Загружается, подождите...

Стрептоцидова мазь (Unguentum streptocidi)


міжнародна та хімічна назви: sulfanilamide; пара-амінобензолсульфамід;

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого або світло-жовтого кольору;

склад: 1 г мазі містить 0,1 г сульфаніламіду (стрептоциду);допоміжні речовини: вазелін.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування.Сульфаніламіди. Код АТС D06B A06**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препаратвиявляє антимікробний вплив настрептококи та інші мікроорганізми. Стрептоцид порушує процес асиміляції мікробноюклітиною факторів її росту - фолієвої кислоти та аналогічних речовин, які маютьу своєму складі пара-амінобензойну кислоту (ПАБК), тобто внаслідок схожостіструктури ПАБК і сульфаніламіду, останній є конкурентним антагоністом кислотина рівні біохімічних систем мікроорганізмів.

Показання для застосування. Стрептоцидову мазь застосовують прилікуванні виразок, опіків, тріщин, ран, піодермії та інших патологічнихпроцесів, які супроводжуються присутністю мікроорганізмів або спричиненіостанніми.

Спосіб застосування та дози. Стрептоцидову мазь наносять тонкимшаром на уражену ділянку, у тому числі під марлеву пов’язку. Кратність татривалість застосування залежить від тяжкості захворювання і досягнутоготерапевтичного ефекту.Побічна дія. При підвищеній чутливості досульфаніламідних засобів можливі місцеві алергічні реакції, розвиток якихпотребує негайної відміни препарату.

Протипоказання. Препарат протипоказаний припідвищеній чутливості до сульфаніламідних засобів, нирковій недостатності,гострій порфiрії, базедовій хворобі, а також у періоди вагітності і лактації.

Передозування. Немає повідомлень.

Особливості застосування. При появі алергічної реакції в місці нанесення мазі,слід припинити застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Під час застосування стрептоцидової мазінебажано приймати такі препарати як дигітоксин, ізадрин, кислотухлористоводневу, кофеїн, мезатон, фенобарбітал, адреналіну гідрохлорид.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,прохолодному (8 - 15°С), захищеному від світла місці. Термін придатності – 5років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z