Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів


Чем опасен тромбоз геморроидальных узлов

Міцного здоров’я вам, друзі! Люди, які хоч раз зіткнулися з таким неприємним захворюванням, як геморой насправді і не підозрюють, що в деякому сенсі позбутися його назавжди практично неможливо. Про що я говорю?
Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Справа в тому, що причиною цієї хвороби стає варикозне розширення вен в районі прямої кишки або анального отвору. І якщо ці вени вже одного разу були розширені, то повернути їх до нормального стану досить проблематично.

Природно, що в звичайному житті дуже складно дотримуватися всі необхідні рекомендації, спрямовані на профілактику цієї хвороби. Трапляються ситуації і коли порушується раціон, і тяжкості доводиться піднімати, і сидячий спосіб життя став справжнім бичем нашого часу. Саме тому заробити раптове загострення геморою, так би мовити, можна без зайвих зусиль.

А воно несе з собою масу різних ускладнень, найнеприємніше з яких – це тромбоз гемороїдального вузла. Часто це стан пов’язаний і з серйозним запаленням або тромбофлебітом.

Як і чому виникає тромбоз?

Під час геморою у хворого починають виступати назовні гемороїдальні вузли. Найчастіше це три основних сплетення. Знайти їх легко, особливо якщо уявити, що ваш анус – це годинник.

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Якщо ваше тіло піддається серйозним навантаженням, в числі інших тут часто згадують вагітність, регулярний підйом вантажів, запори і так далі, то в цих вузлах накопичується артеріальна кров, яка вже не може піти назад.

Судини розширюються і стоншуються, стають слабшими. Тепер навіть невеликі навантаження такі, як дефекація можуть серйозно травмувати ваші судинні стінки, викликаючи гемороїдальні кровотечі.

Природно, якщо у вас почалася кровотеча, то організм почне включати основну захисну реакцію: згортати кров. Саме цей стан і може призвести до формування тромбів. Результатом і стає запалення в цій частині тіла.

Проктологи виділяють три ступеня тяжкості гострого геморою, в які можуть залучатися як внутрішні, так і зовнішні вузли.

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Перша стадія при гострому геморої пов’язана зі скаргами на печіння в зоні промежини, а також на хворобливі відчуття під час дефекації і на свербіж. Все це може посилюватися після прийому гострої їжі, алкогольних напоїв або після фізичного перенапруження.

Вузли значно збільшені, якщо намагатися їх помацати, то це буде досить чутливим. Вони здаються більш щільними в порівнянні з навколишніми тканинами. Крім цього, вони покриті легким білими фібріновим нальотом.

Це найлегша стадія, однак при тромбозі загальна картина захворювання значно посилиться. Якщо хвороба запустити, то в якості ускладнення цілком можна отримати тромбофлебіт і гострий геморой, який перейде в другу стадію.

Друга стадія  – це практично завжди такий стан, яке пов’язане з постійними болями. Посилюватися вони можуть як під час руху, так і під час довгої вимушеної сидячій пози.

Відвідування туалету стає справжньою проблемою для такого пацієнта. Вузли кровоточать при будь-якому навантаженні, може підвищитися температура тіла. Тканина навколо ануса гіперемічна, болюча і набрякла.

Самі гемороїдальні вузли значно збільшені в розмірах, вони запалені і дуже болять. Часто в такому стані перебувають і зовнішні вузли, і внутрішні. Крім цього, вузли, які були всередині, починають випинатися назовні. Сфінктер може спазмованих, що заважає нормальному процесу дефекації.

Третя стадія  – найважча. Болі в цьому стані можна описати як нестерпні, вони перешкоджають виконанню навіть звичайних рутинних справ.

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

На тлі геморою починаються і різні ускладнення типу парапроктита. Самі вузли набувають багряно-синій колір, можна побачити ознаки або повного, або часткового некрозу.

У важких випадках це так званий «двоповерховий» некроз, коли випали внутрішні вузли розеткою оточують зовнішні. Часто на цьому тлі розвивається і кровотеча. Це рясна струмінь червоної крові, яка збирається в калюжу на поверхні каловой маси. Природним наслідком таких кровотеч буде анемія.

Прилеглі до анального отвору тканини також виглядають запаленими і набряклими. Також серед інших симптомів спостерігаються і великі кровотечі. Найважче ускладнення, яке можна отримати в цьому випадку – це сепсис, тобто зараження крові.

У 3 стадії гострий тромбоз і тромбофлебіт мають найяскравішу клінічну картину, хоча жодна зі стадій не пройде для вас безсимптомно. Такі хворі повинні терміново госпіталізуватися для екстреного надання медичної допомоги.

Особливо небезпечно в разі гострого геморою проведення самолікування. Це може мати самі жалюгідні наслідки, тому що хворий найчастіше не здатний адекватно оцінювати свій стан.

Проблема ускладнюється ще й тим, що при внутрішніх формах пацієнт сам не здатний вивчити те, що відбувається у нього в прямій кишці. Саме тому пропустити обмеження гемороїдального вузла тут простіше простого.

Справедливості заради варто сказати, що спокійно жити при 3 стадії геморою практично неможливо. З такою формою захворювання практично кожна людина вже звернувся до лікаря.

Які заходи потрібно вжити для усунення тромбозу?

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

У цьому йому допоможуть пальцеведослідження, колоноскопія, ректороманоскопія, рентгенографія нижніх відділів кишечника при необхідності.

Лікарська тактика залежатиме тільки від того, наскільки далеко зайшла ваша хвороба. Тобто проктолог обов’язково вивчить, чи є у вас що випали і тромбірованние вузли, а, головне, чи відбулося їх обмеження.

Залежно від складності ситуації пацієнта можуть відправити до хірурга, але можливе застосування і неінвазивних методів лікування.

Першочерговим завданням під час лікування геморою завжди стає припинення кровотечі. Якщо у хворого є сильна кровотеча, то в найкоротші терміни приймається рішення про те, як його зупинити і компенсувати можливу крововтрату.

Для цього застосовуються спеціальні тампони з гемостатичну губки, свічки з тромбіном, розчин хлориду кальцію.

У деяких випадках, щоб зупинити кровотечу рекомендована така маніпуляція, як склеротерапія. Однак вона проводиться з єдиною метою: перекрити кров.

А після цього фахівець буде підбирати інші методи лікування вашого стану. Якщо сталася велика крововтрата, то тоді призначається трансфузія еритроцитарної маси або плазма, а також різні гемостатические медикаменти.

Методи консервативного лікування тромбозу гемороїдальних вузлів

 • При цьому стані обов’язково потрібно дотримуватися постільного режиму;
 • Дотримуватися спеціальної дієти, яка захистить вас від закрепів і полегшить дефекацію;
 • Якщо є необхідність, то в пряму кишку вводять попускають клізми або спеціальні проносні засоби;
 • Також роблять спеціальні примочки або компреси з різними лікарськими настоянками і відварами з трав. Це можуть бути і сидячі ванни. Здатні допомогти і охолоджуючі примочки;
 • Дуже ретельно потрібно дотримуватися принципів інтимної гігієни і підмиватися прохолодною водою не менше 4 разів на добу і кожен раз після дефекації;
 • Також рекомендується ставити спеціальні ректальні свічки або користуватися кремами і мазями, які вам підбере ваш колопроктології.

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Якщо у вас діагностований тромбоз, в числі інших медикаментів ви обов’язково отримаєте антикоагулянти, які відмінно розчиняють тромби. За умови дотримання всіх пунктів цієї комплексної терапії поліпшення ви відчуєте в найближчий тиждень, а частина найнеприємніших симптомів пройде в перші кілька днів.

Вже на 3-ьі добу знизиться запалення, вузли стануть більш м’якими і порозовеют. Потім вони почнуть зменшуватися і втягуватися назад, тим самим полегшуючи процес дефекації.

Якщо в цей час пацієнтові не знадобилося термінове оперативне втручання і все йде по вищеописаному планом, то в подальшому хірург буде приймати зважене рішення про подальші методах вашого лікування.

Але справедливості заради варто відзначити, що консервативна терапія є паліативної: при даному положенні вона може підтримувати ваше хороше самопочуття лише деякий час. Але вона, безумовно, допомагає поліпшити якість життя пацієнтів і на час відкладати операцію, а в особливих випадках і зовсім відмовитися від неї.

Які оперативні методи застосовуються при усуненні тромбозу?

Незважаючи на загальні симптоми і прояви даної патології тактика лікування для кожного пацієнта буде індивідуальною. На жаль, консервативна терапія в таких випадках працює не завжди.

При наявності гострого запалення, защемлення і некрозу хірург може прийняти рішення про необхідність термінової операції.

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Малоінвазивні способи лікування в цих випадках практично не застосовуються, як правило, це завжди гемороїдектомія, тобто видалення постраждалого вузла. Якщо тромбоз виник в зовнішньому вузлі і не має особливих ускладнень, то можуть провести тромбектомію.

Під час цієї операції вузол розкривають, і тромб видаляють. Але це завжди пов’язано з додатковою травматизацією стінок судин, значить, знову йде кров і можливе формування нового тромбу.

Саме тому даний тип маніпуляцій використовується найрідше. Втручання проводять найчастіше під місцевою або навіть під епідуральної анестезією. Після видалення вузлів судинні ніжки прошиваються і перев’язуються.

Спираючись на об’єктивні дані, хірург вибирає один з трьох способів геморроідектоміі. Вона може бути підслизової, відкритої чи закритою. Всі ці різновиди використовують тільки в складних випадках і на пізніх стадіях захворювання.

В останні роки активно застосовують геморроідектомію, засновану на методі Лонго. Цей варіант втручання дуже зручний для лікаря і гарантує пацієнтові надійні результати без ускладнень і рецидивів.

Як ви розумієте, якщо у вас вже трапився гострий тромбоз, то різновидів його усунення не дуже багато. У дуже рідкісних ситуаціях, коли це неускладнені форми на ранніх стадіях, можливо консервативне лікування, у всіх інших – тільки гемороїдектомія.

Як лікується хронічний геморой?

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Одна з найпопулярніших процедур на сьогоднішній день – це склерозування. Даний варіант подобається як лікарям, так і пацієнтам.

Суть зводиться до того, що в гемороїдальних вузол буде введений спеціальний препарат-склерозант.

Він фактично склеює стінки судин і не дає крові надходити до гемороїдальних вузла. Позбавлені поживних речовин тканини природним чином відмирають. На їх місці формується сполучна тканина.

Ще одна популярна маніпуляція на сьогоднішній день – це інфрачервона фотокоагуляція. В цьому випадку переривається судинна ніжка, після чого гемороїдальних вузол природним чином відмирає.

Гемороїдальних вузол повинен бути досить великим і сформованим, а, крім цього, вже випадати з анального отвору, щоб лікар міг рекомендувати таку процедуру, як лігування.

Суть її зводиться також до перекриття кровоносних судин за допомогою латексного кільця. Однак лігування заборонено при тромбозі і запаленнях. Точно так же не застосовуються перераховані вище методи і при гострих формах геморою.

В цьому випадку, якщо говорити про профілактичні заходи щодо тромбозу і тромбофлебіту, то єдиним рішенням тут може бути своєчасне лікування будь-яких захворювань прямої кишки. Докладний список профілактичних процедур від геморою можна знайти в курсі «Як вилікувати геморой менш ніж за 48 годин»

На цьому все. Сподіваюся, що ви знайшли відповіді на ваші запитання і напевно зайдете в гості на сторінки цього блогу ще не раз.

 

Тромбоз і запалення гемороїдального вузла: як розпізнати і провести правильне лікування

Тромбоз гемороїдального вузла відноситься до ускладненого процесу хронічного геморою після стадії загострення. Через порушення кровообігу в структурах кавернозних сплетінь утворюється тромб, який через деякий час перетвориться в сполучну тканину.

Стадії тромбозу та ознаки

Провідні ознаки розвитку тромбозу – дискомфорт і потужний больовий синдром в області поразки.

Біль супроводжує постійно, а гемороїдальні шишки стають щільними і великими, на тлі чого хворому здається, що в анальному отворі присутній сторонній предмет.

Тромбоз призводить до запальних процесів в прямій кишці, через що можуть виникати невластиві для геморою ознаки. Наприклад, нудота, слабкість і подібне.

Симптоми виникають в певній послідовності. Спочатку в запаленому гемороїдальному сплетінні піддаються пошкодження стінки судин. Організм самостійно реагує на подібні зміни і попереджає кровотеча. В результаті цього формуються кров’янисті згустки, які закупорюють судину, порушуючи кровообіг. Це призводить до застійних явищ.

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Далі запальний процес прогресує, викликаючи набряклість тканин. Саме це і призводить до больового синдрому. Особливо під час дефекації. Хворий відчуває страх перед кожним випорожненням, тому у нього розвивається запор на психологічному рівні. Якщо людина тривалий час не може сходити в туалет, то подальша дефекація пошкоджує вузли і тромбірованние ділянки.

Стадії розвитку тромбозу гемороїдальних шишок:

 1. Стадія № 1 характеризується невеликим збільшенням вузлів, які ще еластичні і пружні. Больовий синдром помірного характеру, з’являється свербіж, печіння, дискомфорт, які посилюються після споживання шкідливих продуктів харчування або тривалого просиджування в одній позі.
 2. Стадія № 2. Біль посилюється, з’являється набряклість і спазми в анальної області. Вузли збільшуються в розмірах, стають ущільненими. Якщо це геморой зовнішній, то при пальпації ануса хворий відчуває сильні болі. Те ж саме відбувається під час випорожнення. Сфінктер покривається гіперемією.
 3. Стадія № 3. Гемороїдальні кишені набувають багряно-синюшний колір, розвивається кровоточивість, всі попередні симптоми значно посилюються.

Причини виникнення

Тромбоз утворюється з кількох причин. В першу чергу осідають тромбоцити в ендотелії судин. Може підвищитися рівень специфічних нерозчинних білків в кров’яної рідини, або відбуватися механізм гемокоагуляции. Все це призводить до блокування зворотного відтоку крові з випнутого гемороїдального вузла. Виникають такі стани на тлі наступних факторів:

 • зміна раціону харчування – хворий споживає мариновані овочі, алкоголь, гострі страви та інші шкідливі продукти;
 • наявність запору або проносу;
 • сидячий спосіб життя і малорухливість;
 • травми (родова діяльність, дефекація, нетрадиційний секс і подібне);
 • м’язові спазми в сфінктера, які виникають як відповідна реакція на біль;
 • часті потуги при випорожненні, через що збільшується тиск в кровоносних судинах;
 • переохолодження (через це звужується венозний просвіт, приводячи до застою крові);
 • заняття силовими видами спорту, фізичні перенавантаження, носіння непосильних тягарів;
 • розвиток запальних процесів в прямій кишці або утворення пухлини.

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Можливі ускладнення і наслідки

Якщо своєчасно не робити лікувальні заходи щодо усунення тромбу, можуть виникнути такі небезпечні ускладнення:

 1. Некроз в гемороїдальних шишках, тобто відмирання запалених тканин. На цих ділянках утворюють виразки, що призводять до гангрени.
 2. Абсцес параректальної – в періанальної області нагнаивается підшкірна клітковина, що може привести до зараження крові і смерті.

Діагностика

Лікуванням тромбозу при геморої займається проктолог (колопроктології). Якщо хворий відчуває нестерпні болі і в сукупності інші симптоми в нічний час доби, потрібно негайно викликати бригаду швидкої допомоги.

Для постановки точного діагнозу застосовуються такі методи дослідження:

 1. Збір анамнезу лікуючим проктологом – опитування пацієнта на предмет проявляються ознак, вивчення історії течії геморою. Обов’язково враховують фактори, які сприяли утворенню тромбу.
 2. Лікар візуально і пальпаторно оглядає хворого. Так як при тромбозі присутній потужний больовий синдром, перед пальпацією проводиться місцева анестезія.
 3. Забір крові для лабораторного дослідження – вивчають рівень згортання цієї біологічної рідини. Аналіз називається гемостазиограмме.
 4. Дослідження інструментальне передбачає застосування ректоскопа або ректального дзеркала. Виявляються тромби, тріщини, запальні процеси, поліпи та інше.

Лікування традиційними способами

Метод терапії визначається на підставі стадії розвитку тромбозу, перебігу захворювання, індивідуальних особливостей конкретного організму, виду геморою.

Хірургічне втручання показане при 3-го ступеня, при перших 2-х іноді буває досить медикаментозного лікування. Обов’язково хворому потрібно дотримуватися і інших правил.

З цього відео ви дізнаєтеся про це небезпечне ускладнення геморою, а також отримаєте інформацію про особливості розвитку тромбозу і методах лікування:

Медикаментозна терапія

Препарати застосовуються для усунення неприємної симптоматики, зниження частоти рецидивів і попередження розвитку ускладнених станів. Медикаментозні засоби нейтралізують застійні явища, купируют біль, знімають запалення, розслаблюють затвори прямої кишки. Лікар призначає наступне:

 1. При зовнішньому типі тромбозу гемороїдальних судин призначають мазі, креми і гелі. Це такі препарати, як Левомеколь, Троксевазин, Троксерутин, Гепатромбин, кошти на основі гепариновой речовини, Аесцін. Дані кошти надають комплексний вплив – розсмоктують тромби, що утворилися, зміцнюють стінки кровоносної системи, прискорюють кровообіг.
 2. При внутрішньому використовуються супозиторії: Реліф, Нігепан, Постерізан, Анестезол.
 3. При дуже сильних больових відчуттях призначають новокаїнову блокаду, Полідеканол, Ауробін.
 4. Обов’язково в комплекс терапевтичних заходів включають флеботонікі, які володіють венотонизирующим дією. Додатково підвищують пружність стінок судин, покращують кровообіг, усувають набряклість і запалення, усувають застійні явища. Крім того, нормалізують реологічні показники кров’яної рідини, надають ангіопротекторну, антиоксидантну дію. Це можуть бути не тільки ректальні свічки і мазі, але і таблетки, ін’єкційні розчини. Препарати: Флебодіа-600, Детралекс, Венорутон, Ангістакс, есцин, Венітан, Ескузан, Репарил.
 5. Антикоагулянтні препарати сприяють розсмоктуванню кров’яних згустків (Гепарин і подібне).
 6. Якщо присутній кровоточивість з ректального каналу, застосовують гемостатичні медикаменти: тахікомб, беріпласт, адроксона, спонгостан.
 7. Якщо є запор, лікар призначає проносні препарати, що володіють м’яким дією. Їх приймають строго за приписом лікуючого проктолога, так як перевищення дозування викликає тривалу діарею, що протипоказано при тромбозі гемороїдальних шишок.

Хірургічне втручання

Операція показана при запущеній стадії тромбозу, проводиться в терміновому порядку.

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Можуть застосовуватися такі методики:

 1. Тромбектомія призначається при зовнішньому геморої, відноситься до нескладної хірургії, проводиться під місцевим наркозом. В ході оперування лікар розкриває вражений тромбом гемороїдальних вузол за допомогою невеликого розрізу (до полусантіметра). Далі видаляється тромб, рана зашивається і обробляється антисептичним розчином. Час загоєння рани становить 3-5 діб, на операцію йде кілька хвилин. У день оперативної процедури пацієнт може відправитися додому. Хірург обов’язково дає необхідні рекомендації. Досить часто лікар спочатку радить пацієнтові видалити не тільки тромбірованний згусток, але і гемороїдальних вузол повністю, завдяки чому людина позбавляється від геморою.
 2. Підслизова гемороїдектомія показана при великому ураженні. Операція заснована на видаленні вузлів. Обов’язковою вимогою є подальше відновлення слизових оболонок прямої кишки.
 3. Задня дозована сфинктеротомия – розтинають спазмованих сфінктер при множині тромбозі з вираженою набряклістю і потужним больовим синдромом.
 4. Тромбектомія лазерна відноситься до малоінвазивному методу нейтралізації зовнішніх гемороїдальних вузлів. На уражену ділянку направляється лазерний промінь, який припікає шишки. Операція проходить під місцевою анестезією.
 5. Лігування передбачає перетиснення вузлів за допомогою кілець з латексного матеріалу. Хірургічне втручання рекомендовано при 2-ий і 3-го ступеня тяжкості тромбозу. В ході операції використовується аноскоп, за допомогою якого вишукуються доступ до ураженого місця. Далі кільця накладаються лігатор, в результаті чого вузли перетискаються. Отже, відмирають без надходять поживних речовин. Шишка відпадає разом з тромбом самостійно.
 6. Коагуляція інфрачервоними променями. Для цього застосовується коагулятор, що видає потужні пучки енергетичних променів, які випалюють слизові оболонки в області гемороїдальних утворень. В результаті цього створюється рубець, який зупиняє кровопостачання патогенного сплетення. Це призводить до його відмирання.
 7. Склерозування. Всередину вузла вводиться ін’єкційний розчин, після чого шишка відмирає.

Якщо ви хочете побачити, як проводиться звичайна і лазерна гемороїдектомія, дивіться дане відео:

Інші лікувальні заходи

Крім медикаментозного або хірургічного лікування, фахівці настійно рекомендують наступне:

 1. Обов’язково призначаються фізіотерапевтичні процедури. В основному це сидячі ванночки з лікарськими відварами або розчинами, завдяки чому кров’яні згустки розсмоктуються.
 2. Важливо дотримуватися спеціальної дієти, яка виключає споживання смажених і гострих страв, копчених і жирних продуктів. Доведеться відмовитися від маринованих овочів, солі, бобів, капусти, солодких фруктів і винограду. Шкоди завдають газовані напої, алкоголь, випічка, міцний чай, кава. Їсти можна нежирні супи, кисломолочні вироби, каші з натуральних круп. Основний напрямок дієтичного харчування – виключити запори і газоутворення.
 3. Корисно здійснювати обмивання ануса прохолодною водою, ставити примочки, компреси і свічки з коштів, заснованих на рослинний походження.
 4. Лікар може призначити спеціальні лікувальні вправи.

У кожному конкретному випадку підбирається індивідуальна терапія. Все, що потрібно від хворого, – це суворе дотримання всіх докторських приписів.

Народні засоби

Найпопулярніші рецепти :

 1. Відвар з береёових листя. На 200 грам сировини буде потрібно 4 літри окропу. Наполягати до повного охолодження. Потім налити відвар в таз і прийняти сидячу ванну.
 2. Народна медицина рекомендує лікування п’явками, які присмоктуються до зовнішнього гемороїдальних вузла і висмоктують кров’яні згустки. Процедуру повинен проводити фахівець.
 3. Купіть в аптеці березовий дьоготь. Змащуйте їм анальний отвір або вводите всередину ануса у вигляді тампона. Для цього скрутіть з вати тампон, умочіть його в дьоготь і введіть.
 4. Дуже корисний геморойний горець. Його заварюють стандартним способом і п’ють як чайного напою тричі на день.
 5. Заваріть аптечну ромашку звичним способом. Відвар можна використовувати для примочки або сидячій ванночки.
 6. Компрес з картоплі. Промийте бульби і очистіть. Натріть на дрібній тертці і розкладіть масу по марлевій пов’язці. Прикладіть до ректальної області. При внутрішньому геморої можна робити ректальні свічки. Для цього надайте очищеного картоплі форму супозиторія і введіть всередину.
 7. Візьміть аркуш 3-річного алое, очистіть його. Прикладіть до анусу або введіть всередину.

Пам’ятайте, що рецепти народної медицини не усувають тромбоз, а лише усувають біль, нейтралізують запальні процеси. Тому застосовуються в якості допоміжних засобів. Не забувайте перед кожною процедурою очищати не тільки руки, але і промежину.

Заходи профілактики

Якщо людина в анамнезі має хронічну форму геморою, йому необхідно строго дотримуватися профілактичних заходів.

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

До них відносяться:

 • своєчасно відвідуйте лікуючого проктолога, періодично проводячи контрольну діагностику;
 • особливу увагу приділяйте раціону харчування, завдяки чому ви виключіть запори і понос;
 • при будь-яких захворюваннях травної системи не відкладайте лікування на потім – від цього залежить стан прямої кишки;
 • відмовтеся від малорухливого способу життя – займайтеся спеціальними вправами і просто ведіть активний спосіб життя;
 • НЕ просиджувати на стільці тривалий час в статичній позі;
 • якщо є зайва вага – позбудьтеся від нього;
 • щодня натще випивайте склянку води, що дозволить уникнути твердого стільця при випорожненні;
 • Не носіть тяжкості;
 • не переохолоджуватися;
 • туалетний папір повинна бути максимально м’якою.

Якщо ви виявили первинні ознаки тромбозу гемороїдальних вузлів, негайно звертайтеся в клініку. Адже позбутися від тромбів на початковій стадії набагато простіше і швидше, ніж при запущених формах патології. Не займайтеся самолікуванням – це може погіршити стан гемороїдальних сплетінь.

Тромбоз гемороїдальних вузлів

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Тромбоз гемороїдального вузла – одна з форм ускладнення геморою. Виникає тромбоз в результаті тривалої відсутності лікування хронічного геморою.

Так само як і геморой, тромбоз гемороїдальних вузлів може бути зовнішнім (зовнішнім), внутрішнім і комбінованим.

Чим небезпечний тромбоз?

По-перше, тромбоз ніколи не розсмоктується сам по собі. Чим довше ви відкладаєте лікування, тим сильніше біль.

По-друге, з часом може статися некроз тканин, коли тромбірованние вузли відпадають, і на їх місці утворюються виразки. Виразки поступово збільшуються, розвивається гнійний парапроктит, для лікування якого може знадобитися серйозна операція.

Не тягніть із зверненням до проктолога! У більшості випадків гемороїдальних тромбоз можна вилікувати за 1 візит до лікаря.

Причини тромбозу

Причини виникнення такого ускладнення:

 • Різке підвищення тиску в черевній порожнині (при тривалому запорі або важкому фізичному навантаженні, у вагітних, особливо на пізніх строках);
 • Травми тканин навколо ануса;
 • Переохолодження.
 • Залежно від розташування виділяють тромбоз зовнішніх гемороїдальних вузлів, внутрішніх вузлів, а також тих і інших.
 • Надалі можливо два результати цього стану (благополучний і неблагополучний).
 • При неблагополучному результаті захворювання (якщо не лікувати), протікає з різними проявами, причому ступінь їх вираженості залежить від тяжкості захворювання:
 • Регулярні кровотечі;
 • Тромбоз судин малого таза і заочеревинного простору;
 • Розвиток парапроктиту (гнійного запалення), в тому числі гнильного і анаеробного;
 • Відмирання тканин вузла (некроз) і його відторгнення.

При успішному результаті, якщо дотримуватися всіх рекомендацій проктолога і вчасно почати лікування, відбувається розсмоктування тромбу, і можна приступати до лікування геморою.

Симптоми тромбозу гемороїдальних вузлів

При різних ступенях перебігу, симптомами тромбозу гемороїдальних вузлів є:

Перша ступінь:

 • печіння і свербіж в області анального отвору;
 • хворобливістю під час акту дефекації.

Друга ступінь:

 • постійні болі, які посилюються при ходьбі і сидінні;
 • акт дефекації доставляє муки;
 • гемороїдальні вузли починають кровоточити;
 • підвищується температура тіла;
 • запалення гемороїдальних вузлів.

Третя ступінь

 • розпирають болісними болями;
 • підвищенням температури тіла;
 • різко болючою дефекацією;
 • затримкою сечовипускання, зважаючи на рефлекторного спазму;
 • гемороїдальні вузли стають щільними, набувають синьо-червоний колір і ознаки часткового або повного некрозу;
 • гостре запалення навколишніх тканин.

Діагностика тромбозу

 1. Обстеження проводиться в самому зручному для пацієнта положенні!
 2. Проводиться комплексна діагностика для більш повного і більш глибокого дослідження, дозволяючи побачити повну клінічну картину захворювання:
 3. Залежно від клінічної симптоматики та скарг (наприклад, скарги на те, що свербить задній прохід) лікар-проктолог може призначити додаткові методи обстеження.

Лікування тромбозу

 • Лікування тромбозу гемороїдального вузла проводять, в залежності від ступеня гострого геморою і його проявів.
 • Перше, що необхідно зробити, це зняти біль, усунути окремі симптоми хвороби і запобігти можливі наслідки тромбозу.
 • Для цього застосовують методи місцевого і загального впливу, куди входять компреси, сидячі ванни, охолоджуючі примочки, гемороїдальні знеболюючі мазі, лікарські засоби поліпшують кровообіг.

Для лікування геморою застосовують такі методи лікування:

 • Проксон;
 • Латексне лігування;
 • Інфрачервона фотокоагуляція (апарат INFRARED);
 • Радіохвильовий метод лікування (апарат Сургитрон);
 • склеротерапія;
 • Медикаментозне лікування;
 • физиолечение;
 • Лікування активним киснем (озонотерапія).

Чим небезпечний і як лікувати тромбоз гемороїдального вузла

Тромбоз гемороїдального вузла – це процес утворення тромбу в судинних сплетеннях прямої кишки через порушення кровообігу. Тромбоз при геморої може розвинутися тільки в збільшеному вузлі, який, в залежності від розташування, може бути зовнішнім, внутрішнім або комбінованим, а в залежності від симптомів може мати три ступеня тяжкості.

Як формується

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Механізм виникнення геморроидального тромбозу:

 • При запаленні геморою в венозній сплетенні пошкоджується стінка судини.
 • Щоб не виникла кровотеча, в крові формується згусток, який затикає собою тріщину в посудині.
 • Згусток порушує кровообіг, в посудині починається застій крові.
 • Це місце починає набрякати, і виникає запальний процес з болями.
 • При дефекації кал пошкоджує тромбірованний гемороїдальних вузол, через що біль багаторазово посилюється.

Головна причина виникнення тромбозу вузлів при геморої – пошкодження стінки судини, спровокувати його можуть такі чинники:

 • Підвищення тиску в очеревині, що виникає при потугах під час пологів, спорожнення кишечника, при підйомі важких предметів.
 • Будь-які травми заднього проходу, в тому числі і при анальному сексі.
 • Переохолодження. Судини звужуються, кровотік погіршується, утворюється застій крові, через що пошкоджуються стінки судин.
 • Малорухливий в основному сидячий спосіб життя. Гіподинамія викликає застійні явища.
 • Тривалі за часом фізичні навантаження, через які знижується еластичність судин.
 • Порушене травлення. При запорах кал травмує геморойні вузли і слизову прямої кишки, проноси дратують слизову.
 • Вживання алкоголю і продуктів харчування, що викликають прилив крові до вен прямої кишки.
 • Вагітність. Збільшена матка і часто виникають запори створюють додатковий тиск на вени прямої кишки.

Симптоми

Тромбоз геморойних вузлів при будь-якого ступеня захворювання має загальні симптоми:

 • сильна, постійний біль в промежині;
 • відчуття стороннього тіла в прямій кишці;
 • почервоніння шкіри в анальної області;
 • слабкість;
 • нудота.

Клінічні ознаки геморроидального тромбозу будуть різними в залежності від ступеня захворювання:

 • При першого ступеня тромбоз НЕ запалюється. Вузли збільшуються, стають щільними і трохи хворобливими. Область ануса трохи набрякає і червоніє, а неприємні відчуття посилюються при дефекації.
 • При другого ступеня тромбозу гемороїдальних вузлів запалюються, болять, а набряк і почервоніння періанальної області посилюються.
 • На третій стадії додається запальна інфільтрація в підшкірній сітківці періанальної області. Вузли стають багряними і синюшними, випадають з прямої кишки. На цій стадії гемороїдальних тромбоз може ускладнитися сильною кровотечею, набряком всієї ректальної області, гнійним парапроктитом і навіть некрозом геморойних вузлів.

Лікування

Метод лікування вибирається залежно від ступеня захворювання і наявності ускладнень. Медикаментозне лікування можливе при 1-2 ступенях патології і при вагітності.

Цілями лікування:

 • зняття запалення і набряклості;
 • усунення болю;
 • розслаблення анальних м’язів;
 • розчинення згустку крові в тромбірованном геморойні вузлі.

Для лікування зовнішнього тромбірованного гемороїдального вузла застосовуються місцеві препарати в формі кремів і мазей, здатні розсмоктувати кров’яні згустки:

 • Гепаринова мазь;
 • мазь Гепатробін;
 • троксевазин;
 • Ультрапрокт.

Лікування внутрішнього тромбірованного вузла проводять ректальними свічками з розсмоктуючими тромби властивостями:

 • Анестезол;
 • Нігепан;
 • Постерізан.

Щоб підсилити кровотік і підвищити тонус вен, місцеве лікування обов’язково доповнюють венотоніческіх засобами:

 • Веносмін;
 • Детралекс;
 • діосмін;
 • Флебодіа-600.

Дуже сильні болі при тромбозі знімають новокаїнові блокади.

Швидко розсмоктати тромбірованний вузол допоможе гірудотерапія. П’явку висаджують на вузол, насмоктавшись крові, вона відвалиться сама. Під час висмоктування крові п’явка виділяє в рану свою слину, яка розріджує кров і розчиняє тромби, додатково знижується кров’яний тиск за рахунок зменшення обсягу крові в вузлі.

Важливо! При вагітності вибір лікарських засобів обмежується, лікуванням жінки повинен займатися тільки кваліфікований фахівець.

Правильне і своєчасне лікування тромбозу 1-2 ступенів може дати хороший результат: вузли зменшаться і зморщаться, будуть вправлятися в пряму кишку, дефекація стане нормальною.

Як правило, третя ступінь геморроидального тромбозу часто ускладнена, і тоді показано хірургічне втручання:

 • Тромбектомія . Тромбірованную шишку розкривають і витягують згусток крові. Стан хворого поліпшується, але великий ризик виникнення нового тромбу, організм так може відповісти на рану.
 • Геморроїдектомія . Тромбірованную шишку видаляють разом зі згустками, після чого тромб повторно не виникає.

При вагітності операція можлива тільки в тому випадку, якщо для дитини все ліки можливі ліки становлять загрозу.

В домашніх умовах

Перші, відносно легкі, ступеня геморроидального тромбозу можна лікувати вдома народними засобами:

 • Сиру картоплю натерти на тертці, додати мед. Масу помістити в стерильний бинт і прикласти до гемороїдальних шишці на півгодини.
 • Алое . Зрізаний лист рослини загорнути в папір і витримати в холодильнику мінімум добу. Лист помити, розрізати уздовж, докласти зрізом до вузла, поки сік з нього повністю не вбереться. Повторювати тричі на добу протягом тижня.
 • Вершкове масло . 100 грам продукту розтопити, додати по 10 грам меду і воску. Коли маса охолоне, додати білок свіжого яйця, все перемішати. Наносити на тромбірованний геморойних вузол тричі на день.
 • Кінський каштан (квітки) змолоти на м’ясорубці, віджати сік. Пити по 30 крапель, розчинивши в ложці води.
 • Сидячі ванночки з відварами трав. Прекрасні результати дають водні процедури з водяним перцем, кінським каштаном, таволгою вязолистной, осотом городнім, листям берези)

Чим небезпечний тромбоз гемороїдального вузла?

Чим небезпечний тромбоз гемороїдальних вузлів

Серед росіян поширене, як часто кажуть лікарі, досить легковажне ставлення до геморою. Тим часом при відсутності адекватного лікування хвороба прогресує, і це супроводжується виникненням серйозних ускладнень. Будь-яке з них несе потенційну загрозу здоров’ю, але чи не найбільшу небезпеку становить тромбоз гемороїдального вузла.

Причини патології можуть відрізнятися, але зазвичай всьому виною життєдіяльність хвороботворних мікроорганізмів. Джерелом їх появи може стати будь-яка інфекція, яка присутня в організмі, від карієсу до туберкульозу.

Створювані вузли порушують нормальну циркуляцію крові, сповільнюючи її струм. Саме в них найчастіше і осідають хвороботворні мікроорганізми. Вони впроваджуються в судинну стінку, провокуючи її запалення. В результаті формені елементи крові, іменовані тромбоцитами, склеюються між собою.

Так утворюється згусток – тромб. Його поява ще більше порушує циркуляцію крові в області малого тазу. Основна небезпека в тому, що тромб відірветься і почне дрейфувати по кровоносній системі. Його попадання в легеневу артерію може викликати миттєву смерть.

Тим часом через згустку може початися некроз гемороїдального вузла. Однак навіть при більш сприятливому розвитку подій тромбоз доставляє пацієнтові серйозний дискомфорт. Про наявність патології судять за трьома ознаками, і це:

 • сильний біль в області заднього проходу;
 • набряклі явища;
 • незначне підвищення температури.

Якщо ймовірність виникнення згустку визнається високою, лікар підбирає пацієнтові препарати, що володіють тромболітичним, тобто розсмоктує, ефектом. Велике значення має і своєчасне усунення самого геморою.

Для цього виписуються препарати групи флеботоников – медикаменти, що дозволяють підвищити тонус венозної стінки і зміцнити її. Паралельно застосовуються лікарські засоби, що володіють загоює, протизапальну і зупиняють кров ефектом.

Однак далеко не завжди лікування тромбозу вдається звести до комбінування способів консервативної терапії.

Найчастіше єдиним вирішенням проблеми стає хірургічне втручання. Є кілька його різновидів. Класична операція, іменована Геморроїдектомія, передбачає висічення вузлів і подальше зашивання хірургічної рани. Іноді їй дозволяють зажити самостійно: так можна уникнути утворення рубців, через які змінюється структура анального каналу.

Previous Чим небезпечна тромбоцитопенія під час вагітності?
Next Чим небезпечний порок серця для новонародженого малюка

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *