Загружается, подождите...

Вінпоцетин-лх (Vinpocetine-lh)


міжнародна назва: вінпоцетин;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору;

склад: 1 таблетка містить вінпоцетину 0,005 г; допоміжні речовини: тальк, крохмаль картопляний, лактози моногідрат,магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі і ноотропні засоби. Код АТС N06ВХ18.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат посилює мозковий кровотік і покращуєметаболічні процеси в головному мозку. Розширює судини мозку і посилює йогооксигенацію, сприяє утилізації глюкози. Знижує агрегацію тромбоцитів. Інгібуєфосфодіестеразу, підвищує рівень циклічного аденозинмонофосфату в тканинах,впливаючи на метаболізм норадреналіну і серотоніну.Фармакокінетика.Після прийому препарату внутрішньо вінпоцетиндобре і швидко абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Біодоступністьпрепарату становить 70%. Максимальна концентрація в плазмі відмічається через 1годину після прийому. Значення терапевтичної концентрації вінпоцетину в плазмістановить від 10 до 20 нг/мл. Період напіввиведення становить 4,8 год.

Показання для застосування. Наслідки розладів мозкового кровообігу(після перенесеного інсульту атеросклеротичного і посттравматичногопоходження), порушення пам’яті, запаморочення, афазія. Закупорка артерійсітківки, вторинні глаукоми, васкулярні зниження слуху, запамороченнявестибулярного походження, вазовегетативні прояви клімактеричного періоду.

Спосіб застосування та дози. Приймають внутрішньо по 1–2 таблетці 3 разина день після їди. Поліпшення настає звичайно через 1–2 тижні. Тривалість курсулікування становить 2 місяці. Питання про застосування препарату у дітейвирішується індивідуально лікарем залежно від клінічного випадку.

Побічна дія. Зниження артеріального тиску, тахікардія,екстрасистолія, почервоніння обличчя, сухість у роті, нудота, печія,запаморочення, головний біль, безсоння, сонливість, слабкість, пітливість,алергічні реакції.

Протипоказання. тяжкі форми ішемічної хвороби серця, серцевіаритмії, вагітність і період годування груддю, підвищений внутрішньочерепнийтиск, гострий період геморагічного інсульту.

Передозування. На сьогодні про випадки передозування препаратуВінпоцетин-ЛХ не повідомлялись.

Особливості застосування. з обережністю призначають препарат пацієнтам знирковою недостатністю, ішемічною хворобою серця, при лабільному артеріальномутиску, на фоні застосування антигіпертензивних засобів. Не слід застосовуватипрепарат під час роботи з транспортними засобами і механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Посилює дію антигіпертензивних засобів. Приодночасному застосуванні вінпоцетину і гепарину підвищується ризик розвиткукровотеч.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 15°С до 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z