Ефективні засоби від геморою для вагітних


Эффективные средства от геморроя для беременных

Засіб від геморою для вагітних повинно бути безпечним для майбутньої матері і нездатним принести шкоду розвитку плода. Часто жінки відмовляються застосовувати будь-які препарати для лікування в цьому періоді, а захворювання за час вагітності тим часом встигає набути більш важку форму.

Щоб прийняти правильне рішення про те, лікувати чи геморой у вагітних або відкласти це на період після пологів, необхідно враховувати багато індивідуальні показники. Важливим є те, на якому терміні вагітності виявило себе розвиток захворювання і яким чином воно впливає на загальне самопочуття жінки.

Однак, необхідно пам’ятати, що навіть невинне перебіг хвороби на початковому етапі, може привести до серйозних наслідків.

Лікувати або не чіпати?

Фахівці вважають, що лікування геморою необхідно, навіть коли він знаходиться на першій стадії розвитку.

Це захворювання розвивається швидко, тому робити які-небудь заходи необхідно якомога раніше.

Сучасні засоби від геморою дозволяють без ризику ускладнень застосовувати їх на будь-якому терміні вагітності, проте його вибір слід довірити лікаря. Відмова від лікування може призвести до таких наслідків:

 1. Поступове погіршення стану. Присутність дискомфорту, біль при відвідуванні туалету
  Ефективні засоби від геморою для вагітнихпід час дефекації викликає тим більші відхилення в вагітності, чим важче етап хвороби.
 2. Збільшення розміру вузлів здатне привести до відмирання тканини і розвитку інфекційних процесів, які дуже небезпечні для формування і розвитку плода. В особливо важких ситуаціях, збудник інфекції може проникати в кровоносну систему дитини і викликати внутрішньоутробне зараження.
 3. Повторювані кровотечі можуть привести до анемії, а низький гемоглобін є причиною кисневого голодування, дуже несприятливого для плода.
 4. Запущена стадія геморою може викликати загострення захворювання в післяпологовому періоді, коли хвороба починає швидко прогресувати і призвести до серйозних проблем.

Найбезпечніше лікування геморою при вагітності з метою запобігання розвитку інфекційних процесів – застосування консервативних методів з правильним вибором препаратів для дотримання гігієни.

Ретельна гігієна – одна зі сторін в лікуванні геморою

Ефективні засоби від геморою для вагітних

 1. При виникненні гнійних ускладнень на місці інфікування гемороїдальних вузлів з успіхом застосовується мазь Левомеколь.
 2. Крем Ультрапрокт з вираженою протизапальною дією.
 3. Мазь Троксевазин, яка за два тижні здатна усунути прояви геморою.
 4. Мазь Вишневського, що застосовується для позбавлення від запальних процесів, що виникають у міру розвитку захворювання.
 5. Препарат Постерізан, що є гомеопатичним засобом, здатним виробляти швидке загоєння пошкоджених поверхонь і підвищують стійкість проти розвитку можливих захворювань.

Гігієна і особлива акуратність набуває особливого значення при лікуванні геморою у вагітних, а дотримання гігієнічних вимог здатне прискорити процеси одужання. Навпаки, зневага цими правилами здатне викликати погіршення стану зовнішніх вузлів. При зверненні до фахівців найчастіше призначається лікування геморою в домашніх умовах, приміщення в стаціонар при вагітності зазвичай відбувається тільки в крайніх випадках.

Мазі, які застосовують при вагітності від геморою

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Існують і інші лікувальні засоби від геморою, які довели свою ефективність і відсутність побічного ефекту при застосуванні їх до пацієнтів в період вагітності, а саме:

 1. Мазь Реліф, в яку входить витяжка з печінки акули. Дозволяється її тривале використання без звикання і накопичувального ефекту. При важкому ступені геморою її застосовують як комплексного лікування. Вважається засобом з унікальними лікувальними властивостями, позитивно впливає на всі стадії захворювання. Середня ціна становить 230 рублів.
 2. Крем Прокто-Гливенол є ефективним препаратом від геморою, воздействующегона безпосередні причини хвороби за допомогою трьох дій – знеболюючого, тонізуючого і протизапального. Основними діючими речовинами крему служать лідокаїн і трибенозид – підвищує тонус розширених вен в гемороїдальних вузлах і відновлює еластичність венозних судин. Лідокаїн чинить
  Ефективні засоби від геморою для вагітнихзнеболювальну дію. Ціна від 350 рублів.
 3. Гепатромбин у вигляді гелю може використовуватися для лікування від геморою, виключаючи перший триместр вагітності. Застосовують також в якості підготовчого періоду перед майбутньою хірургічною операцією. Ціна – 120 рублів за одну упаковку.
 4. Мазь Гепаринова, особливо ефективна на початку захворювання, коли запальні процеси недостатньо розвинулися. Вартість – близько 30 рублів.

Сучасні препарати для зовнішнього лікування геморою, найчастіше є комбінованими і містять в собі відразу кілька лікувальних компонентів. Спільна дія дозволяє істотно скоротити термін лікування і привести до якнайшвидшого одужання.

Свічки для лікування геморою

Щоб лікування геморою у вагітних в домашніх умовах принесло більший ефект, краще застосовувати свічки.

 1. Свічки з вмістом обліпихової олії дозволяється застосовувати без будь-якого
  Ефективні засоби від геморою для вагітнихобмеження, так як їх м’яку дію сприяє швидкій регенерації тканин на місці гемороїдальних вузлів. Мають протизапальну, болезаспокійливу дію і здатні припиняти кровотеча.
 2. Свічки Нео- Анузол для використання при вагітності по праву вважаються популярним ефективним препаратом, ціна якого не перевищує 100 рублів. Застосовують при будь-якій стадії розвитку захворювання без обмежень.
 3. Свічки Гепаторомбін і Проктоглівенол, застосовують при геморої у вагітних, за винятком першого триместру. Успішно усувають набряки, розчиняють утворилися згустки крові і діють як протизапальний засіб. Свічки Реліф здатні швидко припиняти виникло гемороїдальні кровотечі, усувають такі прояви геморою, як свербіж і виникнення бактеріальних інфекцій.
 4. Свічки для вагітних і годуючих Постерізан мають підвищену гіпоалергенність і повною відсутністю небажаної побічної дії. Речовини, що входять до їх складу, сприяють швидкому заростання пошкоджень на слизовій. Перешкоджає виникненню вторинного інфікування.
 5. Свічки з олією календули застосовують на початку хвороби. Мають регенерують. Ціна упаковки – від 80 рублів.

Препарати для місцевого застосування проявляють достатню ефективність в лікуванні геморою у вагітних, хоча іноді і здатні привести до алергічних реакцій. При виношуванні дитини категорично заборонені тільки кошти з вмістом екстракту беладони, так як ця рослина викликає загрозу переривання вагітності.

Таблетки від геморою для вагітних

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Найбільш ефективним в цьому напрямку вважається Детралекс, який крім підвищення тонусу вен має протизапальну і антиоксидантну дію, що сприяє звільненню від вільних радикалів, що ушкоджують стінки судин. Такі препарати, як Ескузан, Аесцін також благотворно діють на запалені вузли. Крім протизапального ефекту, вони забезпечують кращу циркуляцію в кровоносній системі.

Крім ліків, спрямованих на підвищення тонусу вен, у вагітних використовують і інші препарати. З метою профілактики можливих ускладнень призначаються Троксевазин, що знижує проникність судин, а також препарати, що розріджують кров в якості Аспірину і курантів.

Важливе місце в лікуванні при вагітності відводиться проносних засобів, що використовуються для полегшення процесу дефекації. Для цього краще використовувати препарати у вигляді Дюфалака, регулакс, Прелакс.

Решта проносні засоби, надані в великому асортименті, застосовувати вагітним не можна.

Вони здатні дуже збільшувати перистальтику кишечника, що здатне спричинити за собою збільшення тонусу матки.

Народні засоби для усунення симптомів геморою

Часто жінки в положенні, побоюючись за свою майбутню дитину, відмовляються від застосування лікарських препаратів, хоча симптоми геморою доставляють їм чимало незручностей. У таких випадках на допомогу приходить народна медицина, рецепти якої на
Ефективні засоби від геморою для вагітнихпротязі багатьох років дозволяють досить успішно боротися з цим захворюванням. Не варто забувати, що в цих рецептах часто використовуються активні речовини, що і в аптечних препаратах. При неправильному застосуванні вони здатні викликати серйозні побічні ефекти, тому перед тим, як звернутися до них, необхідна обов’язкова консультація з лікарем.

Знімають симптоми геморою компреси з використанням сирого буряка або моркви, подрібненої за допомогою терки.

Виготовлені самостійно свічки з марлевих тампонів, просочених маслом обліпихи, залишені в задньому проході на ніч, знімуть роздратування і свербіння, усунуть запалення і багато в чому полегшать стан жінки під час вагітності.

Деякі фахівці радять приймати сидячі ванночки з відваром лікарських трав, хоча в стані вагітності краще постаратися обійтися без застосування подібної методики. Замість ванночок краще використовувати примочки з такими відварами, які надають протизапальний і кровоспинний ефект.

Допомога лікарів в лікуванні

Аптечна мережа розпорядженні величезну кількість різноманітних препаратів, що дозволяють успішному лікуванню геморою, однак, не всі з них дозволяється застосовувати при виношуванні дитини.

При виборі терапії, особливо якщо виявлена друга або третя стадії, вагітним краще скористатися рекомендаціями фахівців. Найчастіше медики вдаються до допомоги
Ефективні засоби від геморою для вагітнихзовнішніх коштів від геморою, які довели відсутність небажаних ефектів і вважаються нешкідливими. Трапляється, що застосування зовнішніх коштів не приносить полегшення. Тоді медицина використовує безопераційне видалення гемороїдальних вузлів. Така процедура проводиться під місцевою анестезією і не загрожує стану майбутньої мами і її дитини. Однак вдаються до такого методу тільки в тих випадках, коли захворювання загрожувати перерости в більш важку форму.

Одним з найбільш поширених методів лікування геморою у вагітних вважається використання склеротерапії, коли в вузли вводять спеціальні препарати, що викликають зрощення судин і їх подальше відмирання. Повернутися до звичайного способу життя після цієї маніпуляції можна вже через пару годин.

Ще вдаються до використання латексних кілець і методу коагуляції лазерним або інфрачервоним апаратами, які також дозволяється використовувати в період вагітності. До використання хірургічної операції з видаленням вузлів, вдаються тільки в самих крайніх випадках, коли вузли стрімко збільшуються або хвороба супроводжується частими рясними кровотечами.

Засоби для годуючих мам від геморою

Ефективні засоби від геморою для вагітних

 • свічки гепаторомбін і проктоглівенол – використовувані в період лактації, з протизапальною дією;
 • Реліф в свічках і у вигляді мазі – здатні протистояти кровотеч і боротися з інфекціями;
 • свічки Постерізан – з регенерують;
 • Метілураціловие свічки – здатні не тільки зупиняти кров, але і підвищувати імунітет проти інфекцій і сприяють швидкому загоєнню пошкоджень;
 • Тромбиновой свічки – з вмістом активних речовин, що попереджають тромбоутворення.
 • Гомеопатичні свічки – на основі екстрактів лікарських рослин, з знеболюючими і кровоспинними діями.

У тих випадках, коли симптоми захворювання ще не виявляються занадто яскраво, лікування геморою в період годування дитини ефективно і з використанням народних методів.

Профілактика захворювання

Геморой здатний порушити перебіг вагітності і вплинути на родову діяльність. Тому так важливо не допустити розвитку подібних порушень і постаратися запобігти їх. Спробувати досягти цього можна з дотриманням деяких правил:

 • правильне харчування з дотриманням дієти, яка виключає гострі спеції, жирні страви, копченості.
 • дотримання гігієнічних вимог.
 • достатня рухова активність;
 • вживання їжі з достатньою кількістю вітамінів.

Не менша роль, ніж правильний вибір лікарських препаратів, відводиться і додаткових способів, спрямованим на боротьбу з гемороєм в період вагітності. Основна їх мета – усунути причини, що сприяють розширенню вен в організмі вагітної, які неминуче призводять до розвитку захворювання.

Популярні засоби від геморою при вагітності: огляд 11 кращих препаратів

Ефективні засоби від геморою для вагітних

 1. Дієта. Регуляція режиму харчування, обсягу їжі, що вживається, корекція набору продуктів і частота прийому їжі. Харчування дробове (по чуть-чуть і частіше). Порції невеликі близько 300 грам. Переважання рослинної їжі (у вигляді включення овочів і фруктів). М’ясні і молочні продукти мають бути в необхідній кількості. Прийоми їжі можуть чергуватися з перекусами. Дієта повноцінна за складом і рівнем корисних речовин (мінеральні речовини, вітаміни, жири, білки, вуглеводи). Солодке, борошняне, жирне, смажене, пряне варто максимально обмежити.
 2. Фізична активність. Важлива адекватна фізична діяльність. Піші прогулянки в парку або біля ставка, ранкова зарядка, спеціальні групи вправ (ЛФК) за порадою лікаря, басейн і водні процедури. При геморої для вагітних також розроблений комплекс вправ.
 3. Гігієна. Величезне значення надається гігієнічним заходам (по догляду за прямою кишкою). Адекватна гігієна – запорука успішного лікування. При геморої під час вагітності корисні прохолодні водні обмивання ануса після очищення кишечника. Гігієнічні ванни з рослинними травами надають плідну вплив. Замість стандартної туалетному папері рекомендується використовувати вологу, або вологі серветки, які продаються в аптеках.
 4. Консервативне лікування (без застосування хірургічних методів) однаково корисно на будь-якій стадії перебігу геморою у вагітних. Лікування включає: свічки, гелі, мазі, креми, таблеткіок і ін. Лікувальні і народні засоби від геморою при вагітності застосовують у вигляді примочок, аплікацій, компресів, ванночок. Популярні на сьогодні засоби народної медицини користуються активним попитом.
 5. Хірургічне лікування . Проводять лише в разі неефективності вищеперелічених методів. Під час вагітності цей вид лікування нерідко вдається відкласти. Вже після пологів, якщо ситуація не покращиться, приступають до оперативного лікування за рішенням лікаря-колопроктолога.

Чим лікувати геморой при вагітності? Терапія розробляється комплексно і враховує потреби кожної з вагітних жінок. План лікування комбінує лікуючий лікар. Лікування включає і немедикаментозні методи.

Масло обліпихи

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Свічки мають різнобічними ефектами і є при вагітності безпечним засобом від геморою, так як вони:

 • мають ранозагоювальну дію;
 • допомагають вилікувати тріщини і мікротравми слизової оболонки;
 • збагачують тканини поживними речовинами, завдяки знаходяться в складі вітамінів і біологічним компонентам;
 • під час вагітності масло обліпихи пом’якшує слизову оболонку і полегшує випорожнення кишечника;
 • активні речовини обліпихи, що входять до складу, забезпечують захисну мантію клітинам, а також наділені антиоксидантну дію.

Свічки Реліф

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Реліф від геморою при вагітності призначається тільки фахівцем.

Перед постановкою ректальних свічок важливо здійснити гігієнічні заходи.

Курс і режим лікування встановлюється лікарем індивідуально. Масло акулячої печінки, що входить до складу супозиторіїв, наділене місцевою протизапальною властивістю, ранозагоювальну і здатність зупиняти кровоточивість гемороїдальних вузлів.

Фенілефрин надає судинозвужувальну дію, викликає зменшення набряку тканин і свербіння, знижує вираженість запалення і ризики початку кровотечі.

При вагітності свічки збільшують ризик раптових пологів або може спровокувати переривання вагітності на ранніх термінах. Потрібна консультація лікаря перед початком застосування.

Мазь Реліф

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Препарат випускається в тюбику з аплікатором. Перед застосуванням необхідно забезпечити гігієну заднього проходу.

Спочатку мазь наносять на шкіру ануса (задній прохід) і далі за допомогою аплікатора вводять в порожнину прямої кишки.

Що входить до складу місцевий анестетик – бензокаин, забезпечує знеболюючий ефект.

При застосуванні можливе виникнення в місці нанесення дискомфорту, свербіння і почервоніння, а також прояви алергічних реакцій. У такій ситуації варто припинити лікування даними ліками і звернутися до лікаря.

гепаринова мазь

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Гепарин розчиняє вже утворилися тромби і не дає утворюватися новим. Має протизапальну дію.

Додаткові компоненти гепариновой мазі сприяють поліпшенню його властивостей. Місцевий анестетик – бензокаин – полегшує біль.

Судинорозширювальний компонент – бензілнікотінат – розширює гемороїдальні судини для кращого всмоктування гепарину. Маззю покривають поверхню в області пошкодження і обережно втирають, повторюють щодня тричі.

Курс терапії в середньому 7 днів, до зникнення або зменшення симптомів.

При тромбірованних або запалених гемороїдальних вузлах застосовують аплікації або тампони з маззю. Курс лікування встановлює лікар, але не повинен перевищувати двох тижнів.

Мазь Вишневського (лінімент за Вишневським)

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Компоненти, що становлять мазь: ксероформом, дьоготь. Комбінований засіб для застосування зовнішньо.

Має ранозагоювальну дію, протимікробну і дезинфікуючим властивістю, очищає гнійні рани від бактерій і мікробів, прискорює загоєння ран. Застосовують зовнішньо, пов’язки з лінімент Вишневського.

Не виключені алергічні реакції.

Ефективно тільки при гнійних ускладненнях геморою (абсцеси, фурункули, виразки, запалення тріщин). Застосування при вагітності тільки після узгодження з лікарем! Лінімент за Вишневським при неускладненому геморої не застосовується!

Свічки з гліцерином

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Супутник геморою – запор, ускладнює перебіг геморою у вагітних.

Боротьба з запором – одна з основних задач. Гліцеринові свічки безпечні при вагітності, діють в просвіті прямої кишки, на плід не впливають. Допомагають м’яко і в короткий термін спорожнити кишечник.

Мають пом’якшувальний дію на слизову кишки, що перешкоджає її травматизації.

Чи не підходять для постійного прийому, але прекрасно поєднуються з іншими препаратами для терапії геморою.

Свічки Натальсід

Ефективні засоби від геморою для вагітних

 • Свічки сприяють зупинці кровотечі гемороїдальних вузлів, знімають запальні процеси, надають допомогу в загоєнні тріщин і мікротравм.
 • Лікування застосовують в свічках ректально, щодня по свічці 2 рази, курсом до двох тижнів.
 • Попередньо потрібно очищення кишечника, свічку необхідно змочити водою.

Можливі місцеві реакції і дискомфорт. Свічки дозволені до призначення у вагітних.

Свічки Анестезол

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Необхідна консультація лікаря, курс лікування встановлюється фахівцем. Поєднує в собі протизапальний, місцево знеболюючий, підсушує ефекти.

Перешкоджає попаданню інфекції в рану і тим самим запобігає прогресуванню захворювання. Потрібно попереднє очищення кишечника. Можуть виникати місцеві реакції і дискомфорт.

Ромашка

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Спектр його використання широкий. Головне властивість ромашки – протизапальну, знімаючи запалення, зменшується і вираженість болю.

Призначають примочки з настоєм ромашки на область пошкодження прямої кишки.

При тріщинах ефективні тампони, змочені настоєм ромашки з додатковим включенням мазей лікувальної дії. Ванночки з ромашкою і підмивання мають зволожуючу і пом’якшувальну властивість на шкіру.

Гігієнічні заходи з ромашкою підсилюють ефективність лікування.

Кропива

 1. Кропиві властиві гемостатические (кровоспинні) властивості, пов’язані з утриманням в її складі вітаміну К.
 2. Біологічні речовини кропиви сприяють загоєнню ран, мають протизапальну дію, беруть участь в лікуванні залізодефіцитної анемії, яка нерідко супроводжує геморою.
 3. Приймають у вигляді настою всередину.

Квітки календули і трава череди

Наносять зовнішньо у вигляді аплікацій та ванн. Знімають запалення і загоюють ранки і тріщинки.

Борються з мікробами, перешкоджають розвитку ускладнень. Потрібно врахувати індивідуальні місцеві алергічні реакції.

Мазь від геморою для вагітних – список найефективніших і безпечних препаратів

Головною властивістю, яким повинна володіти мазь від геморою для вагітних, є безпека ліки, тому, перш ніж використовувати протигеморойний засіб, слід переконатися в натуральності його складу.

Сучасні препарати місцевого використання здатні усунути всі ознаки захворювання і при цьому не нашкодити плоду. Однак майбутній мамі не можна займатися самолікуванням – відповідне засіб повинен призначити фахівець.

Що таке геморой

Проблема, з якою часто стикаються жінки в положенні – це геморой.

При цьому захворюванні відбувається розширення вен, розташованих в нижній частині прямої кишки, що ускладнює процес дефекації і викликає хворобливі відчуття.

При розвитку патології відбувається запалення гемороїдальних вузлів і з’являється кровотеча. Причини появи захворювання у вагітних – перебудова організму і посилення кровообігу в органах малого таза.

Каталізатором хвороби може послужити зниження тонусу м’язів прямої кишки внаслідок зміни звичного раціону харчування і зниження рухової активності.

Наслідком цих факторів стає те, що вагітні жінки часто страждають запорами, що теж сприяє порушенню венозного кровообігу.

Якщо не позбутися від патології до пологів, то під час потуг може відбутися утиск гемороїдальних вузлів.

Мазь при вагітності

При виборі лікарського засобу слід пам’ятати, що мазь від геморою для вагітних повинна мати в своєму складі тільки безпечні компоненти, так як вони можуть потрапити через плацентарний бар’єр до плоду. Призначаючи ліки, лікар керується інформацією про стан пацієнтки, її реакції на різні речовини. Мета лікування – усунути симптоми геморою і запобігти можливості загострення захворювання.

Залежно від складу мазі від геморою роблять різний вплив і застосовуються для усунення різних проблем.

Для усунення кровоточивості вузлів використовуються гемостатичні засоби, для того, щоб зняти набряклість гемороїдальних шишок – судинозвужувальні.

При сильних больових відчуттях призначаються знеболюючі препарати. Протизапальні засоби призначені для купірування запального процесу.

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Переваги і недоліки

Мазі, як і всі ліки від геморою при вагітності, мають свої позитивні і негативні сторони. Перевагами такої форми засобів є:

 • зручність застосування;
 • безпеку для організму вагітної жінки і плоду з огляду на те, що здійснюється місцеве, а не системний вплив;
 • висока ефективність на ранніх стадіях хвороби;
 • можливість використання для профілактики геморою.

З недоліків антігеморройних мазей можна виділити наступні:

 • неповне всмоктування жирної основи препаратів, що стає причиною дискомфорту і жирних плям на білизні;
 • ліки не можна застосовувати довше 10 днів з огляду на те, що тривале використання може призвести до появи побічних ефектів;
 • низька ефективність на пізніх стадіях геморою.

Як застосовуються

Перед тим, як починати лікування, необхідно вивчити інструкцію по застосуванню засобу. Спосіб нанесення препарату залежить від розташування вузлів.

Якщо вони виходять назовні, то обробляти слід тільки виступаючі шишки, не проникаючи всередину прямої кишки. При нанесенні крему чинити сильний тиск на вузли можна, щоб уникнути їх розриву.

При внутрішньому геморої в анальний канал вводять палець з невеликою кількістю засобу або спеціальний тампон, просочений ліками.

Крем від геморою при вагітності наносять тонким шаром на чисту суху поверхню шкіри, втираючи акуратними рухами. Маніпуляції слід виконувати кілька разів на день, попередньо здійснивши гігієнічні процедури.

Також уражену область необхідно мазати після кожного акту дефекації. Після нанесення засобу можлива поява відчуття печіння, яке швидко проходить.

У разі наявності відкритих ран і пошкоджень цілісності покривів використовувати крем не можна.

Протизапальні та антибактеріальні

Відбувається при геморої запальний процес призводить до порушення цілісності покривів слизової оболонки, тому важливо якомога раніше лікувати запалення.

З цією метою застосовуються засоби, які знімають запалення і володіють антибактеріальними властивостями. Ці препарати містять в своєму складі знезаражувальні речовини (антисептики), що перешкоджають розмноженню патогенних мікроорганізмів.

Найпопулярнішими протизапальними мазями від геморою є:

 • гепариновая;
 • лінімент бальзамічний (за Вишневським);
 • оксолінова;
 • іхтіоловая;
 • Проктозан;
 • Ауробін.

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Гепаринова

Одне з найбільш ефективних лікарських засобів від геморою – гепариновая мазь. Вона містить гепарин, бензілнікотінат і бензокаїн.

Взаємодія цих речовин забезпечує швидке розсмоктування шишок і вузлів і усунення інших симптомів захворювання, таких як кровотеча, свербіж, біль. Техніка лікування полягає в нанесенні шару мазі на уражені ділянки 2-3 рази на добу.

Протипоказаннями для використання гепариновой мазі при геморої для вагітних є некротичні процеси в тканинах, захворювання печінки, порушення згортання крові.

Мазь Вишневського

Для лікування запалених зовнішніх гемороїдальних вузлів успішно застосовується мазь Вишневського від геморою при вагітності, яку можна купити зовсім недорого.

Препарат складається з ксероформа, касторової олії, березового дьогтю. Перевагою цього засобу для вагітних є відсутність протипоказань і побічних ефектів.

Застосовувати лінімент бажано перед сном, прикладаючи до зовнішніх вузлів марлеву пов’язку, просочену ліками.

Проктозан

Ефективним препаратом зовнішнього впливу, що володіє вираженим протизапальним ефектом, є Проктозан. Активні інгредієнти, що входять до складу засобу – це буфексамак, вісмуту субгаллат і лідокаїн.

Завдяки поєднанню цих компонентів Проктозан, крім зняття запалення, чинить протисвербіжну дію і зменшує кровоточивість. Курс лікування становить від 8 до 10 днів, протягом яких засіб наноситься двічі на добу.

Використання препарату протипоказано при наявності специфічних шкірних захворювань і схильності до алергії.

Судинозвужувальні і тонізуючі

При серйозних порушеннях кровообігу і тромбозі вузлів рекомендується застосовувати препарати, що володіють судинозвужувальну дію. Тонізуючі мазі швидко знімають симптоми геморою, підвищують еластичність стінок судин. Популярними засобами цієї групи є:

 • Реліф;
 • троксевазин;
 • Троксерутин;
 • Постерізан;
 • Гепатромбин Г;
 • Проктоседил.

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Реліф

Вхідне до складу препарату Реліф масло печінки акули сприяє швидкому загоєнню гемороїдальних тріщин, а речовина фенілефрину гідрохлорид зменшує просвіт судин і усуває набряки.

Ціна на ці ліки виправдана виробленим ефектом. Застосовувати мазь можна до 4 разів на день, наносячи засіб прикладеним аплікатором.

При підвищеному згортанні крові рекомендується відмовитися від використання цього препарату і замінити його іншим.

Троксевазин

Препарат-венотоник Троксевазин ефективно застосовується на всіх стадіях геморою. Діюча речовина троксерутин має протинабрякову ефектом, сприяє загоєнню гемороїдальних вузлів і зміцненню судин. Наносити гель на запалені шишки слід вранці та ввечері. До протипоказань відносяться наявність відкритих ран і гостра фаза виразкової хвороби шлунка.

Знеболюючі

Гострі форми геморою під час вагітності і виражений больовий синдром вимагають застосування засобів, інгредієнти яких володіють знеболюючим ефектом.

Крім знеболювання, препарати цієї групи сприяють загоєнню невеликих тріщин, усувають анальний свербіж, мають протизапальну дію.

Найпопулярнішими мазями для усунення болю при геморої під час вагітності є:

 • Прокто-Гливенол;
 • Безорніл;
 • Реліф Адванс;
 • мазь Флемінга (гель на основі екстрактів прополісу, гамамелісу і календули).

Прокто-Гливенол

Засіб на основі трибенозида і лідокаїну надає анестезуючу дію, тонізує судини і знімає запалення. Гемостатичні властивості не сильно виражені, але крапельне кровотеча це засіб від геморою зупиняє ефективно.

Під час вагітності застосовувати препарат слід шляхом нанесення тонкого шару мазі двічі в день, а при внутрішніх вузлах препарат вводиться всередину за допомогою аплікатора.

При виявленої печінкової недостатності використовувати Прокто-Гливенол протипоказано.

Безорніл

Препарат для лікування внутрішнього геморою – це Безорніл. Що входять до складу засобу натуральні компоненти усувають свербіж, набряклість, больовий синдром.

Ліки слід вводити всередину за допомогою пластмасового аплікатора 2 рази на день. Застосовувати мазь вагітним можна лише після консультації з лікарем.

При виявленні чутливості до препарату слід одразу припинити використання.

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Таблиця дозволених при вагітності Антигемороїдальні засобів

Деякі протигеморойний кошти можуть посилювати тонус матки і тому не всі мазі від геморою для вагітних підходять для застосування в 1 і 3 триместрі. Рекомендації по використанню коштів:

НайменуванняВ якому триместрі можна використовувати
Гомеопатичні мазі (бальзамічний лінімент Вишневського, Флемінга, іхтіоловая)Протягом всього періоду вагітності
гепаринова2
Реліф2
Прокто-Гливенол2,3
БезорнілЗа призначенням лікаря
троксевазин1,2,3
Постерізан1,2,3
Гепатромбин Г2,3

Ціна

Мазь при геморої вагітним можна придбати в аптеках міста або купити в інтернет-магазині, для чого необхідно замовити вбрання з електронного каталогу засіб шляхом заповнення форми замовлення, розміщеної на сайті. Вартість препаратів від геморою залежить від країни виробництва та компонентного складу. Ціни на протигеморойний мазі в аптеках Москви:

Назва препаратуВиробникАптекаЦіна, рублів
Гепаринова, 25 гНижфарм, РосіяА-Мега76
Мазь Вишневського, 40 гБЗМП, Білорусьпігулки27
Проктозан, 20 гШтада, НімеччинаМіськздрав415
Реліф, 28,4 гФамар С.А., ГреціяЧи живі-здорові440
Прокто-Гливенол, 30 гРекордаті Хіфі, ІталіяСамсон-Фарма427
Троксевазин, 40 гФарм / Трояфарм, БолгаріяПланета здоров’я174
Безорніл, 10 гМаінлун, Китайздоров370
Гепаринова, 25 гЗелена Діброва, Росіяаптеки Столички36
Прокто-Гливенол, 30 гНовартіс Консьюмер, Швейцарія36,6611
Проктозан, 20 гШтада, НімеччинаАвіценна Фарма367
Реліф, 28,4 гФамар С.А., ГреціяА-Мега401
Іхтіолова, 25 гБЗ, БілорусьЕАптека105

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Препарати при вагітності від геморою: які можна

Геморой – делікатне захворювання, про яке соромляться говорити вголос. Особливо важливо майбутнім мамам знати про те, як позбутися від недуги, які ліки можна вживати, а які – ні. Адже в цей непростий період на жінці лежить відповідальність не тільки за своє здоров’я, але і за благополуччя свого малюка.

Вагітність і геморой

Геморой – захворювання, без якого обходиться рідкісна вагітність, що легко пояснити. При виношуванні дитини матка поступово збільшується в розмірах, і на момент пологів нею зайнята велика частина черевної порожнини. Кишечник знаходиться під тиском збільшеної матки, змінюється положення прямої кишки. Результатом такого процесу є пережатие венозні судини і застій крові.

Крім цього, істотно падає сприйнятливість кишкової мускулатури до нервових імпульсів і речовин, які відповідають за стимулювання його роботи.

Цей факт не випадковий, адже діяльність і матки, і кишечника контролюється єдиним нервовим центром, а це означає, що надмірна активність кишечника здатна спровокувати скорочення матки.

Але захисна реакція подібного характеру призводить до того, що з випорожненням кишечника у жінки в положенні виникають труднощі, часто виникають запори.

Якщо геморой не лікувати, то може розвинутися анемія, а також патології опорно-рухової системи, органів сечовиділення.

Засоби від геморою при вагітності

При виборі препаратів при вагітності від геморою необхідно пам’ятати про те, що на малюка здатні згубно впливати токсичні компоненти, що містяться в складі багатьох лікарських форм. Тому перш ніж віддавати перевагу тим чи іншим засобам, потрібно отримати консультацію у гінеколога щодо допустимості їх застосування.

Мазі від геморою

Гепаринова мазь особлива тим, що здатна не тільки впливати на симптоматику, а й провокувати розсмоктування вузликових утворень.

При здійсненні комплексу лікування застосовуються мазі, покликані усувати запалення і притупляти біль. До них відноситься, наприклад, мазь Вишневського.

За допомогою мазей лікуються в першу чергу зовнішні вузли. При виборі подібних засобів потрібно віддавати перевагу препаратам, виготовленим на натуральній основі і з позначкою «для вагітних». Наносити мазь необхідно після процедури дефекації.

Важливо! Перш ніж скористатися будь-якої з мазей, слід провести просте тестування на наявність алергічної реакції. Незначна кількість мазі наноситься на область зап’ястя, втирається і залишається на півгодини.

Траксівазін – мазь, що нормалізує тонус вен і усуває запальні процеси. Ліки нетоксично, тому дозволено до вживання вагітним жінкам. Можна використовувати для усунення геморою будь-якого виду.

Свічки від геморою

Нерідко майбутнім мамам призначають свічки від геморою при вагітності. Як правило, основу таких лікарських форм становить масло обліпихи або морські водорості. Подібні засоби нешкідливі і для жінки, і для малюка.

Вводити такі анальні свічки слід кожен раз після процедури дефекації. Вставивши супозиторію, необхідно протягом деякого часу тримати її, поки не почне танути. Зберігати свічки потрібно на холоді, незадовго до використання виклавши в приміщення з комфортною температурою.

Після випорожнення страждають гемороєм користуватися туалетним папером не рекомендується. Область анального отвору корисно обмивати прохолодною водою.

Свічки Реліф і Реліф Адванс доктор призначає обережно. Ці препарати можуть чинити негативний вплив на артеріальний тиск, підвищуючи його.

Важливо! Використовувати Реліф Ультра вагітним забороняється: в складі цього засобу відзначені гормональні компоненти, здатні не кращим чином позначитися на здоров’ї малюка.

Свічки Гепатромбін Г можна вживати тільки після того, як настане II триместр вагітності, і строго по інструкції. Вводять препарат 1-2 рази на добу.

Якщо геморой супроводжується сильним болем, то можуть бути призначені Анестезол свічки, але тільки обережно і в період загострення больового синдрому.

Таблетки

Таблетки від геморою і гімнастика в період вагітності призначаються індивідуально. Роль гімнастики – поліпшити функції кишечника і зміцнити його стінки. Таблетки призначаються не обов’язково від геморою – це можуть бути препарати для знеболювання, зняття запального процесу або проносні.

Таблетки Флебодіа 600 можна застосовувати з II триместру вагітності. Активні речовини, що входять до складу цього засобу, здатні підвищити тонус вен, знизити їх здатність розтягуватися, сприяють поліпшенню мікроциркуляції в тканинах, усувають запальні процеси.

Ефективні засоби від геморою для вагітних

Наскільки успішним буде лікування, залежить від регулярності та тривалості прийому препаратів. Однак в так званий «вагітний період» використовувати медикаментозне лікування потрібно тільки в разі крайньої необхідності. Після того, як симптоматика захворювання пройде, лікування повинно бути продовжено ще 3-4 дні, а потім потрібно просто дотримуватися профілактичних заходів.

Народні засоби від геморою в період вагітності

Народні засоби, приготовані на основі трав, ефективно борються з гемороєм і є відмінним профілактичним засобом. Таких рецептів чимало, однак перш ніж скористатися тим чи іншим засобом, необхідно проконсультуватися у лікаря.

Свічки з часнику

Знадобиться кілька очищених зубчиків часнику, які кладуться в ємність і заливаються маслом обліпихи. Цю суміш слід витримати на водяній бані протягом 15 хвилин. Після охолодження засіб готово до використання. Приймається у вигляді свічок перед сном.

Часникові свічки можна приготувати і по-іншому. Кілька головок часнику ретельно розтирають, до отриманої маси додається масло обліпихи і шматочок вершкового. З суміші формуються невеликі свічки, які поміщаються в фольгу. Заморожені в морозилці свічки використовуються перед сном.

Свічки з сирої картоплі

Ефективні свічки, приготовлені з сирої картоплі. З цього овоча вирізається невелика свічка розміром з мізинець. На ніч її потрібно вставити в анальний отвір, попередньо вмочивши в мед. Застосовувати засіб краще через день, чергуючи з іншими препаратами.

Для лікування зовнішнього геморою тертий сиру картоплю прикладається до гемороїдальних шишок.

Свічки з меду

Хороший засіб – свічки, зліплені з зацукрувався меду. Перед застосуванням їх теж потрібно заморозити в холодильнику. Однак до такого засобу слід ставитися з обережністю, так як мед може викликати алергію.

Профілактика геморою вагітних

Вагітні жінки повинні особливо уважно ставитися до лікування будь-якої патології. Застосування подібних засобів необхідно узгоджувати з лікарем, а самолікуванням займатися не можна. З огляду на різноманітні стадії геморою і різну специфіку протікання хвороби, лікувальна терапія призначається лікарем-проктологом для кожного випадку індивідуально.

Однак краще своєчасно подбати про профілактику захворювання і зробити все, щоб уникнути виникнення недуги. Для цього необхідно дотримуватися ряду нескладних правил.

 1. Передумовою до розвитку геморою виступають часті закрепи, тому основним методом профілактики є організація правильного харчування. Вагітні жінки повинні частіше включати в свій раціон вінегрет, стиглі яблука, курагу, чорнослив, вівсяну кашу з родзинками. Про борошняному, солоному, гострому, солодкому, смаженому і жирному краще зовсім забути.
 2. Щоранку необхідно приділяти час для занять звичайної фізичної зарядкою. Потрібно обов’язково витримувати особливості питного режиму – в день має бути випито не менше 1,5 л рідини. Перед сном слід випивати склянку кефіру або закваски.
 3. При першій-ліпшій можливості потрібно лягти на спину і підняти ноги так, щоб вони виявилися підняті над головою. Для цього під тазову область слід покласти подушку.
 4. Необхідно більше рухатися. Прогулянки пішки повинні тривати не менше півгодини щодня. Якщо робота сидяча, то кожні 45 хвилин рекомендується вставати і трохи ходити.

Вагітність сама по собі представляє для жіночого організму випробування. Якщо до цього додається і геморой, то майбутній мамі доводиться важко. Однак сучасна медицина має у своєму розпорядженні широким списком препаратів, здатних допомогти вагітної в рішенні такої делікатної проблеми і при цьому не нашкодити дитині. Не забувайте, що застосування будь-якого засобу повинно бути погоджено з лікарем.

Засоби від геморою при вагітності: 5 рекомендацій

Засіб від геморою при вагітності має бути не тільки ефективним, але й безпечним для майбутнього малюка. Не існує засобів, які розроблені спеціально для вагітних. Просто деякі препарати можна застосовувати, перебуваючи в положенні.

Чи застосовувати мазі і свічки від геморою до 12-го тижня?

Засоби від геморою для вагітних краще застосовувати після 12 тижня і тільки після консультації з лікарем. Справа в тому, що з 1 по 12 тиждень у плода формуються всі органи. Тому протягом перших трьох місяців лікарі рекомендують відмовитися від будь-яких препаратів, якщо тільки вони спеціально не призначено.

Чому в багатьох інструкціях написано, що свічки і мазі не можна застосовувати вагітним

У багатьох інструкціях до ліків можна знайти інформацію, що застосовувати препарат під час вагітності та в період лактації протипоказано.

Чому так? Справа в тому, що будь-який препарат перед виходом в продаж, проходить певні клінічні випробування і по ньому збирають дані про побічні ефекти. Але зібрати такі дані по вагітним жінкам практично неможливо.

Крім того реакція організму вагітної жінки на ліки можуть бути непередбачуваною.

Тому виробники пишуть в протипоказання, що застосування в період вагітності небажано. І дійсно, деякі препарати можуть бути небезпечні. Тому уважно ставтеся до вибору ліків.

Які свічки і мазі від геморою можна використовувати в вашому випадку, визначить лікар, який вас спостерігає.

Чим лікувати геморой при вагітності

А поки кілька поширених засобів від геморою для вагітних, які використовують при лікуванні.

 1. Гліцеринові свічки. Вони, строго кажучи, не є засобом від геморою. Але вони добре допомагають від запорів. А саме запори – часта причина утворення геморою. Як відомо, захворювання краще попередити, ніж лікувати
 2. Реліф. Можна знайти у вигляді мазі або свічок. Досить часто використовуваний засіб від геморою завдяки комплексному ефекту: усуває запалення, позбавляє від сверблячки, загоює тріщини
 3. Анузол. Ще одне досить популярний засіб від геморою при вагітності. Свічки мають протизапальну і болезаспокійливу ефектом.
 4. Троксевазин. Багато вагітних використовують цей засіб, щоб прибрати тяжкість в ногах і набряки. При геморої це засіб також може бути ефективно. Випускається у вигляді мазі і гелю. Завдяки цьому препарату поліпшується відтік крові з гемороїдальних вузлів. В результаті вони стають менше і менш болючими.
 5. Бепантен. Мазь має протизапальну і знеболюючим ефектом. Допомагає при загоєнні мікротріщин.

І пам’ятайте, незалежно від того, які поради ви знайдете в інтернеті або отримаєте від подруг, в період вагітності краще проконсультуватися з лікарем.

Previous Причини появи геморою у молодих дівчат
Next Ефективні методи позбавлення від холестерину

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *