Загружается, подождите...

Вітрум кардіо омега-3 (Vitrum cardio omega-3)


міжнародна, хімічна назва: омега-3 поліненасичені жирні кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: овальної форми, прозорі, від світло-жовтогодо темно-жовтого кольору, м’які желатинові капсули, вміст капсул – прозорамасляниста рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору зі специфічнимзапахом;

склад: 1 капсула містить етилових етерів омега-3 поліненасичених жирнихкислот 1000 мг, до складу яких входить ейкозапентаєнової кислоти 300 мг,докозагексаєнової кислоти 200 мг, інших жирних кислот 498 мг, вітаміну Е (d-альфа токоферол) 2 мг;допомiжнi речовини: желатин, гліцерин, вода очищена.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що знижують рівень холестерину ітригліцеридів. Омега-3-тригліцериди. Код АТС С10А Х06.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка Омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК)(ейкозапентаєнова кислота – ЕПК і докозагексаєнова кислота – ДГК) маютьгіполіпідемічний ефект, незначну антикоагуляційну, антиагрегантну,протизапальну та імуномоделюючу дії.Гіполіпідемічний ефект обумовлений нормалізацієювмісту ліпопротеїдів низької щільності і ліпопротеїдів дуже низької щільності,зміною рідинних властивостей мембран клітин і підвищенням функціональноїактивності мембранних рецепторів, що сприяє покращанню ліпід-клітинноївзаємодії ліпопротеїдів з ферментами, нормалізації метаболізму ліпопротеїдів. Антиагрегантна дія пов’язана зі зміною складу ліпідів клітиннихмембран, в тому числі і мембран тромбоцитів, яка характеризується зменшеннямвмісту в них арахідонової кислоти (АК) і збільшенням рівня ейкозапентаєновоїкислоти. Внаслідок цього відбувається зниження синтезу тромбоксану А і іншихдвоненасичених ейкозаноїдів (дериватів АК), які посилюють агрегацію тромбоцитіві стимулюють синтез тромбоксану з ЕПК, тромбоксану А та інших триненасичених ейкозаноїдів,які не виявляють агрегантний ефект. В зв’язку з цим може підвищуватиськровотеча. Ніяких суттєвих ефектів на фактори згортання крові неспостерігається.Гіпотензивна дія пов’язана з впливом на синтез вазодилататорнихпростагландинів, а також інших вазоактивних речовин, які беруть участь врегуляції судинного тонусу (вивільнення депресорного аденозину, зниження рівнянорадреналіну в плазмі крові, пригнічування транспорту кальцію в серединуклітини).У зв’язку з впливом на активність Са++- Мg++ АТФазимембран кардіоміоцитів і нормалізацією метаболізму Са++ вкардіоміоцитах, а також попередження накопичення внутрішньоклітинного кальцію вперіод стресу і ішемії можливий прояв помірної антиаритмічної дії.Фармакокінетика Після всмоктування в травному тракті омега-3 ПНЖК метаболізуються впечінці, де вони входять до складу ліпопротеїдів різних класів і переходять допериферичних запасів ліпідів. Більшість ПНЖК оксилюється з метою забезпеченняенергетичних потреб. Фосфоліпіди клітинних мембран замінюються фосфоліпідамиліпопротеїдів, після чого ПНЖК виступають у ролі попередників різнихейкозаноїдів. Концентрація омега-3 ПНЖК – ЕПК і ДГК – в фосфоліпідах плазмивідповідає концентрації ЕПК і ДГК, що входять до складу клітинних мембран.

Показання для застосування.Призначається в комплексній терапії атеросклерозу, ішемічної хворобисерця, артеріальної гіпертензії; при вторинній профілактиці інфаркту міокарда вдоповнення до стандартних методів лікування (наприклад статинам,антитромбоцитарним засобам, b-адреноблокаторам, інгібіторам АПФ); пригіпертригліцеридемії в доповнення до дієтотерапії, якщо остання недостатньоефективна.

Спосіб застосування та дози. У профілактичних цілях дорослим та дітям старше 12років призначають по 1 капсулі на добу, під час їди. За індивідуальнимипоказаннями доза препарату може бути збільшена до 2 капсул на добу. У комплексній терапії серцево-судинних захворювань –по 1 – 2 капсули на добу, під час їди. При гіпертригліцеридемії початкова доза становить 2капсули на добу (в 1 або 2 прийоми). У випадку недостатнього ефекту дозупрепарату збільшують до 4 капсул на добу. Лікування слід продовжувати додосягнення необхідного терапевтичного ефекту. Для попередження розладів ШКТ капсули слід вживатипід час їди.Максимальна добова доза становить 4 капсули.

Побічна дія. Можливе виникнення алергічних реакцій. Частіше за все можутьспостерігатися розлади ШКТ, такі як рефлюкс або відрижка із запахом абоприсмаком риби, нудота, блювання, здуття живота, діарея або запор. Рідше виявляютьсяекзема і акне. Повідомлялось про підвищення активності печінкових трансміназ упацієнтів з гіпертригліцеридемією.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. В зв’язку звідсутністю даних відносно ефективності та безпеки застосування у дітейпризначати дітям не рекомендовано.

Передозування. У випадку передозування можуть спостерігатися алергічні реакції подібнідо тих, які спостерігаються при побічній дії. Лікування: симптоматична терапія.

Особливості застосування. Ефект препарату зберігається протягом 3 – 4 тижнів після його відміни,в зв’язку з чим лікування хворих на атеросклероз та ішемічну хворобу серця слідпроводити курсом з періодичністю 3 – 4 рази на рік при контролі рівня ліпідів іпоказників згортуваності крові.У випадку помірного збільшення часу кровотечі (при застосуванніперапарату в високих дозах, тобто 4 капсули на добу) необхідно здійснюватиконтроль стану пацієнтів, що отримують антикоагулянтну терапію та принеобхідності, відповідно, коректувати дозу антикоагулянта. Необхідновраховувати можливість збільшення часу кровотеч у пацієнтів з підвищенимризиком геморагій (внаслідок тяжкої травми, хірургічного втручання або іншихпричин).Не слід призначати препарат для лікування екзогенноїгіпертригліцеридимії (гіперхіломікронемії І типу). Досвід застосування в період вагітності відсутній. Дослідження натваринах не виявили токсичного впливу на плід і організм матері. Потенційнийризик для людини невідомий, тому призначати препарат в період вагітності слідтільки у випадках гострої необхідності. Дані щодо екскреції в грудне молоковідсутні, тому не рекомендується приймати лікарський засіб під час годуваннягруддю.Досвід застосування препарату у дітей, пацієнтів літнього віку і хворихз печінковою недостатністю відсутній, а у хворих з нирковою недостатністю –обмежений.Немає обмежень щодо керування автотранспортом і складними механізмамипід час застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується призначати сумісно з фібратами в зв’язку звідсутністю клінічного досвіду. Призначення Вітрум® Кардіо Омега-3одночасно з варфарином не призводило до геморагічних ускладнень, однак увипадку комбінованого застосування цих препаратів або припинення лікуванняВітрум® Кардіо Омега-3 слід контролювати протромбіновий час.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі до 30°С у щільно закритій упаковці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z