Загружается, подождите...

Валеріка (Valerisa)


основні фізико-хімічні властивості: рідина темно-коричневого кольору з червонуватимвідтінком різної інтенсивності, з характерним ароматним запахом. В процесізберігання допускається випадання осаду.

склад: настойки кореневищ з коренями валеріани (1:5);допоміжна речовина: спирт етиловий 70%.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Седативні засоби. Код АТС NO5C M09.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Дія препарату зумовлена складним ефіром борнеолу таізовалеріанової кислоти, що знаходяться у валеріані лікарській. НастойкаВалеріка знижує збудливість центральної нервової системи, напруження ідратівливість при психічному перевантаженні і розумовій перевтомі, має вираженуседативну, спазмолітичну, снотворну дію, підсилює ефект інших препаратів, щовиявляють заспокійливу дію на ЦНС, а саме: седативних, снодійних,транквілізаторів. Крім того, біологічно активні речовини валеріани виявляютьжовчогінну дію, уповільнюють серцевий ритм, розширюють коронарні судини серця,підсилюють секреторну активність слизової оболонки шлунка.Препарат при застосуванні в терапевтичних дозах не призводить дозалежності, не пригнічує психомоторні функції, не погіршує працездатність.Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Початкові форми неврастенії та неврозу, щосупроводжуються дратівливістю, тривогою, відчуттям страху, пригніченістю,втомою, неуважністю, підвищеною нервовою збудливістю, напруженістю; легкі формирозладів сну, пов’язані зі збудженням; напади головного болю, мігрені,зумовлені нервовим перевантаженням; початкова стадія артеріальної гіпертензії;недостатня концентрація уваги, зниження пам’яті, уваги і процесівзапам’ятовування; нейроциркуляторна дистонія з тахікардією, кардіалгією,артеріальною гіпертензією.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років настойкуВалеріка призначають при неврозах, головному болю, неврастенії,нейроциркуляторній дистонії - по 20-30 крапель на прийом 2-3 рази на день, запівгодини до їди; при початковій формі безсоння - по 20-30 крапель за 1-1,5години до сну. Тривалість лікування у середньому становить 1-1,5 місяця.

Побічна дія. Препарат добре переноситься, але при збільшеннірекомендованих доз можлива поява млявості, легкої депресії, слабкості; зниженняпрацездатності та концентрації уваги, виникнення гіпотензії, сонливості,головного болю, нудоти.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препаратів валеріани,гіпотензія, депресія, сонливість, дитячий вік до 12 років.

Передозування. Клінічних симптомів передозування настойки Валерікане описано, але підвищується ймовірність розвитку побічних ефектів.

Особливості застосування. Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату. Зобережністю призначають пацієнтам з жовчокам’яною хворобою, особам, які керуютьавтомобілем та працюють з механізмами та особам, професійна діяльність яких вимагаєшвидкої фізичної і психічної реакції.З обережністю призначають вагітним та жінкам, які годують груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні настойки Валеріканеобхідно враховувати, що препарат підсилює дію снодійних, спазмолітичних,гіпотензивних препаратів з центральним механізмом дії, транквілізаторів,нейролептиків і спирту етилового.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла, недоступномудля дітей місці при температурі 8°-15°С.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z