Загружается, подождите...

З е с т р а (Z e s t r a)


основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки жовтого кольору,у плівковій оболонці, гладенькі з обох боків;

склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить: цетиризинугідрохлориду – 10 мг, псевдоефедрину гідрохлориду – 30 мг;допоміжні речовини: ядро: целюлоза мікрокристалічна, крохмалькукурудзяний, ПВПК-30, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, талькочищений, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, натрію лаурилсульфат;плівкове покриття: гідроксипропілметилцелюлоза, етилцелюлоза, титану діоксид,ПЕГ-400, ПЕГ-6000, барвник Tartrazine lake.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.Цетиризин. Код АТС R 06A E07.

Фармакологічні властивості. Зестра – комбінований препарат, дія якогообумовлена дією його складових компонентів.Фармакодинаміка.Цетиризину гідрохлорид – антигістамінний засібII покоління, селективний блокатор Н1-рецепторів. Проявляє незначнухоліноблокуючу дію, не взаємодіє з серотонінергічними, α-адренергічними,допамінергічними і Н2-рецепторами. У зв’язку з вираженою полярністюі міцним зв’язуванням з білками плазми крові цетиризин погано проникає крізьгематоенцефалічний бар’єр, практично не спричиняє пригнічуючої дії нацентральну нервову систему, що відрізняє його від антигістамінних засобів Iпокоління. Це значною мірою є наслідком низької ліпофільності препарату.Цетиризин пригнічує клітини, що беруть участь в алергічній реакції: гальмуєміграцію еозинофільних гранулоцитів, пригнічує вивільнення медіаторів запаленняз опасистих клітин. Ефект проявляється через 2 години після застосуваннявнутрішньо і триває 24 години. Псевдоефедрину гідрохлорид – адреноміметик, має судинозвужувальну дію,зменшує набряки слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, особливоносоглотки, придаткових пазух носа. Фармакокінетика. Цетиризин швидко всмоктується з травної системи.Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 30 хвилин – 1годину після прийому всередину. Після прийому натще абсорбується близько 70%цетиризину. Максимальний терапевтичний ефект розвивається через 4 – 8 годин ітриває 24 години. Близько 93% цетиризину зв’язується з білками плазми крові.Об’єм розподілу цетиризину у дорослих становить 0,56 – 0,8 л/кг, у дітей – 0,7л/кг. Цетиризин частково метаболізується. Близько 60% введеної дози цетиризинуекскретується із сечею протягом 24 годин, а протягом наступних 4 днів із сечеюекскретується ще до 10% введеної дози. У дітей протягом 24 годин виводитьсятільки 40% препарату. З калом протягом 5 днів виводиться до 10% дози препарату,у т. ч. у вигляді метаболіту. Період напіввиведення цетиризину – 7,4 години.При нирковій недостатності елімінація препарату уповільнена; у хворих знезначним порушенням функції нирок період напіввиведення може збільшуватись до19 – 21 години. Нирковий кліренс цетиризину 70 мл/хв при нормальній функціїнирок, при слабо вираженому порушенні функції нирок – 7 мл/хв, при помірновираженому – 1,5 мл/хв Гемодіаліз – неефективний метод елімінації цетиризину.Псевдоефедрин швидко адсорбується з травного тракту. Дія пседоефедрину розвиваєтьсячерез 30 хв. після прийому внутрішньо і триває 4 години. Псевдоефедрин частковометаболізується в печінці шляхом N-деметилювання, перетворюючись в активнийметаболіт норпсевдоефедрин. Псевдоефедрин і його метаболіти виводяться з сечею;при цьому 55 – 75% разової дози – у незмінному вигляді. Швидкість виведенняпсевдоефедрину з сечею збільшується при закисленні сечі і зменшується при їїзалуженні. Період напіввиведення 7 годин. Невелика кількість псевдоефедринупроникає в грудне молоко (за 24 години з молоком виводиться 0,5 – 0,7%одноразової дози прийнятої матір’ю).

Показання для застосування. Лікування сезонних і постійних алергічнихринітів і кон’юнктивітів, хронічної рецидивуючої кропив’янки, ангіоневротичнихнабряків, алергічних дерматитів.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують перорально.Призначають дорослим та дітям старше 12 років по 1 таблетці на добу, запиваючиневеликою кількістю води. Хворим з нирковою недостатністю дозу знижують вдвічі.Тривалість лікування визначається залежно від стану хворого та тяжкостіперебігу захворювання.

Побічна дія. Відчуття серцебиття, гіпертензія, серцеванедостатність, риніт, кашель, фарингіт, бронхіт, бронхоспазм, пневмонія,затримка сечовипускання, набряки, поліурія, дизурія, гематурія, цистит,послаблення лібідо, дисменорея, вагініт, порушення смаку, підвищення апетиту,анорексія, стоматит, сухість у роті, диспепсичні розлади, сонливість,збудження, головний біль, запаморочення, дуже рідко бувають алергічні реакції увигляді висипів на шкірі. Нервовість, емоційна лабільність, порушення уваги,мислення, безсоння, ейфорія, амнезія, сплутаність свідомості, тремор, депресія,гіперкінези, судоми м’язів, артралгія, артрит, міалгія, м’язова слабкість,гарячка, озноб, цукровий діабет, лімфаденопатія, набряк язика, підвищенеслиновиділення, спрага, блювання, гастрит, метеоризм, біль у животі, запор,мелена, порушення функції печінки, парестезії, дисфонія, пієліт, параліч, птоз,порушення зору, біль в очах, глаукома, ксерофтальмія, крововилив в око, шум увухах, глухота.

Протипоказання. Препарат протипоказаний пацієнтам з підвищеноючутливістю до його компонентів; жінкам у період вагітності та годування груддю,дітям віком до 12 років.

Передозування. При передозуванні виникає сонливість, тремор, тахікардія,збудження, затримка сечовипускання. Слід проводити промивання шлунка,ентеросорбенти. Лікування симптоматичне. Антидоту немає. Гемодіаліз неефективний.

Особливості застосування. З обережністю застосовувати при захворюванняхпечінки та нирок.Не рекомендується перевищувати вказану дозу дляпацієнтів, які займаються потенційно небезпечними видами діяльності, щовимагають підвищеної концентрації уваги і швидких психічних і рухових реакцій.При сумісному вживанні посилює дію алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Цетиризин не взаємодіє з іншими лікарськимизасобами. При призначенні Зестри через присутність псевдоефедрину не слідзастосовувати інші симпатоміметики (мезатон, нафтизин), трициклічніантидепресанти (іміпрамін, амітриптилін), анорексигенні (дезопімон, мазиндол),інгібітори моноамінооксидази (ніаламід, піразидол), тому що можливе різкепідвищення артеріального тиску. Псевдоефедрин може зменшувати ефективністьсимпатолітиків (резерпін, октадин) і блокаторів β-адренорецепторів(піндолол, надолол).

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до +25ОС усухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z