Загружается, подождите...

Мучницілистя (Uvae ursifolia)


міжнародна назва: Arctostaphylos uva-ursi;

основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина:шматочки листя різної форми від світло-зеленого до темно-зеленого кольору, щопроходять крізь сито з отворами діаметром 3 мм. Без запаху. Смак сильно в’яжучий,гіркуватий;порошок крупний: шматочки листя різної форми відсвітло-зеленого до темно-зеленого кольору, що проходять крізь сито з отворамидіаметром 2 мм. Без запаху. Смак сильно в’яжучий, гіркуватий;

склад: мучниці листя.

Форма випуску. Листя.

Фармакотерапевтична група. Рослинні засобиздіуретичним ефектом.Код АТС С03В Х10**.

Фармакологічні властивості. Листя мучниці міститьфенольні глікозиди арбутин і метиларбутин, гідрохінон, дубильні речовини,кислоти органічні, флавоноїди гіперозид, кверцетин, кверцитрин, ізокверцитрин,мірицетин, сліди олії ефірної, солі мінеральні. Цей комплекс біологічноактивних речовин виявляє діуретичну, антисептичну, протизапальну, салуретичнудію. Препарати із листя мучниці підвищують діурез, очищують сечовивідні шляхивід бактерій. Фармакологічна дія препаратів толокнянки проявляється при умовілужної реакції сечі, при цьому відбувається гідроліз арбутину і метиларбутинудо гідрохінону, який і обумовлює антибактеріальний ефект.

Показання для застосування. Запальні захворюваннянирок, сечового міхура і сечовивідних шляхів; ниркова недостатність зпорушенням водного і мінерального обміну.

Спосіб застосування та дози. 11 г (1 столова ложка)листя вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченоїводи, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 30 хв, після чогонегайно проціджують, залишок віджимають до процідженого відвару. Об’єм відварудоводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1столовій ложці 5-6 разів на день через 40 хв після їди. Перед вживанням відваррекомендується збовтувати.Для дітей відвар готують із розрахунку 3 г (1 чайналожка) листя на 100 мл води. Діти старше 5 років, залежно від віку, приймають від1 чайної до 2 десертних ложок 4 рази на день через 40 хв після їди. 2 фільтр-пакети вміщують в скляний або емальованийпосуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Доросліприймають у теплому вигляді по 1/4 склянки 4-5 разів на день через 40 хв післяїди. Діти старше 5 років, залежно від віку - від 1 десертної ложки до 1/4склянки 3 рази на день через 40 хв після їди.Тривалість курсулікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступенятяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутоготерапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Забарвлення сечі втемно-зелений колір, алергічні реакції.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість добіологічно активних речовин, що містяться в лікарському засобі.

Передозування. При надмірному і триваломувживанні препаратів мучниці може виникнути нудота, блювота, подразнення нирок,викидні у вагітних. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Обережно призначають привагітності та в період лактації.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований відвар інастій – у прохолодному (8-15 оС ) місці, не більше 2 діб. Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z