Загружается, подождите...

Вітакальцин (Vitacalcin)


міжнародна назва: кальцію карбонат;

основні фізико-хімічні властивості: білий порошок із слабкимжовтогарячимвідтінком, з помаранчевим ароматом.

склад:кальцію карбонат з крохмалем 1,3860 г в 1 упаковці, щодорівнює 500 мг Са2+;допоміжні речовини: порошок пудинговий ,кислота лимонна, цитрат натрію,диметикон, барвник жовтогарячий,аромат помаранчевий Драгоко.

Форма випуску. ПорошокФармакологічна група. АТС: А12АА04. Препаратикальцію.

Фармакологічні властивості.Кальційнеобхідний для збереження цілісності нервової та м'язової систем і скелета.Відіграє важливу роль у забезпеченні нормального функціонування серця, нирок,дихання, клітинних мембран, для проникності капілярів та зсідання крові.Кальцій бере участь у процесі регуляції вивільнення медіаторів і гормонів,всмоктування вітаміну В12 і секреції гастрину. Основна часткакальцію міститься в кістках у формі гідроксіапатиту.

Фармакокінетика. Із кишечнику швидко реабсорбується1/5 - 1/3 частини прийнятої дози кальцію залежно від наявності вітаміну D, рН упросвіті кишечнику та складу їжі. Абсорбціякальцію посилюється при низькій концентрації кальцію у сироватці кровіта при дефіциті кальцію у харчовому раціоні. Навпаки, при ахлоргідрії чигіпохлоргідрії всмоктування кальцію уповільнюється. З білками сироваткизв'язується до 45 % загального кальцію сироватки крові. До 120 мг кальцію (3ммоль) виводиться за добу через травний тракт і до 160 мг (4 ммоль) - нирками.Канальцева реабсорбція регулюється у дистальних канальцях паратгормоном, а впроксимальних канальцях - вітаміном D.

Показання для застосування. З профілактичною метоюпрепарат призначають особам, які з різних причин не приймають рекомендованоїкількості кальцію у раціоні харчування (тобто не вживають молоко та молочніпродукти), при підвищеній потребі кальцію під час вагітності та жінкам -годувальницям,пацієнтам у період реконвалесценції та особам похилого віку, уяких знижене засвоєння кальцію.Препарат застосовується у комплексілікування остеопорозу різного походження, при розм'якшенні кісток(остеомаляції), при підвищеній подразливості м'язів з судомною готовністю.Призначають як засіб, який покращуєзагоювання переломів, при тетанусі та для його запобігання після операцій напаращитовидних залозах, при захворюваннях щитовидної залози, паращитовиднихзалоз та нирок, як допоміжний засіб при алергіях. Засіб призначено длядорослих, дітей, підлітків, вагітних та жінок- годувальниць.

Спосіб застосування та дози.Вмістпакетика розводять двома кавовими або однією столовою ложкою води чи молока.Залежно від кількості рідини утворюється рідка або кашеподібна маса, якуковтають. Можна запивати водою або чаєм. Дозу препарату індивідуально підбираєлікар. Для збереження рівноваги між втратою та надходженням кальціюрекомендується приймати на добу не менше 1 г елементарного кальцію (вміст 2пакетиків препарату "Вітакальцин"). Слід зазначити, що з їжею ворганізм людей, які не вживають молоко та молочні продукти, надходить до 500 мгкальцію на добу.Якщо за якихось умов не можназабезпечити достатнє надходження кальцію в складі продуктів харчування,необхідно додавати до їжі 500-1000 мг кальцію, тобто 1-2 пакетики препарату"Вітакальцин". Оптимальні дози приймання кальцію залежно від віку тастаті наведені у таблиці: Категорія Вік Оптимальна добова Рекомендована доза при доза кальцію (мг) виключенні з раціону молока та молочних продуктів (пакетик/доб) Діти: 0-6 місяців 400

* 6 місяців -1 рік 600

* 2-5 років 800 1/2 6-10 років 800-1200 1/2-1 підлітки віком від 11 років та молодь віком до 24 років 1200-1500 1-2 чоловіки: 25 - 65 років 1000 1 понад 65 років 1500 1-2 жінки: віком від 25 років до менопаузи 1000 1 в постменопаузі та у віці понад 65 років 1500 1-2 вагітні та годувальниці 1200-1500 1-3 *Діти віком до двох років отримуютьдостатню кількість кальцію у складі молочної їжі.

Побічна дія. При звичайному дозуванніпобічна дія спостерігається рідко. Іноді при застосуванні препарату можливадиспепсія (спрага, відсутність апетиту, нудота, запор). Такі симптоми можутьбути ознакою передозування.Можливі небажані реакції притривалому застосуванні дуже великих доз (що перевищують 2000 мг або навіть 2500мг на добу), коли відбувається підвищення концентрації кальцію в крові і сечіта з'являється небезпека ушкодження тканини нирок та зниження концентраціїфосфатів в крові і сечі. Зрідка відзначають ознаки підвищеної чутливості докальцію (почервоніння шкіри, кропив'янка, набряк). При появі таких або іншихнезвичних реакцій слід проконсультуватись з лікарем про подальше застосуванняпрепарату.

Протипоказання. Препарат не призначаютьпри підвищеній чутливості до якихось компонентівпрепарату, при підвищеній концентрації кальцію у крові різної етіології, наприклад,при посиленні функції паращитовидних залоз, при камінцях в сечовивідних шляхах,при важкій нирковій недостатності та підвищеній кальцифікації органів.Якщо такі стани виникнуть під часкурсу лікування препаратом, слід повідомити про це лікаря.

Взаємодія з

іншими лікарськимизасобами. Застосування кальцію уповільнює всмоктуваннядеяких антибактеріальних засобів (тетрацикліни, канаміцин, хінолони), жирівта жиророзчинних вітамінів. Великі дози кальцію посилюють дію та погіршуютьпереносимість серцевих (зокрема, кардіотонічних) засобів, зменшують дію ліків згрупи кальцієвих блокаторів. Всмоктування кальцію погіршується ліками, якімістять фітову (інозитолгексафорфорну) кислоту, щавлеву кислоту, солі магнію,калію та натрію. Кальцій посилює всмоктування препаратів заліза. Алкоголь,нікотин, клітковина та баластні продукти знижують засвоєння кальцію укишечнику. Зловживання кавою (понад 3 чашки концентрованої кави на добу)посилює виведення кальцію із сечею.

Передозування. Передозування тавираженість симптоматики залежить від рівня гіперкальціємії. При перевищенніконцентрації 3 ммоль/л необхідно терміново забезпечити лікувальні заходи припояві клінічної симптоматики. Симптоми гіперкальціємії неспецифічні, діагнозпідтверджується лабораторними аналізами. Передозування проявляється у виглядісухості у роті, спраги, зниження апетиту, анорексії, нудоти, запору, болю уживоті, головного болю, дратівливості, психічної загальмованості, підвищеноїстомлюваності, сонливості, ступору, навіть коми. При важкому передозуванніз'являються: сплутаність свідомості, підвищення чутливості шкіри до світла, тахікардіячи брадикардія, на ЕКГ з'являються чіткі патологічні зміни, у тому числіподовження інтервалу РТ, скорочення інтервалу QT і сплощення хвилі Т.Серед перших невідкладних заходівпри синдромі гіперкальціємії у хворих із збереженою функцією нирок - цевведення фізіологічного розчину для збільшення об'єму циркулюючої рідини зметою стимуляції виділення кальцію нирками. Доцільне введення фуросеміду чиетакринової кислоти для форсування діурезу. При аритмії показане введеннябета-адреноблокаторів.При нирковій недостатності чивідсутності ефективності зазначених заходів проводять гемодіаліз з введеннямбезкальцієвого гемодіалізатора для вимивання кальцію із позаклітинної рідини.

Особливості застосування. При тривалому вживаннікальцію необхідно перевіряти концентрацію кальцію в сечі, а за необхідності - іу крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі15-25 °С, у сухому, захищеному від світла місці. Термін зберігання - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z