Гірудотерапія: використання п’явок при геморої


Гирудотерапия: использование пиявок при геморрое

Медичні п’явки при геморої використовуються з метою усунення симптомів хвороби, також для нормалізації обмінних процесів і підвищення імунітету організму. Метод є одним з нетрадиційних способів лікування геморою.

Результативність гірудотерапії іноді перевершує медикаментозне лікування, лікувальні курси вправ і спеціальні дієти.

Застосування методу на початкових стадіях геморою дозволяє позбутися від гемороїдальних вузлів і призупинити прогресування патологічного процесу.

Лікування геморою п’явками

Вибір гірудотерапії при геморої пояснюється тим, що метод приділяє можливість знизити згортання крові в вузлах, запобігаючи формування тромбозу.

Сеанс лікування геморою проводиться один раз в тиждень. За раз використовують до 4 п’явок. Хворого готують до процедури, розповідаючи про його цілі.

Перед процедурою пацієнт не повинен вживати ароматизовані засоби, тютюн.

Фахівці радять хворим, які мають гірудотерапія при геморої, після дефекації підмивати анальний просвіт водою, але не використовувати при цьому мило. Задній прохід повинен бути в ідеальній чистоті.

Обов’язковою є і гімнастика для м’язів промежини – потрібно близько 300 разів розслабляти і напружувати анус.

Тривалість сеансу залежить від поведінки п’явок. П’явки відходять від активних точок самостійно, після того, як досить нап’ються крові.

Результативність способу забезпечена, коли процедуру застосовують регулярно. Між сеансами необхідно робити п’ятиденний перерву. Болі геморою зменшуються після 1 – 2 сеансів. Повний курс становить до 10 сеансів.

Після проведення курсу терапії потрібно зробити перерву на 4 – 5 тижнів.

 • Працювати фахівець повинен в гумових рукавичках.
 • Придатність медичних п’явок перевіряється за наступними показниками:

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

 • активністю;
 • блискучою і гладкою зовнішністю;
 • чітко вираженим рефлексом дотику. Тіло п’явки стає пружним, товстим і коротким.

Слід знати:

 1. Використовувати метод дозволяється тільки при зовнішньому геморої;
 2. Процедуру дозволяється проводити не більше одного разу за 7 днів;
 3. Згори на них потрібно ставити голодних п’явок, в іншому випадку вони вприснуто в кровотік недостатня кількість гирудина;
 4. У слині п’явок міститься і знеболювальна речовина, і тому в процесі впорскування гирудина болю від укусу пацієнт не буде відчувати.

У період процедури пацієнт повинен лежати на боці або на животі. Ділянка тіла, на який будуть ставити п’явок, обробляється спиртом і промивається водою.

Схема постановки кровососів визначається лікарем в індивідуальному порядку в залежності від тяжкості перебігу хвороби. При геморої їх прикладають в зону ануса, з урахуванням того, щоб вони не контактували зі слизової гемороїдальних вузлів.

Проведення однієї процедури займає близько 40 хвилин. П’явок забороняється відривати від тіла, вони відпадають самостійно. Коли це не відбувається, їх посипають сіллю.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

При завершенні сеансу пацієнту на місці укусу прикладають серветки і фіксують ватно – марлевою пов’язкою за день.

Протягом 2 днів після процедури можливе незначне кровотеча з ран, з – за протизсідного ефекту. Побоюватися за втрачену кров не варто, так як кров, що знаходиться в гемороїдальних вузлах не бере участі в кровообігу і самопочуття хворого не може змінюватися після його втрати. Після сеансу рекомендується спокійна домашня обстановка.

У гірудотерапії використовують тільки спеціально вирощених п’явок. Заповнюючи шлунок кров’ю, ці істоти її перетравлюють близько 2 років. Тому п’явки в гірудотерапії одноразові.

У чому полягає лікувальний ефект п’явок?

 1. Лікування п’явками при геморої – метод досить відомий і популярний.
 2. Лікувальні властивості п’явок пояснюються вмістом в їхній слині ферментів, які надходять в кров хворого після укусу.
 3. Процедура надає:
 • знеболююче;
 • протизапальну;
 • антибактеріальну дію.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

 • П’явки виділяють безліч ферментів, однак важливу роль відіграє гірудин, який, проникаючи в кровотік, зупиняє процес склеювання клітин, сповільнюючи згортання, попереджаючи розвиток тромбозу.
 • Після розрідження крові в гемороїдальних вузлах, кровообіг нормалізується, застої ліквідуються, зникають набряки.
 • Гірудин активно впливає на існуючі гемороїдальні вузли, під впливом даного елемента відбувається їх розсмоктування.

У слині п’явки міститься дестабілаза, за рахунок чого укус кровососа надає тромболітичну і антикоагулянтну дію, що підвищує згортання крові і розчиняє формовані тромби. Фермент має бактерицидну дію, під його впливом пригнічуються запальні процеси, запобігає розвиток інфекції в вузлах.

У слині п’явки також містяться:

 1. Білки Еглін – знімають запалення;
 2. Колагеназ і гіалуронідази – надають антибактеріальну дію, стимулюють захисні реакції організму, викликаючи цим загибель патогенних мікроорганізмів;
 3. Оргелаза – допомагає поліпшенню мікроциркуляції тканин, уражених внаслідок патології, сприяє утворенню нових капілярів.

Гірудотерапія робить позитивний вплив на організм в цілому. Під впливом ферментів:

 • Усувається застій крові в малому тазі;
 • Нормалізується кровообіг в нижніх кінцівках;
 • Розчиняються тромби;
 • Усуваються запори;
 • Попереджаються рецидиви появи геморою.

Особливе вплив при геморої надає фермент гірудин, під впливом якого:

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

 1. Поліпшується кровообіг в капілярах;
 2. Знижується біль, зменшується запалення;
 3. Підвищується імунітет;
 4. Сповільнюється згортання крові;
 5. Стимулюється обмінний процес всередині клітин.

Ускладнення після гірудотерапії можуть спостерігатися, якщо процедура проведена неправильно. Потрібно дотримуватися деяких вказівки:

 • П’явки не допускається ставити безпосередньо на вени, правильно відступити на 2 см;
 • Місце укусу треба уважно обробити після видалення п’явок;
 • Медикаментозне лікування повинен призначити лікар, так як неправильне поєднання гірудотерапії з лікарськими засобами може викликати в організмі негативну хімічну реакцію (за рахунок ферментів в слині п’явок).

До негативних реакцій після процедури є незначна набряклість тканин в ділянці укусу, почервоніння шкіри і свербіж.

Після процедури слід:

 1. Чи не чіпати і розчісувати місця укусів;
 2. Пару днів бездомних тварин, місця укусів промивати водою без мила. Обробити рани спиртом, перед виходом з дому на них накласти стерильну пов’язку;
 3. Виключити фізичні навантаження;
 4. Коли вже не буде спостерігатися кровотеча з ран, потрібно місця укусів обробити спеціальними мазями (Бороплюс, Цілитель).

Куди ставити, фото

 1. У кожному кабінеті, призначеному для проведення гірудотерапії, можна побачити схематичну картину, де відзначені активні точки, куди потрібно ставити п’явки.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

 1. На фото вказані активні точки в проекції куприка, крижів, печінки.

Гірудотерапія: використання п'явок при гемороїПри геморої п’явки ставляться навколо анального отвору.

 1. При закупорці і запаленні вен їх ставлять над проблемною веною, не допускаючи дотик з тонкою ділянками шкіри, так як п’явки можуть прокусити її і викликати сильну кровотечу.
 2. Коли геморой проявляється вираженим запальним процесом, п’явок ставлять на максимальний уражену ділянку або навколо нього.

Чи можна при вагітності

Гірудотерапія є одним з найбільш результативних і безпечних методів, які дозволяють вагітній жінці впоратися з тромбозами, варикозним розширенням вен і гемороєм. У період вагітності багатьох жінок турбують також коливання тиску і артрози, які також успішно виліковують гирудотерапией.

Однак застосувати лікування за допомогою п’явок дозволяється тільки в перші місяці вагітності.

На останніх місяцях фізіологічного процесу кров у жінки в значній мірі розріджуючи і вплив ферментів п’явок протипоказано (слина п’явок розріджує кров).

  Важливим для вагітної на кінцеві терміни є підтримування згортання крові в нормі, так як надмірно розріджена кров призводить до передчасних пологів або викидня.

В окремих випадках лікування п’явками запобігає викидень. Пояснюється це початковим розташуванням організму жінки до тромбоутворення, і коли п’явки позитивно впливають на здоров’я, нормалізує склад крові. Кілька сеансів гірудотерапії допомагають ембріону закріпитися і прижитися в матці.

Протипоказання

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

Застосування методу лікування п’явками не допускається:

 1. Пацієнтам з проблемами зі згортанням крові (геморагічний діатез, гемофілія);
 2. Хворим з анемією. Лікування п’явками може стати причиною зниження вже низького рівня гемоглобіну до небезпечної для життя риси;
 3. При зниженому артеріальному тиску;
 4. Коли у пацієнта спостерігається індивідуальна непереносимість до складових слини п’явки у вигляді алергії (можливий навіть анафілактичний шок). Для з’ясування реакції організму перед початком лікування обов’язково проводять тест на алергію. П’явку садять на руку, допускаючи потрапляння ферментів в кровотік. Якщо через певний час негативна реакція не фіксується, дозволяється почати сеанс;
 5. Використовувати на пізніх стадіях вагітності;
 6. При онкологічних захворюваннях.

Незважаючи на ряд протипоказань, метод лікування геморою п’явками більш нешкідливий, ніж оперативне втручання.

Плюси і мінуси методу

Гірудотерапія сприяє лікуванню геморою. Уже після 2 сеансів пацієнти відчувають полегшення стану, знижується вираженість симптоматики.

Своєчасно розпочата терапія, коли вузли ще не великі, сфінктер НЕ спазмовані, кровотечі не носять інтенсивний характер, сприяє процесу лікування. Гірудотерапія в таких випадках надає більш швидке і позитивний вплив.

Однак доведено, що хороші результати реєструються і в тих випадках, коли захворювання знаходиться в хронічній фазі.

До переваг відноситься те, що:

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

 • П’явки самостійно знаходять зони, куди потрібно направити їх вплив;
 • Фермент гірудин, що знаходиться в складі слини п’явок, після появи в кровотоці починає надавати загальнозміцнюючу вплив на організм в цілому. Під впливом речовини підвищується імунітет;
 • Ферменти, введені в організм, позитивно впливають не тільки на пряму кишку, а й на прилеглі органи і навколишні проблемну зону тканинні маси;
 • Процедура дозволяє нормалізувати загальний тиск в артеріях і венах;
 • Регулярно проводяться процедури дозволяють повністю вилікувати геморой і назавжди забути про небезпечне захворювання.

мінуси

Головною вадою в методі гірудотеарпіі є його тимчасовий характер. Геморой може повторитися, особливо якщо лікування п’явками почали на пізніх стадіях захворювання.

Ще одним мінусом є неприємні відчуття і дискомфорт, в період процедури. Хворий може відчувати страх, відраза. Однак результат отриманий після гірудотерапії варто того короткого інтервалу дискомфорту. Біль і інші симптоми в основному зникають після двох сеансів.

Операційний спосіб лікування ускладненого геморою – більш небезпечний метод, з ризиком рецидивів. Гірудотерапія – перевірений часом спосіб. Дотримання вказівок фахівців до і після процедури, його поєднання, при необхідності, з комплексною терапією, дозволяють відчути високу ефективність лікування геморою п’явками.

Відгуки

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

 • Сергій

Хворів гемороєм кілька років. За весь цей час відчував порівняно полегшене стан, змінюється загостренням. Болі, свербіж і печіння супроводжували цілими днями. Елементарний процес випорожнення був справжньою мукою. Використовував різні мазі, гелі, ректальні свічки. Можна сказати, спробував весь лікарський арсенал на себе, все одно хвороба повертався через деякий час. Зважився на операцію, але думав, що будуть ускладнення, та й рецидив не виключають після нього. Друзі порадили спробувати гірудотерапію, тобто лікування за допомогою п’явок.

Метод як – то не вселяв довіри. Однак після першого сеансу відчув полегшення, через 5 сеансів симптоми взагалі не спостерігалися. Боявся, що все це тимчасово. Але вже рік, після повного курсу, ніякі ознаки захворювання не турбують. Впевнено можу сказати, що спосіб з п’явками допоміг.

Маргарита

Післяпологовий геморой супроводжувався сильними болями, кровотечею. Місцеві препарати полегшували стан, тимчасово зменшували больові відчуття. Постійне почуття набряклості, незручність, страх перед кожним процесом дефекації ускладнювали життя. Не могла зосередитися на догляді за дитиною, стала дратівливою.

Лікар поліклініки порадив гірудотерапію. Відразу відмовилася, навіть думати було страшно, як ці кровососи повзають по тілу. Коли болю знову стали мучити, почала цікавитися методом, так як не бажала пройти операцію. Дізналася безліч позитивних відгуків самих хворих.

Всі стверджували, що лікування п’явками допомагає надовго забути про делікатному захворюванні.

Курс почали з 4 п’явками. Були незначні болі, після процедури лежала на 30 хвилин і все. Результат здивував. Вузли стали зникати прямо перед очима. Через кілька сеансів повернулася життєрадісність, а геморой зник. Відмінний спосіб!

Лікування геморою п’явками – куди ставляться? подробиці гірудотерапії

Розуміння «народної» і «традиційної» медицини абсолютно протиставлені один одному – практики нетрадиційного лікування звинувачують лікарів у тому, що вони прописують пацієнтам небезпечні лікарські засоби, інші, навпаки, – викривають народних цілителів в «універсальному» підході до захворювань і хворим. Але є один спосіб терапії, який практикують обидві сторони.

гірудотерапія

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої
Терапія п’явками використовується як окремо, так і в комплексному лікуванні з іншими методиками боротьби з різними патологіями.

Застосовується вона не тільки для того, щоб вилікувати гіпертонію, церебросклероз, стенокардію, але і при наявності гемороїдальних вузлів. Так п’явки від геморою реально допомагають. Медична практика повідомляє, що при даній патології стан пацієнтів в рази покращується, а гемороїдальні вузли пропадають. Іноді гірудотерапія при геморої – Останнім результативне засіб для багатьох хворих на туберкульоз людей.

Чому є ефект

Якщо у людини геморой, лікування п’явками практикують часто. Чому? Немає сумніву, цей спосіб терапії стародавній, адже багато хто знає, що навіть всередині пірамід в Єгипті були виявлені малюнки використання кровосисних. Перший раз світ почув про п’явок від таких відомих практиків нетрадиційного лікування як:

 • Гіпократ;
 • Гален;
 • Авіценна.

В наші дні медицина просунулася, а тому є наукові докази, що геморой п’явки лікують:

 1. Коли діагностований геморой, лікування п’явками забезпечує наступний ефект:
 2. Місце укусу смокчуть підбирають самостійно, і воно точно збігається з біоактивними точками людини.
 3. У період засмоктування крові, кровоссальні запускають в кровотік свою слину, в складі якої присутня величезна кількість фізіоактівних елементів, що приводять в норму стан організму.
 4. Піявочного слина в складі має компонент, який не дозволяє згортатися крові – нейрогуморально діє на людину з гемороєм на внутрішньоклітинному рівні.

Говорячи загалом, сисна можна назвати свого роду живий голкою, яка відправляє в організм велику кількість цілющих елементів з терапевтичним ефектом: вони не дають згортатися крові, що не дозволяє утворюватися тромбам, нормалізують кров’яний тиск і запускають захисні людські функції. П’явки при геморої допоможуть в позбавленні від хворобливих гемороїдальних вузлів, головне звернутися до грамотного фахівця.

Все про медичні кровосисних

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

Їх спеціальним чином вирощують в спецустановах, вони є стерильними і застосовуються виключно один раз. Так, одного разу і ніяк інакше.

Людина, яка прийшла на процедуру, в процес сеансу отримує індивідуальних п’явок, які після терапії будуть знищені.

Це виконується для того, щоб зробити терапевтичне захід максимально безпечним від інфікування пацієнта.

Доктора запевняють, що терапія патології за допомогою п’явок дуже результативна, тому як іноді – це єдино можливий спосіб для хворої людини.

Використовувати натуральних «цілителів» можна на будь-якій стадії патології – хронічного або при загостренні, але кращий результат цей вид лікування дає, коли хвороба тільки почала розвиватися.

Крім того, часто гірудотерапія геморой лікує спільно з традиційними методиками – гомеопатичними засобами, наприклад. Однак при цьому поєднанні пацієнту потрібно використовувати додаткові, профілактичні заходи та остерігатися (це щодо гігієнічних процедур і фізичних перенавантажень).

Як і куди ставити

Багатьом цікаво, коли призначена гірудотерапія при геморої, куди ставити медичні п’явки?

Проводиться гірудотерапія при геморої за схемами точок на п’ятій точці тільки в стаціонарі. Експерти радять ходити на процедури раз в 7 днів. Хтось боїться, що йому буде боляче і неприємно. Це цілковита помилка. Зазвичай медичні кровососи не доставляють пацієнтові ніяких хворобливих відчуттів.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

Коли призначено лікування геморою п’явками, точки постановки вибирає лікар, це або біоактивні зони на тілі, або самі гемороїдальні вузли. Сеанс триває досить швидко, але час процедури не регламентовано: як тільки п’явки самі відваляться, лікування вважається закінченим.

Як проходить процес лікування

Куди ставити п’явки при геморої, вирішить лікар. Сеанс терапії патології виконується один раз в 7 днів, зазвичай за раз застосовується до 4-х «цілителів».

Пацієнта перед початком сеансу потрібно підготувати в плані психології – лікар сповіщає його про те, як буде проходити лікування.

Також людина, яка йде на процедуру, в цей день не повинен застосовувати абсолютно ніякого парфуму, косметики, не повинен курити.

Підготовчий процес до терапевтичних заходів стосується і гігієни – фахівці рекомендують пацієнтам, які йдуть на терапію, після походу в туалет можна застосувати не туалетний папір, а підміни, але, не застосовуючи мило – анальний отвір повинен весь час перебувати практично в ідеальному стані. Також пацієнтові необхідно щодня виконувати особливу гімнастику для м’язової тканини промежини: чи не менше 300 разів на добу розслабляти і напружувати анальний отвір.

Гірудотерапія: використання п'явок при гемороїГірудотерапія при геморої точки для постановки п’явок передбачає різні.

Лікар встановлює п’явок на біоактивні точки в проекції:

 • печінки;
 • куприка;
 • Крижів.

Ставити п’явки на гемороїдальні вузли або область анального отвору також можна, вирішує фахівець, все залежить від стадії захворювання. Пацієнт, поки будуть «працювати» п’явки, повинен розташовуватися в лежачому положенні.

Тривалість процедури залежить від того, як поведуть себе кровоссальні. Як тільки вони насосут необхідну кількість крові і самі по собі відваляться (це найважливіша умова), сеанс можна припиняти.

Цілковитий курс терапії даного захворювання зазвичай складається з 10 процедур в стаціонарі.

Підготуватися до терапевтичних заходів повинен не тільки хвора людина – у фахівця під рукою в обов’язковому порядку повинні розташовуватися:

 1. Спеціальний стіл для маніпуляцій;
 2. Підставка під інструменти;
 3. Стерильні серветки;
 4. Ватні диски;
 5. щипці;
 6. Матеріал для перев’язки;
 7. Медична пробірка;
 8. Розчин глюкози 40-відсотковий;
 9. Спирт 70-відсотковий;
 10. Окріп в ємності;
 11. Тара із засобами для дезінфекції;
 12. нашатир;
 13. Відріз тканини;
 14. Медичні рукавички.

Зрозуміти те, що кровоссальні годяться для проведення лікування, можна по певних моментів:

 • активності;
 • Блиску і гладкості поверхні;
 • Яскраво виражений рефлекс при торканні (в цей час тіло п’явки стане більш твердим, укороченим і товстим).

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої
Людині, який вибрав гірудотерапію, не слід переживати за свій стан через течію крові, адже та біорідини, яка присутня в гемороїдальних вузлах, в загальному кровотоці не приймає участі.

Це означає, що пацієнтові можна не боятися розвитку анемії або інших патологій кровоносної системи.

У період лікувальних заходів п’явка може проникнути всередину анального отвору: це означає тільки те, що у хворої людини є гемороїдальні вузли не тільки зовні, але і всередині.

Ця ситуація абсолютно нормальна – коли п’явка насмокчеться достатньої кількості «зайвої» крові, вона вилізе назад самостійно. Тому ніякої паніки бути не повинно.

Вплив і протипоказання

Що ж присутня в складі слини натуральних «цілителів», що допомагає в лікуванні захворювання? Майже всі лікувальні ефекти зв’язуються з ферментом, який впорскують унікальні кровососи, – герудин. Він має антиагрегаційні якості – це означає, що фермент не тільки впливає на згортання крові і заважає формуванню нових тромбів, а й ліквідує вже присутні.

Надалі, через те, що кров стає більш текучою, усуваються застійні процеси і, як результат, йде набряклість гемороїдального вузла. Саме завдяки цьому максимально швидко усувається больовий синдром і скорочується розмір гемороїдальних вузлів.

Також фермент надає бактерицидну дію – не дає розвиватися інфікування, запального процесу в вузлах. Немає сумнівів, позитивний ефект такого лікування вселяє довіру, але терапія не може стати панацеєю від патологій.

Гірудотерапія: використання п'явок при гемороїКровоссальні при геморої можуть застосовуватися не для всіх без винятку пацієнтів.

Протипоказана гірудотерапія людям, які страждають від хвороб, які пов’язані зі згортанням крові – геморагічного діатезу, гемофілії. Також не призначається лікування пацієнтам з діагнозом анемія – терапевтичні заходи можуть спровокувати зниження і без того низького гемоглобіну до небезпечних цифр.

Протипоказано лікування людям зі зниженим кров’яним тиском або тим, у кого діагностовано алергія на фермент, впорскується п’явками під час процедури.

Саме тому, перед тим як призначати і проводити терапію п’явками, потрібно зробити тестування на алергічну реакцію і переносимість – розмістити, п’явку на руці, нехай фермент проникне в організм.

Якщо після цього стан людини в нормі, ніяких побічних дій немає – можна сміливо лікуватися від геморою.

Піявочного терапія не призначається жінкам, які виношують дитину і людям з раковими патологіями. Саме з цих причин, перш ніж призначати пацієнтові з гемороєм курс лікування, його стан повинен бути добре продіагностовано. Однак, навіть при наявності такого переліку заборон, гірудотерапія активно використовується в медичній практиці.

Головною перевагою є відсутність побічних дій (за винятком 2-денного течії крові з рани), чого не скажеш про хірургії. Але слід запам’ятати, що займатися самостійним лікуванням строго заборонено – тільки досвідчений лікар зможе визначити число п’явок, їх розташування на тілі під час сеансу, тривалість процедури.

наслідки

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

Постановка п’явок при геморої дає успішні результати, головне поставитися до процесу відповідально, не боятися і пройти повний курс терапії в стаціонарних умовах.

Лікування геморою п’явками: що таке гірудотерапія, виконання процедури, протипоказання

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

П’явки при укусі виділяють в кров хворого особливий фермент, здатний не тільки розріджувати кров, попереджаючи появу нових кров’яних згустків, а й розчиняти старі тромби. Інші компоненти п’явки слини очищають кровоносну систему від токсинів і активують загальний імунітет.

Правда, слід розуміти, що лікування гемороїдальних хвороби п’явками найбільш ефективно на початкових стадіях і рідко використовується в якості самостійної терапевтичної методики. Розглянемо основні показання та протипоказання до гірудотерапії геморою.

Що таке лікування п’явками?

Під гирудотерапией розуміють фізіотерапевтичний метод лікування різноманітних захворювань, який використовується як офіційної, так і альтернативною медициною, який заснований на використанні медичних п’явок.

Медична п’явка – вид кільчастих хробаків, паразит, який живиться кров’ю інших тварин. У природі п’явки живуть в прісних водоймах, прикріплений до різних поверхонь і чекаючи чергову жертву.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

Терапія п’явками – найдавніше медичний напрямок. Цей метод практикувався ще кілька тисяч років тому. Про нього знали давньоєгипетські, давньогрецькі і давньоіндійські знахарі. Інформація про гірудотерапії зустрічається і в працях знаменитого Гіппократа.

Пік популярності лікування кільчастими хробаками припав на XVII століття. Європейські лікарі використовували цих паразитів для кровопускання – видалення «погану кров». Але поступово від гірудотерапії відмовилися, визнавши цей метод лікування недостатньо перспективним.

І лише на початку 20-го століття медичні п’явки знову зацікавили вчених. У слині цих черв’яків були виявлено безліч корисних компонентів, які надавали комплексний лікувальний вплив на людський організм.

Лікувальні властивості медичної п’явки

У ротовій порожнині у кільчастого хробака є три крихітних зуба. Ними паразит прокушує шкірні покриви на 1,5-міліметровий глибину, після чого висмоктує приблизно 10-12 мілілітрів крові і одночасно впускає в організм слину.

Слина кільчастого хробака – це своєрідний «коктейль» з різних ферментів, гормональних і вітамінних речовин, ензимів, білків, які несуть користь для людського організму. Головне діюча речовина – зрозуміло, гірудин.

Це білкова речовина – натуральний антикоагулянт, який вибірково блокує формування білка фібрину, знижуючи тим самим згортають показники крові. Тобто гірудин надає противотромбічні ефект.

Також цей компонент покращує живлення тканин, знімає набряклість, має аналгетичну дією. Під його впливом також відбувається поліпшення мікроциркуляція в різних відділах і органах і характеристик крові.

Гірудин – абсолютно безпечне натуральна речовина. При попаданні цього компонента в організм не змінюються показники тиску і частота пульсу, не виникає так званий синдром відміни, до того ж гірудин повністю і без наслідків виводиться нирками.

У слинних залозах п’явок міститься близько 60 різних речовин, так що необхідно розглянути докладніше властивості основних ферментів.

ферментні речовиниПослуги, що надаються на людський організм лікувальні ефекти
апіразаЗнижує кількість холестерину в крові, пригнічують процес склеювання тромбоцитів.
бделліниУповільнюють або на деякий час припиняють згортання крові.
Брадикініни, ЕглінПроводять виражений протизапальний ефект.
дестабілазаРуйнує кров’яні згустки, знижує згортають показники крові.
гиалуронидазаПопереджає формування грубих рубчиков, підвищує проникність судинних стінок для інших лікарських препаратів, відрізняється бактерицидною і бактеріостатичну дію.
оргелазаСприяє утворенню нових капілярних судин, прискорює розсмоктування набряків, покращує мікроциркуляцію.
кініназаМає виражену аналгетичну дію, знімає хворобливість.
гістаміноподібні речовиниРозширюють кровоносні судини.

Чим корисна гірудотерапія при геморої?

Лікування медичними п’явками показано при багатьох захворюваннях, в тому числі і при варикозному розширенні анальних судин. Джерелом патологічного процесу в даному випадку є недостатність вен аноректальної області, яка призводить до застійних явищ і збільшенням геморойних вузлів.

В результаті пацієнт відчуває множинні негативні симптоми – біль, свербіж, печіння, кровоточивість. Справитися з ними можуть ті самі кільчасті черви.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

Якщо ставити п’явки при геморої, то можна домогтися наступних виражених лікувальних ефектів:

 • поліпшення кровотоку в капілярах і венах;
 • зниження в’язкості крові;
 • посилення відтоку лімфи від уражених ділянок;
 • зняття набряклості і запальних процесів;
 • ослаблення болю в гемороїдальних вузлах;
 • підвищення локального імунітету;
 • зняття підвищеного тонусу кишечника;
 • придушення діяльності патогенних бактерій;
 • розсмоктування тромбів і зменшення ризику утворення нових кров’яних згустків.

Сеанси гірудотерапії здатні не тільки вилікувати геморой на початковій стадії (за умови комплексного лікування), але і нормалізувати роботу всього організму. Знімається венозний застій в тазової області, нормалізується кровопостачання і поліпшується функціонування травного тракту.

Терапія медичними кільчастими хробаками проводиться зазвичай на початкових стадіях патологічного процесу, проте в деяких ситуаціях лікуючий лікар може її призначити і при тяжких процесу в період загострення (в комплексі з іншими методами лікування).

Процедури повинен проводити виключно висококваліфікований гирудотерапевт, так як лише досвідчений фахівець здатний точно знати і мати уявлення про те, куди потрібно ставити п’явки при геморої. Перед терапією необхідно проконсультуватися з проктологом, щоб встановити стадію і ступінь тяжкості захворювання.

Не проводьте лікувальний сеанс самостійно, оскільки недосвідченій людині неможливо врахувати всі важливі моменти, навіть при наявності відео в інтернеті. Крім цього, для терапії застосовуються виключно медичні п’явки, які були вирощені в спеціальних умовах.

Проведення сеансу гірудотерапії складається з декількох послідовних кроків.

Гірудотерапія: використання п'явок при гемороїХворий повинен лягти на живіт або пліч, доктор ретельно обробляє шкірні покриви спиртом, а потім обмиває водою.

 1. Встановлюються біоактивні точки, на які можна впливати за допомогою п’явок. Зазвичай це зони в районі куприка і крижів, а також безпосередньо зовнішні геморойні вузли.
 2. Потім прикладають черв’яків до біологічно активних точок. Щоб паразити присмокталися, фахівці хапають їх за «шиї» і прислоняют до шкіри.
 3. П’явки повинні самі відвалитися, напившись крові. Зазвичай насичення триває півгодини. Якщо черв’як тримається на шкірі дуже довго, його можна посипати сіллю.
 4. Після сеансу на місця укусів потрібно накласти марлеві пов’язки. Ці ранки нерідко кровоточать досить тривалий час – до 48 годин. Пов’язано це з дією протизгортаючої речовин, які п’явка запускає в кров.

Для процедури зазвичай вистачає чотирьох черв’яків, при важких ситуаціях ймовірно застосування і більшої кількості «лікарів» (максимум – 7 п’явок). Найчастіше терапевтичний курс складається з 10-12 сеансів. Повторне лікування можливо тільки через 8 тижнів.

підготовчі заходи

Отже, вище ми відповіли на питання, чи можна вилікувати гемороїдальних хворобу за допомогою медичних кільчастих хробаків. Тепер залишилося дізнатися, як готуватися до процедур.

Перед початком терапевтичного курсу фахівець повинен оповістити пацієнта про важливість:

 • переривання вживання Аспірину та інших розріджують кров препаратів (за 3 дні до лікування);
 • припинення куріння і вживання алкогольних напоїв;
 • проведення спеціальних вправ, які полягають в напрузі і розслабленні анального отвору;
 • відмови від застосування парфумерії.

Перед процедурами пацієнтові важливо провести гігієну аноректальної області. Після спорожнення кишечника необхідно обмити анус і зону промежини прохолодною водою без використання миючих засобів.

Після процедури не слід купатися на протязі 4-5 діб. Крім того, строго заборонено чіпати, а тим більше, розчісувати місця укусів. Чи не рекомендовані і підвищені фізичні навантаження протягом усього терапевтичного курсу.

Медичні п’явки добре зарекомендували себе при терапії багатьох захворювань. За допомогою цих черв’яків можна позбутися від геморою, особливо якщо патологічний процес не перейшов в важкі стадії. Однак даний фізіотерапевтичний метод підходить далеко не всім пацієнтам.

Потенційний бар’єр – психологічна фобія. Деякі люди приходять в жах лише від однієї думки про кільчастих хробаків, не кажучи вже про лікування з їхньою допомогою. Крім цього, для гірудотерапії є цілий ряд істотних обмежень.

До числа протипоказань відносять:

Гірудотерапія: використання п'явок при гемороївнутрішній геморой;

 • доброякісні або злоякісні пухлини;
 • залозодефіцитна анемія;
 • низький кров’яний тиск;
 • такі вірусні захворювання, як СНІД і гепатит;
 • знижена здатність згущуватися крові, гемофілія;
 • виношування дитини;
 • годування грудьми;
 • термін після проведеного кесаренія менше 4 місяців.

Ще одне протипоказання – підвищена чутливість до будь-якої складової слини кільчастих хробаків. Щоб попередити такі важкі негативні наслідки, як анафілаксія та інші алергічні реакції, слід провести пробний тест.

Для цього потрібно поставити п’явку на нетривалий час на плече і поспостерігати за реакцією людини. Якщо на шкірних покривах відсутні будь-які зміни (почервоніння, висип), пацієнт відчуває себе нормально, можна приступати до гірудотерапії, не боячись побічних ефектів.

Відгуки про лікування кільчастими хробаками зустрічаються найрізноманітніші. Ефективність процедур багато в чому залежить від кваліфікації гирудотерапевта і особливостей людського організму. Багато пацієнтів відзначають, що після сеансів вираженість симптоматики істотно знижується.

Таким чином, п’явки при геморої – це, без сумніву, ефективна медична процедура. Але перед застосуванням такого лікування необхідно обов’язково проконсультуватися з лікуючим проктологом і точно дотримуватися рекомендацій фахівців.

Лікування геморою п’явками: гірудотерапія в лікуванні зовнішніх вузлів

Метод гірудотерапії поки не прийнятий офіційною медициною. Результати застосування не проходять тесту на достовірність.

Лікарі призначають для лікування геморою венотоникі, свічки та мазі з протизапальною і знеболюючим ефектом, кровоспинні засоби.

За словами пацієнтів, коли в майбутню операцію винен геморой, п’явки сприймаються останньою можливістю позбавлення від болісних симптомів.

Відгуки по ефективності можна порівняти з малоінвазивними способами. Прихильники методу стверджують, що за допомогою п’явок вдається простіше домогтися тривалих ремісій хвороби, ніж медикаментами і дієтою. Спробуємо скласти свою думку і з’ясувати секрети успіху.

Що відомо про п’явок?

«Розквіт» і захоплення гирудотерапией при всіх захворюваннях припадав на XIX століття. Тоді спеціально виловлювали певний вид п’явок зі ставків.

З слинних залоз отримали речовину, названу «гірудином», якому і приписувалися цілющі властивості. В даний час в водоймах потрібних п’явок виявити не вдається через екологічного забруднення.

Медичні п’явки вирощуються на спеціальних «фермах» і в лабораторіях.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

Особливість цих водоплавних істот – гематофагом (харчування кров’ю). П’явки входять в клас кільчастих прісноводних черв’яків. В системі травлення тваринного знаходиться важлива бактерія – гірудіентіс.

Саме вона виробляє біологічно активні речовини. За тонким каналах вони надходять в слинні залози.

Фізіологія дозволяє п’явки отримувати їжу раз в 4 місяці, вона здатна голодувати близько року і вижити.

Гірудотерапія в лікуванні геморою: переваги і недоліки методу

Лікування геморою п’явками обумовлено передбачуваним впливом на патогенез руйнування гемороїдальних структур і тромбоутворення.

Нагадаємо, що внутрішні і зовнішні вузли утворюються з кавернозних порожнин під дією застою і переповнення кров’ю. Стінки розтягуються, що служить причиною виділення кининов і початку запального процесу.

Зміна потоків мікроциркуляції і зниження швидкості кровообігу сприяють склеюванню тромбоцитів в конгломерати.

Відбувається одночасне утворення микротромбов на тлі кровотеч, викликаних розривами і травмуванням истонченной тканини вузлів, дистрофією слизової.

Взаємовиключні патологічні процеси вносять складності в лікувальну тактику.

Гірудотерапія, на думку прихильників, ефективна в початкових стадіях, якщо кровоточивість не сильно виражена, вузли помірно збільшені, немає спазмів анального сфінктера.

Позитивні властивості використання п’явок:

 • самостійне визначення зон впливу (деякі автори вважають, що п’явок не потрібно направлено висаджувати по певним акупунктурні точки, вони самі знаходять оптимальне місце);
 • гірудин з слини надходить в кров, діє шляхом зміцнення загального імунітету;
 • змінюється кровообіг і місцева захист не тільки в області прямої кишки, але і в сусідніх органах малого таза;
 • ліквідується застій крові, нормалізується тиск в артеріальних і венозних гілках капілярів;
 • поліпшується відтік з гемороїдальних вен.

Негативні властивості полягають:

 • в недовгому ефекті гірудотерапії;
 • в дискомфорті при проведенні процедури, почутті страху і відрази до п’явок;
 • в можливості алергічної реакції.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

Фахівці з гірудотерапії вважають, що метод можна застосовувати в комплексній терапії, сумісно із засобами, дієтичними вимогами, лікувальною фізкультурою.

У чому полягає лікувальний ефект п’явок при захворюванні?

Гірудотерапія при геморої розглядається дослідниками як покращений варіант класичної рефлексотерапії за допомогою впливу на організм біологічними речовинами. Набір цілющого складу, що виробляється тільки даними джерелом, можна уявити як унікальний комплексний препарат.

При укусі зі слиною п’явки в кров надходить значна кількість активних компонентів, що надають лікувальну дію при геморої:

 • апіраза – надає протисклеротичний ефект, знижує рівень непотрібних ліпопротеїдів;
 • бделліни – білки, здатні придушити діяльність трипсину і плазміну (підвищують згортання крові);
 • брадикініни – поліпептидні з’єднання, що активізують активність лейкоцитів-фагоцитів, що підтримують протизапальну дію, захист від мікроорганізмів;
 • гірудин – фермент, що розріджує кров, з противосвертиваючих дію, блокує тромбін, порушує властивість згортання фібриногену, попереджає склеювання тромбоцитів;
 • дестабілаза – містить 4 компонента, здатні розчинити тромб, забезпечує проникнення всього комплексу всередину клітин, подовжує показник згортання крові;
 • гиалуронидаза – основний фермент, що руйнує гіалуронову кислоту сполучної тканини, що посилює проникнення в клітини лікарських і поживних речовин через стінки капілярів, перешкоджає утворенню щільних рубців, має бактерицидну властивість по відношенню до деяких патогенних мікроорганізмів;
 • оргелаза – знімає набряки і запалення завдяки зростанню додаткової капілярної маси, покращує мікроциркуляцію;
 • Еглін – білкові речовини, що пригнічують дію запальних ферментів людини (хімотрипсин, еластазу);
 • кініназа – блокує речовини кініни – біохімічні «творці» болю;
 • гістаміноподібні елементи – знімають спазм судин.

Завдяки спільному і місцевим дії компонентів слини п’явок у пацієнта з гемороєм відбувається:

 • припинення болю;
 • зменшення вузлів за рахунок зняття набряклості і запалення;
 • виведення токсинів, що утворилися в вогнищі запалення;
 • активація імунітету;
 • загоєння тріщин і невеликих ранок слизової, шкіри;
 • розрідження крові і розчинення дрібних тромбів;
 • запобігання порушенню харчування стінок кишечника через розвиток атеросклерозу призводять артеріальних стовбурів.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

Вплив п’явок на гемороїдальні вузли допомагає не тільки лікувати хронічний геморой, але і надає профілактичну дію.

Правила використання п’явок при лікуванні геморою

Фахівці з гірудотерапії визначили умови для постановки п’явок при геморої:

 • процедуру слід проводити не частіше ніж один раз на тиждень і тільки при зовнішньої формі захворювання;
 • краща постановка п’явок в рефлексогенні зони (навколо ануса, на п’ятій точці), а не на вузли;
 • ставити можна відразу кілька особин (зазвичай 6) за схемою;
 • в рідкісних випадках при запущеній формі дозволяється установка на сам вузол, зазвичай враховується стан стінки, при прокусити можливо гостра кровотеча;
 • для повного використання можливостей методу п’явки повинні бути голодними;
 • необхідно ретельно дотримуватися правил підготовки;
 • щоб забезпечити присмоктування в потрібному місці, п’явку беруть пінцетом ближче до голівки, приставляють до шкіри і чекають щільного контакту, можна використовувати пробірку, головний кінець повинен бути спрямований до виходу;
 • укушенное місце підлягає обробці;
 • п’явки використовуються одноразово, після чого знищуються.

Лікувати за допомогою гірудотерапії супутні захворювання і геморой може тільки лікар. Поєднання лікарських препаратів, що приймаються пацієнтом, і ефекту п’явок здатне викликати загальне негативне дію. Щоб детально з’ясувати можливу реакцію, необхідні знання та досвід.

Підготовка до процедури

Для виключення страху, хвилювань пацієнтові попередньо розповідають про цілі і можливості лікувального використання п’явок. Підготовка вимагає дотримання декількох правил:

 • категорично забороняється застосування духів, дезодорантів, що пахнуть миючих засобів, куріння, прийом алкоголю – п’явки реагують на будь-які запахи і відмовляються від присмоктування;
 • приходити потрібно після підмивання звичайною водою без мила і засобів інтимної гігієни;
 • за три доби слід припинити прийом препаратів антикоагулянтної дії (похідні аспірину, гепарин, бутадіон та інші);
 • слід заздалегідь виконати вправи по скороченню ануса і втягування прямої кишки, це посилить кровообіг в зоні впливу.

Як відбувається процес лікування геморою?

Досвідчений фахівець перед першою процедурою перевірить результати аналізів, виміряє температуру. Лікарі працюють в рукавичках. Пацієнта укладають в зручну позу на бік або на живіт. Ділянка впливу протирається спиртом, потім очищається водою.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

Одночасно ставлять 4-6 п’явок. Схема установки п’явок залежить від стадії геморою, тяжкості перебігу. Тривалість сеансу – 40 хвилин. П’явки за цей час насичуються і відпадають. Відривати їх не дозволяється. Якщо відбувається затримка, їх посипають сіллю.

Процедуру повторюють через 5-7 днів. Зазвичай після другого сеансу пацієнти відзначають поліпшення стану. На курс потрібно до 10 повторів. Якщо лікар вважає, що необхідний ще один курс, то робиться перерва на місяць-півтора.

Що потрібно робити після процедури?

Після відпадання п’явок ранку обробляють спиртом, фіксують в місці укусу серветку пластиром. Протягом 48 годин можлива кровоточивість. Серйозною крововтрати при лікуванні не відбувається, забирається тільки застояна кров. Пацієнту рекомендується:

 • 2 дні не купатися;
 • НЕ чесати і не чіпати зайвий раз місця укусів;
 • підмиватися без мила теплою водою;
 • обмежити підйом тяжкості і будь-які фізичні навантаження;
 • для підсушування ранок дозволено змазування препаратом Бороплюс.

Наслідки застосування гірудотерапії

Якщо шкіра хворого була погано промита і недостатньо оброблена, в місцях контакту можливе інфікування ранок з розвитком гнійників. У людей з чутливими судинами бувають невеликі гематоми, знижується артеріальний тиск. На місці впливу утворюється рубчик з пігментацією шкіри.

Гірудотерапія: використання п'явок при геморої

У рідкісних випадках спостерігаються алергічні реакції у вигляді набряку шкіри, гіперемії, посилення свербежу, підвищення температури. Буде потрібно прийом антигістамінних засобів. Лікування п’явками припиняється.

Протипоказання

Протипоказання визначаються небезпекою кровотечі через розрідження крові і гіперчутливістю окремих людей. Тому до переліку осіб, яким не можна використовувати гірудотерапію, входять пацієнти з такими ускладненнями:

 • хвороби крові та кровотворних органів, анемія;
 • ураження печінки (вірусні гепатити, алкогольна хвороба, цироз), що порушує синтез ферментів згортання;
 • виразка шлунку;
 • часті носові кровотечі;
 • підвищена температура;
 • пухлини різного генезу, що перенесли оперативне втручання з видалення;
 • гіпотонія;
 • в перші 3 місяці після гострого інфаркту міокарда або інсульту;
 • виснаження будь-якої етіології.

Не рекомендується застосовувати гірудотерапію жінкам в період вагітності і лактації, дітям дошкільного віку.

Вартість гірудотерапії від геморою

Фахівці з гірудотерапії не працюють в державних медичних установах. Офіційно такої професії лікаря немає. Послуги можна пошукати в комерційних фірмах, клініках. Краще, якщо для проведення пацієнт буде приходити в підготовлений кабінет. Тут більше надії на стерильність та допомогу при несподіваній ситуації.

Ціна одного сеансу при геморої залежить від числа встановлених п’явок. Якщо в середньому їх 6 штук, то процедура обходиться в 1200-2000 рублів. Для розрахунку за курс, відповідно, слід помножити на 10.

Деякі клініки пропонують процедури в домашніх умовах. Це підвищить вартість приблизно на 30%.

Бажаючим спробувати гірудотерапію ми радимо не піддаватися рекламі незрозумілих особистостей, перевіряти інформацію про медичну освіту, ліцензію.

Показник кваліфікації – потреба фахівця подивитися результати аналізів крові. Для правильного лікувального підходу варто звертатися в сертифіковані клініки.

Previous Гіпотонія: що це таке, симптоми і методи лікування захворювання
Next Які вправи в домашніх умовах треба робити, щоб з внутрішньої частини між ляшками прибрати жир

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *