Загружается, подождите...

Вітамін а+d3 (Vitaminuma+d3)


основні фізико-хімічні властивості: прозора, жовта, в'язкарідина з анісовим запахом;

склад: 1 мл розчину містить: Retinolipalmitas (вітамін А) 20 000 МО,Cholecalciferolum (вітамін D3)10 000 МО;допоміжніречовини: полісорбат 80(Tween 80), спирт бензиловий, гліцерин, пропіленгліколь, кислота лимонна,натрію гідрофосфат, анісовий ароматизатор, вода очищена.

Форма випуску. Водний розчин для перорального застосування.

Фармакологічна група. Вітаміни. Комбінація вітамінів А іD. АТС А 11 СВ.

Фармакологічні властивості. Завдяки поєднаннювітамінів А і D3 прискорюється всмоктування вітаміну D3 в кишечнику. Вітаміни А і D3 діють синергічно, посилюючи свою дію. Нестача вітаміну Аможе призвести до симптомів передозування вітаміну D3.Поєднання вітамінів А і D3 дозволяє додатковозменшити вірогідність метаболічних розладів, пов'язаних з передозуванням одногочи іншого вітаміну. Вітамін А відіграє важливу роль у процесі утворенняродопсину - пігменту, який сприяє адаптації зору у сутінках. Підвищуєрезистентність організму до інфекцій. Необхідний для процесів регенераціїепітеліальних клітин, особливо клітин слизових оболонок. Вітамін А позитивновпливає на процеси росту молодого організму.Виконує суттєву роль у процесі формування та утвореннянеобхідної кісткової структури і ростових хрящів. На формування скелета такожвпливають метаболіти ретиноєвої кислоти, які утворюються в організмі зретинолу.Вітамін D3 – це природна форма вітаміну D,відома як антирахітичний фактор. Вітамін сприяє нормальному функціонуваннюкишечнику, нирок, паращитовидних залоз і формуванню кісткової тканини. Виконуєсуттєву роль в абсорбції кальцію та фосфатів з кишечнику, у транспортуваннімінеральних солей та в процесі кальцифікації кісток. Бере участь уфункціонуванні імунної системи. Дефіцит вітаміну D в організмі в періодшвидкого росту дитини може призвести до рахіту, а у дорослих - до остеомаляції.

Фармакокінетика. Після перорального застосування вітамін Dвідкладається в тканинах і органах, звідки поступово звільнюється. Абсорбціявітаміну D здійснюється в усьому тонкому кишечнику шляхом пасивної дифузії.Після абсорбції з травного тракту піддається гідроксилюванню в печінці інирках, у результаті чого виникає активна форма вітаміну D - кальцитріол, якийтранспортується специфічними білками-носіями сироватки крові в цільові клітини(кишечник, кістки, нирки); період напіврозпаду у крові становить декілька діб іможе продовжуватись у разі захворювання нирок. Вітамін А після абсорбції гідролізується і у формі ретинолунакопичується в ентероцитах, звідки після естерифікації переноситься долімфатичної та кровоносної систем. Вітамін А накопичується в печінці. Носіямивітамінів А і D є білки, головним чином альбуміни.Вітаміни А і D3 проникають через плацентарнийбар'єр і в материнське молоко.Виводяться з організму сечею і калом.Вітаміни А і D3 краще всмоктуються у кишечнику зводних розчинів,ніж з масляних.

Показання для застосування. Профілактика рахіту в перші місяці життя. Профілактика фізичного недорозвинення у немовлят і дітейстаршого віку, при станах дефіциту вітамінів А і D. Захворювання шкіри таслизових оболонок (наприклад: псоріаз, іхтіоз, дерматози).

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують перорально,змішуючи у ложці з рідиною (вода, сік, чай, молоко).Примітка: 1 крапля містить приблизно 580 МО вітаміну А і 290 МОвітаміну D3.Щоб точно відміряти дозу препарату, необхідно під часзакапування пляшечку тримати під кутом 45°.Дози препарату вартопідбирати індивідуально. Якщо лікар не призначить інакше, профілактично:- дітям віком від 4-го тижня до 12-го місяця життя - по 2краплі на добу;- дітям після 12 місяців і до 18 років - по 3 краплі надобу;- дорослим - по 3 краплі двічі на добу.

Побічна дія. Як правило, не проявляється при застосуванні урекомендованих дозах. У разі підвищеної чутливості до вітаміну А і/або D або придовготривалому застосуванні надто великих доз може призвести до гіпервітамінозуА і D3. Симптоми гіпервітамінозу: порушення з боку травного тракту(нудота, блювання, запори), втрата апетиту, сухість у порожнині рота, поліурія,запаморочення і головний біль, кістковий та суглобний біль. Може відзначатисяпідвищення концентрації кальцію в крові і/або в сечі, сечокам'яна хвороба такальцифікація тканин, випадання волося. Довготривале застосування препарату,враховуючи вміст вітаміну А, може бути причиною порушення функції печінки.Протипоказання. Підвищена чутливість докомпонентів препарату, гіпервітаміноз А і/або D, ниркова недостатність, станипослабленого всмоктуванню.У разі прийому інших препаратів, які містять вітаміни А, D3,необхідно брати до уваги сумарні дози вітамінів з метою запобіганняпередозуванню.Не вживати з іншими препаратами, які містять вітаміни Аі/або D.Не призначати дітям до 4-го тижня життя через можливістьпояви підвищеної чутливості до бензилового спирту.

Вагітність і лактація. Перед тим, як застосовувати препарат, слідінформувати лікаря про вагітність або підозрювану вагітність, відносноможливості вживання препарату у періоди вагітності і лактації. Не перевищуватидозу 4 000 МО вітаміну А (6 крапель препарату) на добу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Протиепілептичні засоби,рифампіцин, неоміцин, холестирамін, рідкий парафін знижують резорбцію вітамінівА і D3. Одночасне застосування з тіазидами підвищує ризикгіперкальціємії. Застосування одночасно з серцевими глікозидами можепідсилювати їх токсичну дію. Вітамін А у великих дозах може підсилювати діюпероральних протизсідних засобів. Етретинат підсилює дію препарату.

Передозування. При передозуванні препарату (гіпервітаміноз) можутьпроявитися такі симптоми: слабкість, відсутність апетиту, нудота, блювання,запори, неспокій, спрага, сухість у порожнині рота, поліурія, підвищенакислотність шлункового соку, пронос, кишкова коліка, лущення епідермісу, висип,кістковий та суглобний біль. Частими симптомами є: головний біль, депресія,психотичні порушення, атаксія, ступор і втрата маси тіла. Розвиваєтьсяпорушення функції нирок із альбумінурією, еритроцитурією та поліурією,гіпертензією середнього ступеня. Може призвести до порушень функції печінки інирок, сечокам'яної хвороби і кальцифікації тканин, випаданню волосся. Рідкорозвивається холестатична жовтяниця.Лікування після передозування: перервати застосуванняпрепарату. Вживати велику кількість рідини. Звернутися до лікаря. Може бутипотрібне стаціонарне лікування.

Особливості застосування. Запобігати передозуванню. Обережно застосовуватиособам з нирковокам'яною хворобою. Під час вживання слід обмежити кількістьїжі, в якій багато вітаміну А (наприклад, у печінці).Препарат не впливає на здатність керувати засобамитранспорту й обслуговувати механічне обладнання.У місцях зі значною інсоляцією профілактичне застосуваннявітаміну D не рекомендується через можливе виникнення передозування.

Умови та термін зберігання. Перед застосуванням препарату слідознайомитися з Інструкцією.Зберігати у прохолодному (5-15°С), захищеному від світла інедоступному для дітей місці. Термін зберігання -2 роки.Не використовувати після закінчення терміну придатності,вказаного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z