Загружается, подождите...

Оксолінова мазь (Unguentumoxolini)


основні фізико-хімічнівластивості: мазь білого або жовтуватого кольору;

склад: 100 г мазі містятьоксолiну - 0,25 г;допоміжні речовини: масло вазелiнове, вазелiнмедичний.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Засоби, щозастосовують в офтальмології. Противiрусні засоби. Код АТС S01A D10**.

Фармакологічні властивості. Оксолін чинить противірусну дію відносно як ДНК-,так і РНК-вірусів: аденовірусу, вірусу грипу, простого герпесу і Неrpes zoster.Механізм противірусної активності препарату полягає у хімічній взаємодії згуаніновими залишками нуклеїнових кислот вірусів. Нуклеїнова кислота,гуаніновий залишок якої прореагував з оксоліном, стає функціонально неактивна. Фармакокінетика. При нанесенні мазі на шкіру і слизові оболонкипрепарат швидко всмоктується, частково проникає в кров і паренхіматозні органи(печінка, нирки, селезінка). Оксолін відносно швидко виводиться з організму зсечею і в органах не накопичується.

Показання для застосування. Мазь оксолінову 0,25%застосовують при вiрусному ринiтi, а також для профiлактики грипу.

Спосіб застосування та дози. Для лікування вiрусного ринiту оксолiновою маззю 0,25% змазують слизову оболонку носа 2 - 3 рази на день протягом 3 - 4 днiв.Оксолiнова мазь 0,25 % застосовується для профілактики грипу. Під часпідйому та максимального спалаху грипу (звичайно протягом 25 днів) або приконтакті з хворими на грип для індивідуальної профілактики грипу маззю змазуютьслизову оболонку носа щоденно 2 рази на день (вранці та ввечері).

Побічна дія. У деяких випадках призастосуванні оксолiнової мазі 0,25% спостерігається короткочасне печiнняслизової оболонки носа. При нанесенні мазі на патологічно змінену шкіру можливапоява відчуття печії.

Протипоказання. Підвищена чутливістьдо оксоліну.

Особливості застосування. Рекомендується з обережністю застосовуватимазь одночасно з адреноміметичними інтраназальними засобами через можливепересушування слизової оболонки носа.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія з іншими лікарськими засобами доцього часу не виявлена.

Умови та термін зберігання. При температурi невище +10°С. При зберiганнi допускається поява рожевого вiдтiнку. Термінпридатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z