Загружается, подождите...

Тропікамід (Tropicamidum)


міжнародна та хімічна назви: Tropicamidum; (RS) – N-(4-піридилометил) – тропікамід;

основні фізико-хімічнівластивості:безбарвна прозора рідина;

склад: 1 мл розчину містить 0,5% (5 мг/1мл) - 5 мг тропікаміду;1% (10 мг/1 мл) - 10 мгтропікаміду;допоміжні речовини: натрійхлористий, двонатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти, хлористийбензалконій 50%, кислота соляна 10%, вода.

Форма випуску. Краплі очні 0,5% та 1%.

Фармакологічна група. Мідріатичні тациклоплегічні засоби. АТС S 01 FA06.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат маєпарасимпатиколітичну дію, схожу на дію атропіну. Крім того, швидко і накороткий час розширює зіницю, а також ефективно паралізує акомодацію. Механізмдії тропікаміду полягає в конкурентному антагонізмі відносно ацетилхоліну. Тропікамід спричиняє паралічсфінктера зіниці і циліарного м’яза, внаслідок чого наступають розширеннязіниці і параліч акомодації.

Фармакокінетика. Клінічні досліди,проведені, в Офтальмологічній клініці Медакадемії в Лодзі і Офтальмологічнійклініці Медакадемії у Варшаві, підтвердили такі властивості препарату:розширення і параліч зіницінаступають через 5 хвилин після введення препарату в кон’юнктивальний мішок;максимальне розширення зіниці настає через 15–20 хвилин після введенняпрепарату і утримується протягом 1 години при застосуванні 0,5% тропікаміду та2 годин при введенні 1% тропікаміду. Повне зникнення симптомів розширеннязіниці настає через 3–5 годин;максимальний параліч акомодації після 2-разового введення 1% тропікаміду,настає через 25 хвилин після введення в кон’юнктивальний мішок і зберігаєтьсяпротягом приблизно 30 хвилин. Повне купіруваня паралічу акомодації настаєприблизно через 3 години. Після введення препарату в кон’юнктивальний мішок вінвсмоктується і в невеликій кількості може потрапляти в загальний кровообіг,особливо у дітей і людей похилого віку.

Показання для застосування. В офтальмологічній діагностиці: розширення зіницідля дослідження очного дна і оцінки кришталика.При застосуванні концентрації 1%: параліч акомодації для дослідженнярефракції.Перед хірургічними операціями: хірургія кришталика, лазеротерапіясітківки, хірургія сітківки та скловидного тіла.У терапевтичних цілях (при застосуванні концентрації 1%): лікуваннязапальних станів передньої ділянки судинної оболонки, після хірургічнихоперацій по імплантації внутрішньоочних кришталиків і операцій з приводуглаукоми.

Спосіб застосування та дози. Тропікамід вводять місцево вкон’юнктивальний мішок, згідно з рекомендацією лікаря. Звичайно препаратзастосовують у такий спосіб: водночас з введенням препарату слід натиснути насльозні канальці, щоб запобігти надмірному всмоктуванню й усунути небажанусистемну дію.З метою розширення зіниці: вводять 1 краплю 1% або 2 краплі 0,5%розчину (з 5-хвилинним відрізком часу). Якщо неможливе дослідження пацієнта увстановлений час (протягом 15–30 хвилин після введення препарату), 1 краплюТропікаміду можна повторно ввести з метою подовження дії розширення зіниці.Максимальне розширення зіниці настає через 15 хвилин після введення препарату.Дія препарату зберігається протягом 3 годин.З метою параліча акомодації (для дослідження рефракції): ввести 2 разипо 1 краплі 1% розчину Тропікаміду в 5-хвилинному проміжку часу. Дослідженнянайкраще виконувати протягом 25-50 хвилин з моменту останнього введенняпрепарату.З метою вивчення очного дна: достатньо ввести 2 краплі 0,5% розчину вразовій дозі. Оптимальний час дослідження через 20 хвилин – 2 години післявведення препарату.У немовлят і маленьких дітей необхідно застосовувати препарат тільки зконцентрацією 0,5%.У терапевтичних цілях (при застосуванні концентрації 1%): 2-3 рази надобу по 1 краплі у кон’юнктивальний мішок. Не слід перевищувати 4 крапель надобу.

Побічна дія. Найчастіше трапляються такі небажані симптоми, якзбільшення внутрішньоочного тиску, порушення гостроти зору, світлобоязнь,сухість у роті. Відразу після введення препарату можуть з’явитися печіння тасльозотеча, які утримуються протягом 15–20 секунд. Іноді, особливо у дітей та молоді,можуть з’являтися розлади з боку центральної нервової системи: психотичнісимптоми, порушення поведінки або симптоми раптової недостатності кровообігу тадихання. У дорослих можуть з’являтися прискорення серцевого ритму, головні боліабо симптоми підвищеної чутливості до препарату.

Протипоказання. Первинна глаукома з тенденцією до закриття кута камери ока, глаукома звузьким кутом камери ока.Підвищена чутливість до Тропікаміду або іншого компонента препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антихолінергічні засоби, що застосовуютьсяразом з антигістамінними препаратами, фенотіазинами, трициклічнимиантидепресантами, прокаїнамідом, хінідином, інгібіторами МАО, бензодіазепінамиі антипсихотичними засобами, посилюють дію цих засобів.Нітрати, нітрити, підлужуючі засоби, дизопірамід, кортикостероїди тагалоперидол, що застосовують разом з Тропікамідом, можуть спричинювати ріствнутрішньоочного тиску при глаукомі з вузьким кутом камери ока.

Передозування. Не існують дані, що вказують на гостре передозуванняпрепаратом, який вводився місцево у кон’юнктивальний мішок.Особливості застосування. Спеціальні застереження та спеціальні заходи пересторогиТільки для зовнішнього застосування – місцево в кон’юнктивальний мішок.Не слід доторкатися до наконечника крапельниці – це може призвести дозабруднення вмісту ємності.Перед застосуванням слід вийняти м’які контактні лінзи; їх можнаповторно закласти не раніше, ніж через 30 хвилин після введення препарату.Перед застосуванням Тропікаміду з діагностичною метою, особливо дітям,необхідно попередити пацієнта або супровідника про час порушення зору ісвітлобоязні.У випадку застосування Тропікаміду для розширення зіниці переддослідженням очного дна треба обстежити пацієнта з приводу глаукоми з вузькимкутом камери ока (анамнез, оцінка глибини передньої камери, гоніоскопія). Інодітрапляється гострий напад глаукоми після одноразового введення препарату. Якщооцінка очного дна є необхідною, а дослідження з приводу глаукоми неможливе,слід одразу після дослідження ввести засіб, що звужує зіницю.Введення препарату немовлятам і малим дітям може спричинити розлади вцентральній нервовій системі.Застосування препарату вперіоди вагітності і лактаціїПід час вагітності препарат можна застосовувати тільки у випадку, коли,на думку лікаря, користь для матері переважає над потенційною небезпекою дляплоду.У період лактації застосовувати препарат обережно.Вплив препарату на здатність керувати транспортними засобами іобслуговувати механізми Під час застосування Тропікаміду не слід керувати транспортнимизасобами і працювати з механізмами.

Умови та термін зберігання. Препарат зберігати при кімнатній температурі (15°-25°С) у місці,захищеному від світла і недоступному для дітей.Після відкриття ємності не слід застосовувати краплі більше 4 тижнів.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z