Загружается, подождите...

Вітамінв2 (Vitaminum b2)


міжнародна та хімічна назви: Riboflavinum,7,8-диметил-10-(D-рибо-2,3,4,5-тетраоксипентил)-2,3,4,10-тетрагідробензо[g]птеридин-2,4-діон;

основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки жовтого кольору, зоднорідною поверхнею, без плям та ушкоджень;

склад: 1 таблетка містить рибофлавіну 3 мг; допоміжні речовини - целюлоза, кремнію діоксид колоїдний, тальк, магніюстеарат, лактоза, оксипропілметилцелюлоза, титану діоксид , гліцеринутриацетат, хіноліновий жовтий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітамінів. Рибофлавін. Код АТС А11НА04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вітамін В2 взаємодіє з аденозинтрифосфорноюкислотою і утворює флавінмононуклеотид та рибофлавінаденіндинуклеотид, які єкоферментами флавінпротеїнів і беруть участь у перенесенні водню та регулюванніокисно-відновних процесів. Вітамін В2 відіграє важливу роль упроцесах обміну вуглеводів, білків та жирів, бере участь у синтезі гемоглобінута забезпеченні нормальної зорової функції ока.Потреба у Вітаміні В2 залежить від швидкості метаболізму танадходження енергії з їжею.Фармакокінетика. Вітамін В2 добре всмоктується у травномутракті, зв’язується з білками плазми. Зазнає метаболізму у печінці. Незначнакількість накопичується у печінці та нирках. Період напіврозпаду становить66-84 хв. Вітамін В2 проходить через плацентарний бар’єр танадходить у грудне молоко, може видалятися з крові під час гемодіалізу.Виводиться з сечею.

Показання для застосування.Препарат застосовується для лікування:гіповітамінозу або авітамінозу вітаміну В2;гемералопії, кон’юнктивіту, іриту, кератиту, виразок рогівки,катаракти;афтозного та ангулярного стоматиту;ран та виразок, які довго не загоюються;загальних порушень харчування;променевої хвороби;порушень функції кишечнику;спру;інфекційного гепатиту; стану після антибіотикотерапії;у період реконвалесценції після інфекційних захворювань.

Спосіб застосування та дози. Вітамін В2 приймають перорально.Дорослим з метою лікування призначають по 2-3 таблетки тричі на добу.З метою лікування дітям після року призначають по 1 таблетці 1 раз надобу, після 6 років по 1 таблетці 1–2 рази на добу, після 9 років по 1 таблетці2–3 рази на добу.

Побічна дія. Вітамін В2 забарвлює сечу у жовтийколір. Можливі алергічні реакції на препарат (висип на шкірі та свербіж).

Протипоказання. Препарат протипоказаний у разі алергії до одного зйого компонентів.

Передозування. При застосуванні рекомендованих доз неспостерігається.

Особливості застосування. Вітамін В2 проходить через плацентарнийбар’єр. Дані щодо шкідливого впливу на плід при застосуванні препарату під часвагітності відсутні. Вітамін В2 також потрапляє у молоко матері.Добові дози в період вагітності та годування немовлят молоком матері не повинніперевищувати рекомендованих.Рибофлавін не впливає на психофізичний стан, здатність керуватиавтотранспортними засобами та механічними пристроями.

Взаємодія з лікарськими засобами. Трициклічніатидепресанти тапрепарати з групи фенотіазину підвищують потребу у вітаміні В2.Пробенецид та алкоголь зменшують всмоктування Вітамін В2 з травноготракту. Препарат викликає флуоресценцію та може утруднювати визначеннякатехолових амінів флюорометричним методом, крім того, ускладнює визначенняуробіліногену за допомогою реактиву Ерліха.

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступному для дітей місці,при температурі 15-25°С. Термін придатності - 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z