Загружается, подождите...

Вітафтор (Vitaftor)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки від світло-кофейного до кофейногокольору з вкрапленнями, з двоопуклою поверхнею; допускається мармуровість;

склад: 1 таблетка містить ретинолу пальмітату (вітаміну А)– 0,0018162 г (3300 МО) або ретинолу ацетату (вітаміну А) – 0,0011352 г (3300МО), ергокальциферолу (вітаміну D2) – 0,00001 г (400 МО), кислотиаскорбінової (вітаміну С) – 0,06 г, натрію фториду - 0,0011 г;допоміжні речовини: лактози моногідрат, сорбітол,целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова, какао-порошок, ванілін.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані вітамінні препарати.Код АТС А11J B.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Активними компонентами препарату єфторид натрію, який має остеотропні властивості, стимулює остеогенез, утворюєстійкіші до кислот фторапатити, підвищує салівацію, активує пульпу зубів.Завдяки цим властивостям фторид натрію використовується для профілактикикарієсу, для профілактики і лікування пародонтиту та остеопорозу, а також притравмах кісток.Крім фториду натрію, до складу Вітафтору входять вітаміни, які маютьбезпосередній вплив на процеси кісткоутворення, зокрема на біосинтез імодифікацію колагену, що є білковою основою мінералізованих тканин. Вітамін Авпливає також на утворення глікопротеїнів, що також формують органічну основукісток, стимулює ріст епітелію. Вітамін D сприяє всмоктуванню кальцію, стимулюєостеобласти. Вітамін С (аскорбінова кислота) бере участь в модифікаціїколагенової молекули за рахунок утворення оксипроліну і оксилізину.Завдяки комбінації фториду з остеотропними іантиоксидантними вітамінами виникає комплексна дія на мінералізовані тканини,що зумовлює лікувально-профілактичні властивості препарату відносно карієсузубів, пародонтиту, остеопорозу, травматичних ушкоджень кісток.Ефективність остеогенної дії Вітафтору значнопідвищується у порівнянні з одним фторидом натрію за рахунок стимуляціїколагеноутворюючих процесів у зубах і тканинах пародонту комплексом вітамінів.Фармакокінетика. Фториди та вітаміни всмоктуються укишечнику і потоком крові переносяться до кісток і пульпи зубів, печінки, іншихвнутрішніх органів, де відбувається їх часткове поглинання. Більша частинафторидів виділяється з сечею, кумуляції їх в організмі не спостерігається.Стала концентрація фторидів у сироватці крові і слині забезпечується обмеженимвиходом їх у мінералізовані тканини.

Показання для застосування. Профілактика карієсу, комплексне лікуванняпоширеного карієсу, лікування і профілактики пародонтитів, остеопорозу,травматичних ушкоджень кісток.

Спосіб застосування та дози. Таблетки слід застосовувати після їжі ітримати в роті до повного розчинення, ковтаючи слину, яка виділяється прицьому.Дорослим і дітям старше 6 років з метою профілактикикарієсу рекомендується застосовувати 1 таблетку на добу протягом 1 – 1,5 місяців.На рік бажано проводити 2 – 3 курси лікування з перервою 4-6 місяців (вліткузастосовувати не потрібно).При лікуванні карієсу і пародонтиту дорослим і дітямстарше 6 років рекомендується застосовувати по 1 таблетці 2 рази на добу протягом3 тижнів.При лікуванні остеопорозу і травм кісток у дорослихбажано вживати по 1 таблетці 3 рази на добу протягом 2 тижнів.

Побічна дія. Можуть з’явитися алергічні висипи або інші симптомипідвищеної чутливості до препарату. Окрім того, можуть спостерігатися проявигіпервітамінозів А та D, диспептичні явища, біль у ногах, суглобах,втомлюваність, головний біль, гіпотиреоз, ектопічна кальцифікація.

Протипоказання. Препарат протипоказано у разі алергії до йогокомпонентів. Препарат не рекомендується застосовувати, якщо концентрація фторуу питній воді перевищує 0,7 мг/л. Протипоказаннями є також тяжкі захворюванняпечінки або порушення функції підшлункової залози, загострення виразковоїхвороби шлунка та 12-палої кишки, вагітність, годування груддю, дитячий вік до6 років.

Передозування. Симптомами передозування є чорні випорожнення,нудота або блювання, діарея, сонливість, запаморочення, гіпотиреоз, підвищенаслинотеча, поверхневе дихання, біль у шлунку, тремтіння, підвищена збудливість,сльозотеча, слабкість, судоми, гіпертермія, міастенія, тремор, порушення зору,біль у суглобах, зупинка дихання. Передозування викликає також флюороз зубів(поява білих плям на зубах). При всіх проявах передозування потрібно припинитиприйом препарату. Терапія симптоматична.

Особливості застосування. Під час лікування Вітафтором слідпростежити, щоб хворий не отримував фтор додатково, приймаючи інші фторвмісніпрепарати (натрію фторид, фторлак) або збагачені фтором харчові продукти.При захворюванні крові необхідно регулярно проводитианаліз крові.При застосуванні препарату можлива ектопічнакальцифікація.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Недоцільно при застосуванні Вітафторуприймати полівітамінні препарати, які містять вітаміни А і D. Бажано уникатиодночасного застосування з алюмінію гідроксидом або кальційвміснимипрепаратами. Для гігієни ротової порожнини бажано використовувати безфториднізубні пасти або безфторидні зубні еліксири.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла та недоступномудля дітей місці, при температурі не вище 25 0С. Термін придатності –2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z