Загружается, подождите...

Вітам (Vіtam)


основні фізико-хімічні властивості: капсули тверді, желатинові з кришечкоюсинього або зеленого кольору і корпусом жовтого кольору. Вміст капсул – порошоксірого з коричневим відтінком кольору, звкрапленнями;

склад: 1 капсула містить тіаміну гідрохлориду (вітамін В1) – 5 мг;рибофлавіну (вітамін В2) – 2,5 мг; піридоксинугідрохлориду (вітамін В6) – 2,5 мг; нікотинаміду(вітамін РР) – 20 мг; кальцію пантотенату – 20 мг;кислоти мефенамінової – 41,2 мг; заліза (ІІІ) – 1,45 мг; цинку – 1,7 мг;марганцю (ІІ) – 0,4 мг; міді (ІІ) – 0,37 мг; кобальту (ІІ) – 0,035 мг; хрому(ІІІ) – 0,03 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, цукор-пісок, аеросил, натріюгідроксид, кальцію стеарат, натрію лаурилсульфат (натрію додецилсульфат).

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А11А А04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Дія препарату визначаєтьсявластивостями водорозчинних вітамінів групи В і мікроелементів, що входять дойого складу і які є складовими ферментних систем та активно впливають на різніфункції організму: поліпшують показники кістково-мозкового кровотворення ісклад периферичної крові, нормалізують функцію печінки, усувають впливтоксичних речовин і вільних радикалів на серцевий м’яз; підвищують стійкість доінтенсивних фізичних, психічних навантажень; знижують стресовий вплив різнихвидів радіаційного випромінювання, прискорюють процеси реконвалесценції. Вітаміни групи В беруть участь у синтезі білків, перетворюють вуглеводив енергію, нормалізують секреторну та рухову функції шлунка, захищаютьсерцево-судинну систему від надлишку холестерину та тригліцеридів. Вітамін РР бере участь у процесах тканинного дихання, жирового тавуглеводного обміну. Сполучення вітамінів В1, В2, В6 і РРвпливає на нервову систему, що проявляється поліпшенням живлення нервовоїтканини та передачі нервових імпульсів; стабільним функціонуванням центральноїнервової системи, адекватністю процесів мислення та пам’яті.Мефенамінова кислота стабілізує білкові ультраструктури та клітиннімембрани, зменшує проникність судин і набряклість тканин, підвищує резистентністьклітин.Залізо входить до складу дихальних пігментів, у тому числі гемоглобіну,бере участь у процесах зв’язування та переносу кисню до тканин; стимулюєфункцію кровотворних органів, підвищує опірність організму інфекціям.Цинк необхідний для нормального росту та відтворення клітин, роботиендокринних залоз, вироблення інсуліну, перешкоджає розвитку алергічнихреакцій.Марганець бере участь у жировому обміні, діленні клітин, функціонуванністатевих залоз, побудові сполучної і кісткової тканини.Мідь необхідна для нормального обміну заліза, бере участь в утворенніеритроцитів, міститься у ферментах, що відповідають за обмін вуглеводів.Кобальт належить до числа найважливіших мікроелементів. Цей елементфізіологічно активний – впливає на кровотворення та обмін речовин. Найважливіша роль належить кобальту при ендогенному синтезі вітаміну В12(ціанокобаламін). Хром разом з інсуліном впливає на вуглеводний обмін, перешкоджаєрозвитку атеросклерозу, цукрового діабету, ішемічної хвороби серця.Фармакокінетика. Не досліджувалась.

Показаннядля застосування. Як профілактичний та лікувальний засіб:при незбалансованому харчуванні,підвищеній потребі у вітамінах та мінералах за умов збільшення психічних,фізичних навантажень і стресів, зниженій працездатності;у комплексній терапії гострих тахронічних захворювань серцево-судинної системи, органів дихання,шлунково-кишкового тракту, захворювань суглобів; у період одужання післяопераційних,інфекційних хворих, станів після травм та опіків;при станах, що вимагають поліпшенняобміну речовин, імунологічного статусу, роботи ендокринних залоз; для поліпшення показниківпериферичної крові при залізодефіцитних анеміях.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають після їди, запиваючидостатньою кількістю води. Дорослим та підліткам старше 14 років призначають по 1–2 капсули 1 разна добу. Курс лікування – 1–2 місяці, рекомендується повторювати курс 2–3 разина рік. Дітям старше 6 років препарат ізлікувальною метою призначають по 1 капсулі на добу.

Побічна

дія. При дотриманні запропонованого режиму дозування ітривалості курсу прийому препарату Вітам

® побічні ефекти неспостерігалися. Можливі алергічні реакції на компоненти препарату у вигляді нудоти,блювання, болю в епігастральній ділянці.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість (алергія) докомпонентів препарату, діти до 6 років.Препарат не рекомендують призначати вагітним та в період лактації узв’язку з відсутністю клінічного досвіду його застосування в такої категорії пацієнтів.

Передозування. У випадку приймання внутрішньо дуже великоїкількості капсул можуть виникати нудота та блювання. Можливі проявипередозування мікроелементів (приймання внутрішньо 40–70 мг заліза): біль в епігастральній ділянці, ціаноз та сонливість.Лікування: промивання шлунка, симптоматичне лікування. У разіінтоксикації залізом, яку підтверджено даними лабораторних досліджень(концентрація заліза в сироватці більше 400 мг/100 мл), призначають дефероксамін(дорослим) у дозі 1–2 г кожні 3–12 годин.

Особливості застосування. Можливе забарвлення сечі в жовтий колір, що єцілком нешкідливим чинником і пояснюється наявністю в препараті рибофлавіну.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Вітам

® можезастосовуватись у комплексній терапії з препаратами для лікування основногозахворювання.Під час прийому препарату Вітам

® не слід прийматиінші вітамінні препарати у зв’язку з можливістю передозування.При одночасному застосуванні антацидних препаратів, що містятьалюміній, кальцій, магній, відбувається зниження абсорбції заліза, що входитьдо складу препарату Вітам

®.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому,захищеному від світла місці при температурі від 8 до 15є С. Зберігати внедоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z