Загружается, подождите...

Бензилпеніциліну натрієва сіль (Benzylpenicillinsodium salt)


міжнародна назва: benzylpenicillin;

основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або майже білого кольору зіслабким характерним запахом;

склад: 1 флакон містить бензилпеніциліну натрієвої солі 1000 000 ОД.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Пеніциліни, чутливі до бета-лактамаз. КодАТС J01C E01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Антибіотик з групи біосинтетичнихпеніцилінів, активний відносно грампозитивних мікроорганізмів (стафілококи,стрептококи, коринобактерії дифтерії, анаеробні палички, що утворюють спори,палички сибірки) і грамнегативних коків (Nesseria gonorrhoeae, N.meningitidis). Стійкі до дії препарату штами стафілококів, що утворюютьпеніциліназу. Препарат не активний відносно більшості грамнегативних бактерій,рікетсій, вірусів, найпростіших.Фармакокінетика. При внутрішньом’язовому введенніпрепарату максимальні концентрації препарату в крові утворюються через 30 - 60хв, через 3 - 4 години у крові виявляються сліди антибіотика.

Показання для застосування. Захворювання органів дихання ( пневмонія,емпіема плеври, абсцес легені); інфекції нирок та сечовидільних шляхів(пієлонефрити, уретрити, цистити); інфіковані опіки та інші захворювання,спричинені чутливими до пеніциліну мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози. Дозу препарату встановлюють індивідуальнозалежно від тяжкості захворювання, локалізації інфекції та чутливості збудникадо препарату.Препарат вводять підшкірно, внутрішньом’язово,ендолюмбально, а також у порожнини тіла (черевну, плевральну та ін.).Дорослим при інфекціях середньої тяжкостіпризначають внутрішньом’язово по 250000 – 500000 ОД 4 – 6 разів на добу; добовадоза становить 1000000 - 2000000 ОД.При тяжких інфекціях (сепсис, септичний ендокардит,менінгіт та ін.) максимальна добова доза може становити 10 – 20 млн.ОД на добу.При газовій гангрені – до 40 – 60 млн.ОД на добу.Добові дози для дітей залежать від віку.Дітям до 1 року призначають 50000 – 100000 ОД/кг;старше 1 року – 50000 ОД/кг. При тяжких інфекціях добову дозу залежно від вікуможна підвищити до 200000 – 300000 ОД/кг, а у виключних випадках (за життєвимипоказниками) – до 500000 ОД/кг. Добову дозу розподіляють на 4 – 6 ін’єкційчерез рівні проміжки часу.Ендолюмбально препарат вводять при гнійнихзахворюваннях головного та спинного мозку та мозкових оболонок. Залежно відклінічної картини дорослим призначають 5000 – 10000 ОД, дітям – від 2000 до5000 ОД. Вводять 1 раз на добу протягом 2 – 3 діб, а потім переходять навнутрішньом’язове введення.Підшкірно препарат застосовують для обколюванняінфільтратів (100000 – 200000 ОД в 1 мл 0,25 – 0,5% розчину новокаїну).У порожнини препарат вводять у концентрації 10000 – 20000 ОД в 1 мл(для дорослих), 2000 - 5000 ОД в 1 мл/кг ваги (для дітей). Вводять протягом 5 –7 діб, а потім переходять на внутрішньом’язове введення.Тривалість лікування бензилпініциліном залежить від ефективностітерапії і може становити від 7 – 10 діб до 2 місяців і більше.Для внутрішньом’язового введення препарат готують, додаючи до вмістуфлакону 2 – 3 мл стерильної води для ін’єкцій, ізотонічного розчину натріюхлориду або 0,5% розчину новокаїну.Розчини для ін’єкцій та інфузій готують безпосередньо передзастосуванням.

Побічна дія. Алергічні реакції у вигляді шкірних висипань,кропив’янки, підвищення температури, набряку Квінке. У поодиноких випадкахможливий розвиток анафілактичного шоку; дисбактеріоз і суперінфекція.

Протипоказання. Підвищена чутливість до пеніцилінів.

Особливості застосування. При виникненні вказаних вище побічнихефектів введення препарату слід припинити, потрібно запровадитидесенсибілізуючу терапію (антигістамінні препарати, кальцію хлорид, у тяжкихвипадках кортикостероїдні препарати). При виникненні ознак анафілактичного шокухворому потрібно надати негайну допомогу (введення адреналіну, серцево-судиннихзасобів, гормональних препаратів та ін.)

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні зантибіотиками, що мають бактеріостатичну дію (тетрациклін), зменшуєтьсябактеріцидна дія препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухомузахищеному від світла місці, при температурі не вище 25оС.Термін придатності - 3 роки. Не використовуватипісля закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z