Загружается, подождите...

Кропивилистя (Urticae folia)

основніфізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: шматочкилистя різної форми. Колір темно-зелений. Запах слабкий;порошок крупний: шматочки листя різної форми,темно-зеленого кольору. Запах слабкий; склад: кропиви листя .

Форма випуску. Листя.

Фармакотерапевтична група. Гемостатичні засобирослинного походження. Код АТС: В02В Х04**.

Фармакологічні властивості.Листя кропивимістять глікозид уртицин, дубильні речовини (до 2 %), каротиноїди, хлорофіл (до5 %), вітаміни С, В2, В3, органічні кислоти, мікро- імакроелементи (кремній, залізо - 41 мг%, мідь - 1,3 мг%, марганець - 8,2 мг%,бор - 4,3 мг%, титан - 2,7 мг%, нікель - 0,03 мг%). Мають кровоспинну,діуретичну, жовчогінну, загальнозміцнювальну дію, нормалізують ліпідний обмін,сприяють регенерації слизових оболонок шлунково-кишкового тракту, збільшуютькількість еритроцитів, нормалізують склад крові, зменшують вміст цукру в крові,справляють судинозвужувальну дію.

Показання для застосування.Легеневі,маткові, кишкові, гемороїдальні та інші кровотечі.

Спосіб застосування тадози. 5 г(2 десертні ложки) листя вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1склянка) кип'яченої води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюютьна киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв,проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Настій доводятькип'яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді, по 1/4-1/2склянки, 2-3 рази на день, за 30 хв до їди. Діти за рекомендацією лікарязалежно від віку - від 1 столової ложки до 1/4 склянки, 2-3 рази на день, за 30хв до їди. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.2 фільтр-пакети вміщують у склянийабо емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають інастоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді, по 1/2 склянки, 2-3 разина день, за 30 хв до їди. Діти за рекомендацією лікаря залежно від віку - від1/5 до 1/3 склянки, 2-3 рази на день, за 30 хв до їди.

Побічна дія. Алергічні реакції припідвищеній індивідуальній чутливості.

Протипоказання. Підвищена зсілість крові,кровотечі, спричинені кістою, поліпами та іншими пухлинами матки та їїпридатків, індивідуальна непереносимість речовин, що містяться в лікарськомузасобі.


Передозування. Не спостерігалося.

Особливості застосування. Внутрішньо приймають утеплому вигляді, за ЗО хв до їди.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Не вивчалася.

Умови зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій - упрохолодному місці, не більше 2 діб.Термін зберігання - 2 роки. Незастосовувати після закінчення терміну придатності зазначеному на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z