Загружается, подождите...

Вітамін bкомплекс (Vitaminb complex)


основні фізико-хімічні властивості:таблеткиз тонкошаровим покриттям червоного кольору;

склад: 1 таблетка містить тіамінунітрат (вітамін В1) - 5,0 мг, рибофлавін (вітамін В2) - 1,0 мг, піридоксину гідрохлорид(вітамін В6) - 4,0 мг, нікотинамід (вітамін РР) - 50,0 мг. допоміжні речовини

: пшеничний крохмаль,мікрокристалічна целюлоза, гідроксипропіл целюлоза, стеарин, тальк,колоїдальний окис кремнію, опадрай.Форма випуску. Таблетки,вкриті оболонкою.Фармакотеапевтична група. Комплексивітамінів групи В. ATC A11EA 00.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Вітаміни групи В є органічними речовинами з різними хімічнимиструктурами. Вони є абсолютно необхідними для життєвих функцій організму. Унизьких концентраціях мають біологічну активність і виявляють регулюючий впливна клітинні функції. Крім того, вони входять до складу низки ферментних системі таким чином беруть участь в регуляції вуглеводного, білкового і ліпідногообміну.В природі ці вітаміни звичайнозустрічаються у різноманітних комбінаціях у продуктах як в рослинного, так ітваринного походження. Звичайно вони взаємно посилюють свою біологічну дію,беручи активну участь в різних біохімічних процесах. При одночасному застосуваннівітаміни виявляють більш сильну і комплексну біологічну дію, тобто прикомбінованому застосуванні вітамінів групи В виявляється їх синергізм. Усе це єпідставою для їх спільного прийому з профілактичною і лікувальною метою.Вітамін В1 після перетворення впірофосфат бере участь як кофермент у метаболізмі вуглеводів і білків тасинтезі нуклеїнових кислот. Він впливає на проведення нервових імпульсів усинапсах.Фізіологічне значеннярибофлавіну визначається його участю у окислювально-відновлювальних процесахорганізму. Він покращує вуглеводний обмін, позитивно впливає на порушенняліпідного обміну і пов'язаний також з метаболізмом аміноксилот. Відіграє певнуроль у обміні заліза і порфіринів, а також синтезі гемоглобіну і клітинномудиханні.Вітамін В6 входить до складутаких ферментів, як декарбоксилази і трансамінази. Бере участь у обміні вільнихамінокислот і білків. Відіграє важливу роль у обміні гістаміну. Бере участь упроцесах жирового обміну. Необхідний для нормального функціонування центральноїі периферичної нервової системи, шкіри і органів травлення.Нікотинова кислота і її амідвходять до складу кодегідраз НАД і НАДФ, які беруть участь у переносі кисню іздійснюють окислювально-відновлювальні процеси, що необхідні для тканинногодихання. Нікотинова кислота викликає розширення периферичних судин і зниженнярівня плазменного холестеролу і тригліцеридів.

Показання для застосування. Дефіцит вітамінів притаких захворюваннях:центральної і вегетативноїнервової системи: неврити, поліневрити (алкогольні, токсичні, постінфекційні),діабетична поліневропатія, невралгії, ішіас, спастичні стани центральногогенезу, міастенія, енцефалопатія Верніке, вегетативні неврози, астенія;шкіри: дерматити, нейродерміти,ексудативний діатез, псоріаз, еритематозний вовчок, фурункульоз;інші: стоматит, глосит, коліт,спру, атеросклероз, хронічний алкоголізм, гепатити, анемії, інтоксикації.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо: дорослі по 1 - 2 таблетки 2 - 3 рази надень, діти старше 6 років по 1 - 2 таблетки на день. Термін курсу лікуваннявизначає лікар.

Побічна дія. Звичайно хворі добрепереносять лікування. Дуже рідко можлива поява сверблячки, кропив'янки абонабряку Квінке.Протипоказання. Підвищеначутливість до будь-якого компонента лікарського засобу.Артеріальна гіпертензія ІІ і ІІІ стадії.

Передозування. При введенні дуже високихдоз можлива поява збудження, страху, тремору, безсоння, головного болю, судом.У таких випадках проводиться симптоматичнелікування.

Особливості застосування. Препаратможна застосовувати протягом усього періоду вагітності і лактації в дозах, яківказані у пункті "Спосіб застосування та дози".Даних щодо зменшення здатностідо концентрації уваги і впливу на рефлекси немає. Можна без ризикузастосовувати препарат при керуванні автомобілем і роботі, яка потребуєпідвищеної уваги.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Через наявність вітаміну В1 у складі лікарського засобуможливе зменшення гіпотензивного ефекту деяких адренолітиків і симпатолітиків,як і снодійного ефекту барбітуратів і глютетиміду.Хлорпромазін збільшує виділеннявітаміну В2 із сечею. Пробенецид інгібує його кальцієву секрецію і реабсорбцію,зменшуючи, таким чином, екскрецію через нирки.Вітамін В6 зменшуєантипаркінсоновий ефект L-Dopa.При одночасному застосуванні ізпероральними контрацептивними засобами, ізоніазидом, пеніцилламіном,циклозерином і тіосемікарбазонами зменшується концентрація вітаміну В6 в крові.Умови та термін зберігання. Зберігатив оригінальній упаковці, у сухому, захищеному від світла місці, при температуріне вище 25ºС. Термін зберігання – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z