Загружается, подождите...

Вобензим (Wobenzym)


основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі драже з гладкою, блискучоюповерхнею червоно-оранжевого кольору, з характерним запахом;

склад: 1 драже містить панкреатину 345 протеол. Євр. Фарм. Од. (115 мг),папаїну 90 F.I.P.-Од. (60 мг), бромелаїну 225 F.I.P.-Од. (45 мг), ліпази 34F.I.P.-Од. (10 мг), амілази 50 F.I.P.-Од. (10 мг), трипсину 360 F.I.P.-Од. (24мг), хімотрипсину 300 F.I.P.-Од. (1 мг), рутину 50 мг;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат,кислота стеаринова, вода очищена, кремнію діоксид колоїдний, тальк;ядро: сахароза, тальк, кальцію карбонат, кислоти метакрилової іметилметакрилату сополімер, шелак, титану діоксид, глина біла, барвникжовтогарячий S (Е 110), барвник яскраво-червоний 4 R (Е 124), повідон, макрогол6000, триетилцитрат, ванілін, віск відбілений, віск карнаубський.

Форма випуску. Драже.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують при патологіїопорно-рухового апарату. Код АТС M09A B.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. ВОБЕНЗИМ являє собою комбінацію високоактивнихферментів рослинного і тваринного походження з протизапальною, протинабряковою,фібриногенолітичною, фібринолітичною, імуномодулюючою і вторинною знеболюючоюдією.ВОБЕНЗИМ позитивно впливає на перебіг запального процесу, обмежуєпатологічні прояви аутоімунних та імунокомплексних процесів.ВОБЕНЗИМ прискорює лізис токсичних продуктів обміну речовин інекротичних тканин. Поліпшує розсмоктування гематом і набряків, нормалізуєпроникність стінок судин.ВОБЕНЗИМ нормалізує в’язкість крові та мікроциркуляцію. Поліпшуєживлення тканин киснем і поживними речовинами.ВОБЕНЗИМ справляєгіполіпідемічну, імунокоригуючу та антиоксидантну дію, впливаючи на факториризику реінфаркту.Фармакокінетика

. Після перорального прийому частина ензиміввсмоктується в тонкому кишечнику в кров, де досягає максимальної концентраціїчерез 2-4 години, решта бере участь у травленні і виводиться з калом. В кровіпротеолітичні ферменти зв’язуються зі специфічним білком – α2-макроглобуліном,утворюючи комплекс, в якому ензим зберігає свою активність відноснонизькомолекулярних пептидів і захищається від інактивації іншими інгібіторамиплазми. Комплекс “фермент-α2М” (активна форма α2М)транспортується в пошкоджені тканини, де реалізує свою лікувальну дію шляхом якгідролізу запальних пептидів, так і рецепторного механізму, контролю активностіімуноактивних речовин (цитокінів, факторів росту) і процесу фібринолізу,видалення імунних комплексів, молекул адгезії. Період напіввиведення становить 8 годин.

Показання для застосування. Препарат застосовують для лікування і профілактикиу складі комбінованої терапії при: запаленнях ЛОР-органів та дихальних шляхів,при синуситах, бронхітах, бронхопневмонії; панкреатиті, виразковому коліті,хворобі Крона; розсіяному склерозі, ішемічній хворобі серця, інфаркті міокарда,вторинній профілактиці ре інфаркту; ревматоїдному артриті, несуглобовомуревматизмі, остеоартрозі, хворобі Бехтерева, хворобі Шегрена; запальнихпроцесах в хірургії, посттравматичних набряках, в тому числі післяопераційних,пластичних і реконструктивних операцій; тромбофлебітах, посттромботичномусиндромі, васкулітах, облітеруючому тромбангіїті, профілактиці рецидивуючихфлебітів, лімфедемі, вторинному лімфатичному набряку; запаленні сечовивіднихшляхів, циститі, цистопієліті, простатиті; хронічній інфекції у гінекології,аднекситі, мастопатії; переломі, запальних процесах м’яких тканин, дисторзії,вивихах, хронічному посттравматичному процесі, травмі у спортивній медицині.

Спосіб застосування та дози. Залежно від тривалості і тяжкості захворювання напочатку лікування рекомендується для дорослих доза від 5 до 10 драже тричі надобу. Підтримуюча доза – від 3 до 5 драже тричі на добу. Курсова доза препаратупідбирається індивідуально. Для дітей доза препарату розраховується залежно відмаси тіла і становить 1 драже на 6 кг маси тіла на добу. Курс терапії пригострих захворюваннях – від 2 тижнів до одужання, а при загостреннях хронічнихзахворювань лікування триває до чітких ознак ремісії.Драже рекомендується приймати не менше, ніж за 30 хвилин до їди, нерозжовуючи, запиваючи великою кількістю води (200 мл).

Побічна дія. ВОБЕНЗИМ добре переноситься пацієнтами. В окремихвипадках спостерігались незначні зміни консистенції і запаху калу. Зрідка можевиникати алергічна реакція (наприклад шкірні висипання), яка зникає післяприпинення лікування ВОБЕНЗИМОМ, або зменшення дози. Великі дози препаратуможуть спричинювати тимчасове відчуття переповненості шлунка, метеоризм і дужерідко – дискомфорт. Цьому можна запобігти, розділивши денну дозу на більшукількість одинарних доз – на чотири або п’ять.

Протипоказання. Індивідуальна гіперчутливість до компонентівпрепарату. Тяжкі уроджені чи набуті порушення згортання крові (гемофілія, тяжкіураження печінки), захворювання, пов’язані з підвищеною ймовірністю кровотеч.

Передозування. Навіть при тривалому застосуванні високих дозпрепарату токсичних дій не виявлено, можливий розлад випорожнення, діарея, щоминають через 1-3 дні після відміни препарату без додаткового лікування.

Особливості застосування. В періоди вагітності і лактації до застосування ВОБЕНЗИМУ слідставитися зі звичайною для цього стану обережністю і проводити лікування підконтролем лікаря.При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, декомпенсації серцевоїдіяльності, при емфіземі легенів, цирозі печінки, панкреатиті потрібновизначатись у кожному окремому випадку щодо можливості призначення.Препарат приймають не розжовуючи, натщесерце, за 30-40 хвилин до їди ізапивають не менше ніж 200 мл води.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі ВОБЕНЗИМУ з іншимиліками випадки несумісності не спостерігались. У разі одночасного прийому зантибіотиками препарат ВОБЕНЗИМ підвищує їх концентрацію в плазмі крові івогнищі запалення.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, темномумісці при кімнатній (15-25ºС) температурі. Термін придатності – 2,5 року.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z