Загружается, подождите...

Ксилометазолін (Xylometazoline)


міжнародна назва: ксилометазолін;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовтуватого кольору, беззапаху;

склад: 1мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 5 мг або 10 мг;допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат дигідрат, динатрію гідрофосфатдодекагідрат , натрію хлорид, стеринол, вода очищена.

Форма випуску. Назальні краплі.

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові та інші препарати для місцевогозастосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики, простіпрепарати. Код АТС R01A A07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ксилометазолін є похідним імідазоліну. При місцевомузастосуванні на слизову оболонку носа він сприяє звуженню її кровоносних судин,що приводить до зменшення набряку слизової оболонки. Ксилометазолін зменшуєвиділення ексудату з носа та поліпшує дихання. Дія препарату виявляється через5-10 хвилин після прийому і триває протягом 5-6 годин.Фармакокінетика. Ксилометазолін, який застосовується місцево, можеадсорбуватися в систему кровообігу як безпосередньо зі слизової оболонки носа,так і з травного тракту, в який потрапляє деяка кількість препарату приінтраназальному введенні. Результатом цього є загальна дія, особливо помітна увипадку передозування.

Показання для застосування. Короткочасне лікування при гострому риніті під часзастудного захворювання, синуситу, сезонного та цілорічного алергічного ринітуу дорослих і дітей старше 2 років.

Спосіб застосування та дози.Діти від 2 років: місцево по 1 краплі препарату Ксилометазолін 0,05% укожний носовий хід 2 рази на добу або по 1 краплі препарату Ксилометазолін 0,1%у кожний носовий хід 1 раз на добу.Діти від 12 років і дорослі: місцево 1-2 краплі препаратуКсилометазолін 0,1% в кожний носовий хід 1 - 3 рази на добу. Ксилометазолін не можна застосовувати більше 5 днів поспіль.Довготривале застосування препарату може призвести до вторинного розширеннясудин, що спричинює набряк слизової оболонки носа.

Побічна дія. При рекомендованому дозуванні спостерігаються такіпобічні дії: відчуття печіння у носі та горлі, а також сухість слизовоїоболонки носа. В осіб, надмірно чутливих до ксилометазоліну, після використаннятерапевтичних доз може виникнути прискорене серцебиття, порушення серцевогоритму, підвищення артеріального тиску крові, головний біль і запаморочення,порушення сну, нудота та блювання.

Протипоказання.- Підвищена чутливість (алергія) до ксилометазоліну або інших засобів,які звужують судини слизової оболонки носа;- хронічне атрофічне ураження слизової оболонки носа;- глаукома закритокутова;- гострий напад глаукоми або закритокутова глаукома в сімейномуанамнезі;- гіпофізектомія через клиноподібну кістку або інші операції в ділянцітвердої оболонки спинного мозку. Діти до 2 років.

Передозування. Дуже рідко спостерігаються випадки передозуванняабо випадкового перорального прийому препарату.Симптоми: зниження температури тіла, уповільнення серцевої діяльності,підвищене потоввиділення, слабкість, сонливість, а іноді навіть кома, особливоу дітей.Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування. Ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія,цукровий діабет, тиреотоксикоз або гіпертрофія простати є відноснимипротипоказаннями для застосування препарату.З точки зору гігієни (можливості зараження), упаковка препарату повиннавикористовуватися лише одним пацієнтом.У зв’язку з можливістю появи у осіб з підвищеною чутливістю доксилометазоліну головного болю та запаморочення обережно приймати пацієнтам,які обслуговують механічне обладнання.Застосування препарату під час вагітності та годування груддюУ зв’язку з відсутністю відповідних випробувань, які доводять безпекупрепарату в період вагітності та годування груддю препарат не слідзастосовувати вагітним жінкам.

Взаємодія з лікарськими засобами. Не призначати хворим, які приймаютьінгібітори МАО, а також трициклічні антидепресанти і мапротилін.

Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі15-25°С, у захищеному від світла місці. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності. 3 роки.Розкриту упаковку зберігати не більше 28 днів.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z