Загружается, подождите...

Будесонідфорте (Vudeconidforte)


хімічна назва: будесонід;(11b,16a)-16.17-[бутиліденобіс(окси)]-11.21-дигідроксипрегна-1.4дієн-3.20-діон;

основні фізико-хімічнівластивості:суспензія від білого до кремовогокольору;

склад: будесонід 200 мкг/дозу;допоміжні речовини - натріютріолеат, лецитин соєвий очищений,трихлорфторметан (фреон 11),дихлордифторметан (фреон 12).

Форма випуску. Аерозоль для інгаляційдозований.

Фармакологічна група. Протиастматичні засоби дляінгаляційного застосування. Глюкокортикоїди. АТС R03В А02.

Фармакологічні властивості.Будесонід у формі аерозолю - цеактивний глюкокортикоїд, що застосовується для лікування алергічно-запальнихзахворювань дихального тракту. Місцеве застосування глюкокортикоїдів дає змогузначно зменшити дозу або повністю відмовитися від призначення системнихкортикостероїдів. Дія глюкокортикоїдів при алергічних реакціях типу Ірізнонаправлена, проте в цілому вони зупиняють пізню фазу запальної реакції,яка відіграє основну роль у патогенезі бронхіальної астми та алергічногориніту.Терапевтичний ефект будесонідупочинається приблизно через 6 годин після застосування, значне покращеннядихальної функції спостерігається через декілька днів.Будесонід не впливає на гладкумускулатуру бронхів і тому не може застосовуватися для купірування нападівбронхіальної астми. Будесонід характеризується потужною місцевою протизапальноюдією та дуже низьким системним впливом. Препарат зменшує гіперреактивністьбронхів, пригнічує ранню фазу алергічної реакції (після досить тривалогозастосування) та пізню фазу реакції, таким чином попереджуючи напади астми.Будесонід також зменшує обтурацію бронхів, викликану фізичним зусиллям,холодним повітрям та сірчистим ангідридом.

і


Фармакокінетика.Без застосування спейсера близько10 - 25% інгаляційної дози потрапляє вдихальні шляхи, решта відкладаєтьсяв роті, горлі або потрапляє у шлунок.Застосування спейсера забезпечує більшефективну інгаляцію. T 1\22 з плазмистановить в середньому 2 години.Близько 90% будесоніду підлягаєтрансформації в печінці до метаболітів з дуженизькою біоактивністю. Два головнихметаболіти будесоніду: 6b-гідроксибудесонід таІ6a-гідроксипреднізолон. Препарат зв’язується з білкамиплазми на 86 - 90%, головним чиномз альбуміном. Виведення відбувається зсечею (70%) та жовчю.Оскільки дія будесоніду виявляєтьсяв дихальному тракті, немає даних прозв’язок між концентрацією його уплазмі та ефективністю дії.

Показання для застосування.Попередження та лікуваннябронхіальної астми, гіперреактивності бронхів, хронічного бронхіту збронхоспазмом.Будесонід застосовується також длялікування саркоїдозу, поліпів носа (перед та після оперативного лікування), увипадках підвищеної резистентності до бета-міметиків та у випадках загрозинабряку легенів, викликаного токсичною дією хлору, фосгену та інших отруйнихречовин.

Спосіб застосування тадози.Якщо немає інших рекомендацій,Будесонід слід застосовувати у виглядіінгаляцій двічі на добу - вранціперед сніданком та ввечері перед сном;рекомендується застосовуватиспейсер.Дорослі: початкова доза - 400 -1600 мкг/добу за декілька прийомів (2-8 доз надобу); підтримуюча доза - 200 - 400мкг/добу (1-2 дози на добу).Після кожної інгаляції слідстаранно почистити зуби (а також зубні протези) іпрополоскати рот водою, щобзменшити ризик розвитку кандидозу.

Побічна дія.Можливі захриплість голосу тавідчуття сухості в горлі. Тривале застосування високих доз може призвести домікозу глотки та гортані. Однак ці симптоми можна попередити шляхом полосканнярота водою після кожної інгаляції та застосування спеціальних спейсерів, щозбільшують відстань від вихідного отвору розпилюючого пристрою до слизовоїоболонки глотки.

Протипоказання.Алергія на активну речовину абобудь-який інший компонент препарату. Афонія є абсолютним показанням дляприпинення лікування Будесонідом. Інгаляційні глюкокортикоїди протипоказані приастматичному статусі або в умовах підсилення бронхоспазму, оскільки ціпрепарати можуть викликати сухий кашель.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.Циметидин має легку пригнічувальнудію на печінковий метаболізм будесоніду, однак це явище не має клінічногозначення. Щодо інших видів взаємодії даних немає.


Передозування.Випадки гострого передозування неописані.При хронічному передозуванні можутьз’явитися симптоми, характерні для синдрому Кушинга. Лікування препаратом можнапродовжувати у рекомендованих дозах.

Особливості застосування.Захриплість голосу перед початкомтерапії потребує ретельної уваги, оскількивона може посилитися в результатілікування.Слід з обережністю застосовуватипрепарат пацієнтам, хворим на туберкульоз,мікоз легенів або вірусну інфекціюдихальних шляхів.У випадку легеневого мікозу слідпризначити відповідні протигрибковіпрепарати.Під час відміни пероральнихглюкокортикоїдів та переведення на інгаляційнутерапію пацієнти потребуютьособливої уваги до моменту повного відновленняфункції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковоїфункції.В окремих випадках лікуванняінгаляційними глюкокортикоїдами можеспостерігатися демаскуванняіснуючої прихованої еозинофіли (наприклад,синдрому Чарга - Страусса). Цеособливо характерно для пацієнтів, у якихпочаток лікування інгаляційнимиглюкокортикоїдами збігся із значнимзменшенням дози системнихкортикостероїдів. Прямого зв’язку між лікуваннямінгаляційними глюкокортикоїдами тачастотою цих синдромів не встановлено.Вагітність та лактаціяБезпека застосування під часвагітності - категорія С (очікуванийтерапевтичний ефект препарату можеробити доцільним його призначення,незважаючи на потенційний ризик дляплоду).Препарат повинен застосовуватисяпід час вагітності лише у тих випадках,коли, на думку лікаря, переваги дляматері перевищують будь-який можливийризик для плода.Дослідження на мишах показали, щобудесонід проникає через плаценту. Увагітних тварин призначеннябудесоніду викликає порушення розвитку плоду.Відповідних даних щодо людининемає.Даних про проникнення будесоніду вмолоко матерів-годувальницьнедостатньо.Вплив_на здатність керуватиавтомобілем та іншими механізмамиПрепарат не впливає на психофізичніхарактеристики, здатність керуватитранспортними засобами тамеханічним обладнанням.Інструкції з використанняОсновою ефективної терапії єправильне застосування дозуючого пристрою.Перед застосуванням аерозолю слідструснути балончик і натиснути один - дварази на дозуючий клапан.Інгаляцію слід проводити в кількаетапів:Зняти захисний ковпачок.Ретельно струшувати балончик передкожним застосуванням.Зробити глибокий видих.Взяти балончик так, щоб стрілка наетикетці та основа балончика були направлені догори, і охопити мундштук губами.Почавши глибокий вдих, натиснути наоснову балончика, після цього затримати дихання на кілька секунд, вийнятимундштук і видихнути.Закрити мундштук захиснимковпачком.


Умови та термін зберігання.Зберігати при кімнатнійтемпературі. Уникати нагрівання вище 50°С. Балон під тиском - не відкривати. Зберігатив місцях, недоступних для дітей. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z