Загружается, подождите...

Ксилометазолін а (Xylometazoline a)


міжнародна та хімічна назви: Ксилометазолін (

2-(4-трет-бутил-2,6-диметил-бензил)-2-імідазолінугідрохлорид);

основні фізико-хімічні властивості:прозора, безбарвна рідина;

склад: 1 мл розчину містить 1 мг ксилометазоліну гідрохлориду;допоміжні речовини: динатрію гідрофосфат, натрію дигідрофосфат, натріюхлорид, сорбіт, динатрію едетат, декаметоксин, вода очищена.

Форма випуску. Краплі назальні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовують при захворюваннях порожнининоса. Симпатоміметики. Код АТС: R 01A A07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ксилометазоліну гідрохлорид, який є діючою речовиноюпрепарату, належить до неселективних a-адреноміметиків. При нанесенні наслизові оболонки носа препарат виявляє судинозвужувальну та протинабрякову дію,завдяки чому полегшується дихання через ніс і зменшується кровонаповненнявенозних синусів носа.Фармакокінетика. Препарат звичайно в кров не надходить.

Показання для застосування. Ксилометазолін А застосовують як допоміжний засіб улікуванні гострого риніту вірусного або бактеріального походження, гострого тахронічного синуситу придаткових пазух носа, алергічного нежитю, гострогосереднього отиту для поновлення прохідності євстахієвої труби.

Спосіб застосування та дози. Краплі застосовують по 1-3 краплі у кожну половинуноса 1-3 рази на день. Курс лікування 3-5 днів.

Побічна дія. Відчуття печіння або поколювання в носі, сухістьслизової оболонки носа.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, глаукома,артеріальна гіпертензія, гіпертиреоз, тахікардія, виражений атеросклероз.

Передозування. Виражені симптоми побічної дії, тахікардія,порушення серцевого ритму, підвищення артеріального тиску, головний біль, безсоння, порушеннязору, запаморочення.

Особливості застосування. Препарат не можна застосовувати більш ніж 2 тижні,оскільки це може призвести до розвитку вторинного медикаментозного риніту.Зобережністю застосовують в період вагітності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід призначати препарат разом зінгібіторами МАО та трициклічними антидепресантами.

Умови та термін зберігання. Зберігають у прохолодному ( 8 – 150С), захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2роки. Термін зберігання після розкриття флакона – 28 діб.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z