Чому при схудненні вага іноді залишається на місці: причини, що робити і як зрушити вагу з мертвої точки


Ефект плато: як зрушити вагу з мертвої точки

Пам’ятайте, як у Достоєвського? «До всього-то негідник-людина звикає» – думав Раскольников. Цю ж досаду можна адресувати нашому організму, коли ми худнемо і раптом стикаємося з «ефектом плато».

Чому вага стоїть на місці при схудненні, що робити у відповідь на кожну з причин, як продовжити худнути до здорової норми – цим питанням ми присвятили цікава розповідь з робочими радами для успіху.

Тисніть на пункт і отримуйте вичерпну інформацію, що робити.

У більшості випадків зупинка в схудненні – не хвороба і не вирок. Це природна реакція адаптації.

Чому №1. Занадто низька калорійність

З’їдаєте 1200 ккал в день ось уже п’яту або шосту тиждень? А то і 900? Ще й розвантаження всього лише на 500-600 ккал робите щочетверга? Ради за вас, що плато настало. Ваше тіло працює правильно!

Що відбувається? Ви стали годувати організм менше. Перший стрес пройшов, і розумне тіло починає підлаштовуватися під нові суворі рамки, припускаючи, що тепер-то тільки так і виживати – на нещасні 1000 умовних кілокалорій в день.

«Ну що ж … Мене голодом так просто не заморила! Буду економити і сповільнюватися », – вирішує організм, і … Привіт, плато! Як же ти мене бесішь! – думаєте ви ось уже десятий день.

Що робити?

Збільште калорійність. Мінімум + 20% до засвоєної низькою цифрі. Було 1200? Зробіть 1500, але не за рахунок цукру, а м’ясом, рибою, гречкою, паровими і свіжими овочами, оливковою олією.

До речі, про олію. Дотримуючись низьковуглеводній дієті, ви скоротили і вуглеводи, і жири? Щастя, що плато поки що єдиний мінус вашого схуднення.

На довгому мінімумі жирів в раціоні (коли їх число за день нижче 30 грам, що стосується людини будь-якої статі, комплекції і віку) ви сильно ризикуєте здоров’ям та красою. Потрапивши в лікарню, втративши волосся, зіпсувавши шкіру, придушивши імунітет і репродуктивне здоров’я, вам буде не до фігури.

Якщо дотримуєтеся низкоуглеводную дієти, не будьте суворі з калоріями! І ніколи не поєднуйте два обмеження. Або вуглеводи, або жири.

При збільшенні калорійності не зайва додати вітамінно-мінеральний комплексний препарат за віком і статтю або хоча б набір антиоксидантів – вітаміни А, С, Е, цинк, селен. Схуднення і плато – прямі фактори стресу. Тіло треба нагодувати і підбадьорити.

Наприклад, було Х ккал. Зробили (Х мінус 40%) на 1 день, підняли до Х на 2-ий день і знову підняли до (Х плюс 40%) на 3-ій день. Таких циклів зробити кілька.

При цьому на солодощі не налягати! Білки, складні вуглеводи з клітковиною (висівки, псілліум), овочі, фрукти без високого ГІ.

Але не тільки надмірно низька калорійність може зупинити схуднення.

Давайте розберемося по інших можливих причин, не забуваючи, що частенько до довгого плато призводить їх шкідлива комбінація.

Чому №2. Занадто інтенсивні кардиотренировки

Аеробіка! Бігом від об’ємної попи і складочок на животі! «Я сьогодні відстрибав півтори години в залі, а потім пройшлася додому бадьорим кроком ще 50 хвилин!»

Чи не сперечаємося, це великі фізкультурні досягнення, особливо для людини ще пару місяців назад чи проходив пішки 1 зупинку до метро. Однак саме такі аеробні надзусилля можуть стати причиною зупинки в схудненні.

Суть в тому, що аеробне навантаження сприяє спалюванню не тільки надлишку жиру, а й деякого руйнування м’язів. А загублені м’язи – це мінус в подальшому жіросжіганіі, тому що саме м’язова тканина витрачає найбільше енергії.

Що робити?

Включити в фізкультуру атлетичну гімнастику. Або зовсім відмовитися на деякий час від інтенсивної аеробіки. Залиште легкі піші прогулянки заради настрою і кисню (гуляємо в парку і між будинками, далеко від великих доріг). А в залі зверніться до послуг тренажерів.

Якщо боїтеся заліза (Нонсенс! Але про це наступного разу), приділіть увагу домашнім тренувань з великим навантаженням власною вагою. Доступних варіантів багато!

 • Планка пряма, бічна і зворотна, починаючи від 15 секунд безперервного стояння, на долонях і на ліктях, з відривом однієї руки або ноги – варіацій безліч. Тільки з планки можна скласти важку силове тренування.
 • А також віджимання від підлоги, вправи для пресу з підлоги на спині, випади прямі і в реверансі і інші звичайні вправи, які виконуються незвично – в суперповільного режимі. Що це означає? На 10 секунд поступальний зусилля, на 7-10 секунд повернення в початкове положення.

Читайте про доступну атлетичну гімнастику в статті про інтенсивне схуднення без шкоди для здоров’я.

Чому №3. Занадто мало води або відмова від солі

Подібні обмеження, випадкові або цілеспрямовані, працюють за схожим механізмом під час екстремального зниження калорійності. Тіло починає затримувати воду, яку недоотримує.

Крім того, при недостатньому надходженні води або неможливості затримувати рідину адекватно потребам обміну, організму складніше виводити залишкові продукти спалювання жирів.

Ви підсилюєте інтоксикацію зсередини, що само по собі погіршує самопочуття і працездатність всіх систем і органів. Немає тонусу, не буде і ефективних процесів. Перенапружена печінку, яка при схудненні працює за двох. Важко нирках. Страждає очищення кишечника. Насилу працює ендокринна система і головний мозок.

Що робити?

Дайте тілу те, що ви різко обмежили в період додаткового навантаження!

 • Напоїть тіло з розрахунку 20-30 мг на 1 кг ваги тіла, порціями по 100-200 мл між їжею і за 20 хвилин до їди.
 • Присолюємо їжу з розрахунку до 5 грам солі на добу (= з усіх продуктів). Це неповна чайна ложка.

Чому №4. Занадто мало руху

Всі моральні сили йдуть на дієту? Ненавидите фітнес? У розкладі немає навіть піших прогулянок помірним кроком? Зарядці вранці – немає, а від парової котлетки знову відмовилися?

На жаль, ситуація, коли вага стоїть на місці, гарантована. Ви в замкнутому колі. Низька калорійність – стрес – адаптація тіла «А раптом голодувати тепер доведеться довічно?» – низькі енерговитрати. І що особливо сумно – з прогресуючою втратою м’язової маси. Що не використовується, то витрачається нарівні з жиром!

Варіанти фізкультури, яка доступна всім:

 • Пішки 40-60 хвилин в день;
 • Бодіфлекс і Оксісайз;
 • Присідання і випади, планка;
 • Сходи замість ліфта;
 • Всі поради з «Чому №2».

Чому №5. Занадто довго на одній і тій же дієті

Аналізуйте своє меню. Зверніть увагу, що найбільш популярні системи в останні роки (Дюка і інші білкові дієти) пропонують постійну зміну режиму харчування. Строго білкова фаза з мінімумом вуглеводів, з послабленням і вельми розширена.

Це враховує незмінний постулат дієтології: жодна дієта не працює однаково ефективно на першій і третій тиждень. Найзначніші результати досягаються за 2, максимум 4 тижні безперервного стилю харчування. Далі треба міняти хоча б склад продуктів, а то і режим їх прийому протягом дня.

Що робити?

 • Змініть раціон. Переходьте на наступну стадію або поверніться на попередню. Підіть з дієти на принципово іншу. Була японська? Перейдіть на ПП (правильне харчування). Було ПП? Зробіть 7 днів низкоуглеводной дієти.
 • Змініть режим прийому їжі, наприклад, зробіть харчування більш дробовим – до 5-6 разів на добу невеликими порціями завбільшки з 1-1,5 долоні. Не бійтеся! Часті (хоча б 4 рази в день!) Прийоми їжі підсилюють жиросжигание.

Попрощайтеся зі звичкою «не їсти після шести». Подумайте самі: в 18:00 вечеря … І аж о 8:00 сніданок. Щоденний голодний проміжок, після якого здорове тіло цілком може переключитися в економ-режим. А найголовніше, навіть без такого переляку, страждають жовчний міхур і печінку – головні помічники безпечного схуднення.

Бажаючи зберегти здоров’я, ваше завдання – всього лише не їсти вуглеводи прямо перед сном. Завершуйте з їжею за 2 години. Це повинні бути білки і овочі з низьким ГІ.

Чому №6. Занадто інтенсивні або одноманітні тренування

Ледве доповзаємо із залу додому? Постійно мучить крепатура? Стали погано спати – довго засинаєте, або тривожно спите, або не висипається за 8 годин? Знову не можете виконати, здавалося б, звичні вже руху? Все це симптоми перетренованості. Знизьте навантаження і добре відсипатися!

Зміна режиму тренувань і всього лише невеликий відсоток надзусилля – запорука правильного стимулу для організму, який і так перенапруг активним спаленням жиру.

 • У домашніх умовах міняйте види вправ, стежите за технікою і протискуєте м’язи в якість, а не заради нарощування повторів. Тут знову на допомогу приходить сверхмедленний режим виконання руху (див. «Чому №2»).
 • У залі задайте питання тренеру. На групових заняттях – НЕ западайте на 1 вид довше 1 місяця і ходите до різних тренерам.

Чому №7. Об’єктивні перешкоди з боку здоров’я

По-перше, передменструальний синдром. Вага може не тільки стояти на місці, а й підскочити на 1-3 кг. Не хвилюйтеся, це затримка рідини. Дайте термін до перших днів циклу, коли схуднення покотиться з новою силою за рахунок вигідного гормонального фону.

По-друге, можливі хвороби, набуті за час скидання жиру. Прислухайтеся до незвичайних ознаками і не намагайтеся списати будь-яке нездужання на похудательной процеси.

Хворий організм не буде правильно худнути. А нездужання на початкових стадіях легше вилікувати. Здоров’я дасть можливість довести схуднення до логічного завершення – нормальна вага і струнка фігура.

Топ 3 універсальних ради, як пережити плато

1) Тиждень плато – не підстава кинути схуднення.

При одному істотному «але»: якщо вам таки-да потрібно продовжувати худнути. Перерахуйте свій індекс маси тіла. Можливо, ви вже прийшли в нормальний діапазон, і ваше розумне тіло не буде рухатися далі без шкоди для здоров’я. Скажіть йому «Спасибі!», І займіться атлетикою, відточуючи контури тіла.

Якщо худнути ще потрібно, уважно перечитайте статтю і проведіть відвертий самоаналіз.

2) Викиньте ваги!

Зробіть контролером сантиметр. При достатніх фізичних навантаженнях, вага може залишатися незмінним, а обсяги йти. Сантиметр, до речі, вигідно взяти в помічники з самого початку, тому що ми худнемо заради фігури, а не для абстрактного числа на вагах.

3) Забудьте про мету «Схуднути за будь-яку ціну!».

Це вигідно – візуалізувати красиву фігуру, пам’ятаючи про мету. Але не треба приміряти бажаний купальник по 2 рази на день. Створіть образ в своїй уяві: «Я струнка. Я на пляжі. Купальник сидить ідеально », і відпустіть його, довірившись життя.

А допитливий розум і тверезий розрахунок направте на описані в статті помилки, які легко виправити, проявивши терпіння ще на 1-2 тижні. Не засмучуйтесь! При правильному поводженні плато вкрай рідко триває довше 1 місяця.

Тепер ви знаєте головні причини, чому вага стоїть на місці при схудненні, і що робити, щоб продовжити успішний шлях до бажаної фігурі.

Вага застиг на місці вже не перший тиждень: чому і як виправити ситуацію?

 • Автор: Дієта Маггі.рф
 • 05-06-2017 в 08:52
 • Рубрика: Основи дієтології

Дорогі передплатники! Ми чимало говорили про харчування і фізичних навантаженнях. Це важливі аспекти в житті кожної здорової людини. Однак нам часто надсилають питання про те, що робити, якщо вага стоїть на місці при повному дотриманні правил.

Знайома ситуація? Адже мотивація після такого значно знижується! Як уникнути такого явища і чим воно може бути викликано, буде описано в цій статті.

елементарні похибки

Кожна здорова людина стежить за своєю вагою. Для того щоб прийти в форму прикладається чимало зусиль. І ось через якийсь час, схили пропадають. Цілими тижнями стрілка вагів не зрушується ні на йоту, ніби її хтось намагнітив. І замість ейфорії від втрати зайвих жирових відкладень приходить розчарування.

Так ось: не варто впадати у відчай! Просто ви один з тих, кого наздогнав ефект «плато». Звичайне явище, при якому людина дотримується дієтичне харчування, активно займається спортом, але вага більше не знижується.

Людський організм – складна структура, яка працює як налагоджений механізм, але часто має збої і індивідуальні особливості. Для того щоб розібратися з всілякими причинами зупинки скидання зайвих кілограмів, потрібно виключити самі явні фактори. Здавалося б, це і так зрозуміло, але варто було б перестрахуватися.

 1. Справність ваг. Прості механізми мають властивість ламатися або спотворювати дані. Тому необхідно вибрати одні терези, які стоять на рівному місці. І заміряти параметри в один і той же час, бажано вранці натщесерце. Так можна уникнути звичайних помилок в отриманні даних.
 2. Харчування. Дієта зовсім не означає, що ви будете худнути постійно. Не всім підходять прописаний кимось раціон, з фіксованою калорійністю. Складання меню повинно базуватися на вашій індивідуальної потреби в мікроелементах і вітамінах. Для цього потрібно відштовхуватися від своєї ваги і зросту, фізичної активності. Можна завести щоденник, в якому записувати все з’їдені продукти. Так можна зрозуміти, в які дні обсяги збільшуються, і що послужило причиною. Тотальний контроль дозволяє побачити всі нюанси, непомітні на перший погляд.
  Найчастіше люди схильні применшувати кількість споживаної їжі. І якщо спочатку відмови від булочки на вечерю буде досить для невеликого схуднення, то в довгостроковій перспективі все рано прийдеться переглянути свій раціон.
 3. Передменструальний цикл. Зрозуміло, це стосується застою ваги тривалістю в 1-2 тижні. Жіночий організм має властивість в ці дні набрякати: набухає груди, ноги, а так само відчувається легка нервозність і підвищене почуття голоду. Якщо в цей період дотримуватися встановленого режиму харчування і фізичних навантажень, то по закінченню циклу вага повернеться в норму, а стрілки ваг поповзуть вниз.

Причини і наслідки

Відомо, що цифри, які показуються на стрілках ваг, включають в себе не тільки жир, але і кістки, м’язи, вага наших органів, з’їдену їжу і рідина. Людина взагалі складається на 80% з води.

А це означає, що навіть втрата в 1-3 кг за добу не мають належного значення. З них може піти максимум 200г жиру. Відповідно, при наборі такої кількості кілограм, аналогічна ситуація. Частка реального набору жиру мінімальна.

А ось якщо таке спостерігається вже тиждень і більше, варто розібратися.

Якщо ви виключили можливість неправильного зважування, перебору з уживаними калоріями і циклічними змінами організму, причина лежить глибше.

Щоб розібратися, нижче наведено список можливих причин вашого неприємного вагового застою:

 1. Функціональна перебудова організму. Усім потрібен відпочинок. Навіть такий налагодженій системі, як організм. За зниженням ваги слід період адаптації, за який потрібно звикнути до змін. Потрібно перебудова кістково-м’язового скелету, відновлення обвислій внаслідок схуднення шкіри, зміни положення органів, підтягування зв’язок і нормалізація роботи серця. За цей час не варто нехтувати помірним харчуванням і регулярним спортом. Вага піде на спад після адаптації.
 2. Недобір калорій. У спробі наздогнати великими схилами при схудненні, люди схильні урізати свій нормальний раціон до 500 ккал на добу! А деякі навіть голодують. Як розвантаження пару раз на місяць це буде приносити результат. Але ан постійній основі це справляє негативний ефект. Організм просто перебуває у стресовому стані. Після чого він думає, що його господар ось-ось помре від виснаження або настали важкі, голодні часи! І все споживані далі калорії відкладаються про запас в жирові відкладення. Своєрідний протест. 
 3. Виснажлива фітнес. Подібне вплив з дефіцитом їжі. Якщо ви бігаєте, плаваєте, танцюєте, займаєтеся в тренажерному залі або будинку – це чудово! Але помірно. Цілком достатньо 3-4 тренувань на тиждень. Їх більшу кількість з підвищеною активністю протягом дня і строгою дієтою здатне викликати виснаження і перевтома організму. Він перестає реагувати на навантаження, відбувається збій в системі. Вона буквально кричить «Рятуйте!» І замість довгоочікуваного схилу виходить тільки приріст.
  До слова, адекватні тренування теж можу викликати застій ваги. Але за рахунок приросту м’язів, які спочатку активно затримують воду. Та ж адаптація.
 4. Нормалізація режиму. Важливу роль відіграє здоровий сон і достаток кисню. Інакше обмінні процеси просто загальмовуються: жири не окислюються, токсини не виводяться, поживні речовини погано надходять в кров. Кожен день добре прогулюватися 30 хвилин перед сном. Це заспокоює нервову систему, насичує кров киснем, сприяє розслабленню і міцному сну. Повноцінний відпочинок і перезавантаження систем забезпечена! До того ж, це знижує додаткові калорії. Сон же повинен бути не менше 7 годин.
 5. Дефіцит води. Вона підтримує активні метаболічні процеси. Без неї вони сповільнюються, що прямо впливає на показання ваг, і швидкий транспорт жирів до згорання. Також в спробах утримати воду, організм їй запасається ще більше. Крім втамування спраги, вода зменшує відчуття голоду.
 6. Звикання до стилю життя. Як не дивно, але навіть якщо ви все робите правильно, метаболізм теж може піти в сплячку! Просто він адаптувався до однієї і тієї ж програми фізкультури, одноманітному харчуванню та відсутності тривог. Це звучить не тільки нудно, але і має підставу. Адже для змін потрібні скачки, зміни. Інакше чекає пристосування і питання про те, що робити.
 7. Збій гормональної системи. Якщо ви перестаралися з дієтами і голодуванням, ваше здоров’я могло постраждати від нестачі важливих речовин. У такому випадку можуть бути виявлені порушення в роботі різних систем організму, що не видні обивательським оком. Для того щоб уникнути цього, слід збалансувати своє харчування і здати аналізи на гормони.

Відео «Чому ви не худнете? Що гальмує зниження ваги? »:

Чим можна допомогти організму швидше розправиться з ненависними кілограмами?

Цей розділ підійде тим, хто переглянув свою поведінку і усунув можливі причини застою ваги. Розбудити свій організм, влаштувати йому струс і забезпечити перезавантаження всіх систем можна! Це розжене сплячий метаболізм.

Як зрушити все з мертвої точки? Використовуйте гойдалки в харчуванні. Це зовсім не означає безконтрольне поїдання всього. Але чергування днів з підвищеною калорійністю і зниженою.

Припустимо, 1 день – 1000 ккал, 2 1200 ккал, 3 – 800 ккал, 4 – 1500 ккал і так далі. Це не дасть розслабитися метаболізму і адаптуватися, буде зберігатися постійний тонус.

І пробуйте нові страви, змінюйте своїм повсякденним смакових пристрастей!

Допомагає і зміна тренувань. Якщо ви займаєтеся силовими вправами або виключно кардіо, це переважно для вас. Так легше. Але ж легко – це не до схуднення! Зовсім не так обсяги йдуть. Змініть на час вид діяльності або кардинально поміняйте програму тренувань. Влаштуйте вибух вашим м’язам!

Вплинути на активацію обміну речовин може масаж. Він не тільки розслабляє тіло, але і покращує кровообіг в тканинах. Що позитивно позначається на схудненні.

Змініть режим дня. Чому б і ні? Вставайте замість звичних 10 в 6 ранку і навпаки. Змістіть свою активну діяльність на інший час доби.

Відвідайте лазню або сауну. Відкорковування пір допомагає вивільняти жир. Так само це перезапускає роботу багатьох систем.

І, звичайно ж, не забувайте жити і радіти! Адже це – лише тимчасові невдачі. Якщо виникнуть якісь питання, захочеться поділитися досвідом або дати поради – будемо тільки раді! Оцінка читачів і їх думка дуже важлива.

Поради дієтолога: Як зрушити вагу з мертвої точки

«Я сіла на дієту. Спочатку вага знижувався. Але потім ваги стали показувати одну і ту ж цифру. Моя вага застиг на одній цифрі. Що б я не робила, далі скинути вагу не виходить. Так що ж робити? Змінити дієту? Збільшити фізичне навантаження? »Читачці Lady.Pravda.Ru відповідає доктор медичних наук, дієтолог Ольга Малишева.

Відповідає доктор медичних наук, професор Московської медичної академії ім. І.М. Сеченова Ольга Малишева:

Абсолютно у кожної людини під час схуднення настає так звана «точка стояння». Тобто вага, який до цього повільно йшов, завмирає на певному показнику.

Це пов’язано з тим, що організм ще не встиг адаптуватися до нових умов і всіма силами намагається зберегти звичний для себе режим.

Ваше тіло не хоче віддавати свої запаси жиру і переходить на режим більш економного витрачання калорій.

При цьому основний обмін сповільнюється: знижується на десяті частки градуса температура тіла, ви починаєте трохи довше спати, трохи тепліше одягатися, рухатися більш плавно. Це закономірний процес, але у всіх «точка стояння» відбувається в різний час.

У цьому випадку головне – не кидати почате. Якщо ваша вага падав, значить, дієта ефективна. І мине якийсь час – може, навіть і місяць або півтора, і ви знову почнете худнути. Організму просто необхідні такі перепочинку. Він повинен звикнути до змін.

Період звикання можна трохи прискорити, наприклад, помінявши програму ваших фізичних навантажень. Якщо ви спочатку займалися на тренажерах, а потім йшли на велосипедну доріжку, то зробіть навпаки. Спочатку велосипедна доріжка, потім тренажери. Якщо ви робили розвантажувальні дні в понеділок, робіть їх у вівторок або в четвер.

Якщо процес затягнувся на 3-4 тижні, можна зробити додаткове зусилля. Припустимо, зробити ще один розвантажувальний день. Але не слід забувати, що основне завдання розвантажувальних дієт не тільки скинути вагу, але і очистити свій організм від шлаків і токсинів.

Меню в такі дні ви обираєте самостійно, з огляду на свій смак, час року і свої фінансові можливості. Головний упор робиться на овочі, фрукти, соки. У день, крім соків і зеленого чаю без цукру, потрібно випивати 2-2,5 літра дистильованої води.

Оскільки в розвантажувальні дні виникає застій жовчі в печінці, вранці натщесерце приймаєте 1 столову ложку рослинної олії, 1-2 рази на день п’єте настій з жовчогінний збору трав або жовчогінний чай, який ви можете купити в будь-якій аптеці.

Щоб впоратися з відчуттям голоду під час розвантажувальних днів, їжте потроху, але часто – кожні 3-4 години. Щоб вивести з організму токсини, переходите на овочеві супи, варені і тушковані овочі, п’єте томатний сік.

У будь-який час року проводять розвантажувальні дієти трьох типів: для білкової їжі, для вуглеводної і для жирної їжі. Під час розвантажувальних дієт ми не виключаємо повністю надходження в організм білків, жирів і вуглеводів, а переходимо на більш якісні і легко засвоювані джерела цих поживних елементів.

Білкова розвантажувальна дієта

М’ясо, ковбаси, паштети, рибу і яйця замінюємо на горіхи, горох, квасоля, гречку. Їмо салати з моркви, капусти і буряка. Білкова дієта – це прекрасна профілактика проти відкладення солей в суглобах, відновлює кислотно-лужний баланс в організмі.

Сирний розвантажувальний день: 500-600 г знежиреного сиру в 5-6 прийомів або 1, 5 літра нежирного кефіру.

Вуглеводна розвантажувальна дієта

Булочки, слойки, макарони, шоколадні цукерки, солодку газовану воду і страви з картоплі замінюємо на каші – рисову, перлову, пшеничну, манну і фрукти. Цукор в чаї – на мед. Вуглеводна розвантажувальна дієта – хороша профілактика проти цукрового діабету і підшлункової залози.

Яблучний розвантажувальний день: 1,5 кілограма яблук треба розділити на 5-6 прийомів. Третина яблук найкраще є в печеному вигляді для виведення шлаків.

Розвантажувальна дієта для жирної їжі

Відмовляємося від м’яса на користь риби. Майонез і соуси замінюємо рослинним і оливковою олією, на перекус і десерт – волоські горіхи. Під час такої дієти «відпочиває» шлунково-кишковий тракт, внутрішні органи позбавляються від жирових відкладень.

Рибний розвантажувальний день: 650 г нежирної риби і 2-2,5 літра води.

Ефект плато. Як зрушити вагу з мертвої точки | Я лечу сама

З питанням про те, як зрушити вагу з мертвої точки, так чи інакше стикаються практично всі худнуть. Здавалося б, і від вечері вже худне відмовився, і від мучного, і від солодкого і гімнастику робить, а вага все одно стоїть на місці. Цей кошмар всіх тих, що худнуть дієтологами названий «ефект плато».

Ефект плато не є ні хворобою, ні порушенням, скоріше навіть, навпаки, це природна реакція організму на різке скорочення калорій. У якийсь момент організм приходить до висновку, що відтепер йому завжди доведеться існувати в настільки обмеженому режимі харчування і адаптується. Сувора дієта майже завжди приводить до ефекту плато.

Причини виникнення ефекту плато

Однак існують і інші причини настання ефекту плато. До найпоширеніших належать.

 • Силові тренування. Під час схуднення не можна тренуватися щодня, адже до навантажень організм звикає точно так же, як і до обмеженого харчування. Також посилені тренування, поєднуючись з дієтою, викличуть серйозний стрес, який неминуче перемкне організм в режим економії. Щоб цього не сталося, краще всього тренуватися не щодня, а лише кілька разів в тиждень, при цьому поєднуючи силові навантаження з кардіотренуваннями.
 • Передменструальний синдром. В цей час вага може не просто зупинитися, але навіть і збільшитися. У цей період обмін речовин у багатьох жінок сповільнюється, що викликає набряки. Тому під час циклу необхідно харчуватися таким чином, щоб зайва вода не могла затримуватися в організмі. Найкраще їсти побільше фруктів і овочів і повністю виключити смажене, копчене, жирне.
 • Дуже багато дієти пропагують повна відмова від солі, причому багато дієтологів радять повністю виключити сіль з раціону під час схуднення. Вважається, що будь-яку кількість солі призводить до затримування води в організмі. Насправді сіль виконує дуже важливу функцію, регулюючи циркуляцію рідини в клітинах організму. Якщо сіль виключити повністю, організм виявиться зневоднений. Тому повністю виключати сіль зі свого раціону не слід. Рекомендується вживати 5 г солі в день.

Це 3 основні, крім надмірно суворої дієти, причини настання ефекту плато. Але іноді ці причини не мають ніякого відношення до завмерло вазі або ж виконання даних рекомендацій не дає видимого ефекту.

Так як зрушити вагу з мертвої точки в такому випадку? Можна спробувати загальні впливу на вагу, які здатні не тільки допомогти подолати мертву точку, але і значно прискорити процес втрати ваги.

Проблеми надмірних тренувань або повної їх відсутності

Як вже говорилося вище, надмірні тренування здатні призвести до зупинки зниження ваги, проте, зовсім без тренувань схуднути буде дуже проблематично. Тому, якщо до того як вага встав, застосовувалися виключно дієти, необхідно почати тренуватися. Причому тренування повинні поєднувати в собі як силові навантаження, качають м’язи, так і кардионагрузки, що розганяють жири.

Однак, акцент потрібно робити саме на силових тренуваннях, так як вони значно прискорюють метаболізм. Після активних тренувань калорії будуть поглинатися м’язами навіть під час сну. Проте про кардіотреніровки також не можна забувати, адже саме вони спалюють зайвий жир і сприяють підтягування тіла.

Дієти та їх особливості

Не варто дивуватися, що вага завмер, якщо дотримуватися довгий час дієти з однаковою кількістю споживаних калорій.

Зовсім не важливо, 1500 ккал або всього 800 вживається щодня, якщо подібний режим триває довго, організм адаптується, і вага перестане йти.

В такому випадку слід спробувати метод «зигзага»: в один день різко скоротити кількість споживаних калорій, а на наступний день різко збільшити.

Безумовно, це аж ніяк не означає, що потрібно накинутися на солодке і борошняне. Просто в разі, якщо стандартний раціон складався з 1200 ккал, потрібно в один день скоротити його до 1000 ккал, а на наступний, навпаки, підняти до 1400.

Зараз дуже популярні білкові дієти, але організму необхідна збалансована їжа, тому раціон повинен бути заснований не тільки на білках, а й включати в себе складні вуглеводи і навіть жири. Таким чином, дієта повинна складатися з:

 • білків (курячі грудки, сир);
 • вуглеводів (каші, мюслі, бобові);
 • корисних жирів (тунець, лосось, будь-яку рослинну олію).

Харчуватися під час дієти краще мало, але часто. Завдяки цьому метаболізм значно прискорюється природним чином. Також плюсом частих прийомів їжі, є той факт, що худне просто не встигає зголодніти настільки, щоб зірватися і переїсти. Відсутність постійного відчуття голоду полегшує процес схуднення.

На жаль, у більшості зіткнулися з ефектом плато опускаються руки. Після того як вага тримається 1-2 тижні, багато здаються і кидають дієту, навіть не намагаючись розібратися, як зрушити вагу з мертвої точки. Вони помилково вважають, що далі вага вже зовсім точно нікуди не піде. Тому краще скористатися рекомендаціями, які допоможуть знову запустити процес втрати ваги.

 • Багато хто прагне схуднути занадто сильно, і вага зупиняється аж ніяк не через ефект плато, а лише тому, що далі худнути просто не потрібно.
 • У той час поки ваги продовжують показувати кожен день одне і те ж, краще за все перестати зважуватися і почати вимірювати обсяги за допомогою сантиметра. Дуже часто буває так, що вага залишається на місці, а обсяги йдуть.
 • Існує безліч помилок щодо того, як швидко і ефективно схуднути. Наприклад, що достатньо всього лише не їсти після 18.00. Насправді перерву між вечерею і сніданком виходить занадто тривалим і організм тут же переходить в режим найсуворішої економії, утримуючи всі наявні калорії.

Головне, зіткнувшись з плато, пам’ятати: існує багато варіантів як зрушити вагу з мертвої точки, а також не забувати, що ефект не може тривати більше місяця, але частіше за все закінчується набагато швидше. У будь-якому випадку, не придумали ще кращого способу нормалізації ваги, ніж регулярні і різноманітні тренування, а також правильне харчування.

Чому вага довго стоїть на місці при схудненні?

Доброго дня любі друзі! Якщо ви зайшли на наш сайт в пошуках порад і рекомендацій щодо схуднення, здорового способу життя і краси, то потрапили точно за адресою. Сьогодні команда «Я і Фітнес» підготувала для вас захоплюючу статтю, в якій ми розповімо, чому вага стоїть на місці при схудненні.

Той, хто бореться з зайвими кілограмами, напевно помічав, що спочатку цифри на вагах змінюються постійно, а потім вага зупиняється. Важливо розуміти, чому так відбувається, як прискорити процес схуднення і чи реально це зробити. Ми допоможемо знайти відповіді і виправити ситуацію.

Чому відсутній прогрес

Коли постало вага, не треба панікувати і думати «я не можу схуднути». У такій ситуації слід встановитися причину виникнення проблеми.

Стан, коли при правильному харчуванні і фітнесі зайві кілограми залишаються на місці, називається дієтичне плато. Зустрічається подібний ефект нерідко.

Пов’язані вони з звиканням організму до режиму харчування і рівню фізичних навантажень. Також причинами зупинки ваги на дієті можуть бути:

 • Неправильний розрахунок калорій . Коли худнеш, потрібно стежити за добовим калоражем. Прийнято вважати, що для зменшення маси тіла, необхідно споживати 1200 ккал щодня. При підрахунку калорій треба брати до уваги кожну дрібницю, наприклад, використання масла для обсмажування страви або майонезу в салаті.
 • Затримка рідини в організмі . Вода, що накопичується в тілі, не дозволяє відстежити зміни у вазі, а також викликає набряки. Сприяє цьому споживання солоної їжі, прийом деяких ліків і ряд захворювань.
 • Особливості менструального циклу . Перед менструацією в організмі відбуваються зміни – накопичується рідина, набухає груди, збільшується вага. Після закінчення кровотечі він знову повернеться в норму, але будьте обережні, під час ПМС у дівчат збільшується апетит. Не переїдайте.
 • Жорсткі обмеження при ПП . Правильне харчування має бути комплексним і повноцінним. Якщо обмежити організм в якихось речовинах, він перестане спалювати жирові відкладення і зосередиться на усунення дефіциту.
 • Недолік протеїну . Білок є основою схуднення, крім того, амінокислоти в його складі виступають будівельним матеріалом для росту м’язів. Недолік білкової їжі призведе до того, що організм почне черпати амінокислоти з м’язової тканини.
 • Низька фізична активність . Нерідко вага зупинився і не знижується через те, що людина недостатньо активний. Спожиті калорії не витрачаються в зв’язку з відсутністю фізичних навантажень.
 • Виснажлива фітнес . При щоденних інтенсивних тренуваннях організм відчуває стрес. Через це в обміні речовин може статися порушення, і вага зупиниться або почне рости.
 • Перерозподіл жиру, води і м’язів . Коли ви довго худнете, настає момент перебудови. Вода і жир йдуть, а м’язова маса зростає. М’язи важче, ніж жир, тому цифри на вагах не змінюються.
 • Захворювання ендокринної системи . Порушення функції щитовидної і підшлункової залози, а також недолік статевих гормонів часто викликають зупинку ваги або його збільшення.
 • Ниркова і серцева недостатність . Відгуки лікарів свідчать про те, що при даних захворюваннях відзначаються набряки, затримка рідини, задишка і набір ваги.

Це 10 найпоширеніших причин, через які складно змусити організм худнути. Але слід розуміти, що дієтичне плато – це розв’язувана проблема, для її усунення досить прикласти зовсім небагато зусиль.

Як змінити ситуацію

Нерідко трапляється ситуація, коли вага стоїть, а обсяги йдуть. Більшість дівчат відразу ж замислюються, що робити, як його зрушити з «мертвої точки»? Для цього досить дотримуватися ряду простих правил:

 • Змініть режим харчування. Худнувши на кашах, змініть їх на білок. Роблячи акцент на салати, приділіть увагу складним вуглеводам. Зробіть меню більш різноманітним і повним.
 • Збільште споживання рідини. Добова норма поглинається води – 2 літри. Слідкуйте, щоб ви пили не менше зазначеної норми. Вода виводить токсини і шлаки, очищає організм, сприяє нормалізації обмінних процесів.
 • Поміняйте програму тренувань. Займаючись спортом, періодично треба міняти програму занять. Введіть нові вправи, збільште вагу, додайте кардіо.
 • Зменшіть споживання солі. Ніхто не говорить, що не можна сіль взагалі. Бажано зменшити її використання і замінити кухонну на морську.
 • Додайте калорії. Якщо ваше харчування занадто убоге й одноманітне, містить дуже мало калорій, це негативно відіб’ється на схудненні і здоров’я в цілому. Введіть в раціон кілька калорійних продуктів, це відновить баланс.
 • Відвідуйте сауну, запишіться на масаж. Такі процедури розслаблюють, допомагають в нормалізації метаболізму, спалюванні жирів, в результаті вага і обсяг зменшуються.
 • Частіше їжте. Їжте 5-6 разів на день, але невеликими порціями. Найоб’ємніший і калорійний прийом їжі – це сніданок, не нехтуйте їжею вранці. Як перекусів підійдуть фрукти, відварені яйця, нежирна кисломолочна продукція.
 • Відмовтеся від алкоголю. Алкогольні напої – це порожні калорії. Крім того, вони затримують рідину і викликають набряки.
 • Влаштовуйте завантажувальні дні. Раз в тиждень дозвольте собі з’їсти некорисно їжу (шматочок торта, смажене м’ясо, хот-дог). Це знизить емоційне навантаження, дозволить витримати на дієті більше часу.

Ефект дієтичного плато може виникнути через тиждень або місяць після переходу на новий режим харчування і спорту. В середньому він триває близько 2-4 тижнів. Не варто боятися і опускати руки, проблема вирішувана. Головне – запастися терпінням і трохи постаратися.

Ми щиро бажаємо вам удачі і сподіваємося, що всі труднощі ви подолаєте на одному диханні. Якщо наші рекомендації виявилися вам корисні, приділіть пару секунд, і поділіться статтею з друзями в соц. мережах.

Як зрушити вагу з мертвої точки

Багато хто з нас стикався з таким явищем, як ‘на мене мене дієти не діють, вага не йде’ Цьому є цілком логічне пояснення розглянемо докладніше ..

Всьому живому на Землі властива індивідуальна мінливість.

Людина найбільш мінливий з усіх живих істот. Це помітив ще Гіппократ. І немає такої людини, яка б не мала ніяких відхилень від норми.

Один чоловік йде стійке підвищення цукру, а в іншого підвищений рівень холестерину в крові, одна людина худий, а інший товстий.

Чому вага не скидається?

Людина, якого природа нагородила зайвими кілограмами, змушений постійно шукати ефективні дієти для боротьби з цими кілограмами. А боротьба ця іноді приносить довгоочікувану перемогу, а іноді воюєш, воюєш, а позбавитися від зайвої ваги не вдається. І в чому ж, ховаються причини поразки?

Чому раптом перестав йти зайву вагу? І калорійність їжі знижена, вже далі нікуди. І Виснажливі фізичні навантаження в купе з дієтами результату не дають. Як кажуть на обличчя «Ефект плато».

Якщо ми з регулярною періодичністю сидимо на дієтах, організм виробляє захисну реакцію, як би імунітет проти голодування. Він навчився економити калорії. Як?

Ви починаєте трохи довше спати, починаєте мерзнути, від цього тепліше одягатися, і руху як би сповільнюються, стають плавні, і навіть температура тіла трохи знижується. І це природний процес. І, що, опустити руки? Ні в якому разі!

Тому, якщо вага стоїть на одному рівні протягом місяця, це нормально і тривогу бити не треба.

Вага не змінюється – міняємо тактику

Вам здається, що тренування стали марні, змініть тактику, розробіть власні правила для схуднення. Ви робили вранці зарядку, а зараз займіться бігом. Ранкова пробіжка – ідеальний спосіб скинути зайву вагу. Немає часу бігати, поміняйте вправи. Можете зайнятися плаванням, або аеробікою. Головне, поміняти стиль!

При будь-якій дієті використовується схематичність, тобто ви їсте певні продукти в певний час. Потрібно порушити правила харчування, щоб зрушити з мертвої точки ваша вага. Для цього не потрібно кидати дієту, на якій ви сидите, просто трохи скоректуйте наявну. Для цього трохи змініть, час прийому їжі, поміняйте деякі продукти, які ви їсте.

Є дуже дієвий спосіб: необхідно на два тижні підвищити калорійність їжі. Зачекайте не лякайтеся! При підвищенні калорійності, треба ввести два розвантажувальних дні на тиждень. Розвантажувальні дні можуть бути такими:

гречаний день

Варимо гречку без солі і весь день їмо. До гречці можна додати чотири свіжих огірка і 1 літр кефіру 1%. Можна весь день пити воду, тільки не мінеральну і не газовану, а звичайну. Гречана дієта тут, в статті описано 5 способів цієї знаменитої дієти.

Курячий дієтичний день

Відваріть два курячих філе з мінімумом солі і розділіть на 5 прийомів. Можна їсти зі свіжим огірочком. Пити можна зелений чай з лимоном без цукру або 1% -й кефір.

сирний день

Купіть знежирений сир до 1кг, можна додати маложирную сметану і їжте весь день. До сиру можна додати сухофрукти. Пийте зелений чай і воду без обмеження.

Яблучний дієтичний день

За день можна з’їсти 2 кг яблук. Так, що запасайтесь яблуками і їжте. Можна їсти в свіжому вигляді, а можна в запеченому. Пийте зелений чай. Але, якщо ви різко відчуєте голод, з’їжте два шматочки хліба з висівками.
Якщо є бажання, то можна спробувати яблучну дієту.

Скинути зайву вагу за допомогою сну

Однією з причин, через яку не працюють так треба дієти і ви відповідно перестали худнути, ви просто «загнали себе». Організм наш не залізний. Організму потрібна енергія, а з накопиченої енергією, він розлучатися не хоче.

Якщо у вас важка робота, ви жахливо втомлюєтеся, та до того ж, сидите на дієті і ще й не висипаєтеся, навіть трактор такого не винесе і зламається. Так, що користі від такої дієти не буде.

Все, що вам вдасться скинути, дуже скоро повернеться назад, та ще й з відсотками.

Так, що, якщо хочете зрушити вагу з мертвої точки, спіть не менше 8 годин на добу. Навіть якщо від цього ви не вирішите якісь важливі справи або пропустіть тренування.

Пройде місяць, і ви побачите результат!

Чого категорично не можна робити

Дуже багато, зіткнувшись з «ефектом плато», тобто коли вага не йти, різко знижують калорійність їжі або зовсім голодують. Цього категорично не можна робити! Користі організму від цього жодної, а ще й імунітет порушите.

Чому вага стоїть на місці при схудненні?

 Це стаття буде таким собі попередженням для тих, хто вирішив скинути зайву вагу і для людей, що активно займаються фітнесом і будівництвом свого тіла.

На шляху становлення вашої фігури настане безсумнівно такий момент, коли вага встане і настане мертва точка або як його ще називають “ефект плато”. Для тренувального процесу ці моменти знайома річ.

Ви повинні це знати і розуміти, чому вага стоїть на місці при схудненні .

  Мертва точка – це невід’ємна штука, яка супроводжує всі процеси. Пояснення тому дуже просте: ви глибоко свій організм в стан стресу, коли перейшли на збалансоване харчування і активізували свій тренувальний процес.

За стресом завжди або через певний час слід адаптація – організм входить в потрібний ритм, спалює ваш накопичений товар, і пристосовується до нового життя.

Якщо ви схудли до мертвої точки – це дуже добре, але при цьому ви повинні розуміти, чому настав цей самий ефект плато або чому вага стоїть на місці при схудненні:

 • Найголовніше – ваше тіло адаптувалося до харчування і до рухової активності та, відповідно, сформувалося під впливом цих факторів;
 • “Ефект плато” може наступити через недотримання правильного харчування і систематичного під’їдання заборонених продуктів;
 • Некоректно складена програма тренувань. Це не означає, що чим більше ви спітніли, тим більше жиру розтопили. Ні! Це вкрай нерозумне пояснення. Кваліфікований тренер повинен постійно вести облік розвитку ваших фізичних якостей і складати тренувальний процес.
 • Наявність певних хронічних захворювань, пов’язаних з гормональним процесом. Вагомий фактор, який може звести на «ні» всі ваші зусилля;
 • Поширена причина стояння ваги на місці – це ваше “Пофігістіческую” ставлення до всього процесу. Якщо ви найняли і дієтолога, і тренера з фітнесу це жодним чином не означає, що успіх вам абсолютно гарантований. Без праці, без вашої праці, нічого не вийде, якими б регаліями не мали тренера і дієтологи.
 • Досягнута межа. Це може означати, що ви схудли і добре, тільки ось в голові маячать якісь безглузді стандарти краси. Ви повинні зрозуміти, що природа спочатку нагородила нас різною статурою і типом фігури, тому виглядати ми все будемо по-різному. У цьому вся принадність – немає однакових людей.

Чому вага стоїть на місці при схудненні: що робити?

Ці причини найвідоміші і вони пояснюють детально, чому вага стоїть на місці при схудненні.

Основною причиною нерозуміння такого стану є невігластво з боку фізіологічних процесів в вашому тілі. М’язова маса просто здоровскі виглядає в зовнішньому вигляді, а жирова – безумовно, вас видає.

Тому звертати увагу на стрілки ваг, я вам не раджу. Робіть виміри, дивіться на себе в дзеркало і т.д.

 1. Якщо причина криється в явному під’їдання і недотриманні норм, встановлених вашими тренерами, то бажаних результатів ви навряд чи досягнете. Мотивуйте себе постійно, заведіть собі щоденник успіху, заохочуйте і нагороджуйте себе. Повірте, у вас це вийде. Безвихідних ситуацій не буває! (Слова не мои -Великий Мюнхгаузена).
 2. Перегляньте ваше харчування в тренувальні дні. Я знаю, як після активної силового тренування хочеться їсти. Якщо ви після неї беретеся за прості вуглеводи, це загрожує тим, що вага буде стояти на місці. Обов’язково перевіряйте всі, що надходить вам в рот.
 3. Можливо, переробити сам тренувальний процес. Якщо ви упор робите на виробленні силових якостей, ви не розвиваєте інші фізичні якості, як витривалість, гнучкість і т.д. Варто просто поміняти тренажерний зал на групові тренування з фітнесу або пілатесу на місяць або більше – і зрушення з мертвої точки гарантований. Міняйте або сам вид фітнесу, чи саму програму, яка вже віджила себе.
 4. Ніколи не забувайте пити воду!
 5. Не варто нехтувати такими поняттями, як режим сну, праці і відпочинку. Вони у вас повинні бути розписані по годинах. Неправильний відпочинок між трудовими процесами, або недосипання лише посилить стан, і вага буде стояти при схудненні на колишньому місці.

Тепер ви розумієте, чому вага стоїть на місці при схудненні. Хвилюватися не варто. Потрібно лише приділити увагу своєму житті і трохи перенаправити ваше судно за іншим курсом, але до однієї мети.

 А як ви змогли зрушити з мертвої точки? Мені дуже важливий зворотний зв’язок.

Previous Як прибрати розтяжки на животі після пологів: профілактика і методи лікування
Next Що це таке - метаболізм, його рівні та види обмінних процесів простою мовою

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *