Загружается, подождите...

Вітрумвітамін е (Vitrumvitamin e)


міжнародна та хімічна назви: tocopheryl;6-ацетокси-2-метил-2-(4,8,12-триметилтридецил)-6-хроманіл ацетат;

основні фізико-хімічні властивості: м’які, прозорі желатинові капсули овальноїформи, з прозорим жовтуватим маслянистим вмістом;

склад: 1 капсула містить вітаміну Е (dl-альфа токоферолу ацетату) 400 мг (400МО);допоміжні речовини: желатин, гліцерин, вода дистильована.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни. Код АТС А11Н А03 (прості вітамінніпрепарати).

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Вітамін Е як потужний природний антиоксидант маєвластивість гальмувати реакції перекисного окислення ліпідів і попереджуватипошкодження клітинних структур вільними радикалами. Внаслідок цього вінпротидіє атерогенезу, знижує інтенсивність склерозування судинних стінок.Мембраностабілізувальні властивості вітаміну Е забезпечують покращенняфункціонального стану серцево-судинної системи і скелетної мускулатури. ВітамінЕ бере участь у біосинтезі гему та білків, проліферації клітин, у тканинномудиханні та інших важливих процесах клітинного метаболізму, підвищує стійкістьтканин в умовах гіпоксії.Типовими симптомами дефіциту вітаміну Е є периферична нейропатія, щоспричинена дегенерацією великокаліберних аксонів у сенсорних нервових клітинах,спінально-мозочкова атаксія, скелетна міопатія і пігментна ретинопатія. Окрімдегенеративних змін у м’язах підвищується проникність і ламкість капілярів,перероджується епітелій сім’яних канальців і яєчок. В експериментальних умовахдефіциту вітаміну Е спостерігалися ураження та внутрішньоутробна смертьембріонів. Гемоліз, спричинений перекисом водню або іншими оксидантами “invitro”, є показником неадекватного надходження вітаміну Е (плазмовий рівеньa-токоферолу 14 мкмоль/л є достатнім для попередження гемолізу).Фармакокінетика. Ступінь абсорбції вітаміну Е в кишечнику оцінюється умежах від 51% до 86% і залежить від біліарної та панкреатичної секреції,функції ентероцитів і секреції хіломікронів. Хронічні холестатичні процесигепатобіліарної системи значно порушують всмоктування вітаміну Е. Препаратшироко розподіляється по всіх тканинах, переважно через лімфу. Основним шляхомекскреції токоферолу є фекальний (90-95%). Надлишок токоферолу виводиться ізжовчю у незміненому вигляді. Сечові метаболіти вітаміну Е являють собоюпродукти деградації фітильного залишку, а не оксидаційних процесів.

Показання для застосування.Лікування гіповітамінозу Е;у комплексі лікування атеросклерозу таспричинених ним захворювань серцево- судинної системи;лікування порушень менструального циклу,аменореї;лікування гіпофункції статевих залоз,порушень сперматогенезу у чоловіків;при загрозі переривання вагітності,порушеннях внутрішньоутробного розвитку плоду;як компонент комплексного лікування безпліддяу жінок і чоловіків;в комплексному лікуванні онкологічнихзахворювань, під час хіміотерапії;в комплексному лікуванні опіків, шкірнихзахворювань;при захворюваннях нервово-м’язовоїсистеми (м’язова дистрофія, аміотрофічний боковий склероз тощо);період реконвалесценції післязахворювань, операцій.

Спосіб застосування та дози. Дорослим по 1 капсулі на день, під час абопісля їди, протягом 1,5 - 2 місяців. Тривалість курсу визначає лікаріндивідуально, залежно від діагнозу та загальної схеми лікування.

Побічна дія. При застосуванні в рекомендованих дозах побічніреакції не зареєстровані.Як наслідок індивідуальної надчутливості можливі алергічні реакції. Приперебільшенні рекомендованих доз може виникнути диспепсія, головний біль,загальна слабкість.

Протипоказання. Індивідуальна надчутливість до препарату. Інфарктміокарда у гострому періоді.

Передозування. Прояви гострого передозування вітаміну Е не описані.Тривале застосування у дозах понад 1000 мг/день спричинює явища гіпервітамінозу,що пов’язані з виникненням схильності до кровоточивості. Для прискоренняелімінації препарату призначають жовчогінні засоби.

Особливості застосування. Не перебiльшувати рекомендовану дозу. З обережністюзастосовувати для лікування хворих на тяжкий кардіосклероз, інфаркт міокарда таінсульт.Не рекомендується використовувати Вiтрум(R) ВітамінЕ одночасно з полівітамінними препаратами, що мiстять вiтамін Е. Це збільшуєризик його передозування. Необхідно коригувати дозу при застосуванні з антикоагулянтаминепрямої дії та вітаміном К.Під час вагітності та лактації застосовується тільки за призначеннямлікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не призначається одночасно з препаратамизаліза, срібла через порушення всмоктування. При застосуванні разом ізантикоагулянтами непрямої дії збільшує ризик геморагій. Сукральфат,холестирамін, холестипол, лаксативін пригнічують абсорбцію вітаміну Е укишечнику. Виявляє у великих дозах антагоністичну дію щодо вітаміну К тасинергічну – щодо стероїдних і нестероїдних протизапальних засобів, серцевихглікозидів і вітаміну А. Може підвищувати ефективність протисудомних засобів ухворих на епілепсію.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці, при температурі до 30°C. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z