Загружается, подождите...

Ксалакомтм (Xalacomtm)


основні фізико-хімічнівластивості: прозорий безбарвний розчин;

склад: 1 мл розчину міститьлатанопросту 0,005 мг, тимололу малеату 5 мг;допоміжні речовини:бензалконію хлорид, натріюгідрофосфат безводний, натрію дигідрофосфат (моногідрат), натрію хлорид, водадля ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Протиглаукомні препарати таміотичні засоби.Код АТС S01E Д 51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Ксалакомтм –комбінований препарат латанопросту та тимололу малеату. Механізм зниженняпідвищеного внутрішньоочного тиску у цих компонентів різний, що забезпечуєдодаткове зниження внутрішньоочного тиску у порівнянні з ефектом, якийдосягається при застосуванні кожного з цих компонентів окремо.Латанопрост – аналог простагландинуF2a - є селективним агоністом простагландинових F (FP) рецепторів ізнижує внутрішньоочний тиск за рахунок збільшення відтоку водянистої вологи.Основний механізм його дії пов’язаний зі збільшенням увеосклерального відтоку.Латанопрост не чинить істотного впливу на продукцію водянистої вологи і невпливає на гематоофтальмічний бар’єр.Тимолол є бета-1 ібета-2-адреноблокатором (неселективним), який не має значної внутрішньоїсимпатоміметичної активності, не чинить прямого депресивного впливу на міокарді не має мембраностабілізуючої активності. Дія тимололу пов’язана зі зниженнямутворення водянистої вологи у війчастому епітелію.Дія препарату “Ксалакомтм”настає протягом першої години після застосування, а максимальний ефектспостерігається протягом 6 – 8 год.Фармакокінетика. Латанопрост добре проникаєчерез рогівку, при цьому відбувається його гідроліз до біологічно активноїформи – кислоти латанопросту. Максимальна концентрація у водянистій волозідосягається приблизно через 2 год. після місцевого застосування препарату.Розподіляється переважно у передній камері ока, у кон’юнктиві і повіках. Лишенезначна кількість латанопросту досягає задньої камери ока.У тканинах ока кислоталатанопросту практично не метаболізується; метаболізм відбувається головнимчином у печінці. У людини період напіввиведення кислоти латанопросту становить17 хв. Основні метаболіти зовсім не мають або мають слабку біологічнуактивність і виводяться в основному з сечею.Максимальна концентрація тимололу у водянистійволозі ока досягається приблизно через 1 год. Частина дози систематичновсмоктується і максимальна концентрація в плазмі досягається через 10 - 20 хв.після місцевого застосування по 1 краплі в кожне око 1 раз на добу (300 мкг/надобу). Період напіввиведення тимололу у плазмі становить приблизно 6 год.Тимолол екстенсивно метаболізується у печінці. Метаболіти, а також деякакількість незміненого тимололу виводяться з сечею.

Показання длязастосування. Препарат призначений для зниження підвищеноговнутрішньоочного тиску у хворих з відкритокутовою глаукомою та підвищенимофтальмотонусом.

Спосібзастосування та дози. Дорослим, включаючи пацієнтів похилоговіку, призначають по 1 краплі у хворе око 1 раз на добу зранку. Якщо булапропущена одна доза, то в подальшому слід продовжувати лікування, застосовуючинаступну заплановану дозу.Якщо пацієнту призначено більше одного препарату длямісцевого застосування з приводу офтальмологічного захворювання, то ціпрепарати слід застосовувати з інтервалом не менше 5 хв.

Побічна дія. Відчуття стороннього тілав оці, печіння, свербіж, гіперемія кон’юнктиви, блефарит, порушення у рогівці,транзиторні точкові епітеліальні ерозії (у більшості випадків проходятьбезсимптомно), посилення пігментації райдужної оболонки, головний біль, рідко –шкірний висип.

Протипоказання.-Бронхіальнаастма або вказівки на бронхіальну астму в анамнезі, тяжкі хронічні обструктивнізахворювання легень;-синусовабрадикардія, атріовентрикулярна блокада другого-третього ступеня, клінічновиражена серцева недостатність, кардіогенний шок;-підвищеначутливість до будь-якого компонента препарату;-періодивагітності і лактації;-дитячий вік.

Передозування. Крім подразнення очей ігіперемії кон’юнктиви, інших системних побічних ефектів з боку очей або системнихпобічних дій при передозуванні латанопросту не було виявлено. Для передозуваннятимололу характерні такі симптоми: брадикардія, артеріальна гіпотензія,бронхоспазм та зупинка серця. При виникненні вищевказаних симптомів показанасимптоматична та підтримуюча терапія. Випробування показали, що тимолол погановиводиться при гемодіалізі. Якщо латанопрост випадково буде прийнятийвнутрішньо, необхідно враховувати, що латанопрост зазнає екстенсивногометаболізму при першому проходженні через печінку.

Особливості застосування. На сьогодні відсутні даніпро застосування препарату при запальних захворюваннях очей, запальній,неоваскулярній, закритокутовій та уродженій глаукомі; є незначний досвідзастосування препарату при відкритокутовій глаукомі у хворих з артифакією, атакож при пігментній глаукомі. Тому при вказаних станах КсалакомÔ рекомендуєтьсязастосовувати з обережністю.Препарат не чинить або чинить лише незначний впливна зіницю, проте відсутні дані про дію препарату в момент гострого нападу закритокутовоїглаукоми, тому препарат слід застосовувати з обережністю при лікуванні цьогозахворювання.Ксалакомтм містить бензалконію хлорид,який може абсорбуватися контактними лінзами. Тому перед закапуванням очнихкрапель контактні лінзи слід виймати; вставляти їх можна лише через 15 хв.після закапування.Як і при застосуванні інших лікарських засобів длявведення в очі, при закапуванні очних крапель може тимчасово з’явитися “пеленаперед очима”.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Існуєможливість адитивного ефекту, який може призвести до виникнення артеріальноїгіпотензії та\або вираженої брадикардії, якщо очні каплі з тимололомзастосовуються одночасно з блокаторами кальцієвих каналів, лікарськимизасобами, що знижують активність катехоламінів; бета-адреноблокаторами, а такожразом з антиаритмічними засобами (включаючи аміодарон і хінідин), серцевимиглікозидами з групи препаратів наперстянки, холіноміметиками, наркотичнимианалгетиками та інгібіторами моноаміноксидази (МАО).Застосування двох бета-адреноблокаторів місцево абодвох препаратів-простагландинів місцево не рекомендується.Хоча Ксалакомтм при застосуванні якмонотерапія чинить незначний вплив або взагалі не впливає на розмір зіниці,інколи відзначали випадки мідріазу, якщо препарат застосовували разом задреналіном.Бета-блокатори можуть посилювати гіпоглікемізуючудію протидіабетичних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці, при температурі +2 - +8°С. Відкритий флакон зберігати притемпературі не вище +25°С,використати протягом 4 тижнів.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z