Загружается, подождите...

Вокадин (Wokadine)


міжнародна назва: povidone-iodine;

основні фізико-хімічні властивості: рідина темно-коричневого кольору з запахомйоду;

склад лікарського засобу: 1 мл розчину містить 100 мгповідон-йоду еквівалентно 10мг;допоміжні речовини: гліцерин, натріюгідрооксид, натрію фосфат сухий, кислота лимонна, (Hyoxyd AAO або IgepalCO-630), вода очищена.

Форма випуску. Розчин для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні тадезінфікуючі засоби. Препарати йоду. Код АТС D08A G02.

Фармакологічні властивості. Вокадин - це йод у формі комплексуполівінпіролідону йоду. Має бактерицидну, фунгіцидну, спороцидну, вибірковупротивірусну дії, активний відносно найпростіших. При контакті зі шкірою абослизовими оболонками йод поступово і рівномірно вивільнюється, виявляючибактерицидну дію на мікроорганізми. У місці застосування препарату залишаєтьсятонкий забарвлений шар, який зберігається доти, доки не вивільниться всякількість йоду, після чого його дія припиняється.Фармакокінетика. Привзаємодії Вокадину зі слизовою оболонкою має місце вивільнення активного йодуіз комплексу, який має пряму дію на метаболізм мікроорганізмів, запобігає їхрозповсюдженню.

Показання для застосування. Вокадин (10% розчин)застосовується зовнішньо для обробки шкіри і слизових оболонок до і післяхірургічного втручання, медичного дослідження (забор крові, пункція, біопсія,ін'єкції). При лікуванні інфікованих уражень шкіри (опіки, рани, виразки,садна) і для запобігання інфікуванню ранових поверхонь.

Протипоказання. Підвищена чутливість дойоду. Не можна застосовувати препарат хворим на гіпертиреоз, аденому щитовидноїзалози, герпетиформний дерматит Дюринга, хворим з нирковою недостатністю. Такожне застосовувати перед терапією радіоактивним йодом. Жінки під час вагітності та в період лактації. Непризначати недоношеним дітям і немовлятам.

Спосіб застосування та дози. Дози встановлює лікаріндивідуально для кожного пацієнта.Для дезінфекції ділянок здорової шкіри передін'єкцією, пункцією, біопсією, а також перед операцією розчин застосовують уконцентрованому вигляді з експозицією не менше 1 - 2 хв.Асептичні рани, опікові поверхні, слизові оболонки,при бактеріальних і грибкових ураженнях шкіри поверхню обробляють розчиномВокадину протягом 2 хв, потім ретельно змивають проточною водою.

Побічна дія. Можливе місцеве подразнення(свербіж, гіперемія) при підвищеній чутливості до йоду.

Передозування. Немає даних щодопередозування препарату.

Особливості застосування. Застосовувати препаратнеобхідно лише під контролем лікаря, особливо у разі латентного гіпертиреозу таінших захворювань щитовидної залози. Запобігати попаданню розчину в очі.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Вокадин не застосовувати у комплексі з іншими антисептичними засобами,ензиматичними мазями та іншими дезінфікуючими засобами, що містять ртуть, іречовинами з кислою реакцією.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці, притемпературі не вище +25 С. Не заморожувати.Термін придатності – 2 роки. Не використовувати препарат після закінчення терміну, зазначеного наупаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z