Чи можна схуднути при вигодовуванні грудьми: дієти і вправи при грудному годуванні


Як схуднути після пологів мамі, що годує?

Чи можна схуднути при вигодовуванні грудьми: дієти і вправи при грудному годуванні

Питання про те, як схуднути після пологів при грудному вигодовуванні, виникає у жінки практично відразу після виходу з пологового будинку.

Під час вагітності тіло майбутньої мами сильно змінюється, вона набирає досить багато кілограмів, нерідко – зайвих, і потім, після пологів хочеться якомога швидше повернутися в колишню форму.

Але, чи можна худнути під час годування грудьми, і яким чином це правильно робиться? Найчастіше жінки стикаються з тим, що проходить місяць за місяцем, а вага або стоїть на місці, або і того гірше, додається.

Звідки зайву вагу?

Збільшення ваги під час вагітності – це фізіологічні особливості організму майбутньої мами, обумовлені гормональними перебудовами, в основному – дією естрогенів.

Їх рівень плавно підвищується на протязі всієї вагітності, що призводить до послідовних змін жіночого тіла. Відбувається відкладення жирового прошарку на спині, стегнах, в області плечей і трохи в області талії, сідниць.

Це необхідно для захисту вагітної і плода під час вагітності, свого роду амортизатор, а також це додатковий резерв енергії на період грудного вигодовування, щоб організм матері міг забезпечити себе і дитину повноцінним харчуванням і калоріями, навіть в разі, якщо харчування матері буде далеко від ідеалу .

Цей механізм набору ваги був закладений в давнину, коли їжа була дефіцитом і проблемою, і вагітність проходила в суворих умовах.

Сьогодні цей механізм також актуальне, оскільки в турботах про малюка і клопотах по господарству, молоді мами часом харчуються не дуже добре.

Додаткові запаси жиру для потреб лактації працюють як резервний механізм для утворення молока.

Як схуднути після пологів мамі, що годує: механізм втрати ваги

Багато молодих мам вважають, що відразу після народження дитини вони вийдуть з пологового будинку стрункими, якими були до вагітності.

Але, на жаль, реальність далека від ідеалу і мрій, і тіло зможе прийти в форму не відразу, а в міру того, як будуть підтягуватися шкіра і м’язи в області живота, а також включиться жировий метаболізм, і почнуть згоряти жири, набрані за час вагітності .

Потрібно розраховувати, що схуднення після пологів повинно бути плавним, і триває воно в середньому, приблизно стільки ж за часом, скільки ви набирали вагу. В середньому, це відбувається протягом приблизно 7-9 місяців.

У міру того, як буде стабілізовано гормональний фон, а метаболізм пройде стадію активізації за рахунок активного виробництва грудного молока, схуднення буде плавним, але постійним.

В середньому, на процес утворення молока витрачається близько 500-700 ккал, і за умови незмінності раціону і його добеременное стану, зайва вага поступово йде. Але, це буде за умови, якщо жінка спочатку була неповною, і її раціон був повноцінним і правильним.

Тоді на потреби організму йде калорійність прийнятої їжі, а резерви, відкладені організмом, витрачаються на потреби лактації.

Як схуднути під час лактації: чому вага не йде?

Як схуднути при грудному вигодовуванні, якщо, не дивлячись на ваші старання, вага не йде? Основною проблемою годуючих мам в цьому випадку є формування установки їсти з надлишком, і після народження дитини ці традиції продовжуються.

Додають сюди ще й свою лепту родичі – «треба їсти за двох». Але варто пам’ятати про те, що годуєте ви дитину вагою не більше 4 кг, який вимагає не більше 1000 мл молока за добу (близько 500 ккал), а не кількість калорій для дорослої людини.

Сюди ж варто додати ще й добровільне сидіння з дитиною вдома і малорухливий спосіб життя з відмовою від спорту і занять, прийменників для цього маса – зайнятість, втому з дитиною та інші. Але ж з дитиною цілком можна тренуватися, поєднуючи гри і справи.

І ще однією помилкою при питанні як швидко схуднути при грудному вигодовуванні, є знаходження на всіляких дієтах – гіпоалергенних, протівоколікових і інших, виснажливих організм мами.

Ці дієти є сильним стресом для організму матері, що змушує організм як захисна реакція запасати калорії у вигляді жирів.

Такі дієти до того ж підривають метаболізм і призводять до гормональних збоїв, і тоді боротьба з вагою стає ще складніше.

З харчування при подібних дієтах виключають багато з корисних продуктів, налягаючи на шкідливі, але не дають алергії і кольок продукти. Але варто пам’ятати – ніяких особливих дієт для годуючих не існує.

Як харчуватися при грудному вигодовуванні, щоб схуднути?

Все дуже просто, в вашому раціоні повинно бути багато смачної і здорової їжі, причому половину цього обсягу повинні складати фрукти і овочі в різних їх видах. Їсти можна все продукти, аж до цитрусових і помідорів, важливо, щоб продукти були натуральними і свіжими, і правильно термічно обробленими.

Ніяких обмежень по продуктах в здоровому харчуванні немає, але потрібно обмежувати кількість продуктів (калорії). Також важливо обмежувати в харчуванні продукти, напхані барвниками і консервантами, і плоди з додаванням нітратних і інших шкідливих добрив.

Годує мама повинна харчуватися невеликими порціями, але кожні приблизно дві-три години, в раціон повинна бути включена нежирна риба і м’ясо, крупи, овочі і молочні продукти. Важливо їсти багато салатів, овочів, вінегретів, фруктів в будь-яких видах.

Як ще схуднути мамі, що годує? Скоротити споживання в харчуванні здоби, солодощів і пиріжків, а також продуктів з швидкими вуглеводами – бананів, меду, цукру. Потрібно відмовитися від споживання їжі всухом’ятку і бутербродів, напівфабрикатів з фаст-фудами. Краще замінити їх тарілкою борщу зі шматочком м’яса, ніж з’їсти піцу або бургер.

Як схуднути при грудному вигодовуванні після кесарева

Якщо після природних пологів жінці можна досить швидко повернутися до фізичних навантажень і тренувань, то після кесаревого розтину кілька перших місяців після операції заборонені будь-які важкі фізичні навантаження.

Вони можуть призводити до виникнення ускладнень у вигляді розбіжність шва на черевній стінці або на матці з виникненням кровотеч. Тому, перший час про тренування в боротьбі із зайвою вагою варто забути.

Тому, після операції варто приділити увагу грудному вигодовуванню і правильному харчуванню, щоб поступово і плавно скидати зайву вагу.

Якщо прикладати дитину на вимогу, при цьому не харчуватися з надлишком калорій, вага буде поступово йти. У міру того, як сформується впевнений рубець на матці, приблизно до кінця першого року годування грудьми, можна починати і фізичні тренування з навантаженнями.

Особливо проблемною зоною після кесаревого розтину буде живіт. Після природних пологів його можна підтягнути за допомогою вправ на прес, які можна буде поступово починати вже через місяць після пологів.

Але при кесаревому розтині варто відкласти ці вправи як мінімум на 4-6 місяців з моменту операції, в залежності від стану.

Найпростішим способом поступово прибирати живіт при кесаревому розтині буде сон на животі, що допомагає напрузі м’язів преса і поверненню їх в тонус.

При наявності вільного часу можна робити легкі скручування тулуба, що буде призводити до напруження м’язів на животі без підвищеного внутрішньочеревного тиску.

Корисно буде і носіння бандажа в перший час, що допоможе підтягнути черевні м’язи.

Як легко і швидко схуднути при грудному вигодовуванні: безпечні методики сумісні з лактацією

Післяпологовий період у молодих мам часто пов’язаний з тривогою з приводу надмірної ваги. Зайві кілограми прибрати важко, та й дефіцит інформації у жінки і неправильні дії можуть зашкодити механізмам вироблення молока. Виникає закономірне питання: «Як швидко схуднути при грудному вигодовуванні, щоб не втратити молоко».

Щоб скинути зайву вагу після пологів зовсім не обов’язково чекати закінчення грудного вигодовування. Екстрено відлучати дитину від грудей і переводити на штучне харчування також не варто. Правильні дії молодої мами, комплексний підхід, дотримання принципів здорового харчування допоможуть мамі, що годує схуднути після пологів без шкоди для лактації, зберігаючи повноцінне харчування для маляти.

витоки проблеми

Схуднення під час годування грудьми проходимо декількома шляхами. У першому випадку через 1-1,5 року відбулася мама відзначає, що колишні форми повертаються легко без додаткових зусиль. У другому випадку схуднення дається складно, вимагає дотримання дієт, тренувань, використання препаратів. Часто скинуті кілограми повертаються знову, непомітна динаміка поліпшення ситуації.

Щоб молочко не пропало, мама повинна грамотно боротися грамотно боротися з проблемою. Важливо зрозуміти, чому з’явилася зайва вага, надлишок жирових відкладень на боках, животі та стегнах. Частими причинами набору ваги вважаються:

 • Накопичення поживних речовин час вагітності. Організм жінки запрограмований на певний запас калорійних складових при виношуванні малюка, щоб забезпечити безпеку плода, створити резерв для організації ГВ.
 • Зниження фізичної активності. Вагітність на останньому триместрі, так само як і післяпологовий період змушують жінку знизити обороти. Що відбулася мама витрачає енергію на побутові потреби, догляд за малюком. При цьому робити зарядку, ходити на тренування, не залишається ні бажання ні часу.
 • Генетична схильність. Вчені довели, що схильність до повноти передається у спадок. Якщо один з батьків страждає надмірною вагою, ймовірність того, що з такою ж проблемою зіткнеться і дочка – 60%. При наявності ожиріння у обох батьків, ризик дістати небажані відкладення зростає до 80%.

Дієтологи при цьому частіше підкреслюють роль традицій харчування, які передаються від матері до дочки. Якщо калорійність і способи приготування їжі не відповідають принципам здорового харчування, з великою ймовірністю молода мама буде використовувати їх у власній родині.   

 • Порушення в організації харчування. Навіть якщо жінка до пологів дотримувалася здорового раціону, після пологів час для регулярного харчування знаходиться не завжди.
 • Гормональний дисбаланс. Збій в роботі ендокринної системи призводить до ожиріння. Викликати порушення може діабет, використання гормональних протизаплідних засобів.
 • Стрес і депресія часто стають причиною надмірного харчування. Пологи – навантаження для організму. Жінці потрібен час щоб пристосуватися до нового життєвого ритму після народження дитини. Важливі і періоди стрибків рівня гормонів в післяпологовий період. Час адаптації при таких порушеннях індивідуально.

Такі неполадки емоційного стану супроводжуються підвищеним апетитом. Крім того солодощі, кондитерські вироби, шоколад підвищують рівень серотоніну – «гормону щастя», що допомагає впоратися з депресією і поганим настроєм. При цьому фактор того, що описані продукти відносять до категорії «небезпечних для фігури» відсувається на задній план.

За час виношування малюка жінка в нормі набирає від 10 до 25 кг. У цей значення входить маса навколоплідних вод, збільшення обсягу крові, вага самого плоду.

Природне схуднення і грудне вигодовування

Часто, щоб скинути пару кіло після пологів молода годує мамі не потрібні додаткові навантаження. Єдина умова – продовжувати годувати грудьми карапуза. В цьому випадку нормалізація ваги відбудеться природним шляхом. До кінця першого року життя малюка більшість жінок приходять до первісної форми за умови годування грудьми.

При цьому прагнення годуючої жінки впливати на якість і кількість молока шляхом посиленого калорійного харчування часто стають причиною виникнення зайвої ваги. Жирність молока не підвищується через споживання жирної і поживної їжі. Його склад формується ще під час вагітності і незалежно від бажання матері змінюється з урахуванням потреб малюка.

В основі раціону матері лежить білкове харчування. Кращим рішенням стане нежирне м’ясо (телятина, кролик), птиця (курка, індичка), знежирені кисломолочні продукти. Чи не зашкодить і правило дробності.

Слідуючи йому, необхідно їсти 5-6 разів на день невеликими порціями, дотримуючись інтервали між прийомами їжі.

Природне схуднення при ГВ не завжди працює.

Якщо жінка порушує принципи правильного харчування, зловживає простими вуглеводами (їсть регулярно солодощі, борошняне, випічку), надмірно споживає жири. Це сповільнить або зупинить динаміку схуднення.

Детальніше про заборонених продуктах при лактації читайте тут.

За умови, що молода мама вигодовує немовляти виключно грудним молоком, його виробництво вимагає 500 калорій щодоби.

Згідно з дослідженнями помірна активність годуючої мами вимагає 2000-2200 калорій на добу плюс ще 500 на вироблення живильної рідини для крихти.

Отже, при введенні прикорму або переведення малюка на штучне або змішане вигодовування, знижується кількість молока і енергетичні витрати організму на його виробництво.

Комплексний підхід

Різні засоби для схуднення сьогодні представлені серед аптечної продукції, у відділах здорового харчування, спеціалізованих магазинах. Чудодійні чаї, кава, таблетки (нутрицевтики, спалювачі жиру і ін.), Збори обіцяють запаморочливий результат за підозріло короткі відрізки часу «без виснажливих тренувань і дієт».

При цьому ефективність і безпеку таких методів часто піддається критиці. Особливо обережно використовувати такі засоби слід жінкам в період природного вигодовування.

Сьогодні дієтологи підкреслюють значення різнобічного відношення до методам в боротьбі з надлишковою вагою. З одного боку – нормалізація харчування, питної режим. З іншого, фізично навантаження, які підбираються індивідуально з професійним тренером або консультантом.

Кажуть і про значення потужного стимулу або мотивації, яка необхідна для запуску вольових якостей.
Помилкою стає поділ режиму дитини і матері.

В результаті жінка присвячує себе догляду за малюком, а ввечері накидається на їжу. Постарайтеся отримувати їжу в один час з малюком.

Це відмінний варіант для переходу до дробовому харчуванню, яке відноситься до принципів популярних програм схуднення.

Так само як і кортизол – гормон стресу, так і недосипання пригальмовує швидкість зниження ваги. Виділення гормонів часто пов’язане з біологічними ритмами людини. Ці речовини впливають на обмін речовин, в тому числі розщеплення жирів, вуглеводів. У разі недосипання встановлений цикл змінюється – порушується баланс надходження необхідних гормонів.

Розроблено спеціальні програми для схуднення, важливим принципів яких стало повноцінне харчування і повноцінний сон. До таких методик відносять систему «Худеем уві сні», «Спи і худни» німецького дієтолога доктора Детлефа Папі. Тому молодій мамі так важливо висипатися для підтримки гарної форми.

У прагненні скинути кілька кіло важливо дотримуватися правила «золотої середини». Жорсткі дієти поставлять організм в умови стресу. Як правило, після такого роду схуднення слід стрімка збільшення ваги з «запасом». Таким чином організм захищає себе від майбутніх потрясінь. Безконтрольне споживання їжі також не принесе користі.

Для досягнення стійкого ефекту варто налаштуватися на тривалий і поступове зниження маси тіла.

Харчування і дієта

Що відбулася матері рекомендується їсти свежеприготовленную правильну їжу, багату вітамінами, мінералами. Різноманіття методик сьогодні коливається принципами, кількістю вживаної їжі, складом. Годувальниці треба скоригувати раціон так, щоб він залишався багатим, але не відбивався на фігурі. Для цього слід враховувати наступні правила:

 • Корисно почати з формули Барбари Ендельштейн для розрахунку необхідного щодобового кількості калорій. Для цього зростання + вага (кг) × 9,556 + вік × 4,7. Ця величина не враховує активність вашого способу життя і вказана для жінок з низькою фізичною активністю.
 • Не більше 60 г жирів на добу. При цьому враховує і рослинні та тваринні види. Продукти з показниками 10 г жирів на 100 г вироби виключаються з раціону.
 • Обмежуємо надходження простих вуглеводів.
 • Збагачуємо меню білками.
 • Виключіть з меню продукти, здатні спровокувати алергічну реакцію: мед, горіхи, кава, шоколад, цитрусові.
 • Обмежте надходження продуктів з барвниками, консервантами, ароматизаторами. Віддавайте перевагу сезонним овочам і фруктам.
 • Акцент в раціоні годуючої жінки припадає на якість їжі, а не на її обсяг.

Почати цілеспрямовано худнути можна тільки після того, як малюк досягне 3-місячного віку. При цьому спостерігають за поведінкою малюка, чи вистачає дитині грудного молока. Не варто починати перетворення звичного раціону, коли малюк відмовляється від грудей, в період лактаційний кризів, хвороби дитини.

Поява дитини в сім’ї тягне дефіцит часу. Складіть заздалегідь меню на тиждень, включивши в нього продукти і страви, показані при ГВ. Чи не вдавайтеся до монодиетам. При необхідності використовуйте синтетичні вітамінно-мінеральні комплекси для годуючих мам.

Надходження рідини в організм

Під час вагітності жінки обмежують себе в воді, т. К. Надлишок рідини стає причиною набряків, викликати гестоз на пізніх термінах. Після народження дитини баланс води своєчасно поповнюють, адже тепер вода потрібна і для вироблення молока.

Добова норма споживання рідини для молодої мами становить – 2,5 літра. Пити рекомендується очищену воду, чаї, трав’яні відвари. Вони допоможуть вивести шлаки і токсини, очистити організм від непотрібних відкладень. Заборонені до вживання напої, що містять в надлишку прості вуглеводи, барвники, підсилювачі смаку і т. Д.

Фізичні навантаження

Доктор Комаровський відзначає, що інтенсивно тренуватися в залі не варто. До того ж відбулася мамі важко викроїти час на заняття. Проте 15 хвилин рекомендується приділяти зарядці або інший помірному фізичному навантаженні, використовуючи обруч, фітбол, гантелі з низькими ваговими показниками.

Домашні клопоти, ігри з малюком, багатогодинні піші прогулянки з коляскою на свіжому повітрі, слінгоносіння та інші природні заняття, пов’язані з материнством, віднімають чимало сил.

Збільшуйте інтенсивність тренування поступово. Не перестарайтеся. Якщо сильно навантажити організм, стрес здатний спричинити завершення лактації.

Виконувати вправи починають через 6-7 тижнів після пологів. Зазначений час оптимально, щоб організм жінки відновився і нормально реагував на фізичне навантаження.

Після кесаревого розтину почати заняття лікарі рекомендують через 3-4 місяці.

Заняття спортом при грудному вигодовуванні

Ось і залишилися позаду 9 місяців вагітності. Ситий немовля нагодований і мирно сопе в ліжечку. З’явилася вільна хвилинка і, стоячи біля дзеркала, ви уважно розглядаєте своє відображення. Відсутність талії і обвислий живіт зовсім не радують око, а від набраної ваги і зовсім падає настрій. Що робити?

Дієти для схуднення – не для перших 6 місяців після пологів, а що можна сказати про спорт при грудному вигодовуванні, чи не позначаться фізичні тренування на якості молока? Про це сьогодні і поговоримо.

З якого часу після пологів можна займатися спортом?

Перші тижні вдома завжди важкі – нові турботи, відповідальність накладають помилок на побут сім’ї, та й вам не завадило б відновити свої сили. Ваше бажання знайти колишню фігуру, цілком зрозуміло, але поспішати з цим не варто, нехай цей період піде на звикання до нового життя.

З питанням: «Коли можна займатися спортом після пологів мамі, що годує?» звернулася до мене Олена, моя постійна учасниця курсів і семінарів.

Правила досить прості:

 • Якщо пологи були природними і без особливих ускладнень, то відновний період триватиме протягом 6 тижнів;
 • Якщо немовля з’явилося на світ в результаті кесаревого розтину, то протягом 2 місяців, заняття спортом будуть протипоказані.

Про відновлення в перші місяці після пологів дивіться у безкоштовній таблиці харчування для годуючої мами. У ній ви отримаєте план дій на перші 1,5 місяця після пологів. Отримати таблицю ви можете за цим посиланням Таблиця харчування годуючої мами >>>

Коли питання «чи можна мамі, що годує займатися спортом чи ні?» задає мама з дитиною, якій більше 6 місяців, тут відповідь стандартна – вам вже можна.

З дитиною молодше цього віку краще не поспішати. Особливо, якщо спорт буде активний і вимагає великих витрат енергії.

Зачекайте, поки дитина зможе обходитися без прикладань до грудей протягом 2 годин, або до тих пір, коли ви введете йому прикорм. Зазвичай цей час і настає в районі 6 місяців. Про те. які зміни відбуваються в малюком в цьому віці, читайте в статті Що повинен уміти дитина в 6 місяців? >>>

Чи не позначаться спортивні навантаження на якості грудного молока?

 1. Проводилися дослідження, які показали, що заняття спортом не впливають на процес вироблення, якість і обсяг грудного молока. Від чого залежить вироблення грудного молока, так це від кількості прикладань малюка до грудей.Читайте статтю на цю тему: Годівля на вимогу >>>;
 2. Рівень пролактину і вміст калію, фосфору та інших корисних речовин в молоці у жінок, що займаються спортом, за показниками нічим не відрізняються від годуючих мам НЕ вводять в своє життя додаткових фізичних навантажень.

Існує думка, що молочна кислота, що виділяється організмом в процесі спортивних тренувань, проникає в молоко і відбивається на його смакових якостях, аж до того, що малюкові стає неприємний його смак, і він може взагалі відмовитися від грудей.

При інтенсивних фізичних навантаженнях молочна кислота може потрапити в грудне молоко жінки, але в незначній кількості, на смакові якості молока вона ніяк не впливає, мало того, молочна кислота дуже швидко виводиться з організму.

Аналізуючи літературу, присвячену грудному вигодовуванню, можу точно сказати, що спорт при лактації не здатний негативно відбитися на якості грудного молока, а відмова від грудей новонародженого не буде пов’язаний з вашими тренуваннями.

Спорт і грудне вигодовування

 • Під час грудного вигодовування вам рекомендується вживати велику кількість рідини, але під час спортивних тренувань організм втрачає багато вологи. Як поєднати ці два протиріччя без шкоди для лактації?
 • Якщо в процесі занять спортом ви відчуваєте спрагу, то потрібно випити трохи води. Щоб не нашкодити лактації, годуючим мамам рекомендується частіше пити, але маленькими ковтками. Кількість випитої рідини за один прийом не повинна перевищувати 100 мл. Своєчасне споживання води заповнить організму втрачену вологу. Детальніше про це читайте в статті Що можна пити мамі, що годує >>>

Спорт і форма грудей

 1. В період лактації груди трохи збільшується в розмірах, тому бюстгальтер повинен бути на широких лямках, що не здавлювати молочну залозу і добре підтримувати її на тренуваннях;
 2. Під час занять бажано уникати вправ, здатних травмувати груди. Заняття на тренажерах, спрямованих на розвиток м’язів молочних залоз, вправи з гирями і гантелями неприпустимі, так як вони призводять м’язи до здавлення.

Різні види спорту при лактації

Такі види спорту, як аеробіка, степ засновані на «ударних» вправах, вони мають безліч стрибків. Це може привести ваш організм до великої втрати енергії і надмірного коливання грудей. У цей період краще віддати перевагу спорту з помірними навантаженнями.

Розглянемо деякі напрямки спорту, оптимальні для годуючої мами:

 • Фітнес спрямований на зміцнення загального стану організму в цілому. В його основі лежать загально-розвиваючі вправи, спрямовані на розвиток сили, витривалості, хорошої координації рухів;
 • Біг здатний за 30 хвилин спалити 500 ккал. Щоденні пробіжки поліпшать ваш настрій, позбавлять від післяпологової депресії, нормалізують сон і зміцнять всі м’язи організму;
 • Плавання набагато ефективніше занять фітнесом. Аквааеробіка під час грудного вигодовування зміцнить м’язи спини в післяпологовий період, підніме настрій, підвищить імунітет, та й робити вправи у воді набагато легше. Тиск води істотно поліпшить кровообіг всередині вашого організму;
 • Пілатес позитивно впливає на відновлення м’язів живота мами, що годує. Зміцнює хребет і відмінно тренує м’язи малого тазу. Заняття базуються на плавності рухів і техніці їх виконання;
 • Йога при грудному вигодовуванні, нормалізує ваш емоційний стан, позитивно вплине на сон. Спеціальні вправи зміцнять м’язи хребта, підтягнутий м’язи грудей і стегон.

Займатися спортом краще 3 рази в тиждень по 30-50 хвилин.

Давайте резюмуємо: І станеться, коли можна займатися спортом після пологів? Оптимально через 6 місяців. При виборі м’яких видів спорту, таких як пілатес, плавання або йога, йти на заняття можна через 2 місяці після пологів.

Яким спортом плануєте займатися ви? З якого віку малюка? Поділіться, будь ласка, в коментарях.

Як схуднути при грудному вигодовуванні

Які найбільш ефективні способи схуднення під час грудного вигодовування?

Всім вагітним жінкам, як правило, рекомендується утримувати здоровий пропорційний вага для правильного розвитку новонародженого. У той же час, вагітним жінкам не рекомендується набирати зайву вагу. Після пологів практично всі жінки хочуть позбутися від більшої ваги, що додався в період вагітності.

Гв допомагає схуднути

Мета цієї статті – запропонувати Вам цінну, корисну інформацію про те, як схуднути при грудному вигодовуванні. Дотримуючись цих порад по втраті ваги, а також дієті, зможете почати худнути і повернутися в форму, яка була до вагітності.

Проте, бувають випадки, коли незначні зміни в способі життя і правильний настрій необхідні для того, щоб допомогти тілу почати використовувати додатковий материнський жир на годування, а не тримати його.

Мета полягає в тому, щоб стимулювати тіло використовувати надлишок материнських запасів, щоб могли повернутися до початкової ваги.

5 найважливіших кроків до того, щоб схуднути при грудному вигодовуванні

Нижче показані деякі принципи, якими необхідно керуватися, щоб допомогти почати скидати зайву вагу після пологів, і в той же час гарантувати, що будете виробляти достатньо молока для задоволення потреб дитини. Проте, настійно рекомендується починати цю програму втрати ваги після двох місяців після пологів.

Дотримуйтеся збалансованої дієти для втрати ваги, а також закуски через пару годин, тобто за 2 години. Новонароджена дитина в основному їсть кожні 3-4 години або навіть частіше. Це означає, що тіло жінки, що годує буде використовувати велику кількість енергії для вироблення грудного молока.

Годуючим матерям потрібно пити багато води. Деяким людям невідомо, що грудне молоко на 50% складається з води . Крім того, вода є необхідним компонентом в процесі обміну речовин. Неписане правило про те, як схуднути під час годування грудьми полягає в тому, щоб випивати склянку води після кожного грудного вигодовування протягом дня.

Єдиний спосіб дізнатися, коли організм потребує додаткової енергії – це почуття голоду. Таким чином, не залишаться без уваги бажання поїсти навіть відразу після прийому їжі. Причина, по якій деякі люди відчувають голод набагато швидше, ніж інші, в тому, що продукти, які вони їдять, містять багато вуглеводів.

Після того, як лікар дозволив займатися фізичними вправами, дуже важливо, щоб звільнили пару годин в планах на термін після вагітності для втрати ваги під час годування грудьми. Робота в напрямку проведення тренувань для втрати ваги рутинна, повільно збільшується за частотою і тривалості.

Переконайтеся, що включили вправи для серцево-судинної системи і на витривалість в програму втрати ваги. По можливості, включайте в процес дитини. Коляски були спеціально розроблені для забезпечення прекрасного опору, щоб допомогти збільшити частоту серцевих скорочень. Час від часу виходите на вулицю, щоб пройтися і провести час з дитиною.

Тривалі прогулянки на свіжому повітрі – це найкращий спосіб позбутися від жиру, ніж приймати таблетки для схуднення.

Важливо відзначити, що набір ваги процес поступовий, і скинути його повинні теж плавно. Не піддавайтеся спокусі робити щось радикальне, наприклад, приймати фентермин під час годування грудьми.

Сподіваємося, ці прості підказки про те, як схуднути безпечно під час годування грудьми, були корисними для Вас. Будь ласка, не соромтеся поділитися своїми думками в коментарях нижче.

5 порад, як схуднути під час годування грудьми

По-перше, годування грудьми, як відомо, саме по собі допомагає годуючим матерям втратити зайву вагу, а крім того і надає їм цінні поживні речовини.

Проте, є деякі жінки, які мають проблеми в позбавленні від додаткової ваги, набраного під час вагітності, навіть під час годування дитини.

Крім того, є жінки, які, можливо, набрали вагу до настання вагітності, і хотіли б повернути їх тіла назад в колишню форму.

Є певні чинники, які слід взяти до уваги годуючим мамам, які прагнуть схуднути. Це необхідно для того, щоб не зменшити кількість молока і щоб не було ризику для здоров’я. Тому, якщо шукаєте інформацію про те, як схуднути під час годування грудьми, то Ви безумовно знайдете цю статтю дуже пізнавальною.

Перша порада щодо того, простий, і полягає в тому, що потрібно дочекатися, поки дитина досягне хоча б восьми тижневого віку, перш ніж приймати таблетки для схуднення.

Неможливо оцінити те, наскільки необхідно повністю забезпечувати дитину грудним молоком, поки не пройшли 2 місяці після народження.

До цього момент часу можете приступити до легких звичайних тренувань, які потрібно буде проводити протягом як мінімум тридцять хвилин в день 3 – 5 днів в тиждень. Це може дозволити вам втратити 4-5 кг.

Продовжуйте годувати дитину грудьми, так як це буде відповідати тому, скільки його у Вас виробляється, і навіть допоможе спалювати більше калорій, і схуднете обов’язково під час грудного годування. Дослідження показали, що матері, які годують грудьми своїх немовлят протягом більше шести місяців, в кінцевому підсумку втрачають більше ваги.

План дієти повинен прагнути, по крайней мере, до 1500-1800 калорій в день, щоб Ви втратили 4-5 кг при годуванні. Ви не повинні споживати менше 1500 калорій в день . Це може різко скоротити кількість молока.

У тиждень Ви повинні втрачати не більше 700 гр або 2,5-3 кг на місяць. Будь-яке різке зниження ваги більш, ніж на 2,5-3 кг на місяць, може знизити кількість молока або поставити під загрозу здоров’я дитини.

Вибір розумного плану дієти в період годування груддю допоможе вживати ту їжу, в чому Ваше тіло потребує, щоб залишатися здоровим, і в той же час спалювати жир.

Схуднення під час годування грудьми

Починати думати про втрату ваги і повернення в свою форму до вагітності – це не рідкість для жінок після народження дитини. Перше, що потрібно пам’ятати, що процес збільшення ваги зайняв дев’ять місяців, так що не чекайте, що він зменшитися за ніч.

Гарна новина для годуючих мам полягає в тому, що вже робите щось, щоб допомогти тілу повернутися в форму – і це грудне вигодовування!

Дослідження показують, що годують груддю втрачають більше ваги в 3-6 місячному віці їх дітей, ніж ті, які годують дитячим харчуванням і споживають менше калорій!

Виключно грудне вигодовування спалює 300-500 калорій в день.

Якщо плануєте худнути під час годування грудьми, важливо пам’ятати кілька речей

Безпечніше почекати, принаймні, два місяці після пологів, перш ніж навмисно намагатися схуднути. Ваше тіло потребує часу, щоб оговтатися від пологів і встановити хорошу вироблення молока.

Жінки, які годують груддю, не повинні втрачати більше 1,5 кг в тиждень, так як це більше норми, перевищення якої може поставити під загрозу достатність виробленого молока.

Багато годують жінок худнуть швидко, слідуючи нормальної, здорової дієти і їдять, коли зголодніли. Ось кілька порад для безпечного і легкого схуднення під час годування грудьми:

 • Дотримуйтеся здорового харчування під час годування дитини.
 • Приберіть з раціону продукти з високим вмістом цукру і низьким вмістом вітамінів і білків.
 • Пийте багато води і спробуйте уникнути солодких напоїв, таких як чай при гв і содові.

Після того, як тіло оговталося від пологів, спробуйте додати якусь додаткову фізичну активність в режим дня. Спробуйте піти на динамічну півгодинну прогулянку з дитиною в колясці.

Якщо не втрачаєте вагу, або навіть набираєте вагу, спробуйте урізати споживання калорій на 100 калорій в день. Це, швидше за все, не вплине на кількість молока. Але пам’ятайте: ресурсом грудного вигодовування є Ваше тіло. Якщо відчуваєте брак енергії або часто відчуваєте себе голодними, значить, не отримували правильні поживні речовини, в яких організм потребує.

Чи не пропускайте годування або відкачування молока, якщо це можливо. Матері, які годують виключно грудьми, спалюють більше всіх калорій. Грудне молоко не тільки краще для дитини, але і краще для втрати ваги.

Не намагайтеся форсувати процес втрати ваги протягом цього часу. Тіло потребує калоріях і енергії, щоб забезпечити дитину цінних молоком. З плином часу, в міру того, як дитина буде рости і вимагати більше молока, ймовірно, побачите прогрес у втраті ваги.

Ніколи не використовуйте ніяких обмежень в продуктах при грудному вигодовуванні, якщо не знаєте без сумніву, що вони на 100% безпечні для Вас і Вашої дитини.

Поговоріть зі своїм лікарем про безпечний плані втрати ваги. Опишіть проблеми і попросіть ради і рекомендацій для безпечного зменшення ваги під час годування грудьми.

Керівництво по втраті ваги під час годування грудьми – Моє останнє слово

Це керівництво про те, як схуднути під час годування грудьми, дійсно надає краще, що мати повинна використовувати на свою користь, оскільки в ньому показуються всі ефективні і необхідні способи, як виправити проблеми годуючих мам і, звичайно, поради про те, як успішно схуднути в період лактації. Очевидно, що переваги даного керівництва повністю перевершують недолік, який у нього є, що дозволяє продукту говорити самому за себе, з точки зору надійності і вартості.

Як схуднути при грудному вигодовуванні після пологів – дієта і тренування

Дуже часто мами після пологів задаються питанням, як схуднути при грудному вигодовуванні, і, правду кажучи, не надто сподіваються отримати відповідь.

Для багатьох жінок повернення в колишню, «добеременную» форму здається нездійсненною мрією, по крайней мере, в період годування груддю.

Жіночі уми захопив міцний стереотип про те, що роль мами немовляти погано сумісна з образом привабливою і доглянутою жінки.

Якщо вам теж здається, що схуднути в період лактації неможливо, то сміливо руйнуйте цю ілюзію! Раз вам хочеться позбутися від зайвої ваги, то ми розповімо, як це легко зробити. Повірте в те, що можна бути найкращою мамою і стрункою і бажаною жінкою одночасно! І все вийде!

Якщо ви всерйоз задумалися над тим, щоб скорегувати свою нову фігуру, то вам буде корисно знати про те, що дієта для схуднення при грудному вигодовуванні буде відрізнятися від стандартних (нехай і ефективних) дієт.

Звичні і добре зарекомендували себе обмеження в харчуванні майже завжди будуть неприпустимі для годуючих мам після пологів, адже повноцінне і збалансоване меню – це запорука відмінної лактації.

Між грудним годуванням і стрункою фігурою вибирати не доводиться, але все ж так хочеться повернути свої колишні форми. Так як схуднути при годуванні грудьми без шкоди собі та малюкові?

Руйнуємо міф про вплив ГВ на фігуру

Грудне вигодовування оповите безліччю міфів, достовірність яких часто піддається сумніву.

Серед найпоширеніших є переконання в тому, що годування грудьми впливає на жіночу фігуру підступним чином, постійно додаючи їй непроханих кілограм.

І адже існують матусі, які свято вірять в цей забобон і тому роблять вибір на користь штучного вигодовування, щоб зберегти фігуру після пологів. А скільки діток постраждало від такої дезінформованості мам!

Щоб уберегти жінок від дурного стереотипу, дієтологи заявляють: схуднути під час грудного вигодовування можна, при цьому годування дитини молоком навіть сприяє втраті зайвих кілограмів.

Процес по поверненню колишньої фігури у всіх мам відбувається з різною швидкістю, але все-таки при бажанні жінки він неминучий. Цей факт не придуманий для втіхи жінок після пологів, а науково доведений.

Дослідження вчених не дадуть збрехати: в період лактації годують матусі ефективніше і швидше позбуваються від непрошеного зайвої ваги, ніж мами, які обрали годування сумішшю і при цьому вживають менше калорій.

Якщо говорити про втрату кілокалорій безпосередньо в процесі годування малюка грудним молоком, то ця цифра в день досягає 500 ккал.

Безсумнівно, два цих факту дають найоптимістичніші надії на швидке схуднення під час періоду грудного вигодовування. А якщо доповнити силу лактації додатковими заходами корекції фігури, то результат точно вас приємно здивує!

Початок покладено

Після відмінної новини про те, що схуднути після пологів під час грудного вигодовування можна, вам напевно не терпиться дізнатися, як скоро можна приступати до активних дій.

Насправді, точних часових рамок для старту процесу схуднення при ГВ немає. Ви можете переходити до дії, як тільки відчуєте в цьому необхідність (виняток становлять лише заняття спортом з обмеженням в 6 тижнів після пологів).

Деякі жінки до вагітності або в період цього чудесного часу впевнені, що після народження малюка мало не відразу після виписки з пологового будинку приступлять до рішучого відновлення колишньої фігури у вигляді схуднення.

Але, як показує практика, цей воістину войовничий настрій швидко випаровується в щоденних турботах і щасливі моменти з грудним малюком.

І ось, коли лактація налагодилася, життя стала стабільною, з’явився довгоочікуваний режим, мама замислюється: чи не час зайнятися собою і схуднути? А якщо цього хочеться, то ніяких перешкод вже бути не може, і жінка починає ламати голову над тим, які способи схуднення дозволені під час лактації.

Формула успіху для схуднення годуючих мам після пологів дуже проста: це правильний раціон харчування + фізична активність + косметичні процедури. Ми додали до цього тріо ще один секрет і отримали ефективну відсіч зайвої ваги. Так що дорогі мами, худнемо швидко і результативно!

О, спорт, ти життя

І не тільки життя, але і гарантоване схуднення при лактації. На досвіді численних мам, які прагнуть до стрункої фігури під час годування грудьми, доведено, що фізичні вправи – це один з найефективніших методів.

Головна умова: це необхідність закінчення 6-7 тижнів після народження малюка. Тільки після цього періоду ваше тіло буде готове до фізичних вправ.

В іншому випадку, ви ризикуєте зіткнутися з проблемами здоров’я, труднощами відновлення після пологів і ускладненням процесу лактації.

Отже, 6-7 тижнів минули, і тепер постає питання: який вид фізичного навантаження варто віддати перевагу мамі при грудному вигодовуванні, щоб схуднути? До нього у нас 2 вимоги: допустимість і ефективність. Який же вид активності відповідає їм на все 100?

 • Абсолютним лідером серед всіх рекомендацій є заняття в басейні. Це дуже корисна фізичне навантаження не тільки для схуднення, але і для здоров’я організму в цілому. У басейн радять ходити майбутнім мамам, ця рекомендація зберігається і на період грудного вигодовування. Слід тільки почекати 1.5 місяці і вперед, до прекрасної фігурі!
 • Варто взяти до уваги щоденні турботи і клопоти мами з грудним малюком. Ось тут-то і знайшло себе поєднання приємного з корисним! Наприклад, носіння крихти в «кенгуру» буде прекрасним тренуванням для живота і спини.
 • Великою популярністю серед мам після пологів користуються йога, пілатес і медитація. Їх перевага в розслабляючий і релаксуючому ефекті, який так важливий в період грудного годування. Важливим бонусом буде і схуднення.
 • Заняття в тренажерному залі будуть також дозволені, але з однією важливою обмовкою: виключення складуть вправи з важкою вагою. Такі техніки загрожують підвищенням концентрації молочної кислоти зі зміною смаку молока.
 • Серед усього різноманіття вправ ефективними для зниження ваги після пологів будуть ті, при яких активізується груди (стрибки, махи руками). Але обов’язковою мірою безпеки при таких навантаженнях буде спеціальний підтримуючий бюстгальтер.
 • А ось різні аеробні тренування для схуднення підлягають забороні. Здавалося б, що може бути небезпечним для мами, яка годує груддю, в бігу, степу або аеробіки? Проте, все не так просто як здається. Адже під час занять організм позбавляється від великої кількості рідини, і багато вправи агресивно впливають на груди.

У ефективних занять спортом при грудному вигодовуванні існує правило 15-ти хвилин. Воно означає, що саме такої кількості часу для фізичних навантажень буде достатньо, щоб бути у відмінній формі. Решта справу зроблять прогулянки з коляскою і процес лактації.

Повноцінне харчування = прощання із зайвою вагою?

Бажання скинути вагу після пологів у багатьох асоціюється з вимушеними строгими обмеженнями в харчуванні. Жінкам видається, що шлях до стрункої фігури тернистий, і він вимагає беззастережної дієти, яка іноді включає таблетки для схуднення.

Але чи можна дотримуватися дієти при грудному вигодовуванні? Правильно, нема! Однак, таке суворе табу допустимо, якщо представляти дієту для схуднення в звичному її розумінні: тоді вона дійсно обіцяє шкоду грудному малюкові. Але правильне харчування теж можна сприймати як дієту для корекції ваги.

Пропонуємо підійти до питання правильного харчування після пологів з усією відповідальністю, тому що це один з головних секретів, як схуднути під час грудного вигодовування. Здоровий раціон, сприяє втраті кілограмів, будується на наступних принципах:

 • Вечеря повинна відбутися не пізніше ніж за 2 години до сну.
 • Якщо при виконанні правила № 1 вас атакував сильний голод, ви можете його притупити нежирним кефіром або йогуртом, все-таки нічні годування малюка ніхто не відміняв.
 • Здорове харчування дозволяє їсти часто, але маленькими порціями. Між двома прийомами їжі повинно проходити приблизно 3 години.
 • Дотримуйтеся добової норми калорій. Дієта дієтою, але в день мінімальне число калорій має становити 1500. При дотриманні цього правила, ви втратите 4-5 кг. при грудному вигодовуванні. Решта на себе візьмуть інші способи схуднення.
 • Велика роль під час годування дитини відводиться достатній кількості рідини, яке становить 30 мл. на 1 кг. ваги плюс 1 літр, що витрачається на лактацію. Це необхідно не тільки для здорового протікання грудного вигодовування, а й для нормального обміну речовин і швидкого схуднення. Віддайте перевагу чистій воді, трав’яним морсам і чаїв.
 • Іноді немовлята негативно реагують навіть на найкорисніші та, здавалося б, нешкідливі види продуктів. Тому будь-яку їжу слід вводити поступово, а при виявленні алергії, обов’язково виключити з раціону під час грудного годування.
 • Без жирів повноцінне харчування неможливо, але чи означає це, що про струнку фігуру доведеться забути? Звичайно ні, адже рослинні жири служать місії приносити користь вашому організму. А ось тваринних жирів дійсно варто уникати: випічка та кондитерські вироби славляться своєю здатністю перешкоджати схудненню.

Ми прекрасно розуміємо, що, розповідаючи про ці правила здорового харчування при грудному вигодовуванні, ми не винаходимо велосипед, адже вони старі як світ. Але, не дивлячись на їх популярність, багато жінок чомусь ними нехтують і шукають більш складні шляхи до схуднення. А весь секрет тут, на поверхні!

Зразкове меню для схуднення

Пропонуємо вашій увазі конкретні варіанти страв на різний час доби, які відмінно впливають на ваше здоров’я і здоров’я малюка, і, звичайно ж, на схуднення в період грудного вигодовування.

На сніданок будуть ідеальні:

 • пшенична каша з коханим і дозволеним фруктом;
 • вівсяна каша з додаванням яблука;
 • запечені фрукти;
 • сирна запіканка або пудинг;
 • овочеве або фруктове пюре-мус.

В якості корисного обіду можуть виступати:

 • вуха;
 • овочевий суп;
 • суп-пюре з допустимими інгредієнтами;
 • гречана каша;
 • тушкована яловичина або птах;
 • фаршировані перці або кабачки;
 • курячий суп з локшиною.

На полуденок радимо вибрати:

 • сирники;
 • морозиво власного приготування;
 • омлет.

Ідеальний здоровий вечерю – це:

 • курячі котлети на пару;
 • рататуй;
 • запечені в горщику картопля з рибою;
 • різні поєднання в салаті цих інгредієнтів: сметана, стручкова квасоля, тунець, буряк, брюссельська капуста, чорнослив і оливкове масло.

Харчуючись по вищевикладеним рекомендаціям, ви вбиваєте відразу трьох зайців:

 • забезпечуєте необхідними вітамінами і мінералами ваш організм і організм вашої дитини;
 • сприяєте здорової лактації;
 • створюєте всі умови для того, щоб швидко схуднути при грудному вигодовуванні.

Догляд за собою – приємно і корисно

На початку статті ми згадували про ще однією важливою складовою схуднення в період лактації після пологів – це косметичні процедури. Під ними ми, перш за все, маємо на увазі ефективні обгортання. Годує режим і тут вносить свої корективи і покладає заборону на гарячі обгортання. Але не менш результативними стануть їх холодні альтернативи:

 • оливкова олія в поєднанні з морською сіллю або цукром;
 • порошок глини, розведений водою з додаванням водоростей;
 • вода в одній пропорції з оцтом.

Ці кошти для схуднення ви зможете з успіхом застосовувати і після припинення грудного вигодовування.

Любов до себе править схудненням

Ми сподіваємося, що сумісність грудного вигодовування і схуднення у вас вже не підлягає сумніву. Але крім перерахованих вище рекомендацій, як швидко попрощатися із зайвою вагою, велике значення відіграє ще одна. Важливою складовою успіху буде любов до власної персони, яка повинна стояти на чолі будь-яких змін.

Повірте: ви прекрасні в будь-якому образі, а нова роль мами надає вам особливої ​​чарівності. Трохи округлі форми після народження малюка – це такі дрібниці в порівнянні з глобальними і, найголовніше, щасливими змінами у вашому житті.

Грудне вигодовування – це особливий час, яке ви потім будете згадувати з ніжністю. Ці зворушливі моменти близькості зі своєю дитиною більше не повторяться, тому не варто їх затьмарювати зайвими переживаннями з приводу надуманого недосконалості фігури.

Шукайте це досконалість тільки у власних очах!

Якщо схуднути під час годування груддю не виходить, але все-таки дуже хочеться, не перетворюйте це бажання в панацею і не зациклюйтеся на цьому. Нехай втрата зайвих кілограмів після пологів буде природним процесом, який ви лише направляєте в потрібне русло.

Якщо відволікатися від такого важливого періоду у вашому житті і житті крихти не хочеться, пам’ятайте, що ви можете схуднути після годування грудьми. Припинивши лактацію, ви зможете вдатися до улюбленої дієті, що не переживаючи при цьому за малюка.

10 секретів схуднення при грудному вигодовуванні

Ми бажаємо вам любити себе в будь-якій формі, адже, погодьтеся, є за що! А стрункий чи при цьому животик чи ні – вже не так важливо!

Previous Як позбутися від живота і боків: вибір їжі для схуднення, варіанти дієт, правила харчування
Next Порошок магнезія: від чого допомагає цей засіб, інструкція із застосування і протипоказання

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *