник, що вимірюють пульс. Вони зручно кріпляться до руки і показують зміни частоти серцебиття в процесі занять.

Більш дорогий пристрій – браслет, який включає в себе безліч функцій. Прилад являє собою ремінець, в який вмонтовано електронний пристрій.

Стикаючись з рукою, воно може зчитувати не тільки пульс, але тиск, кількість пройдених кроків і спалених калорій і т.д. Браслет можна носити і вдень, і вночі. Особливо просунуті моделі навіть визначають фазу сну і частоту серцебиття в цей час.

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Якщо браслет оснащений мініекраном, результати вимірювань ви зможете побачити відразу. При відсутності екрану в смартфоні необхідно налаштувати спеціальний додаток, яке буде пов’язане з гаджетом і дозволить зчитувати дані статистики. Це дуже зручно, оскільки ви можете простежувати динаміку занять і при необхідності показати інформацію лікаря.

Якщо у вас немає приладу, не впадайте у відчай. Виміряти частоту серцебиття можна традиційним способом. Але робити це потрібно відразу після фізичного навантаження, поки пульс не прийшов в норму. Під час бігу частота ударів не повинна перевищувати 120. Якщо значення перевищує 130-135 ударів в хвилину, заняття потрібно припиняти.

Зверніть увагу на те, скільки часу організму потрібно, щоб повернутися в норму. На це має йти не більше 3-4 хвилин. Якщо зазначений час продовжується, варто звернутися до кардіолога.

високий пульс

Високий серцевий пульс може бути як тимчасовим явищем, так і постійним, якщо він супроводжує будь-які патології організму. Тимчасово частота серцебиття може збільшуватися при фізичному навантаженні, стресі, прийомі психотропних засобів, деяких ліків і т.д. Такий стан є недовгим і усувається, як тільки ліквідуються причини підвищення.

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Показником вище норми медики називають 100 ударів в хвилину. При цьому дуже важливо помітити, який тиск у людини. При низькому тиску високий показник може свідчити про таких захворюваннях:

 • Зневоднення організму внаслідок підвищеного фізичного навантаження, теплового удару, блювоти і т.д.
 • Кровотеча, при якому наповнюваність судин падає.
 • Запальні процеси в органах. Наприклад, при панкреатиті втрачається рідина, і наповнюваність судин падає.
 • Захворювання серцевого м’яза, нездатною ефективно перекачувати кров.

При високому тиску підвищене значення також може свідчити про що, наприклад:

 • патології серця, такі як аритмія, склероз, хвороба клапанів;
 • захворювання щитовидки;
 • анемія;
 • онкологія;
 • хвороби органів дихання.

При вагітності підвищений показник найчастіше є нормою, однак лікар повинен уважно спостерігати за коливаннями тиску у жінки. При надмірному зниженні або підвищенні необхідно терміново госпіталізуватися, так як мова може йти про життя вагітної і дитини.

Будь-яка людина має знати, що робити, якщо частота серцебиття підвищена, і це негативно відбивається на здоров’ї. Перша допомога буде полягати в тому, щоб укласти хворого або лягти самому і побути в такому положенні чверть години.

Можна випити прохолодної води. Не рекомендується давати або пити серцеві ліки (але якщо ви регулярно приймаєте якийсь препарат і знаєте, яке його дії, можна ним скористатися). Заспокоїти серцебиття допоможуть валеріана, пустирник, в крайньому випадку – валідол, валокордин. Якщо спостерігається тахікардія, необхідно помасажувати очні яблука і сонні артерії на шиї.

При погіршенні стану обов’язково слід викликати швидку допомогу.

низький пульс

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Небезпечний буває не тільки прискорений пульс. Низькі показники, якщо людина не займається спортом дуже часто або професійно, теж можуть свідчити про патологію.

Низький вважається пульс нижче 50 ударів в хвилину. Його причини можуть критися в таких станах і патологіях:

 • артеріальна гіпертонія;
 • голодування або одноманітне харчування;
 • кисневе голодування;
 • малорухливий спосіб життя;
 • патології внутрішніх органів (ендокринної системи, підшлункової, серця, нервової системи).

Низький показник і низький тиск свідчать про хронічну гіпотонії, переохолодженні, травмах, отруєнні.

При зниженому значенні також необхідно знати, що робити і як допомогти собі або іншому. У домашніх умовах при гіпотонії потрібно терміново підняти тиск. Це може зробити теплий чай з цукром або настоянка елеутерококу. Тонізуючим ефектом володіє родіола, шоколад, настоянка женьшеню. Можна запропонувати хворому легкі фізичні навантаження.

Дорогі читачі, ми з вами розглянули, за яких обставин пульс може бути підвищеним або зниженим, і як в цьому випадку чинити. Інформація дана для ознайомлення. Якщо вона була для вас корисною, поділіться своєю думкою в соц. мережах або коментарях.

 

Як виміряти пульс: показники норми і правила

Як виміряти пульс повинен знати кожна людина. Це один з основних показників стану серцево-судинної системи. По пульсу можна дізнатися не тільки наскільки ритмічно скорочується серце, але і виявити, в якому стані судини. Існують різні способи проведення процедури вимірювання.

Навіщо міряти пульс

Визначивши, скільки разів протягом хвилини скорочується серце, можна зрозуміти, наскільки добре орган виконує свої функції. Пульс є відображенням ритмічних коливань судин під впливом скорочень серця.

У дорослих людей за хвилину має нараховуватися не більше 80 і не менше 60 ударів. Якщо людина професійно займається спортом, то показники можуть бути нижче, в межах 40-60 скорочень, що пов’язано з натренованістю серця і його звичкою функціонувати в компенсаторному режимі.

У людей, які не мають проблем зі здоров’ям, протягом дня пульс піддається змінам. На це впливає:

 • емоційний стан;
 • час доби;
 • загальний стан організму;
 • вживання продуктів харчування;
 • рівень фізичної активності.

При наявності емоційних потрясінь або переживань здійснювати контроль показників небажано, так як при випробуванні гніву, радості, страху та інших емоцій відбувається підвищення пульсу.

Коли і як правильно вимірювати пульс?У період з ранку до обіду спостерігається підвищення частоти скорочень серця, в порівнянні з показниками в другій половині дня.

Вживання напоїв, в складі яких є кофеїн, сприяє почастішання биття серця. Такий же ефект спостерігається, якщо людина вживає занадто гарячі продукти. Прийом холодних страв або рідин призводить до уражень пульсу.

При наявності вірусних інфекцій в організмі, що супроводжуються підвищенням температури тіла, також збільшується ймовірність скорочень.

Швидкість биття серця безпосередньо залежить від фізичної активності. При заняттях спортом показники пульсу збільшуються, їх зменшення спостерігається під час сну. Таке почастішання скорочень є фізіологічним, якщо серцебиття нормалізується протягом декількох хвилин.

 • У звичайному житті людям слід контролювати цей показник, так як відхилення його від норми свідчить про розвиток:
 • Якщо скорочення серцевого м’яза виникає рідше, ніж 60 разів протягом хвилини, то можна запідозрити розвиток гіпотиреозу або брадикардії.
 • Якщо під час вимірювань стало зрозуміло, що результати далекі від норми, потрібно звернутися до лікаря і обстежитися, щоб виключити серйозні патології.

Коли і як правильно вимірювати пульс?Тим, хто займається спортом, слід вести контроль показників пульсу для того, щоб визначити максимально допустиму для свого організму навантаження.

Будь-початківець спортсмен повинен вміти виміряти пульс на руці самостійно. Знімати показники в цьому випадку зручніше буде на сонній артерії. На час вимірювання слід перестати виконувати вправи.

Під час спортивних навантажень важливо знати норми пульсу і стежити за тим, щоб не перевищувати їх.

Під час фізичних навантажень обчислення виробляють шляхом розрахунків. Потрібно від 220 відняти свій вік. Результати є кордоном пульсу, яку не можна перевищувати.

Якщо людина недавно почав займатися спортом, то йому рекомендують не перевищувати норму 60% від максимальних значень.

При різних тренуваннях показники норми відрізняються. Виконання кардіотреніровки вимагає не більше 70% від максимального значення.

Де краще проводити вимірювання

Промацати пульс можна всюди там, де відсутня жирова і м’язова тканина. Найчастіше скорочення серця перевіряють на шиї, де близько до шкіри розташовується сонна артерія. Але іноді виникають труднощі з виміром показників на цій ділянці тіла. Тоді вдаються до перевірки:

 1. Плечової артерії. Вона знаходиться в області ліктьового згину.
 2. Зводу стопи. Промацати пульсацію можна в ямці в центрі стопи.
 3. Підколінної ямки.
 4. Стегнової артерії. Вона розташована у внутрішній частині стегна в області паху.

Незалежно від місця проведення вимірювань, всі дії виконуються за одним алгоритмом.

Правила вимірювання пульсу

Щоб отримати точну інформацію про частоту скорочень серця, потрібно уникати впливу чинників, що сприяють підвищенню або зниженню показників. Не слід проводити процедуру, якщо:

 • людина емоційно збуджена;
 • попередньо була прийнята гаряча ванна або після плавання в басейні;
 • відразу ж після занять спортом, підвищених фізичних навантажень;
 • було вжито велику кількість їжі або людина довго не їв.

Коли і як правильно вимірювати пульс?Під впливом цих факторів частота скорочень змінюється, і отриманий результат не буде точним. Також важливо пам’ятати про те, що перед відходом до сну і після пробудження відбувається уповільнення серцебиття.

Тому вимір пульсу краще проводити через кілька годин після сну. Бажано це робити в ранковий час, перебуваючи в горизонтальному положенні, так як сидячи і стоячи результати будуть зовсім іншими.

Пацієнту має бути комфортно в емоційному і фізичному плані. Частота скорочень серця весь час змінюється.

Тому достовірну інформацію про роботу серцево-судинної системи можна отримати, вимірюючи пульс щодня в один час протягом тижня.

Способи вимірювання пульсу

Дотримуючись усіх правил, можна провести вимірювання на будь-якій ділянці тіла, де великі артерії розташовані близько до поверхні. Найлегше намацати пульсацію в області променевої артерії внизу руки. У цьому випадку спостерігається потік крові з боку хворого пальця. Лікарі вважають цю точку оптимальним варіантом для визначення показників.

Коли і як правильно вимірювати пульс?Для вимірювання ЧСС використовують вказівний, середній і безіменний пальці. На лівому зап’ясті слід знайти вену. Це зробити неважко, так як вона представлена ​​у вигляді тонкої синьою смужки.

Пальці кладуть на руку під різним тиском. Вказівний розміщують на поверхні шкірного покриву, а середнім притискають м’язову тканину.

Безіменний палець слід втиснути сильно і глибоко, практично до кістки. Після намацування пульсації, включають секундомір і починають вважати.

Можливо також визначення пульсу на сонної артерії. Ця посудина є найважливішим елементом в кровоносній системі. По ньому здійснює надходження крові до головного мозку і постачання його киснем і живильними речовинами, що забезпечують функціонування всього організму.

З цієї артерії і перевіряють пульс найчастіше. Вона знаходиться на передній частині шиї збоку.

Якщо зап’ястні судини вражені атеросклеротичними змінами, то на руці перевірити показники не вийде. У цьому випадку вдаються до вимірювання по сонної артерії. Для отримання точної інформації необхідно:

 1. Прийняти горизонтальне положення або сісти на стілець зі спинкою.
 2. Промацати на шиї м’яке поглиблення поруч зі щитовидним хрящем. У цій ділянці серцебиття зловити найлегше.
 3. Засікти за допомогою секундоміра час і порахувати кількість ударів за хвилину.

Промацування судини здійснювати слід з особливою обережністю, так як ненавмисно можна натиснути на рецептори і знизити артеріальний тиск.

Коли і як правильно вимірювати пульс?Перевірити пульс можливо і за 10 секунд. Для цього на руці або сонної артерії протягом десяти секунд розраховують частоту скорочень.

Отриманий результат множать на 6. Якщо людина піддавався інтенсивним навантаженням, то слід вважати удари протягом шести секунд і помножити результат на 10. Таким чином, виходить точна кількість скорочень за хвилину.

Існують спеціальні прилади, що дозволяють швидко і легко провести вимірювання показників. Такі апарати називають пульсометра. Їх створено велику кількість.

Є пристрої, які підходять для спортивних тренувань, їх називають фітнес-браслетами.

При необхідності можна придбати гаджет для вимірювання частоти серцебиття під час прогулянки пішки. Це крокоміри. Вони мають властивості не тільки визначення пульсу, а й ритму скорочень, сили, напруженості і заповнювання. Деякі моделі можуть становити рекомендації для коригування показників і показують кількість втрачених калорій.

Такі прилади бувають дротяними і бездротовими. Перші потрібно носити в якості нагрудного ременя. Їх також оформляють у формі годинника. Існують моделі, що надіваються на палець, але надають не менш точні дані.

Якщо людина займається спортом, то краще звернутися до моделей без додаткових функцій. Вартість їх невисока, але вони дозволяють точно визначити, з якою частотою скорочується серце.

Норми і відхилення

Алгоритм вимірювання пульсу, за умови точного дотримання, дозволить вчасно виявити відхилення і вжити заходів. Точного значення показника частоти серцебиття немає, так як у чоловіків, жінок і дітей організм має свої особливості.

У дитячому віці нормально, якщо серце б’ється близько 120 ударів в хвилину. У здорових дорослих людей допустимо наявність 60-80 скорочень на хвилину.

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Завдяки тому, що у спортсменів за удар серце переганяє велику кількість крові, воно скорочується рідше, ніж у інших людей і це вважається нормальним явищем. Завдяки цьому зношування органу і старіння організму настає пізніше.

При учащении показників діагностують тахікардію. Проблема з’являється при наявності нервових розладів або патологій серцево-судинної системи. Якщо при учащении скорочень спостерігається порушення ритму, ситуація ще гірше.

Щоб не виникло ніяких ускладнень в таких випадках потрібно відвідати лікаря. Він визначить проблему і підбере відповідний варіант її усунення.

Якщо ніяких патологій немає, пацієнтові рекомендують утримуватися від надмірних навантажень фізичного і емоційного характеру. Лікар може призначити препарати, що містить калій і магній для зміцнення серцевого м’яза. На час лікування слід відмовитися від напоїв, що містять кофеїн і спирт, деяких медикаментів.

Коли діагностичні процедури показали серйозні відхилення, терапію вибирають в індивідуальному порядку.

Коли і як правильно вимірювати пульс?При відхиленнях в показниках пульсу важливо внести деякі зміни в спосіб життя і відмовитися від алкоголю і куріння. Адже проблема найчастіше криється в тому, як живе людина і що вживає.

Для повернення правильного ритму корисно регулярно гуляти пішки і уникати шкідливих продуктів харчування.

При уповільненні частоти биття серця також слід задуматися про можливі проблеми. Якщо спостерігається менше 50 скорочень на хвилину, кажуть, що у хворого брадикардія. Подібні порушення можуть виникати:

 1. Якщо людина отруїлася сильнодіючими хімічними речовинами.
 2. При сильному переохолодженні.
 3. При підвищеному тиску всередині черепа.
 4. При зниженого вироблення гормонів щитовидною залозою.
 5. При виснаженні організму в результаті тривалого голодування.

Самопочуття людини при цьому помітно погіршується. Він страждає від запаморочень, слабкості, загальмованості. При брадикардії можна втратити свідомість і існує ймовірність зупинки серця. Цей стан також вимагає відповідних терапевтичних заходів, так як вважається більш небезпечним явищем, ніж тахікардія.

Контроль показників пульсу допоможе виявити відхилення на ранніх стадіях розвитку і усунути їх до того, поки виникнуть ускладнення.

Як правильно виміряти пульc?

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Пульс (лат. Pulsus удар, поштовх) – періодичні, пов’язані зі скороченнями серця коливання обсягу судин, обумовлені динамікою їх кровонаповнення і тиску в них протягом одного серцевого циклу. У середньостатистичного здорової людини нормальний пульс у спокої дорівнює 60-80 ударам в хвилину.

Вчіться читати пульс і частіше застосовуйте отримані навички в своєму повсякденному житті на себе, а так само у своїх знайомих, друзів, колег по роботі, і обов’язково в сім’ї.

1. Коли проводити вимір?

Кращий час для пульсової діагностики вважається між 11-13 годинами .

2. Скільки за часом?

Найбільш точні значення можна отримати, якщо підрахувати пульс протягом 1 хвилини .

Коли і як правильно вимірювати пульс?

3. Де краще вимірювати пульс?

Найкраще місце для промацування пульсу знаходиться на радіальної артерії на відстані ширини великого пальця нижче за першу складку шкіри зап’ястя.

Пульс можна вимірювати на наступних артеріях:

 • Скроневої (над скронями)
 • Сонної (по внутрішньому краю грудинно-ключично-соскоподібного м’яза, під щелепою)
 • Плечовий (на внутрішній поверхні плеча над ліктем)
 • Стегнової (на внутрішній поверхні стегна в місці з’єднання ноги і тазу)
 • Підколінної.

Коли і як правильно вимірювати пульс?

4. Як провести вимір?

Променевої пульс перевіряється трьома пальцями: вказівним, середнім і безіменним. Помістіть три пальці на зап’ясті, на радіальній артерії, на одній лінії з дуже невеликим проміжком між собою.

Легко натисніть трохи нижче променевої кістки (п’ясткової кістки) і відчуєте точки пульсу. Кожен палець повинен чітко відчувати пульсову хвилю.

Потім трохи зменшіть тиск пальців, щоб відчути різні рухи пульсу.

5. Коли не слід перевіряти пульс?

 • Безпосередньо після прийому їжі, алкоголю або ліків
 • При гострому відчутті голоду
 • Після важкої фізичної роботи або напруженої розумової праці
 • після масажу
 • Після ванни або сексу
 • Після перебування у вогню, на сонці або морозі
 • погано виспався
 • У критичні дні (у жінок).

6. Як оцінити результат вимірювання?

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Правильні способи вимірювання пульсу

Частота биття серцевого м’яза – це один з основоположних показників, який відображає стан здоров’я людини. Адже серце є найважливішим органом в нашому тілі. Будь-який збій в його роботі відбивається на всьому організмі і не дозволяє нормально функціонувати іншим органам і системам.

Коли і як правильно вимірювати пульс?
При наявності будь-яких відхилень від норми в показниках ЧСС варто задуматися про відвідини лікаря. У цьому випадку існує велика ймовірність наявності серйозних порушень і збоїв в організмі. Тому так важливо кожному знати, як виміряти свій пульс і вміти це робити самостійно, в домашніх умовах і не тільки. Такі знання і вміння допоможуть запобігти виникненню небезпечних ситуацій.

Для чого потрібно вимірювати пульс

Коли мова йде про пульсі, мається на увазі вібрація кровоносних судин. Вона виникає при виштовхуванні крові з серця. На тілі людини є кілька точок, в яких ці вібрації чітко промацуються. Пульс буває різний, в залежності від місця, в якому локалізується.

 1. Для промацування артеріального пульсу необхідно використовувати області розташування великих артерій, які є важливими судинами. Наприклад, на шиї такий пульс видно навіть неозброєним оком.
 2. Капілярний пульс виміряти в домашніх умовах проблематично, оскільки для цього необхідна спеціальна медична апаратура. Капіляри є дуже дрібними судинами, отже, вібрації дуже слабкі. Їх неможливо побачити або навіть промацати.
 3. Венозна ЧСС може бути прищепити тільки за рахунок артерій, які під час вібрацій зачіпають вену. До венах вібрації від серця не доходять, оскільки розташовуються далеко один від одного.

Багато людей вважають вимір ЧСС в звичайному житті непотрібним заняттям і марною тратою часу. Насправді це не так.

Ці показники відображають ритм серця, дають уявлення про частоту скорочення серцевого м’яза, дозволяють на ранніх стадіях виявляти порушення і збої.

Особливо актуально вимірювання частоти биття серця під час занять спортом, це добре відомо кожному спортсмену. Навіть прості пробіжки повинні виконуватися на певній ЧСС.

Коли краще вимірювати пульс

Потрібно серйозно підходити до вимірювання серцевих скорочень. Вкрай важливо враховувати ряд тонкощів, які дозволять отримати достовірний результат. Фахівці радять для вимірювань вибирати один час доби і постійно його дотримуватися. Вимірювання повинні проводитися в спокійному стані.

ЧСС в сидячому положенні буде відрізнятися від показників, отриманих при інших розташуваннях тіла. Ідеальний варіант – проводити вимірювання ЧСС після пробудження, навіть не встаючи з ліжка. У цьому випадку дані вийдуть максимально достовірними. Положення тіла – важливий параметр, який повинен враховуватися при проведенні вимірювань.

В яких місцях можна вимірювати пульс

Тіло людини має кількома місцями, які дозволяють в будь-яких умовах вимірювати ЧСС. На таких зонах відсутня жирові тканини і м’язи. До таких місць відносяться наступні:

 • область зап’ястя;
 • згин ліктя;
 • западина пахвова і під коліном;
 • зона скроні;
 • шия і пах;
 • стопа (тильна сторона).

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Найчастіше використовується область шиї і зап’ястя. Якщо ці області виявляються недоступними, то в хід йдуть інші перераховані вище зони.

Як правильно виміряти пульс

Вимірювання ЧСС – завдання нескладне, але вона повинна виконуватися згідно з деякими правилами. Якщо не буде дотримана техніка вимірювання пульсу, то результати будуть мати високий ступінь похибки. Алгоритм вимірювання пульсу відрізняється в залежності від обраної області для проведення вимірювань. Ми розглянемо найбільш поширені області і навчимо вас правильно проводити вимірювання.

Правильне вимірювання пульсу на руці

Зап’ясті – найпоширеніша область тіла, яка вибирається для вимірювання частоти серцевих скорочень. Зараз ми будемо розглядати, як порахувати пульс на руці. Необхідно виконати ряд нескладних дій:

 1. Положення тіла повинно бути зручним, вище вже говорилося, що краще лежати. Є й пити перед цим не рекомендується. Стан має бути спокійним і максимально розслабленим.
 2. Середній і вказівний палець розташовується на лучезапястном суглобі. Необхідно намацати артерію.
 3. Артерія трохи притискається, що дозволить більш чітко чути вібрації судини.
 4. Коли вібрації виразно чутні, засікає 15 секунд і вважають удари.
 5. Отриманий результат необхідно помножити на 4. Таким чином вийде необхідний показник, який буде відповідати кількостей ударів серця за хвилину.

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Аналогічні дії проводяться з іншою рукою. Тепер можна переходити до практики, адже кожному тепер відомо, як виміряти пульс на руці без сторонньої допомоги. Складнощів не повинно виникнути, адже цей процес, як ви бачите, простий.

Правильне вимірювання пульсу на сонної артерії

На шиї, в області проходження сонної артерії, вібрації добре промацуються і навіть проглядаються. Ця область також часто використовується для проведення вимірювань в домашніх умовах і в стінах медичних установ. Щоб знати, як правильно виміряти ЧСС собі самому, необхідно вивчити просту схему дій і застосувати її на практиці:

 1. Потрібно прийняти лежаче або сидяче положення.
 2. На кадику маємо середній і вказівний пальці. Просуваємося в бік до тих пора, поки рука не досягне м’якого поглиблення. Розташовується воно збоку від щитовидного хряща. У цьому місці повинна добре прощупується вібрація артерії.
 3. Засікаємо 15 секунд і вважаємо кількість ударів. Потім множимо отриманий результат на 4 і отримуємо ЧСС за хвилину.
 4. На артерію можна сильно тиснути, оскільки можна викликати зниження артеріального тиску і запаморочення.

Погодьтеся, нічого складного в цьому процесі немає і кожному буде під силу впоратися з ним. Тим більше що ви тепер знаєте, як виміряти пульс в домашніх умовах.

Використання пульсометрів

Зараз виміряти пульс можна за рахунок використання ряду пристроїв, які називаються пульсометра. Вони недорогі, компактні і максимально прості у використанні. Найзручнішими є пульсометри, виконані у вигляді годинника або браслетів. Велику популярність отримали оптичні моделі.

Пульсометри купуються для домашнього використання і звичайними людьми, і спортсменами для тренувань. Адже під час занять спортом дуже важливо контролювати показники ЧСС. Використання таких пристроїв визначається їх типом, принципом роботи, способом кріплення. Наприклад, є моделі, які кріпляться на мочку вуха, палець або груди.

Коли і як правильно вимірювати пульс?

До будь-якого пристрою додається інструкція по використанню, кріпленню і обслуговування. Там можна знайти всю необхідну інформацію, якщо приділити час детального вивчення практичного керівництва.

Причини різних показників на руках

Нерідко під час вимірювань виявляється відміну показників ЧСС на обох руках. Насправді показники ЧСС повинні збігатися. Це правильно з точки зору фізіології людського тіла.

Пульс може швидко змінюватися, отже, якщо проводити вимірювання по черзі, а не одночасно, то показники можуть різнитися. Частота пульсу залежить від роботи серця, але ніяк не від стану променевих артерій. Зовсім інша справа – сила вібрацій і різкість ударів.

Тут можуть бути відмінності, оскільки ці параметри визначаються станом кровоносних судин.

Що робити, коли погано прослуховується пульс при вимірюванні артеріального тиску

Нерідко виникає ситуація, коли у людини під час вимірювання показників артеріального тиску погано або нечітко прослуховується ЧСС. Коли відзначаються такі зміни, необхідно якомога швидше відвідати лікаря, оскільки існує проблема в судинній системі.

Прослуховування частоти серцевого ритму на зап’ясті в таких ситуаціях є практично неможливим, оскільки вібрації судин є ледве чутними.

Таким людям для вимірювання пульсу необхідно звертатися в медичні установи, оскільки отримати дані можна лише за допомогою спеціальної точної і чутливої ​​техніки.

Вимірювання і контроль ЧСС – важлива і необхідна процедура, яка дозволяє на ранніх стадіях виявляти проблеми з серцем і судинною системою.

Усунути проблему на ранній стадії набагато легше, ніж при запущеному випадку, коли на тлі основного захворювання виник ряд ускладнень. Особливо це актуально для захворювань серцево-судинного характеру.

Ніхто не подбає про ваше здоров’я краще вас самих. Будьте відповідальні і свідомі.

Як точно вимірювати пульс в домашніх умови. норми пульсу

Як правильно і точно виміряти пульс в домашніх умови без приладів. Помилки при вимірі пульсу. Норми пульсу для дітей і дорослих. таблиця пульсометрії. Опубліковано на веб-порталі imbf.org

Правильне місце заміру пульсу

На зручніше місце для визначення пульсу в екстремальних ситуаціях знаходиться на основній шийної артерії – сонної. Її легко знайти, якщо провести пальцями від заднього кута нижньої щелепи вниз по шиї, поки вони не ляжуть в поглиблення поруч з дихальним горлом, де добре прощупується пульсація сонної артерії.

Однак точніше пульс визначають на променевої артерії біля основи великого пальця кисті.

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Для цього вказівний, середній і безіменний пальці накладають трохи вище променево-зап’ястного суглоба, намацують артерію і притискають її до кістки.

Коли і як правильно вимірювати пульс?

Оскільки пульс на обох руках може бути неоднаковий, спочатку рекомендується досліджувати пульс одночасно на обох руках (природно, самому це зробити неможливо) і, якщо різниці немає, подальше дослідження проводити вже на одній руці. При цьому кисть руки повинна розташовуватися на рівні серця .

Визначення точної частоти пульсу

Для її визначення підраховують кількість ударів за 15 секунд і отриманий результат множать на чотири.

При неправильному ритмі кількість ударів (частоту) пульсу необхідно підраховувати протягом хвилини.

Слід також враховувати, що на початку дослідження пульс зазвичай буває частіше, а потім, у міру того як досліджуваний заспокоюється, частота пульсу поступово сповільнюється і встановлюється на постійному рівні.

У здорових людей вона завжди відповідає ЧСС і становить в спокої:

 • У чоловіків 60-80 ударів в хвилину.
 • У жінок – на 5-10 ударів більше.

Під впливом різних факторів частота пульсу може коливатися в досить широких межах. Так, у здорової дорослої людини:

 • Найменша частота пульсу відзначається в положенні лежачи.
 • У положенні сидячи пульс частішає на 4-6 ударів.
 • У положенні стоячи – ще на 10-14 ударів.

Змінюється його частота і протягом доби:

 • З 8 до 12 годин -вона максимальна.
 • До 14 годин, пульс поступово уповільнюється.
 • З 15 годин знову кілька частішає, досягаючи найбільшої величини.
 • До 18-20 годинах, а в середині ночі, коли людина спить, пульс найповільніший.

Слід враховувати і те, що у здорових людей похилого віку у зв’язку з віковими особливостями кровообігу пульс, як правило, кілька уповільнений і незначного напруги.

Коливання частоти пульсу

Частішає пульс і при сильних емоційних переживаннях (переляк, гнів, страх, сором і ін.), А також при деяких патологічних станах. Наприклад, підвищення температури тіла на один градус в більшості випадків супроводжується почастішанням пульсу: у дорослих – на 8-10 уд / хв, у дітей – на 15-20 уд / хв.

Пульс помітно частішає після прийому гарячої рідини і їжі, а ось холодні напої, навпаки, уповільнюють його. Помічено також, що, чим вище зростання людини, тим частота пульсу менше.

Взимку пульс, як правило, не так часто, ніж влітку. Коливання частоти пульсу пов’язані також з фізичним навантаженням: чим інтенсивніше м’язова робота, тим частіше пульс.

Важливо знати максимально допустиме значення частоти пульсу при навантаженнях.

Максимально допустиме значення частоти пульсу при навантаженнях

Для його визначення з 220 слід відняти свій вік. Наприклад, якщо вам 50 років і ви здорові, то максимально допустиме значення частоти пульсу становить 170 уд / хв (220-50).

Оптимальна для вас частота пульсу при фізичних навантаженнях розраховується так: 170 × 0,7 = 119 уд / хв. (Якщо вам за шістдесят і ви в поганій фізичній формі, то максимально допустиме значення пульсу треба помножити на 0,6.

) Оптимального показника ви повинні дотримуватися при будь-якому фізичному навантаженні.

Помноживши 170 на 0,5, отримуємо мінімально допустиме значення частоти пульсу для вашого віку. У нашому прикладі воно становить 85 уд / хв.

Тахікардія і брадикардія

Почастішання пульсу в спокої до 90 уд / хв і вище називається тахікардією. Вона може бути обумовлена ​​запальним процесом, підвищенням функції щитовидної залози, анемією (недокрів’ям) і цілим рядом інших патологій. Якщо частота пульсу менше 60 уд / хв, то це брадикардія. Причиною її виникнення може бути зниження функції щитовидної залози, деякі захворювання серця і ін.

Ритмічний пульс (правильний) і аритмічний

При дослідженні пульсу можна визначити ритм, частоту серцевих скорочень (ЧСС), їх силу, ступінь еластичності судин і інші важливі діагностичні показники.

Так, якщо пульсові удари слідують через однакові проміжки часу, то пульс вважається ритмічним (правильним): в іншому випадку – аритмічним (неправильним). Такий неправильний пульс відзначається при миготливої ​​аритмії, коли пульсові хвилі виникають і слідують один за одним без будь-якого порядку.

У здорових людей пульс ритмічний, хоча у деяких може спостерігатися так звана дихальна аритмія (незначне збільшення частоти пульсу на вдиху і уражень на видиху).

Дикротичний (двогорбий) пульс

Іноді спостерігаються так званий дикротичний (двогорбий) пульс, коли кожен пульсоврй удар сприймається як роздвоєний, а також альтернирующий пульс, при якому сильні пульсові удари чергуються зі слабкими. Альтернація пульсу – поганий прогностичний ознака, що свідчить про крайньому виснаженні серцевого м’яза.

Рекомендації щодо зниження частоти пульсу

Зробити свій пульс рідше можна за допомогою регулярних фізичних тренувань і навантажень, що для здоров’я є сприятливим фактором, так як серце в цьому випадку працює більш економічно: ударний обсяг крові зростає, а серцеві паузи збільшуються.

Як правильно виміряти пульс на руці в домашніх умовах

Багато пристроїв вміють вимірювати пульс. Але наскільки точні їх показання?

Деякі помилково вважають, що пульс і частота серцевих скорочень це одне і те ж, що є помилкою. У чому ж різниця?

Частота серцевих скорочень – показник, що характеризує число скорочень шлуночків серця в одну хвилину. Тобто, він відображає наступне: скільки разів протягом хвилини шлуночки наповнилися кров’ю і потім виштовхнули її в магістральні артерії (аорта і легенева артерія).

Що ж тоді називається пульсом? Це поняття відображає коливання артеріальних стінок, які відбуваються під впливом скорочень серцевого м’яза. Показник частоти пульсу відображає те, скільки разів протягом хвилини відбулося коливання стінок артеріальних кровоносних судин.

Якщо людина здорова, то число скорочень серця в хвилину має збігатися з числом відчутних пульсовиххвиль. Але при ряді хвороб і патологічних станів ці показники можуть відрізнятися. У здорової дорослої частота пульсу коливається від 60 до 90 пульсових коливань в хвилину. У дітей цей показник залежить від віку. Чим молодша дитина, тим вище частота його пульсу.

Частота пульсу у людини не є незмінною. Пульс змінюється під час сну і неспання, під час фізичної активності і відпочинку, під час занять спортом, після прийому їжі і деяких ліків.

Частота пульсу залежить від настрою, стану тіла, температури навколишнього середовища і деяких інших чинників. У осіб жіночої статі пульс частіше, ніж у чоловіків.

У людей, інтенсивно займаються спортом, пульс більш рідкісний.

Для чого людина вимірює пульс?

Пульс людини має шість характеристик: частота, наповнення, напруга, ритмічність, висота і форма. Ці властивості вивчає лікар про час обстеження пацієнта. Самостійне вимірювання пульсу серед простого обивателя переслідує зазвичай тільки одну мету: дізнатися його частоту.

При яких патологічних станах збільшується частота пульсу?

 • При хворобах інфекційного характеру;
 • При вроджених і набутих вадах серця;
 • При порушенні мозкового кровообігу;
 • При ряді хвороб ендокринних органів, нервової системи;
 • При зниженні гемоглобіну та еритроцитів в кровотоці (при анемії);
 • При деяких пухлинних процесах і ін.
 • Коли пульс знижується?
 • При прийомі деяких ліків;
 • У спортсменів і тих, хто зайнятий важкою фізичною працею.
 • При отруєннях, при виразці шлунка;
 • При зниженні функції щитовидної залози (гіпотиреозі);
 • При запаленні серцевого м’яза;
 • При інфаркті міокарда та ін.

При даних станах людина не вимірює собі пульс самостійно, та це й не потрібно.

Найчастіше регулярно вимірюють собі пульс спортсмени, які контролюють інтенсивність тренувань, і люди, які страждають хворобами серця і судин.

За показником частоти пульсу вони можуть зробити висновки про свій стан на даний момент і вчасно помітити неполадки. Далі ми обговоримо, як правильно виміряти пульс, і які пристрої полегшать це завдання.

Як правильно виміряти пульс без допомоги спеціальних пристроїв?

Вимірювання пульсу проводиться в різних ситуаціях: в спокої, при навантаженні, після навантаження; а також в різних положеннях обстежуваного: стоячи, лежачи, сидячи. Все залежить від мети дослідження. Але незалежно від причини, по якій буде визначений пульс, техніка такого дослідження одна.

Будь-яка людина може навчитися вимірювати пульс самостійно. В цьому немає нічого складного. Вимірюють пульс на тих артеріях, які розташовуються близько до поверхні тіла: плечова, променева, сонна, стегнова і ін. Найчастіше вимірюють пульс на променевої артерії, тобто на зап’ясті. Якщо бути конкретніше, то в області лучезапястного суглоба.

Як виміряти пульс на руці у самого себе?

У нормі пульс прощупується на правій і лівій руках однаково. Променева артерія проходить з внутрішньої (долонній) сторони зап’ястя з його латерального краю, тобто, по тій стороні, де знаходиться великий палець кисті. Намагатися промацати пульс з боку мізинця не потрібно – нічого не вийде. Зап’ясті руки, на якій буде вимірюватися пульс, варто тримати на рівні серця.

Для того щоб правильно виміряти пульс у себе на руці необхідно зап’ясті однієї руки (наприклад, лівої) тильною стороною покласти на долоню рукою руки (в нашому прикладі – правої).

Потім необхідно пальцями правої руки обхопити зап’ясті лівої руки так, щоб подушечки пальців розташовувалися ближче до латеральної стороні зап’ястя (з боку великого пальця лівої руки).

При цьому подушечка вказівного пальця правої руки виявляється ближче до всього до лучезапястному суглобу.

Під подушечками пальців як раз і буде перебувати променева артерія, на якій має бути промацати пульсові хвилі. Після цього варто трохи натиснути подушечками пальців на зап’ясті в напрямку вниз і до променевої кістки (проходить з боку великого пальця).

Як відчувається пульс? Під подушечками пальців (особливо вказівного і середнього) буде відчуватися коливання артеріальної стінки (пульсова хвиля), що виникає з певною періодичністю.

Протягом хвилини варто підрахувати, скільки пульсовиххвиль буде відчуватися. Також досить-таки легко оцінити ще одна властивість пульсу – його ритмічність.

У нормі проміжки часу між пульсовими хвилями повинні бути однаковими.

Якщо пульс ритмічний, то в деяких ситуаціях для швидкості можна вимірювати пульс протягом 30 або 20 секунд, а потім отриманий результат помножити на 2 або 3 відповідно, щоб дізнатися частоту пульсу за хвилину. Але за правилами варто вважати пульс саме за хвилину.

Як виміряти пульс на руці в іншої людини?

У іншої людини техніка вимірювання пульсу точно така ж. Та людина, яка проводить вимірювання, охоплює своїми руками зап’ястя обстежуваного.

Важливо, щоб подушечки його вказівного і середнього пальця опинилися в проекції променевої артерії випробуваного. Потім обстежують осіб підраховує кількість пульсових хвиль за хвилину.

Зручність вимірювання пульсу у іншої людини в тому, що можна оцінити і порівняти пульс відразу на двох руках. Методика вимірювання пульсу у дитини аналогічна.

Тонометр – найпопулярніший медичний прилад.

Медичні прилади для вимірювання пульсу в домашніх умовах

Чи існують медичні прилади, за допомогою яких можна виміряти пульс в домашніх умовах? Так, до них відносяться автоматичний і напівавтоматичний тонометр, а також пульсоксиметр. Зараз ми поговоримо про них докладніше.

Одна з відмінностей автоматичного, напівавтоматичного тонометрів від пульсоксиметра в тому, що з їх допомогою можна дізнатися ще й тиск. Це і зробило їх популярними у всіх російських сім’ях. Залежно від типу манжети, що входить в комплектацію апарату, вимірювання проводяться на плечовий або променевої артерії.

Щоб правильно виміряти пульс і артеріальний тиск, хворому необхідно заспокоїтися і зайняти зручне положення, наприклад, сісти. Потім надіти манжету приладу на плече або зап’ястя (згідно з інструкцією і комплектації), надати руці такий стан, щоб манжета була на рівні серця. Подальші дії трохи відрізняються в залежності від типу приладу.

При роботі з напівавтоматичним приладом необхідно самостійно накачати манжету за допомогою гумової груші. Автоматичний прилад накачає манжету сам за допомогою роботи компресора після натискання на потрібну кнопку тонометра. Після того як манжета буде накачана, прилад почне вимірювання артеріального тиск і пульсу, а результати цього дослідження будуть відображені на табло приладу.

Щоб дізнатися нюанси процедури і не допустити помилок, варто уважно читати інструкцію до приладу ще до того, як почнеться безпосередня робота з ним. Зручність подібних тонометрів в тому, що деяка кількість останніх вимірювань залишається в пам’яті приладу.

Перш ніж купити тонометр, варто порадитися з лікарем, який апарат краще.

Наприклад, якщо передбачається вимірювати тиск і пульс дітям, то потрібно придбати модель з дитячими манжетами різних розмірів.

Варто відзначити той факт, що головне завдання тонометра – вимірювати артеріальний тиск, і саме заради цієї процедури купується такий прилад, а підрахунок пульсу можна вважати його додатковою опцією.

Пульсоксиметр необхідний людям, що страждають від гіпоксії.

Пульсоксиметр – прилад медичного призначення. Служить для того, щоб визначати у людини два дуже важливих показника здоров’я: пульс і провітрювання. Сатурація відображає відсоткове насичення артеріальної крові киснем.

У нормі це показник повинен бути від 95 до 100%. Вимірюється він за допомогою двох джерел світла приладу, мають різну довжину хвилі, і фотодатчика, який вловлює відбиті від тканин світлові хвилі.

Отримані результати пульсу і сатурації виводяться на табло апарату.

Для вимірювання пульсу і сатурації в домашніх умовах використовуються портативні прилади, датчик яких найчастіше закріплюють на мочці вуха або кінчику пальця. Працювати з приладом дуже просто: необхідно зафіксувати датчик в потрібному місці, натиснути на кнопку приладу і кілька секунд почекати до того моменту, як на дисплеї з’являться два показника: пульсу і сатурації.

Якщо тонометр є в дуже багатьох сім’ях, то до пульсоксиметр це не відноситься. Набувають його, якщо є такі хвороби у кого-то з членів сім’ї, коли життєво необхідно уважно і практично щодня оцінювати пульс і сатурацию.

Наприклад, часто є такий прилад в сім’ях, де дитина має важкий порок серця або серйозне захворювання легенів.

Серед «дорослих» хвороб виходять на перший план хронічні хвороби серця, судин і легенів, коли стан хворого відрізняється своєю нестабільністю і схильністю до частих погіршенням.

Одним з достоїнств апарату є те, що апарат видасть звуковий сигнал тривоги, коли показники сатурації і пульсу вийдуть за свої нормальні межі. Перед покупкою пульоксіметра варто порадитися з лікарем, а перед використання апарату – уважно прочитати інструкцію.

До речі, є суперсучасний прилад для немовлят з особливостями здоров’я, який фіксує і пульс, і сатурацию. Це «розумні» пінетки, які надягають на ніжки малюка і постійно стежать за важливими показниками його здоров’я. Сам прилад через додаток з’єднується зі смартфоном, що дає можливість дистанційно відстежувати потрібні параметри в міру необхідності.

Гаджети для вимірювання пульсу для бігунів і любителів фітнесу

Якщо тонометри і пульсоксиметр (апарати медичного призначення) використовуються людьми, що мають проблеми зі здоров’ям, то сучасні гаджети, здатні вимірювати пульс, в основному мають популярність серед здорових людей. Йтиметься про спортсменів і любителів фітнесу, які стежать за своїм пульсом, щоб підібрати правильний режим тренувань і їх інтенсивність.

Фітнес-браслет і фітнес-трекер

Це компактні прилади, що мають вигляд годинника або браслета. Вони фіксуються на зап’ясті. Людина ходить з таким гаджетом весь день (гуляє, їсть, спить, працює, тренується), а розумний браслет тим часом уважно стежить за діяльністю свого господаря і фіксує деякі показники його здоров’я, в тому числі і пульс. Показник пульсу виводиться на дисплей.

Крім пульсу подібні прилади показують пройдені кроки, витрачені калорії, ведуть щоденник харчування, вимірюють сатурацию і артеріальний тиск, стежать за сном свого власника і будять його в потрібний час, контролюють процес його тренувань. Але не всі фітнес-трекери однакові: набір основних та додаткових опцій має відмінності у різних моделей.

Годинник «Apple Watch» та інші фітнес-годинник

Це один з найпопулярніших фітнес-аксесуарів серед спортсменів. Годинники виконують дуже багато функцій: в тому числі, мають акселерометр і гіроскоп, які відстежують рух тіла в просторі протягом доби, а також оптичний датчик, що вимірює частоту пульсу. Показник пульсу виводиться на дисплей годин, на який так зручно дивитися прямо в процесі тренувань.

Фітнес-навушники

Багато спортсменів, особливо бігуни, люблять тренуватися під музику. Дивно, але можна одночасно слухати улюблену музику і стежити за пульсом.

Для цього розроблені спеціальні бездротові навушники, сумісні зі смартфоном, фітнес-годинами або фітнес-браслетом. У пристрій навушників входить оптичний датчик, який реєструє частоту пульсу безпосередньо всередині вушної раковини.

Показники пульсу виводяться на дисплей того гаджета, який підключений до навушників або навіть до кількох подібних приладів.

Previous Коли призначається і як проводиться РЕГ?
Next Коли і навіщо дитині показано проведення УЗД серця?

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *