Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні: кращі препарати


Эффективные свечи от геморроя при грудном вскармливании

У молодої мами чимало причин для занепокоєння, а геморой ще й додає хворобливих відчуттів. Годувальниці при наявності такої проблеми допомогти складно, адже під час лактації заборонені багато ліків. Тому проктологи часто рекомендують використовувати свічки від геморою, які не зашкодять дитині і усунуть неприємні відчуття.
Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Які свічки від геморою призначать при годуванні груддю

Геморой – захворювання, що супроводжується утворенням кровоточивих запалюються вузлів в аноректальної зоні. При випаданні вузлів назовні з прямої кишки пошкоджена слизова оболонка стає кровоточить середовищем для розмноження бактерій і інфекцій від калових мас.

Основні симптоми геморою на всіх 4 стадіях розвитку: кровотеча, випадання вузлів назовні, свербіж і дискомфорт, набряк м’яких тканин навколо ануса

Для медикаментозного лікування захворювання на ранніх стадіях розвитку проктологи після огляду рекомендують різні препарати в формі ректальних супозиторіїв.

Що вибрати мамі, що годує: особливості та ефективність різних засобів

Залежно від тяжкості симптомів і ступеня захворювання в терапії жінок, які годують груддю, застосовуються препарати спрямованої дії:

 • при геморої I і II ступенів:
  • супозиторії з обліпихою і календулою;
  • гепариновой свічки (Гепатромбин Г);
  • свічки Постерізан;
  • супозиторії Нео-Анузол;
  • свічки Реліф Адванс (дозволена при ГВ і мазь з аналогічною назвою);
  • іхтіолові свічки;
 • при III і IV ступеня захворювання:
  • Проктоглівенол;
  • Натальсід.

Масло обліпихи і Календула ДН

Свічки на основі обліпихи роблять виражений антибактеріальний ефект, можуть використовуватися на ранній стадії хвороби. Регулярне застосування свічок допомагає швидше відновитися, вони діють м’яко, але ефективно. Але при цьому потрібно дотримання дієти і всіх рекомендацій лікаря, ведення активного способу життя, але без підвищених навантажень.

Гомеопатичні свічки з календулою забезпечують швидке усунення проявів захворювання, сприяють повному лікуванню на початкових стадіях.

Препарат діє м’яко, знімає запалення і прискорює регенерацію клітин, позбавляє від болю. На пізніх етапах розвитку патології супозиторії можуть використовуватися в складі комплексної терапії.

Препарат також застосовується як засіб для попередження подальшого розвитку геморою.

Свічки на основі обліпихи і календули найчастіше призначаються лікарями через їх природного компонента, низької вартості і антибактеріального ефекту.

Більшість пацієнтів після курсу лікування підтверджують швидке зняття больових відчуттів і протизапальну дію свічок, але при гострому перебігу захворювання ці свічки малоефективні.

Натальсід

Свічки Натальсід використовуються як засіб для зупинки кровотечі із заднього проходу. Згідно з інструкцією, ефект досягається протягом першої години, в іншому випадку необхідна госпіталізація.

Їх перевага в сприятливу дію на слизову прямої кишки, зняття запалення і відновлення тканин прямої кишки.

Натальсід найчастіше призначається при хронічному перебігу захворювання і для зняття запалення після проктологічній операції.

Прокто-Гливенол

Препарат Прокто-Гливенол застосовується в комплексі заходів для лікування слабко та середньо-виражена геморою, а також щоб відстрочити хірургічне видалення гемороїдальних вузлів. Препарат здатний зменшити їх розміри і запобігти подальшому запалення.

Постерізан

Супозиторії Постерізан, завдяки невеликому розміру і нещільної текстурою, не викликають болю при використанні. Препарат особливо ефективний на початковому етапі розвитку геморою.

За відгуками, полегшення симптомів відзначається вже в середині курсу терапії. При одноразовому застосуванні з маззю Постерізан прискорюється лікування запалених слизових і знижується роздратування, з яким погано справляються інші препарати.

Препарат не впливає на мікрофлору кишечника і стимулює клітини імунної системи.

Постерізан через високу ефективність і спрямованої дії, відсутність побічних ефектів навіть при тривалому застосуванні найчастіше призначається годуючим мамам.

Нео-Анузол

Нео-Анузол може використовуватися під час загострень і в період ремісії захворювання.

Згідно з інструкцією, завдяки наявності в складі кількох активних компонентів засіб швидко надає терапевтичний ефект, діє безпосередньо в осередку ураження, що сприяє прискоренню процесу одужання.

Але відгуки про ці свічках говорять про нетривалої позитивну динаміку, найчастіше лікування необхідно повторювати, і не раз.

Гепатромбин Г

Гепатромбин Г має комбінований склад, що забезпечує ефективне усунення симптомів патології. Судячи з відгуків пацієнтів, при використанні препарату протягом тижня знижується частота появи кровотеч, усувається біль.

Також ліки сприяють зниженню ризику виникнення тромбозу.

Ефект від застосування засобу порівняємо з операцією по склеротірованію гемороїдальних вен (введення в судини, що живлять гемороїдальних вузол, ліки, яке сприяє їх звуженню), але через антикоагулянтного (протизгортаючої) дії може відкритися кровотеча.

Реліф Адванс

Свічки Реліф Адванс сприяють активізації процесу загоєння ран, зменшують ризик розвитку ускладнень в післяопераційний період в 3-4 рази, ефективні на всіх стадіях хвороби.

Також засіб призначається при перших ознаках появи геморою, щоб не допустити його подальшого розвитку.

Крім того, препарат використовується в якості місцевого знеболюючого засобу.

Іхтіолові свічки

Іхтіол – це масло, що отримується з горючих сланців. Це засіб з протизапальною активністю, яке практично не потрапляє в системний кровотік, а значить, і в грудне молоко. Іхтіолові свічки найбільш ефективні при внутрішніх формах патології на ранніх стадіях.

Дія препарату помітно не відразу, необхідно систематичне застосування.

Іхтіол здатний зміцнити стінки гемороїдальних вен, єдиний явний недолік місцевого протизапальний засіб – це його різкий неприємний запах і необхідність введення двох супозиторіїв за раз.

Фотогалерея: свічки від геморою для годуючих мам

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніІхтіолові свічки ефективно застосовуються при лікуванні геморою на ранніх стадіях
Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніСвічки Реліф Адванс мають місцеву знеболюючу дію
Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніНео-Анузол відносять до групи препаратів для лікування геморою місцевого дії
Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніГепатромбин Г від геморою дає хороші результати
Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніМожливо комбіноване використання свічок і мазі Постерізан
Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніПрокто-Гливенол – це ефективний препарат для лікування геморою
Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніНатальсід надає кровоспинну дію при геморої
Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніОбліпихова свічки є одним з найбільш безпечних способів лікування еморроя
Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніСвічки з календулою ефективно діють на початкових стадіях геморою

Рекомендації по використанню свічок: як вставляти, термін і кратність прийому

Лікування геморою у годуючих мам проводиться за такою ж схемою, як і у звичайних пацієнтів. Незалежно від того, скільки супозиторіїв на добу вам пропише лікар в складі комплексної терапії геморою, вставляти препарат необхідно правильно, щоб його ефективність була максимальною. Порядок дій наступний:

 1. Попередньо обмийте анальний отвір теплою водою і милом, витріть насухо і змастіть область навколо ануса вазеліном.
 2. Ретельно вимийте руки водою з милом. Якщо у вас довгі нігті, то краще обстрижіть, щоб не травмувати слизові оболонки і стінки гемороїдальних вен. Якщо хочете убезпечити руки від мікробів, то знадобляться латексні рукавички.
 3. Вийміть свічку з упаковки.
 4. Ляжте на лівий бік.
 5. Вводите свічку поздовжньо в пряму кишку, одночасно піднімаючи праву (верхню) сідницю, на глибину не менше 2,5 см.
 6. Зніміть рукавички. Вимийте руки.
 7. Полежіть після введення свічки 10-30 хвилин, щоб уникнути її витікання.

Супозиторії необхідно зберігати в герметичній запаяної плівці в сухому прохолодному місці при температурі не вище 25 градусів, бажано в холодильнику, інакше при кімнатній температурі свічки швидко почнуть танути.

Необхідно знати, як користуватися свічками, щоб вони діяли ефективно

Після двох родів, затягнувши з лікуванням, я багато тижнів поспіль спостерігала кров на туалетному папері, але не було коли звернутися до лікаря. Через 3 місяці, коли, нарешті, відвідала проктолога, призначені свічки вже не допомогли і довелося лягати на операцію з видалення внутрішніх гемороїдальних вузлів.

Незважаючи на позитивні відгуки в лікуванні гемороїдальних вузлів ректальними супозиторії, вилікувати геморой із застосуванням одних місцевих препаратів практично нереально.

Тільки комплексна терапія з нормалізацією стільця, харчуванням з упором на клітковину і регулярним виконанням Антигемороїдальні вправ приведуть до результату.

А своєчасна консультація проктолога і вибір безпечних при лактації засобів швидко позбавлять від болю, крові і неприємних відчуттів.

Свічки від геморою при грудному вигодовуванні (лактації): поради для годуючих мам

Період лактації нерідко супроводжується у жінки проявами захворювань.

Важкий процес пологів і гормональна перебудова організму призводять до ослаблення імунної системи матері і нерідко до варикозного розширення вен прямої кишки – геморою.

Як боротися з цією недугою під час грудного вигодовування (ГВ)? Які ректальні супозиторії краще використовувати? І як не нашкодити грудничку? Про все це мамі, що годує потрібно знати ще при перших проявах геморою.

Використання і зберігання свічок

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Перш ніж приступити до розгляду допустимих при лактації супозиторіїв, слід нагадати, що свічки, як і будь-які інші препарати, потребують правильному зберіганні та використанні. Дотримуючись рекомендації, жінка зможе захистити себе від можливих ускладнень або хворобливих відчуттів при введенні кошти.

 • Руки перед і після закінчення введення супозиторіїв необхідно тримати в чистоті, споліскуючи водою.
 • Використовувати свічки після повного спорожнення кишечника.
 • Вводити супозиторії краще в положенні лежачи на боці. Після проникнення свічки в кишечник слід перебувати в нерухомому стані близько 20 хвилин.
 • Зберігати препарат краще в прохолодному і темному місці. Для цих цілей підходить холодильник.

Крім цих заходів, лікарі рекомендують жінці дотримуватися активного способу життя, правильно харчуватися (більше є свіжих фруктів і овочів), дотримуватися водний баланс організму, обмежити використання туалетного паперу і носити одяг з натуральних тканин. Але про ці нюанси можна докладно дізнатися на прийомі у фахівця.

Головним завданням для мами, що годує при виборі ректальних супозиторіїв є якнайшвидше полегшення симптомів без негативного впливу на здоров’я малюка. Це можливо в тому випадку, якщо речовини, що містяться в препаратах, швидко виводяться з організму або потрапляють в кров в незначних кількостях.

Які ліки точно безпечні? Важливо пам’ятати, що самолікування при усуненні делікатної проблеми може тільки погіршити становище. Так як свічки поділяються на ті, які лікують внутрішній геморой, і ті, які усувають зовнішній, перш ніж почати використовувати ректальні супозиторії, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Календула ( Calendula ) супозиторії

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Свічки на основі календули популярні в боротьбі з гемороєм. Рослина має виражену загоює дією, зміцнює імунітет, знімає біль, убиває патогенну мікрофлору. Ефект від таких свічок видно вже з перших днів застосування, але курс лікування визначає лікар. Свічки використовуються 2-3 рази на добу протягом 10 днів.

Прополіс ДН (Propolis DN)

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Цей продукт бджільництва застосовується для виготовлення супозиторіїв, що продаються в аптеках, а також є основою для свічок, які готуються вдома. Обумовлено це тим, що бджолиний клей володіє хорошим оздоровчу дію.

Єдине обмеження для введення препарату – алергія на продукти бджільництва. Використовувати Прополіс ДН слід 2-3 рази на добу протягом півтора тижнів.

Масло обліпихи (Hippophaes oleum)

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Основу для супозиторіїв виготовляють з кісточок обліпихи. На початку захворювання дані свічки застосовуються самостійно, пізніше вони складають частину комплексної терапії. Це засіб нешкідливо, але не здатне повноцінно боротися із захворюванням: воно лише усуває кровотечу, знімає біль і рятує від сверблячки.

Обліпиха може бути алергеном для мами або маляти. Тому використання свічок на її основі має відбуватися з урахуванням цієї особливості. Застосовувати засіб потрібно протягом двох тижнів по 500 мг 2 рази на день.

Натальсід ( Natalsid )

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Компоненти, що лежать в основі кошти, не потрапляють в грудне молоко, а отже, не становлять загрози для здоров’я малюка: складові видобуваються з бурих водоростей. Ця рослина відомо своїм сприятливим впливом на слизову кишечника, протизапальну і загальнозміцнюючу ефектом.

Єдиним мінусом даних супозиторіїв є можливість алергічної реакції у матері і дитини, яка проявляється шкірними висипаннями і свербінням. Режим дозування: по одному супозиторію двічі на день протягом 1-2 тижнів.

Постерізан ( Posterisan ®)

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Дані ректальні свічки містять в складі омертвілі під час впливу фенолу клітини. Цей компонент має відгук у антитіл і лейкоцитів, тим самим провокуючи їх активність, яка полягає в усуненні запалення і підвищенні місцевого імунітету. Завдяки такому складу свічки вважаються гіпоалергенними.

Протипоказаннями до застосування препарату є непереносимість компонентів (фенолу), захворювання шлунково-кишкового тракту. Курс лікування не перевищує тижні. У день необхідно використовувати по одному супозиторію.

Метилурацил (Methyluracil)

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Дані ректальні супозиторії регенерують пошкоджені клітини, зміцнюють імунітет жінки і усувають запалення. Курс лікування може тривати до 20 тижнів. У разі несприйняття компонентів препарату від супозиторіїв краще відмовитися. Дозування під час лактації: 1 супозиторій до двох разів на день.

Іхтіол (Ichthyol)

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Препарат має антисептичну, регенеруючу, болезаспокійливу ефектом. Ці свічки не просто усувають запалення, але і покращують кровотік в тканинах. Вони рекомендовані на перших етапах розвитку геморою, пізніше їх застосування буде малоефективним. Використовується по 1 супозиторію на добу.

Застосовувати з обережністю при лактації

Препарати, що застосовуються з обережністю, використовують тільки за призначенням лікаря і з дотриманням безпечних дозувань. Починають прийом з мінімальної кількості, щоб подивитися реакцію організму і переконатися у відсутності негативного впливу. Призначити пацієнтці такі препарати може виключно лікар, враховуючи всі особливості її організму.

Реліф (Relief ®)

Активна речовина: гідрохлорид фенілефрину. Також містить масло какао-бобів і кукурудзяний крохмаль. Надає судинозвужувальні дію, зменшує виділення, набряклість, свербіж. Багато жінок віддають перевагу цьому засобу, не підозрюючи, що воно повинно прийматися з обережністю і лише під наглядом лікаря. Дозування: по 1 супозиторію вранці та перед сном.

Реліф Адванс

Активна речовина: бензокаин. Надає знеболюючі дію. Використовується при сильному больовому синдромі. Приймати по 1 супозиторію перед сном і вранці.

Реліф Про

Активна речовина: півалат флуокортолону і лідокаїн. Дані свічки знімають запалення в місці локалізації ураження гемороїдальних вузлів і мають анестезуючу ефектом. Використовують Реліф Про після дефекації. Лікування не повинно тривати довше 2 тижнів. Відмовитися від використання даних ректальних супозиторіїв слід при:

 • туберкульозі;
 • сифілісі;
 • віруси;
 • чутливості до компонентів препарату.

Гепатромбин Г (Hepatrombin H)

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Сильний препарат, який застосовується для нормалізації кровотоку в гемороїдальних вузлах і зняття запалення. Компоненти свічок регенерують пошкоджені тканини, знімають свербіж і печіння. Препарат підходить далеко не всім. Він протипоказаний при:

 • віруси;
 • бактеріальних інфекціях;
 • грибкових ураженнях;
 • сифілісі;
 • туберкульозі;
 • новоутвореннях;
 • при частих кровотечах.

Ультрапрокт (Ultraproct) [1]

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Комплексний препарат, ефективно знімає свербіж, запалення і біль в гемороїдальних вузлах. Він використовується у випадках внутрішнього і зовнішнього геморою і при інших пошкодженнях в області заднього проходу. При використанні під час лактації препарат повинен застосовуватися нетривалий час.

Анестезол (Anaesthesol)

Має знеболюючу, регенерує ефектом. Зменшує виділення. Цей анальгетик діє локально і усуває больові відчуття в ураженій області. Дозування: по 1 супозиторію 1-2 рази на добу.

Прокто-Гливенол (Procto-Glyvenol ®)

У складі препарату 2 компонента: трибенозид і лідокаїн. Ці речовини зменшують запалення, пригнічуючи больовий синдром, знижують напругу та тонізують вени.

Уже після перших застосувань мама, яка годує відчуває ефект від препарату, а через кілька прийомів починає пропадати неприємна симптоматика, і загальний стан жінки покращується.

Протипоказанням до використання є печінкова недостатність.

Проктоседил М (Proctosedyl ® M) [1]

Дія препарату спрямована на усунення запалення, больового синдрому, алергії, крихкості судин і проблем з кровообігом. Проктоседил М не протипоказаний під час лактації: єдиним обмеженням щодо застосування є гіперчутливість.

Заборонені супозиторії під час ГВ

Існують і заборонені в період ГВ супозиторії. Це пов’язано з тим, що входять до складу речовини здатні викликати алергію у немовляти і матері. Тому лікарі вважають за краще забороняти їх жінкам при лактації.

Нео-Анузол (Neo-Anusolum)

Препарат володіє всіма необхідними при лікуванні геморою властивостями (анальгетическими, антисептичними, в’яжучими і протизапальними), тому його використовують як самостійний засіб без додаткової терапії.

Дані супозиторії відносяться до заборонених при ГВ: препарат здатний викликати подразнення слизової і шкірних покривів матері і дитини.

Реліф Ультра

Активні речовини: гідрокортизон і сульфат цинку. Ректальні супозиторії Реліф Ультра відмінно знімають неприємну симптоматику, яка супроводжує геморой (свербіж, печіння, біль, кровотеча), але протипоказані в період лактації. Використання засобу при грудному вигодовуванні може викликати почервоніння і свербіж в області анального отвору.

Бетіол (Bethiol)

Дані знеболюючі та протизапальні ректальні супозиторії часто застосовуються в лікуванні геморою і тріщин прямої кишки. Бетіол містить екстракт беладони (беладони). Заборонено в період грудного вигодовування. Крім того, препарат здатний спричинити:

 • пересихання слизових оболонок;
 • алергію;
 • проблеми зі стільцем;
 • погіршення зору;
 • підвищену емоційність;
 • прискорене серцебиття.

Нігепан (Nigepan)

Препарат перешкоджає утворенню тромбів, регенерує сполучні тканини, знімає запалення і біль. В інструкції до препарату вказано, що його безпеку при ГВ не встановлена.

Це лише мала частина препаратів, здатних допомогти при геморої. Проконсультувавшись з фахівцем, жінка зможе підібрати для себе найбільш підходяще за ціною і показниками засіб.

Лікування геморою в період лактації можливо і без шкоди для дитини. Головне в цій справі – чітко дотримуватися дозувань і рекомендацій лікаря.

Тоді боротьба з настільки делікатною проблемою не буде тривалою.

Свічки від геморою при грудному вигодовуванні, мазі і препарати після пологів

Свічки від геморою при грудному вигодовуванні необхідні жінці після пологів, щоб вилікувати хворобу і впоратися з її наслідками.

Обов’язкова консультація проктолога допомагає вибрати найкращі супозиторії або мазь.

Прийом таблетованих засобів неодмінно супроводжується всмоктуванням здебільшого препарату в кров, а значить, дістається з грудним молоком малюкові. Так викликається медикаментозне отруєння у дитини.

При місцевому застосуванні ліків мікродоза через вени кишечника потрапляє в загальний кровотік. Основна дія направлено на гемороїдальні вузли. Такий варіант покращує прогноз здоров’я новонародженого.

Причини появи гемороїдальної хвороби після пологів

Геморой в післяпологовому періоді турбує кожну другу жінку. Причини з’являються під час вагітності і поглиблюються родової діяльністю. Патології вен нижньої частини прямої кишки сприяють такі чинники або поєднане вплив:

 • утруднена дефекація, викликана розслабленням м’язів кишечника від прогестерону;
 • здавлювання збільшеною маткою органів черевної порожнини з другої половини терміну;
 • вимушена малорухомість в зв’язку з ростом ваги, погіршенням самопочуття;
 • порушення раціону харчування, зневажливе ставлення до овочів і фруктів;
 • схильність на генетичному рівні, виражена в недостатній еластичності стінок вен через зниження синтезу колагену;
 • сильне навантаження під час пологів на м’язи і судини таза (приплив збільшується, але відтік утруднений).

Цікаво! Відомий педіатр і блогер Комаровський вважає, що перенапруження м’язів у жінки, що народжує незрівнянно з підйомом тяжкості спортсменами.

При потугах венозні структури виштовхуються назовні. Якщо в I триместрі симптоматика непомітна, то далі стає явною. Хороші акушерки під час пологів встигають вправити випали внутрішні вузли, заспокоюють жінку, що все пройде самостійно через півроку.

Проктологи радять знайти час і проконсультуватися з лікарем. Тільки фахівець здатний намітити план лікування, запропонувати матері, як, не зриваючи грудне вигодовування, зберегти здоров’я.

Основні принципи лікування хвороби при лактації

В період лактації зазвичай жінка перебуває вдома, лікуватися необхідно починати якомога раніше. У стандартний план терапії вноситься корекція на термін годування груддю. До призначається засобам пред’являється додаткова вимога – не заподіяти шкоди дитині через материнське молоко.

Проктологи враховують, необхідність організму відновитися після пологів. Вибір оперативного втручання відкладається. Не можна додатково травмувати ослаблену імунну захист. Для реабілітації функцій кишечника, зняття болю в анальному отворі рекомендують:

 • дотримання дієти з вмістом значної кількості клітковини за рахунок зернових, овочевих страв, фруктів;
 • застосування зовнішніх домашніх процедур (підмивання і сидячих ванночок з трав’яними відварами календули, ромашки, кори дуба);
 • виконання вправ по Кегелю, що допомагають відновити тонус тазових м’язів;
 • посилення рухового режиму за рахунок прогулянок з малюком на повітрі;
 • використання мазевих препаратів, ректальних свічок для місцевого впливу на геморойні структури.

Важливо! Вибір необхідного засобу враховує стадію патології і форми хвороби. За частотою у жінок переважає геморой зовнішніх вузлів.

Тому доцільно застосовувати прикладання серветок з ліками, звичайне змазування протягом дня.

Для лікування внутрішніх вузлів при лактації потрібні свічки від геморою або мазі з аплікатором, щоб ввести медикамент вглиб. Препарати повинні відповідати стадії процесу.

У I-II стадії геморою лікарі порадять:

 • супозиторії з рослинними екстрактами обліпихи, календули;
 • свічки з прополісом, ихтиолом;
 • мазь Вишневського, Флемінга;
 • Натальсід.

Для III і IV підійдуть більш результативні:

 • мазі і свічки Гепатромбін Г;
 • Постерізан;
 • Нео-Анузол;
 • свічки Реліф і Реліф Адванс;
 • Проктоглівенол.

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніРеліф – це ефективні свічки, що застосовуються для лікування геморою. Містять масло печінки акули. Дозволені при ГВ.

Рішення про застосування лікарських препаратів, що містять антибіотики, кортикостероїди, сильні знеболюючі речовини, малоінвазивних або хірургічних методів приймається тільки при важкому стані жінки. При цьому доводиться переривати грудне вигодовування і переходити на молочні суміші.

Чим можна лікувати геморой після пологів при ГВ: огляд найбільш ефективних і безпечних препаратів

Істотною перевагою ректальних супозиторіїв і мазей вважається можливість швидко діяти, минаючи травний тракт. Це знижує негативні ефекти, різко зменшує дозу, що потрапила в кровообіг і грудне молоко.

Значить, жінка може годувати дитину і проводити лікування. Найбільш результативні препарати з комбінованим складом, які мають протизапальну, кровоспинну і знеболювальні властивості. Чимале значення має ціна.

Недорогі засоби продаються в кожній аптеці.

Рейтинг свічок від геморою після пологів для годуючих мам

Серед дешевих ректальних супозиторіїв за 50-150 рублів можна купити ефективні природні препарати на основі рослинних або тваринних жирів з екстрактами лікарських трав, плодів. Походження компонентів відображено в назві медикаменту:

 1. Олестезін – поєднує масляний екстракт обліпихи з бензокаїном і Сульфаетідол. Містить цілющі вітаміни і мінерали. Прискорює відновлення тканин, знімає біль і запалення.
 2. Свічки з олією обліпихи – без добавок хімічних речовин, крім протизапальної дії сприяють розм’якшенню калових мас, стимулюють перистальтику кишечника. Неприємну властивість – мазати білизна при витіканні, плями погано відпираються.
 3. Прополіс ДН – стимулює місцевий імунітет, містить природний антисептик, допомагає в загоєнні тріщин і ерозій.
 4. Іхтіол – свічки виготовлені з торфу із залишками риб, застосовуються при запаленні вузлів.
 5. Календула ДН – не потрібно готувати самостійно, якщо є препарат з екстрактом цілющої рослини в продажу. Виявляє ранозагоювальні і знеболюючі властивості.
 6. Натальсід – створений з екстракту бурих водоростей. Знімає біль і кровоточивість. Показаний при запаленні.

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніРектальні супозиторії для лікування геморою. Дозволені при вагітності, містять рослинні компоненти.

Супозиторії з синтетичними компонентами дорожчі:

 1. Метілураціловие свічки – завдяки метилурацилу володіють хорошим протизапальним ефектом.
 2. Свічки з гліцерином – допомагають викликати спорожнення кишечника, якщо поставити в зручний час, то стілець з’явиться через 20-30 хвилин.
 3. Нео-Анузол – містить комбінацію медикаментів в’яжучого, знеболюючого і подсушивающего дії. Призначається при наявності у пацієнтки дрібних тріщин і ерозій.
 4. Постерізан – створений з позбавлених сили кишкових паличок, рекомендують, якщо різко знижений імунітет.
 5. Прокто-Гливенол – призначається при виражених болях, містить венотоник трибенозид і анальгетик лідокаїн.

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніСвічки Прокто-Гливенол застосовуються для знеболювання при геморої. Препарат має властивість відновлювати пошкоджені стінки судин.

Кращі мазі

Мазеві кошти можуть мати консистенцію гелю, крему. У мазі найбільша концентрація діючої речовини, але вони відрізняються від гелів і кремів гіршим всмоктуванням.

Для кремів характерна легка структура, наявність компонентів, що забезпечують більш швидке засвоєння тканинами.

При грудному вигодовуванні призначення мазі від геморою виправдано, якщо збільшені і запалені підшкірні вузли, головним симптомом є мокнуть, сверблячка навколо ануса, зміни на шкірі сідниць по типу екземи. Позбутися від неприємних ознак хвороби допомагають:

 1. Мазь іхтіолова – активна речовина (іхтамол) містить сірку. Це пояснює підсушування шкіри, знеболювання, боротьбу з мікроорганізмами, профілактику нагноєння.
 2. Мазь Вишневського – засіб з дьогтю берези, ксероформа і касторової олії. Добре знезаражує кишку, сприяє загоєнню тріщин і ерозій слизової оболонки.
 3. Левомеколь – містить хлорамфенікол і метилурацил. При зовнішньому застосуванні проходить всередину підшкірних «шишок», знімає набряклість, припиняє запальну реакцію.
 4. Мазь Флемінга – основні компоненти – рослинні екстракти (календули, гамамелісу, кінського каштана). Діє як місцевий венотоник, покращує кровотік, знімає мокнути й запалення.
 5. Мазь гепариновая – підходить як протизапальний засіб і як антикоагулянт для попередження тромбоутворення.
 6. Постерізан – рекомендується при сильному свербінні, виражених екземоподібних проявах на шкірі сідниць. Від інших препаратів відрізняється інтенсивним впливом на місцеві захисні властивості тканин.
 7. Троксевазин або Троксерутин гелі – підвищують тонус судинних стінок, нормалізують кровообіг і мікроциркуляцію в прямій кишці. Призначаються в комбінації з протизапальними мазями або супозиторії.

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванніПрепарат покращує циркуляцію крові в пошкоджених гемороїдальних вузлах. Тим самим він сприяє профілактиці застою і тромбоутворення.

Інші аптечні засоби

Годуючим мамам не можна застосовувати препарати, що містять гормональні засоби у високому дозуванні. Підвищити імунітет жінки можна за допомогою Трансферфактора, вітамінізованої їжі.

Приймати таблетки-венотоникі можна після консультації з педіатром, якщо вони не зроблять шкідливого впливу на малюка. Оскільки курс лікування становить 2-3 місяці, його краще відкласти до припинення лактації.

Небезпека самолікування і ризики для малюка при ГВ при терапії мами

У лікуванні складних випадків при неефективності лікарі призначають гормональні засоби або місцеві препарати з високим вмістом антибіотиків, судинозвужувальних речовин. Проникнення в грудне молоко завдає шкоди функціонуванню ендокринної та інших систем дитини. Обережно слід ставитися до реклами. Годуючим жінкам не можна використовувати:

 • Ультрапрокт – містить гексонат і півалат флуокортолону, цинхокаїн.
 • Реліф Ультра – включає корисну основу з акулячого жиру, але додатково: ацетат гідрокортизону, цинку сульфат.
 • Проктоседил М – діє за рахунок фраміцетину, бутамбена, гідрокортизону ацетату, Ескулозид, бензокаїну.

Важливо! Якщо в описі препарату сказано, що застосування недостатньо вивчено, це означає заборону на лікування. Часто випробування медикаментів затримуються, тому не мають доказової бази успішних результатів.

Необхідно знайти час і здатися фахівця. Рада досвідченого лікаря допоможе зберегти здорову дитину і вилікувати геморой у матері.

Своєчасне повноцінне лікування дозволяє підготувати організм до наступної вагітності.

При самостійному виборі засобів від геморою лікування проводиться «наосліп», без урахування стадії хвороби. Відсутність індивідуального підходу здатне створити додаткові проблеми для матері або нашкодити новонародженому. Щоб орієнтуватися в фармакотерапії хвороби на тлі ГВ, необхідний досвід і спеціальні знання.

Свічки від геморою при грудному вигодовуванні для ефективного лікування

Молоді мами часто застосовують свічки від геморою при грудному вигодовуванні – відразу після пологів і протягом усього періоду лактації для лікування тріщин і гемороїдальних кровотеч використовуються супозиторії обліпиховий, з вмістом екстракту беладони, масла печінки акули.

Симптоми захворювання, яке за офіційними даними відчуває кожна сьома людина, у багатьох жінок виникають в третьому триместрі виношування дитини.

На початкових стадіях геморой добре піддається лікуванню, молода мати не витратить багато часу, використовуючи зовнішньо безпечні препарати.

Що таке геморой

Захворювання можна назвати варикозним розширенням вен, розташованих в нижньому відділі прямої кишки. На першій стадії виникають свербіж і печіння в ділянці анального отвору, болючість під час дефекації, гемороїдальні кровотечі і вузли.

При відсутності лікування спостерігається випадання утворень, придбання ними сливового відтінку, сильний біль при дотику – виражені симптоми тромбозу і необхідності хірургічного втручання.

Геморою схильні і чоловіки, і жінки, які страждають запорами, 80% останніх набувають його під час вагітності та пологів.

Свічки від геморою при лактації

Допомагають при запаленні гемороїдальних вузлів ректальні супозиторії, що надають місцеву дію.

Ефективність препарату даної форми випуску пояснюється безпосереднім зіткненням хворого місця з діючою речовиною, що гарантує найбільшу протизапальну і анестезуючу дію.

Свічки від геморою для годуючих мам показані при загостреннях захворювання періоду лактації. Компоненти препарату, що застосовуються ректальним способом, діють за місцем застосування і лише в незначній кількості потрапляють з кров’ю в грудне молоко.

Які використовувати свічки при лактації

Препарати для лікування геморою можна купити в інтернет-магазинах або аптеках безрецептурно, але застосування їх без консультації з лікарем може завдати шкоди здоров’ю дитини.

Переважно в період грудного вигодовування використовувати гомеопатичні препарати на основі натуральних компонентів.

Якщо захворювання перейшло в гостру фазу, для лікування можна використовувати умовно-безпечні засоби, що містять допустимі дози хімічних речовин, що діють. До них, наприклад, відносяться супозиторії, активною речовиною яких є метилурацил.

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Популярні свічки для годуючих мам

Тривалий прийом матір’ю будь-яких препаратів негативно позначається на самопочутті дитини: у нього можуть розвинутися: діатез, алергічні реакції, порушення сну, розлад нервової системи. За умови, що курс лікування триває не більше семи днів, годуючим мамам показані такі препарати від геморою:

 • Натальсід – на основі бурих морських водоростей;
 • Гепатромбин Г – з вмістом гепарину, що перешкоджає утворенню тромбів;
 • Реліф – швидкодіючі, ефективні при сильному больовому синдромі;
 • Анузол – ефективні при сильних кровотечах;
 • Прокто-Гливенол – усуває венозні застійні процеси;
 • Гомеопатичні супозиторії – діють м’яко, не викликають небажаних ефектів.

Обліпихова свічки при грудному вигодовуванні

Одним з нечисленних засобів, яким дозволяється лікуватися жінці при вагітності і лактації, є супозиторії на основі обліпихи. Вони легко справляються із запаленнями кишечника і піхви.

Володіючи регенерують, можуть вилікувати пошкодження тканин, допомагають при хронічних запорах.

Масло обліпихи є джерелом вітамінів і мінералів, антиоксидантом, що запобігає утворенню пухлин.

При гемороїдальному запаленні обліпиховий супозиторії загоюють і дезінфікують рани, зменшують набряки вузлів, пом’якшують свербіж, печіння, інші симптоми при загостреннях захворювання. Показані в якості свічок від геморою при грудному вигодовуванні і вагітності, безпечні для дитини. Протипоказані людям, страждаючим діареєю, чутливим до компонентів препарату.

Гепатромбин Г

Один з дозволених при лактації препаратів локальної дії при лікуванні геморою – Гепатромбин Г, що випускається у вигляді свічок або мазі.

Діє як протизапальний, протиалергічний, протиексудативну засіб, що прискорює регенерацію тканин. Перешкоджає утворенню тромбів, згустків, зменшує в’язкість крові. Не рекомендується при кровотечах, слабкою згортання крові.

Застосування може викликати почервоніння шкіри, свербіж. Протипоказаний препарат при вагітності та інфекційних захворюваннях.

Реліф Адванс при грудному вигодовуванні

Свічки від геморою для годуючих матерів Реліф Адванс містять бензокаїн (10,3%) і масло печінки акули (3%) як діючі речовини.

Надає ранозагоювальну, анестезуючу, імуномодулюючу дію, знімає запалення при зовнішньому і внутрішньому геморої, ерозіях і тріщинах заднього проходу, сильних болях після операцій. Що використовується для основи масло какао пом’якшує ефект від дії препарату.

При грудному вигодовуванні застосовується з обережністю, тільки в разі, якщо очікувана користь для матері перевищить потенційну шкоду для дитини.

Анузол

Натуральним компонентом свічок Анузол є екстракт беладони густий, який знижує тонус м’язів шлунково-кишкового тракту, підвищуючи тонус сфінктера. Є хорошим спазмолітичним засобом, має протизапальну дію.

У складі сульфат цинку і вісмуту трібромфенола, мають дезінфікуючу, антисептичну, підсушують властивостями. Недорогий препарат, рекомендований при тріщинах і пошкодженнях заднього проходу.

Протипоказаний вагітним, хворим на глаукому, доброякісними пухлинами, гіпертрофією простати.

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Прокто-Гливенол

Діючі речовини Прокто-глівенол – трибенозид, що підсилює проникність капілярів і підвищує тонус судин, лідокаїн, який надає анестезуючу дію, знижує прояв симптомів, викликаних гемороєм. Має протизапальний ефект.

Результат досягається через дві години після введення. Метаболізується в печінці, частково виводиться з сечею. Може викликати свербіж. Протипоказаний при недостатності печінки, першому триместрі вагітності, відразу після пологів.

Використовувати як свічки від геморою в період лактації треба з обережністю.

Гомеопатичні свічки

До гомеопатичним препаратів належать свічки від геморою на основі натуральних компонентів.

Ця група лікарських засобів включає в себе супозиторії на основі обліпихи, беладони, прополісу, альгінату натрію (натурального речовини на основі бурих водоростей). В період лактації такі свічки є справжньою знахідкою для жінок.

Вони знімають запалення, загоюють рани, зменшують болі і свербіння на різних стадіях захворювання, не надаючи негативного впливу на самопочуття дитини. До таких препаратів належать:

 • Анти-К – з маслом чайного дерева;
 • Прополіс ДН – з прополісом та олією какао;
 • Екстракт беладони (беладони);
 • Обліпихова свічки.

Заборонені препарати

Категорично заборонено для лікування геморою в період грудного вигодовування використовувати сильнодіючі препарати, які володіють репродуктивної токсичністю, у великій кількості вбираються в кров, Їх вплив на організм не є зовнішнім – діючі речовини виводяться з калом і сечею. Ці препарати можуть негативно впливати на здоров’я дитини. До числа таких лікарських засобів відносяться:

 • Ультрапрокт;
 • Бетіол;
 • Нігепан.

Правила використання та зберігання свічок

Вводити в пряму кишку свічки від геморою при годуванні груддю слід на ніч, вранці і після кожного спорожнення кишечника.

Максимальна кількість супозиторій на добу для годуючої жінки – 4 одиниці, при передозуванні можливі алергічні реакції у мами і дитини. Перед застосуванням необхідно провести гігієнічні процедури.

Вводити свічку краще лежачи на боці, після введення препарату рекомендується полежати 15 хвилин. Зберігати препарати треба в сухому, темному місці, температура зберігання – не вище 25 градусів за Цельсієм.

Ефективні свічки від геморою при грудному вигодовуванні

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Previous Що вибрати: Детралекс або Флебодіа 600 - опис препаратів, відгуки лікарів і пацієнтів
Next Екстрасистолія: що це, специфічні симптоми і лікування

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *