Загружается, подождите...

Вітамін с500 мг апельсиновий (Vitaminumc 500 mg orange)


міжнародна і хімічна назви: ascorbic acid (γ –Лактон 2,3 –дигідро-L-гулонової кислоти);

основні фізико-хімічні властивості:таблеткирожево-оранжевого кольору з апельсиновим запахом, кисло-солодкі на смак, здвоопуклою поверхнею. На одну з поверхонь нанесені риска та написи “С” і “500”.На поверхні таблеток допускаються вкраплення білого та яскраво-оранжевогокольору;

склад: 1 таблетка містить аскорбіновоїкислоти та аскорбату натрію у перерахунку на аскорбінову кислоту 0,500 г;допоміжні речовини: манітол, сахароза, щопресується, натрію цикламат, ароматизатор апельсиновий, аспартам, кислотастеаринова, барвник “USALAKE FD & C Yellow 6”, магнію стеарат, аеросил.

Форма випуску. Таблетки для жування.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни. Кислотааскорбінова. Код АТС А11G A01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Вітамін С має вираженівідновні властивості. Бере участь в окисно-відновних процесах, регуляціївуглеводного обміну, впливає на обмін амінокислот ароматичного ряду ітироксину, біосинтез катехоламінів, стероїдних гормонів та інсуліну, необхіднийдля згортання крові, синтезу колагену і проколагену, регенерації сполучної ікісткової тканини. Поліпшує проникність капілярів. Сприяє абсорбції заліза вкишечнику і бере участь у синтезі гемоглобіну. Підвищує неспецифічнурезистентність організму, має антидотні властивості. Дефіцит вітаміну С в їжіпризводить до розвитку гіпо- та авітамінозу С, поскільки в організмі цейвітамін не синтезується.Фармакокінетика.Всмоктування вітаміну Свідбувається переважно в тонкому кишечнику. Процес всмоктування можепорушуватися при дискінезіях кишечнику, ентеритах, ахілії, а також при вживаннісвіжих фруктів та овочевих соків.

Показання для застосування. Додаткове введення вітамінуС потрібно для лікування цинги, при кровотечах (маткових, легеневих, носових,геморагічних діатезах, кровотечах при променевій хворобі), при різнихінтоксикаціях та інфекційних хворобах, нефропатії вагітних, хворобі Аддисона,передозуванні антикоагулянтів, при переломах кісток і ранах, що тривало незагоюються, дистрофії, а також для неспецифічної профілактики інфекційниххвороб.

Спосіб застосування та дози. З метою лікуваннядоросліприймають по 1/2 таблетки на добу. При інфекційнихзахворюваннях і грипі приймають по 1–2 таблетки на добу (в 2 прийоми), протягом7–10 днів. Далі – по 0,25 г (1/2 таблетки) на добу. Тривалість курсу лікуваннята кількість курсів на рік призначає лікар.

Побічна дія. Аскорбінова кислотазвичайно сприймається добре. Тривале використання у великих дозах можеспричинити:- з боку шлунково-кишкового тракту: при прийомі удозі 1 г на добу – печію, діарею;- з боку сечовидільної системи: кристалурію,утворення уратних та/або оксалатних конкрементів у нирках і сечовивіднихшляхах;- алергічні реакції: шкірні висипання, набрякКвінке, кропив’янку;- з боку ендокринної системи: негативний вплив напідшлункову залозу.

Протипоказання. Підвищенна чутливість доаскорбінової кислоти. Тромбози та тромбофлебіти.

Передозування. При триваломузастосуванні у високих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апаратупідшлункової залози, порушення функції нирок, підвищення артеріального тиску(АТ).

Особливості застосування. З обережністю призначаютьхворим на цукровий діабет. При сечокам’яній хворобі добова доза вітаміну С неповинна перевищувати 1 г. При використанні вітаміну С у вищих дозах потрібнийконтроль функції нирок і рівня артеріального тиску (АТ), а також функціїпідшлункової залози. Препарат в даній дозі не застосовують в педіатричнійпрактиці.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Абсорбціявітаміну С знижується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивнихзасобів, вживанні свіжих фруктів або овочевих соків. Аскорбінова кислота припероральному прийомі підвищує абсорбцію пеніциліну, заліза, знижує ефективністьгепарину та непрямих антикоагулянтів, підвищує ризик розвитку кристалурії прилікуванні саліцилатами. Одночасний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищуєтканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може призвести додекомпенсації системи кровообігу. Його можна приймати лише через 2 години післяін’єкції дефероксаміну. Тривалий прийом великих доз у осіб, які лікуютьсядисульфірамом, гальмує реакцію дисульфідам-алкоголь. Великі дози препаратузменшують ефективність трициклічних депресантів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому,захищеному від світла місці. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термінзберігання

- 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z