Як прибрати розтяжки на животі після пологів: профілактика і методи лікування


Методики, з якими видалення розтяжок після пологів найбільш ефективно

Період вагітності і пологів пов’язаний не тільки з радістю від поповнення сім’ї, але і цілим рядом побічних явищ, одним з яких є розтяжки на животі молодої мами.

Цей природний дефект може принести чимало неприємних хвилин жінці, пов’язаних з емоційним дискомфортом і самооцінкою.

Видалення розтяжок після пологів можливо провести декількома способами, проте варто знати природу їх появи.

Механізм появи розтяжок на животі

Шкіра складається з епітеліального шару епідермісу і власне «дерми», яка складається з еластичних білкових волокон – колагену, еластину і так далі.

У ситуації швидкого збільшення обсягу живота (або через різке набору ваги, або через вагітність) площа поверхні шкіри не встигає вирости до відповідних розмірів.

Внаслідок цього відбувається перерозтягнення дерми, колагенові волокна розриваються в багатьох місцях, а місця розривів заповнюються сполучною тканиною.

Остання ж через волокон фібриногену заповнює розриви нерівномірно, тому утворюються рубці, які мають неправильні обриси, а шкіра в цих місцях деформується. Крім цього, епітелій, що покриває розтяжки, не містить меланіну і не пігментіруется. Саме тому після літньої засмаги дефект стає ще більш помітним на тлі нормальної шкіри.

Спочатку освіти розтяжок вони мають червонуватий або навіть фіолетового відтінку внаслідок того, що свіжа рубцева тканина рясно проростає кровоносними судинами. Згодом рубці світлішають і стають блідо-рожевого або білястого кольору.

Найбільш ефективні методи боротьби

Естетична складова цієї проблеми настільки яскраво виражена, що у більшості жінок пошук методик лікування стає домінантним.

Цим і користуються багато недобросовісних джерела, які просувають чудо-креми і чарівні способи позбавлення від розтяжок, які в переважній більшості випадків мають нульову або недоведеною ефективність.

Реально зробити видиме видалення розтяжок на животі після пологів можна лише двома методами – лазером і за допомогою абдомінопластики

За допомогою лазера

Видалення розтяжок лазером

Стверджувати, що методики корекції розтяжок за допомогою лазера є панацеєю також не зовсім коректно. Переважно ефективність лікування рубців таким способом коливається в діапазоні від 30 до 60%. Частина методик спрямована на згладжування депігментації, тобто на зовнішню естетичну складову, інші способи зменшують глибину і площу рубцевої тканини.

За допомогою імпульсного лазера з барвниками можна домогтися значного ефекту згладжування. Зменшується контраст між нормальною шкірою і прозорої рубцевої тканиною.

Фракційним лазером досягається подібний ефект, проте додатково стимулюється вироблення колагену в шкірі, що зменшує ступінь деформації розтяжок і зменшує їх глибину.

Методика Ексімер-лазерної корекції дозволяє простимулювати вироблення меланіну в місці над рубцем.

Лазерне видалення розтяжок після пологів показано мамам з множинними рубцеві зміни шкіри, депігментацією, які тривалий час гояться деформаціями.

Протипоказання також є:

 • якщо жінка активно худне або має намір завагітніти в найближчі 2 роки,
 • деформації передньої черевної стінки,
 • значні зміни м’язів або апоневрозов, що вимагають хірургічного втручання.

Методика проведення лазерного лікування полягає в проходженні декількох курсів впливу на рубці (в основному від 3 до 8). Найчастіше лікування проводиться в комбінації з іншими методами – мезотерапией, хімічними пилингами, мікродермабразією (полірування шкіри мікрокристалами абразиву). Відновлювальний період короткий і не має на увазі значних обмежень.

Корекція хірургічним шляхом

Найбільш трудомісткий і дорогий, але в той же час і найефективніший метод корекції розтяжок – абдомінопластика. Цей варіант естетичної хірургії, спрямований на видалення розтяжок, також застосовується для додаткової пластики м’язів і апоневрозів передньої черевної стінки, підтяжки шкіри і видалення підшкірної жирової клітковини.

Зазвичай абдомінопластика проводиться або в разі неефективності інших (більш консервативних) методів корекції розтяжок, або якщо є додаткові свідчення, такі як ожиріння, рубці, складки зайвої шкіри, значна деформація.

Протипоказаннями до проведення хірургічного видалення розтяжок є:

 • серцева недостатність,
 • цукровий діабет,
 • гемофілія,
 • загальний важкий стан пацієнта.

Відновлювальний період після абдомінопластики зазвичай короткий, в середньому відповідає загальним принципам мініінвазивних оперативних втручань.

Крім популярних методик лікування, існує ще ряд альтернативних способів, які не тільки коректують, але і просто дозволяють приховати розтяжки на животі після пологів. Переважно це відноситься до різних способів пігментації дерми, мезотерапії або фототерапії. Однак достовірним є той факт, що розтяжки набагато складніше видалити, ніж запобігти їх появі.

Рекомендуємо прочитати статтю про пластик живота після пологів. З неї ви дізнаєтеся про показання і протипоказання до проведення операції, видах пластики і вартості процедури.

Рекомендації з профілактики

Незважаючи на те, що в 80 – 90% випадків поява розтяжок залежить суто від спадкових чинників шкіри (її еластичності, консистенції і хімічного властивості), є кілька рекомендацій, дотримуючись яких можна зменшити ймовірність появи рубців:

 • Під час вагітності треба постійно і ретельно контролювати набір ваги. Набагато краще для шкіри живота, якщо збільшення ваги буде поступовим.
 • Хороші результати дає використання зволожуючих і поживних кремів на натуральній основі або містять гіалуронову кислоту. Це трохи збільшить запас «розтяжності» шкіри.
 • Повноцінний відпочинок і правильне харчування також дуже важливі. Це пов’язано з тим, що волокна колагену і еластину в дермі потребують велику кількість мікроелементів і вітамінів, особливо під час активного росту і перерастяжения.

Таким чином, розтяжки на животі – явище досить поширене, проте піддається корекції, а найголовніше – його можна попередити.

Необхідно запам’ятати, що не слід довіряти дистриб’юторам або виробникам, які обіцяють повне лікування після одного епізоду обробки шкіри чудо-кремом.

Розумніше скористатися традиційними методами і досягненнями сучасної естетичної медицини.

Як прибрати розтяжки на животі після пологів в домашніх умовах

Розтяжки на животі: що це? ( 2 votes, average: 5,00 out of 5)
Завантаження …

Короткий зміст статті:

 • Розтяжки на животі: що це?
 • Післяпологові розтяжки на животі і як прибрати їх
 • Як просто прибрати розтяжки на животі в домашніх умовах?
 • Обгортання хороший спосіб схуднути
 • Поширений питання: “Чи можна взагалі прибрати розтяжки на животі”?
 • Лазер: ефект і вартість
 • Хірургічне втручання, як останній варіант

Як прибрати розтяжки на животі : ефективні способи і корисні поради для новачків, завжди допоможуть.

Багатьом жінкам знайома ця проблема і кожна з них задається вічним питанням “Як прибрати розтяжки на животі?”.

Відповідь дуже проста: потрібно зібратися з силами, взяти в кулак свою силу волі і почати боротьбу з ненависними розтяжками. Але для цього спочатку потрібно зрозуміти, як правильно це зробити, щоб змінити на краще своє тіло, а не нашкодити.

Зробимо невеликий огляд найефективніших способів і дамо Вам корисні поради, як прибрати ненависні розтяжки.

Розтяжки на животі: що це?

Розтяжки – це свого роду дефекти шкіри у вигляді хвилястих смуг різної ширини, які мають забарвлення від білого до червоно-фіолетового, що виглядає досить не естетично на Вашому привабливому животику.

Розтяжки на животі: що це?

Є дві найбільше поширених причини появи розтяжок на животі: після пологів і в результаті різкого схуднення, що пов’язано з неправильним харчуванням або переусердствованіем дієтами в гонитві за красивим тілом.

Післяпологові розтяжки на животі і як прибрати їх

Всі матусі перший час після народження улюбленої дитини в паніці шукають відповідь на найважливіше питання ” Як прибрати розтяжки на животі після пологів ?” Ми готові допомогти Вам у цій боротьбі за гарне тіло без розтяжок.

Для початку потрібно зрозуміти, що лікування розтяжок – досить складне завдання, але здійсненна.

Що тільки не використовують у боротьбі з ними! І грязьові / водоростеві обгортання, і косметичні маски, і контрастні обливання, і масаж, і компреси, і мезотерапію, і лазерну шліфовку, і шліфування шкіри пилингами в домашніх умовах, і хімічний пілінг. Що тільки не спало на думку дівчатам в гонитві за красивим животиком! Але чи всі засоби хороші на війні з розтяжками?

Післяпологові розтяжки на животі і як прибрати їх

В першу чергу подивимося, що можна знайти на полицях магазинів.

У кожному косметологічному магазині або аптеці є безліч різних засобів, які багато обіцяють, але як показує практика, мало з них оказиваюь результативна дія.

Тим більше ціна на ці товари залишає бажати кращого, так як виробники розуміють готовність дівчат піти на будь-які жертви в боротьбі з розтяжками і тому завищують ціну. Якщо все ж Ви вирішили придбати “зброю” проти розтяжок, зупиніть свій вибір на гелевих засобах.

Як просто прибрати розтяжки на животі в домашніх умовах?

Давайте разом спробуємо прибрати розтяжки на животі в домашніх умовах !

Наша порада! Скористайтеся оливковою олією. Цінність цього масла полягає в тому, що воно володіє прекрасним омолоджуючий ефект, завдяки вмісту вітаміну Е і антиоксидантів.

Зробіть рятувальну суміш для свого животика: візьміть дев’ять столових ложок того ж оливкової олії і додайте туди десять крапель олії пачулі і одну столову ложку масла пшеничних зародків. І ось Ваше масло готове! Можете сміливо втирати його у свій животик. Приголомшливі результати не змусять довго чекати себе.

Як просто прибрати розтяжки на животі в домашніх умовах?

Якщо під рукою тільки оливкове масло, Ви можете сміливо використовувати тільки його. Бажано взяти собі за звичку користуватися оливковою олією після водних процедур. І Ви побачите швидкі результати вже через один місяць, не докладаючи занадто багато зусиль.

Обгортання хороший спосіб схуднути

Можна також зробити обгортання з використанням касторової олії. Звертаємо Вашу увагу, що таку процедуру пропонують також і в салонах краси, але коштувати вона буде значно дорожче.

Обгортання хороший спосіб схуднути

Отже, наносимо касторове масло на уражену шкіру, обгортали живіт в целофанову плівку і ложем зверху грілку, щоб створити термоефект. Тепер потрібно полежати протягом години, а потім змити. Робити таку процедуру потрібно через день.

Також важливим компонентом в боротьбі з розтяжками є какао-масло, яке володіє загоює і тонізуючий ефект.

Рецепт дуже простий: половина чашки какао-масла, 1 столова ложка масла вітаміну Е і туди ж додаємо 2 чайні ложки тертого бджолиного воску.

Ретельно перемішуємо всі інгредієнти і нагріваємо до повного розставання воску, потім даємо час охолонути. Суміш необхідно зберігати в холодильнику. Цим кремом кожен день потрібно змащувати уражені ділянки.

Поширений питання: “Чи можна взагалі прибрати розтяжки на животі”?

Звичайно! Не тільки можна, а й треба! Усунення розтяжок не є миттєвим процесом, більше того найкраще починати боротьбу на самому початку появи розтяжок. Але все реально, головне бажання роздобути красиве тіло.

Хотілося б звернути Вашу увагу, що можна запобігти появі розтяжок або значно зменшити шанси з появи ще під час вагітності. Для цього потрібно робити легкий масаж животика з використанням таких ароматичних масел, як касторове, мигдальне, масло авокадо або вітаміну С.

Також багато косметологи рекомендують проводити профілактику розтяжок для поліпшення пружності шкіри. Рекомендується щодня приймати контрастний душ або обливатися холодною водою, а також масажувати шкіру за допомогою жорстких мочалок, а після наносити на шкіру живильні і зволожуючі засоби.

Лазер: ефект і вартість

А зараз кілька слів про те, як прибрати розтяжки на животі лазером . Вартість процедури видалення розтяжок за допомогою лазерного пілінгу або шліфування коливається десь в районі 450 $. А для того, щоб повністю прибрати розтяжки Вам необхідно пройти кілька таких процедур. Процедура аж ніяк не найприємніша: нагадує поколювання голкою.

Лазер: ефект і вартість

Потрібно також звернути увагу, що існує ряд протипоказань до процедури: вагітність, цукровий діабет, будь-які захворювання в зоні проведення процедури, прийом антибіотиків з фотосенсибилизирующим дією і інші. Тому спочатку потрібно проконсультуватися з лікарем.

Але тут важко посперечатися, адже після проведення декількох процедур лазерного пілінгу існує цілком реальна можливість, що Ви позбудетеся від жахливих розтяжок на животі.

Хірургічне втручання, як останній варіант

Повністю позбутися від розтяжок можна тільки за допомогою хірургічного втручання (абдомінопластіческая операція), яке спрямоване на видалення надлишку шкіри, коли ділянки шкіри з розтяжками відсікаються. Тут також є ряд протипоказань. Ці питання спочатку потрібно вирішити на прийомі у хірурга та анестезіолога.

Але далеко не кожен готовий піти на такий рішучий крок, тому наш Вам порада: любите себе і спробуйте позбутися від розтяжок менш небезпечними шляхами.

Ну що? Ви вже озброєні знаннями і корисними порадами, як прибрати розтяжки на животі після пологів або різкого схуднення в домашніх умовах, а також за допомогою інших способів. І, звичайно, переконалися, що це завдання цілком здійсненне, головне вірити в свої сили і не здаватися на шляху до красивого животику.

Як позбутися від розтяжок на животі після пологів

Розтяжки після пологів на животі – це поширена проблема жінок. Деякі абсолютно переконані в тому, що прибрати стрії (розтяжки) – це непосильне і нерезультативна завдання. Поговоримо про те, як прибрати розтяжки на животі швидко, недорого і надійно.

Цікаво, що стрії можуть з’являтися як у жінок, так і у чоловіків, але якщо чоловіки практично ніколи не звертають на це увагу, то для жінок ця ситуація стає питанням на порядку денному.

У зимовий період ця проблема не стоїть так гостро, але влітку вона стає очевидною як ніколи. Навіть коли минуло кілька років після пологів, на тілі чітко видно білі смужки і западини. Будь-яку проблему краще запобігти, ніж потім її лікувати. Що ж можна робити в період вагітності і як позбутися від післяпологових розтяжок, не виходячи з дому?

Свіжі стрії набагато простіше піддаються лікуванню, ніж старі. Вся справа в тому, що після появи цього косметичного дефекту тільки приблизно через рік завершуються процеси рубцювання. Підходити до проблеми потрібно комплексно. Важливо розуміти, що на це знадобиться певний час, за тиждень усунути дефект не вийде.

питний режим

Вода – це основа нашого життя, всі процеси ще на клітинному рівні відбуваються за допомогою води.

Звичайно, прямого зв’язку між водою і розтяжками немає, але якщо розглядати питний режим в комплексному лікуванні, то він обов’язково допоможе.

Чиста питна вода прискорює процеси регенерації клітин

Фізична активність

Регулярні заняття спортом сприяють підтримці тонусу шкірних покривів, тому фізична активність буде запобігати появі стрий.

Крім того, в освіті розтяжок важливу роль відіграє маса тіла. Заняття спортом сприятимуть нормалізації ваги. Хоча це ніяк не допоможе прибрати проблему, але зможе запобігти появі нових смужок на шкірі.

Не потрібно затягувати з фізичними вправами, вже через кілька місяців після пологів можна сміливо починати займатися собою.

Нижня білизна

Фахівці рекомендують жінкам носити бандаж на протязі всього періоду вагітності і в перші дні після пологів.

Не потрібно забувати і про вибір правильного бюстгальтера. Під час вагітності та в період лактації молочні залози значно збільшуються в розмірах, тому їх потрібно підтримувати і фіксувати за допомогою зручного бюстгальтера.

лазер

Прибрати розтяжки на животі можна лазером. Завдяки лазерної терапії, недавно утворилися розтяжки стануть набагато світліше, а що стосується застарілих розтяжок, то до них додають пігмент, який дозволяє їм ставати злегка помітними.

Лазерну терапію не можна проводити раніше, ніж через два місяці після пологів.
Після проведення процедури на стегнах і животі можуть утворюватися скоринки, які проходять самостійно приблизно через два тижні.

Лазерну шліфовку називають проривом в косметології за рахунок високої ефективності

мезотерапія

Суть даної процедури полягає в тому, що під шкіру пацієнта вводяться лікувальні та поживні речовини за допомогою множинних уколів.

Також почитати: Як прибрати червоність від засмаги

Так званий лікувальний коктейль може бути різним, залежно від кожного конкретного випадку.

Основними компонентами мезотерапії є такі складові:

 • екстракти лікарських рослин;
 • колаген;
 • ферменти;
 • амінокислоти.

Як стверджують фахівці, вже після десяти сеансів мезотерапії стан шкірних покривів стане значно краще.

вакуумний масаж

У спеціалізованих установах використовується спеціальний апарат, ефект якого пов’язаний з всмоктуванням шкірних покривів. Вакуумний масаж виконує найважливіші функції:

 • поліпшується стан шкіри, сполучної тканини і м’язів;
 • нормалізується кровообіг;
 • зміцнюються судини;
 • регенеративні здатності шкірних покривів прискорюються.

Вакуумний масаж ефективний при целюліті!

Інші апаратні методи видалення стрий

Професійні косметологи можуть запропонувати і такі методики боротьби з дефектами шкіри:

 • ароматерапія – це, мабуть, одна з найбільш сприятливих методик;
 • холодні і гарячі обгортання;
 • озонотерапія;
 • радіоліфтінг (вплив електричними імпульсами);
 • оперативне втручання.

Ефірні масла від розтяжок

Шкіра втрачає свою еластичність, коли протягом довгого часу вона розтягується. Відбувається розрив колагенових волокон, який проявляється спочатку у вигляді хвилястих ліній червоного або фіолетового кольору, а потім утворюються білі смужки.

Звичайно, не можна не відзначити важливу роль генетичного фактора. Є такі типи шкіри, які сильно сприйнятливі до утворення розтяжок. Все ж в більшості випадків величезну роль грають придбані чинники.

Будь-яке захворювання набагато легше лікувати на ранніх стадіях, і розтяжки не є винятком з правила. Коли вже з’являються білі або сріблясті смужки, то лікування стає скрутним, а в деяких випадках і неможливим.

Ефективні ефірні масла від розтяжок:

 • насіння моркви. Це ефірне масло здатне оживляти і тонізувати шкірні покриви. Воно регенерує навіть сильно стоншену і втомлену шкіру. Його часто застосовують при дерматитах, екземі і шкірних висипань;
 • масло ему здатне проникнути навіть в найглибші шари шкірних покривів. Масло добре відновлює шкіру, а також розгладжує дрібні зморшки і рубці;
 • ладан. Ефірна олія широко застосовується в процедурах по омолодженню шкіри, воно знімає запальний процес і лікує рубцювання;
 • жасмин. Масло жасмину покращує еластичність і зменшує кількість і розмір рубців. Після регулярного застосування масла від шрамів і розтяжок не залишиться і сліду. Навіть гіперчутлива і зневоднена шкіра з ефірною олією жасмину придбає здоровий зовнішній вигляд;
 • ефірне масло лаванди тонізує і омолоджує шкірні покриви. Лаванда швидко загоює порізи, опіки, садна. Ефірна олія сприяє пом’якшенню і загоєнню шкіри;
 • ефірне масло троянди чудово зволожує шкіру і надає протизапальний ефект. Роза – це незамінний інгредієнт в процедурах по омолодженню і розгладженню шкіри.

Застосування ефірних масел

Запам’ятайте, що ефірні масла не застосовуються в чистому вигляді! Їх необхідно додавати в масажні суміші, лосьйони, креми і втирати в проблемні ділянки шкіри.

У суміш для масажу потрібно додати лише кілька крапель ефірного масла. Завдяки правильно приготованим розслаблюючим сумішей, можна зробити розтяжки ледь помітними. В результаті регулярних втирання на основі натуральних компонентів можна добитися хорошого розслаблення втомленою шкіри і зняти м’язовий спазм. В результаті шкіра стане еластичною, гладкою, шовковистою і сяючою.

На основі ефірних масел можна робити обгортання. Масла можна змішувати не тільки з природними жирами, але також і з медом, шоколадом, водоростями, брудом і ін.

Ефірні масла можна додавати в ванну

Така процедура допоможе розслабитися і зняти втому. Ваше тіло добре розпариться, пори відкриються. За рахунок цього активні компоненти краще проникнуть вглиб шкіри. В результаті кровообіг покращиться, а клітини будуть насичені корисними речовинами.

На десять літрів води буде достатньо кількох крапель ефірного масла. Завдяки додаванню емульгатора, масло буде рівномірно розчинятися у воді. Таким натуральним емульгатором можуть послужити трав’яні настої, мед або морська сіль.

Не потрібно обнадіювати себе швидким результатом, навіть від дрібних рожевих ліній при регулярному використанні ефірних масел можна позбутися не менше, ніж через півроку, а для усунення білих смужок може знадобитися цілий рік.

Не чекайте, поки з’явиться проблема, проводите ароматерапію в якості профілактики. І тоді ваша шкіра порадує вас здоровим сяйвом і блиском.

Народна медицина

Усунення стрії в салонах – це послуга не з дешевих, тому поговоримо про популярних народних засобах, які можна приготувати з натуральних компонентів і при мінімумі витрат.

Оливкова олія

Для того щоб побачити результат, масло потрібно ретельно втирати в місця, де з’явилися розтяжки.

Оливкова олія – ​​це відомий засіб проти розтяжок

Потрібно взяти собі за правило проводити таку процедуру після кожного прийому душу. Якщо ви будете робити це щодня протягом місяця, то будете задоволені результатом. Але при цьому важливо розуміти, що оливкова олія – ​​це не панацея і не чудодійне зцілення від Стрий. Поряд зі втиранням масла, потрібно правильно харчуватися, займатися спортом і вести правильний спосіб життя.

Крім оливкової олії, можна використовувати масло мигдалю або авокадо. Також хороший результат дасть використання вітаміну Е. Він не тільки допоможе позбутися від розтяжок, але й надасть вашій шкірі блиск і здоровий вигляд.

Алое вера

В аптеках продається спеціальний гель на основі Алое Віра. Гель змішують з маслом печінки тріски і вітаміном Е. Ретельно змішайте всі інгредієнти і однорідну масу нанесіть на проблемну зону.

Алое Віра відоме своїми здібностями зменшувати розтяжки

Касторове масло

Масло потрібно втирати в проблемну ділянку шкіри, потім обернути шкіру целофаном, а зверху докласти грілку.

Процедура триває півгодини, після чого касторове масло потрібно ретельно змити. Проводити її можна один раз в два дні до досягнення ефекту.

лосьйон

Лікувальний лосьйон від розтяжок складається з таких інгредієнтів:

 • півсклянки оливкової олії;
 • чверть склянки гелю Алое Віра;
 • п’ять капсул вітаміну Е;
 • п’ять капсул вітаміну А.

Всі ці складові ретельно змішують і поміщають в пляшку, яка зберігається в холодильнику. Користуватися лосьйоном можна щодня, але перед тим, як використовувати його, вміст потрібно ретельно струснути.

Курине яйце

Збийте яйце і змастити ним зону стрії. Потім обмотайте шкіру целофаном і накрийте рушником. Після проведення процедури прийміть ванну.

Яйце – це багате джерело білка

Какао-масло

У салонах краси позбавлення від розтяжок за допомогою какао-масла – це дорога процедура, але ви можете зробити те ж саме в домашніх умовах і при цьому гарненько заощадити.

Для приготування лікувальної маси необхідно змішати какао-масло, бджолиний віск, масло зародків пшениці і вітамін Е. Помістіть масу на водяну баню, для того щоб бджолиний віск розтанув, потім охолодіть крем і помістіть в холодильник.
Використовувати лікувальний крем можна щодня, втираючи в проблемну зону живота і стегон.

Позбувшись від одних розтяжок, ви не застраховані від появи нових, саме тому слід дотримуватися корисних рекомендацій, які попередять розвиток Стрий:

 • намагайтеся підтримувати стабільну вагу, а для цього стежте за режимом свого харчування. Їжа повинна бути збалансованою, уникайте жирної, смаженої, копченої їжі. Намагайтеся харчуватися дрібно, приблизно кожні 2-3 години. Якщо їжа буде вітамінізованої і мінералізованої, шкіра буде в тонусі;
 • виберіть для себе оптимальну фізичну активність – біг, плавання, фітнес, аеробіку або ін .;
 • корисно щодня масажувати ті місця, які найбільше схильні до появи розтяжок. У цьому можуть допомогти масажна щітка або рукавичка. Такий самомасаж сприятиме поліпшенню кровообігу, стимуляції синтезу еластину, колагену, а також оновленню шкірних покривів;
 • після прийому ванни або душу візьміть за правило наносити на шкіру якесь зволожуючий засіб – крем, бальзам або молочко.

Важливо розуміти, що боротьба з розтяжками – це щоденний і кропітка праця. Наберіться терпіння і не опускайте руки. Як то кажуть, терпіння і труд все перетруть, і навіть розтяжки! 

Як прибрати розтяжки на животі після пологів – яке потрібне лікування щоб видалити післяпологові стриї

Вагітність – чудовий час в житті жінки, але в той же час, це стан, пов’язаний з різними страхами і побоюваннями. Однією з причин побоювання жінки під час вагітності є поява розтяжок після пологів. По-іншому їх ще називають стрії.

Самі по собі розтяжки ніякої небезпеки для здоров’я і стану мами, а тим більше малюка, не несуть, але приносять масу неприємностей для жінки в естетичному плані. Тому багато жінок хочуть знати, як уникнути появи стрий і як прибрати післяпологові розтяжки, які вже з’явилися. Спробуємо в цьому розібратися.

Що таке розтяжки і чому вони виникають?

Розтяжки є фіолетові, червоні або білі смужки на шкірі, що виникають в результаті розриву підшкірної клітковини. Це відбувається через брак волокон колагену і еластину, що є результатом зміни гормонального фону в організмі.

Поки розтяжки тільки з’явилися, вони червоного кольору, але як тільки рубці затягуються сполучною тканиною, вони біліють. З такими розтяжками боротися найважче, тому що вони вже є мікро шрамами.
Найчастіше розтяжки після пологів виникають на животі, тому що шкіра на цій ділянці схильна до найбільш суттєвих змін.

Стрий можуть з’явитися також на грудях, стегнах і сідницях і дуже рідко на інших частинах тіла і обличчя.

Найчастіше розтяжки мають спадкову природу. Наприклад, якщо розтяжки були у вашої мами, то, швидше за все, вони будуть і у вас, і слід вжити профілактичних заходів. В якості профілактики можна використовувати різні креми і лосьйони. Навіть, якщо уникнути появи розтяжок не вдасться, то використання косметичних засобів може істотно скоротити їх кількість і розміри.

Профілактика та запобігання розтяжок

Як тільки стрії стають білими, прибрати їх стає дуже складно, тому краще уникнути їх появи і здійснювати кілька нескладних дій для їх профілактики:

 • Носити бандаж і підтримує бюстгальтер;
 • Застосовувати контрастний душ;
 • Використовувати спеціальні креми і пілінги;
 • Правильно харчуватися і приймати вітаміни;
 • Робити масаж;
 • Виконувати спеціальні фізичні вправи.

Всі ці заходи слід виконувати, як під час вагітності, так і після пологів. Розглянемо кожну з них докладніше.
Хорошим профілактичним засобом проти розтяжок на животі після пологів є носіння бандажа, як допологового, так і післяпологового. Починати носити його потрібно з 20-го тижня вагітності.

Крім того, важливо правильно одягати бандаж. Для цього необхідно прийняти горизонтальне положення (так м’язи живота найбільш розслаблені) і одягнути бандаж так, щоб він фіксував і підтримував живіт, але не здавлював його.

Адже слід пам’ятати, що носіння бандажа – це не тільки профілактика розтяжок, але і пристосування, яке підтримує плід і зменшує навантаження на хребет.

Різновидів бандажів зараз багато. Щоб уникнути розтяжок ще й на сідницях, слід вибирати стягуючі штанці. Для грудей потрібно вибирати підтримуючий бюстгальтер, яка не здавлює її. Вибирайте підтримує білизну і бандажі з натуральних тканин, щоб шкіра могла дихати.

Ще одним заходом для профілактики стрій є прийняття контрастного душу з використанням легких масажних рухів. Це поліпшить кровопостачання, внаслідок чого будуть доставлятися всі мікроелементи, необхідні шкірі для підтримки еластичності і пружності.

Зараз на косметичному ринку представлена ​​величезна кількість кремів від розтяжок після пологів. Але слід пам’ятати, що креми не зможуть прибрати вже побілілі розтяжки.

Косметичні засоби потрібно застосовувати або в якості профілактики, або на самих ранніх стадіях появи розтяжок. Використовувати крем від розтяжок необхідно регулярно, тобто

кожен день вранці і ввечері, приділяючи особливу увагу проблемним зонам (грудей, живота і сідниць).

Наносити крем потрібно легкими масажними круговими рухами на чисту шкіру. Підійти до вибору крему від розтяжок слід з особливою уважністю. Обов’язково вивчіть склад продукту. Якщо є можливість, то краще його спочатку спробувати, з метою уникнути алергії, а вже потім купувати.

Придбати такий засіб краще в спеціалізованих магазинах, а не на ринках і кіосках. Найчастіше до складу крему від розтяжок входять ретинол, ефірні масла і рослинні екстракти, а також колаген та еластин. Зверніть увагу на отдушку крему, вона не повинна бути занадто різкою і дратувати вас.

На додаток до крему можна використовувати пілінг, він посприяє регенерації (відновленню) шкіри, а також поліпшить кровопостачання.

Крім косметичних продуктів, не слід нехтувати збалансованим харчуванням і вітамінами. Підтримувати стан шкіри необхідно не тільки зовні, але і зсередини. Для цього в раціоні вагітної жінки повинні бути присутніми вітаміни Е, А і С, а також велика кількість чистої води.

Будь-який вид масажу покращує кровообіг, навіть якщо це просто легкі кругові рухи з використанням олії. Робити його слід регулярно до пологів і після. При масажі кров краще насичує клітини мікроелементами, в результаті чого молекули колагену і еластину виробляються в достатній кількості і шкіра стає підтягнутою, еластичною і пружною.

Для любителів фізичних навантажень, в якості профілактики розтяжок, підійде гімнастика. Робити її потрібно постійно, до і після пологів. Не варто старатися, в даному випадку необхідна регулярність, а не високі навантаження. Найкраще підійдуть вправи на розтягування м’язів. Варто також проконсультуватися з лікарем, чи не протипоказані вам вправи при вагітності.

Способи видалення розтяжок після пологів

Звичайно, буває, що навіть при використанні всіх методів профілактики, стрії все одно з’являються. Не варто турбуватися з цього приводу, тому що способів лікування розтяжок після пологів безліч. Ось основні з них:

 • Мікродермобразія. Даний спосіб є видалення дрібних частинок ороговілої шкіри за допомогою абразивних засобів. Годуючим мамам ця процедура не протипоказана. Єдиним обмеженням при цьому буде заборона на загар на кілька місяців. В результаті шкіра оновлюється, а розтяжки стають менш помітними і зникають.
 • Хімічний пілінг. Дана процедура проводиться з використанням кислот, які прибирають ороговілий шар шкіри, що сприяє оновленню. Даний спосіб не рекомендується при годуванні груддю.
 • Лазерна корекція. При використанні лазера відбувається свого роду «випалювання» ураженої ділянки на тілі, а потім утворюються нові шари шкіри. Таку процедуру можна зробити через півроку після пологів. Після неї слід уникати сонячних променів, а тому найкраще її зробити восени або взимку.
 • Мезотерапія. Являє собою підшкірні ін’єкції у вигляді коктейлю вітамінів і мікроелементів. Таку процедуру краще проводити після завершення годування грудьми.
 • Масаж апаратом LPG. Ця процедура з’явилася не так давно, але вже встигла себе зарекомендувати. Цей апарат впливає за допомогою вакууму і роликів, в результаті чого тренує м’язи і покращує мікроциркуляцію. Застосовувати таку процедуру можна через 6 тижнів після пологів.
 • Абдомінопластика. Цей метод являє собою видалення розтяжок за допомогою хірургічного втручання. Погоджуватися на нього слід не раніше ніж через півроку після пологів або після припинення грудного вигодовування. Загоєння таких вилучень досить довгий і хворобливе.

На даний момент, на питання як прибрати розтяжки після пологів можна отримати велику кількість відповідей. Але в даному випадку краще провести ряд профілактичних заходів і запобігти проблемі, ніж потім боротися з набутими розтяжками.

Розтяжки на животі після пологів: як позбутися

Розтяжки на животі після пологів – явище дуже поширене. Як правило, вони виникають ще в момент вагітності на другому або третьому триместрі.

Саме в цей період жінка повинна приділяти особливу увагу своїй шкірі, використовуючи різні косметичні засоби.

Але якщо розтяжки все-таки з’явилися, то необхідно відразу ж після пологів починати заходи, спрямовані на їх усунення. А що для цього потрібно робити, ми зараз і поговоримо.

Чому під час вагітності виникають розтяжки на животі?

Під час вагітності жіночий організм зазнає колосальних змін. По-перше, відбувається зміна гормонального фону, в результаті активної вироблення гормонів, що підтримують вагітність і запобігають мимовільний викидень.

По-друге, під час вагітності багато жінок набирають зайву вагу.

Це вважається нормальним, так як для розвитку плода організму потрібно багато сил і енергії, а тому у більшості жінок в період вагітності прокидається «звірячий» апетит і зробити з цим вони нічого не можуть. По-третє, відбувається збільшення матки, в результаті чого шкіра на животі починає натягатися і відчувати сильні навантаження.

Вплив всіх цих факторів призводить до того, що шкірні покриви в певний момент просто не витримують і лопаються. На місці травми з’являється рубець синьо-фіолетового кольору.

У той час, поки шкіра на животі натягнута, вони виглядають не так страшно, але після пологів вона стягується, в результаті чого практично вся покривається темними смугами, які призводять до появи психологічного дискомфорту.

Поки розтяжки свіжі, з ними можна боротися. Якщо ж ви пропустіть цей момент, то позбутися від стрий на животі буде практично неможливо. Пам’ятайте, чим старше вік проблеми, тим важче вона вирішується. Саме з цієї причини кожна жінка повинна знати, як позбутися від розтяжок на животі після пологів і що для цього необхідно робити.

Чи можна попередити появу розтяжок під час вагітності?

Кожна людина знає, що завжди простіше попередити виникнення будь-якої проблеми, ніж вирішувати її. Це ж стосується і розтяжок. Якщо ви вагітні, то вам просто необхідно проводити профілактику виникнення стрий на животі. А вона включає в себе наступні заходи:

 1. Носіння допологового бандажа. Його застосування дуже корисно. По-перше, носіння бандажа забезпечує правильне розташування плода, по-друге, знижує навантаження з хребта, по-третє, підтримує черевну стінку, тим самим запобігаючи появі розтяжок на животі.
 2. Застосування спеціальних косметичних кремів і лосьйонів, призначених для попередження розтяжок на тілі у вагітних.
 3. Для запобігання розтяжок шкіру живота слід періодично обливати прохолодною водою і витирати жорстким рушником.
 4. Застосування різних масел, у складі яких перебувають вітаміни групи А і Е.

Всі ці заходи допоможуть кожній жінці під час вагітності запобігти появі розтяжок. Якщо ж вони вже з’явилися, то слід застосовувати найбільш ефективні методи.

Як боротися з розтяжками на після пологів?

Видалення розтяжок на животі після пологів – справа непроста. Ускладнюється вона тим, що багато жінок після пологів годують свого малюка грудьми. А це означає, що не всі методи усунення розтяжок з тіла можна використовувати.

Так як всі активні компоненти проникають всередину шкіри і потрапляють в кровоносне русло. Деяка їх частина проникають в грудне молоко і передається дитині.

А це може призвести до виникнення у нього алергічної реакції або порушення функціональності деяких органів.

Тому, боротися з розтяжками слід проводити з особливою обережністю. Для цього можна купити в аптеці спеціальний крем від розтяжок для годуючих мам або використовувати засоби нетрадиційної медицини.

Так, наприклад, щоб зробити розтяжки менш помітними, можна використовувати домашні скраби. Готувати їх можна з різних компонентів. Дуже ефективним є скраб з сіллю. Він не провокує розвиток алергічної реакції і при цьому сприяє підвищенню пружності шкіри і її відновленню.

Для його приготування потрібно змішати по 2 ст.л. солі і цукрового піску. А розбавити суміш можна 1 ст.л. будь-якого рослинного масла. Наносити даний склад слід відразу ж після його приготування. Його варто втирати в шкіру масажними рухами протягом декількох хвилин, а потім просто змити водою.

Також дуже ефективним є кавовий скраб для тіла. Щоб його приготувати потрібно взяти цілісні зерна кави, перемолоти їх, зварити і процідити. Кавову гущу необхідно змішати з оливковою або кокосовим маслом в пропорції 2: 1. Використовувати за тим же принципом, що і скраб з сіллю.

Після застосування такого косметичного засобу, шкіру потрібно обов’язково зволожити. Для цього слід використовувати оливкову олію. У ньому міститься багато мікроелементів, які також забезпечують запускання процесів регенерації.

Якщо у вас болять розтяжки на животі після пологів, то слід використовувати тільки рослинні масла. Скраби можуть спровокувати роздратування, в результаті чого дискомфорт ще більше посилитися. Слід зазначити, що застосовувати скраби потрібно не частіше 2 разів на тиждень. В іншому випадку шкіра почне лущитися і свербіти.

Якщо ви не годуєте грудьми свого малюка, то приховати розтяжки на животі після пологів вам допоможе апаратна косметологія. А саме хімічний пілінг і лазерне шліфування шкіри. Найбільш ефективною є остання процедура.

Під час неї використовується лазер, який проникає вглиб шкіри і «випалює» проблемні зони.

Діє він точково, а тому при його використанні прилеглі шкірні покриви не травмуються, а розтяжки при цьому стають менш помітними.

Пам’ятайте, що жоден з вищеописаних методів не допоможе вам повністю позбутися від розтяжок. Тому сподіватися на диво не варто. Але зате вони допоможуть вам поліпшити зовнішній вигляд рубців на тілі і підвищити пружність шкіри. А такі досягнення назвати незначними не можна.

Як прибрати розтяжки після пологів на животі: найкращі засоби

Перед жінками після виношування дитини та пологів виникає проблема, як швидко відновити допологову форму, повернути стрункість фігури. Одним з болючих питань є як прибрати розтяжки після пологів на животі. Перші тонкі лінії, які свідчать що шкіра почала розтягуватися, з’являються під час вагітності.

Самі по собі розтяжки безболісні і не доставляють незручностей жінці. Але у молодої матері викликає великий внутрішній дискомфорт неестетичний зовнішній вигляд животика з множинними слідами розтягнутої шкіри. В даний час розроблено багато косметологічних засобів для боротьби з цим явищем. Широко використовуються крім медичних засобів перевірені часом народні рецепти.

причини появи

Стрий (розтяжки) – це розриви шарів шкіри в наслідок втрати природної еластичності і пружності. Весь період вагітності навантаження на шкіру збільшується з кожним днем. Після розриву шару епідермісу, що знаходиться всередині, на зовнішньому шарі починають виникати невеликі смужки багряних або синіх кольорів.

Організм починає заміщати подібні місця сполучною тканиною, в якій немає еластину, колагену, зате вона насичена капілярами. Велика кількість кровоносних судин в сполучної тканини надає рубців на початковому етапі рожевий, синій або фіолетовий відтінок.

Фахівці виділяють наступні причини появи цього явища:

 • Швидкий набір ваги під час вагітності. Відбувається розтягування шкіри.
 • Зміна гормонального фону. Перепади рівня гормонів призводить до втрати шкірою еластичності.
 • Нестача вітамінів під час виношування дитини. Неправильне харчування, яке не забезпечує надходження корисних речовин в організм матері.
 • Недолік рухової активності під час вагітності. Слабкість м’язів живота. У жінок активно займаються спортом, що підтримує свою фізичну форму розтяжки бувають невеликого розміру, з’являються вони в менших кількостях.
 • Хвороби ендокринної системи: цукровий діабет, різні форми ожиріння.
 • Ведення жінкою нездорового способу життя, наявність шкідливих звичок.

З плином часу рубці починають біліти, пропадають нездорові кольору, з’являється легкий перламутровий відтінок, який виділяє ці лінії на загальному тлі шкіри. Жінка повинна розуміти, що розтяжки, що з’явилися на животі після пологів – це природне явище і повністю видалити зміни на шкірі не можна.

Після народження дитини розтягнення шкіри можливо не тільки на животику, але також на стегнах і на грудях жінки, при різкому перебування молока. Так як стрії – це зарубцевавшиеся шрами, то без зовнішнього впливу, самостійно вони не зникнуть.

способи видалення

Заняття спортом, схуднення в результаті дієти – все це допомагає прибрати зайву вагу і запобігає появі нових стрий. Старі розтяжки в результаті таких дій нікуди не подінуться. Існує кілька довели свою ефективність видів боротьби з подібним явищем. До них відносяться:

 • Косметологічні процедури.
 • Хірургічне втручання.

косметологічні методи

Перш ніж вдаватися до подібних методів, слід отримати консультацію у фахівця, який підкаже як правильно видалити розтяжки на животі після пологів. Більшість методів можна застосовувати через 2 – 3 місяці після пологів, коли організм приведе в норму матку, піхву, інші внутрішні органи.

Будь-які процедури з використанням спеціальних апаратів краще відкласти до повного відновлення стану здоров’я. Огляд у лікаря допоможе визначити чи можна почати позбуватися від стрий медикаментозними методами або за допомогою процедур косметології.

До ефективних методів відносять:

 • Мезотерапію. Коктейль вітамінів, мікроелементів. Вводиться шляхом ін’єкцій підшкірно. Даний метод не рекомендується жінкам, які годують груддю. Тільки після завершення періоду грудного вигодовування можна вдаватися до подібної процедури.
 • Озонотерапія. Під шкіру вводиться озоно – киснева суміш. У місці уколу поліпшується кровообіг, включається процес самовідновлення і омолодження шкіри.
 • Обгортання. У салонах косметології часто пропонують робити холодні або гарячі обгортання. Комплекс лікувальних рослинних компонентів є основою складу препаратів, які використовують для процедури.
 • Микродермабразия. Під час процесу використовуються абразивні засоби для видалення невеликих частинок ороговілої, старої шкіри. Шкіра оновлюється. Візуально розтяжки зменшуються, поступово зникають. Цей ефективний метод показаний і годуючим матерям. Існує одне обмеження. Які пройшли процедуру жінкам, забороняється перебувати під прямими променями сонця, засмагати протягом декількох місяців.
 • Хімічний пілінг. Цей метод також заснований на видаленні ороговілого верхнього шару шкіри. Для чого використовуються кислоти. Під час грудного вигодовування, ця процедура протипоказана. 
 • Масаж з використанням апарату LPG. Великий плюс такої процедури полягає в тому, що її можна робити вже через 6 тижнів після пологів. Даний апарат використовує вакуум і ролики для впливу на м’язи живота, стегон і стимулює мікроциркуляцію.
 • Лазерна корекція. Робити рекомендують в холодну пору року – восени або взимку, так як після процедури протипоказано засмагати і перебувати під прямими сонячними променями. Вдатися до такого способу можна не раніше, ніж через 180 днів після народження дитини. Метод заснований на видаленні лазером уражених ділянок шкіри, які просто «випалюються». Утворюється нова, гладка шкіра.
 • Пластична хірургія. Як засіб від розтяжок, що з’явилися після пологів на животі, в особливо складних випадках рекомендують зробити абдомінопластику. Цей метод відноситься до прямого хірургічного втручання. Робити його треба тільки в медичній клініці, яка спеціалізується на пластичних операціях і має в своєму штаті висококваліфікованих фахівців. При грудному вигодовуванні, до даного методу можна вдатися після припинення лактації. При годуванні дитини штучними сумішами, для мами повинно пройти не менше 6 місяців після пологів перед початком операції.

Жінка, дивлячись на розтяжки після пологів животі, думає як позбутися від них. Перш ніж позбуватися радикальними методами від наслідків розтягнутої шкіри, за допомогою лікаря складається програма післяпологового відновлення.

Спеціаліст на консультації підбере дієту, порекомендує крему і мазі, порадить які гімнастичні вправи і масажні процедури можна виконувати в домашніх умовах.

Домашні засоби

Відомо досить багато домашніх засобів, які допомагають боротися з розтяжками. На спеціалізованих форумах для молодих матерів, жінки викладають свої поради, ніж можна мазати розтяжки після пологів на животі.

Головне завдання – зволоження шкіри, повернення їй еластичності, пружності. Хороший результат показують народні засоби. Головна умова – не перестаратися. Якщо рекомендують легкий масаж, значить погладжування живота повинні проводитися без посилення.

Освітлюючі соки використовувати 1 раз в день. Скраби – 2 -3 рази на тиждень перед душем. Не варто додатково травмувати шкіру. При використанні крему не треба мазати всім тюбиком відразу. Позбавлення від некрасивих смужок на животику займає не один місяць.

 • Для масажу і зволоження ідеально підходить масло ши, а також кокосове і оливкове масло. Наносяться вони легкими рухами на животик, стегна. Через 15 – 20 хвилин надлишки видаляються. Ефірні масла герані, лаванди або троянди змішуються з косметичними маслами. Хороший результат при масажі.
 • Соки з лимона, винограду, картоплі освітлюють рубці, роблять їх менш помітними.
 • Натуральний мед. Нанести на серветку, марлю. Прикласти до області рубця. Через 15 хвилин змити.
 • Скраби. Можна купувати готові або зробити самостійно з додаванням до складу ядер кісточок абрикоса, цукру, меленої кави. Додаються також масла, сметана.
 • Муміє. Випускається в таблетках або капсулах. 2 таблетки розчиняються в кремі до отримання однорідної маси, після чого це наноситься на очищену шкіру. Муміє користується великою популярністю, так як повністю видаляє дрібні рубці, великі стрії стають значно менше і не так помітні. При регулярному вживанні протягом 5-6 місяців прискорюється регенерація шкіри, оновлюється її зовнішній вигляд, перестають з’являтися нові рубці.

Заняття спортом

Ніякі фізичні вправи не допоможуть прибрати застарілі шрами. Але регулярні заняття спортом допомагають тримати тіло і шкіру в тонусі, не дають з’явитися новим стрий.

Робити силові, гімнастичні вправи, заняття на зміцнення преса можна починати через 2 – 3 місяці після народження малюка. Термін може скоротитися, якщо лікар після чергового огляду жінки дозволить приступити до занять фізкультурою.

Усунення розтяжок має проходити в комплексі заходів, куди входять косметологічні процедури, заняття фізкультурою, дотримання дієти. Жінка, збираючись народити дитину, повинна вести активний спосіб життя. Легше видаляти і прибирати тільки що з’явилися сліди розтягу, ніж застарілі, грубі рубці.

Previous Штани для схуднення з ефектом сауни: склад і принцип дії, рекомендації для тих, що худнуть, відгуки
Next Чому при схудненні вага іноді залишається на місці: причини, що робити і як зрушити вагу з мертвої точки

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *