Загружается, подождите...

Вітрум форайз форте (Vitrumforeyes forte)


основні фiзико-хiмiчнi властивостi: овальні, двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою, від світло-бежевого до світло-жовтого кольору; допускаєтьсянаявність специфічного запаху;

склад: 1 таблетка містить лютеїну 6 мг; зеаксантину 0,5 мг; чорниці екстракту60 мг; вітаміну С 60 мг; вітаміну Е 10 мг; бета-каротину 1,5 мг; цинку 5 мг;вітаміну В2 1,2 мг; селену 25 мкг; рутину 25 мг; допомiжнi речовини: целюлоза мiкрокристалiчна, стеаринова кислота,натрію кроскармелоза; магнію стеарат; кремнію діоксид; кальцію гідрофосфат;гідроксипропілметилцелюлоза Е464; поліетиленгліколь ПЕГ 400; титану діоксидЕ171; пропіленгліколь; барвник опадрай ІІ жовтий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з добавками. Код АТС А11 АВ.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фармакологічна дія препарату визначаєтьсявластивостями його складових – вітамінів, мінералів і рослинних каротиноїдів.Чорниці екстракт зміцнює стінки капілярів і запобігаєкрововиливам у сітківку, має антиоксидантну дію. Рослинні пігментиантиціанозиди, які містить чорниця, підвищують гостроту зору, підсилюютьсвітлочутливість, поліпшують кровообіг у сітківці і очних м’язах.Специфічні каротиноїди лютеїн і зеаксантин містяться ужовтій плямі сітківки ока та захищають її від окислювального і світловогопошкодження. Антиоксидантний комплекс, що складається з вітамінів С, Е,бета-каротину, селену та цинку, захищає зоровий апарат організму на рівніклітин від ушкоджуючої дії вільних радикалів. Унаслідок цього не тількиуповільнюється розвиток катаракти, інших вікових порушень зору, але йзнижується ризик розвитку багатьох хронічних захворювань (атеросклерозу,серцево-судинної, онкологічної, неврологічної патології, судинних ускладненьцукрового діабету), покращується робота мозку. Вітамін С перешкоджає руйнуваннюферментів вільними радикалами, захищає клітини сітківки від їх дії. Вітамін Е -антиоксидант, захищає від окислення жири, які входять до складу мембран клітин.До антиоксидантів належіть мікроелемент селен. Селен входить до складу ферментуглютатіонпероксидази з антиоксидантною дією. Глютатіонпероксидаза забезпечуєнормальне функціонування печінки. Рутин – біофлавоноїд, який нейтралізує вільнірадикали та посилює антиоксидантну активність вітаміну С, а також стимулюєзахисні механізмі організму. Вітамін В2 (рибофлавін) входить доскладу зорового пурпуру, захищає сітківку ока від шкідливої діїультрафіолетових променів. Його недостатність виявляється в порушеннях сутінковогозору, сльозоточивості очей, світлобоязні.Фармакокінетикапрепарату не досліджувалася.

Показання для застосування.З профілактичною метою при порушеннях адаптації ока до темноти ігемералопіях (порушення нічного і сутінкового зору), аномаліях рефракції,віковій дегенерації макули (сітківки), зорових навантаженнях; дляреконвалесценції після перенесених офтальмологічних операцій.Призначають у комплексній терапії як допоміжний засіб при лікуванніміопії середнього і високого ступенів; спазму акомодації; зорової астенопії(синдром “втоми очей”: (різь в очах, почервоніння, зниження зорових функцій,дискомфорт); запалення сітківки; центральної і периферичної хоріоретинальноїдистрофії; пігментного ретиніту; ретинопатії при діабеті або гіпертензії; глаукоми.

Спосіб застосування та дози.Дорослим тадітям старше 12 років по 1 таблетці на добу під час або після їди.Рекомендується призначати разом з їжею, збагаченою жирами. Тривалість лікуваннявизначається індивідуально залежно від тяжкості та перебігу захворювання, та всередньому становить 7 – 8 тижнів.

Побічна дія.Препарат зазвичай переноситься добре, але у випадку індивідуальноїпідвищеної чутливості можливі прояви алергічних реакцій.

Протипоказання.Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. Не слідпризначати препарат під час вагітності та в період годування груддю; дітям до12 років через відсутність клінічного досвіду.

Передозування.При передозуванні можуть виникнути алергічні реакції.Лікування: промивання шлунка, активоване вугілля перорально, симптоматичнатерапія.

Особливості застосування.Не перевищувати рекомендовану дозу. Нерекомендується призначати препарат з іншими препаратами, що містять такі жвiтаміни та мікроелементи. Це збільшує ризик їх передозування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування холестираміну, колестиполу, орлістату тапроносних засобів зменшує всмоктування каротиноїдів. Вiтамін С пiдсилює дiю та побiчнiявища протимiкробних препаратiв iз групи сульфанiламiдiв. Всмоктування вітамінуЕ можуть порушувати препарати заліза, срібла.

Умови та термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 30° Cу щільно закритій оригінальній упаковці.Термін придатності 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z