Загружается, подождите...

Ксена (Xenna)


основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки жовто-зеленого кольору знаписом “ XENNA” на одному боці;

склад: 1 таблетка містить порошок стручків сени - 120 мг, кальцієві солісенозидів (20 %) -13 мг, активні речовини, еквівалентні 8,6 мг антраноїдів уперерахуванні на сенозид В;допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, целюлоза мікрокристалічна,натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Контакті проносні засоби. Код АТС А06АВ06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. М’яко діючий проносний і вітрогіннийзасіб рослинного походження, який використовується при запорах. Антраглікозиди,які містяться в препараті, стимулюють перистальтику товстої кишки, що полегшуєпросування калових мас. Крім того, препарат пом’якшує випорожнення шляхомпідвищення секреції слизу.Фармакокінетика.Реабсорбція наявних у похідних лікарської сировини агліконів здійснюється уверхніх відділах товстої кишки. У товстій кишці відбувається бактеріальнерозщеплення глікозидів з утвореням реїнантрону, метаболіту, що має проноснудію. Більша частина реїнантрону зв’язується з вмістом кишечнику і виводитьяразом із випороженнями у вигляді полімерних похідних. Менша частина виділяєтьсяз жовчю або виводиться з сечею. Активні метаболіти (реїн) у невеликій кількостівиділяються в грудне молоко.

Показання для застосування. Застосовувати при запорах, для випорожнення товстоїкишки перед рентгенологічними та іншими діагностичними дослідженнями, якдопоміжний засіб при геморої для нормалізації випорожнення.

Спосіб застосування та дози. Таблетки приймають внутрішньо, запиваючи невеликоюкількістю води. Доросліі діти старше 12 років: 2 таблетки один раз на день перед сном; за необхідностіможна повторити прийом або збільшити дозу до 3 – 4 таблеток один раз на день.Не приймати більше 4 таблеток на день. Препаратпочинає діяти через 6 – 12 год, через це наступну дозу приймають післязакінчення цього часу. Дозу перед діагностичним дослідженням черевної порожнинипризначає лікар, але не більше 3-4 таблеток за 6-12 год до діагностичнихдосліджень. При запорах застосовувати препарат до появи проносу (не довше 7-10 днів).Побічнадія. Здуттяживота, біль у животі, діарея і порушення водно-електролітного обміну, аособливо гіпокаліємія, нудота. Тривале застосування, яке не відповідаєпоказанням може спричинити слабку пігментацію слизової оболонки товстої кишки(pseudomelanosis coli), а також порушення моторної функції товстого кишечнику.Сенозиди можуть змінювати забарвлення сечі.

Протипоказання. Непрохідність кишечнику, гострі запальні процеси черевноїпорожнини (наприклад, апендицит), алергічні реакції на сенозиди, менструація.

Передозування. У випадках передозування найбільш частоспостерігаються: біль у животі, слабкість, сильна спрага, блювання, пронос,набряки, оксалгія, порушення водно-електролітного балансу, гіпоальбумінемія, порушенняфункцій нирок. У таких випадках необхідно провести симптоматичне лікування, втому числі компенсацію водно-електролітних порушень. При передозуваннінеобхідно прийняти 0,25 – 1 г (для дітей віком від 2 до 12 років – 0,25 – 0,5г) активованного вугілля для абсорбції препарату з організму.

Особливості застосування. Вагітність і період годування груддю. Не можнаприймати препарат протягом перших трьох місяців вагітності. У період вагітностізастосовувати препарат тільки у випадках, коли, на думку лікаря, потенційнакористь для матері перебільшує можливу небезпеку для плода. Не рекомендуєтьсяприймати препарат у період годування груддю.Незастосовувати проносні засоби при сильному болю в животі, при нудоті іблюванні. У разі кровотечі або за відсутності випорожнення після прийомупроносного засобу необхідно припинити прийом препарату та провестисимптоматичне лікування.Впливна здатність керувати транспортом та обслуговувати складні механізми. Невпливаєна здатність керувати автотранспортом і механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосовуванніпрепарату Ксена з серцевими глікозидами дія останніх може посилюватисявнаслідок гіпокаліємії, яка настає внаслідок тривалого прийому та перевищеннявказаних доз, особливо у поєднанні з діуретиками (тіазид) та стероїдами(дексаметазон, гідрокортизон).

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, притемпературі не вище 25°С. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z