Загружается, подождите...

Вітастим (Vitastimum)


міжнародна та хімічнаназва: Вітастим;

основні фізико-хімічнівластивості: прозора рідина золотисто-коричневого кольору, з ароматним запахом. Впроцесі зберігання можливий випад осаду.

склад

: трава деревію –2,5 г, листя кропиви–20 г, листя м'яти перцевої –3,3 г, корені цикорію –10 г, корені та кореневищаехінацеї пурпурової –10 г, плоди шипшини – 100 г, корені та кореневищаелеутерококу –2 г;допоміжні речовини: цукор, спирт етиловий 45 %.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Різні засоби, що стимулюютьметаболічні процеси. Код АТС А13А.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. До складу настойки входитьцілий комплекс природних рослинних компонентів, що діють різностороннє на обмінречовин. Трава деревію, завдяки вмісту ефірних олій, флавоноїдів тасесквітерпенів, виявляє кровоспинну та протизапальну дію, підвищує секреторнудіяльність шлунку та збільшує жовчовиділення. Листя кропиви містить глікозид,уртицин, каротиноїди, вітаміни та мікроелементи, які здатні виявляти тонізуючі,загальнозміцнюючі та регенеративні властивості, чинити кровоспинні ефекти,викликати жовчогінну дію та активувати синтез протромбіну в печінці. Листям'яти перцевої містить ментол, ефірні олії, пінени, лимонени, феландрени,урсолову та олеанолову кислоти та інші компоненти, що здатні підсилюватисудинорегулюючі ефекти нервової системи, дезодоруючу дію при запаленняхслизової рота, зменшувати головний біль, прискорювати евакуацію шлункового такишкового вмісту (посилювати перистальтику), пригнічувати гниття та бродильніпроцеси в травному каналі. Корені цикорію містять гіркий глікозид інтибін,пентозани, холін. Вони здатні збуджувати апетит, покращувати діяльність органівтравлення при гастритах, ентеритах, колітах, заспокоювати центральну нервовусистему. Корені та кореневища ехінацеї пурпурової містять ехінокозид, бетаїн,фітостерини та органічні кислоти (пальмітинова, лінолева та циротинова), якістимулюють центральну нервову систему, посилюють сексуальну потенцію,підвищують регенеративні властивості шкіри та слизових оболонок. Плоди шипшинимістять велику кількість аскорбінової кислоти (вітамін С), каротину, багатьохвітамінів групи В, мікроелементів. Корені та кореневища елеутерококу стимулюютьцентральну нервову систему за рахунок вмісту великої кількості різнихелеутерозидів (А1, В, В1, С, D, E, F, G). В комплексінастойка Вітастим стимулює центральну нервову систему, підвищує фізичнупрацездатність, активує метаболічні процеси, збільшує вміст гемоглобіну упериферичній крові та стимулює антитоксичну функцію печінки. Препаратмалотоксичний, не має сенсибілізуючих та алергічних властивостей.Фармакокінетика. Не вивчалась завдякибагатокомпонентності настойки.

Показання для застосування.З метоюпідвищення опірності організму до дії несприятливих факторів навколишньогосередовища, активації метаболічних процесів та психоемоціонального стану, прифізичній перевтомі, анемії, захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів(хронічних гепатитах, некалькульозних холецистоангіохолітах та ін.).

Спосіб застосування тадози. Вітастимнастойку призначають дорослим внутрішньо по 1 столовій ложці 3 рази на день за30 хвилин до їжі. Тривалість курсу залежить від терапевтичної ефективності. Принеобхідності курс лікування після перерви повторюють.

Побічна дія. При передозуванні можливепідвищення артеріального тиску.

Протипоказання. Індивідуальна підвищеначутливість до компонентів препарату, тяжкі форми гіпертонічної хвороби,стенокардії, цукрового діабету.

Особливості застосування. Через відсутність даних пропроникнення в грудне молоко не рекомендують під час годування груддю. В зв'язкуз вмістом спирту етилового препарат не призначають під час вагітності та дітямдо 12 років. З обережністю призначають препарат хворим цукровим діабетом.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Препарат вірогідно підсилює дію інших стимуляторівцентральної нервової системи, зокрема психостимуляторів.

Умови та термін зберігання.Упрохолодному, захищеному від світла місці. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z